• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 244
تعداد نظرات : 32
زمان آخرین مطلب : 3484روز قبل
آی بدو فیلم فلان... آی بیا سی‌دی عکس‌های بهمان... فیلم از فلان چیز... عکس از فلانی و بهمانی... کلیپ خفن!... عکس‌های توپ توپ از فلانی...

وجدانت را قاضی قرار بده و ببین این کاری که می‌کنی، نامش چست. آبرو، حیثیت، فیلم‌ها و تصاویر خانوادگی و خصوصی افراد وسیله تفریح، سرگرمی و کسب درآمد نیست. لطفاً خودتان را به جای آن افراد تصور کنید. چه حالی به شما دست خواهد داد؟

حریم خانوادگی و خصوصی افراد چه جایگاهی در جامعه ایران دارد؟ پاسخ این پرسش با توجه به رفتارهای بعضی از افراد در جامعه ما، در یک ضرب المثل معروف خلاصه شده است: مرگ خوب است، اما فقط برای همسایه! این دقیقاً طرز فکر و رفتاری است که در بین بعضی‌ها مشاهده می‌شود. افرادی که دوست ندارند هیچکسی وارد حریم خصوصیشان شود، اما مرتب به دنبال تهیه فیلم و تصاویر خصوصی و خانوادگی دیگران هستند. بعضی‌هایشان هم به کار خود افتخار می‌کنند و آرشیوی از تصاویر و فیلم‌های دیگران را بر روی گوشی موبایل خود، کامپیوتر و یا سایر دستگاه‌ها ذخیره می‌کنند و یا اقدام به انتشار و پخش از طریق اینترنت و قراردادن بر روی وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها می‌کنند. همچنین گروهی پا را فراتر گذاشته و از این طریق کسب درآمد می‌کنند. یعنی چوب حراج زدن به آبروی افراد، اصول اخلاقی و انسانیت. بیشتر قربانیان این پدیده شوم هم زنان و دختران و یا افرادی هستند که مورد تهدید و اخاذی قرار گرفته‌اند.

متأسفانه این رفتار در جامعه ما (چه واقعی و چه مجازی) وجود دارد و نمی‌توان آن را انکار نمود. اما مسئله مهم این است که ما در برابر آن چه کار کنیم و چه رفتاری را در پیش بگیریم؟ راه حل‌های زیادی وجود دارد. بهترین روش، کار اخلاقی - فرهنگی است. همچنین تلاش در جهت گسترش اخلاق در فضای مجازی. راه دیگر استفاده از امکانات و بسترهای قانونی است. یک روش خوب دیگر هم ارسال گزارش تخلف و سوءاستفاده (Report Abuse) به مدیران و مسئولان وب‌سایت‌ها، سرویس دهندگان وبلاگ و انجمن‌هایی است که چنین محتویاتی در آن‌ها قرار داده شده است. امید است که همگی با کمک و همکاری با هم، برای اصلاح و پیشرفت جامعه، کار و تلاش کنیم. بی‌تفاوتی نسبت به این مسائل، عدم واکنش و خنثی بودن در برابر آن‌ها، در نهایت به ضرر همه خواهد بود.


سه شنبه 13/7/1389 - 22:42
شهرستان نیشابور ، خطه ای است به وسعت 248 /9 کیلو متر مربع که در شمال استان خراسان قرار دارد. نیشابور از شمال با کوه های بینالود و شهرستان قوچان ، از باختر با شهرستان های اسفراین و سبزوار ، از خاور با مشهد ، از جنوب با تربت حیدریه و کاشمر هم مرز است . رود های نیشابور بیشتر فصلی هستند . « کالشور» نام بزرگترین رودخانه این شهرستان بشمار می رود. آب و هوای نیشابور پایدار نیست . دره های پر آب و سرسبز دامنه های بینالود در شمال از هوای معتدل کوهستانی و هوای نواحی جنوبی نسبتا گرم و بیابانی است .

شهرستان نیشابور در برگیرنده دو شهر ، پنج بخش ، پانزده دهستان و 632 آبادی و بر پایه آمار انتشار یافته در سال 1370 دارای 399287 نفر جمعیت است . 

نیشابور یکی از دیرپا ترین شهرهای ایران است که بر سر راه جاده ابریشم قرار داشته است . قدمت و پایگیری این شهر را به دوره ساسانی و دوران شاپور اول نسبت داده اند . ولی برپایه واپسین یافته های باستان شناسی در پهنه های تاریخی این دیار ، نیشابور در هزاره سوم پیش از میلاد دارای ارتباط تجاری با دره سند در پاکستان و نیز منطقه بین النهرین بوده است

بتازگی نیز گستره های باستانی با ارزشی ازآن هزاره چهارم و سوم پیش از میلاد ، در پیرامون شهر شناسایی شده که از اهمیت بسزایی برخوردارند . ظاهرا قدیمی ترین سند درباره  نیشابور درسنگنبشته ای متعلق به دوران شاپور اول ساسانی ( کعبه زرتشت ) ، باز می گردد که از آن به نام « تمام آپارخشتر » یاد شده است . هم چنین یکی از مهمترین آتشکده های پیش ار اسلام ، به نام « آذربرزین مهر » در نیشابور قرار داشته که آتشکده خاص کشاورزان بوده است .

تا پیش از اسلام ، این شهر « ابر شهر » نامیده می شد ، ولی از دوره آغازین چیرگی اسلام نام « نیشابور » در کنار « ابر شهر » بکار رفته و در گذرزمان جایگزین آن گردید. نیشابور در زمان عبدالله ابن طاهر به عنوان پایتخت خراسان بزرگ انتخاب و رفته رفته به بزرگی و اهمیت روز افزون یافت ؛ به طوری که صفاریان نیز پس از برکناری طاهریان دیگر بار این شهر را به پایتختی خود برگزیدند. در دوره غزنویان و سلجوقیان نیشابور به اوج پیشرفت خود دست یافت و به ثروتمندترین و پر جمعیت ترین سرزمین اسلامی تبدیل شد . ولی دیری نپایید که در پی یورش های ویران گر سپاهیان مغول با خاک همسان گشت.با این همه ، پس از زمانی کوتاه ، بار دیگر در بخش شمال باختری شهر قدیم ، شهری تازه سر برداشت و کار آبادانی آ ن بالا گرفت . ولی زمین لرزه سال 808 هجری دوباره آن را ویران ساخت. نیشابور در دوره تیموری اندکی بالید و روز به روز دامن گسترد تا آنکه توانست زندگی پویای خود را دوباره باز یابد.


دوشنبه 12/7/1389 - 19:30
● متولد فروردین (بره):
شما امروز ایده ای شگفت آور به همراه برنامه کاری بزرگی برای اجرا کردن آن دارید. اما همین که شروع به کار کنید، می توانید بفهمید که برای به حقیقت پیوستن رویایتان نیاز به یک استراتژی متفاوت دارید. متأسفانه ممکن است شما تا زمانی که انرژی خیلی زیادی را برای این ایده خود تلف کرده اید اشتباه خود را نپذیرید. اکنون انعطاف پذیری می تواند برای شما حکم اسلحه ای نهانی را داشته باشد.
● متولدین اردیبهشت (گاو):
واقع بینی برای شما از اهیمت ویژه ای برخوردار است، برای اینکه شما قبل از اینکه روی موضوعی کار کنید دوست دارید آن چیز برایتان ملموس شده باشد. با وجود این امروز این موضوع می تواند مشکل ساز باشد، برای اینکه هیچ چیز تا زمانی که ظاهر نشده است کامل نیست. در حالیکه این موضوع به طور فزاینده ای شما را ناراحت می کند، احتمال دارد که تا آخر روز شدیدتر هم بشود. بهترین کار این است که به جای عقب انداختن زمان تصمیم گیری هرچه زودتر تصمیم خود را بگیرید.
● متولدین خرداد (دوقلوها):
برنامه های شما مثل فکرتان پر مشغله هستند، اما خصوصیات شما به گونه ای است که از مدیریت زمانی نادرست بیشتر از قاتی کردن قرار ملاقات ها ناراحت می شوید. شما اکنون فراموشکار شده اید؛ البته فقط دست و بالتان تنگ تر شده است. اگرچه شما می توانید پتانسیل های فراوانی که در اطرافتان است را ببینید، اما نمی توانید از آنها بهره بگیرید. به وظایفی که ضروری به نظر نمی رسند نپردازید؛ امروز کمی وقت آزاد داشتن یک موضوع خیلی طبیعی به نظر می رسد.
● متولدین تیر (خرچنگ):
حتی اگر شما اطمینان خیلی زیادی به خودتان داشته باشید، خیلی سخت است که حدس بزنید دیگران چه واکنشی نسبت به کار شما دارند. ممکن است که شما آمادگی انجام دادن عملکردی احساسی بر روی موضوعی که در حال پیشرفت است داشته باشید. حالا که شما شروع به فعالیت کرده اید، با وجود اینکه توانسته اید تا حدی که دوست داشتید مؤثر واقع شوید، ولی نمی توانید در مورد آن صحبت کنید. اگر دیگران نمی خواهند از شما حمایت کنند نگران نشوید، قدری طول می کشد تا بتوانید اثرات کارهایی را که انجام داده اید را ببینید.
● متولدین مرداد (شیر):
طبیعتاً شما دوست دارید که افراد دیگر خلاقیت و توانایی شما در بیان کردن مقصودتان را تحسین کنند، اما آنها کاملاً شما را تأیید نمی کنند. هیچ وقت سراغ جمله هایی مثل " من باید داشته باشم...: یا " ای کاش که من..." نروید. این سخنان باعث می شوند که شما ایمان خود را از دست داده و یا اینکه حسرت بخورید. بهترین کاری که می توانید بکنید این است که به خودتان امیدواری داده و بعد شروع به کار کنید.
● متولدین شهریور (سنبله):
حتی اگر شما امروز مجهز به یک لیست خرید باشید، ممکن است هنوز قادر به تصمیم گیری در مورد چیزهایی که نیاز دارید نباشید. اما این به این معنی نیست که شما روز خوبی ندارید. اگر شما بتوانید از تفکرات تحلیلی خود در مورد روزی که در آن قرار دارید دست بردارید و فقط به ندای قلبی تان گوش دهید، شما بهتر از همیشه کار خواهید کرد و بیشتر هم تفریح خواهید کرد.
● متولدین مهر (ترازو):
محدودیت هایی که به طور طبیعی باعث می شوند یک دوست نزدیک با شما صمیمی تر شود اکنون دور شده اند. در ابتدا این مسأله بسیار واضح به نظر می رسد، اما بعد ارائه کردن یک تعریف مشخص برای آن کار مشکلی خواهد بود، به خصوص اگر شما به طور غیر منتظره ای با یک فرد خاص احساس نزدیکی کنید. تلاش شما برای تشریح کردن روابطتان شاید به بن بست بخورد، بنابراین اصلاً نیازی نیست که شما این کار را انجام دهید. فقط آگاهی داشته باشید که شاید شما قبل از اینکه بفهمید که آیا می خواهید این کار را انجام دهید یا نه، خودتان را درگیر مسائل حاشیه ای کنید.
● متولدین آبان (عقرب):
شما با فرضیه تن در دادن به رویاها بیگانه نیستید، اما شما ترجیح می دادید که در تنهایی وخلوت به کار کردن بپردازید نه در نقطه ای که دیگران بتوانند به راحتی شما را تماشا کنند. امروز در حالی که پنهان کردن عملکردتان از آنهایی که در مورد شما قضاوت می کنند سخت شده است، فعالیت های شما نسبت به قبل اجتماعی تر شده است. به جای اینکه تلاش کنید تا دنیای شخصی تان را از ارتباطات حرفه ای مجزا سازید و با این کار وقتتان را هدر دهید، خودتان را باور داشته باشید.
● متولدین آذر (کمان):
امروز فکر کردن در مورد خطرات احتمالی می تواند خیلی پریشان کننده باشد، اما امروز روز خوبی برای تقویت کردن برنامه هایتان نیست، زیرا شما نمی خواهید که با گرفتاری های واقعی این جهان محدود شوید. به جای اینکه تصمیمی عملی بگیرید، احتمالاً شما حرکتی مهم را انتخاب خواهید کرد. یک سفر کوتاه اطراف شهر مثل مسافرت با پای پیاده به سمت هیمالیا نیست. اما رویاها تحقق می یابند، بنابراین اجازه ندهید که هر کسی با صحبتهایش شما را ناامید کند.
● متولدین دی (بز):
ممکن است شما احساس کنید که دریافت و ادراک خود را نسبت به جهان واقعی از دست داده اید و این موضوع شما را بیشتر عصبانی می کند. اساسی ترین کارهای شما، مثل پرداخت کردن صورت حساب هایتان، امروز غلبه ناپذیر به نظر می رسند. شما امروز تمرکز محدود شده ای را که برای انجام دادن وظایف خسته کننده لازم است را ندارید. به جای اینکه خودتان را مجبور کنید کاری را که هیچ فایده ای ندارد انجام دهید، امروز را به استراحت کردن بپردازید و به رویاهایتان اجازه دهید که آزادانه سیر و سفر کنند.
● متولدین بهمن (ظرف آب):
امروز ممکن است شما از فردی که نظر شما را به خود جلب کرده و واقعاً برای مدتی توجه شما را معطوف به خود کرده، الهام بگیرید. این کار بسیار مؤثر است برای اینکه اکنون که ماه به نشانه شما بازگشته است شما نسبت به همیشه سر حال تر هستید. اما اخیراً توانایی شما برای تشخیص دادن کیفیت هرچیزی قوی شده است. با دریافت های خودتان صادق باشید و ببینید که جذابیت های شما به کجا منتهی می شوند.
● متولدین اسفند (ماهی):
اطمینان حاصل کنید که هرکاری که انجام می دهید مدام در حال ترقی کردن باشد، برای اینکه موقعیت نپتون- مریخ بر نیتهای صادقانه شما سایه افکنی می کند. قبول کردن مسئولیت هر چیزی که کاملاً بی عیب نیست، ممکن است خیلی سریع برنامه های شما را نقش بر آب کند، بنابر این قبل از اینکه به طور غیر ارادی به هر درخواست مشکوکی جواب مثبت بدهید دوبار راجع بهش فکر کنید. به جای اینکه تحت حمایت یک فرد دیگر خطر کردن را بپذیرید، خط مشی معنوی ای برگزینید که در آن همه برنده باشند.

پورتال سیمرغ
دوشنبه 12/7/1389 - 19:17
کریستیانو رونالدو چگونه آماده می شود؟


در میان فوتبالیست های برتر کنونی جهان شایدکمتر کسی آمادگی فیزیکی و چالاکی جسمانی کریستیانو رونالدو را داشته باشد. ستاره پرتغالی رئال مادرید از همان زمانی که در اسپورتینگ لیسبون شروع به درخشش های اولیه خود کرد، یک برنامه منظم و دقیق آمادگی جسمانی را رعایت و اجرا می کرد و هر روز حداقل یک ساعت با وزنه و روی دستگاه های بدنسازی کار می کرد. او وقتی به منچستر یونایتد هم رفت به این سیستم ادامه داد و در ۱۶ ماهی هم که در برنابئو به سر برده، در این روش تغییری نداده است.

«سرشانه»های پهن، سینه های ستبر و مهم تر از آن چالاکی حیرت انگیز کریس رونالدو، محصول همین روش و استمرار او در اجرای آن است. وی در هر جلسه تمرین تیمش و به واقع قبل از شروع آن، حداقل ۳ کیلومتر و با ریتم ها و میزان های متفاوت سرعت می دود و در پایان هر جلسه تمرین گروهی که بیشتر با مرور فن و تاکتیک ها می گذرد به سالن بدنسازی می رود و وزنه می زند و پشت دستگاه های مختلف، توان عضلانی خود را بالاتر می برد. یک ویژگی منحصر به فرد کاپیتان تیم ملی پرتغال در استارت های حیرت انگیزی است که می زند. او وقتی صاحب توپ می شود براساس شرایط موجود در دور و بر وی و آنچه در آن لحظه آماده یا ناآماده می بیند، برای حرکت بعدی خود تصمیم می گیرد و اگر ببیند شرایط ایجاب می کند، یکی از استارت های معروف خود را می زند که فقط به لطف توان عالی بدنی وی و تمرینات هر روزه او میسر می شود.

عجیب تر و جالب تر این که او قادر است هر لحظه ای که صلاح دید، ناگهان توقف و دویدن خود را قطع کند و حرکت بعدی خود را انجام بدهد. فیل فیت که پیشتر یک فوتبالیست حرفه ای درجه سوم بوده اما بعد از تغییر شغل و تبدیل شدن به مربی بدنسازی به یکی از شناخته شده ترین افراد در این حرفه بدل شده و مدتها از نزدیک با رونالدو کار کرده است در توصیف این ورزشکار منحصر به فرد ۲۵ ساله که چالاکی عضلات و قوه انعکاس ماهیچه هایش بیش از هر ستاره فوتبالی در دوران معاصر است، در طلیعه پائیز ۲۰۱۰ می گوید: «این بچه (رونالدو) یک پدیده است. او طبق غریزه و البته به خاطر تمایل خودش سالها است که بدنسازی می کند و دوست دارد که پیکری ورزیده و سریع داشته باشد.

به این خاطر از من یک برنامه دقیق آمادگی جسمانی خواسته بود و من نیز به او برنامه ای دادم. او بر اثر شدت و طول مدت تمرین های جسمانی اش ، صاحب ماهیچه هایی بسیار پرانعطاف با فیبرهای بسیار زنده شده و هریک از ماهیچه های ران و ساق و سینه او فوق العاده زنده است. بدین خاطر وی می تواند حتی بدون دورخیز ناگهان استارت بزند و در موقع زدن ضربات آزاد، از فاصله ای کم و با روی پا به بدنه توپ بکوبد. دیوید بکام نیز همین خصلت ها را با ابعادی کمتر دارد. او بسیار کمتر از کریس رونالدو کار بدنسازی کرده است و در نتیجه چالاکی و توان دویدن پرش آسای رونالدو بیشتر از اوست.

گاهی تصور می کنید که این بچه در زمان شروع دویدن پا به توپش در حال پرواز است اما این فقط یک تصور نیست بلکه حقیقت دارد. شکل و اندازه قدم های او و نوع دویدنش که ناگهان سریع می شود، باعث می گردد فاصله او با زمین چمن گاهی بیش از آنی باشد که در مورد سایر فوتبالیست ها رؤیت می شود و او تبدیل به یک پرنده گردد. برای من تعجب آورتر از هر مسئله ای توانایی این ستاره در تبدیل کردن هریک از استارت های شوکه کننده اش به یک پاس و سانتر دقیق و یا شوتی محکم به سمت دروازه رقبا است. در این موارد معمولاً یک بازیگر چنان سرگرم حرکت فیزیکی اش می شودکه نمی تواند حرکت فنی بعد خود را به درستی و با موفقیت کامل اجرا کند اما کریس می تواند. بازی خوانی و انجام درست حرکت بعدی ، هنری است که رونالدو به نحو احسن دارد.

من سایر ستاره های فوتبال در دو دهه اخیر را نیز زیرنظر گرفته ام و تنها سوپراستاری که در این زمینه تا حدی به وی نزدیک بود لوتار ماتیوس آلمانی بود وگرنه سایرین با او برابری نمی کردند، نه رونالدو و رونالدینیو برزیلی، نه زیدان و آنری فرانسوی و ندود چکی و شوچنکو اوکراینی .او اعجوبه ای است که توانایی ویژه جسمانی اش را به خاطر کار و تمایل شخصی خود و خارج از توصیه های باشگاه هایی که در آنها بازی کرده به دست آورده است

دوشنبه 12/7/1389 - 19:13
پوست اطراف چشم، نازک ترین و ظریف ترین قسمت از پوست بدن است که باید از ۲۰ سالگی به بعد، حسابی مراقب اش باشیم تا چین و چروک زودهنگام روی آن ننشیند و پیری زودرس را نصیب مان نکند...

مصرف مشروبات الکلی، خندیدن بیش از حد و استفاده نکردن از کِرِم های دور چشم از جمله عواملی هستند که می توانند روند چروک افتادن پوست اطراف پلک را تسریع کنند و از آنجایی که چشم، اولین نقطه ای از صورت است که نظر دیگران به آن جلب می شود، بهتر است آنچنان از آن مراقبت کنیم که هرچه دیرتر، پیری و چین و چروک به سراغش بیایند. اگر با این حرف ها موافقید، ۴ راهکار زیر را برای رهایی از پیری زودرس چشم هایتان به خاطر بسپارید.

۱)ٓ عینک آفتابی بزنید

اگر خوب به چروک های دور چشم اطرافیان تان دقت کرده باشید، حتما دیده اید که برخی چروک های دور چشم، درست شبیه اثر پای پرندگان است! مسبب اصلی این نوع از چین و چروک ها، نور آفتاب است. شما معمولا به توصیه متخصصان پوست، پیش از خارج شدن از منزل، کلی ضدآفتاب به تمام صورت تان (جز اطراف چشم هایتان) می زنید. حالا حسابش را بکنید که این طوری پوست دور چشمتان بدون هیچ گونه محافظتی در برابر نور آفتاب قرار می گیرد و بیش از پیش، خشک و شکننده می شود و شما تازه این شکنندگی و چروک ها را اواخر ۲۰ سالگی و اوایل ۳۰ سالگی می بینید و به فکر درمان می افتید. این می شود که به دنبال هزار جور کِرِم مختلف می گردید! بنابراین بهتر است که همه افراد، حتی بچه ها، از عینک آفتابی (مخصوصا در روزهای گرم و آفتابی) استفاده کنند و همیشه اطراف چشمشان را با کمی کِرِم دور چشم یا حتی مرطوب کننده، نرم و مرطوب نگه دارند. هیچ گاه فراموش نکنید که نور آفتاب می تواند به سرعت باعث چروک خوردن پوست های خشک شود. ضمنا می توانید از پماد ویتامین A هم برای نرم و لطیف نگه داشتن پوست اطراف چشم و خط لبخندتان کمک بگیرید. پماد ویتامین A، کم خرج ترین پمادی است که می توانید دور چشم هایتان بمالید و با این کار باعث افزایش تولید کلاژن در زیر پوست این ناحیه شوید. این را هم باید گفت که استفاده از کِرِم، پماد و عینک های آفتابی غیراستاندارد و نامناسب، نه تنها از چروکیدگی چشم هایتان جلوگیری نمی کند؛ بلکه باعث تسریع این امر هم می شود.

۲) حواستان به آلرژی زاها باشد

دکتر رانلا هیرش، استاد پوست و موی دانشگاه کمبریج، می گوید: «آلرژی های فصلی و آلرژی به مواد غذایی مختلف، از مهم ترین دلایل پف کردن چشم است.» بنابراین اگر دوست ندارید که صبح ها با چشم هایی پف آلود به محل کارتان بروید یا دوست ندارید که در یک میهمانی دوستانه با چشم هایی قرمز و متورم حاضر شوید، عوامل آلرژی زا را در خودتان پیدا کنید و اگر می توانید با آنها روبه رو نشوید (مثلا اگر به فلفل حساسیت دارید، آن را نخورید) و اگر آلرژی تان فصلی است و گریز از آن برایتان امکان ندارد، به مدت ۲ تا ۳ هفته، روزی ۱ قرص آنتی هیستامین مصرف کنید. استفاده از رول های ضدپف آلودگی موجود در داروخانه ها هم می تواند ورم چشم هایتان را از بین ببرد. فقط حواستان باشد که این رول ها را درون فریزر نگهداری کنید تا هم مدت زمان ماندگاری شان بیشتر شود و هم کارایی شان بهتر شود! در ضمن، یادتان نرود که برای جلوگیری از قرمزی و ورم کردن چشم، هیچ گاه نباید آن را با دستان تان محکم بمالید. به جای این کار می توانید صورتتان را با آب خنک بشویید و ۱۰ دقیقه چشمان تان را ببندید و یک حلقه خیار روی آنها قرار دهید تا خستگی شان از بین برود و بیش از پیش شاداب به نظر برسند.

۳) همیشه پوست اطراف چشمتان را روشن نگه دارید

چند دلیل مختلف برای تیرگی پوست اطراف چشم وجود دارد. اولین و مهم ترین دلیل، وراثت و عوامل ژنتیکی است. دومین دلیل، آسیب های ناشی از تابش مستقیم نور خورشید به این بخش از پوست است و آخرین دلیل هم خودتان هستید! شما می توانید با یک آرایش نامناسب و غلط، کاری کنید که پوست اطراف چشم هایتان تیره تر از آنچه که هستند، دیده شوند.

۴) مراقب افتادگی پلک هایتان باشید

هرچه سن بالاتر می رود، روند تولید کلاژن در پوست اطراف چشم کندتر می شود و چشم ها نرمی و انعطاف پذیری سابق شان را از دست می دهند. این می شود که شما با افزایش سن با پدیده افتادگی پلک ها و پیر به نظر رسیدن چشم هایتان مواجه می شوید. به همین خاطر باید پیش از اینکه این اتفاق برایتان بیفتد، با یک متخصص پوست مشورت کرده و از کِرِم های کلاژن ساز برای پلک های بالایی تان استفاده کنید تا روند افتادگی پلک را در خودتان هرچه بیشتر عقب بیندازید.


دوشنبه 12/7/1389 - 19:9
شب را برای ورزش انتخاب نکنید زیرا در این ساعت ها اکسیژن جذب شده توسط درختان در روز به شکل دی اکسید کربن از برگ درختان به محیط خارج انتشار می یابد. بسیاری از افراد به ویژه در فصل گرما و تابستان ساعات اولیه شب را برای ورزش در پارک ها انتخاب می کنند که این گزینه به دلیل انتشار دی اکسید کربن در این ساعت ها شب مطلوب نیست و محققان توصیه می کنند افراد علاقه مند به ورزش نخستین ساعات روز به ویژه ساعت ۵ و ۳۰ تا ۷ و ۳۰ دقیقه صبح را که هنوز تجمع خودروها در خیابان ها زیاد نشده است و هوا از نظر آلودگی هم چنان در شرایط مطلوب قرار دارد، برای ورزش انتخاب کنند.به نقل از همشهری، ورزش در ساعت های پایانی شب به دلیل پدیده بازدم دی اکسید کربن برای ریه بسیار خطرناک و مضر است و بنابر نظر کارشناسان در این ساعت ها پیاده روی در معابر عمومی شهر بهتر از پیاده روی در سطح پارک هاست.

حتی توصیه می شود افراد چندین ساعت در شب بر نیمکت هایی که در محیط های پر درخت پارک ها قرار دارند ننشینند زیرا خطر بروز خفگی به دلیل انتشار دی اکسید کربن زیاد از برگ درختان، وجود دارد.انسان و بیشتر موجودات زنده، اکسیژن هوا را جذب و صرف سوخت و سازهای داخلی می کنند و در عوض دی اکسید کربن به هوا بر می گردانند. این فرآیند تولید دی اکسید کربن، تنفس نام دارد. تنفس در زندگی انسان و موجودات دیگری که مصرف کننده اکسیژن هستند، نقشی اساسی ایفا می کند به گونه ای که اگر برای چند لحظه مانع تنفس شویم، موجود زنده از هستی ساقط می شود.فعالیت طبیعی شش ها بدین طریق است که اکسیژن دریافتی از هوای سالم را از طریق دم جذب می کند و پس از آن دی اکسیدکربن را به صورت بازدم از بدن خارج می کند، بنابراین هنگامی که افراد، شب و در محیطی پر درخت ورزش می کنند نه تنها بر اثر این فعالیت اکسیژن بیشتری وارد بدن آن ها نمی شود که باعث وارد شدن دی اکسید کربن به ریه ها و دم و بازدم مکرر دی اکسید کربن و کاهش میزان اکسیژن مورد نیاز برای بدن می شود.بنابراین بهترین گزینه آن است که افراد ساعت های شب را به پیاده روی و نه ورزش سنگین در محیط های پر درخت اختصاص دهند زیرا در نتیجه ورزش سنگین میزان دم و بازدم در هر دقیقه بسیار بالا می رود و افرادی که در ساعت هایی از شب در پارک ها می دوند در خطر جذب دی اکسید کربن بیشتر قرار می گیرند و این مسئله در دراز مدت عوارضی را در ریه آن ها پدید می آورد.شما نمی توانید ریه ها را ببینید ولی لمس کردن آن ها آسان است دستتان را روی قفسه سینه بگذارید و نفس عمیق بکشید.

احساس می کنید قفسه سینه کمی بزرگ تر می شود حالا هوای داخل ریه را بیرون بفرستید قفسه سینه به اندازه قبلی بر می گردد در حقیقت نیروی ریه ها را احساس کرده اید. وقتی قدم می زنید یا اتاق تان را تمیز می کنید و یا والیبال بازی می کنید شاید درباره دم (فرو فرستادن هوا به داخل ریه ها) فکر نکنید و به چیزهای دیگر بیندیشید، اما همیشه هوا را به داخل ریه ها فرو می فرستید ده ها عضو بدن با هم کار می کنند تا هوا را به جایی که شما هرگز درباره آن فکر نکرده اید بفرستید.

وقتی بازدم انجام می شود همه چیز برعکس دم است در این موقع به دیافراگم گفته می شود حرکت «کن» و دیافراگم استراحت می کند و بالا می آید و هوا را از ریه ها بیرون می فرستد. ماهیچه های روی دنده شل می شوند و دنده های سینه دوباره حرکت و فضا را در قفسه سینه کوچک تر می کنند. از ریه ها خوب مراقبت کنید. ریه ها شگفت انگیز هستند و به شما کمک می کنند تا نفس بکشید، با دوستان خود حرف بزنید، موقع بازی فریاد بکشید، آواز بخوانید، گریه کنید و خیلی کارهای دیگر، در موقع بازی کردن، ریه ها حتی با مغز همکاری می کنند و وقتی کیلومترها می دوید مقدار هوای بیشتر با سرعت بیشتر وارد بدن و سپس خارج می شود.

حفظ سلامت ریه ها خیلی مهم است و مهم ترین راه برای حفظ رنگ صورتی و سلامتی آن پرهیز از سیگار کشیدن است. ورزش کردن نیز برای حفظ سلامت ریه ها مفید است. ورزش برای تمام اعضای بدن مفید است و به طور خاص برای ریه ها و قلب وقتی ورزش های سخت مثل دوچرخه سواری، شنا و دویدن انجام می دهید ریه ها به هوای بیشتری نیاز دارند تا اکسیژن بیشتری به سلول های بدن برسانند. زمانی که نفس های عمیق می کشید هوای بیشتری می گیرید و ریه ها قوی تر و بهتر می شوند و بدن را بهتر کمک می کنند. از ریه ها برای حفظ سلامت خود مراقبت کنید.

● خوابی آرام با ورزش

صبح هایی را به یاد آورید که روحیه ای شاد، سرحال و پر انرژی داشته اید، البته در پی خوابی عمیق و رضایت بخش و بی دردسر. خواب وضعیتی طبیعی از استراحت کردن است که در آن حرکت های فیزیکی بدن و میزان هوشیاری شخص نسبت به پیرامونش کم می شود.

خواب کافی هم، مانند تغذیه و ورزش، برای سلامت بدن و احساس خوشایند داشتن، لازم است و با کند کردن فرآیندهای بدنی به عنوان عاملی نیروبخش و کاهنده فشار جسمی و روانی عمل می کند.کسی که خوب نمی خوابد، مانند یک شخص عصبی، در وضعیت هوشیاری نامناسبی به سر می برد.

شاید قدیمی ترین راهکار ارائه شده برای خوب خوابیدن، ورزش کردن باشد. در حقیقت فعالیت بدنی با ایجاد تعادل بیولوژیکی بین سیستم عضلانی و عصبی، شخص را برای خواب آماده می سازد. روان شناسان دریافته اند علاوه بر افراد سالم که از برنامه های ورزشی منظم سود می برند، تمرین های ورزشی، مانند پیاده روی و دویدن منظم و مرتب در مداوای اشخاصی که به بیماری های فکری و مشکل خواب مبتلا هستند، مفید است. دکتر «کاسترو بالا»، از روان شناسان «سانتیاگوی کالیفرنیا» اختلالات روحی را به وسیله پیاده روی و دویدن آهسته با موفقیت درمان کرده است.

داشتن سلامت جسمی به طور یقین خواب خوب را تسهیل می کند و این موضوعی است که توسط پژوهشگران و متخصصان به اثبات رسیده است. از طرفی انجام تمرین های ورزشی منظم و مرتب، مانند پیاده روی، کوهنوردی، شنا، والیبال، فوتبال، دویدن، دوچرخه سواری، به تنظیم ساعت بیولوژیکی بدن و نیز آرامش اعصاب کمک می کند.با وجود این، به خاطر آن که تمرین ورزشی موجب آزاد شدن هورمون «آدرنالین» در خون می شود، انجام ورزش شدید قبل از خواب می تواند شما را از خوابیدن محروم سازد، پس بهتر است که تمرین های جسمانی را در طول روز انجام دهید.دکتر « کالین شایپرو» از آفریقای جنوبی و «آرنی زلوتی» از دانشگاه «مانی تویا» در کانادا ضمن تحقیقات خود نشان دادند که میزان خواب عمیق فرد، با انرژی مصرف شده او در طول روز متناسب است. هر چه میزان فعالیت در روز بیشتر باشد، خواب عمیق و راحت تری در شب به دنبال خواهد داشت. پیاده روی و ورزش های سبک، بدن را برای خوابیدن آماده می سازد.یکی از دلایل مهمی که سبب احساس بهتر فرد با ورزش می شود این است که ورزش ترشح هورمون «آندورفین» را افزایش می دهد. این هورمون سبب تقویت روحیه و کاهش افسردگی در انسان می شود.

● توصیه های زیر را جدی بگیرید

▪ سعی کنید همیشه در ساعت معینی به تخت خواب بروید و یا از خواب بیدار شوید تا بدن تان به زمان معین خواب و بیداری عادت کند. بهترین مقدار خواب برای یک فرد بالغ ۷ تا ۹ ساعت و بهترین زمان بین ساعت های ۱۰ شب تا ۵ صبح است.

▪ سعی کنید طی روز تا حد امکان تحرک بدنی داشته باشید و بیشترین زمان خود را صرف کارهای یکنواخت و خسته کننده نکنید و یا سعی کنید با انجام ورزش های سبک مانند پیاده روی و شنا شادابی خود را حفظ کنید.

▪ مطالعه و گرفتن دوش آب ولرم می تواند راه مناسبی برای آرام شدن و داشتن خوابی راحت باشد.

▪ هیچ گاه بلافاصله بعد از ورزش به رختخواب نروید.

▪ نزدیک محل زندگی خود قدم بزنید. با این کار تنها عضلات خود را خسته نمی کنید، بلکه دمای بدن شما نیز بالا می رود و وقتی این حرارت به آهستگی کاهش می یابد، فرد به زمان خواب خود نزدیک می شود.

● برای داشتن خوابی آرام، چگونه ورزش کنیم؟

نیازی به این نیست که همه روزه ورزش کنید، معمولا ۳ جلسه ورزش در هفته کافی است. به این شکل که ۵ تا ۱۰ دقیقه بدن خود را گرم کنید و بعد به مدت ۲۰ دقیقه به ورزش هوازی (مانند پیاده روی) بپردازید. کم کم در برنامه های بعدی، مدت زمان فعالیت ورزشی خود را افزایش دهید و پس از پایان فعالیت بدنی بدن خود را به آرامی سرد کنید و دوش بگیرید.برای گرم کردن بدن، ورزش های نرم، سبک و بدون فشار انجام دهید. خیلی آرام مفاصل خود را نرم کنید.

دست ها را بالا ببرید و به شکل دایره در آورید. ساق دست ها را بکشید و روی پنجه های پاهایتان بایستید، یا از همان ابتدا ورزشی را که انتخاب کرده اید، با سرعت و شدت ملایم شروع کنید. گرم کردن، درجه حرارت بدن را افزایش می دهد، عضلات را نرم تر می کند و به جریان خون بدن می افزاید. تمرین های کششی نیز به علت ممانعت از کشیده شدن مفاصل و رباط ها بسیار موثر است، البته در حین انجام این تمرین ها، باید از حرکت های شدید و سخت پرهیز کرد


دوشنبه 12/7/1389 - 19:7
یونانیان در قدیم از عسل و موم برای تهیه انواع غذاها استفاده می کردند. بعدها، نیش زنبور برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده شد. بقراط و کنفوسیوس (فیلسوف چینی) از این روش برای درمان بیماران استفاده می کردند. در عصر حاضر به خاطر آگاه شدن مردم از اثرات بد داروها، مردم رو به درمان های طبیعی آورده اند و اکنون مطب های زیادی برای درمان با نیش زنبور در چین گشایش یافته و به سرعت این روش درمانی دراروپا و آمریکای شمالی رایج شده است.

زنبور درمانی یکی از انواع «آپی تراپی» است که در این نوع، تولیدات زنبور برای درمان به کار می رود. در این نوع درمان از گرده افشانی توسط زنبور، موم، عسل خالص و غذای مورد مصرف توسط نوزادهای زنبورها استفاده می شود. به طور خلاصه، زنبوردرمانی به عنوان جانشینی برای مداوای بیماران به کار می رود و بیمارانی که با داروهای شیمیایی درمان نمی شوند، رو به زنبور درمانی می آورند.

● درمان بیماری ها با نیش زنبور

نیش زنبور به بهبود و درمان مشکلات و بیماری ها زیر کمک می کند:

ـ بیماری های خود ایمنی

ـ بیماری های عصبی

ـ ام اس ( ms )

ـ پینه و سختی پوست

ـ آماس و ورم پستان

ـ گرفتگی عضلات

ـ زونا

ـ نقرس

ـ آسیب به آرنج

ـ آسیب به زردپی

ـ کمردرد

ـ دردهای مزمن

ـ اختلال اعصاب

ـ کاهش کلسترول خون

ـ روماتیسم و درد مفاصل

ـ آرتریت یا ورم و التهاب مفاصل

ـ افسردگی

ـ بیماری های پوستی

ـ دردهای قاعدگی

ـ واریس یا بزرگ شدن رگ در پاها

ـ سندرم خستگی مزمن

ـ ناتوانی های جنسی

● ویژگی های نیش زنبور

نیش زنبور دارای ترکیبات مختلفی از قبیل: آنزیم ها، پروتئین ها و اسیدهای آمینه است. این ماده بدون رنگ و دارای مزه شیرین و کمی تلخ و قابل حل در آب است. اگر با هوا برخورد کند، تبدیل به کریستال سفید متمایل به خاکستری می شود. نیش زنبور دارای موادی است که به سیستم اعصاب، قلب و غده فوق کلیه کمک می کند.

● چگونگی روش زنبور درمانی

ابتدا قبل از شروع درمان باید میزان حساسیت بیمار را نسبت به نیش زنبور مورد بررسی قرار داد. این کار با استفاده از تزریق مقدار کمی نیش زنبور و توسط یک تا دو عدد زنبور انجام می شود. زنبور درمانی به این صورت است که زنبور را با استفاده از موچین یا انبرک در سطح مورد نظر از بدن قرار می دهند تا آنجا را نیش بزند. برخی افراد به جای استفاده از خود زنبور زنده، تزریق نیش زنبور را در زیر پوست ترجیح می دهند.

نیش زنبور پس از ۱۵ دقیقه رها می شود سپس آن را با استفاده از موچین برمی دارند. بین ۲۰ تا ۴۰ نیش باید در هر جلسه زده شود و بیمار باید سه بار در هفته به مرکز زنبور درمانی مراجعه کند. درمان با نیش زنبور برای بیماران ms اثرات فوق العاده ای داشته است، از آن جمله افزایش استقامت، کاهش خستگی و همین طور کاهش تشنج و انقباض عضلات.

● احتیاط

اگر بیمار دیابت، سیفلیس، سل یا آلرژی شدید داشته باشد، نباید از این نوع درمان استفاده کند.

▪ بیماران پس از زنبور درمانی چه احساسی دارند؟

آستانه تحمل درد ناشی از نیش زنبور در افراد مختلف، متفاوت است. معمولاً پس از چند ساعت، درد فروکش می کند اما در برخی افراد نیز ممکن است یک هفته طول بکشد تا درد متوقف شود. برخی اوقات گذاشتن یخ روی محل نیش زنبور موجب آرام شدن درد ناشی از آن می شود.

▪ چگونه می توان فهمید که شخصی نسبت به نیش زنبور آلرژی دارد یا نه؟

در افراد دارای آلرژی به نیش زنبور، علائم زیر دیده می شود:

درد، حالت تهوع و استفراغ، اسهال و سرگیجه، سخت نفس کشیدن و صدای خرخر، کاهش ناگهانی فشار خون و شوک.

▪ آیا احتمال خطر در این درمان وجود دارد؟

بیشتر مردم پس از نیش زدن زنبور، درد و قرمزی محل نیش را تجربه می کنند. دیده شده است که حدود ۲۰ درصد از افراد بعد از درمان دچار خارش، کهیر، خستگی و عصبانیت می شوند. در اینجا توجه شما را به برخی از علائم و نشانه های بعد از درمان جلب می کنم. لازم به ذکر است که این علائم بسیار نادر و در حدود ۸/۰ درصد هستند.

● مرگ

تعداد کمی از افراد به علت نیش زدن زنبور می میرند. پژوهش ها نشان داده است که این تعداد به کمتر از ۱۰۰ نفر در سال می رسد. مرگ به سبب وجود آلرژی شدید و یا شوک قلبی رخ می دهد.

● آسیب به اعصاب بینایی

این علامت در افرادی بروز می کند که نیش زنبور در اطراف چشم و ابروی آنها وارد شده باشد.

● آنسفالومیلیت یا التهاب مغز و نخاع

اگر نیش زنبور وارد سیستم عصبی شود، این عارضه به وجود می آید.

▪ اگر به طور ناگهانی زنبور شما را نیش زد، چه باید کنید؟

ـ هر چه زودتر به اورژانس بروید.

ـ با دقت نیش زنبور را در بیاورید. حدود دو تا سه دقیقه طول می کشد تا تمامی نیش وارد بدن شود، لذا بیرون آوردن نیش بسیار مهم است.

ـ برای کاهش تورم در محل نیش، یخ بگذارید.

ـ محل نیش را با آب تمیز و صابون بشویید.

دوشنبه 12/7/1389 - 19:4
چای، پس از آب، دومین نوشیدنی پرطرفدار و پرمصرف در کشور ما و برخی دیگر از کشورهای دنیاست. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که زیاد چای می نوشند، لازم نیست نگران مضرات این عادت تان باشید چون بررسی ها نشان داده است نوشیدن چای به ویژه چای سبز فواید زیادی برای سلامت دارد. این روزها در اخبار سلامت، بیشتر از هر نوشیدنی و غذای دیگری درباره فواید چای سبز صحبت می شود...

چای از برگ های گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شود و در سه نوع اصلی سبز، اولانگ و سیاه در بازار وجود دارد اما چای سبز به خاطر خواص درمانی اش در جهان شناخته شده تر است. چای سبز حداقل ۴ هزار سال است که در چین به عنوان یک گیاه دارویی شناخته شده است. چینی ها از قدیم با خواص درمانی چای سبز آشنا بودند و از آن به عنوان دارو در درمان ناراحتی های مختلف مانند خونریزی، ناراحتی های گوارشی، سردرد و افسردگی استفاده می کردند اما استفاده از چای سبز فقط به چینی ها و شرقی ها که عادت به نوشیدن چای دارند محدود نشد و کم کم به خاطر خواص درمانی اش در سراسر جهان مورد استقبال قرار گرفت.

● نتایج بررسی ها

دانشمندان آسیایی، اروپایی و آمریکایی در بررسی ها و مطالعه های خود به شواهد علمی درباره فواید و خواص درمانی نوشیدن چای سبز دست یافتند. برای مثال در سال ۱۹۹۴ نشریه ملی سرطان آمریکا نتایج مطالعه ای را منتشر کرد که نشان می داد، نوشیدن چای سبز خطر ابتلا به سرطان مری را در زنان و مردان چینی تا حدود ۶۰ درصد کاهش می دهد.

محققان دانشگاه پوردو نیز دریافتند ترکیبات موجود در چای سبز مانع رشد سلول های سرطانی می شود. همچنین نتایج مطالعه های دیگر نیز نشان داد نوشیدن چای سبز سطح کلسترول تام خون را پایین می آورد و نسبت کلسترول خوب (HDL) به کلسترول بد (LDL) را افزایش می دهد. به طور کلی بررسی ها نشان داده است که نوشیدن چای سبز در پیشگیری و بهبود بیماری هایی مانند سرطان، آرتریت روماتویید، بالا بودن میزان کلسترول خون، بیماری های قلبی و عروقی و عفونت موثر است.

● خواص چای سبز

راز شفابخش بودن چای سبز در پلی فنل های کاتکین موجود در آن به ویژه پلی فنل «اپی گالوکاتکین گالات» یا«EGCG» است که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است. این ترکیب علاوه بر اینکه مانع از رشد سلول های سرطانی می شود قادر است سلول های سرطانی را بدون آسیب رساندن به بافت های سالم از بین ببرد. همچنین این پلی فنل در کاهش کلسترول بد خون (LDL) موثر است و مانع شکل غیرعادی انعقاد خون می شود. با توجه به اینکه ترومبوزیس یا شکل غیرعادی لخته شدن خون در رگ ها علت بروز حمله های قلبی و سکته است این مورد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بررسی ها نشان داده است برخی پلی فنل ها حتی قادرند اثرات منفی سیگار کشیدن و رژیم غذایی پرچرب را از بین ببرند. در سال ۱۹۹۷ نتایج مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه کانزاس انجام شد نشان داد پلی فنل EGCG موجود در چای سبز یکی از قوی ترین انواع این پلی فنول هاست که می تواند علت میزان کم بیماری های قلبی میان مردان ژاپنی را با وجودی که ۷۵درصدشان سیگاری هستند توضیح دهد.

● چای سبز بهتر است یا چای سیاه؟

هر وقت موضوع فواید چای برای سلامت مطرح می شود بیشتر درباره فواید چای سبز صحبت می شود اما سوال اینجاست که آیا انواع دیگر چای این ویژگی های سلامتی را ندارند؟ چای سبز، اولانگ و سیاه همه از برگ های گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می شوند و آنچه چای سبز را متمایز می کند فرآیند تهیه آن است. فرآیند تهیه چای سبز کوتاه تر است و به اندازه سایر انواع چای تخمیر نمی شود و به همین دلیل آنتی اکسیدان هایش حفظ می شوند. برگ های چای سبز بخار داده می شوند و این از اکسیداسیون ترکیبات EGCG پیشگیری می کند. در مقابل انواع دیگر چای از تخمیر برگ های چای تهیه می شوند که در نتیجه EGCG به ترکیبات دیگری تبدیل می شوند که به اندازه آن در پیشگیری و مبارزه با بیماری ها موثر نیستند.

● فواید دیگر

بررسی ها نشان داده است چای سبز می تواند به افرادی که رژیم غذایی کاهش وزن دارند کمک کند. در نوامبر ۱۹۹۹ مجله آمریکایی تغذیه چینی نتایج مطالعه محققان دانشگاه گنوا در سویتزرلند را منتشر کرد. این محققان دریافتند مردانی که ترکیبی از چای سبز و کافئین دریافت می کنند در مقایسه با آنهایی که فقط کافئین دریافت می کنند کالری بیشتری می سوزانند. چای سبز به دلیل خاصیت ضدمیکروبی اش می تواند از مسمومیت غذایی پیشگیری کند و همچنین می تواند باکتری هایی که علت ایجاد پلاک های دندانی هستند از بین ببرد و از پوسیدگی دندان ها پیشگیری کند. به علاوه خاصیت محافظت از پوست چای سبز موجب شده تا از آن در تهیه کرم ها استفاده شود و در بازار لوازم آرایشی هم راه پیدا کند.

● روزی چند فنجان؟

با وجود خواص زیاد چای سبز برای سلامت این پرسش پیش می آید که روزی چند فنجان چای بنوشیم تا از این فواید بهره ببریم. برای پاسخ به این پرسش محققان در حال بررسی ویژگی های طبیعی چای سبز هستند. برای مثال مطالعه ای که توسط محققان ژاپنی انجام شد نشان داد مردانی که روزانه ۱۰ فنجان چای سبز می نوشند در مقایسه با مردانی که کمتر از ۳ فنجان چای سبز در روز مصرف می کنند سه سال بیشتر بدون سرطان زندگی می کنند. (در

۳ فنجان چای سبز حدود ۲۴۰ تا ۳۲۰ میلی گرم پلی فنل وجود دارد.) همچنین نتایج مطالعه دیگری نشان داد نوشیدن بیشتر از ۴ فنجان چای سبز در روز می تواند از آرتریت روماتویید پیشگیری کند یا علایم و نشانه های این بیماری را در افرادی که به این بیماری مبتلا هستند کاهش دهد. دانشمندان ژاپنی در موسسه تحقیقات سرطان سایتاما نیز در بررسی های خود دریافتند در زنانی که روزانه ۵ فنجان چای سبز می نوشند احتمال ابتلا به سرطان پستان کمتر است و در صورت ابتلا نیز سرعت انتشار این بیماری کندتر است. به طورکلی توصیه می شود روزانه ۴ تا ۵ فنجان چای سبز نوشیده شود.

● چطور چای سبز را دم کنیم؟

تهیه یک فنجان چای سبز کار آسانی است اما نیاز به مهارت دارد. اگر این کار به طور صحیح انجام نشود ممکن است پلی فنل های مفید موجود در آن که خواص بهداشتی و درمانی دارد طعم چای را خراب کند و موجب شود چای طعم و مزه نامطلوبی پیدا کند. برای اینکه چای خوش طعم باشد نباید جوشیده شود یا زیاد دم بکشد. هرچند بهتر است چای را طبق دستورالعمل روی بسته بندی که توسط شرکت تولیدکننده نوشته شده است دم کنید اما این توصیه های کلی هم می تواند مفید باشد.

برای تهیه هر فنجان چای یک چای کیسه ای یا ۲ تا ۴ گرم تقریبا معادل ۱ تا ۲ قاشق چایخوری چای لازم است. برای تهیه چای ابتدا کتری را با آب سرد پر کرده و بگذارید به جوش بیاید. پس از جوش آمدن آب کتری ۳ دقیقه صبر کنید و سپس آب گرم را روی چای کیسه ای یا چای خشک بریزید و اجازه دهید ۳ دقیقه بماند. اگر از چای کیسه ای استفاده کرده اید پس از ۳ دقیقه آن را از فنجان بیرون بیاورید. سپس چند دقیقه صبر کنید تا چای سرد شود و آن را بنوشید.


دوشنبه 12/7/1389 - 19:2
یکی دیگر از اعجاز قرآن این است که در 1400 سال پیش این کار انجام شده است که برای انسان عاقل بدون شرح است....

 

کلمه ی حیات (رسم الخط عربی) 145بار وبه همان تعداد(145)بار کلمه ی موت یا مرگ به کار رفته است.


کلمه ی دنیا 115 بار وکلمه ی آخرت هم 115 بار به کار رفته است.


کلمه ی ملائکه 88 بار و کلمه ی شیاطین هم 88 بار به کار رفته اند.


کلمه ی مصائب 75 بار و کلمه ی شکر نیز 75 بار ذکر شده اند.


(حر) یعنی گرما 40 بار و کلمه ی (برد) یعنی سرما نیز 40 باربه کار برده شده اند.


کلمه ی زکات 32 بار و کلمه ی برکات نیز32 بار.


کلمه ی عقل و مشتقات آن 49 بار و کلمه ی نور نیز با مشتقاتش 49 بار.


کلمه ی یوم به معنی روز و شهر به معنی ماه در قرآن به ترتیب 365 بار و 12 بار به کار رفته اند.


کلمه ی رجل به معنی مرد 24 بار و کلمه ی امراه هم به معنی زن نیز 24 بار در قرآن به کار رفته است.


کلمه ی امام به صورت مفرد و جمع 12 بار در قرآن آمده است.


آیا اینها تصادفی است؟

 

(تمام محاسبات فوق در صورتی درست خواهد بود که به رسم الخط اصلی و قدیمی قرآن دست نزنید.)


http://www.eholyquran.com/Quran/LinksPrime/Miricals2.htm

 


دوشنبه 12/7/1389 - 15:33
اثر پزشکی سجده در نماز !


بدن شما به صورت روزانه، امواج الکترومغناطیسی دریافت میکند شما امواج الکترومغناطیس را مواقعی که از تجهیزات الکترونیکی استفاده میکنید و نمیتوانید هم کنار بگذارید، دریافت میکنید، همچنین از طریق لامپهای روشن که حتی برای یک ساعت هم خاموش نمیشود...

شما منبعی هستید که مقدار زیادی امواج الکترومغناطیسی دریافت میکنید،

به عبارت دیگر شما با امواج الکترو مغناطیسی شارژ میشوید بدون آنکه بفهمید !

سر درد دارید ! احساس ناراحتی میکنید تنبلی در کار و مکانهای مختلف بر شما غلبه میکند...


راه حل این مشکل چیست ؟


خبر تقریبا جدید ؛


یک دانشمند غیر مسلمان از اروپا تحقیقاتی شامل یافتن بهترین روش برای خارج کردن امواج الکترومغناطیسی که به بدن آسیب میرساند را انجام داد

با گذاشتن پیشانی تان بیشتر از یک بار بر روی زمین، زمین امواج الکترومغناطیسی را تخلیه خواهد کرد این شبیه اتصال زمین به ساختمانهایی است که برخورد سیگتالهای الکتریکی مانند رعد و برق با آنها وجود دارد تا امواج از طریق زمین تخلیه شود آنچه این تحقیق را بیشتر شگفت انگیز میکند این است که ؛

بهترین راه که پیشانی تان را بر زمین بگذارید، حالتی است که رو به مرکز زمین باشید چرا که در این حالت امواج الکترومغناطیسی بهتر تخلیه خواهد شد

و بیشتر تعجب خواهید کرد که بدانید بر اساس اصول علمی ثابت شده که مرکز زمین مکه است و کعبه درست وسط زمین است بنابراین سجده در نمازتان بهترین راه تخلیه سیگنالها از بدن است...!

 


دوشنبه 12/7/1389 - 15:31
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته