تعداد مطالب : 2831
تعداد نظرات : 1060
زمان آخرین مطلب : 3003روز قبل

مزاج بدن شما چیست؟

  برترین ها:  در شماره قبل سیب سبز با بررسی گرمی و سردی، خشكی و تری پوست و كیفیت و میزان خواب،  برخی از علائم و نشانه‌هایی را كه در تشخیص و تعیین نوع مزاج و طبع افراد است را مورد بررسی قرار دادیم. در این شماره با بررسی خصوصیات دیگری كه درمانگر طب سنتی را در تشخیص مزاج افراد یاری می‌كند، بخش دیگری از ویژگی‌ها و خصوصیات اندام‌ها و اعضای درونی بدن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. همانطور كه می‌دانید، شناسایی مزاج و پرداختن به آن در طول زندگی یكی از مهم‌ترین و كاربردی‌ترین شیوه‌ها برای حفظ سلامت، تندرستی و نشاط عمومی بدن است. شناسایی ویژگی‌ها و خصوصیات بدنی و پرداختن به آن‌ها نقش بزرگی در عملكرد صحیح و مناسب اندام‌ها و اعضای درونی بدن از قبیل مغز، دستگاه اعصاب، دستگاه گوارش، كلیه‌ها و دیگر اعضای بدن دارد. از این‌رو شناسایی طبع و مزاج هر فرد و آگاهی او از نوع مزاجی كه دارد به او كمك می‌كند تا با مصرف مواد‌غذایی و خوراكی‌هایی كه مناسب با طبع و مزاج اوست به حفظ سلامت و تندرستی خود در طول زندگی كمك كند. اگرچه برای شناسایی دقیق‌تر و مطمئن‌تر مزاج و طبع بدن توصیه می‌كنیم با یك متخصص طب سنتی در این زمینه مشورت كنید.كیفیت و كمیت مو در بدن

بررسی كیفیت و كمیت مو در بدن انسان یكی دیگر از نشانه‌هایی است كه درمانگران طب سنتی با كمك آن نوع مزاج هر فرد را مشخص می‌كنند. این درمانگران با بررسی رنگ، پرمویی یا كم مویی، جنس، حالت و میزان رشد مو در افراد مختلف به نوع مزاج و طبع آن‌ها پی می‌برند.

1. اگر سرعت رشد موی شما زیاد باشد این موضوع یكی از نشانه‌های گرمی مزاج است.

2. درصورتی كه رشد مو كم باشد این مسئله نشانه سردی مزاج محسوب می‌شود.

3. اگر رشد مو خیلی سریع باشد به‌گونه‌ای كه احساس شود مو بیش از حد طبیعی رشد می‌كند این مسئله دلیلی بر گرمی و خشكی مزاج است.

4. از دیدگاه درمانگران طب سنتی پرمویی بدن یكی از نشانه‌های گرمی مزاج است.

5. از طرفی كم مویی بدن نیز یكی از دلایل سردی مزاج محسوب می‌شود.

6. نازكی مو نیز دلیلی بر سردی و تری طبع و مزاج محسوب می‌شود.

7. افرادی كه موی كلفت دارند نیز دارای مزاجی گرم و خشك هستند.

8. مجعد بودن و حالت‌دار بودن موها نیز یكی دیگر از نشانه‌های گرمی و خشكی مزاج است.

9. افرادی كه موی صاف و لخت دارند نیز دارای مزاجی سرد و‌ تر هستند.

10. رنگ موی افراد نیز یكی دیگر از نشانه‌های تشخیص مزاج است، افرادی كه موی سیاه دارند مزاج گرم و خشك دارند.

11. از سوی دیگر افرادی كه موهای سفید در آن‌ها غالب است مزاج سرد و‌ تر دارند.

12. از طرفی افرادی كه موی حنایی طلایی (یا موهای مایل به قرمز) دارند این موضوع نشان‌دهنده اعتدال در مزاج آن‌هاست.شكل و فرم اندام

یكی دیگر از مواردی كه درمانگران طب سنتی به كمك آن برای شناسایی مزاج افراد مختلف اقدام می‌كنند، بررسی ظاهر و شكل اندام، عضلات و میزان عضلانی بودن بدن است.

13. افرادی كه سینه‌ای فراخ و پهن دارند دارای گرمی مزاجند.

14. افرادی كه اندام‌های آن‌ها بزرگ است و عروق برجسته و نبض قوی دارند، اصطلاحا دارای گرمی مزاج هستند.

15. درصورتی كه فردی عضلات كلفت و بزرگ و تاندون‌های ظریف‌تر داشته باشد این امر نیز نشانه گرمی مزاج است.

16. برخلاف موارد ذكر شده اگر فردی دارای اندام‌های كوچك باشد و سینه كوچك داشته باشد این امر نشانه سردی مزاج است.

17. از طرفی داشتن نبض ضعیف و عضلات ظریف نیز از دیگر علائم سردی مزاج در افراد است.

18. درمانگران طب سنتی افرادی را كه دارای چهره لاغر و پوست به استخوان چسبیده دارند، دارای مزاج خشك می‌دانند.

19. افرادی كه مفاصل قابل مشاهده و برجسته دارند و غضروف حنجره و بینی آن‌ها نیز برجسته و واضح است در گروه افرادی كه دارای مزاج خشك هستند، قرار می‌گیرند.بررسی فضولات بدن

رنگ مدفوع و كیفیت آن از دیگر مواردی است كه توسط درمانگران طب سنتی برای تشخیص نوع مزاج استفاده می‌شود. برای این منظور بررسی كل فضولات بدن شامل ادرار، مدفوع، عرق، مو، ناخن و خون در تشخیص دقیق نوع مزاج و طبع موثر است.

20. اگر رنگ مدفوع یا ادرار تیره‌تر از حد معمول یا بدبوتر از حد نرمال باشد این امر نشان‌دهنده گرمی مزاج و غلبه صفرا در بدن است.

21. بی‌رنگ بودن فضولات و كم بودن بوی آن از علائم سردی مزاج است.سرعت حركت اعضا

اگر عضوی در برخورد با گرما، سرما، خشكی و رطوبت خیلی سریع آن را بپذیرد، این موضوع نشان‌دهنده غلبه آن مزاج است.

22. به‌عنوان مثال اگرعضوی در معرض گرما قرار بگیرید یا فرد خوراكی با طبع گرم بخورد و زود احساس گرما كند، این امر نشان‌دهنده گرمی مزاج وی است.

 

سه شنبه 18/11/1390 - 11:58


پارک مرکزی نیویورک!
منبع: عصرایران
سه شنبه 18/11/1390 - 11:55
سه شنبه 18/11/1390 - 11:54
سه شنبه 18/11/1390 - 11:35
دادن هدیه یک رسم پسندیده در تمامی دنیا و اکثر فرهنگ‌ها است. این عادت در مراسمات و بازدیدهای دیپلماتیک نیز جریان دارد و در بسیاری از موارد رهبران و مسئولان رده بالا در دیدار مقامات سایر کشورها به هم هدایایی را تقدیم می‌کنند.گاهی این هدایا که در دنیایی مردان دیپلمات رد و بدل می‌شود عجیب و غیر قابل باور هستند. با عجیب ترین این هدایا در دنیا آشنا شوید:در آوریل سال 2009 میلادی همگان از هدیه‌ای که باراک اوباما به ملکه انگلستان داد شوکه شدند. یک iPOD که موسیقی منطقه برادوی آمریکا بر روی آن ذخیره شده بود. البته این هدیه خیلی بهتر از هدیه قبلی مقامات آمریکایی به انگلیسی‌ها بود. یک مجموعه لوح فشرده که در انگلستان کار نمی‌کرد.

شاید بتوان این هدیه را یکی از عجیب ترین هدایا در تاریخ دیپلماسی برشمرد. در جریان سفر وزیر وقت دفاع آمریکا به بغداد در سال 1983 میلادی، صدام حسین، دیکتاتور سابق عراق یک نوار ویدئویی حاوی یک فیلم 3 دقیقه‌ای از تمرین نیروهای سوری در مقابل مرحوم حافظ اسد ریس جمهور سابق سوریه را که به کندن سر مارها با دندان داد. هیچ توضیحی تا به امروز در مورد این هدیه داده نشده است.

حیوانات معمولا یک هدیه عادی و معمول برای مقامات کشورهاست اما مسلما نه یک کوروکودیل. در قرن نوزدهم مارکوس دو لافایت، ژنرال معروف فرانسوی یک کروکودیل را به جان کوینسی آدامز ریس جمهور آمریکا هدیه داد و ریس جمهور نیز این جانور را در حمام کاخ سفید نگه داری می‌کرد.پنیر امروزه جزیی از مواد غذایی در آشپزخانه است اما صدها سال پیش این ماده غذایی آنچنان پر ارزش بود که دیپلمات‌های ایتالیایی برای تقویت روابط با دوستان خود به آنها پنیر هدیه می‌دادند. برای نمونه در سال 1502 میلادی یک هیئت دیپلماتیک ایتالیا به امیر شهر اسکندریه یک قطعه پنیر هدیه دادند.

نوامبر سال گذشته و در جریان سفر ریس جمهورآمریکا به استرالیا، ریس جمهور آمریکا به عنوان هدیه یک بیمه کروکودیلی دریافت کرد که بر اساس آن اگر وی مورد حمله کروکودیل واقع شود مبلغی در حدود 50 هزار دلار به همسر وی پرداخت می‌گردد. ریس جمهور آمریکا در واکنش به این هدیه گفت:در زمانی که مشغول بازنگری لایحه خدمات پزشکی در آمریکا بودیم، بیمه کروکودیل چیزی بود که فراموش شد!روسای قبایل در فیجی در سال 1977 یک دندان نهنگ سفید را به ملکه انگلستان به عنوان معذرت خواهی برای جمهوری شدن هدیه دادند. شاید این هدیه به عنوان یک هدیه دیپلماتیک عجیب برسد اما دندان نهنگ سفید در فرهنگ و جامعه فیجی از جایگاه بالایی برخوردار است.

روسای قبایل در فیجی در سال 1977 یک دندان نهنگ سفید را به ملکه انگلستان به عنوان معذرت خواهی برای جمهوری شدن هدیه دادند. شاید این هدیه به عنوان یک هدیه دیپلماتیک عجیب برسد اما دندان نهنگ سفید در فرهنگ و جامعه فیجی از جایگاه بالایی برخوردار است.

در جریان مذاکرات آمریکا و روسیه در سال 2009 میلادی هیلاری کیلینتون وزیر خارجه آمریکا یک کلید نمادین را به سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه هدیه کرد و گفت: ما سخت کار کردیم تا لغت صحیح روسی «شروع مجدد» را بر روی این کلید بنویسیم، آیا موفق شده ایم؟ که لاوروف هم به شکلی ناشیانه‌ای گفت: معنای آن کلمه شارژ بیش از حد است.

یکی از موارد هدایای عجیب دیپلماتیک در تاریخ اروپا هدیه سلطان محمد علی، حاکم مصر به سال 1826 میلادی به شارل دهم پادشاه فرانسه بود. این هدیه که یک زرافه بود باعث شد تا در آن زمان چیزی نزدیک به 100 هزار نفر یعنی، یک هشتم جمعیت آن زمان پاریس برای دیدن این حیوان جمع شوند. سال گذشته ویلیام هیگ وزیرخارجه انگلستان در دیدار با نخست وزیر سابق استرالیا کوین راد به وی یک ظرف چربی غاز هدیه کرد.

ظاهرا بحران اقتصادی اخیر در هدیه دادن مقامات غربی نیز تاثیر گذاشته است. البته در آن زمان کوین راد دچار یک سرما خوردگی شدید بود و احتمالا ترکیبی از چربی غاز، عسل و آب جوش برای سرماخوردگی او مناسب بود. در ماه می‌سال گذشته، باراک اوباما در جریان بازدید از کشور لهستان با هدیه‌ای عجیب روبه رو شد. نخست وزیر این کشور دونالد تاسک رسما به وی بازی کامپیوتری، ساحره 2 «ترور پادشاه» ساخت کشور لهستان را هدیه داد. البته امیدواریم که اوباما خود این بازی را انجام داده باشد.

برای سالها هدیه فیدل کاسترو رهبر کوبا برای افرادی که از کوبا بازدید می‌کردند، سیگارهای برگ مخصوصی بود که به صورت اختصاصی برای وی و افراد رده بالای دولت کوبا تولید می‌شد. در سال 1982 فروش این سیگارها برای مردم عادی نیز آزاد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران / تابناک
سه شنبه 18/11/1390 - 11:31
سه شنبه 18/11/1390 - 11:29
مشرق نیوز: سردار وحیدی در مراسم افتتاح این خط تولیدی، در جمع خبرنگاران گفت: همانگونه که اعلام کرده بودیم، خط تولید موشک کروز دریایی با نام ظفر امروز افتتاح شد.

موشک ظفر یک موشک ضدکشتی، کوتاه‌برد و راداری است که قادر است اهداف کوچک و متوسط را با دقت بسیار بالا هدف قرار داده و منهدم کند.


وزیر دفاع، قابلیت نصب بر روی انواع شناورهای سبک و تندرو، وزن کم با قابلیت ضد جنگ الکترونیک بالا و قدرت تخریب فوق‌العاده را از ویژگی سامانه موشک کروز ظفر ذکر کرد و افزود: این سامانه صد در صد بومی و بدست توانمند متخصصین زبده و کارآمد سازمان صنایع هوافضا طراحی و ساخته شده است.

وحیدی در ادامه افزود: موشک ظفر پس از شلیک با کاهش ارتفاع به مرحله کروز رسیده  تا از دید دشمن پنهان بماند و در مرحله پایانی پس از کشف هدف در ارتفاع پایین هدف را منهدم می‌کند.
 
وزیر دفاع با اشاره به سرعت عملیات و قابلیت‌های تاکتیکی این سامانه گفت: موشک ظفر قادر است هر 3 ثانیه به صورت تکی و چندتایی اهداف را مورد اصابت قرار دهد.

وحیدی طراحی، ساخت و تولید انبوه سامانه موشک کروز دریایی ظفر را ظفرمندی دیگری برای صنایع هوافضای وزارت دفاع و سلاح جدیدی توصیف کرد که توانمندی عملیاتی و قدرت تحرک و چابکی نیروهای دریایی کشورمان را به نحو چشمگیری ارتقاء می‌دهد.وحیدی با قدردانی از مدیران و متخصصان اقتدارآفرین سازمان صنایع هوافضا در طراحی و تولید انواع موشک های مورد نیاز نیروهای مسلح، این دستاورد مهم را به محضر فرماندهی معظم کل قوا، نیروهای مسلح و ملت شریف ایران تبریک گفت و افزود: موفقیتی را که امروز شاهد هستیم، به برکت توکل به خداوند قادر متعال، پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و مجاهدت بی‌وقفه فرزندان رشید ملت ایران در سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع حاصل شده است. 
سه شنبه 18/11/1390 - 9:9
بحث دستمزد بازیگران سینما همواره یكی از مهم‌ترین موضوعات مورد علاقه علاقه‌مندان به سینماست. از همان نخستین فیلم‌های تجاری در سینما و سپس حضور بازیگرانی مانند مارلون براندو بحث میزان پولی كه بازیگران می‌گیرند ارتباط مستقیمی با میزان پولی كه برای كمپانی می‌آورند داشته است. البته مواردی بوده كه میزان پول پرداخت شده به بازیگران بازگشت مناسبی نداشته و شكست‌های سنگینی برای كمپانی‌ها رقم خورده است. با این حال مشاغل سینما روی انتخاب‌های هوشمندانه بنا شده است. 2 مردی كه در بالای لیست پردرآمدترین بازیگران سینما در سال 2011-2010 قرار گرفته‌اند گواه این مدعا هستند.

به گزارش برترین ها درحالی‌كه جانی دپ با دریافت 75میلیون دلار سال گذشته در رتبه اول این لیست قرار داشت، لئوناردو دی‌كاپریو امسال با پرش از رتبه پنجم به رتبه اول لیست پردرآمدترین بازیگران سینما، صدر جدول را برای نخستین‌بار از جانی دپ قاپید. در طول سال گذشته، جانی دپ 50 میلیون دلار و دی‌كاپریو 77میلیون دلار درآمد داشته‌اند. هر 2 این بازیگران در به دست آوردن ثروت و شهرت انتخاب‌های غیرمعمولی در حرفه خود داشته‌اند.


لئوناردو دی‌كاپریو 77میلیون دلار

لئوتاردو دی‌كاپریو متولد 1974 در شهر لس‌آنجلس است. با فیلم «تایتانیك» به شهرت عجیبی در جهان دست یافت اما پس از آن در انتخاب‌هایش تغییر ایجاد كرد و از ستاره‌ای زیبا به بازیگری توانمند بدل شد. به گزارش برترین ها او امروز با 77میلیون دلار پردرآمدترین بازیگر سینماست. در فاصله بین شاتر آیسلند و اینسپشن، دی‌كاپریو سال 2010 را فوق‌العاده پشت سر گذاشت. امسال او ستاره‌ای در فیلم «j.edgar» است. كلینت ایستوود، كارگردان این فیلم معتقد است كه دی‌كاپریو با این فیلم از هم‌اكنون زنگ اسكار را به صدا در آورده است.

جانی دپ 50میلیون دلار

جانی دپ، بازیگر سرشناس سینما متولد 1963 است. اوجایزه گلدن گلوب و جایزه انجمن بازیگران سینما را برای بهترین بازیگر مرد برنده شده و از فیلم متفاوت «ادوارد دست قیچی» به شهرت جهانی رسید. جانی دپ بازیگری است كه خود را در هر نقشی می‌گنجاند. او چه در نقش یك آفتاب‌پرست و چه در نقش كاپیتان جك اسپارو فیلم‌هایش دلار‌های زیادی را همراه می‌آورد. به گزارش برترین ها جانی دپ در آینده نیز فیلمی در راه دارد كه برگرفته از یك فیلم تلویزیونی به نام «نمایش سایه‌های تاریك» است كه كارگردانی آن بر عهده تیم برتون دوست قدیمی‌اش است.

آدام سندلر40میلیون دلار

آدام سندلر متولد 1966 و كمدین، خواننده، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌كننده است. سندلر پس از حضور موفق در یك برنامه زنده تلویزیونی به نام «saturday night live» به شهرت زیادی دست یافت به‌طوری كه امروز آدام سندلر یكی از مطمئن‌ترین هنرمندها در سینماست. فیلم‌هایش ممكن است عشق زیاد منتقدان را به همراه نداشته باشد اما خریداران عام بلیت‌های سینما عاشق او هستند. به گزارش برترین ها جدیدترین فیلم او  «Just Go  With» فیلمی لایق گوجه‌فرنگی‌های فاسد بود اما درآمد 214میلیون دلاری‌اش در باكس‌آفیس جهانی نشان داد كه او چهره‌ای پولساز است.

ویل اسمیت 36میلیون دلار

ویل اسمیت متولد 1968، بازیگر و خواننده هیپ هاپ، دوبلور و همچنین تهیه‌كننده است كه در فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا به دنیا آمده است. او از كودكی خود را به‌عنوان بازیگری با استعداد مطرح كرد. اخیرا ویل اسمیت كارهای خود را روی رشد و پرورش ستاره‌های كوچك متمركز كرده است. او تولید «بچه كارته‌كا» كه ستاره‌اش جادن پسرش است را انجام داد و همچنین در حال تهیه و تولید فیلمی است كه در آن آنی دخترش نیز تبدیل به یك ستاره خواهد شد. اسمیت قرار است ستاره سری سوم «مردان سیاه‌پوش» باشد كه ماه می‌2012 آماده اكران می‌شود.

تام هنكس 35میلیون دلار

تام هنكس هنرمند، كمدین، كارگردان، دوبلور و نویسنده است. او با فیلم فارست گامپ نشان داد كه بازیگر بزرگ عصر جدید سینما و مرد محبوب دوستداران سینماست. به گزارش برترین ها البته آخرین فیلم «لری كراون» تام هنكس سقوطی با فروش كمتر از 100 میلیون دلار بود. اما این بازیگر همیشه نیش ترمزهایی می‌زند و این‌بار مقدار زیادی پول با صدای وودی در «داستان اسباب‌بازی» 3 به‌دست آورد. این فیلم سومین فیلم پر فروش در میان فیلم‌های انیمیشن تمام دوران است. هنكس همچنین قرار است ستاره نقش منفی فیلم بعدی ساندرا بولاك باشد.

بن استیلر 34 میلیون دلار

بن استیلر بازیگر، كارگردان و تهیه‌كننده متولد 1965 است. او بعد از بازی در سریال «فرندز» به شهرت رسید و البته پس از آن به بازیگر دوست داشتنی كمدی‌های سبك سینما بدل شد. بن استیلر یك درآمد بزرگ از ملاقات با فاكرها مثل «ملاقات با والدین» و «شبی در موزه» داشت. فیلم بعدی‌اش دزدی از برج خواهد بود كه یك داستان ویژه با حضور ادی مورفی و متیو برادریك است. فیلم درباره مدیر پرمشغله یك برج مجلل است. او یك تیم از كارگران فریب خورده را برای دزدی از خانه یكی از مستاجران برج كه ساكن پنت‌هاوس است، رهبری می‌كند.

رابرت داونی جونیور 31میلیون دلار

رابرت داونی جونیور متولد 1965، بازیگر است. او با فیلم «قاتلین بالفطره» توانایی‌های خود را به رخ علاقه‌مندان سینما كشید اما پس از افتضاحات شخصی‌اش تا مرز نابودی هم پیش رفت. اما پس از استقبال بسیار از فیلم‌های «مرد آهنین» و «شرلوك هلمز»، داونی رسما به سمت دیگر گذشته پراز حاشیه خود متمایل شده و دوباره در مسیر تبدیل شدن به یك ستاره بزرگ قرار گرفته است. اولین قسمت «شرلوك هلمز» به‌طرز شگفت انگیزی 525 میلیون دلار فروخت، هرچند كه بازدید مخاطبان از نمایش این كریسمس می‌تواند به‌مراتب بهتر هم باشد.
سه شنبه 18/11/1390 - 9:7
 امام على (سلام الله علیه) : •

كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَیِّنَ الجانِبِ.
پیامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود.

معانى‏‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پیامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703
سه شنبه 18/11/1390 - 9:2

 

 


هر کشوری، آداب و رسوم مخصوص خود را دارد و یکی از اصلی ترین موارد تشکیل دهنده فرهنگ هر کشور، غذاهای آن است. در این میان، صبحانه‌ در میان سایر وعده های غذایی، از اهمیتی فوق العاده در اکثر کشورهای جهان برخوردار است. در این ایمیل، قصد داریم شما 
دوستان را با غذای صبحگاهی مردمان چهل کشور جهان آشنا کنیم.

 


1. صبحانه ایرانی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

صبحانه سبک و مغذی ایرانی شامل چای، نان، پنیر، گردو، کره، مربا، عسل می باشد. حلیم و املت نیز از غذاهای رایج در سفره های ایرانی است. حلیم خوراکی لذیذ و مخلوطی از بلغور گندم، نخود، گوشت تکه شده، دارچین و شکر است که بصورت گرم و یا سرد صرف می گردد.

 


2. صبحانه کامل انگلیسی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

شامل لوبیا، سوسیس، بیکن (گوشت خوک ورقه شده)، تخم مرغ، قارچ، پودینگ سیب زمینی و در صورت تمایل پودینگ سیاه و نان تست می باشد. این صبحانه با چای، قهوه و یا آب پرتقال صرف می گردد.

 


3. صبحانه کوبایی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

نقش اصلی این صبحانه را نان تست منحصر بفرد کوبایی برعهده دارد. این نان، تُست شده و روی آن کره زده می شود و به قسمت هایی برش می خورد. هنگام صرف، این نان را در قهوه زده و میل می کنند. قهوه شیرین و شیر مخلوط به همراه اندکی نمک، نوشیدنی این صبحانه را تشکیل می دهد.

 


4. صبحانه لهستانی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

 

صبحانه سنتی لهستانی که معروف به Jajecznica است، شامل نیمرو، همراه برش هایی از Kielbasa و پنکیک سیب زمینی می باشد.

 


5. صبحانه سریع اسپانیایی

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

 

Pan a la Catalana یا Pan con Tomate صبحانه ای ساده و خوشمزه است. نان را در سیر تازه و گوجه فرنگی غلطانده سپس مقداری روغن زیتون و نمک روی آن می پاشند و با ژامبون و یا سوسیس تناول می کنند.

 


6. صبحانه مراکشی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

اجزای تشکیل دهنده این صبحانه، نان های گوناگونی است که با ترشی، مربا، پنیر و کره صرف می شوند. این نان ها در اندازه های بزرگ تهیه می شوند. همچنین پنکیک سمولینا که به Baghir مشهور است، بسیار لذیذ می باشد.

 


7. صبحانه سالم هاوایی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

علاوه بر میوه های خوشرنگ و آبدار، شیرینی های حلقه ای که بسیار خوشمزه و انرژی زا هستند در هاوایی طرفداران بسیار زیادی دارند.

 


8. صبحانه سوئدی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

مهمترین بخش این صبحانه، پنکیک سوئدی است که به Pannkakor معروف است. این پنکیک شباهت زیادی به کرپ دارد و دو سمت خمیر آن در روغن سرخ می شود. این پنکیک، معمولاً با میوه های شیرین و یا مربا سرو می شود.

 


9. صبحانه و خوراک ایرلندی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

ایرلندی ها صبحانه ای دلچسب و گرم می خورند. Hafragrautur یا بلغور جو که با شکر قهوه ای و کشمش و آجیل مخلوط شده و در ایرلند طرفداران زیادی دارد.

 


10. صبحانه پرتغالی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

مقدار زیادی قهوه و نان Croissant، پر شده از سبزیجات و مواد مغذی، صبحانه پرتغالی را تشکیل می دهند.

 


11. صبحانه در استرالیا

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

تنها یک عنصر بسیار مهم که در اینجا وجود دارد Vegemite است .در کوله پشتی استرالیایی هایی که به مسافرت می روند اغلب می توانید ظرف حاوی Vegemite را پیدا کنید. فقط در جنگ بین Vegemite و Marmite مداخله نکنید. هر چند که تقریباً همه نسبت به کیفیت بهتر Marmite آگاهند، اما بهتر است در صبحانه آنها دخالت نکنیم.

 


12. صبحانه برزیلی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

 

آممم انتخابی از گوشت های لذیذ، پنیرها و نان یک صبحانه معمولی در اینجاست.

 


13. صبحانه ایتالیایی

گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.org

 

شاید فکر کنیم، ایتالیایی ها ملیتی هستند مشهور به خوردن غذاهای سنگین. شاید هم برای خوردن یک پیتزا بزرگ پنیری برای نهار و یا یک بشقاب پاستا برای شام، ترجیح میدهند صبحانه کمی بخورند. هرچند خوردن پیتزا و پاستا به عنوان صبحانه نیز برای آنها عادی است. در هر دو صورت ایتالیایی ها معمولاً یک فنجان کاپوچینو به همراه کروسانت را برای صبحانه ترجیح می دهند.

 


14. صبحانه ولز انگلستان

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

به نظر میرسد این نان تست پنیری به من لبخند می زند. Welsh Rarbit که نام دیگر آن پنیر بر روی نان تُست است بهترین و خوشمزه ترین صبحانه در ولز محسوب می شود. حتی تماشای حباب های پنیر، خوشمزگی این نان مخصوص را القا می کند. و چه بهتر اگر به همراه سس Worcestershire (نام یک شهر در انگلستان) خورده شود. مممممم! اما صبر کنید. هنوز ۳۶ صبحانه دیگر هم در این لیست هستند.

 


15. صبحانه در دانمارک

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

مخلفات یک صبحانه دانمارکی زیاد هستند. در بشقاب صبحانه دانمارکی معمولا نان چاودار، پنیر، کالباس، ژامبون، مغز انواع خشکبار، عسل، مربا و بعضی مواقع حتی یک ظرف کوچک شکلات پیدا خواهید کرد. اینکه بیکن به اندازه ای که تصور می شد در میان آنها طرفدار ندارد، کمی عجیب به نظر می رسد.

 


16. صبحانه فیلیپینی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

چیزی که از یک صبحانه در فیلیپین انتظار دارید، بیشتر به میوه های محلی اش وابسته است. انبه، برای نظم بخشیدن به دستگاه گوارش شما مناسبند. همچنین برای بالا نگه داشتن انرژی روزانه، برنج گزینه مناسبی خواهد بود، یا سوسیس های مخصوصی که با نام longganisa شناخته شده هستند. برنج سرخ شده سپس با تخم مرغ، انواع گوشت و لوبیا مخلوط شده و یک صبحانه خوشمزه فیلیپینی را تشکیل می دهند.

 


17. صبحانه آلاسکایی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

ترکیب گوشت گوزن شمالی و تخم مرغ به همراه نوعی پنکیک، صبحانه آلاسکایی محسوب می شود

 


18. صبحانه سنتی آلمان

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

سوسیس، پنیر محلی و نان پخته شده تازه یک صبحانه معمولی برای آلمانی ها محسوب می شود که با یک قهوه خوشمزه سرو می گردند.

 


19. صبحانه مشهور آمریکایی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

پنکیک ضخیم دست ساز با شهد و آلوی وحشی و ورقه های نازک بیکن بر روی آن صبحانه مشهور آمریکا به حساب می آید.

 


20. صبحانه فرانسوی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

آه کروسانت و باز هم کروسانت، من عاشق کروسانت هستم. می توانید آنها را یا بادام خرد شده، کره، شکلات و یا خامه نوش جان کنید. آنها همیشه خوشمزه هستند.

 


21. صبحانه در هند

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

 

در اینجا ما سیب زمینی سرخ کرده با رزماری، تخم مرغ با توفوی هندی، عدس، سوسیس گیاهی و موز برشته فلفلی را می بینیم. مخلفات صبحانه در هند کاملاً به محل و منطقه ای که در آن قرار دارید بستگی دارد. اما اگر به دنبال یک صبحانه هندی می گردید تقریباً چیزی شبیه به همین صبحانه و در همین رنج است.

 


22. صبحانه خاص اسکاتلندی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

شاید انتظار صبحانه ای شبیه انگلیسی ها و یا ایرلندی ها را داشته باشید. اما ظاهراً دل و جگر سرخ شده گوسفند به همراه تخم مرغ، صبحانه محبوب اسکاتلندی ها به شمار می رود.

 


23. صبحانه تایلندی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

شما این صبحانه را در سراسر تایلند و در تمامی دکه های آن پیدا می کنید. ماهی نعنایی تند و گوشت خوک تند و شیرین که به همراه برنج سرو می شود. دارای طعمی عالی است. همچنین این صبحانه بسیار ارزان و در حدود ۳۰ بات هزینه دارد. صبحانه در تایلند با آن چیزی که به عنوان نهار یا شام خورده می شود، تفاوت چندانی نمی کند.

 


24. صبحانه آرژانتینی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

صبحانه در آرژانتین معمولاً Mate (نوشیدنی که از دم کرده برگ Yerba بدست می آید) یا dulce de leche (نوعی کارامل مخصوص که با شیر درست می شود) به همراه Facturas (نوعی شیرینی شبیه کورسانت) را شامل می شود.

 


25. صبحانه ایرلندی

گروه اینترنتـی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

و حالا صبحانه ایرلندی که شامل پودینگ سفید و نان سودا است.

 


26. یک صبحانه کانادایی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

 

آن بخش صبحانه که شبیه تخم مرغ است در واقع Perogie نام دارد. Perogie ها آب پز، پخته شده و یا سرخ شده هستند و از خمیری مانند خمیر پیراشکی که از سیب زمینی، کلم ترش، گوشت، پنیر یا میوه پر شده است، تشکیل شده اند. در کنار این غذا نیز مقداری سوسیس و نان تست سرو شده است.

 


27. صبحانه در مکزیک

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

بشقاب خوش آب و رنگ بالا شامل گوشت گاو، Chilaquiles و دیگر مخلفاتی است که در Manzanillo (یکی از شهرهای مکزیک) خورده می شود. Nachos، پنیر و لوبیا نیز از دیگر مخلفات معمول این صبحانه تند و خوشمزه است.

 


28. صبحانه روسی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

oladi صبحانه منتخب روسی است که سرخ کردنی است، تا حدودی شبیه پنکیک، درون آن نرم و لطیف و لبه های بیرونی آن ترد است و زمانی لذیذ تر می شود که به همراه خامه ترش، عسل، مربا یا توت تازه سرو شود.

 


29. صبحانه در ویتنام

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

معمولاً شامل مقداری خوراک گوشتی است که با مخلوط سمولینا/فرنی همراه می شود. آنچه در عکس بالا مشاهده می کنید فرنی خوک است. این غذا ترکیبی از دونات چینی، جوانه لوبیا، روده خوک پر شده از گوشت خوک چرخ کرده تند و مخلفات دیگر آن که به هر حال کمی لذیذ تر از نان تست و مرباست.

 


30. صبحانه در پرو

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

ceviche یک غذای محبوب است که در هر سه وعده غذایی یعنی صبحانه، نهار و یا شام مورد استفاده قرار می گیرد. این غذا یک غذای دریایی است که از ماهی تازه ی خوابانده شده در آب مرکباتی همچون لیمو و فلفل چیلی تشکیل شده است.

 


31. صبحانه در بولیوی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

صبحانه بولیویایی ها، یک خوراکی به نام Saltenas را شامل می شود که از غذاهای سنتی این کشور است. این خوردنی لذیذ، معمولاً با گوشت و سبزیجات تهیه و به همراه شکر خورده می شود.

 


32. صبحانه مصری

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

غذای مردم مصر در صبحگاهان Ful Madames است. غذایی پر و پیمان که باقلا، نخود، سیر و لیموترش را شامل می شود. این اغذیه که طرفداران زیادی در کشورهای شاخ آفریقا و شبه جزیره عربستان دارد، به همراه روغن زیتون، کاین، سس، تخم مرغ آب پز و برخی سبزیجات سرو می شود.

 


33. صبحانه در ژاپن

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

توفو، به همراه ماهی و برنج، صبحانه محبوب ژاپنی ها و بسیاری کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا به شمار می رود. توفو پنیری مخصوص است که از شیرسویا به دست می آید و یک صبحانه مقوی و نیمه سالم برای ژاپنی ها است.

 


34. صبحانه در چین

گروه اینترنتی پرشیـن استـار | www.Persian-Star.net

 

در چین، صبحانه بسیار شبیه نهار و شام است! نودل، برنج، مرغ و سبزیجات سرخ شده غذای غالب چینی ها را تشکیل می دهد.

 


35. صبحانه در مالزی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

اگر در مالزی به دنبال یک صبحانه پر طرفدار بگردید، احتمالاً یک کاسه نودل به اضافه تخم مرغ و سبزیجات، همراه با مقادیر متنابهی ادویه جات خوشمزه، چیزی است که شما پیدا می کنید.

 


36. صبحانه مغول

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

گوشت آب پز شده و پر از چربی گوسفند، به همراه آرد، برخی لبنیات و برنج در مغولستان صبحانه به حساب می آید. البته در مناطق غربی این کشور، ممکن است در وعده های غذایی مختلف، گوشت اسب جایگزین گوشت گوسفند شود.

 


37. صبحانه در بلیز

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

بلیز (Belize)، کشوری در آمریکای مرکزی است. همسایه مکزیک و گواتمالا. غذای محبوب مردمان این کشور برای صبحانه، خمیری مثلثی شکل به نام Fry Jack است که در روغن سرخ می شود. این خمیر سرخ شده را معمولاً به همراه لوبیا، تخم مرغ، مربا یا عسل صرف می کنند.

 


38. صبحانه مجارستانی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

در مجارستان، بیسکوئیتی سنتی به نام Pogácsa، غذایی ثابت و محبوب برای صبحانه محسوب می شود.

 


39. صبحانه کُره ای

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

به مانند مردمان چین، صبحانه در کره هم شباهت زیادی به نهار و شام دارد. یک بشقاب کوچک کیمچی، یک کاسه برنج و یک کاسه سوپ سبزیجات معمولاً غذایی است که بین مردم این سرزمین از محبوبیت برخوردار است.

 


40. صبحانه پاکستانی

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

نانی روغنی به نام Aloo Paratha که از محبوبیت ویژه ای برخوردار است، در پاکستان یکی از غذاهای غالب برای صبحانه است. خمیر این نان به همراه سبزیجات آماده و در ماهی تابه سرخ می شود. این نان به همراه ترشی، ادویه جات و سس های تند سرو می شود و برخی اوقات نیز به همراه چای آن را تناول می کنند.
سه شنبه 18/11/1390 - 8:59