• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 244
تعداد نظرات : 32
زمان آخرین مطلب : 3484روز قبل
اینترنت پر سرعت یک مگابایتی در فنلاند حق قانونی مردم شد
فنلاند نخستین کشور در جهان شد که دسترسی به خدمات اینترنتی پرسرعت برای شهروندان این کشور را یک حق اساسی شناخت. به گزارش ایسنا، دولت فنلاند اعلام کرد، از این پس شهروندان این کشور از اتصال اینترنت پرسرعت به عنوان یک حق اساسی همانند خدمات پستی یا مخابراتی بهره مند خواهند شد. بر اساس این بیانیه وزارت حمل و نقل و ارتباطات فنلاند، از ماه جاری تمامی خدمات دهندگان مخابراتی باید برای کاربرای خانگی و کاربران تجاری ، اتصال های اینترنتی پر سرعت با قیمت مناسب فراهم کنند و بدون توجه به محل زندگی آن ها ، اتصال یک مگابایت بر ثانیه را برای تمامی خانه های فنلاندی فراهم کنند. دولت فنلاند اعلام کرد که در سال 2015 میلادی سرعت دسترسی همه مردم حتی ساکنان روستایی دورافتاده به اینترنت ، به 100 مگابایت در ثانیه می رسد.
سه شنبه 22/4/1389 - 3:11
کوچک ترین حافظه های فلش جهان را بشناسید
اگر چه حافظه های فلش به طور معمول اندازه کوچکی دارد و حمل ان ها بسیار آسان است، اما کارشناسان بر پایه یک بررسی جدید کوچک ترین حافظه های فلش دنیا را معرفی کرده اند. به گزارش فارس، حافظه های فلش این روزها به یک ابزار کاربردی تبدیل شده است که با وجود اندازه کوچک، می تواند حجم وسیعی از اطلاعات را در خود جای دهد.
این دستگاه از حافظه های جانبی مبتنی بر سیستم ورودی USB ساخته شده است و کاربران به سادگی می توانند با اتصال آن به رایانه ، در کوتاهترین زمان حجم قابل ملاحظه ای از اطلاعات را جابه جا کنند. کارشناسان مرکز تحقیقاتی Pc Word بر پایه یک بررسی جدید کوچک ترین حافظه های فلش دنیا را معرفی کرده اند.
Elite Swivel ساخت شرکت Super Talent : این محصول در مدل های مختلف و با ظرفیت داخلی یک تا 16 گیگابایت ساخته شده است . طول ، عرض و ضخامت این حافظه فلش به ترتیب 5/29 ، 12 و 5/6 میلی متر است. بخش اصلی ایند حافظه فلش به صوت چرخشی در یک بدنه فلزی که از جنس نیکل ساخته شده است، قرار می گیرد.
JumpDrive FireFly ساخت شرکت لکسار: این محصول کوچک ترین حافظه فلش ساخته شده در شرکت لکسار محسوب می شود و در 4 رنگ ساخته شده است. رنگ مشکی ان قابلیت ذخیره 2 گیگابایت اطلاعات را دارد و رنگ های سفید ، طوسی و قرمز آن به ترتیب 4 ، 8 و 16 گیگابایت اطلاعات را در خود جا می دهد. بخش ورودی این حافظه فلش با یک پلاستیک شفاف پوشانده شده است.
Tuff n Tiny ساخت شرکت Verbatim : این محصول از جنس پلاستیک و در 4 رنگ ساخته شده است. طول ، عرض و ضخامت این حافظه فلش کوچک به ترتیب 2/30 ، 7/14 و 5/1 میلی متر اعلام شده است. این حافظه فلش در رنگ مشکی با ظرفیت 16 گیگابایت، بنفش با ظرفیت 8 گیگابایت، سبز با ظرفیت 4 گیگابایت و نارنجی با ظرفیت 2 گیگابایت ساخته شده است. Pico ساخت شرکت Super Talent : این محصول به صورت ضد آب ساخته شده است و در سری حافظه های فلش لوکس طبقه بندی می شود. شرکت سازنده این محصول را در مدل های مختلف و با روکش طلا، کروم و نیکل و باظرفیت های 2تا32 گیگابایت ساخته است.
Jeflash T5 ساخت شرکت Transcend: این محصول در 3 مدل با ظرفیت های 2 ، 4 . 8 گیگا بایت ساخته شده است. روی این حافظه فلش نرم افزار Jetflash Elite برای افزایش امنیت اطلاعات و گرفتن نسخه پشتیبان از آن ها نصب شده است.
Voyager Mini ساخت شرکتCorsair Flash : بخش ورودی این حافظه فلش داخل یک بدنه لاستیکی ضد ضربه قرار گرفته است. در 2 طرف داین بدنه لاستیکی 2 دکمه کوچک وجود دارد که کاربر با فشار دادن آن ها می تواند سیستم ورودی را خارج و آن را به رایانه متصل کند. این حافظه جانبی در مدل های مختلف با ظرفیت داخلی 4 تا 32 گیگابایت ساخته شده است.
Xporter Mini ساخت شرکت Patriot: این محصول ورودی استاندارد USB را در خود جای داده است که یک قاب پلاستیکی محافظ روی آن را می گیرد. این حافظه فلش با ظرفیت های 4 و 8 گیگابایت تولید شده است.
سه شنبه 22/4/1389 - 3:10
روسیه در حال ساخت بزرگ ترین تلسکوپ جهان در قطب جنوب است
آژانس فضایی روسیه اعلام کرد پروژه ساخت بزرگ ترین تلسکوپ جهان به ارزش 271 میلیون دلار در سال 2011 تکمیل خواهد شد. به گزارش ایسنا، این آژانس اعلام کرد اندازه این تلسکوپ از ارتفاع کلی آسمان خراش 102 طبقه ای امپایر استیت در نیویورک سیتی ، برج Sears در شیکاگو و مرکز تجاری جهانی شانگهای در چین بزرگ تر است. این تلسکوپ موسوم به «ایس کوب» توسط محققان و مهندسان دانشگاه ویسکانسین طراحی شده و حامیمالی آن موسسه ملی علوم بوده که قرار است درون یخ ها در نزدیکی قطب جنوب جاسازی شود.
این تلسکوپ به جست و جو و بررسی نوترینوهای حاصل از منابع پرخروش اختر فیزیک مثل انفجارهای ستاره ای ، فوران پرتوهای گاما و پدیده های کیهانی شامل سیاه چاله ها و ستاره های نوترونی ، می پردازد. این تلسکوپ تقریبا به 5 هزار واحد نوری دیجیتال مجهز است و زیر یخ ها در عمق 4/1 تا 5/2 کیلومتری دفن خواهد شد.
سه شنبه 22/4/1389 - 3:9
وهّـابـیـت چگونه پایه گذاری شد؟
این روزها بحث وهابیت و تبلیغات وسیع آنان در بین جوامع اسلامی چه در بین سیاستمداران و چه در بین اهالی فرهنگ زیاد مطرح می شود ، در همین رابطه مطالبی را به مخاطبان گرامی این صفحه تقدیم می کنم.
• پیدایش
نخستین کسی که مذهب وهابی را پدید آورد ، شیخ محمد بن عبدالوهاب از علمای نجد در قرن دوازدهم هجری بود اما وی مبتکر و به وجود آورنده عقاید وهابیان نیست، بلکه قرن ها قبل از آن این عقاید به صورت گوناگون اظهار شده اما به صورت مذهب تازه ای در نیامده بود، افرادی هم چون«ابومحمد پربهاری» زیارت قبور را منع کرد، دیگری «عبدا... بن محمد عکبری» از علمای حنبلی بود که زیارت و شفاعت پیغمبر(ص) را انکار کرد و معتقد بود که سفر برای زیارت قبر پیامبر(ص) سفر معصیت می باشد و هم چنین بود زیارت قبور انبیاء و صالحین و دیگر «ابن تیمیه» بود که در قرن هفتم و هشتم می زیسته و عبدالوهاب اهم عقاید خود را از او گرفته بود.
شیخ محمد در سال 1115 هجری از بلاد نجد تولد یافت ، پدرش در آن شهر قاضی بود، شیخ از کودکی به کتب تفسیر و حدیث و عقاید علاقه داشت و فقه حنبلی را از نزد پدرش آموخت؛ وی از آغاز جوانی بسیاری از اعمال مردم را زشت می شمرد، در سفری که به مکه داشت، بعد از ادای مناسک حج به مدینه رفت در آن جا استغاثه مردم را به پیغمبر نزد قبر آن حضرت انکار کرد.او سپس طی مسافرت هایی که به بلاد اسلامی به همراه پدرش داشت، به انکار عقاید مردم پرداخت، هم چنین بین او و مردم نجد منازعاتی روی داد؛ بین او و پدرش نیز بر سر همین موضوع نزاع و جدال درگرفت ، سرانجام پدر شیخ عبدالوهاب رخت از جهان فروبست.
او در طول عمر خود به بلاد اسلامی سفر کرد و دروس نحو و صرف و معانی بیان را آموخت چهار سال در بصره ماند ، پنج سال در بغداد ، یک سال در کردستان، دو سال در همدان به سر بردو سپس به اصفهان کوچ کرد و در آن جا فلسفه و اشراق و تصوف را فرا گرفت. پس به کشورش بازگشت و مدت چند ماه از مردم دوری گزید ، آن گاه دعوت جدید خود را بر مردم عرضه کرد. شیخ محمد پس از مرگ به اظهار عقاید خود و انکار اعمال مردم پرداخت، جمعی از «حریمله» از او پیروی کردند و کار وی شهرت یافت تا این که با رفتن وی به شهر«عیینه» مریدان دیگری پیدا کرد. شیخ از این به بعد به امر به معروف و نهی از منکر طبق عقاید خود پرداخت و در انکار کارهای مردم سخت گیری بسیار نمود که سرانجام مجبور به ترک این منطقه شد.
• ارتباط با آل سعود
شیخ محمد پس از آن که از«عیینه» بیرون رانده شد، رهسپار«درعیه» از شهرهای معروف نجد گردید و این در سال 1160هجری بود،«محمدبن سعود» (جد آل سعود) امیر«درعیه» بود و به گرمی از او پذیرایی کرد و شیخ نیز قدرت و غلبه بر همه بلاد اسلامی را به وی بشارت داد و درباره امربه معروف و نهی از منکر و جهاد در راه خدا سخن گفت : «محمدبن سعود» ، سخنان شیخ را به مصلحت دین و دنیای خود تشخیص داد و آن ها را پذیرفت و به وی مژده داد که به یاری اش برخواهد خاست، بدین ترتیب این دو در مورد جنگ با مخالفان و امربه معروف و نهی از منکر و اقامه شعائر دین (طبق معتقدات خود) با یکدیگر بیعت کردند و جمعی از روسای قبایل و مردم دیگر از اطراف نیز گرد آنان جمع شدند. پس از آن که پیروان شیخ محمد ، شهر ریاض (از شهرهای نجد) را فتح کردند و بلادشان وسعت یافت و راهها امن شد و همه مخالفان را سر جایشان نشاندند ، شیخ کارهای مردم و اختیار اموال و غنائم را بر عهده عبدالعزیز «پسر محمدبن مسعود» واگذار کرد و خود به عبادت و تدریس پرداخت ، اما عبدالعزیز و پدرش محمد دست از او نکشیدند و تمام کارها با نظر و دستور وی انجام می گرفت. شیخ محمد در سال 1206 از دنیا رفت.
• افکار شیخ محمد چه بود؟
سخنان محمد بن عبدالوهاب از افکار و عقاید « ابن تیمیه» مایه گرفته است و نویسندگان و بزرگان فرقه وهابی بر این نکته تصریح کرده اند («ابوالعباس»،«احمدبن عبدالحلیم حرانی» معروف به «ابن تیمیه» از بزرگ ترین علمای حنبلی در قرن هفتم و هشتم بود و چون عقاید و آرایی بر خلاف معتقدات عموم فرقه های اسلامی داشت ، همیشه مورد انتقاد علمای دین قرار داشت، وی خود و پدرش از علمای حنبلی به شمار می روند.)
«ابن تیمیه» در یکی از فتاوای خود مدعی است که هر گاه نماز و دعا به مشاهد قبور اختصاص یابد ، به اجماع ائمه مسلمین چنین عملی بر خلاف دین اسلام است و هر که گمان برد که نماز و دعا و ذکر در شاهد افضل مساجد است، چنین کسی کافر است. ابن تیمیه هم چنین مدعی است که هیچ یک از ائمه مسلمین ، سفری را که فقط برای زیارت قبر انبیاء و صالحین باشد مستحب ندانسته و اگر کسی نذر کرد به چنین سفری برود ، عمل به این نذر برای او واجب نیست او درباره ی قبور کفار می گوید که زیارت آن ها جایز است تا انسان به یاد آخرت بیفتد، ولی طلب آمرزش برای کفار جایز نیست.
«ابن تیمیه» هم چنین در احادیثی را که مربوط به مشروع بودن و مستحب بودن زیارت قبر پیغمبر(ص) می باشد، ضعیف و ساختگی می داند ، از جمله حدیثی را که اهل تسنن از پیغمبر(ص) روایت کرده اند که «هر که قبر مرا زیارت کند، شفاعت از او بر من واجب است» صحیح نمی داند.
در مورذ عقاید وهابیون حرف ها بسیار زیاد است اما در شرح عقاید آنان همین بس که آنان جز خود دیگران را کافر و مشرک می خوانند و خیلی زود به کفر دیگران حکم می کنند ، در حالی که روش پیامبر(ص) و صحابه اش از فرقه های مختلف چنین نبوده است، اگر قرار بود اقرار به شهادتین برای مسلمان بودن کافی نباشد و مفهوم توحید را جز «ابن تیمیه» و یارانش کسان دیگر نفهمیده باشند، پس مسلمانان صدر اسلام نباید اسلامشان پذیرفته شده باشد در صورتی که طبق کتب اهل سنت و فرق دیگر گذشته از صحابه پیامبر(ص) و کسان دیگری که از روی درک و فهم صحیح اسلام را می پذیرفتند ، در ابتدای امر بسیاری از چیزی از اسلام نمی دانستند و همین که به شهادتین بر زبان جاری می کردند ، خون و مالشان محفوظ می ماند، در حالی که وهابیان می گویند کسی که به شهادتین اقرار داشته باشد و به همه ضروریات دین معتقد باشد اما به زیارت قبور بزرگان دین برود چنین کسی مشرک است، در حالی که اگر از هر یک از زائران چه شیعه و سنی یپرسید که چرا به زیارت قبر فلان بزرگ می روید، می گوید بنده خاص خود بوده و وظایف و بندگی خدا را بهتر از دیگران به جای آورده است.
وهابیون گذشته از این که بنای قبور و سفر برای زیارت قبور را منع می کنند فاتحه خواندن برای صاحب قبر را نیز جایز نمی دانند ، هم چنین وهابیون روشن کردن چراغ و شمع در نزد قبور را جایز نمی دانندکه در این رابطه علامه امینی می گوید: از صدر اسلام به بعد ساختمان در اطراف و بر روی قبر و نصب لوح و نوشتن بر روی آن معمول بوده است ، بطوری که جسد مطهر پیامبر(ص) را در داخل حجره مقدسه به خاک سپردند ، اگر وجود بنا بر روی قبر جایز نبود، چرا سلف صالح صحابه پیامبر(ص) حجره را خراب نکردند و حتی آن را چند بار تجدید بنا کردند. منبع: وهابیان/علی اصغر فقیهی

سه شنبه 22/4/1389 - 3:5
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته