• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 415
تعداد نظرات : 360
زمان آخرین مطلب : 3651روز قبل
وقتی صحبت از ازدواج می‌شود، مرد ها سخت ترین وظیفه را بر دوش دارند؛ باید پا پیش بگذارند از دختر مورد علاقه خود خواستگاری کنند.

در این بین مردانی هستند که برای اینکه لحظه خواستگاری را به یادماندنی تر و شیرین تر کنند دست به اقدامات عجیب و غریبی می زنند تا بلکه دل محبوب خود را بدست بیاورند و جواب مثبت را از او بگیرند.

خواستگاری در بی وزنی:

یک مرد آمریکایی از دختر مورد علاقه اش در کابین یک بوئینگ 751 در حالی که در فضا شناور بودند، خواستگاری کرد.این مرد جوان به عنوان هدیه تولد نامزد چند ساله اش، او را به یک سفر با هواپیمایی که شرایط حاکم در فضا را شبیه سازی می‌کند دعوت و سپس هزاران متر بر فراز دریا و در حالی که هر دو در فضای کابین شناور بودند ،از او خواستگاری کرد.


خواستگاری در میان شعله های آتش:


تاد، یک بدل کار عاشق که به دنبال شیوه جالبی برای گرفتن جواب مثبت از دختر مورد علاقه اش بود تصمیم گرفت تا برای این که او را تحت تأثیر قرار دهد از یک سکوی بلند درون یک استخر و در حالی که آتش او را فراگرفته خود را پرتاب کند. برای این منظور تاد لباس مخصوصی تن کرد و در مقابل چشمان دختر خود را آتش زد و به سرعت از سکو به درون استخر پرید. پس از چند ثانیه تاد صحیح وسالم از استخر بیرون آمد در مقابل پشمان بهت زده ی ملیسا، زانو زده و از وی تقاضای ازدواج کرد.


خواستگاری در ارتفاع 6000 متری:


ماتئو مارتینز، چتر باز ماهر، از دختر مورد علاقه اش در شرایطی که هر دو در ارتفاع 6000 متری از سطح زمین آماده انجام پرش با چتر بودند خواستگاری کرد.

 

خواستگاری از طریق آگهی بازرگانی:


راند به دنبال رمانتیک ترین روش برای خواستگاری از دختر رویاهایش بود و به این فکر افتاد که در بین برنامه ی تلویزیونی مورد علاقه دختر رویاهایش ظاهر شود و از او تقاضای ازدواج کند. بنابراین با برنامه ی مورد علاقه ای همسرش تماس گرفت و در ازای پرداخت مقداری پول آنها حاضر شدند که برای چند دقیقه تصویر راند را در زمان پخش اگهی های بازرگانی به روی آنتن بفرستند.

در 6 فوریه سال 2006 ملیسا در حال تماشای برنامه خود بود که ناگهان تصویر راند روی صفحه تلویزیون او ظاهر می‌شود و از او سوال معروف" با من ازدواج می‌کنی" را می‌پرسد و ملیسا هم که بسیار ذوق زده شده بود همانجا جواب مثبت را میدهد. اگر چه راند قادر به شنیدن آن نبود.


خواستگاری مجازی:

برنی پنگ 26 ساله اهل نیو جرسی حدود یک ماه برای برنامه ریزی مجدد بازی تلاش کرد و موفق شد که طوری آن را برنامه ریزی کند که زمانی که تیمی لی، دختر مورد علاقه اش آن را بازی می‌کند و امتیاز بالایی کسب می‌کند یک انگشتر نامزدی صورتی بر روی صفحه به همراه سوال " با من ازدواج می‌کنی" پدیدار شود.
شرکت سازنده این بازی زمانی که متوجه شد برنی بازی آنها این چنین ماهرانه هک کرده نه تنها از وی شکایت نکرد بلکه حاضر شد بخشی از هزینه ی ازدواج او را متقبل شوند.


خواستگاری با چتر:


شان پالمگرن، یک عاشق خلاق آمریکایی، برای خواستگاری از دختر مورد علاقه اش به تعداد حروف عبارت انگلیسی will you marry me "" چتر خرید و بر روی هر یک، یکی از واژه ها ی این جمله را نوشت. سپس آنها را بین تعدادی از دوستان خود پخش کرد. شان از دوست دخترش، بتسی، خواست تا با هم در یک پارک قدم برنند. همینطور که در حال قدم زدن بودند، بتسی چند مرد را دید که همهگی زیر آفتاب چتر بالای سر خود گرفته اند. او از این اقدام آنها تعجب کرد و اما دیری نپایید که تعجب او تبدیل به احساس شوق فراوان شد. با اشاره ی شان ناگهان همه ی چتر پایین آورده شدند و عبارت " با من ازدوج می کنی" را در مقابل چشم های بتسی نقش بستند..


استفاده از تام کروز برای خواستگاری:


جائو کارتینر یک تصویربردار است که برای شبکه RTP پرتغال کار می کند. وی در فرصتی که تام کروز برای انجام یک مصاحبه در این شبکه حاضر شده بود از او خواست تا از طرف او از سونیا، دختر مورد علاقه اش خواستگاری کند. جائو یک کلیپ از تام کروز تهیه کرد و با موافقت RTP این کلیپ از طریق این شبکه پخش شد. در این کلیپ تام کروز از جانب جائو از سونیا خواستگاری کرد.


اجاره یک گروه تئاتر برای بازی صحنه ی خواستگاری:


یک سرمایه دار مشهور اوکراینی برای خواستگاری یک گروه تئاتر را اجاره کردو به کمک آنها نماشنامه ای با عنوان " رمانتیک ها " تهیه کرد و خود نقش اول آن را بر عهده گرفت. در روز اجرای این نمایش جنادا زالینسکس 36 ساله دختر مورد علاقه خود، ویکتوریا، را به دیدن این نمایش دعوت کرد. جنادا در حالی که یک نقاب به صورت داشت روی صحنه آمد و در حالی که قرار بود عشق خود را به بازیگر زن مقابلش ابراز کند رو به ویکتوریا که در میان تماشاگران نشسته بود کرد و گفت: : "دختری که دوست دارم نامش ویکتوریاست و در ردیف ششم نشسته است. ویکتوریا با من ازدواج می‌کنی؟

چهارشنبه 11/6/1388 - 23:12

براساس تعدادی از پژوهش‌های علمی انجام شده در مرکز پژوهش‌های ملی قاهره، خواندن نماز صبح در زمان مقرر خود، موجب فعال شدن کار سلول‌های بدن و جلوگیری از ابتلاء به ورم‌های سرطانی می‌شود.
دکتر سعید شلبی از اساتید این مرکز گفت: پژوهش‌ها موید این مطلب است که خواندن
نماز صبح در زمان خود، به جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و هم‌چنین تنظیم کار هرمون‌های بدن و گردش خون کمک می‌کند.
وی افزود: بر اساس این پژوهش در زمان ادای نماز صبح، تمامی اعضای بدن در اوج فعالیت‌هایشان قرار دارند. به گونه‌ای که ترشح هرمون‌ها به ویژه آدرنالین که ترشح آن در ساعت 5 صبح شروع می‌شود، افزایش می‌یابد و به فعال شدن تمامی اعضای بدن و جلوگیری از ورم‌های سرطانی کمک می‌کند.
هم‌چنین هوای پاک صبحگاهی دارای مقادیر زیادی اکسیژن است که موجب فعالیت قلب، کاهش انقباضات
رگ‌های خونی، تنظیم کار هرمون‌ها و بهبود فعالیت حافظه می‌شود

چهارشنبه 11/6/1388 - 23:8

یک پژوهشگر هلندی غیرمسلمان اخیرا تحقیقی در دانشگاه آمستردام انجام داده و به این نتیجه رسیده که ذکر کلمه جلاله "الله" و تکرار آن، موجب آرامش روحی می‌شود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می‌کند.
این پژوهشگر غیرمسلمان هلند می‌گوید: پس از انجام تحقیقاتی سه ساله که بر روی تعداد زیادی مسلمان که قرآن می‌خوانند، به این نتیجه رسیدم که ذکر کلمه جلاله "الله" و تکرار آن، موجب آرامش روحی می‌شود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می‌کند و نیز به تنفس انسان نظم و ترتیب می‌دهد.

وی در ادامه افزود: بسیاری از این مسلمان که روی آنان تحقیق می‌کردم از بیماری‌های مختلف روحی و روانی رنج می‌بردند. من حتی در تحقیقاتم از افراد غیرمسلمان نیز استفاده کرده و آنان را مجبور به خواندن قرآن و گفتن ذکر "الله" کردم و نتیجه باز هم همان بود. خودم نیز از این نتیجه به شدت غافلگیر شدم زیرا تأثیر آن بر روی افراد افسرده، ناامید و نگران، تأثیری چشمگیر و عجیب بود.

این پژوهشگر هلندی همچنین گفت: از نظر پزشکی برایم ثابت شد که حرف الف که کلمه "الله" با آن شروع می‌شود، از بخش بالایی سینه انسان خارج شده و باعث تنظیم تنفس می‌شود، به ویژه اگر تکرار شود و این تنظیم تنفس به انسان آرامش روحی می‌دهد. حرف لام که حرف دوم "الله" است نیز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقانی دهان می‌شود. تکرار شدن این حرکت که در کلمه "الله" تشدید دارد نیز در تنظیم و ترتیب تنفس تأثیرگذار است. اما حرف هاء حرکتی به ریه می‌دهد و بر دستگاه تنفسی و در نتیجه قلب تأثیر بسیار خوبی دارد و موجب تنظیم ضربان قلب می‌شود.

به راستی که قرآن کریم در آیه‌ای کریمه می‌فرماید: "الذین آمنوا وتطمئن قلوبهم بذکر الله ألا بذکر الله تطمئن القلوب". با توجه به اینکه در ماه شعبان و در آستانه ماه مبارک رمضان به سر می‌بریم، نیک است ذکر نام جلاله را فراموش نکنیم.

چهارشنبه 11/6/1388 - 23:7

مردی زیر باران از دهكده كوچكی می گذشت . خانه ای دید كه داشت می سوخت و مردی را دید كه وسط شعله ها در اتاق نشیمن نشسته بود

مساٿر ٿریاد زد : هی،خانه ات آتش گرٿته است! مرد جواب داد : میدانم

مساٿر گٿت:پس چرا بیرون نمی آیی؟

مرد گٿت:آخر بیرون باران می آید . مادرم همیشه می گفت اگر زیر باران بروی ، سینه پهلو میكنی

زائوچی در مورد این داستان می گوید :

خردمند كسی است كه وقتی مجبور شود بتواند موقعیتش را ترك کتد

سه شنبه 10/6/1388 - 18:9

یک روز بعد از ظهر وقتی اسمیت داشت از کار برمیگشت خانه، سر راه زن مسنی را دید که ماشینش خراب شده و ترسان توی برٿ ایستاده بود .اون زن برای او دست تکان داد تا متوقٿ شود.
اسمیت پیاده شد و خودشو معرٿی کرد و گٿت من اومدم کمکتون کنم.
زن گٿت صدها ماشین از جلوی من رد شدند ولی کسی نایستاد، این واقعا لطٿ شماست .
وقتی که او لاستیک رو عوض کرد و درب صندوق عقب رو بست و آماده رٿتن شد, زن پرسید:" من چقدر باید بپردازم؟"
و او به زن چنین گٿت: " شما هیچ بدهی به من ندارید. من هم در این چنین شرایطی بوده ام.
و روزی یکنٿر هم به من کمک کرد¸همونطور که من به شما کمک کردم.
اگر تو واقعا می خواهی که بدهیت رو به من بپردازی¸باید این کار رو بکنی.
نگذار زنجیر عشق به تو ختم بشه!"
چند مایل جلوتر زن کاٿه کوچکی رو دید و رٿت تو تا چیزی بخوره و بعد راهشو ادامه بده ولی نتونست
بی توجه از لبخند شیرین زن پیشخدمتی بگذره که می بایست هشت ماهه باردار باشه و از خستگی روی پا بند نبود.
او داستان زندگی پیشخدمت رو نمی دانست¸واحتمالا هیچ گاه هم نخواهد ٿهمید.
وقتی که پیشخدمت رٿت تا بقیه صد دلار شو بیاره ، زن از در بیرون رٿته بود ،
درحالیکه بر روی دستمال سٿره یادداشتی رو باقی گذاشته بود.
وقتی پیشخدمت نوشته زن رو می خوند اشک در چشمانش جمع شده بود.
در یادداشت چنین نوشته بود:" شما هیچ بدهی به من ندارید.

من هم در این چنین شرایطی بوده ام. و روزی یکنٿر هم به من کمک کرد،همونطور که من به شما کمک کردم.
اگر تو واقعا می خواهی که بدهیت رو به من بپردازی،باید این کار رو بکنی.
نگذار زنجیر عشق به تو ختم بشه!".
همان شب وقتی زن پیشخدمت از سرکار به خونه رٿت در حالیکه به اون پول و یادداشت زن ٿکر میکرد به شوهرش گٿت :"دوستت دارم اسمیت همه چیز داره درست میشه

سه شنبه 10/6/1388 - 18:8

1. به خاطر داشته باش که عشقهای سترگ ودستاوردهای عظیم، به خطر کردنها و ریسکهای بزرگ محتاجند.

2. وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده.

3. این سه میم را از همواره دنبال کن:
. محبت و احترام به خود را
. محبت به همگان را
. مسئولیت پذیری در برابر کارهایی که کرده ای

4. به خاطر داشته باش دست نیافتن به آنچه میجویی گاه یک شانس بزرگ است.

5. اگر می خواهی قواعد بازی را عوض کنی اول قواعد را بیاموز.

6. به خاطر یک مشاجر? کوچک، ارتباطی بزرگ را از دست نده.

7. وقتی دانستی که خطایی مرتکب شده ای، گامهایی را پیاپی برای رفع آن خطا بردار.

8. بخشی از هر روز خود را به تنهایی گذران.

9. چشمان خود را نسبت به تغییرات بگشا، اما ارزشهای خود را به سادگی در برابر آنها وانگذار.

10. به خاطر داشته باش گاه سکوت بهترین پاسخ است.

11. شرافتمندانه زندگی کن؛ که هر گاه بیشتر عمر کردی، با یادآوری زندگی خویش دوباره شادی را تجربه کنی...

12. زیرساخت زندگی شما، وجود جوی از محبت و عشق در محیط خانه و خانواده است.

13. در مواقعی که با محبوب خویش ماجرا می کنی و از او گلایه داری، تنها به موضوعات کنونی بپرداز و سراغی از گلایه های قدیم نگیر.

14. دانش خود را با دیگران در میان گذار؛ این تنها راه جاودانگی است.

15. با دنیا و زندگی زمینی بر سر مهر باش.

16. سالی یک بار جایی برو که تا کنون هرگز نرفته ای.

17. بدان که بهترین ارتباط آن است که عشق شما به هم، از نیاز شما به هم سبقت گیرد.

18. وقتی می خواهی موفقیت خود را ارزیابی کنی، ببین چه را از دست داده ای که چنین را به دست آورده ای...

19. در عشق و آشپزی، جسورانه دل را به دریا بزن.

سه شنبه 10/6/1388 - 18:6
1. عاشقان را همه گر آب برد خوبرویان همه را خواب برد (ایرج میرزا)
2. عاشق بی پول باید شبدر بچیند!

3. عاشقم، پول ندارم - کوزه بده آب بیارم!

4. عاشقی پیداست از زاری دل نیست بیماری چو بیماری دل (مولوی)

5. عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد (حافظ)

6. عاشقی کار سری نیست که بر بالین است (سعدی)

7. عاقبت جوینده یابنده بود. (مولوی)

8. عاقبت گرگ زاده گرگ شود گر چه با آدمی بزرگ شود (سعدی)

9. عاقل به کنار آب تا پل می جَست دیوانه پا برهنه از آب گذشت

10. عاقل گوشت خورد، بی عقل بادمجان!

11. عالم بی عمل به چه ماند؟ گفت: به زنبور بی عسل!

12. عالم شدن چه آسان، آدم شدن چه مشکل!

13. عالم نا پرهیزگار، کوریست مشعله دار!

14. عبادت بجز خدمت خلق نیست به تسبیح و سجاده و دلق نیست (سعدی)

15. عجب کشکی ساییدیم که همش دوغ شد!

16. عجله، کار شیطان است!

17. عجله و عقل با هم جور در نمی آید.

18. عجله سبب ضرر است و ضرر باعث بدبختی است.

19. عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد!

20. عذر بدتر از گناه!

21. عروس مردنی را گردن مادر شوهر نیندازند!

22. عزیز کرده ی خدا را نمی شود ذلیل کرد!

23. عزیز پدر و مادر!

24. عسل در باغ هست و غوره هم هست!

25. عسل نیستی که انگشتت بزنند!

26. عشرت امروز به فردا مفکن.

27. عشق است و هزار بد گمانی.

28. عشق پیری گر بجنبد سر به رسوایی زند!

29. عشق رفیق نابینا است.

30. عشق در هر کجا پا گذارد، عقل آنجا را ترک می کند.

31. عقد پسر عمو - دختر عمو را در آسمان بسته اند!

32. عقلش پاره سنگ برمی دارد!

33. عقل که نباشد جان در عذاب است!

34. عقل مردم به چشمشان است!

35. علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد دریغ سود ندارد چو رفت کار از دست (سعدی)

36. علاج کن کز دلـم خون نیاید سرشک از رخم پاک کردن چه حاصل

37. علف به دهان بزی باید شیرین بیاید!

38. علم بی عمل همچون درخت بی ثمر است.

39. علم سطحی یکسره قیل است و قال

40. عوض، گله ندارد!

41. عیدت را اینجا نو کردی، نوروزت را جای دیگر برو!
سه شنبه 10/6/1388 - 18:1
هر موقع خواستی از کسی جدا بشی یادت نره بهترین راه اینه که بهش بگی که برای همیشه خداحافظ شاید طرف مقابلت ناراحت بشه و قلبش بشکن ولی بهتر از اینه که منتظر بمونه...
شنبه 7/6/1388 - 15:38

سکوتم را به باران هدیه کردم

تمام زندگی را گریه کردم

نبودی در فراق شانه هایت

به هر خاکی رسیدم تکیه کردم

کنار آشیانه تو آشیانه می کنم

فضایه آشیانه را پر از ترانه می کنم

کسی سوال می کند بخاطر چه زنده ای؟

و من برای زندگی تو را بهانه می کنم

تقصیر دلم چیست اگر روی تو زیبا ست

حاجت به بیان نیست که از روی تو پیدا ست

من تشنه ی یک لحظه تماشای تو هستم

افسوس که یک لحظه تماشای تو رویا ست

در خانه ی احساس اگر زمزمه ای است

آن زمزمه از توست که در جان دل ما ست

من قایق آواره ی دریای تو هستم

خوب است بدانی که دلم عاشق دریا ست

در حسرت دیدار تو می سوزم و امٌا

این دست خودم نیست به حق روی تو زیباست

شنبه 7/6/1388 - 15:37
عشق

عشق یعنی با غم الفت داشتن

سوختن با درد نسبت داشتن

عشق دریک جمله یعنی انتظار

انتظار روز رجـــعت داشتن

عشق یعنی مستی و دیوانگی

عشق یعنی در جهان بیگانگی

عشق یعنی شب نخفتن تا سحر

عشق یعنی سجده ها با چشمان تر

عشق یعنی سر به در آویختن

عشق یعنی اشک حسرت ریختن

عشق یعنی در جهان رسوا شدن

عشق یعنی مست و بی پروا شدن

عشق یعنی سوختن یا ساختــن

عشق یعنی زندگی را باختن

عشق یعنی انتـــظار و انتـــظار

عشق یعنی هرچه بینی عکس یار

عشق یعنی دیـده بر در دوختـن

عشق یعنی در فراقش سوختن

عشق یعنی لحظه های التهاب

عشق یعنی لحظه های ناب ناب

عشق یعنی با پرستو پر زدن

عشق یعنی آب بر آذر زدن

عشق یعنی سوز نی آه شبان

عشق یعنی معنی رنگین کمان

عشق یعنی با گلی گفتن سخن

عشق یعنی خون لاله بر چمن

عشق یعنی شعله بر خرمن زدن

عشق یعنی رسم و دل برهم زدن

عشق یعنی یک تیمم یک نماز

عشق یعنی عالمی راز و نیاز

عشق یعنی چون محمد پا به راه

عشق یعنی همچو یوسف قعر چاه

عشق یعنی بیستون کندن به دست

عشق یعنی زاهد اما بت پرست

عشق یعنی همچومن شیدا شدن

عشق یعنی قلــه و دریا شدن

عشق یعنی یک شقایق غرق خون

عشق
یعنی درد ومحنت دردرون

عشق یعنی یک تبلور یک سرود

عشق یعنی یک سلام و یک درود

عشق یعنی جام لبریز از شراب

عشق یعنی تشنگی یعنی سراب

عشق یعنی حسرت شبهای گرم

عشق یعنی یاد یک رویای نرم

عشق یعنی غرقه گشتن در سراب

عشق یعنی حلقه های بی حساب

عشق یعنی تا ابد بی سرنوشت

عشق یعنی آخــرخط بهـشــت

عشق یعنی گم شدن در لحظه ها

عشق یعنی آبـی بی انتـــها

عشق یعنی زرد تنها و غریب

عشق یعنی سرخی ظاهر فریب

عشق یعنی تکیه بر بازوی باد

عشق یعنی حسرتت پاینده باد

عشق یعنی هرزمان تنها شنیدن نام او

عشق یعنی هرچه گفتن هرچه کرد
شنبه 7/6/1388 - 15:35
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته