تعداد مطالب : 118
تعداد نظرات : 47
زمان آخرین مطلب : 2827روز قبل

گوجه فرنگی ازسبزیجاتی است که در فصل تابستان می‌روید. هر چند امروزه در تمام طول سال موجود می‌باشد اما کیفیت اصلی و تازگی گوجه از ماه جولای تا سپتامبر است.

گوجه فرنگی دارای بخش گوشتی درونی است که با دانه های مقطع و مایعی احاطه شده است. گوجه به رنگهای قرمز، زرد، نارنجی، سبز، بنفش و یا قهوه ای می‌باشد. گوجه میوه ای است که خاصیت شیرینی آن مانند دیگر میوه ها نیست،بلکه شیرینی آن همراه با کمی‌مزه تلخی و اسیدی است.با پختن گوجه مزه تلخی و تندی آن از بین می‌رود و مزه شیرین آن را نمایان تر می‌شود.گوجه فرنگی میوه گیاه Lycopersicon lycopersicum و از خانواده Solanaceae,یا از خانواده تاجریزی‌ها‌ست. نام آن در زبانهای مختلف منعکس کننده تاریخ و آئینهای مذهبی در رابطه با این میوه است . Lycopersicon در لاتین به معنی "هلوی گرگی"است و کشاورزان بر این اعتقاد بودند که مانند گرگ این میوه نیز خطرناک است. فرانسوی ها آن را pomme d`amour می‌نامند که به معنی "سیب عاشق" است، چون آنها براین باورند که گوجه فرنگی کمک به داشتن تمایلات جنسی قوی می‌کند. در حالیکه ایتالیایی ها آن را pomodoro یا "سیب طلایی "می‌نامند به این دلیل که اولین گونه‌ای که با آن آشنا شدند به رنگ زرد بودند.

صرف نظر از نام آن،گوجه فرنگی ،میوه ای فوق العاده مشهور و غذایی فراگیرنده است که به شکل، اندازه و رنگ‌های مختلف است. گوجه فرنگی در انواع گوجه قرمز،گوجه زرد روشن،گوجه ایتالیایی و گوجه سبز در بیشتر غذاهای آمریکای جنوبی مشهورند.

تاریخچه

گرچه گوجه فرنگی بیشتر در غذاهای ایتالیایی مصرف می‌شود اما سرمنشا آن ناحیه غربی آمریکای جنوبی از جمله جزایر گالاپاگوس است. به نظر می‌رسد که اولین گوجه فرنگی کشت شده شباهت بسیار زیادی به گوجه فرنگی گیلاسی دارد با اندازه‌ای کوچکتر از انواع دیگر. گوجه بیشتردر مکزیکو کشت می‌شد چون جزء اصلی غذاهای آنها بود. فاتحان اسپانیایی که به مکزیکو آمدند با گوجه فرنگی آشنا شدند و دانه های گوجه فرنگی را با خود به اسپانیا آوردند و آنرا به اروپا معرفی کردند. درقرن 16 نیز به ایتالیا راه یافت ولی غذای معروفی نبود چون بسیاری از مردم فکر می‌کردند که این میوه سمی ‌است و از خانواده کشنده تاجریزان است. کم کم در قرن 19 گوجه فرنگی به آمریکای شمالی نیز راه یافت.

امروزه ایالت متحده، روسیه، ایتالیا، چین و ترکیه بزرگترین تولیدکنندگان تجاری گوجه فرنگی هستند.

فوائد گوجه فرنگی

شبه کاروتن lycopene ، کراتنوئید و لایکوپین موجود در گوجه فرنگی به دلیل خاصیت ضد سرطانی و آنتی اکسیدانت آنها اهمیت بسیار زیادی دارند که نقش دفاعی در برابر انواع سرطانها از جمله سرطان کلیه، پروستات، لوزالمعده، سینه، ریه و غیره دارند.

نقش دفاعی گوجه فرنگی و کلم بروکلی در برابر سرطان پروستات

اگر در رژیم غذایی گوجه فرنگی و کلم بروکلی مصرف کنید، به دلیل قدرت دفاعی این دو سبزیجات از خطر ابتلا در برابر سرطان پروستات مصون‌تر هستید. محققان به افراد مسنی که سرطان پروستات دارند و تحت شیمی‌درمانی و پرتونگاری هستند توصیه می‌کنند که حتما از گوجه فرنگی و کلم بروکلی در غذاهای خود استفاده کنند.

سلامت لوزالمعده
یکی از مرگبار‌ترین سرطانها، سرطان لوزالمعده است که سلولهای آن به صورت قابل توجهی پخش می‌شوند و فرد را در عرض چند ماه از پا در می‌آورند ولی با مصرف یک رژیم غذایی از گوجه فرنگی و بروکلی می‌توان از این سرطان جلوگیری کرد.در میان افرادی که هرگز سیگار نکشیده‌اند و رژیمهای غذایی سرشار از بتا کراتین و کاراتونانین دارند 42 تا 43 درصد خطر ابتلا به سرطان لوزالمعده کاهش می‌یابد
.

افزایش سلامت بدن

گوجه فرنگی آنتی اکسیدانت بسیارمهمی‌است. تحقیقات نشان داده است که گوجه فرنگی منبع بسیار خوبی از ویتامین CوA  است. ویتامین A سرشار از کراتینهایی چون بتاکراتین است که به سرتاسر بدن حرکت می‌کنند و رادیکالهای آزاد را که به سلولها و غشاهای سلولی آسیب می‌رسانند و باعث تسریع التهاب و بیماریهایی چون تصلب شرائین، اثرات ناشی از دیابت، آسم و سرطان کلیه می‌شود را خنثی می‌کنند. علاوه بر آن گوجه فرنگی منبع بسیار خوبی از فیبر هستند که می‌توانند کلسترول را پایین آورند و قند خون را تنظیم کنند و همچنین از سرطان کلیه جلوگیری می‌کند.

کاهش بیماریهای قلبی

افرادی که در معرض تصلب شرایین هستند یا می‌خواهند از بروز آن جلوگیری کنند بدانند که گوجه فرنگی منبع خوبی از پتاسیم،نیاسین و ویتامین B6 و فولات است.  از نیاسین سالها به عنوان یک راه ساده برای کاهش کلسترول استفاده می‌شد. رژیم غذایی سرشار از پتاسیم می‌تواند فشار خون و همچنین خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را کاهش دهد. ویتامین B6 و فولات ازنیاز‌های اساسی بدن هستند که می‌توانند موادشیمیایی خطرناکی به نام هوموسستئین را به مولکولهای خوش خیم تبدیل کنند. در صد بالای هوموسستئین می‌تواند به دیواره‌های رگهای خونی آسیب برساند که نتیجه آن ابتلا به سکته قلبی و مغزی است. لیکوپین موجود درگوجه فرنگی همچنین می‌تواند نقش بسیار خوبی درجلوگیری از گرفتگی رگهای قلب داشته باشد. همچنین مصرف گوجه فرنگی به صورت خام یا آب گوجه فرنگی چند بار در هفته راه بسیار موثر برای محافظت از سیستم قلبی بدن است.

نقش آب گوجه فرنگی در جلوگیری از لخته شدن خون

گوجه فرنگی نقش بسیار اساسی در کاهش لخته خون دارد. مصرف مداوم گوجه فرنگی در غذای روزانه از ایجاد پلاکتها در رگهای خونی جلوگیری می‌کند. تجمع پلاکتها باعث ایجاد لخته خون در رگها به خصوص در دیابتی‌ها می‌شود. مصرف آب گوجه فرنگی می‌تواند تا حد قابل ملاحظه‌ای از ایجاد لخته خون جلوگیری کند. به افرادی که کلسترول بالا دارند و افرادی که تازه عمل جراحی انجام داده‌اند و یا افرادی که سیگار می‌کشند توصیه می‌شود که از خوردن گوجه فرنگی دریغ نکنند.

آب گوجه فرنگی نقش مهمی ‌در کاهش بیماریهای التهابی دارد

مصرف روزانه آب گوجه فرنگی می‌تواند در عرض کمتر از یک ماه شدت عمل علائم TNF آلفا که منبع التها‌ب در بدن است را به اندازه 35 درصد کاهش دهد. اگر شدت علائم TNF زیاد باشد می‌تواند منجر به تصلب شرائین، سفت شدن رگها، بیماریهای مربوط به رگهای قلب، سرطان، پوکی استخوان و آلزایمر شود.

چگونه استخوانهای قوی داشته باشیم

گوجه فرنگی بخورید. گوجه فرنگی منبع بسیار خوبی از ویتامین K است. ویتامین بسیار مهم برای مصون نگهداشتن استخوانها. ویتامین1K، اوستئوکلسین(پروتئین اصلی بدون کلاژن دراستخوان) را فعال می‌سازد بنابراین بدون ویتامین K1 کافی استخوان حالت طبیعی خود را از دست می‌دهد.

جلوگیری از سرطان کلیه، دیابت، میگرن

فولات موجود در گوجه فرنگی می‌تواند از سرطان کلیه جلوگیری کند. علاوه بر آن گوجه فرنگی منبع بسیار خوبی از ریبوفلاوین است که نقش اساسی در کاهش تناوب حملات میگرنی دارد. بنابراین افزایش مصرف سس گوجه و گوجه فرنگی خام می‌تواند نقش بسیار مهمی‌ در حفظ سلامت کلی بدن داشته باشد.

چگونه انتخاب و ذخیره کنیم

گوجه فرنگی هایی را انتخاب کنید که قرمز پر رنگ هستند. رنگ قرمز آن نه تنها بیانگر طعم خوب آن است بلکه نشان می‌دهد که مواد مغذی گیاهی بیشتری دارد. گوجه فرنگی باید شکلی خوب و پوستی نرم و بدون لکه و زدگی داشته باشد. نباید پف کرده باشند زیرا این نشان می‌دهد که مزه و طعم خوبی ندارند و مزه غذا را نیز از بین می‌برد. گوجه رسیده مزه شیرین خاصی دارد.چون گوجه فرنگی در برابر سرما حساس است و سرما مانع از رسیده شدن آنها می‌شود پس آنها را در دمای اتاق و دور از تابش نور آفتاب قرار دهید. در این صورت تا یک هفته می‌توان آنها را نگهداری کرد، البته بستگی دارد که چگونه رسیده شده اند. برای زودتر رسیدن، آنها را در یک کیسه کاغذی همراه با یک موز یا سیب بگذارید، چون خارج شدن گاز اتیلن موجود در موز و سیب باعث رسیدگی زودتر گوجه فرنگی می‌شود. اگر گوجه‌ها شروع به ترشیدگی کردند و شما هنوز نمی‌خواهید از آنها استفاده کنید می‌توانید آنها را در فریزر قرار دهید در این حا‌لت یکی دو روز بیشتر می‌توانید آنها را ذخیره کنید. 30 دقیقه قبل از مصرف آنها را از فریزر بیرون بیاورید تا طعم و تازگی خود را داشته باشد. گوجه فرنگی خرد شده و سس گوجه خیلی خوب فریز می‌شوند. گوجه فرنگی‌هایی که با نور آفتاب می‌رسند را باید در ظرفهای سر بسته و در جای خنک نگهداری کرد.

جمعه 29/9/1387 - 12:41
این کارو حتما بکنید تا سرعت اینترنتتون تا ده برابر افزایش پیدا کنه . این کار باعث میشه هر صفحه ای برای دومین بار یا بعد از اون که میخواد باز شه به سرعت هر چه تمام باز بشه. دقت کنید اگر مراحل رو انجام دادید و در ابتدا تغییری احساس نکردید اون رو پاک نکنید چون تو جایی که شما فکرش رو نمیکنید به کمکتون میاد بدون اینکه شما بفهمید. 

ابتدا به Start برید و تو Run تایپ کنید Regedit و Enter بزنید.
حال به دنبال این عبارت بگردید: [HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Windows / CurrentVersion / Internet Settings] 
سپس در سمت راست پنجره به دنبال این عبارات بگردید: 
1-MaxConnectionsPerServer-2 MaxConnectionPerl_OServer 
ممکنه این دو عبارت رو مثل من نداشته باشید پس روی صفحه سمت راست ، کلیک راست کنید و از قسمت [New]، روی [DWORD] کلیک کنید. سپس عبارت شماره 1 را بنویسید . برای عبارت شماره 2 هم همین مراحل را انجام بدید. حالا روی عبارتهای ساخته شده دو بار کلیک کنید و در قسمت [Value data] برای گزینه اول عدد 8 و برای گزینه دوم حرف a را وارد کنید و سیستم را Restart کنید.
البته در هنگام نوشتن به حروف بزرگ دقت کنید. یا میتونید از چیزی که من نوشتم کپی و تو رجیستری Paste کنید.
..........................................................................................................
پاک کردن نام ها و اسمهای تایپ شده و سرچ شده در موتورهای جست وجو 
http://www.gooyait.blogfa.com/شاید تا حلا براتون پیش اومده که شما یک کلمه ایی (حالا هر چی) در فرضا موتور جست وجو گوگل سرچ کرده اید و هر بار که می خواهید کلمه دیگری رو تایپ کنید اگر اولین حرف کلمه جدید مثله قبلیه باشه یا مثل قبلی ها باشه با تایپ اولین حرف کلمه جدید اون کلمه ها هم ظاهر میشن:

برای پاک کردن کلمات قدیمی فقط کافیه اون کلمه رنگی بشه و سپس شما دکمه DELETE رو روی صفحه کلیدتون فشار بدین تا کلمه قبلیه پاک بشه.
به همین سادگی
جمعه 29/9/1387 - 12:38
با استفاده از این ترفند می توانید خیلی راحت و بدون نصب برنامه خاصی و تنها با استفاده از کیبورد اعداد کسری همانند ¼، ½ و ¾ را در هر جایی از ویندوز تایپ کنید.

برای وارد کردن اعداد کسری مانند ¼، ½ و ¾ که در کیبوردهای کامپیوتر دیده نمیشوند میتوان به ترتیب کدهای Alt0188, Alt0189, Alt0190 را به کار برد. برای تایپ اعداد حتماً باید از قسمت Numeric Pad که در سمت راست کیبورد قرار گرفته است استفاده شود.
جمعه 29/9/1387 - 12:35
باستان شناسان با بررسی ابزارآلات سنگی به دست آمده در صحراهای اتیوپی دریافتند انسان ها ۸۰ هزار سال پیشتر از تصورات قبلی پیشرفت کرده اند. به گزارش chtn، آزمایشات کربنی انجام گرفته بر روی ابزار آلات به دست آمده از منطقه باستانی گادموتا(Gademotta) در دره ریفت(Rift) اتیوپی،(گروه اینترنتی ارور) عمر آنها را بسیار قدیمی تر از استخوان هایی که قدمتی ۱۹۵ هزار ساله داشته اند نشان داده است. محققان با کشف آثاری از گاز آرگون بر روی اشیا اعلام کردند: گدازه های آتشفشانی که در حدود ۲۷۶ هزار سال گذشته سطح منطقه گادموتا را پوشانده بود باعث دفن ابزارآلاتی شد که هم اکنون در اختیار آنها قرار گرفته است. بسیاری از این اشیا خنجرهای کوچکی هستند که به صورت کاملا ماهرانه ساخته شده بودند. برخی از باستان شناسان معتقدند این ابزارآلات ودیگر اشیا مشابهی که در مناطق دیگر به دست آمده اند ارتباط مستقیم با پیدایش انسان های پیشرفته روی زمین داشته اند. این بدان معنی است که انسان ها بسیار زودتر از تصورات پیشین مراحل مدرن شدن را آغاز کرده بودند.
جمعه 29/9/1387 - 12:33
برای هشتمین سال پیاپی، یک کارمند بازنشسته اداره پست یونان، رکورد دار کتاب برترین های گینس شد.
به گزارش شبکه «ایرانتو» از تورنتو، دیمیتری پیستیالس، صاحب بزرگترین گنجینه دوربین فیلمبرداری و آپارات های قدیمی جهان ، شامل ۹۳۷ دستگاه از انواع مختلف آن است.
همه این دستگاه های با ارزش ، به دقت تمیز شده و با نصب اتیکت مشخصات مربوطه، در زیر زمین تنگ و باریک منزل شخصی او قرار دارند. جایی که هر سانتیمتر دیوارهای آن با این نمایشگاه پر شده است.
وی که هم اکنون ۷۸ سال دارد، از ۱۵ سالگی اقدام
(گروه اینترنتی ارور)
به خرید دوربین می کرده و هیچگاه این کار را متوقف نکرد.
دیدار از نمایشگاه مذکور تنها با دعوت نامه شخصی او ممکن است.
دیمیتری می گوید:« وقتی یک دوربین جدید می گیرم ، احساس کودکی را دارم که یک هدیه کریسمس دریافت کرده است و اولین کاری که می کنم، تعمیر و بازسازی آن قبل از گذاشتن در کنار بقیه است.»
مدیر موزه سینما در لندن در این زمینه می گوید، زمان و پول زیادی بابت تهیه این گنجینه در طول سال های مختلف صرف شده و واقعا نمی توان ارزش آن را برآورد کرد.
جمعه 29/9/1387 - 12:32
یک کشاورز آمریکایی که مدعی شده بود، گوسفندان مزرعه‌اش، آغل را به آتش کشیده‌اند از دست این حیوانات زبان بسته به دادگاه شکایت کرد.
«کیت الت» به خبرنگاران محلی
(گروه اینترنتی ارور)
، گفت: هنگامی که قصد باز کردن پمپ آب کنار اصطبل را داشتم، متوجه شدم، حصار نزدیک محل نگهداری اسب‌های مزرعه شکسته شده و پمپ آب هم از کار افتاده‌است. پس از جست‌وجوی فراوان به این نتیجه رسیدم که گوسفندان باعث از کار افتادن پمپ و خشکی بیش از حد در آغل شده و به همین دلیل آغل دچار آتش سوزی شده‌ است.
این در حالیست که ماموران آتش‌نشانی با رسیدن به موقع از سرایت آتش به منزل مسکونی جلوگیری کردند، اما به علت آن که آقای «الت» بیمه نبوده، ۷۵۰ هزار دلار به مزرعه، اصطبل و آغل گوسفندانش خسارت وارد آمده ‌است.
وی در ادامه افزود: در تمام طول عمرم به چنین مصیبتی دچار نشده بودم که گوسفندان، خانه و زندگیم را به آتش بکشند. این مشکل بزرگی است که حیوانات باعث آن شدند و من نمی‌دانم که باید از چه کسی و چه چیزی شکایت کنم
جمعه 29/9/1387 - 12:31
افراد موفق بسیاری معتقدند که تنها دلیل موفقیت آنها این بوده است که به خود اجازه دادند تا شکست بخورند. حقیقت این مسئله زمانی مشخص می شود که در زندگی بسیاری از تاجران موفق جستجو کنیم. خواهیم دید که در راه رسیدن با اهدافشان، چطور بارها و بارها شکست خورده اند تا اینکه به موفقیت دست یافته اند.

چیز دیگری که به همین اندازه در موفقیت آنها مهم بوده این است که آنها می دانند چطور از انتقادات دیگران-چه سازنده باشد و چه نباشد- بهترین استفاده را ببرند. آنها با استفاده از انتقادهای دیگران تشکیلات خود را راه اندازی می کنند
.

ظرفیت برخورد با انتقادات و پیشرفت کردن به واسطه ی انها یکی دیگر از عوامل مهم در موفقیت است. به نکات زیر در این رابطه دقت کنید تا شما هم بتوانید یکی از آن افراد موفق باشید
.


انواع مختلف انتقاد


انتقاد دو نوع دارد: سازنده و مخرب. با هر دو این انتقادها باید به دقت اما به طریقی متفاوت برخورد کرد
.

اکثر افراد تصوری منفی از کلمه ی انتقاد دارند و فکر می کنند همه ی انتقادها لزوماً مخرب هستند. این به این دلیل است که در کودکی به دلایلی نامشخص مورد انتقاد دیگران قرار گرفته ایم و خاطرات آن از کودکی تا بزرگسالی به همراه ما بوده است
.

هدف انتقاد مخرب، خراب کردن و آسیب زدن به اعتماد به نفس افراد و بازداشتن آنها از انجام کارهایشان و لطمه زدن به شخصیت آنها است
.
انتقاد مخرب

یکی از بهترین نمونه های انتقاد مخرب این است که رئیستان به شما بگوید: "چطور توانستی چنین اشتباه احمقانه ای را انجام دهی؟ آن موقع به چی فکر می کردی؟ اصلاً من نمی دانم چرا تو را استخدام کردم
."

البته چنین رئیسی فکر می کند با این طریق حرف زدن، کارمندش را تحریک خواهد کرد بهتر کار کند، اما کارمند از چنین رئیسی متنفر شده و کار را ترک خواهد کرد. این به این دلیل است که انتقادش خیلی کلی و منفی بوده و به کارمند نفهمانده است که چطور فعالیت و کارکردش را اصلاح کند، فقط او را محکوم کرده است
.

انتقاد مخرب به هیچ وجه سودمند نیست. ممکن است به شما بفهماند که اشتباهی مرتکب شده اید، اما تا زمانی که هیچ علاج و راه چاره ای جلوی رویتان نمی گذارد، تاثیری منفی و مخرب خواهد داشت
.

روش برخورد: تنها راه و بهترین راه برخورد با چنین انتقاداتی این است که آنها را نادیده بگیرید و به مسائل مثبت تری فکر کنید
.

انتقاد سازنده


حال که جنبه ی منفی انتقاد را بررسی کردیم، ببینیم انتقاد چطور می تواند باعث اصلاح و پیشرفت شخص شود
.

مثال قبلی از انتقاد مخرب را در نظر بگیرید. به جای گفتن، "چطور توانستی چنین اشتباه احمقانه ای را انجام دهی؟ آن موقع به چی فکر می کردی؟ اصلاً من نمی دانم چرا تو را استخدام کردم."، یک رئیس دانا و کار کشته می تواند بگوید: "از گزارش شما ممنونم. می دانم تلاش زیادی برای تهیه آن کرده اید. اما داشتم فکر می کردم اگر کمی آن را خلاصه تر کرده و چند نمودار هم به آن اضافه می کردید بهتر می شد. اگر بتوانی این تغییرات را در آن بدهی و باز به من نشان دهی واقعاً متشکر خواهم شد
."

چرا چنین انتقادی خوب است؟ و چرا شما باید با رفتاری مثبت با این نوع انتقاد برخورد کنید؟

کاملاً مشخص است. این انتقاد، انتقادی سازنده است چون راه های اصلاح را جلوی پای شما قرار داده است. همچنین خوشحال خواهید بود چون از جنبه های خوب کارتان نیز قدردانی شده است
.

راه های برخورد: شما متوجه خواهید شد که انتقادی سازنده است. سعی کنید کاملاً منظور انتقاد کننده را فهمیده و درمورد راه های اصلاح کارتان سوالات لازم را بپرسید. و از فرد برای انتقاد سازنده اش تشکر و قدردانی کنید
.

از منفی به مثبت...

تصور کنید انتقاد نوع اول -نوع منفی- را دریافت کرده اید. چطور می توانید آن را به چیزی مثبت تبدیل کنید؟


ابتدا باید اطمینان یابید که منظور را فهمیده اید. کار خود را توجیه نکنید چون ممکن است می توانسته اید کار خود را بهتر انجام دهید. حال به مرحله ی بعد می رویم: از منتقد بپرسید چه چیزی را در کارتان اشتباه دیده است و چرا و بعد از او راه های اصلاح و درست کردن آن را سوال کنید. اگر نتوانستند سوال شما را جواب دهند، انتقاد را نادیده بگیرید و فکر کنید که کارتان را خوب انجام داده اید. چون بعضی افراد ذاتاً منفی باف هستند
.

اما فکر کنید انتقاد صحیح بوده است. می توانید با فرد منتقد در مورد راه های اصلاح کارتان گفتگو و مشورت کنید
.

قدم آخر انجام اصلاحات و تغییرات در کارتان است. یادتان باشد که حتماً باز با فرد منتقد چک کنید تا ببینید اصلاحاتتان را درست انجام داده اید یا خیر
.

اگر سعی کنید همه ی انتقادها را با دیدی مثبت ببینید و به روش های بالا به آن جواب دهید مطمئناً نتایج خوبی خواهید گرفت و در پیشبرد اهدافتان موفق خواهید شد
.
جمعه 29/9/1387 - 12:26
دیرینه شناسان با کشف بقایای جمجمه ای از یک دایناسور پرنده بی دندان در برزیل، موفق به معرفی یکی از بزرگترین دایناسورهای این خانواده با اندازه ای بزرگتر از یک اتومبیل سواری معمولی شدند.به گزارش chtn، این دایناسور که در حدود ۱۱۵ میلیون سال پیش می زیسته، گونه ای از پتروسورها(pterosaur) است و به عقیده دیرینه شناسان اندازه بزرگ جمجمه آن، این موجود را تبدیل به یکی از بزرگترین دایناسورهای پرنده کرده است.مارک ویتون، استاد دانشگاه پورس موث انگلستان گفت: جمجمه به دست آمده نزدیک به ۶۰ سانتی متر طول دارد،چیزی نزدیک به جثه کامل دیگر پتروسورها که پیشتر از آن(گروه اینترنتی ارور) در چین به دست آمده بودند.وی افزود: با اندازه گیری سایز جمجمه و گردن بلند این موجود می توان قد آن را به اندازه یک مرد بالغ تخمین زد.دیرینه شناسان معتقدند کشف این گونه از پتروسورها در برزیل جدا از مشابهت آن با گونه های یافت شده در چین، دانش کم دانشمندان را از نحوه تقسیم و تکامل آنها به اثبات می رساند.
جمعه 29/9/1387 - 12:24
در طراحی یک اتاق خواب رمانتیک بهترین راه در نظر گرفتن روحیه و خواسته های خودتان است و با پیاده سازی آنها در محیطی ارام و رمانتیک خواهید بود . در زیر نکاتی است که به شما کمک خواهد کرد :
▪ به هیچ عنوان از
نورهای درخشان و زننده استفاده نکنید .
▪ مبلمان اتاق را تا حد ممکن راحت و ساده انتخاب کنید
▪ یک ظرف قشنگ محتوی شوکلات های زیبا یا میوه های خوشرنگ و ریز مثل توت فرنگی بر روی میز توالت زیبایی و ارامش خاصی به همراه دارد .
▪ بر روی میزهای کنار تخت یا بر روی میز توالت شمع های معطر قرار دهید .
▪ از تخت های دارای سایه بان استفاده کنید و حریرها و دراپه های زیبا برای ان انتخاب نمایید
▪ یک اتاق خواب رمانتیک باید محل ساکتی باشد که به شما حتی اجازه شنیدن نفس های همسرتان را نیز بدهد پس هیچ گاه تلویزیون را در چنین اتاقی قرار ندهید و تا حد امکان از پرده های زخیم و چندلایه استفاده کنید .
موسیقی رمانتیک مناسب اتقا خواب رمانتیک است پس دستگاه سی دی خود را در دسترس قرار دهید .
▪ از پارچه های مخملی و حریر قرمز رنگ ، البالویی یا رنگ هایی با مایه قرمز استفاده کنید .
▪ بر روی تخت کوسن های نرم و زیادی قرار دهید .
▪ می توانید از چراغ هایی با نور قرمز ملایم یا صورتی استفاده نمایید
▪ از عود و سایر چیزهای خوشبو استفاده نمایید
▪ می توانید عطر مورد علاقه خود را در صورت ملایم بودن بر روی تخت بپاشید
جمعه 29/9/1387 - 12:22
آیا تا به‌ حال‌ به‌ افرادی‌ توجه‌ کرده‌اید که‌ در دهه‌ هشتم‌ عمر خود‌ ‌هستند و جوان‌ به‌ نظر می‌‌رسند و در مقابل‌ افرادی‌ سن کمتری دارند، اما پیر به‌‌‌‌ ‌نظر می‌‌آیند ؟ ‌آیا تا به‌ حال‌ به‌ افرادی‌ توجه‌ کرده‌اید که‌ در دهه‌ هشتم‌ عمر خود‌ ‌هستند و جوان‌ به‌ نظر می‌‌رسند و در مقابل‌ افرادی‌ سن کمتری دارند، اما پیر به‌‌‌‌ ‌نظر می‌‌آیند؟‌
البته‌ این‌ طبیعی‌ است‌ که‌ جسم‌ ما پیر ‌شود، ولی‌ این‌ موضوع‌‌‌ ‌کاملاً با این که‌ شخص‌ پیر به نظر برسد، تفاوت‌ دارد. به‌ علاوه این‌ احساس‌ هر‌ ‌شخصی‌ است‌ که‌ خودش‌ را چقدر پیر ببیند.‌‌
هیچ‌ کس‌ پیر نمی ‌شود، مگر این که‌ خودش‌ انتخاب‌ کند که‌ پیر باشد.‌‌ ‌به‌ جای‌ این که‌ از مردم بپرسیم‌ چند سال‌ دارید؟ بهتر است‌ بپرسیم‌ چند سال‌‌‌ ‌زندگی‌ کرده‌‌اید؟‌
یک‌ راه‌ ساده‌ برای‌ این که‌ من‌ و شما پیر نشویم‌ این‌ است‌ که‌ از‌ ‌تمام‌ روزهای‌ عمرمان‌ استفاده‌ کنیم. ما به ‌عنوان‌ جانشین‌ خدا در زمین‌ وظیفه‌‌‌ ‌داریم‌ بهترین‌ باشیم‌ و بهترین‌ کارها را انجام دهیم. و برای این که تمام‌ عمرمان‌‌‌ ‌جوان‌ بمانیم باید هفت‌ کار انجام‌ دهیم.

‌‌‌‌
۱)
‌همواره‌ در حال‌ آموختن‌‌‌‌ ‌باشیم‌‌
برای‌ چیزی‌ که‌ از قبل‌ می‌‌دانید وقت‌‌‌‌ ‌نگذارید؛ اما‌ ‌به‌ محض‌ این که‌ مطلب‌ جدیدی‌ را بیاموزید به‌ جوان‌ ‌‌‌ماندن‌ خود کمک‌ کرده‌اید. شروع‌ به‌ جمع‌ آوری‌ اطلاعات‌ درباره‌ مطالب‌ باارزش‌‌‌ ‌کنید؛ می‌توانید با کلام‌ خدا شروع‌ کنید؛ وقتی‌ ما قرآن می‌‌خوانیم‌ کلام‌ خدا را‌‌ ‌در ذهن‌ و قلبمان‌ جای‌ می‌‌دهیم‌ و به‌ کارهایی‌ که‌ او می‌گوید انجام‌ دهیم‌ فکر‌ ‌می ‌کنیم. به‌ محض‌ این که‌ همه‌ چیز را از منظر او می‌‌بینیم، نگرانی‌ و هیجانات‌‌‌‌ ‌ما به‌ پایان‌ می‌‌رسد. در همان‌ زمان‌ انرژی‌ می‌گیریم‌ و حس‌ امید و انتظار در‌ ‌ما به‌ وجود می‌آید. هنگامی‌ که‌ پر از ترس،‌‌ اضطراب‌ ‌‌و ناامیدی‌ نباشیم، جسم‌ و روح‌ ما به‌ بهترین‌ شکل‌‌‌ ‌وظایف‌ خود را انجام‌ می‌دهند. برای‌ جلوگیری‌ از پیری، هر روز مقداری‌ از کلام‌‌‌ ‌خدا را بیاموزید.
کتاب‌ آسمانی‌ یک‌ نامه‌ عاشقانه‌ است‌ برای‌ پذیرش‌ بی‌قید‌ و‌‌ ‌شرط‌ خداوند در رابطه‌ با هر کسی‌ که‌ به‌ سوی‌ او برود. وقتی‌ حقیقت‌ عشق‌ او را‌ ‌درک‌ ‌کنیم‌ و آن‌ را با فکر و زندگی‌ روزانه‌ مان‌ یکی‌ کنیم، جوان ‌ماندن‌ ما‌ ‌تضمین‌ می‌‌شود. وقتی‌ احساس‌ اطمینان‌ و پشتگرمی‌ داریم، هر چیزی‌ در درونمان‌ به‌‌‌‌‌گونه‌ای دیگر جریان‌ پیدا می‌‌کند.‌‌‌
به‌ علاوه باید به‌ یادگیری‌ هر چیز جدید درباره‌ سلامتی‌ خود ادامه‌‌‌ ‌دهیم؛ ما مسئول‌ نگهداری‌ جسمی‌ هستیم‌ که‌ به‌ ما به‌ امانت‌ سپرده‌ شده؛ و اگر‌ ‌بخواهیم‌ سالم‌ بمانیم‌ باید نظم‌ و انضباط‌ را بیاموزیم. به‌ خاطر داشته‌ باشیم‌‌‌‌ ‌که‌ بدن‌ همچون‌ هدیه‌ای مقدس‌ است‌ که‌ ما در برابر آن‌ مسئولیم؛ کار ما فقط‌‌‌ ‌خوردن، خوابیدن‌ و انجام‌ تکالیف‌ نیست؛ بلکه‌ بایستی‌ از جسممان‌ در برابر صدمات‌‌‌ ‌محافظت‌ کنیم. اگر یادگیری‌ را متوقف‌ کنیم‌ در جاده‌ زندگی‌ به‌ سرعت‌ به‌ سوی‌ ‌پیری‌ پیش‌ می‌رویم.‌‌
به‌ دنبال‌ کارهایی‌ بروید که‌ بلد نیستید؛ مثل‌ چگونگی‌ کار با‌ ‌کامپیوتر و یادگیری‌ یک‌ زبان‌ خارجی؛ در این‌ راه‌ نیز پشتکار داشته‌ باشید و خود‌ ‌را ملزم‌ به‌ فراگیری‌ کنید. تداوم‌ در یادگیری،‌ ذهن‌ شما را جوان‌ و کارآمد نگه‌‌‌ ‌می‌ دارد .‌ ‌


2) ‌عشق‌‌‌ ‌بورزیم‌‌
خداوند دوست‌ ندارد که‌ بندگانش‌ با تلخی، اضطراب‌ و رنجش‌‌‌‌ ‌خاطر یا دشمنی‌ زندگی‌ کنند؛ این ‌گونه‌ احساسات‌ اثراتی‌ منفی‌ روی‌ بدن، ذهن‌ و‌ ‌تمام‌ جنبه‌های‌ زندگی‌ ما می‌‌گذارند؛ و بایستی‌ آنها را از زندگی‌ حذف‌ کرد‌‌‌.‌‌ الگوهای‌ رفتاری‌‌ای مثل‌‌‌‌ حسادت،‌‌ ‌خودخواهی‌ و خشم‌ و کینه‌ باید ترک‌ شوند و‌‌ عشق ‌ورزیدن‌‌ ‌‌جایگزین‌ آنها گردد. خداوند می‌خواهد که‌ ما ظرفیت‌‌‌ ‌دوست ‌داشتن‌ افراد را داشته‌ باشیم‌ و در این‌ حالت‌ است‌ که‌ زندگی‌ ما به‌ خوبی‌‌‌ ‌شکل‌ می‌‌گیرد. پروردگار، هنر عشق‌ ورزیدن‌ و دوست‌ داشتن‌ را در وجود ما نهاده‌‌‌‌ ‌است. دوست ‌داشتن‌ باعث‌ می‌شود انرژی‌ خاصی‌ در زندگی‌ ما جریان‌ یابد و در این‌‌‌ ‌صورت‌ است‌ که‌ جوان‌ می‌‌مانیم؛ در غیر این‌ صورت‌ ناامیدی‌ وجودمان‌ را فرا می‌‌‌‌ ‌گیرد. اگر عشق‌ نورزیم‌ یا این‌ احساس‌ را در خود به‌ وجود نیاوریم، خیلی‌ زود به‌‌‌ ‌سمت‌ پیری‌ می‌رویم. برای‌ این که‌ جوان‌ بمانید، خدا و انسان‌ها را دوست‌ بدارید‌ ‌و اجازه‌ بدهید که‌ دیگران‌ هم‌ شما را دوست‌ داشته‌ باشند.‌‌


۳) ‌لبخند‌ ‌بزنیم‌‌
آیا می‌‌دانید که‌‌‌‌‌ خندیدن‌ ‌‌روی‌ تمام‌ وجود شما اثر می‌گذارد؟ وقتی‌ که‌‌‌ ‌می‌ خندیم، سیستم‌ ایمنی‌ بدنمان‌ تحریک‌ و به‌ گونه‌ای که‌ باید، فعال‌ می‌‌شود.‌‌‌ با این‌ کار به‌ جسم مان‌ اجازه‌ می‌دهیم‌ تا دفاع‌ بهتری‌ در برابر آسیب ها‌ ‌داشته‌ باشد.‌‌
شاید شما با خود فکر کنید، من‌ به‌ علت‌ شرایطی‌ که‌ دارم ‌ نمی‌‌ ‌‌‌توانم‌ بخندم.؛ بله‌ درست‌ است؛ واقعیت هایی‌ وجود دارند که‌ خندیدن‌ را برایمان‌‌‌ ‌دشوار می‌‌کنند؛ اما شادی‌ و لذتی‌ که‌ ما از آن‌ صحبت‌ می‌‌کنیم، چیزی‌ است‌‌‌‌ ‌درونی‌ که‌ به‌ اوضاع‌ و شرایط‌ ما بستگی‌ ندارد. لذت‌ واقعی‌ وقتی‌ به‌ وجود می‌‌‌ ‌آید که‌ راه‌ و مسیر زندگی‌ را درست‌ تشخیص‌ دهیم‌ و بدانیم‌ یک‌ قادر مطلق‌ در‌ ‌کنار ماست‌ و از درون
شاد باشیم. در این‌ صورت‌ است‌ که‌ می‌توانیم‌ لبخند‌‌ ‌بزنیم.‌‌
بیشتر ما از نعمت‌ سلامتی‌ برخورداریم؛ مکانی‌ برای‌ زندگی‌ کردن‌‌‌ ‌داریم و کسانی‌ را داریم‌ که‌ دوستمان‌ دارند. اینها والدین، فرزندان، خواهران،‌‌ ‌برادران‌ یا همسر ما هستند. آیا شما ترجیح‌ می‌‌دهید به‌ چیزهایی‌ که‌ ندارید توجه‌‌‌‌ ‌کنید و نیز به‌ ناتوانی، درد، خطر، یا ترس؟ هر یک‌ از ما باید قلبی‌ شکرگزار داشته‌‌‌ ‌باشیم و نتیجه‌ این‌ سپاسگزاری،‌ خوشی‌ و شادابی‌ است.‌‌
هنگامی‌ که‌ می‌‌خندیم‌ مثل‌ بچه‌ها می‌شویم. به‌ یاد داشته‌ باشید‌ ‌که‌ <خندیدن> خاص بچه‌ها نیست؛ در درون هر زنی‌ هنوز یک‌ دختربچه‌ وجود دارد و‌ ‌درون‌ هر مردی‌ یک‌ پسربچه؛ وقتی‌ به‌ کودک‌ درونمان‌ اجازه‌ ابراز وجود بدهیم، می‌‌‌‌‌توانیم‌ احساسمان‌ را بیان‌ کنیم‌ و از زندگی‌ لذت‌ ببریم. در این‌ شرایط‌ عمری‌‌‌ ‌طولانی‌ تر خواهیم‌ داشت.‌‌
پس‌ زندگی‌ را کمتر جدی‌ بگیرید و به‌‌‌‌ مشکلات‌ ‌‌لبخند بزنید. اگر دوستی‌ ندارید که‌ شما را شاد کند، چنین‌ ‌کسی را برای خود پیدا کنید. به‌ خاطر داشته‌ باشید که‌ می‌توانید با او با شادی‌‌‌ ‌زندگی‌ کنید.‌‌


۴) ‌‌فعال‌‌‌ ‌باشیم‌‌
درختان‌ قوی‌ در کهنسالی‌ هم‌ میوه‌ می‌دهند. معنای‌ این‌ کلام‌ این‌‌‌ ‌است‌ که‌ باید در زندگی‌ همواره‌ مفید و فعال‌ باشیم‌ و به‌ سنمان‌ فکر نکنیم. سعی‌‌‌ ‌و تلاش‌ در زندگی‌ برای‌ امور دنیوی‌ کار اشتباهی‌ نیست؛ بازایستادن‌ از کار و‌ ‌تلاش‌ اشتباه‌ است. البته‌ نباید به‌ دنیا وابسته‌ شویم. اما در عین حال‌ همانطور‌ ‌که‌ مغز ما به‌ بدنمان‌ پیام‌ می‌فرستد و این‌ کار همواره‌ ادامه‌ دارد، خود ما هم‌ ‌بایستی‌ هرگز بازنشسته‌ نشویم‌ و پیوسته‌ فعال‌ باشیم؛ در واقع ما زمانی پیر می‌ ‌‌‌شویم‌ که‌ دست‌ از کار و فعالیت‌ بکشیم.‌‌‌
هنگامی‌ که‌ تجربه‌ یا پولی‌ به‌ دست‌ می‌آورید، از خود بپرسید که‌‌‌ ‌خداوند می‌‌خواهد ما با این‌ پول‌ یا تجربه‌ چه‌ کاری‌ انجام‌ دهیم. هزاران‌ راه‌‌‌‌ ‌برای‌ خدمت‌ به‌ خداوند وجود دارد. بنابراین‌ از خود خدا بخواهید که‌ طرح‌ و‌‌ ‌برنامه‌‌ای را به شما نشان بدهد. آیا دوست‌ دارید جوان‌ بمانید و خداوند برایتان‌‌‌ ‌خیر و برکت‌ قرار دهد؟ اگر چنین‌ است‌ سعی‌ کنید در زندگی‌ مفید واقع‌‌‌ ‌شوید.‌‌


۵) ‌‌گذشته‌ را فراموش‌‌‌ ‌کنیم‌‌
افراد زیادی‌ در <گذشته>
زندگی‌ می‌کنند و به‌ خود صدمه‌ می‌زنند.‌ ‌با سرزنش ‌کردن‌ خود به‌ جسمتان‌ آسیب‌ نرسانید. حسادت‌ را از خود دور کنید. با‌ ‌این‌ کار از تلخی‌ و مشکلات‌ زندگی‌ می‌کاهید، اما با رنجش‌ خاطر و دشمنی‌ ورزیدن‌‌‌ ‌خود را پیر می‌کنید. این‌ گونه‌ سختگیری‌های ذهنی،‌ روح‌ و روان، احساسات‌ و جسم‌‌‌ ‌شما را تحلیل‌ می‌برد. خداوند هرگز دوست‌ ندارد که‌ بندگانش‌ با این‌ مشکلات‌‌‌ ‌زندگی‌ کنند.‌‌
اگر یادگیری‌ را فراموش‌ کنیم‌ و به‌ گذشته‌ها هم‌ فکر کنیم، به‌ سرعت‌‌‌ ‌پیر می‌‌شویم‌ و به‌‌‌‌‌ ناراحتی های‌‌‌ ‌قلبی‌‌ ‌‌نیز مبتلا می‌گردیم. ما باید ذهنمان‌ را بر حال‌ و‌ ‌آینده‌ متمرکز کنیم؛ پس‌ بیاموزیم‌ که‌ دیگران‌ و خودمان‌ را ببخشیم‌ و‌ ‌گذشته‌ها را فراموش‌ کنیم.‌‌


۶) ‌‌از آرزوهای‌ زیاد‌ ‌بپرهیزیم‌‌
در روِیاها فرو نروید که‌ زود پیر می‌‌شوید. وقتی‌ برای‌ هدفی‌ تلاش‌‌‌ ‌می‌ کنید و فعال‌ و باانگیزه‌ هستید جوان‌ می‌مانید. هرگز به‌ کارهای‌ راحت‌ و‌ ‌کوچک‌ و نیز کارهایی‌ که‌ خداوند ما را از آن‌ برحذر می‌دارد نیندیشید. به‌ اهداف‌‌‌ ‌بزرگ‌ فکر کنید و به‌ این‌ بیندیشید که‌ خدا‌‌ ‌همواره‌ با کارهای‌ عجیب، بندگانش‌ را شگفت‌ زده‌ می‌کند. از او بپرسید که‌ برای‌‌‌ ‌من‌ چه‌ سرنوشتی‌ را در نظر گرفته‌ ای؟
به‌ خاطر داشته‌ باشید که‌ خدا را همیشه‌ و همه‌ جا در کنار خود دارید(‌‌و او از رگ گردن به شما نزدیکتر است). وقتی‌ به‌ این‌ باور برسید، انرژی‌ بیشتری‌‌‌ ‌می‌گیرید.


۷) ‌‌به‌ چیزی‌ دل‌ نبندیم، به جز‌ ‌خدا
در قلبتان‌ به‌ خدا توکل‌ کنید و در اعماق‌ وجودتان‌ به‌ او بیندیشید. ‌‌بدانید که‌ او شما را به‌ راه‌ راست‌ هدایت‌ می‌‌کند.‌‌‌
هرگز صحبت‌ کردن‌ با خدا و گوش ‌دادن‌ به‌ فرامین‌ او را ترک‌ نکنید. ‌‌به‌ او عقیده‌ داشته‌ باشید و بدانید که‌ می‌‌تواند هر کاری‌ را انجام‌ دهد.‌‌ ‌هنگامی‌ که‌ ما می‌آموزیم‌ در همه‌ کارها به‌ خداوند تکیه‌ کنیم‌ و در مشکلات‌ از‌ ‌او یاری‌ جوییم، این‌ خود باعث‌ می‌‌شود که‌ یک‌ حس‌ اطمینان‌ و لذت‌ در ما به‌‌‌‌ ‌وجود آید؛ و در این‌ حال‌ مشکلات، سختی‌ها و غم‌ و غصه‌ ما را پیر نمی‌کند.‌‌
آیا جسم‌ ما پیر می‌‌شود؟ بله، البته؛ اما بدانید که‌ فکر، روح‌ و‌‌ ‌قلبمان‌ هرگز پیر نمی‌شود؛ و دیگر این که‌ بهترین‌ انتخاب‌ خداوند است.‌‌
او در تمام‌ امور زندگی‌ با شماست، به‌ شما قدرت‌ انجام‌ همه‌ کارها را‌ ‌می‌دهد و قوای‌ تازه‌‌ای به‌ شما می بخشد .

جمعه 29/9/1387 - 12:19