تعداد مطالب : 639
تعداد نظرات : 829
زمان آخرین مطلب : 2684روز قبل
چگونه بفهمیم آی دی مورد نظر تو کدوم رومه؟

هنگام PM با فرد مورد نظر منوی فایل رو باز كنید و Go To Chat User...رو انتخاب كنید.بعد از دادن idمورد نظر و زدن okوارد رومی میشوید كه فرد مورد نظرتون اونجاست.میتونید از طریق منوی پایین رو كه كنار id خودتون از طریق یكidدیگه كه طرف نمیشناسه وارد بشید كه طرف نفهمه شما وارد شدید.(درست كردن چند تا id مجازی رو هم یاد دادم)
يکشنبه 18/5/1388 - 21:6
چگونه جلوی آی دی خود در مسنجر آبی تایپ کنیم

shift+1 گرفته و در آخر alt+0160 برای این کار نوشته خود را تایپ کرده بعد .
نکته:باید 0160 را از سمت راست کیبورد و 1 را از عدد های بالای کیبورد نوشته.
مثال: zendegi+(alt+0160)+shift+1
! zendegi که میشود
يکشنبه 18/5/1388 - 21:4

دوستان بخش بخش کردم ترفند ها را تا راحت باشه

يکشنبه 18/5/1388 - 21:2
 
 جسمم رابه خاک روحم رابه خدا وراهم رابه آیندگان میسپارم.
شهید بهنام محمدی
چهارشنبه 31/4/1388 - 12:25
 

باغبان گر پنج روزی صحبت گل بایدش               بر جفای خار هجران صبر بلبل بایدش

ای دل اندر بند زلفش از پریشانی منال         مرغ زیرک چون به دام افتد تحمل بایدش

چهارشنبه 31/4/1388 - 12:24

حضرت مهدی

من خاتم اوصیا هستم وخداوند بواسطه من بلا را از خانواده و شیعیانم بر طرف میکند.

چهارشنبه 31/4/1388 - 12:23

دوستان این مطلب رو تبیان گذاشته بود همه ی کاربران خیلی نظر منفی داشتند نظر شما چیه

فرصتی برای اصلاح الگوی پیامک

پیامک

 

روند ارسال پیامک در کشور ما را از جهات مختلفی می توان بررسی نمود مانند: تعداد ارسال  پیامک ها در مدتی معین، محتوای پیامک ها،  فرهنگ استفاده از این سرویس و .....

همانطور که می دانید سیستم پیامک در کشور از روز 21 خرداد یعنی روز قبل از انتخابات قطع شد و دیگر برای هیچ یک از هموطنان ارسال پیامک مقدور نبود. این اقدام ناگهانی و بدون اطلاع قبلی مو جب مشکلات و همینطور سوالاتی در میان افکارعمومی جامعه شد. مشکلات برای کسانی که  معمولا از این سرویس استفاده کاری و ...داشتند بیشتر بود .این اقدام موجب شد نگرانی ها و شایعاتی به وجود آید.اگرچه قطع این شبکه به دلایلی مانند جلوگیری از اغتشاش و یا عدم رواج  شایعات بی اساس در روزهای سرنوشت ساز انتخابات بود،اما ای کاش مسوولین مخابرات به جای سکوت ویا نسبت دادن آن به مشکلات فنی به مردم دلایل این مساله را توضیح می دادند . 

اما شاید این مساله دارای یک وجه مثبت بود و به بیان دیگر نوعی توفیق اجباری  را برای ما پدید آورد  که در ذیل به بیان آن می پردازیم:

تا قبل از قطع پیامک ها عده ای از افراد معتقد بودند که بی پیامک زندگی آنها مختل می شود و حتی برخی که اعتیاد زیاد به این سرویس پیدا کرده بودند و روزانه مدتی از وقت خود را صرف ردوبدل کردن پیامک ها می کردند آنها هرگز فکر نمی کردند حدود بیست روز را بدون ارسال حتی یک پیامک بتوانند سر کنند . این افراد که از کارکرد اصلی سرویس پیام کوتاه که رسانه ای است برای اطلاع رسانی سریع و آسان در مواقع ضرورت دور شده و به سمت کارکرد های پنهان و غیر ضروری آن رفته بودند کارکرد هایی مثل ارسال جک وپیام های سرگرمی را اصل قرار داده بودند. البته کسی مخالف  تبادل  منطقی این پیامک ها نیست ولی به نظر می رسد  در جامعه ما  فرهنگ استفاده از این سرویس دچار اسیب شده و استفاده کنندگان آن که جامعه آماری بسیار بالایی را دارا هستند از کارکردها و قابلیت های ان استفاده نادرست می کردند که خود آسیب های فراوانی را برای جامعه ما به همراه داشته است.

این فرصت بدست آمده از قطع پیامک ها، زمانی مناسب بود تا در روند استفاده از این سرویس تجدید نظر کنیم و حال با وصل مجدد آن الگوی مصرف خود را اصلاح کنیم

نکته دیگری که در جامعه ما قابل تأمل است مقدار پیامک های ارسال شده در طول یک ماه است در آماری که در سال گذشته توسط شرکت مخابرات ارائه شد هر مشترك تلفن همراه اپراتور اول ماهانه بیش از 120 پیام كوتاه رد و بدل می‌كند و این شركت هم‌چنین اعلام كرده است كه هر روز به طور متوسط 60 میلیون پیامك در ایران ارسال می‌شود، این در حالی است که انگلستان كه زادگاه پیامك است، روزانه حدود شش میلیون پیامك فرستاده می‌شود. حتی طبق آمارهای داده شده در این اواخر و در هیاهوی تبلیغات انتخاباتی  تا قبل از قطع پیامک ها میزان پیامک های ارسال شده در هرروز به 90 میلیون رسیده بود، که جای سوال دارد که آیا واقعا همه پیامک ها در راستای تبلیغات و در روند مثبت بوده است؟ و چه مقدار از آن برخلاف استفاده اخلاقی و در جهت تخریب و همینطور در روند پخش شایعات مورد استفاده قرار می گرفته؟

با توجه به چیستی محتوای پیامک ها به خوبی می توان به بدنه آسیب خورده ی فرهنگ استفاده از این سرویس که در جای خود بسیار مفید و موثر است پی برد.

پیامک

با قطع حدوداً بیست روزه این سرویس تقریبا به همه اثبات شد که بدون پیامک هم می شود به گذراندن روزها پرداخت و این تنها پیامی نیست که می توان در این فرصت به آن پی برد بلکه می توان پی برد اگر از رد و بدل های پیام های غیرضروری جلوگیری کرد تا چه میزان در درآمدها می توان صرفه جویی کرد و چه میزان هزینه های کاهش می یابد و این هزینه ها را در جاهای بهتری می توان استفاده کرد به طور مثال به موارد زیر می توان دقت کرد:

کاهش هزینه های جاری

جلوگیری از شایعات و حرکات احساسی

- جلوگیری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی

- آرامش و ایجاد اوقات فراغت بیشتر

در آخر اشاره به این نکته خارج از لطف نیست که بدانیم هر رسانه و  به طور کل وسایل ارتباط جمعی فرهنگ خاصی را برای مورد استفاده قرارگرفتند دارا هستند که البته این فرهنگ در جوامع مختلف با توجه ویژگی های خاص آن جوامع دستخوش تغییر است. اگر فرهنگ استفاده درست از این وسایل در میان مردم اطلاع رسانی شود و به عنوان الگوی استفاده آنان قرار بگیرد می توان با استفاده از این وسایل هم رفاه بیشتری برای آنان حاصل شود و هم جامعه روند تکاملی خود را بهتر طی خواهد کرد ولی اگر این وسایل در غیر مسیر اصلی و کارکردهای صحیح و برخلاف فرهنگ استفاده مورد استفاده قرار گیرد آسیب هایی را از جنبه های گوناگون از جمله فرهنگی، اجتماعی به جامعه وارد می کند که جلوگیری و رفع آن ها بسیار دشوار است. امید است با تأمل در این باره نه تنها الگوی استفاده ما از سرویس پیامک بلکه از سایر گونه های وسایل ارتباط جمعی نیز بهبود یابد.

 

چهارشنبه 31/4/1388 - 12:19

دوستان خوب ثبت مطلب از امروز اموزش ساخت کتاب برای موبایل اموزش خواهم داد

بعد تشکر ویژه خدمت مدیریت ثبت مطلب

يکشنبه 28/4/1388 - 20:20
سلام من هم دیگه از امروز به این قسمت جذاب ثبت مطلب اومدم واقعا این تبیان چه کرده ببخشید دوستان یهمدت نبودم سخت گذشت ازم
يکشنبه 28/4/1388 - 16:39

روز یكشنبه گذشته، محققان مقاله‌ای منتشر كردند كه در آن ادعا شده بود زنبورهای عسل می‌توانند تا عدد ۴ را بشمارند. بر اساس این گزارش كه خبر آن را شبكه خبری استرالیا به نقل از دانشگاه كوئینزلند منتشر كرده است یك محقق استرالیایی ۵ نشانه را در مسیر تونلی كه در انتهای آن ماده شیرینی قرار داده بود، جاسازی نمود و زنبورها را به درون آن هدایت كرد؛ اما در آزمون بعدی زمانی كه زنبور‌ها وارد تونل شدند،‌ غذا آنجا نبود،ولی آنها با رد كردن ۴ نشانه شرط مستقیما به سمت آخرین نشانگر حركت كردند.
ماندیام سرینواسان،‌ محقق دانشگاه كوئینزلند در این باره می‌گوید: «ما به این نكته رسیدیم كه اگر شما زنبورهای عسل را به گونه‌ای به نشانه سوم راهنمایی كنید، آنها این فاصله را خواهند آموخت و خود را به سومین نشانه می‌رسانند همین‌طور درباره چهارمین نشانه؛ اما آنچه از مطالعه حركت زنبورها به دست آمد ما را به این نتیجه رساند كه آنها توانایی به خاطر سپردن و شمردن بیش از ۴ نشانه را ندارند.»
نكته مهم در این تحقیقات این است كه اگرچه مغز زنبور‌ها تقریبا به اندازه یك دانه كنجد است، ولی برخی توانایی‌های آنها را می‌توان در رده فعالیت‌هایی كه عموما به ذهن‌های پیشرفته‌تر مربوط است، طبقه ‌بندی كرد.

يکشنبه 30/1/1388 - 15:28