• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 363روز قبل


احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، از روند تکمیل پروژه احداث ساختمان خانه شهر (بلدیه) بازدید میدانی به عمل آورد.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، احمد مسجد جامعی در جریان بازدید میدانی از کارگاه پروژه احداث ساختمان خانه شهر ضمن ابراز رضایت از کیفیت اقدامات انجام شده در بخش عملیات سازه ای، بر لزوم رعایت جزییات و اعمال کیفیتی متمایز در اجرای نمای ساختمان تاکید کرد.
وی طی این بازدید بخش های مختلف پروژه احداث ساختمان خانه شهر را از نزدیک پایش کرد و ضمن بررسی نقشه های معماری، در جریان گزارشی کامل از روند عملیات اجرایی قرار گرفت.
گفتنی است عملیات اجرای نما، نصب تجهیزات تاسیساتی و نازک کاری پروژه احداث ساختمان خانه شهر طبق برنامه ادامه دارد و پیشرفت فیزیکی پروژه از مرز 50 درصد فراتر رفته است. این پروژه با هدف بازآفرینی ساختمان میراثی بلدیه در قلب تاریخی تهران و ایجاد فضای فرهنگی در دو فاز احداث خانه شهر و ارتقاء کیفی و ساماندهی میدان امام خمینی (ره) تعریف شده که در هر دو فاز فعال است.

چهارشنبه 5/9/1399 - 14:34

 

حس تعلق به شهر و دوستی با محل سکونت را باید هنرمندانه از سنین خردسالی با کارکردن بر روی افکار کودکان، از مهد کودک ها آغاز کنیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در جریان بازدید از نمایشگاه تهران از منظر هنرمندان که در خانه هنرمندان تهران برگزار شد،ضمن بیان مطلب فوق افزود: امروزه یکی از ماموریت های خطیر و حساس مدیریت شهری جلب مشارکت اجتماعی شهروندان در اداره شهر است و این مهم اتفاق نمی افتد مگر حس تعلق به مکان و سکونتگاه شهری در میان تک تک آحاد شهروندان به خصوص کودکان نهادینه شود تا شهروندانی مسئولیت پذیر و دارای حس مشارکتی قوی در آینده داشته باشیم.

وی گفت:قابلیت های تهران با بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا برابری می کند که می توان با بهره گرفتن از هنر، آن را به نحو شایسته به مردم معرفی و احساس تعلق به شهر را در آنان تقویت کرد.

موسوی تصریح کرد: فضاهای اکولوژیک شهر تهران مستعد تقویت صنعت گردشگری است که اگر هنرمندان به آن بپردازند، می تواند نه تنها بخش جدیدی در اقتصاد این شهر باز کند بلکه در کلان کشور نیز تاثیرات شگرفی خواهد گذاشت.

گفتنی است نمایشگاه «تهران از منظر هنرمندان» گزیده‌ای از مجموعه فعالیت‌های هنرمندان با موضوعاتی پیرامون شهر تهران بود که حاصل همکاری های مشترک و تنگاتنگ هنرمندان با موضوعات شهری طی یکسال گذشته است و به مدت ۱۰ روز از ۲۳ آبان ماه تا ۴ آذرماه برای عموم به صورت مجازی برگزار شد.

 

چهارشنبه 5/9/1399 - 14:32

 

معاون فنی وعمرانی شهرداری منطقه 4 تهران از مرمت و تخریب کانال عبادی به منظور رفع بوی تعفن آن خبر داد و گفت: با بازسازی و مرمت کانال عبادی مشکلات زیست محیطی محلات نارمک و علم و صنعت مرتفع شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران" مهدی پور شاسب " با  اشاره به اینکه کانال عبادی از فعالترین و قدیمی ترین کانال های این منطقه  است افزود: کانال عبادی به طول  تقریبی 680  متر حدفاصل خیابان شهید ملک لو و بزرگراه شهید سردار سلیمانی از قدیمی ترین کانال های منطقه 4 است که مدتی بود بوی تعفن آن باعث آزار شهروندان شده بود.

او در ادامه گفت: درهمین راستا و به منظور حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از مشکلات زیست محیطی مرمت وبازسازی کانال عبادی از مهر ماه سال گذشته در دستور کار قرارگرفت.

معاون فنی وعمرانی منطقه 4 با  اشاره به اقدامات صورت گرفته در این کانال گفت: عملیات مذکور شامل تخریب کف،قلوه ریزی، بتن مگر، آرماتوربندی و بتن ریزی بوده که به پایان رسیده و در حال حاضر مشکلات آن مرتفع شده است.

پورشاسب گفت: در همین راستا و با به پایان ر سیدن عملیات عمرانی این کانال شهروندان ساکن در این محلات از اقدامات مدیریت شهری منطقه با نصب بنر تشکر و قدرانی کردند.

او در پایان با اشاره به رفع پاره ای از مشکلات زیست محیطی منطقه با اجرای تبدیل انهاربه کانیو گفت: در آستانه بارش های پاییزی عملیات احداث کانیو در بیش از 1000 متر از سطح معابر منطقه 4 در دست اجرا قرار گرفته است.

 

چهارشنبه 5/9/1399 - 14:32

 

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از راه اندازی مرکز گذری روزانه و سرپناه شبانه ویژه معتادین در منطقه 19 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محمدرضا جوادی یگانه در بازدید از ایستگاه خدمات كاهش آسیب  در خیابان دولتخواه جنوبی كه با همراهی رئیس سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی ، شهردار و مدیران شهری منطقه صورت گرفت، گفت: ارائه خدمات حمایتی به  این اقشار می تواند در کاهش سایر  آسیب های اجتماعی موثر و گرایش آنها به ترک اعتیاد و مراجعه به کمپ هارا افزایش دهد.

او  با اشاره به ضرورت احداث حمام و سرویس بهداشتی مجاور این ایستگاه در راستای بهره مندی از خدمات عمومی، خواستار اجرای پویش جمع آوری البسه گرم برای حمایت از این افراد شد.

جوادی یگانه در ادامه درخصوص اهمیت مشارکت سازمان بهزیستی در راه اندازی مراکز دی آی سی (مراکز گذری کاهش آسیب ها ) صحبت و برامکان سنجی راه اندازی این مرکز ویژه معتادان تآكید كرد.

او سپس با افراد ساکن در کمپ ترک اعتیاد این محدوده گفتگو و از امکانات موجود در این مکان بازدید کرد.

این مسئول همچنین از وضعیت کوره های واقع در خیابان پیروز جنوبی و شمالی، کوره نادری در محله اسماعیل آباد و پاتوق 206  بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید علی توکلی شهردار منطقه نیز با اشاره به استمرار طرح جمع آوری کارتن خواب ها با توجه به فرارسیدن فصل سرما و تجربه موفق سال گذشته افزود: به منظور اجرای این طرح هر شب سه گشت از سازمان رفاه و خدمات اجتماعی با همراهی نیروهای منطقه، عوامل شهرداری نواحی و مددکار با گشت زنی در محدوده خلازیل، افراد معتاد و کارتن خواب را جمع آوری و به منظور ساماندهی و اسکان به مددسرای مهر منتقل می کنند.

همچنین اكیپ های ویژه ای برای مقابله با آتش افروزی ها در قالب برنامه ای مدون از ساعت ٢٠ هرشب در معابر تعیین شده در راستای كاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست انجام فعالیت می کنند.

به گفته این مسئول مددسرای منطقه ۱۹ در بزرگراه شهید کاظمی واقع شده است که ظرفیت پذیرش 100 نفر را دارد و ضمن پوشش بخش قابل توجهی از مراجعین بصورت خود معرف، هرشب نیز افراد شناسایی شده طی گشت های سازمان رفاه و خدمات اجتماعی به این مکان منتقل می شوند.

چهارشنبه 5/9/1399 - 14:30

 

 

 1. بر اساس تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران که از صبح امروز در میادین میوه و تره بار اعمال شده است، قیمت بادمجان ممتاز، شوید، فلفل دلمه، فلفل ریز و کبابی، کلم سفید، گوجه فرنگی بوته‌ای و انباری و لوبیا سبز بین 200 تومان تا 1300 تومان در هر کیلوگرم کاهش یافت.
  به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ بر خلاف قیمت انواع میوه که در هفته‌های اخیر از افزایش نسبی برخوردار بوده است، قیمت محصولات فرنگی دارای روند کاهشی بوده و ثبات نسبی داشته است، چنانچه در حال حاضر قیمت سبزیجات و صیفی‌جات در میادین میوه و تره بار، نسبت به میانگین قیمت‌های سطح شهر به طور متوسط 38 و نیم درصد پایین‌تر است.
  بر این اساس، در حال حاضر با پرداخت مبلغ 50 هزار تومان، خرید 11 کیلوگرم انواع سبزی و صیفی به شرح زیر از میادین میوه و تره بار امکان‌پذیر است.
  قیمت هر کیلوگرم خیار رسمی و کوتاه 6500 تومان، گوجه فرنگی بوته‌ای 7100 تومان، بادمجان ممتاز 2900 تومان، کدوی مسمایی 5500 تومان، کدوی حلوایی 4500 تومان، سیب زمینی 4500 تومان، پیاز سفید 4600 تومان، سبزی‌های برگی 4600 تومان، کاهوی چینی 3500 تومان، کرفس 2700 تومان و کلم سفید 3500 تومان
سه شنبه 4/9/1399 - 20:28


به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین و گرامیداشت هفته بسیج، طرح های مختلفی از جمله حمایت و کمک به مستاجران در شرایط کرونا ، بازسازی منازل خانواده شهدا و هر بسیجی یک خدمت در منطقه۱۳ اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه با بیان اینکه هفته بسیج ، بزرگداشت جان فشانی هایی است که برای سربلندی این سرزمین صورت گرفته است ، گفت: ویژه برنامه های گرامیداشت هفته بسیج در سال جاری با شعار محوری "بسیج، پیشرو خدمت و امید آفرین" از روز جمعه ۳۰ آبان به مدت یک هفته و بر اساس پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.
وی در خصوص اجرای طرح مستاجران با همکاری دبیران شوریاری محلات اظهارداشت: این طرح به منظور یاری رساندن به مستاجرانی است که در شرایط اقتصادی ناشی از کرونا قادر به پرداخت به اجاره بها نمی باشند .
رحمان زاده به اجرای طرح همسایه اشاره کرد و افزود:پیرو دستورالعمل اجرایی سازمان بسیج شهرداری تهران ، طرح بازسازی و تعمیر منازل خانواده شهدا و جانبازان به همت حوزه بسیج شهرداری منطقه آغاز شد.
وی افزود: در این طرح که با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی در منزل ۱۰ خانواده شهید به اجرا در می آید ، فعالیت‌های عمرانی متعددی از قبیل لوله کشی و تعمیرات کف آشپزخانه، گچکاری دیوارها، تعمیر سرویس های بهداشتی و... انجام می شود.
اجورلو ، فرمانده حوزه بسیج منطقه ۱۳ ضمن تبریک هفته بسیج با بیان اینکه همزمان با آغاز هفته بسیج مستضعفین، فضاسازی محیطی در دستور کار قرار گرفت، اظهارداشت: فضاسازی محیطی و اکران بنرهای هفته بسیج در ساختمان های تحت پوشش شهرداری منطقه انجام شد.
وی برگزاری مسابقات مجازی با محوریت مکتب حاج قاسم سلیمانی و گام دوم انقلاب، دیدار مجازی با خانواده معظم شهدا و تقدیر شهردار منطقه از بسیجیان نمونه از جمله اقدامات حوزه بسیج منطقه ۱۳ بر شمرد و افزود : پویش هر بسیجی یک خدمت در قالب ضد عفونی مراکز پر تردد و ساختمان منطقه با همکاری بسیجیان منطقه و توزیع بسته‌های بهداشتی به ۳۰ خانواده شهدا با همکاری ایثارگران نیز برگزار می شود.

سه شنبه 4/9/1399 - 20:26

‍ 

 فاز نخست عملیات درختکاری حاشیه پروژه بزرگراهی در آستانه افتتاح شهید نجفی رستگار به مساحت 7 هزار متر مربع به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ ، علیرضا جعفری معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام مطلب فوق افزود: به منظور آماده سازی و پاکسازی پیش از عملیات کاشت فضای سبز 6 هزار متر مکعب خاک و نخاله جمع آوری شد.

او با اشاره به اینکه این پروژه فرامنطقه ایی در آستانه اتمام و افتتاح است افزود: در این راستا طی 20 روز و در فاز نخست هزار اصله نهال در مساحتی حدود 7 هزار متر مربع در حاشیه این بزرگراه کاشته شد.

جعفری به گونه گیاهی کاشته شده اشاره کرد و گفت: به دلیل شرایط کم آبی کشور نهال زیتون تلخ در این عملیات کاشته شد این گیاه مقاوم و مناسب شرایط کم آبی است و سایه خوبی دارد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه در پایان از اجرای عملیات شبکه آبرسانی گفت و افزود: 3 هزار متر طول عملیات آبرسانی نیز انجام شد.سه شنبه 4/9/1399 - 20:15


برپایی رویدادهای هنری در شهر باعث انس بیشتر شهروندان با هنر و ارتقاء ذائقه ی هنری انها می‌شود
سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران ویژه دانشمندان با حضور برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، فرزاد طالبی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، ایرج محمدی، حسین علی عسگری و رافی داوتیان اعضای شورای سیاست‌گذاری سمپوزیوم و هنرمندان شرکت‌کننده در این رویداد به صورت آنلاین افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ در مراسم افتتاحیه سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران که به صورت برخط برگزار شد، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: خوشحالیم كه این رویداد را كه از جمله فعالیت ها و برنامه های سازمان است را داریم مطابق با تقویم برنامه ها محقق و اجرا می كنیم. البته باعث حسرت است که شرایط این روزها اجازه نداد این رویداد را حضوری برگزار کنیم تا شهروندان هم بتوانند با فعالیت‌هایی که هنرمندان انجام می‌دهند و اتفاقی که الان در شهر رقم می‌خورد بیشتر آشنا شوند و انس و ارتباط بیشتری با هنر بگیرند.
وی افزود: حدود یک ماه پیش كه اثار بعضی از هنرمندان شرکت‌كننده در دومین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران را جلوی خانه هنرمندان نصب كردیم مباحثی در حول و حوش این اثار مطرح شد و بحث‌هایی را ایجاد کرد. بعضی‌ها گفتند، نسبت یا شباهت سردیس‌ها با هنرمندان کم است. به همین خاطر هنرمندان شرکت‌کننده در آن سمپوزیوم یک مقدار با بی‌مهری و کم‌لطفی مواجه شدند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی بیان کرد: طبیعی است که وقتی یک کاری انجام می‌شود آن کار می‌تواند یک اثر خیلی قوی، خوب یا نسبتاً ضعیف‌تر باشد، اما اتفاقی که افتاد این بود که یک‌دفعه یک موجی ایجاد شد و چه کسانی که کار تخصصی انجام داده‌اند و در جریان این اتفاقات هستند و چه آن‌هایی که در جریان نیستند در این موج شروع به نقد کردند و خیلی از اظهارنظرها هم غیر کارشناسی بود.
وی ادامه داد: یکی از هنرمندان که اعتقاد داشت سردیسی که از او ساخته شده است اثر مناسبی نیست شخصی بود که در دوره دوم سمپوزیوم و هنگام ساخت اثرش از کار تعریف کرده بود، اما وقتی که موجی ایجاد شد، یک‌دفعه شروع به نقد اثر کرد که این سردیس نسبتی به من ندارد و من راضی نبودم و نباید آن را نصب می‌کردند.
برزین ضرغامی خطاب به هنرمندان شرکت‌کننده در سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران اظهار داشت: این موضوع را به این دلیل مطرح کردم که شما هنرمندان آگاه باشید و لطف کنید با افرادی که سردیس آنها را می‌سازید در تعامل باشید. این هماهنگی را همکاران ما در سازمان زیباسازی حتماً انجام خواهند داد که اگر لازم باشد مفاخری که شما سردیس‌های آن‌ها را می‌سازید و در قید حیات هستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شما ببینند تا هم شما از نزدیک با آن‌ها آشنا شوید و هم اگر نقطه نظری دارند نقطه نظرشان را بشنوید تا خروجی کاری که انجام می‌شود اثر قابل تامل‌تری باشد.
وی افزود: در مورد مفاخری که در قید حیات نیستند هم حتماً همکاران من این هماهنگی را انجام خواهند داد که از اعضای خانواده‌شان با شما دیدار داشته باشند و این آمدن هم یک انس و الفتی بین شما و آن‌ها ایجاد می‌کند و هم یک فرصتی است تا اثر شما یک کار فاخرتر باشد و انشاءالله خروجی این رویداد را بتوانیم در سطح شهر نصب کنیم.
در ادامه حسین علی عسگری عضو شورای سیاست‌گذاری سمپوزیوم بیان کرد: خوشحالم از این‌که این سمپوزیوم با کیفیت دارد برگزار می‌شود. از دوستانی که زحمت کشیدند و ما را همراهی کردند تا بتوانیم یک سمپوزیوم متفاوت و باکیفیت در این دوره داشته باشیم تشکر می‌کنم. این‌که توانسته باشم برای ارتقای کیفی این دوره از سمپوزیوم کمکی کرده باشم خوشحال هستم.
وی افزود: مهمترین اتفاقی که در این دوره شاهد آن هستیم، مربوط به شکل گزینش و داوری آثار است که بسیار جدی و دقیق دنبال شد. در این دوره برخلاف گذشته، حضور هنرمندان صرفا بر ارائه رزومه از سوی آنان منوط نشد و پس از انتخاب اولیه، هنرمندان ملزم به ساخت ماکتی از اثر اجرایی خود شدند تا کیفیت و توانمندی هنرمندان از قبل مشخص شود.

🔹گفتنی است، سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران ویژه دانشمندان با حضور ۲۱ هنرمند از سوم آذرماه آغاز شد و مجسمه‌سازان این رویداد هنری سردیس ۲۱ نفر از مفاخر ملی معاصر کشور را در کارگاه‌های شخصی خود خواهند ساخت.

 

سه شنبه 4/9/1399 - 15:33

 

معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 4 تهران از مرمت و بازسازی ورزشگاه های این منطقه خبر داد و گفت:  با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مجموعه های ورزشی، عملیات بازسازی دو ورزشگاه شیان و 22 بهمن درحال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه تهران "مهدی پورشاسب" با بیان این خبر افزود: بدنبال تعطیلی ورزشگاه ها با توجه به شیوع ویروس کرونا فرصت مناسبی را برای بازسازی و مرمت ورزشگاه ها و اماکن ورزشی فراهم کرد و درهمین راستا عملیات مرمت و بازسازی دو ورزشگاه شیان و22 بهمن آغاز شده است.

او با بیان اینکه بازسازی این دو ورزشگاه از دو ماه پیش آغاز شده است افزود: ورزشگاه 22 بهمن در خیابان اتحاد با مساحت تقریبی 5000  در سال 1375 احداث  و دارای امکاناتی نظیرسالن سرپوشیده بدنسازی، سالن چندمنظوره فوتبال، سالن تیراندازی و زمین چمن مصنوعی است و  از مرداد ماه سالجاری بازسازی آن آغاز و تا آبان ماه به پایان می رسد.

معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 4 تهران در ادامه به اقدامات صورت گرفته در ورزشگاه  22 بهمن اشاره کرد و گفت: درحال حاضر سیمان کاری و پیاده روسازی  اطراف ورزشگاه 22  بهمن به اتمام رسیده وتعویض لامپ ها و بازسازی سالن بدنسازی و آیینه کاری واجرای نهر و ساماندهی پیاده رو روبروی ساختمان در دست انجام است.

پورشاسب در ادامه گفت: ورزشگاه شیان واقع در بوستان پلیس  به مساحت تقریبی3000 مترمربع دارای امکاناتی نظیر پیست اسکیت، زمین چمن مصنوعی و ساختمان رختکن بوده هم اقداماتی نظیر ایزوگام، تعویض درب و پنجره ها، رنگ آمیزی و تاسیسات  و .. اجرایی شده است.

او همچنین به بازسازی زمین چمن بوستان پلیس اشاره کرد و افزود: در این زمین اقداماتی نظیر جمع آوری چمن های قدیمی،زیرسازی و نصب زمین چمن جدید در حال انجام است و تا پایان آبان ماه به بهره برداری می رسد.

 

سه شنبه 4/9/1399 - 15:1

 

 

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با حضور در منطقه سه به تفاهم نامه مدیریت آب با وزارت نیرو اشاره و بر لزوم مدیریت بیش از پیش آب های زیرزمینی با رویکرد حفظ منابع آبی تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، دکتر مجتبی یزدانی با حضور در معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه سه با معاون و روسای اداره های این حوزه، درباره ارائه خدمات بهینه به شهروندان در این منطقه در تحقق شعار "تهران، شهری برای همه" تاکید نمود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران به فرصت باقی مانده تا پایان سال جاری اشاره و بر لزوم پیگیری اموردر دست اقدام تاکید کرد.

توجه به سرویس دهی مناسب سرویس های بهداشتی در بوستان ها، تلاش درجهت افزایش سرانه فضای سبز به ویژه در محلات کم برخوردار، نگاهی متفاوت و موثر به مقوله تفکیک زباله از مبداء، لزوم تفکیک پسماند در ارگان ها و سازمان ها، رویکرد دقیق و برنامه محور در تدوین بودجه سال 1400، توجه به مقوله رنگ و نور در شهر از دیگر موارد مورد تاکید معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در این دیدار صمیمانه بود.

در این دیدار که با رعایت پروتکل های بهداشتی برقرار شد، از تلاش های شهرداری منطقه سه در رسیدگی به پیام های 137 به ویژه در بارندگی های اخیر و نیز آمادگی منطقه در بارش نزولات آسمانی تقدیر و تشکر کرد.

سه شنبه 4/9/1399 - 14:52
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته