• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 38736
تعداد نظرات : 5244
زمان آخرین مطلب : 2587روز قبل
نقشه هوو
واقعیت را از پدر و مادرم پنهان کردم و به آن ها گفتم پول هایم را پس انداز می کنم تا بتوانم در زمان ازدواج، جهیزیه آبرومندی برای خودم بخرم. افسوس که نمی دانستم مرتکب چه اشتباهی شده ام و چه کلاه بزرگی سرم خواهد رفت!دختر جوان در دایره اجتماعی کلانتری سیدی مشهد افزود: ماجرا از این قرار است که من پس از گرفتن دیپلم تصمیم گرفتم به سر کار بروم و به سفارش دوست پدرم در یک کارگاه تولیدی مشغول کار شدم. از همان لحظه ورود به محل کارم با زن جوانی که همکارم بود دوست شدم. او به من ابراز محبت می کرد و ما خیلی زود با هم صمیمی شدیم تا جایی که چند بار مرا به خانه اش دعوت کرد.من آن قدر شیفته محبت های «محبوبه» شده بودم که سفره دلم را پیش او باز کردم و گفتم که آرزو دارم ازدواج کنم و زندگی مستقلی تشکیل دهم. دوستم نیز با من درددل کرد و گفت که نمی توانند بچه دار شوند و قصد دارد برای شوهرش همسر مناسبی پیدا کند. مدتی گذشت و بالاخره او یک روز حرف دلش را زد و گفت: اگر تو با شوهرم ازدواج کنی می توانیم مثل ۲ خواهر در کنار هم زندگی کنیم و هیچ وقت احساس تنهایی نخواهیم کرد. ضمن این که خیال من هم راحت خواهد شد چون فردی پا به خانه ام می گذارد که از صمیم قلب دوستش دارم. از شنیدن این حرف شوکه شدم و می خواستم با محبوبه قطع ارتباط کنم اما او با سماجت و چرب زبانی مرا خام کرد و من نیز به این امر رضایت دادم.محبوبه حتی گاهی شرایطی برای دیدار من و شوهرش فراهم می کرد و ما با هم بیرون می رفتیم. در واقع با این ملاقات ها بود که به شوهرش علاقه مند شدم و او با این بهانه که در آینده ای نزدیک قرار است ازدواج کنیم مرا طعمه هوس های شیطانی اش کرد و...دختر جوان ادامه داد: با قول و قرارهایی که گذاشته بودیم، من ساده لوح بیشتر از دو سوم حقوق ماهیانه ام را به محبوبه می دادم تا پس انداز کند و بتوانیم خانه ای دو طبقه رهن و اجاره کنیم.نمی دانم آن روزها عقلم را کجا جا گذاشته بودم و چرا فکرم کار نمی کرد که مرتکب چنین حماقتی شدم. یک سال گذشت و من در این باره چیزی به خانواده ام نگفتم چون مطمئن بودم که پدر و مادرم با این امر مخالفت خواهند کرد؛ برای همین حسابی افسرده شده بودم. حدود یک هفته قبل محبوبه با حیله و نیرنگ طلاهایم را نیز از دستم گرفت و از آن به بعد به بهانه های مختلف خودش را کنار کشید و شوهرش هم دیگر جوابم را نمی دهد. حالا می فهمم که تمام این حرف ها نقشه شومی بوده است. نمی دانم چه خاکی بر سرم بریزم و هیچ مدرکی هم از پول های بی زبانی که به دست این زن و شوهر شیاد داده ام، ندارم! کاش حواسم را جمع می کردم و از همان روز اول موضوع را با خانواده ام در میان می گذاشتم تا این بدبختی به سرم نمی آمد!
سه شنبه 15/10/1388 - 8:23
زندگی پس از طلاق

Image


طلاق یک تغییر اساسی در زندگی است که شخص را دچار سردرگمی میکند . ناگهان خودتان به تنهایی میبایست از پس مواردی مانند پول بچه ها شغل تغییرات و موقعیتهایی که اعضای خانواده را تحت فشار قرار میدهد بر بیایید . در اینجا توصیه هایی وجود دارد که " چگونه زندگی جدید را پس از جدایی شروع کنید ؟"  اگر مشکلاتی دارید بدانید که :

    * بعد از اتمام این زندگی ، زندگی جدیدی در انتظار شماست .

در حال حاضر به سختی می توانید باور کنید زیرا روزی این زندگی چیزی بود که شما خواستار آن بودید . شما خواهان  ایجاد و  تداوم آن بودید .

    * خودتان را فریب ندهید .

از خودتان بپرسید : آیا به راستی این زندگی را می خواهید یا به علت ترس دو دستی به آن چسبیده اید ؟ اگر فکر تنها ماندن ترسناک تر از بودن در یک زندگی از هم پاشیده است خب به ترسهایتان اجازه دهید تا تصمصیم گیرنده باشند . آیا برای از دست دادن زندگی که بود یا میبایست باشد هنوز سوگواری میکنید؟

    * روزهای زندگیتان را هدر ندهید .

اندوهگین بودن هیچ محدوده زمانی ندارد اما زندگی محدود است . شما این را متوجه بشوید یا نشوید ، زمان به سرعت سپری میشود. زمانی میرسد که شما باید حقیقت را بپذیرید و بگویید : "  من باید کاری برای زندگی ام انجام دهم بچه هایم را بزرگ کنم و کاری کنم که زندگی شاد و معناداری داشته باشم و شخصی فعال در جامعه باشم ." پس از هم اکنون قدمهای استوار بردارید و به جلو حرکت کنید .                        

    * افکار مصیبت بار را از ذهن تان دور کنید .

" زندگی من تمام شده است ." " من همه چیز را از دست دادم ." " همه چیز خیلی بد است ." افکاری هستند که تاثیرات خیلی قوی بر چگونگی احساس شما دارند . متوجه باشید که واقعا اینها درست نیستند . زندگی شما تمام نشده است فقط یک شروع جدید برای شماست . تغییر پیش فرضهای منفی در ذهن تان  به تغییر احساسات شما کمک میکند .

    * زمان خود را با افسوس هدر ندهید .

شما باید به خودتان بگویید : " اتفاقی است که افتاده !" شما نمی تواتید به گذشته برگردید و کاری انجام دهید اما می توانید کارهای زیادی را هم اکنون انجام دهید .

    * برای فرزندانتان الگو باشید .

در آینده فرزندانتان چگونه والدینی خواهند بود وقتی شما در جایی نشسته و گریه میکنید ، به نقطه ای زل می زنید و افسوس گذشته را می خورید ؟ وقتی شما جدایی را پذیرفتید زمان پیشرفت در زنگی تان است .

به خاطر فرزندانتان با همسر سابق خود رابطه جدیدی را تعیین کنید .
در رابطه سابق شما همسر وی بودید اما در حاضر یک دوست معمولی هستید بخاطر بچه هایتان .

    * با کودکانتان صحبت کنید .

طلاق ممکن است زخمهای عاطفی را برای بچه هاایجاد کند . با آنها صحبت کنید . با آنها درباره اتفاقاتی که درحال وقوع است و احساساتی که آنها نسبت به وقایع کنونی دارند صحبت کنید و به آنها اطمینان دهید همه چیز بهتر خواهد شد. اگر آنها خیلی چیزها را بدانند می توانند به شما در این مراحل کمک کنند و به این ترتیب آنها هم احساس قدرت می کنند .

    * از دیگران کمک بگیرید.

اگر از مردم کمک بخواهید خوشحال می شوند . این لطفی است در حقشان که به آنها اجازه می دهید کاری برایتان انجام دهند .یك گروه حمایت كننده از نزدیكترین دوستانتان داشته باشید كه حمایتگرعاطفی ،راهنمای همیشگی ومشوق شما در كارهایتان باشند.بدانید شما اولین نفری نیستید كه از سایرین كمك می گیرید.  

    * از امكانات و موهبت های اطراف خود استفاده كنید.

هركاری كه می توانید برای رسیدن به موفقیت انجام دهید. توانایی ها و نقاط قوت خودتان را كشف كنید و برای كمك به خود و حركت در یك مسیر جدید و مثبت روی آنها متمركز شوید.هرشخصی حقیقت وجودی دارد كه فقط خودش میداند وباور دارد . به یاد داشنه باشید كه شما نتایجی در زندگی بدست می آورید كه ابتدا باور دارید و سپس شایستگی آن را.

    * برای خودتان وقت بگذارید.

خودتان را در اولویت قرار دهید ،كمی خودخواه باشید و كاری را فقط برای خودتان انجام دهید.بهترین هدیه ای كه شما می توانید به فرزندانتان بدهید اینست كه از خودتان خوب مراقبت كنید. یك كلاس جدید را امتحان كنید، ورزش را شروع كنید و سرگرمی های فراموش شده كه سابقا انجام می دادید را دوباره شروع كنید.

    * خانه رویایی تان را بسازید.

اگر شما مجبور به تغییر منزل شدید دنیا به آخر نرسیده است. بدانید كه شما و بچه هایتان  میتوانید خاطراتی را بسازید كه آنجا خانه رویاهایتان شود.  

    * خود واقعی تان را بیابید.

شما ممكن است زمان طولانی نیمی از یك زوج بوده اید. اما شما هنوز صددرصد یك شخصیت واحد هسنید. آن شخص را دوباره كشف كنید.

    * آنچه را دوست دارید انجام دهید.

هرروز وقتی از خواب بر می خیزید چه چیزی شما را به هیجان می آورد.یك لیست از آنچه شما را به اهدافتان میرساند تهیه كنید.

    * روحیه شاد داشته باشید.

   در زندگی جدید كمی تفریح و شادی كنید. خاطرات زیبایی را     با فرزندانتان بسازید تا با اعتماد بنفس و حس احترام به خود بسوی آینده بروند.

    * درآینده از خود مراقبت كنید.

این مهم است كه همیشه به روابط خود توجه كنید و از خود بپرسید كه :"  چقدربودن در این رابطه ارزش دارد؟" اگر شما در آن رابطه كاملا خودرا فراموش می كنید پس بهای سنگینی را می پردازید.

 

سه شنبه 15/10/1388 - 8:19
«آواتار» جیمز كامرون در آستانه خلق ركورد جهانی

"آواتار" جدیدترین ساخته «جیمز كامرون»، پنجمین فیلم تاریخ سینما، با فروش بالای یك میلیارد دلار نام گرفت. به گزارش ایسنا، فیلم «آواتار» ساخته‌ «جیمز كامرون» در تعطیلات آخر هفته گذشته توانست مجموع فروش جهانی خود را به بیش از یك ‌میلیارد دلار برساند، تا از این حیث پنجمین فیلم تاریخ سینما نام گیرد. درحال حاضر فقط چهار فیلم در تاریخ سینما فروشی جهانی بیشتر از «آواتار» داشته‌اند. «تایتانیك» با فروش ‌٢٤٨/١ میلیارد دلار هم‌چنان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینماست. پس از آن «ارباب حلقه‌ها؛ بازگشت پادشاه» با فروش ‌١١/١ میلیارد دلار، «دزدان دریایی كارائیب؛ گنجینه‌ مرد مرده» با فروش ‌٦٠/١ میلیارد دلار و «شوالیه‌ تاریكی» با فروش ‌١٠٠/١ میلیارد دلار در رتبه‌های بعدی قرار دارند. به گزارش رویترز، «آواتار» یكی از ‌٥١ نامزد اولیه جایزه اسكار بهترین جلوه‌های ویژه است كه ساخت و اكران آن، یكی از مهم‌ترین رویداد‌های سال ‌٩٠٠٢ سینمای جهان نام گرفته است.

سه شنبه 15/10/1388 - 8:17
مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر 3 بهمن ماه برگزار می شود

آیین افتتاحیه بیست‌وهشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، سوم بهمن ماه جاری و همزمان با میلاد خجسته حضرت امام موسی کاظم (ع) برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، روابط عمومی این جشنواره اعلام كرد: سالن مرکز همایش‌های برج میلاد، امسال میزبان مراسم افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم فجر است. با توجه به این که امسال مرکز همایش‌های برج میلاد، مرکز اصلی جشنواره بین المللی فیلم فجر می‌باشد، نمایش فیلم‌ها برای رسانه‌ها و هنرمندان در این مرکز یک روز زودتر آغاز می‌شود. به نوعی جشنواره برای اهالی سینما از روز چهارم بهمن ماه در برج میلاد کلید می‌خورد. پیش از این در جلسات مشورتی دبیر جشنواره با رسانه ها و پیشنهادات اهالی مطبوعات مبنی بر نمایش فیلم‌ها برای آن‌ها قبل از نمایش‌های مردمی، این موضوع مورد موافقت دبیر جشنواره قرار گرفت. به همین سبب امسال نمایش فیلم‌ها در مرکز اصلی جشنواره، یک روز زودتر آغاز می‌شود. نمایش فیلم های جشنواره در سالن‌های مردمی، از روز پنجم بهمن ماه سال جاری آغاز می شود. با توجه به این که امسال مرکز همایش های برج میلاد به عنوان مرکز اصلی جشنواره اعلام شده است، جشنواره فیلم فجر از چهارم بهمن ماه در این مکان و یک روز زودتر از سینماهای مردمی، کار خود را برای اهالی سینما آغاز می‌کند.

 

سه شنبه 15/10/1388 - 8:15

 

روغن نارگیل در فراوانی خواص بی نظیر است
مردم هندوستان به دلیل فراوانی نارگیل و توجه به اهمیت روغن آن از این میوه لذیذ و روغن آن به وفور استفاده می کنند. به گزارش «medicineline» این روغن یکی از بهترین روغن ها برای ماساژ دادن نوزادان به حساب می آید. علاوه بر آن برای پوست و مو نیز مفید است. این روغن بیماری های زیادی را درمان می کند. لازم به ذکر است همه قسمت های میوه نارگیل مفید می باشد.

 

*روغن نارگیل یکی از بهترین مواد مغذی مو است و باعث رشد مو و براقی آن می شود. ماساژ منظم پوست سر با روغن نارگیل از شوره سر جلوگیری می کند.

*ماساژ سر با این روغن خستگی مفرط ذهنی را برطرف می کند.

*روغن نارگیل مرطوب کننده موثری است و مانع خشکی و چین و چروک و افتادگی پوست می شود.

*این روغن برای درمان ناراحتی های پوستی مانند اگزما استفاده می شود.

*خاصیت آنتی اکسیدان آن مانع پیری زودرس و وخیم تر شدن بیماری ها می شود.

*اسید لوریک(Lauric acid)موجود در این روغن به میزان ۵۰ درصد مانع از ناراحتی های متعدد قلبی ازجمله کلسترول و فشار خون بالا می شود.

*چربی های اشباع شده موجود در آن مانند بعضی از روغن های نباتی مضر نیست و میزان کلسترول مضر را افزایش نمی دهد و مانع آترواسکلروزمی شود.

*اسیدهای چرب موجود در این روغن در کاهش اضافه وزن موثر است.*هضم آن آسان است و به عملکرد غده تیروئید کمک می کند.*سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.*روغن نارگیل خاصیت ضدمیکروبی دارد و برای مقابله با باکتری ها، قارچ ها و انگل های متفاوت که سوءهاضمه ایجاد می کند، موثر است.

*روغن نارگیل ، به جذب مواد مغذی مانند ویتامین، ماده معدنی و اسید آمینه کمک می کند.

*اسیدهای متفاوت در این روغن مانند اسیدلوریک، کاپریک، کاپریلیک که خاصیت ضدباکتری، ویروسی و باکتریایی دارد سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند.

*بدن انسان با تبدیل اسید لوریک به مونولائولین monolaulin، با ویروس ها و باکتری های بیماری زا مانند آنفلوآنزا، تبخال و حتی HIVمقابله می کند.

*با مالیدن روغن نارگیل روی زخم، یک لایه محافظ در مقابل گردو خاک، هوا، قارچ، باکتری و ویروس ایجاد می شود و روند بهبود زخم را با بازسازی بافت های آسیب دیده ، افزایش می دهد.

*به خاطر خاصیت ضدقارچی، ویروسی و باکتریایی، این روغن در جلوگیری از عفونت های متعدد مانند ویروس ها که باعث آنفلوآنزا، زخم، عفونت گلو، عفونت مجرای ادراری، ذات الریه و سوزاک موثر است.

*وجود زنجیره تری گلیسیرید و اسیدهای چرب در این روغن مانع بیماری های کبدی می شود.

*روغن نارگیل مانع ایجاد سنگ کلیه و بیماری صفراوی می شود.

*میزان قند خون را کنترل می کند و ترشح انسولین را بهبود می بخشد.

*از آن جایی که روغن نارگیل توانایی بدن در جذب مواد معدنی مهم مانند کلسیم و منیزیم را که برای رشد استخوان لازم است، بهبود می بخشد مصرف این روغن را به زنان میان سال که به پوکی استخوان مستعد هستند، توصیه می کنیم.

*این روغن نقش کلیدی در کاهش حساسیت ویروسی در بیماران مبتلا به HIV و سرطانی ایفا می کند.

سه شنبه 15/10/1388 - 8:11
 عفونت، شایع ترین علت وزوز گوش است
عفونت شایع ترین علت ابتلا به وزوز گوش است اما تنها عامل نیست و در بسیاری از موارد تشخیص علت اصلی این عارضه کار مشکلی است. ترشح زیاد و تجمع ترشحات در ابتدای گوش خارجی، پارگی پرده گوش و کار در محیط های پر سر و صدا موجب ابتلا به این عارضه می شود.هم چنین بیماری های عصبی و مغزی نیز از دیگر عوامل این بیماری است
سه شنبه 15/10/1388 - 8:9

پنج وارونه چه معنا دارد ؟♥ خواهر كوچكم این را پرسید♥ من به او خندیدم♥ كمی آزرده و حیرت زده گفت♥ روی دیوار و درختان دیدم♥ بازهم خندیدم♥  آنقدر خنده برم داشت كه طفلك ترسید♥ بغلش كردم و بوسیدم و با خود گفتم♥ بعدها وقتی غم♥ سقف كوتاه دلت را خم كرد♥ بی گمان می فهمی♥ پنج وارونه چه معنا دارد.

دوشنبه 14/10/1388 - 17:5

پس این ها همه اسمش زندگی است
دلتنگی ها دل خموشی ها ثانیه ها دقیقه ها
حتی اگر تعدادشان به دو برابر آن رقمی که برایت نوشته ام برسد
ما زنده ایم چون بیداریم
ما زنده ایم چون می خوابیم
و رستگار و سعادتمندیم
زیرا هنوز بر گستره ویرانه های وجودمان پانشینی
برای گنجشک عشق باقی گذاشته ایم
خوشبختیم زیرا هنوز صبح هامان آذین ملکوتی بانگ خروس هاست
سرو ها مبلغین بی منت سر سبزی اند
و شقایق ها پیام آوران ایه های سرخ عطر و آتش
برگچه های پیاز ترانه های طراوتند
و فکر من
واقعا فکر کن که چه هولنک می شد اگر از میان آواها
بانگ خروس رابر می داشتند
و همین طور ریگ ها
و ماه
و منظومه ها
ما نیز باید دوست بداریم ... آری باید
زیرا دوست داشتن خال با روح ماست

دوشنبه 14/10/1388 - 17:0
بادام ‌زمینی ؛ سرشار از ویتامین است
بادام‌زمینی را پسته زمینی یا پسته شام هم می‌گویند. آن را به صورت خام، تفت ‌داده و یا به شكل كره بادام‌زمینی میل می‌كنند. كره بادام ‌زمینی جزو لذیذترین محصولات تهیه شده از بادام‌زمینی بوده و معمولا از خود بادام‌زمینی مقوی‌تر است.

به طور كلی بادام‌زمینی طبیعتی گرم داشته و غنی از ویتامین‌های A ، B ،D ،E، چربی پروتئین، فیبر و مقادیری كربوهیدرات است. كربوهیدرات آن عمدتا از نوع ساكاروز بوده و چربی‌های آن نیز از نوع چربی‌های اشباع‌نشده مفید نظیر اسیداولئیك و چند اسید دیگر است.

خواص بادام‌زمینی و كره آن

بادام‌زمینی بسیار مقوی، ملین، تقویت‌كننده قوه‌جنسی، مسكن بلغم سینه و سرفه و برطرف‌كننده زخم مثانه و سوزش مجاری ادرار است. این دانه و كره آن سرشار از فیتوسترول بوده كه ساختاری شبیه به كلسترول دارد با این تفاوت كه برای سلامت قلب و عروق مصرف به اندازه آن مضر نیست.

فیتوسترول موجود در این ماده غذایی می‌تواند رشد سلول‌های سرطان پستان، كولون و پروستات را كند كرده و حتی از بروز سرطان ریه در افراد مستعد بكاهد. نوعی آنتی‌اكسیدان نیز در آن وجود دارد كه می‌تواند مانع رشد تومورها گردد. فیبر موجود در آن می‌تواند از ایجاد یبوست و بواسیر بكاهد.

منیزیم آن یكی از عوامل ضد دیابت به شمار می‌رود. همچنین ویتامین ‌B آن نیز برای زنان باردار نافع است. براساس تحقیقات اخیر روغن بادام‌زمینی از ریزش مو و شوره سر جلوگیری می‌كند و برای نرمی پوست مناسب است.

كره آن نیز به دلیل دارا بودن هورمون‌های گیاهی می‌تواند مشكلات قاعدگی را مرتفع سازد و احتمال بروز پوكی استخوان را كم كند. خوردن مقدار كمی كره بادام‌زمینی می‌تواند برای مدت طولانی احساس سیری ایجاد كند. در نتیجه برای كسانی كه می‌خواهند مقدار كمتری غذا میل كنند مناسب است.

اگر بخواهیم بین كره حیوانی و كره بادام‌زمینی یكی را انتخاب كنیم در مقادیر مساوی كره بادام‌زمینی ارجحیت دارد.

در 100 گرم كره بادام‌زمینی 580 تا 588 كالری انرژی و در 100 گرم كره حیوانی 750 كالری انرژی نهفته است لذا در مقایسه، كره بادام‌زمینی از كالری و اسیدهای چرب اشباع كمتری برخوردار است اما در صورتی كه صرف كره بادام‌زمینی زیاد باشد كالری بیشتری به بدن رسیده و اضافه‌وزن و چاقی عارض خواهد شد.

مصرف كره بادام‌زمینی را در وعده صبحانه توصیه می‌كنیم، چرا كه می‌تواند وعده غذایی مقوی و كاملی برای افراد خصوصا دانش‌آموزان باشد.

توجه: بادام‌زمینی از جمله مواد غذایی شدیدا آلرژی‌زا به شمار می‌ر‌ود كه حتی مصرف مقدار كمی از آن در افراد مستعد می‌تواند منجر به بروز علائمی نظیر: خارش ، قرمزی و كهیر در پوست ، دل‌پیچه ، اسهال ، استفراغ، آبریزش از بینی و چشم‌ها و در واكنش‌های شدیدتر می‌تواند سردرد، آسم و گرفتگی مجرای تنفسی را ایجاد نماید.

از سوی دیگر مصرف آن را به افرادی كه مستعد ابتلا به سنگ كلیه و مثانه هستند به دلیل وجود اگزالات در آن توصیه نمی‌كنیم. مهم‌تر آن كه بادام‌زمینی یكی از مواردی است كه در شرایط نامناسب هوا و رطوبت می‌تواند سریعا به سم آفلاتوكسین آلوده شود. مصرف مستمر موادغذایی حاوی این سم می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان كبد را در مصرف‌كننده افزایش دهد. پس برای استفاده از بادام‌زمینی و كره آن لزوما محصولاتی را كه معتبر بوده و دارای تاریخ مصرف و مجوز بهداشت است خریداری كنید.

دوشنبه 14/10/1388 - 16:53دوشنبه 14/10/1388 - 11:59
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته