تعداد مطالب : 88
تعداد نظرات : 425
زمان آخرین مطلب : 545روز قبل
Private Declare Function|Sub
 نام دلخواه برای تابع یا ساب
Lib
 "نام کتابخانه"
Alias
 "نام اصلی تابع"
(پارامترها) 
As
 نوع خروجی

اگر تابعی که استفاده می کنید خروجی ندارد باید از Sub و در غیر اینصورت ازFunction استفاده کنید. در قسمت نام تابع، اگر نام را دقیقا عین نام اصلی تابع بنویسید دیگر احتیاجی به نوشتن بخش Alias نیست. و در قسمت پارامترها، پارامترها را باید عین تابع اصلی بنویسید و در نهایت اگر تابع مورد استفاده خروجی دار نوع آن را مشخص کنید. اگر تابع را در ماژول تعریف بکنید می توانید آنرا بصورت Public نیز بکار ببرید در غیر ابنصورت باید Private باشد.
 مثال:


Private Declare Function GetVersion Lib "Kernel32.dll" () As Long
یا 
Private Declare Function GetVer Lib "Kernel32.dll" Alias "GetVersion" () As Long
 
 
Private Sub PrintOsVer()
  Dim ver As Long
  ver = GetVer 
End Sub 

شنبه 22/1/1388 - 14:13

برای افزایش سرعت اینترنت کار زیر را انجام دهید:

1-StartMenu->Run Open=[gpedit.msc] Enter

2- از پنجره ی باز شده (Group Policy) مسیر زیر را دنبال کنید و کلید مورد نظر را انتخاب کنید:

Computer Configuration->Administrative Templates->Network->QoS Packet Scheduler

3-از سمت راست پنجره آیتم Limit reservable bandwidth را انتخاب کرده و روی آن دابل کلیلک کنید تا یک پنجره باز شود 

4-از پنجره ی باز شده گزینه ی Enable را انتخاب کرده و در کادر پایین این گزینه مقدار Bandwidth limit را به صفر

 تغییر بدهید و سپس پنجره را Ok کنید.

جمعه 21/1/1388 - 17:16
1:دربین محل اتصال CPU هیت سینک فن آن از یک نوع خمیر حرارتی به اسم خمیر سیلیکون استفاده شده که کار این خمیر انتقال حرارت CPU به هیت سینک فن است.این خمیر روی هیت سینک فن توسط کارخانه ی سازنده قرار داده شده است اما مقدار آن خیلی کم و نازک است و بعد از مدتی استفاده از کامپیوتر همین مقدار کم هم کارایی خود را بشدت از دست می دهد و باعث بالا رفتن حرارت CPU به مقدار بسیار زیادی می شود توجه کنید که وجود این خمیر لازم است و CPU بدون آن حدود چند ثانیه بیشتر دوام نمی آورد و باعث ریست شدن کامپیوتر می شود، هنگامی که شما کامپیوتر را خریداری می کنید افرادی که آنرا مونتاژ کرده اند به همین مقدار بسنده می کنند و فن را می بندند حالا شما باید این خمیر را تهیه کنید(خیلی ارزان است) و فن CPU را باز کرده و یک خمیر مالی حسابی انجام دهید تا برای یک مدت بسیار تولانی بیمه شوید البته اگر تا بحال فن CPU را باز نکرده اید بهتر است با یک نفر آدم مجرب اینکا را انجام دهید چون ممکن است به CPU هنگام بستن مجدد فن آسیب بزنید بعد از بستن فن کامپیوتر را روشن کنید اگر ریست شد بدانید که فن را درست و محکم نبسته اید و فن را باز کرده و مجددا آنرا بادقت ببندید.

  
2: دفترچه ی مادر برد خود را بازکنید و به دنبال قسمتی بگردید که بتوان سرعت کلاک CPU را تغییر داد (البته اگر مادربرد شما دارای این ویژگی باشد) سپس با توجه به دفترچه سرعت کلاک را در پایین ترین میزان آن تنظیم کنید دقت کنید که کامپیوتر حتما باید خاموش باشد. این کار باعث می شود که سرعت کلاک خوردن CPU کم شود و در نتیجه حرارت کمتری تولید کند و هر چه سرعت کلاک پردازنده پایین باشد سرعت انجام عملیات آن نیز کمتر می شود اما شما نگران این مطلب نباشد زیرا با این حال که سرعت پردازنده کم می شود، سرعتش از بقیه ی قطعات بالاتر است و شما هنگام کار کردن با کامپیوتر اصلا متوجه هیچ تغییری نمی شوید.
 
 
برای اطلاع از سرعت CPU در ویندوز به قسمت زیر مراجعه کنید:
ControlPanel->System->General
یا کلیدهای زیر را باهم فشار دهید:
WindowsKey+Pause 
جمعه 21/1/1388 - 14:49
 
خوشا یاد عشق و خوشا نام عشق    خوشا صبح عشق و خوشا شام عشق
خوشا خواری و بی کسی های عشق    تهی دستی و نارسی های عشق 
خوشا خارهای دل آزار عشق    خوشا ناله های گرفتار عشق
خوشا سوز عشق و خوشا درد عشق    خوشا سینهء درد پرور عشق
خوشا عاشقان و شب تارشان    خوشا ناله های دل آزارشان 
جمعه 21/1/1388 - 13:30
یک روز سه نفر از قبیله های مختلف به همراه افراد دیگه یی به مهمانی ی آدم پولدار دعوت می شن، وقطی موقع نهار می شه و می رن سر سفره می بینن که قاشوق چنگالها از طالا و نقره س. این سه نفر هوس دزدی به سرشان می زنه. نفر اول که میخواد یک چنگال بدزده می بینه جلوی مهمانها نمی شه سریع چشمش به یک قالیچه روی دیوار می افته و به مهمانها می گه اونجار رو نگاه کنین همه که صورتشان را بر می گردانند چنگال رو میزار توی جیبش و میگه این قالیچه ها رو قبیله ی ما میبافن. نفر دومم که میخواسته یک قاشق بدزده این ور و اون ورو نگاه می کنه و چشمش به یه گلیم می افته و می گه اونجارو نگاه کنین همه که حواسشن پرت می شه قاشوقو می زاز تو جیبش و میگه قبیله ی ما این گلیم ها رو می بافه، نفر سوم هم که می خواسته دزدی کنه و هیچ بها نه ای پیدا نمی کنه یه قاشوق و یه چنگال بر می داره و پامیشه می گه همه نگاه کننین می خوام شعبده بازی کنم، قاشوق و چنگالو میذاره تو جیبش و میگه حالا چنگالو از جیب این آقا در می آرو و قاشوقو از جیب اون یکی آقا (دزد اول و دوم)
جمعه 21/1/1388 - 12:59
می نویسم یادگاری تا بماند روزگاری
 من نباشم روزگاری این بماند یادگاری 
 
پنج شنبه 20/1/1388 - 19:23
روزی می خواستن سه نفر رو اعدام کنند، روش اعدام اینها را به پای خودشان می گذارن. روش اول: دار زدن، روش دوم استفاده از گیوتین و روش سوم تیر باران. به اولی میگن تو چه روشی را می خوای اون میگه گیوتین چون سریع کا ر رو تمام می کنه برای اعدام میارنش میزارنش روی گیوتین و هنگام رها کردن تیغه، تیغه وسط راه گیر می کنه، ماموران میگن حتما خدا خواسته زنده بمانه ولش می کنن. نوبت نفر دوم میشه اون هم گیوتین را انتخاب می کنه و باز تیغه وسط راه گیر می کنه ولش می کنن که بره، نوبت نفر سوم که میشه میگه گیوتین شما که خرابه منو دار بزنین.
پنج شنبه 20/1/1388 - 19:18

برای کرک کردن این بازی های به رجیستری رفته و کلید زیر را پاک کنید تا 60 دقیقه ی شما برای بازی کردن باز گردد


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ReflexiveArcade

 

 

 

 

 

 

پنج شنبه 20/1/1388 - 11:48
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته