تعداد مطالب : 549
تعداد نظرات : 287
زمان آخرین مطلب : 2315روز قبل

فیلسوف و ناسازه های قرآنی

 

اسحاق کندی - از دانشمندان صاحب نام عراق بود - و مردم او را به عنوان فیلسوف برجسته می شناختند. وی اسلام را قبول نداشت و کافر بود. می پنداشت بعضی از آیات قرآن با بعضی دیگر سازگار نیست تصمیم گرفت پیرامون به ظاهر ناسازه ها و ضد و نقیض های موجود در آیات قرآنی کتابی بنویسد! برای نگارش چنین کتابی در خانه نشست و مشغول نوشتن گردید. روزی یکی از شاگردان وی محضر امام عسگری (ع ) رسید و جریان را اطلاع داد. حضرت به او فرمود:- آیا بین شما مرد هوشمند و رشیدی نیست که استادتان را از نوشتن کتابی که درباره قرآن شروع کرده بازدارد و پشیمان سازد؟عرض کرد:- ما همگی از شاگردان او هستیم . چگونه ممکن است او را از عقیده اش ‍ منصرف کنیم ؟امام فرمود:- آیا حاضری آنچه را که به تو می آموزم در محضر استادت انجام دهی ؟ عرض کرد:- بلی !فرمود:- پیش او برو! و مدتی او را در این کار که شروع کرده کمک کن به طوری که انس بگیری و دوست و همدم که شدی به او بگو سؤ الی برایم پیش آمده اجازه می خواهم از تو بپرسم و غیر از شما کسی شایستگی پاسخ آن را ندارد.او خواهد گفت بپرس ! به او بگو:آیا ممکن است فرستنده قرآن (خدا) معانی را اراده کرده که غیر از آنست که شما فهمیده اید؟ او در جواب خواهد گفت :آری ؟ ممکن است .در این هنگام به او بگو:تو چه می دانی شاید منظور خدا از آیات غیر از آن معانی است که شما حدس می زنید. استادت به خوبی می فهمد منظور شما چیست .شاگرد نزد استاد اسحاق رفت ، مطابق دستور امام رفتار کرد و با او همدم شد تا اینکه زمینه برای طرح سؤ ال آماده گردید. آنگاه از استاد پرسید آیا ممکن است که خداوند غیر از معانی که تو از آیات فهمیده ای اراده کرده باشد؟استاد با کمال دقت به پرسش شاگرد گوش داد و گفت : دوباره سؤ ال خود را تکرار کن ! شاگرد سؤ الش را تکرار کرد.فیلسوف پس از کمی تاءمل اظهار داشت :آری ! ممکن است ، خداوند اراده معانی غیر از معانی ظاهر آیات داشته باشد. زیرا واژه ها و لغتها دارای احتمالات است و از لحاظ دقت نظر نیز گفته شما پسندیده می باشد.استاد می دانست شاگرد او توانائی چنین پرسشی را از پیش خود ندارد و از حدود اندیشه او بیرون است لذا روی به شاگرد و گفت : تو را سوگند می دهم که حقیقت را بگویی این مطلب را از کجا یاد گرفته ای ؟شاگرد ابتدا آن را به خود نسبت داد گفت :به ذهنم آمد که از تو بپرسم .استاد جواب او را نپذیرفت و اصرار نمود حقیقت را بگویدشاگرد:حقیقت این است که امام حسن عسگری (ع ) یادم داد.فیلسوف :اکنون واقعیت را گفتی ، چون چنین پرسشها جز از خاندان رسالت شنیده نمی شود.آنگاه فیلسوف با توجه به اشتباهات خود دستور داد آتش تهیه کنند و تمام آنچه را درباره تناقض آیات قرآن نوشته بود به آتش کشید و سوزاند

 

و یک سؤال، آیا در مورد ما هم چنین نیست. چند بار پیش آمده که بدون دلیل و تفکر و حتی در اکثر اوقات بدون تحقیق تفسیر خود را از آیات قرآن بیان داشته ایم !؟

دوشنبه 15/1/1390 - 10:57    حركت كنونی در خاورمیانه و شمال افریقا ناشی از قیام ملت ایران است

رهبر معظم انقلاب اسلامی حركات اخیر ملتها در منطقه خاورمیانهو شمال آفریقا را ناشی از قیام ملت ایران دانستند.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ رهبر معظم انقلاب اسلامی حركات اخیر ملتها در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا را ناشی از قیام ملت ایران دانستند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار جمعی از فرماندهان و مسئولان نظامی و انتظامی مبارك بودن و بركت داشتن گذر ایام، سال و حركت ملتها را در كار و تلاش پرنشاط و خستگی ناپذیر، نوآوری و خلاقیت و نگاه بلندمدت در كنار توكل بر خداوند دانستند و تأكید كردند: حركت مباركی كه امروز در منطقه آغاز شده است بخشی از ثمرات ایستادگی، عزم راسخ و شجاعت ملت ایران و به میدان آوردن توان، اراده و نشاط خود به میدان است و در آینده تحولات بیشتری در منطقه در راه خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ویژگی بهار و نوروز كه همراه با روئیدن و بالیدن است افزودند: انسانها نیز می توانند خود را هماهنگ با عالم طبیعت كنند و از این فرصت برای روئیدن و بالیدن و تلاش و نوآوری و ابتكار استفاده كنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای حركت در مسیر اهداف الهی و اعتقاد به كمك خداوند را زمینه ساز روییدن و بالیدن دانستند و خاطرنشان كردند: امید به خداوند و ایمان الهی، مأیوس نشدن در برابر مشكلات و نگاه بلندمدت و تاریخی راز پیشرفت است كه باید این روحیه را بیش از پیش تقویت كرد.

ایشان پیروزی انقلاب اسلامی ایران و ایستادگی ملت ایران در برابر مشكلات و فشارها را نمونه‌ای از حركت همراه با روییدن و بالیدن برشمردند و افزودند: تقریباً همه تحلیلگران دنیا اذعان دارند كه حركت كنونی در منطقه خاورمیانه و شمال افریقا ناشی از قیام ملت ایران است.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأثیرات پیروزی انقلاب اسلامی ایران در تغییر معادلات منطقه ای و بین المللی از جمله قضیه فلسطین و همچنین شكسته شدن ابهت استكبار، تأكید كردند: حركت كنونی منطقه نتیجه انباشت تدریجی انگیزه‌ها، فكرها و تصمیم‌هاست كه اكنون بروز كرده و این موضوع نیز ناشی از ایستادگی و ثبات قدم ملت ایران ونشانه های خوب پیشرفت در ایران اسلامی است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: انقلاب اسلامی ایران همانند شجره طیبه‌ای است كه میوه های ایستادگی 32 ساله آن به صورت عزت ملت، سربلندی سیاسی نظام اسلامی، پیشرفتها و نوآوریها در عرصه های مختلف علمی و اقتصادی، و كوتاه نیامدن در مقابل قدرتهای زورگو، تداوم پیدا كرده و اكنون به الگویی برای ملتهای منطقه تبدیل شده است.

ایشان، قضیه هسته ای را یك نمونه از ایستادگی ملت ایران برشمردند و خاطرنشان كردند: در قضیه هسته ای قدرتهای استكباری تمام توان سیاسی، تبلیغاتی و اقتصادی خود را به كار گرفتند و تلاش كردند با جنجال آفرینی، فشار و تحریم زمینه ساز صرف نظر كردن جمهوری اسلامی ایران از این موضوع شوند اما اكنون بعد از گذشت 8 سال ایران اسلامی بر همه تلاشها و فشارهای استكبار فائق آمده و ضمن پیشرفت چشمگیر در قضیه هسته ای، نشان داده كه در جنگ اراده ها، قویتر از قدرتهای بزرگ دنیا است.

رهبر انقلاب اسلامی تأكید كردند: جمهوری اسلامی ایران در یك نبرد 32 ساله با قدرتهای استكباری، نه تنها تسلیم نظم ظالمانه جهانی آنها نشده بلكه پیشروی هم كرده و طرف مقابل و در رأس آن امریكا اكنون نسبت به سالهای گذشته دچار ضعف و شكست نیز شده است.

فرماندهی معظم كل قوا در بخش دیگری از سخنان خود، نیروهای مسلح را به تقویت روحیه نشاط، كار و تلاش پیگیر و آرایش صحیح امكانات توصیه كردند و افزودند: در نیروهای مسلح حركت رو به جلو خوبی آغاز شده است كه این حركت باید با شتاب و تحرك و نشاط بیشتری ادامه پیدا كند.

ایشان همچنین با تأكید بر لزوم هم افزایی بیش از پیش، ارتقای آموزشها، سازماندهی ها، آمادگی رزمی و تجهیزات دفاعی در نیروهای مسلح خاطرنشان كردند: نیروهای مسلح در نظام جمهوری اسلامی، حصن و حصار مردم هستند كه این حصن همواره باید مستحكم باشد.

در این دیدار سرلشكر بسیجی دكتر فیروزآبادی رئیس ستاد كل نیروهای مسلح در گزارشی از تلاشها و اقدامات نیروهای مسلح در سال گذشته، گفت: ابلاغ طرح جامع نیروها و سازمانها، ارتقای توان دفاعی و آمادگی رزمی در بخشهای مختلف از جمله هوا - فضا و دریا، و پیشرفت طرح تحول سپاه از جمله اقدامات انجام گرفته است.

وی تمركز بر راهكارهای ابتكاری و خلاقانه، ارتقای سطح دانش نیروی انسانی، ارتقای سطح فناوری و اطلاعات، تحول در صنایع دفاعی براساس طرح حكمت و تقویت برنامه های سازمان بسیج مستضعفین تا پایان برنامه پنجم را از برنامه های اصلی نیروهای مسلح در سال 90 برشمرد

تاریخ انتشار خبر:90.01.14

www.antidevil.net

دوشنبه 15/1/1390 - 10:43

شفاعت همسایه عیّاش

ابوبصیر از اصحاب امام صادق(علیه‌السلام) تعریف می‌كند كه: همسایه‌ای داشتم كه از همكاران سلطان ظالم و ستمكار بود و ثروت زیادی از كنار این سلطان به دست آورده بود، و كنیزان و غلامانی داشت و هر شب مجلسی از عیّاشان تشكیل می‌داد و به لهو و لعب و عیش و طرب می‌گذرانید و چند كنیز آوازه‌خوان و مطرب داشت كه می‌خواندند و شراب می‌دادند و می‌خوردند. چون این فرد همسایه من بود همیشه صدای آن منكرات از خانه او به گوش ما می‌رسید و ما را ناراحت می‌كرد.

چندین بار به او گوشزد كردم كه صدای ساز و آوازت، موجب اذیت و آزار من و خانواده‌ام می‌شود؛ ولی متاسفانه توجه نمی‌كرد، و اصرار و تكرار من به جایی نمی‌رسید؛ تا یك روز گفت: من مردی مبتلایم و اسیر شیطان شده‌ام اما تو گرفتار شیطان و هوای نفس نیستی. اگر وضع مرا به صاحب خود آقا حضرت صادق(علیه‌السلام) بگویی شاید حضرت دعایی كرده و خداوند مرا از پیروی نفس نجات دهد.

ابوبصیر می‌گوید: سخن آن مرد بر دلم نشست. وقتی خدمت امام صادق(علیه‌السلام) رسیدم؛ داستان همسایه‌ام را به آن حضرت عرض كردم. حضرت فرمود: وقتی كه به كوفه برگشتی او به دیدن تو خواهد آمد، به او بگو جعفر بن محمد(علیهماالسلام) می‌گوید اگر كارهای زشت و ناپسندت را ترك كنی؛ من برایت بهشت را ضمانت می‌كنم.

ای دوست عزیز كه در حال خواندن این مطلب هستی؛ حاضرید كه امروز به امام عصرمان،‌ مهدی فاطمه(علیهماالسلام) قولی بدهیم؟

قول بدهیم كه دست از گناهامون برداریم تا امام زمان(عج)، رضایت خدا، خود و در نهایت بهشت را برایمان تضمین كند.

وقتی به كوفه برگشتم مردم به دیدنم آمدند آن همسایه‌ام نیز با آنها بود، وقتی مهمان‌ها رفتند و اطاق خلوت شد؛ گفتم وضع تو را برای امام صادق(علیه‌السلام) شرح دادم حضرت فرمود: سلام مرا به او برسان و بگو آن اعمال زشتت را ترك كن تا من برایت بهشت را ضمانت كنم.

آن مرد تا این سخن را شنید گریه‌اش گرفت. گفت تو را به خدا آقا امام صادق(علیه‌السلام) این حرف را به تو زد. گفتم به خدا قسم حضرت اینگونه فرمودند. گفت: برای من همین بس است و از منزلم خارج شد.

پس از چند روز كه گذشت فردی را به دنبال من فرستاد، وقتی نزد او رفتم دیدم پشت در ایستاده و برهنه است گفت: هر چه مال داشتم در محلش صرف كردم و چیزی باقی نگذاشتم، برای این است كه بدون لباس مانده‌ام. من سریع به دوستان مراجعه نموده و مقداری لباس كه او را تامین كند تهیه كرده، و برایش آوردم.

بعد از چند روز پیغام داد مریض شده‌ام بیا تو را ببینم. در مدت بیماری‌اش مرتب از او خبر می‌گرفتم و با داروهایی به معالجه‌اش مشغول بودم. بالاخره یك روز به حال احتضار رسید. در كنار بسترش نشسته بودم و او در حال مرگ بود. در آن حال بیهوش شد؛ وقتی بهوش آمد در حالی كه لبخند می‌زد گفت:

ای ابابصیر صاحبت امام صادق(علیه‌السلام) به وعده خود وفا كرد، این را گفت و دیده از جهان بست.

در همان سال وقتی به حج رفتم در مدینه خدمت امام صادق(علیه‌السلام) رسیدم، در منزل اجازه ورود خواستم، همین كه وارد منزل شدم هنوز یك پایم در خارج منزل بود كه حضرت فرمود: ای ابابصیر دیدی ما به وعده خود نسبت به همسایه‌ات وفا كردیم؟!

ای دوست عزیز كه در حال خواندن این مطلب هستی؛ حاضرید كه امروز به امام عصرمان،‌ مهدی فاطمه(علیهماالسلام) قولی بدهیم؟

قول بدهیم كه دست از گناهامون برداریم تا امام زمان(عج)، رضایت خدا، خود و در نهایت بهشت را برایمان تضمین كند.

و چه چیز بالاتر از این كه خدا و امام زمان(عج) از ما راضی باشد؟

چه چیز لذت بخش‌تر از این است كه امام زمان(عج) به گونه‌ای به ما خبر دهند كه از شما راضی هستم؟

راهش واضح و روشن است و امام صادق(علیه‌السلام) به ما آموزش داده‌اند. بیاییم و از امروز قول دهیم كه اعمال ناپسند را ترك كنیم. برای راحت انجام شدن این كار، می‌توانیم تمرین كنیم و گناهان را یك به یك كنار بگذاریم و از خود امام زمان(عج) مدد جوییم. یقین داشته باشیم كه اگر با اخلاص درخواست كنیم، حتما كمكمان می‌كنند.  

برگرفته از بحارالانوار، ج 11 .
يکشنبه 14/1/1390 - 14:22

اشاره: بزرگ ترین نعمت خداوند برای ایران اسلامی در دوران کنونی را باید وجود بابرکت ذریه باکفایت حضرت زهرا (س) ولی فقیه جامع شرایط حضرت آیت ا... خامنه‌ای دانست؛فقیهی بت شکن که باید به امام زمان(عج) به واسطه چنین نائبی تبریک گفت. مراجع عظام تقلید و عارفان روشن ضمیر، همواره در خط مقدم دفاع از نظام جمهوری اسلامی و ولی فقیه زمان که نائب حضرت ولی‌عصر(عج) می‌باشد قرار دارند. اینان در موقعیت‌های گوناگون بارها در وصف ولایت فقیه و مصداق آن سخنانی راهگشا بیان کرده اند. گزیده‌ای از این بیانات‌‌، هدیه‌ای است تقدیم به همه کسانی که قلبشان به عشق قائم آل محمد(عج) و در پرتو ایشان، به عشق رهبر محبوبمان می‌تپد.

آیت ا... العظمی اراکی(ره):

اعلام می‌دارد انتخاب شایسته جناب عالی به مقام رهبری جمهوری اسلامی ایران مایه دلگرمی و امیدواری ملت قهرمان ایران است.

 

شهید آیت ا... دكتر بهشتی

-بنا بر اسناد ساواك، شهید مظلوم بهشتی در سال‌های پیش از انقلاب ضمن تمجید از شخصیت حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای پیش بینی كرده بود كه در آینده ایشان یكی از علمای موجه ملی و با نفوذ كشور خواهند شد.

همچنین در این اسناد آمده است كه آیت ا... سید محمد بهشتی در مشهد با حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای رابطه بسیار نزدیك داشت و از افكار او بسیار تمجید و تحسین می‌كرد.

-آیت‌ا... دكتر شهید بهشتی، چند ساعت قبل از شهادت‌شان با اشاره به پیامی كه حضرت امام به آیت‌ا... ‌خامنه‌ای فرستاده بودند، فرمودند: خوشا به حال آقای خامنه‌ای كه ولی امر مسلمین چنین پیامی را برای ایشان فرستاده است و این پیام نه برای دنیای ایشان، بلكه برای آخرت او هم بسیار ارزشمند است و من آرزو دارم با چنین پیامی از ولی امر مسلمین از دنیا بروم.

 

شهید آیت ا... مطهری(ره)

-گزارش ساواک: مرتضی مطهری ضمن اظهار تأسف از بازداشت[آیت ا...] سیدعلی خامنه‌ای اظهار داشته ما كم تر نمونه ارزنده چون [آیت ا...]خامنه‌ای داریم‌.

-من از اخلاص آقای خامنه‌ای تعجب می‌كنم، ایشان هیچ به دنبال خودنمایی نیست كه بخواهد خودش را مطرح كند و خودش را نشان بدهد، (به نقل از همسر شهید مطهری)

 

حضرت آیت‌ا... سیدکاظم‌حائری

حضرت آیت‌ا... «سیدکاظم حائری»، از مراجع قم، که مقلدان زیادی در عراق دارد، وقتی به دیدار رهبری رفتند، اصرار داشتند دست رهبری را ببوسند اما آقا اجازه ندادند. بعد از آن، آقا به دیدار ایشان رفتند و به گفته حجت‌الاسلام «مروی»، حضرت آیت‌ا... حائری، در تماسی اعلام شرط کردند که اگر ملتزم به این شرط می‌شوید، بازدید آقا را قبول می‌کنم و آن شرط این بود که دست آقا را ببوسد و بالاخره به زور دست آقا را بوسید.

این‌ها، برای کسی که امروز در عراق بعد از آیت‌ا... «سیستانی»، مقلدانش از همه بیش تر است و همه معتقدند آیت‌ا... حائری عصاره فقه و اصول شهید «صدر» هستند، مسایلی ساده و احساسات و هیجان نیست، هر چند خوشبختانه این موقعیت بین همه مراجع به وجود آمده بود.

 

آیت ا... ملکوتی:

- من از زمانی که حضرت آیت ا... خامنه‌ای رییس جمهور بودند ایشان را درک کردم و متوجه شدم که به تمام معنا لیاقت کامل را برای اداره و مدیریت نظام اسلامی و جمهوری اسلامی ایران داشتند.

-بعد از ارتحال امام راحل، حضرت آیت ا... خامنه‌ای به بهترین شکل ممکن انقلاب اسلامی را اداره کرده اند و این نعمت بسیار بزرگی است که همه باید قدردان آن باشیم.

-علمای قم، مراجع تقلید و آقایان و فضلا بهتر از دیگران به لیاقت و شایستگی و اهلیت مقام معظم رهبری آگاه هستند و ایشان به نحو احسن این نظام را حفظ کرده اند.

همان گونه که حضرت آیت ا... خامنه‌ای در اجتماع مردم قم فرمودند اهل قم اهل فهم و علم هستند و برای حفظ نظام اسلامی باید از رهبر معظم انقلاب اسلامی مراقبت و مواظبت کنند.

-امیدوارم در سایه حمایت و عنایت خداوند تبارک و تعالی و وجود مقام معظم رهبری، این انقلاب اسلامی به ظهور حضرت ولی عصر(عج) متصل شود و خداوند حضرت آیت ا... خامنه‌ای را برای اسلام و انقلاب اسلامی حفظ بفرماید و سایه ایشان را بر سر ما مستدام بدارد.

- بر همه اعم از مراجع و غیر مراجع واجب است که اسلام را حفظ کنند و در حال حاضر حفظ دین اسلام با حفظ کردن حضرت آیت ا... خامنه‌ای میسر است.

 

آیت الله العظمی بهجت(ره):

- بهتر از ایشان برای رهبری سراغ ندارم.

-حجت الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی در پاسخ به سوالی در خصوص ارتباط مقام معظم رهبری و آیت ا... العظمی بهجت به نشریه 9 دی گفـته است: ما مشهد بودیم که حاج آقا مصباح برای بیعت با آقا به تهران آمده بودند و از آن جا هم به مشهد آمدند. ما خدمتشان رسیدیم و از وضع و اوضاع پرسیدیم. حاج آقا فرمودند که برای بیعت خدمت آقا رفته بودم ولی خدا را شکر دست خالی نرفتم، چون آیت ا... بهجت یک نامه چهار صفحه‌ای برای حضرت آقا که تازه رهبر شده بودند، نوشتند. شروع نامه هم این بود که بنده انتصاب حضرتعالی را به سمت مقام ولایت و رهبری تبریک عرض می‌کنم. بعد آقا به آیت ا... مصباح فرموده بودند که تا حالا خیلی‌ها از مردم و مسوولان با من بیعت کردند ولی هیچ کدام دلم را آرام نکرد که من در این جایگاه باید باشم یا نه الا این نامه که خیالم را راحت کرد. چون می‌دانم که ایشان اصلا بر مبنایی که دیگران ممکن است بنویسند و حرف بزنند، نمی‌نویسند و صحبت نمی‌کنند.

-چند سال پیش که حضرت آیت ا... خامنه‌ای یک هفته‌ای تشریف آوردند قم، جمعیت زیادی برای استقبال آمده بودند در خیابان‌ها. آیت ا... العظمی بهجت(ره) هم آمدند جزء جمعیت استقبال کنندگان. حالا یک مرجعی در سن حدود نود سال‌! ایشان هم آمدند در جمع استقبال کنندگان. شخصی به ایشان گفت که حاج آقا شما با این سن و سال آمدید وسط این جمعیت استقبال کنندگان ؟ آیت ا... العظمی بهجت فرمودند‌: " اگر مردم می‌دانستند که استقبال این سید چقدر ثواب دارد هیچ کس در خانه نمی‌نشست‌".

-فرزند آیت ا... العظمی بهجت با اشاره به همزمانی روزهای پایانی عمر پدر بزرگوارشان با سفر رهبر انقلاب به استان کردستان، در بیان حالت روحی ایشان، به حساسیت این مرجع تقلید نسبت به سلامت رهبری اشاره می‌کند و می‌گوید: این موضوع سبب شد تا معظم له برای سلامتی رهبر انقلاب چندین ختم ویژه صلوات و ذکر را گرفتند و مداومت بر این ختم‌ها که برای سلامتی رهبر انقلاب بوده است تا آخرین ساعت عمر حضرت آیت ا... بهجت ادامه داشته است. برخی نیز از پیش بینی رهبری آقا چند سال پیش از رهبری توسط ایشان خبر داده اند.

- در یکی از موارد که فردی می‌خواست از آقا گله کند حضرت آیت‌ا... بهجت با اعتراض فرمودند: آیا شما بهتر از ایشان سراغ دارید؟! من که بهتر از ایشان سراغ ندارم.

 

مرحوم آیت ا... فاضل لنکرانی(ره):

الان حمایت از مقام معظم رهبری، از زمان امام، واجب‌تر است چرا‌؟ بالاخره همان طور كه از امام، نه شخص امام، مقام امام«بما انه مقام رهبری» واجب بود، الان این معنا بیش‌تر احساس ضرورت و نیاز دارد. این مقام، واجب الاطاعه است و باید محترم شناخته بشود. ایشان (آیت ا... خامنه‌ای ) ستون خیمه مرجعیت هستند. اگر ایشان نبودند ما هم نبودیم.

- فرزند این مرجع فقید در گفت و گویی تصریح کرده‌اند: حضرت آیت ا... مرحوم فاضل لنکرانی در خصوص شخص مقام معظم رهبری می‌گفت: ایشان مصداق بسیار روشن و بسیار خوب برای این منصب هستند و مکرر تاکید داشت: برای احراز این منصب در شرایط کنونی کسی بهتر از حضرت آیت ا... خامنه‌ای نداریم.

ایشان بعد از ارتحال امام نیز از جمله بزرگانی بود که نسبت به حمایت از حضرت آیت ا... خامنه‌ای تاکید فراوان داشت.

 

مرحوم آیت ا... میرزا جواد تبریزی(ره)

وقتی که حضرت آیت ا... تبریزی(ره)، مریض بودند و در بیمارستان در تهران به سر می‌بردند، آقا آمدند خدمت آیت ا... تبریزی برای عیادت.

مرحوم آیت ا... تبریزی به رغم بیماری که داشتند، نشستند روی تخت خامنه‌ای دستشان را روی سینه قراردادند مقابل حضرت آیت ا... خامنه‌ای. با این که سن آیت ا... تبریزی خیلی بیش‌تر بود ولی عکس ایشان الان هست، که این عکس خیلی مهم است و موجود است که دستشان را برای احترام با آن حالت مریضی بر سینه قرار دادند، در مقابل آیت ا... خامنه‌ای و تبسمی کردند از دیدن ایشان، پیدا بود خیلی خشنود بودند.

 

حضرت آیت‌ا... صافی گلپایگانی:

-بنده در تمام ملاقات‌های خصوصی با مسؤولان و ائمه جمعه سفارش می‌كنم كه تقویت آقای خامنه‌ای تقویت نظام و انقلاب است، خدا را شكر كنید كه ایشان در تمام مسائل و تمام خطرات پیشقدم بوده‌اند و واقعا ناخدای خوبی است در این دریای طوفان زده.

شما خیال نكنید اگر ما اعتراض داریم، مخالف روند نظام و انقلاب هستیم، نه بلكه از روی دلسوزی برای نظام و تقویت رهبری حرف می‌زنیم و در تمام مراحل، پشتیبان هستیم.

ما چه حكومتی را بپذیریم كه در رأس آن مثل آقای خامنه‌ای را پیدا كنیم؟ كی بهتر از ایشان كه با تمام وجود مقابل دنیای زورگو و بی‌منطق ایستاده است و دنیا هم از ایشان حساب می‌برد و ما باید او را كمك كنیم ".

- ایشان – رهبر معظم انقلاب- نعمت بزرگ خداست؛ اگر قدر ایشان را ندانیم چوب می‌خوریم.

- پس از دیدار با رهبر معظم انقلاب: با دیدن ایشان تمام غم‌های من فرو ریخت.

 

حضرت آیت ا... مکارم شیرازی:

- اگر مقام معظم رهبری حرمت نداشته باشند امروز هیچ‌کدام از ما ایرانی‌ها حرمت نخواهیم داشت.

-تبعیت از حکم حکومتی ولی فقیه بر مراجع تقلید هم واجب است‌.

 

حضرت آیت ا... نوری همدانی

آیت ا... خامنه‌ای حسین زمان است و دشمن نخواهد توانست یك ولی فقیه مدیر‌، مدبر‌، شجاع، فصیح و زمان شناس را تحت تأثیر قرار دهد‌. آن‌قدر وی‍‍‍‍ژ‌گی و شایستگی از جمله شجاعت‌، تدبیر‌، فرهنگ‌، فقه‌، زمان شناسی و معلومات در وجود آیت ا... خامنه‌ای هست كه بعد از امام راحل هیچ كس نمی‌توانست این خلا را پر كند‌.

- خامنه‌ای كوثر است، دشمن او ابتر است

- اگر دوستان و مسؤولان امنیتی اجازه دهند، برای استقبال از رهبر انقلاب شخصاً به عوارضی قم می‌روم.

 

آیت ا... مصباح یزدی:

-اگر امثال بنده شبانه‌روز تسبیح به دست بگیریم و فقط خدا را شكر كنیم كه خدا چنین رهبری را به ما داده، وا... معتقدم كه از عهده شكر این نعمت برنمی‌آییم. رهبر عزیز ما تالی تلو معصوم(ع) است.

-من در زمان حضرت امام ‌‌رحمت‌‌ا...‌علیه‌ هر وقت ذهنم متوجه این مسأله می‌شد که بعد از امام چه خواهد شد، مضطرب می‌شدم و به هر صورتی خودم را منصرف می‌کردم که اصلاً در‌باره این مسأله فکر نکنم. چون هیچ جواب و طرح قانع‌كننده‌ای برای جبران خلاء وجود امام نداشتم. این مسأله به‌قدری برای من نگران کننده بود که سعی می‌کردم به آن فکر نکنم. اما وقتی که مقام معظم رهبری ‌‌دامت بركاته ‌‌عهده‌دار این مسؤولیت شدند، گویا آب خنکی روی شعله آتش بریزند. البته اعتراف می‌کنم من در اوایل امر به توانایی‌های مختلف ایشان آگاهی نداشتم؛ فقط در حد این‌که ایشان در میان اقرانشان برتری دارند، در این اندازه می‌فهمیدم؛ اما بعدها ـ‌همان‌طور که بارها گفته‌ام‌ـ برای ما ظاهر شد که گویا روح امام در ایشان حلول کرده و همان عظمت با ویژگی‌های ممتاز در شخصیت ایشان ظاهر شده است. حقیقت این است که من نمی‌توانم همه ویژگی‌های امام را با ایشان مقایسه کنم و بگویم در بعضی مساوی هستند، یا در بعضی یكی بر دیگری برتر است؛ چنین قضاوتی صلاحیت بالایی می‌خواهد؛ ولی اجمالاً می‌دانم که این انتخاب بهترین گزینه‌ای بود که امکان داشت بعد از امام(ره) تحقق پیدا کند و روز به روز بر این ایمانم افزوده می‌شود. همه می‌بینیم که خدا چه ظرفیت‌هایی، چه لیاقت‌هایی و چه قابلیت‌هایی در وجود این مرد بزرگ ذخیره کرده و بدون شک همه این ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها در طول زمان هم رشد کرده است. البته با اخلاصی که ایشان دارند و با فداکاری‌هایی که می‌کنند، امدادهای الهی هم بر آن‌ها افزوده ‌شده و می‌شود؛ اما باید زمینه‌ای باشد تا کمالات بروز کند و خدا چنین الطافی را درباره کسی داشته باشد.

اگر همه نعمت‌های مادی را در یک کفه بگذاریم و این نعمت را در کفه دیگر، ارزش و نفع وجود شخص ایشان به‌عنوان یک نعمت برای فرد فرد ما، نه برای کل جامعه, از مجموع نعمت‌های مادی که خدا به هر فردی می‌دهد بیش‌تر است. البته نعمت معرفت خدا و ولایت اهل بیت ‌ـ‌علیهم‌السلام‌ـ ‌جای خود را دارد. بنابراین اگر ما بخواهیم با اعداد و ارقام ارزش نعمت وجود ایشان را برای هر فردی تعیین کنیم این کار نشدنی است.

-كسانی ‌كه در عالم فقاهت همگی به انصاف و تقوا معروف هستند شهادت می‌دهند که ما رهبر معظم انقلاب را در فقاهت نه تنها کم‌تر از اقرانشان نمی‌دانیم، بلکه در مواردی برای ما ثابت شده که ایشان افضل هستند. یكی از علومی که در فقاهت به کار می‌آید و کم تر محقق برجسته‌ای در آن وجود دارد علم رجال است. اگر در عالم تشیع سه نفر رجالی قوی وجود داشته باشد، یكی از آن‌ها ایشان هستند. در بسیاری از رشته‌های علمی دیگر متأسفانه آن‌طور که باید و شاید ایشان شناخته شده نیست. در مسائلی که با حافظه ارتباط دارد ایشان در حد اعجاز هستند؛ مثل بیوگرافی اشخاص، قضایای تاریخی و تحلیل تاریخ و...

-کسانی که از نزدیک با رهبری آشنایی دارند و می‌توانند ایشان را با اقرانشان مقایسه کنند، متوجه می‌شوند که تفاوت از زمین تا آسمان است؛ میان ماه من تا ماه گردون، تفاوت از زمین تا آسمان است. امثال بنده همین اندازه می‌فهمیم که ایشان خیلی بهتر از دیگران است؛ اما چقدر بهتر است، نمی‌توانیم درست ارزیابی کنیم.

 

آیت ا... شهید دستغیب(ره)

-چیزی كه بنده نسبت به این شخص بزرگ فهمیده‌ام این است كه فردی است خدایی، هوی‌پرست نیست، مقام نمی‌خواهد، قدرت نمی‌خواهد به دست بگیرد، امتحان خودش را پیش از پیروزی و بعد از پیروزی داده است، در هر پُستی كه بوده امتحان خودش را داده است... آقای خامنه‌ای مقام نمی‌خواهد، مقام بر روی او اثر نمی‌گذارد.

 

آیت ا... مؤمن

آیت ا... مؤمن با آن درجه از تقوا، نظرشان بعد از امام راحل این بود که اعلم آقای منتظری هستند، بعد که در شورای فقهی مقام معظم رهبری رفتند و نظرات فقهی ایشان را دیدند گفتند ما در این جلسه فهمیدیم که خداوند این نعمت را به هر کسی نمی‌دهد.

 

علامه حسن زاده آملی

-حضرت آیت‌ا... حسن‌زاده آملی، جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌كنند. آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این كار را نكنید. علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یك مكروه از شما سراغ داشتم این كار را نمی‌كردم.

-ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است. این جملات وقتی بیش‌تر معنا پیدا می‌كند كه بدانیم صاحب تفسیر المیزان، علامه عارف آیت‌ا... طباطبایی درباره شاگردش علامه حسن‌زاده فرموده‌اند: حسن‌زاده را كسی نشناخت جز امام زمان(عج). راهی كه حسن‌زاده در پیش دارد، خاك آن توتیای چشم طباطبایی.

-آیت‌ا... حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید، عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاك منزه، كسی كه دنیا شكارش نكرده، قدر این نعمت عظما را كه خدا به شما عطا فرموده، قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این كشور ما را، مبادا این كشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند. خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی حضرت آیت‌ا... معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار

-با سلام و دعای خالصانه، و ارائه ارادات بی پیرایه جاودانه به حضور باهرالنور رهبرعظیم الشان کشور بزرگ جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت ا... معظم،جناب خامنه‌ای کبیر (متع ا... الاسلام و المسلمین بطول بقائه الشریف)، این اثر نمونه دوران را اعنی، رساله انسان در عرف عرفان را به پاس تجلیل و تکریم و ابراز شادمانگی از نزول اجلال آن یگانه دوران در دارالاسلام و الایمان شهر هزار سنگر آمل مازندران، از جانب خودم و از جانب همه شهروندان بزرگوار این بلدطیب و خطه شهرستان آمل بلکه از جانب همه فرزانگان گرامی و گرانقدر استان مازندران، به پیشگاه مبارک آن ولی به حق که مصداق بارز رساله است با کمال ابتهاج و انبساط تقدیم می‌دارم و عزت و شوکت روز افزون آن قائد اسوه زمان را همواره از حقیقه الحقائق خداوند سبحان مسألت دارم.

 

آیت ا... العظمی بهاءالدینی(ره)

حجت الاسلام حسین حیدری کاشانی: «در یکی از سفرهایی که مقام معظم رهبری به قم تشریف آوردند یکی از دوستان بزرگوار در منزل آمد و فرمود: آقا به منزل آقای بهاءالدینی می‌آیند، بیا برویم.

به اتفاق ایشان به منزل آقا رفتیم وارد اتاق منزل شدیم، مقام معظم رهبری اظهار لطف و مرحمت فرمود، نشستیم. آقای بهاءالدینی روی تشک با عرقچین نشسته بود، آقایانی در خدمت آقا بودند. حقیر خدمت مقام معظم رهبری عرض کردم: آقا! اگر بعضی بعد از نشست مجلس خبرگان، از رهبری حضرتعالی خبر دادند، ما سه سال قبل از فوت حضرت امام علیه الرحمه، رهبری شما را در سر می‌پروراندیم. فرمودند: چطور؟ عرض کردم به واسطه فرموده این مرد و اشاره به آیت ا... بهاءالدینی کردم و در توضیح آن گفتم در سه نشست که در سه جمعه پیاپی که بنده در منزل محضرشان بودم این مطلب را فرمودند: روزی ابتدا به ساکن فرمودند: فلانی! قضیه قائم مقامی سرنمی‌گیرد. کسی که ما دلخوش به او هستیم، آقای خامنه‌ای است. بنده هم عرض کردم: بله آقا، و رفتم برای این‌که چای خدمت آقا بیاورم فرموده ایشان را یادداشت کردم. هفته بعد روز جمعه حدود ساعت ده صبح فرمودند: “همان‌طور که ما به شما گفتیم این‌ها می‌خواهند کاری کنند، اما موفق نمی‌شوند. دلخوشی ما به آقای خامنه‌ای است.” عرض کردم‌ بله آقا و بلند شدم رفتم یادداشت کردم و برگشتم. هفته سوم باز به همین مضامین در‌باره آینده مطلبی فرمودند، من نگاهی به چشم‌های آقا [آیت ا... بهاءالدینی] کردم، آقا فرمود چه باید کرد؟ شما تعجب می‌کنی؟ اما دید ما این است.

-حجت الاسلام و المسلمین پناهیان با بیان خاطره‌ای درباره عیادت مقام معظم رهبری از آیت‌ا... بهاء‌الدینی گفت: آیت‌ا... بهاءالدینی از این دیدار بسیار به وجد آمدند و به مقام معظم رهبری با عنوان «السلام علیك یا ودیعة‌ا...» سلام دادند؛ این در حالی بود كه مقام معظم رهبری از نظر سنی جای پسر آیت‌ا... بهاءالدینی به حساب می‌آمدند.

-یکی از روزها که حضرت آقا تشریف برده بودند به جمکران، حدود ساعت دو شب به حضرت آیت‌ا... العظمی بهاءالدینی خبر می‌دهند که آقا صبح بعد از نماز می‌خواهند تشریف بیاورند منزل شما. تیم حفاظت ساعت چهار صبح برای آماده کردن شرایط به منزل ایشان می‌روند که متوجه می‌شوند آقای بهاءالدینی، پیرمرد نود ساله جلوی در خانه ایستاده‌اند. می‌گویند: آقا چرا با این کهولت سن اینجا تشریف دارید؟ ایشان می‌فرمایند: برای دیدن رهبر بزرگ انقلاب، من از همان ساعتی که شما زنگ زدید آمده‌ام استقبال.

-روزی بعد از ملاقات مقام معظم رهبری با حضرت آیت ا.. بهاء الدینی، از ایشان می‌پرسند كه آیا دیروز مقام معظم رهبری به این جا آمده بود‌؟ ایشان در جواب می‌فرمایند: بله چند دقیقه خورشید این‌جا تابید و رفت. او چون خورشید دارای خیر و بركات است.

 

آیت ا... مشکینی‌(ره)

برای همه مسلمین جهان اعم از سنی و شیعه و به ویژه روحانیت محترم و علماء عظام فریقین ایدهم ا... تعالی، و بر همه کسانی که علاقه به دوام انقلاب اسلامی ایران و نفوذ و گسترش اسلام در جهان دارند و طالب امتثال اقیموا الدین و لاتتفرقوا هستند و میل به تحقق لیظهره علی الدین کله دارند واجب مؤکد شرعی و عقلی است معظّم له را به فقاهت و ولایت امر مسلمین بشناسند و بپذیرند.

 

آیت ا... وحید خراسانی:

- من به آیت‌ا... خامنه‌ای ارادت کامل دارم.

- تضعیف نظام را حرام می‌دانم و به ولایت ایشان (رهبر معظم انقلاب) التزام دارم

- یکی از طلاب که خدمت آیت ا... وحید خراسانی رسیده بود و مطالبی را با ایشان مطرح کرده بود، ایشان گفته بود یعنی من وحید بروم حاکم بشوم، مگر من می‌توانم؟ سید اولاد پیغمبر دارد به خوبی کشور را اداره می‌کند.

آیت‌ا... وحید خراسانی، در دیدار با جمعی از اساتید حوزه با تاكید بر پشتیبانی دائمی از جمهوری اسلامی گفت: حفظ این نظام از اوجب واجبات است.

وی درباره رهبر معظم انقلاب اسلامی گفته است: من ایشان را از قدیم می‌شناسم و در سلیم النفس بودن ایشان تردیدی ندارم.

 

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی:

مرحوم آیت ا... احمدی میانجی از عرفای زمان و از شاگردان آیت ا... العظمی بهجت(ره) بودند. ایشان به محضر امام زمان(عج) شرفیاب شده بودند‌، در یکی از تشرفات گفتند که از امام زمان در خصوص رهبری آقا سید علی سوال کردم‌: آقا! نظرتان در مورد ایشان چیست؟

امام زمان (عجّل ا... تعالی فرجه الشّریف) فرمودند: ایشان از ما هستند.

سخنرانی در بیت رهبری‌، مراسم عزاداری حضرت زهرا سلام ا... علیها (28/2/89)

 

شاگرد آیت ا... قاضی(ره)

یکی از شاگردان‌، آیت ا... قاضی در اوایل انقلاب، پیش بینی جالبی از سرنوشت همراهان و یاران حضرت امام کرده اند که خواندنی است.

به گزارش جهان، عارف ربانی مرحوم آیت الحق حاج سید هاشم رضوی اوائل انقلاب فرموده بودند‌: اطرافیان آقای خمینی دو گروه هستند، یک گروه آخرتشان به دنیا می‌چربد و یک گروه دنیایشان به آخرتشان می‌چربد. آن گروه که آخرتشان مقدم به دنیا است‌، دور و بر آقای خامنه‌ای جمع هستند ولی آنان که دنیاشان به آخرت مقدم است از دور و بر امام و بعد هم آیت ا... خامنه‌ای جدا می‌شوند.

 

آیت ا... العظمی گلپایگانی(ره)

-حضرت آیت ا... گلپایگانی، برای رهبر معظم عبای ظریفی هدیه فرستادند و فرمودند: اگر دیدم از نظر من کاری خلاف اسلام‌ است، من تذکر می‌دهم، اگر تغییر کرد بسیار خوب، اگر تغییر نکرد من دیگر صحبت نمی‌کنم و تضعیف شما را حرام می‌دانم. عمده عظمت شماست. شما رهبر مسلمین هستید و نمی‌خواهم صحبتی کنم در یک فرعی که شما را تضعیف کرده باشم.

-از خداوند متعال مسألت دارم كه تأییدات خود را بر شما (‌مقام معظم رهبری‌) در منصب حساس رهبری جمهوری اسلامی ایران مستدام بدارد.

- مرحوم آقای گلپایگانی در مورد نظر حضرت امام که فرموده بودند: «آقای خامنه‌ای بهترین فرد برای رهبری نظام هستند»، می‌فرمایند: نظر من هم همین است.

 

آیت ا... میرزا هاشم آملی(ره):

انتخاب شایسته شما ( مقام معظم رهبری ) از سوی مجلس خبرگان، موجب امید و آرامش گردید چرا كه شما شخصیتی متفكر، عارف به اسلام و صاحب درایت و تدبیر هستید‌.

 

آیت ا... حق شناس(ره):

برخی می‌پرسند (اعلم) كیست ؟

بنده می‌گویم: ببینید علم (‌پرچم‌) دست كیست‌؟ اگر خدای ناكرده علم بیفتد، آن وقت نه اعلم می‌ماند نه غیر اعلم‌.

 

حضرت آیت ا... سیستانی‌:

-من زمان آقای خمینی هر شب برایشان دعا می‌كردم و امروز برای آقای خامنه‌ای هر شب دعا می‌كنم‌.

- در دیدار اعضای بیت امام: همواره پشت سر رهبر انقلاب حرکت کنید و پشتیبان ولایت فقیه باشید.

- امروز آبروی اسلام وابسته به آبروی جمهوری اسلامی و آبروی جمهوری اسلامی وابسته به آبروی حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای است.

 

آیت ا... مهدوی كنی‌:

نعمت وجود مقام معظم رهبری را باید قدر دانست و كسانی كه قدر رهبری را نمی‌دانند ناسپاس هستند، هر كس اگر به فكر مردم و كشور است باید قدر رهبری را بداند.

اگر می‌خواهیم انقلاب حفظ شود باید جانشین امام خمینی(ره) كه مقام معظم رهبری هستند را حفظ كرد.

 

مرحوم سید احمد آقا خمینی(ره):

هیچ كس حق شكستن حریم رهبری را ندارد. حرمت رهبری نظام اسلامی، از اصول خدشه‌ناپذیر انقلاب اسلامی ماست. ما امروز موظف هستیم پشت سر مقام معظم رهبری حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای حركت كنیم. اطاعت از خامنه‌ای، اطاعت از امام است. هر كس منكر این معنا شود، مطمئن باشید در خط امام نیست و هر كس بگوید كه اطاعت از امام غیر از اطاعت از آیت‌ا... خامنه‌ای است، در خط آمریكاست.

 

آیت ا... محمد یزدی:

در جلسه‌ای در خصوص فتنه اخیر من خیلی ناراحت بودم و می‌خواستم گریه کنم، اما آقا به من امیدواری دادند که ناراحت نباش این مسأله هم می‌گذرد؛ یک شخصی همانند رهبر معظم انقلاب که در این سطح، مسؤولیت امت اسلامی را دارد، من خیال می‌کنم امام عصر(عج) ایشان را کمک می‌کنند؛ البته من نمی‌گویم امام زمان(عج) به ایشان پیغام می‌دهند و یا ایشان به محضر امام (عج) می‌رسند، بلکه نمی‌گویم می‌شود، امام زمان (عج) ایشان را تنها بگذارند، چرا؟؛ چون در برخی قضایا، کل امت و جامعه اسلامی در معرض خطر قرار می‌گیرد و مقام معظم رهبری هم مسؤولیت حفاظت از این امت را دارد و اگر امام عصر(عج) ایشان را تنها بگذارد و در تصمیم‌گیری اشتباه کند، جامعه اسلامی آسیب می‌بینند؛ بنابر‌این، عنایت خاص امام زمان(عج) را، من پشت سر همه تدبیرهای مقام معظم رهبری می‌بینم؛ به همین دلیل هم گاهی ایشان به قم می‌آیند و بر می‌گردند، بدون این‌که کسی متوجه شود، به همین دلیل معتقدم ایشان عالی‌ترین تدبیر را در حوادث دارند، بعد از امام راحل یکی از ذخایر پرقیمتی که خداوند برای این امت و برای شرایط این زمان ذخیره کرده است، آیت ا... العظمی خامنه ای(حفظه ا...) است که ما وقتی محاسبه می‌کنیم، اگر قرار بود که در شرایط حساسی مانند امروز کس دیگری غیر از ایشان، در مقام رهبری باشد، معلوم نبود چه بر سر کشور می‌آمد.

يکشنبه 14/1/1390 - 14:16


رزمنده و در صف جهادیم امسال

نابودگر ظلم و فسادیم امسال

از امر امام مسلمین خامنه ای

مامور جهاد اقتصادیم امسالنوروز رسیده است شادی داریم

از لطف خدا ولی و هادی داریم

با گفته نایب امام غائب

امسال جهاد اقتصادی داریم

يکشنبه 14/1/1390 - 14:11

بسم الله الرحمن الرحیم

حتما تا کنون برای شما هم اتفاق افتاده است که با جملات و عبارتی مواجه شوید که معانی متعددی از آن فهمیده می‌شود. تصور کنید پدر شما از شما خواسته است که کاری برای او انجام دهید و درضمن به شما گفته است هر سؤالی داشتید، از برادرتان بپرسید. اگر در حین انجام کار، ابهامی وجود داشته باشد، باید به گوینده کلام یا کسی که از مقصود گوینده خبر داشته باشد، مراجعه کنیم. در اینجا اگر شما برای خودتان کاری انجام دهید و بگویید من منظور شما را این گونه فهمیدم، قطعا پدر می‌تواند شما را توبیخ کند که چرا مقصود اصلی او را از برادرتان نپرسیدید. آری! این یک قاعده عقلایی در فهم کلیه متون می‌باشد و دقیقا امام عسکری (علیه السلام) نیز همین موضوع را در خصوص چگونگی فهم قرآن کریم به ما می‌آموزند.

اسحاق کندی، از فلاسفه اسلام و عرب در عراق، بوده است. وی کتابی با عنوان «تناقض‌های قرآن» تألیف کرده بود. او مدت زیادی مشغول نگارش این کتاب بود. روزی یکی از شاگردان او به محضر امام حسن عسکری(علیه السلام) شرفیاب شد. هنگامی که چشم حضرت به او افتاد، فرمود: آیا در میان شما کسی وجود ندارد که گفته‌های استادتان را پاسخ گوید؟

شاگرد عرض کرد: ما شاگردان اوییم و نمی‌توانیم به استاد اعتراض کنیم.

امام(علیه السلام) فرمود: اگر مطالبی به شما آموخته شود، می‌توانید آن را برای استاد خود نقل کنید؟

شاگرد گفت: آری.

امام عسکری (علیه السلام) فرمود: از اینجا که برگشتی، به حضور استاد برو و با او با گرمی و محبت رفتار نما و سعی کن با او انس و الفت پیدا کنی. هنگامی که کاملا انس و آشنایی به عمل آمد، به او بگو مسئله‌ای برای من پیش آمده است که غیر از شما، کسی شایستگی پاسخگویی به آن را ندارد. آیا ممکن است گوینده قرآن از گفتار خود معنایی غیر از آنچه شما حدس می‌زنید، اراده کرده باشد؟

او در پاسخ خواهد گفت: بله، ممکن است چنین منظوری داشته باشد. در این هنگام بگو: شما چه می‌دانید، شاید گوینده قرآن معانی دیگری غیر از آنچه شما حدس می‌زنید اراده کرده باشد و شما الفاظ او را در غیر معنای خود به کار برده باشید.

امام(علیه السلام) در اینجا اضافه کرد: او آدم با هوشی است، طرح این نکته کافی است تا او را متوجه اشتباه خود کند.

شاگرد به حضور استاد رسید و طبق دستور امام عسکری(علیه السلام) رفتار نمود تا آنکه زمینه برای طرح مطلب مساعد گردید و سوالش را پرسید. فیلسوف عراقی با کمال دقت به سوال شاگرد گوش داد، سپس به او گفت که سوال خود را تکرار کن. شاگرد سوال را تکرار نمود. استاد تأملی کرد و گفت: آری، هیچ بعید نیست. امکان دارد چیزی در ذهن گوینده سخن باشد که به ذهن مخاطب نیاید و شنونده از ظاهر کلام گوینده چیزی بفهمد که وی خلاف آن را اراده کرده باشد.

استاد که می‌دانست شاگرد او چنین سوالی را از پیش خود نمی‌تواند مطرح نماید، رو به شاگرد کرد و گفت: تو را قسم می‌دهم که حقیقت را به من بگویی. چنین سوالی از کجا به فکر تو خطور کرد؟

شاگرد گفت: حقیقت این است که ابومحمد (امام حسن عسکری (علیه السلام)) مرا با این سوال آشنا نمود.

استاد گفت: اکنون واقع امر را گفتی. سپس افزود: چنین مطالبی تنها زیبنده این خاندان است. (آنان هستند که می‌توانند حقیقت را آشکار سازند) آنگاه استاد تمام کتاب خود را سوزاند.

آری! از آنجا که برخی از کلمات، عبارات و آیات قرآن کریم می‌توانند معانی مختلفی را در بر داشته باشند، دستیابی به مقصود خداوند جز از طریقی که او خود باید برایمان مشخص کند، امکان پذیر نخواهد بود. لذا به همین دلیل است که قرآن کریم ضمن آنکه ما را به تدبر و تعقل در آیات خویش فرا می‌خواند، در آیاتی متعدد پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و اهل بیت(علیهم السلام) را مبین و مفسر خویش معرفی می‌کند و ما را برای فهم هر چه بهتر و دقیقتر آیات به ایشان ارجاع می‌دهد.(1)

اما براستی چقدر در زندگیمان بر سر سفره معارف قرآن و عترت نسشته ایم و فهم صحیح آیات الهی تا چه میزان در درون وجودمان راه یافته است؟

يکشنبه 14/1/1390 - 14:8

لیمو ترش محصولی معجزه گر در نابودی سلولهای سرطانی است.

 

 و10,000 بار قوی ار از شیمی درمانی عمل میکند. چرا ما چیزی درباره آن نمیدانیم؟ زیراآزمایشگاه ها در ساختن ترکیبات آن سود بسیار زیادی کسب میکنند.اینک شما میتوانید به دوست خود نیازمند خود کمک کنید از طریق اینکه به او بگوئید که آب لیمو ترش در جلوگیری از سرطان سودمند است. طعم آن بسیار خوشایند است و عوارض جانبی شیمی درمانی را ندارد.     مردم دراثر سرطان میمیرند درحالیکه این راز همچنان حفظ میشود تا منافع شرکتهای داروسازی به خطر نیفتد. لیمو ترش را میتوان به صورتهای متفاوت مصرف نمود. قسمت گوشتی آن را خورد یا آب آن را مصرف نمود، به صورت شربت و یا صور دیگر. جالب ترین خاصیت آن اثرش برروی کیست ها و تومورهاست این میوه ثابت شده است که درمان همه انواع سرطان است.همچنین بعنوان یک ضد قارچ و عفونت ها و کرمها محسوب میشود، فشار خون بالا را تنظیم میکند و و ضد افسردگی است و با استرس و اختلالات عصبی مبارزه میکند..:

منبع چنین اطلاعاتی بسیارجالب است. یکی از بزرگترین تولید کننده های دارو در دنیا  فاش ساخته است که آزمایشات آزمایشگاهی که ازسال 1970 انجام شده است نشان میدهد که لیمو ترش سلول های سرطانی را در 12 نوع سرطان ازجمله سرطان روده، سینه، پروستات، ریه و پانکراس نابود میکند. وجالب تر ازهمه اینکه این نوع درمان با عصار لیمو نه تنها سلولهای سرطانی را نابود میکند بلکه سلولهای سالم را نیز آلوده نمی‌نماید

 

 

Lemon (Citrus) is a miraculous product to kill cancer cells. It is 10,000 times stronger than chemotherapy. Why do we not know about that? Because there are laboratories interested in making a synthetic version that will bring them huge profits. You can now help a friend in need by letting him know that lemon juice is beneficial in preventing the disease. Its taste is pleasant and it does not produce the horrific effects of chemotherapy. If you can, plant a lemon tree in your garden or patio. How many people die while this is a closely guarded secret so as not to jeopardize the beneficial multimillionaires large corporations? As you know, the lemon tree is down, does not occupy much space and is known for its varieties of lemons and limes. You can eat the fruit in different ways: you can eat the pulp, juice press, prepare drinks, sorbets, pastries, ... He is credited with many virtues, but the most interesting is the effect it produces on cysts and tumors. This plant is a proven remedy against cancers of all types. Some say it is very useful in all variants of cancer. It is considered also as an anti microbial spectrum against bacterial infections and fungi, effective against internal parasites and worms, it regulates blood pressure is too high and antidepressant, combat stress and nervous disorders.

The source of this information is fascinating: it comes from one of the largest drug manufacturers in the world, says that after more than 20 laboratory tests since 1970, the extracts revealed that: It destroys the malignant cells in 12 cancers, including colon, breast, prostate, lung and pancreas ... The compounds of this tree act showed 10,000 times better than the product Adriamycin, a drug normally used chemotherapeutic in the world, slowing the growth of cancer cells. And what is even more astonishing: this type of therapy with lemon extract not only destroys malignant cancer cells and does not affect healthy cells.
شنبه 6/1/1390 - 15:26


    زمان‌هایی كه مناسب است عاشقان به یاد آن امام عصر (عج) باشند

نوروز یکی از زمان هایی است که توصیه شده در آن به یاد امام عصر (عج) باشیم و برای ایشان و تعجیل در ظهورشان دعا کنیم. 

 سایر زمان ها عبارتند از:

بعد از هر نماز
بعد از هر نماز ظهر
بعد از هر نماز عصر
بعد از هر نماز صبح
بعد از هر دو ركعت نماز شب
در دعای دست نماز 
در حال سجده
در سجدة شكر
در هر صبح و شب
در ساعت آخر روز
روز پنجشنبه
در جمیع ساعات و احوال روز جمعه
در روز عرفه
در روز عید فطر
در روز عید قربان
در روز دحوالارض
در روز عاشورا
در روز نیمة شعبان
در شب نیمة شعبان
در جمیع ایام ماه مبارك
قبل از دعا برای خود و اهل و عیال
شب ششم ماه مبارك رمضان1

چه خوب است در  هنگام تحویل سال مسلمانان کشورهای اسلامی همچون بحرین، یمن، مصر، تونس، لیبی و ... را که دچار مشکلات فراوان هستند فراموش نکنیم.

پی‌نوشت:
1. موسوی اصفهانی، سید محمدتقی، مكیال المكارم، ج2، صص 
154 ـ 1.

www.antidevil.net 

شنبه 28/12/1389 - 22:15


    ناتوی فرهنگی به دنبال خواننده و سوپر مدل ایرانی در دبی

شبکه ای ماهواره ای با همکاری کمپانی وارنر، با برگزاری مسابقه ای در دبی به دنبال کشف رقاص و خواننده و سوپر مدل ایرانی است و این اقدام را با هدف نفوذ فرهنگی از راه الگوسازی و پرورش ستاره ها انجام می دهد.

به گزارش مشرق، شبکه ماهواره ای " تی وی پرشین وان (tvp1) " با همکاری کمپانی وارنر، اقدام به برگزاری مسابقه ای گسترده تر از همیشه در زمینه های خوانندگی، رقص و سوپر مدل ایرانی، با هدف کشف، سرمایه گذاری و پرورش ستارگان موسیقی ( خوانندگی ) ایران، رقاص ها و سوپر مدل های ایرانی، در شهر دبی امارات نموده است. 
در این مسابقات به صراحت بر الگو بودن این شرکت کنندگان برای جوانان ایران تاکید شده است.
این مسابقه که اهداف ناتوی فرهنگی را در میان جوانان ایران دنبال می کند و به دنبال ترویج الگوی های غربی، ستاره سازی و تغییر سبک زندگی ایرانی است؛ ایده و سبک خود را از مسابقه امریکن آیدل (American idol) که نفوذ فرهنگی بالایی در جوامع جهان دارد؛ برگرفته است.
برنامه امریکن آیدل با هدف کشف ستارگان موسیقی از سراسر نقاط دنیا توسط شبکه تلویزیونی فاکس (FOX) دنبال می شود و از تاریخ 11ژوئن 2002 با حضور داورانی چون رندی جکسون، پائولا عبدل، سایمون کاول، کارا دیوگواردی، الن دی حنرس، جنیفر لوپز ، استیفون تایلر اجرا شده است. سایمون فولر، سازنده این برنامه به عنوان یکی از 100نفر افراد با نفوذ دنیا توسط مجله time در سال 2007 شناخته شد و ششمین میلیونر در عرصه موسیقی کشور انگلستان در سال 2010 است.
زمانی که امریکن آیدل نتواند نقش فرهنگی خود را در جامعه ایران دنبال کند، لزوما باید از شیوه پراکسی دیپلماسی استفاده کند. یعنی شبکه ماهواره ای تی وی پرشین وان به نیابت از او این نقش را ایفا کند و ستاره هایی را در ایران کشف کند و پرورش دهد که سالها به عنوان مرجع فرهنگی از دامنه نفوذ آنها در جامعه هدف، در حوزه ی "سلبریتی دیپلماسی" یادیپلماسی مشاهیر، توسط غرب بهره برداری شود.
شبکه ماهواره ای تی وی پرشین وان (tv persia1) که خشایار قیاسی آن را مدیریت می کند؛ اقدام به برگزاری چنین اقدامی در قالب این مسابقات نموده و فرهاد زند به عنوان فردی صاحب نفوذ در این مسابقات حضور دارد. 
در واقع فرهاد زند همان نقش سایمون فولر را در این برنامه دارد و همان اهداف را دنبال می کند. زیرا سایمون فولر نمی تواند مستقیما این برنامه را در ایران دنبال کند. وی به گونه ای در این مسابقات سخن می گوید که گویا او مدیر شبکه تی وی پرشین وان است نه خشایار قیاسی.
این شبکه از حضور افرادی چون امید سلطانی، وارطان آوانسیان، فرهاد زند، رامین زمانی، مریم حیدرزاده و هنگامه برای داوری مسابقات بهره می گیرد.
شرکت کنندگان این مسابقه در چهار بخش شو و رقص، کشف استعداد، سوپر مدل و همچنین بخشی با نام نکست پرشین استار ثبت نام نموده اند. 
مرحله اول این مسابقات در آنتالیا برگزار شده است و مرحله نیمه نهایی این مسابقات در دبی درحال برگزاری است و بعضی بخش های مسابقه نیز در شرف اجرا در آینده ای نزدیک است.
تعداد شرکت کنندگان این دوره 228 نفر بوده است و تاکنون 10 نفر به نیمه نهایی و سپس 5 نفر به فینال راه پیدا کرده اند.
تعدادی از خوانندگان لس آنجلس در مرحله نیمه نهایی حضور دارند از جمله : "قیصر" ، "سعید شایسته" و "نیما" . آنها نظارت خود را درباره شرکت کنندگان ارائه می دهند و همگی بر ناعادلانه بودن شرایط شرکت کنندگان خانم نسبت به شرکت کنندگان مرد تاکید دارند و علت این عدم عدالت را نبود شرایط خواندن زنده live در ایران برای خانم ها عنوان می کنند.
با این توجیه (زنان در ایران امکان اجرای زنده را ندارند)، در مسابقات بر زنان تاکید بیشتری می شود. آنچه مسلم است این است که اثر فرهنگی که زنان بر یک جامعه می توانند بگذارند به مراتب تاثیرگذارتر است و پروژه حیازدایی را با ظرافت بیشتری پیش خواهند برد.

نقش آفرین اصلی و فرد دارای اهمیت در این مسابقه "فرهاد زند" است. وی را می توان نماینده "کمپانی وارنر" در این برنامه دانست. وی در مصاحبه با شبکه وارنر به این نکته اشاره می کند که کلیپ برنده نهایی این مسابقه توسط "کمپانی وارنر" ساخته می شود.

انتشار: 1389/12/25

www.antidevil.net
پنج شنبه 26/12/1389 - 18:0


    چگونه 50 هزار کودک و زن در آمریکا قاچاق می شوند + نقشه

قاچاق انسان بعد از قاچاق اسلحه و مواد مخدر، سومین تجارت سود آور است و 7 تا 10 میلیارد دلار برای قاچاقچیان سود دارد و کشورهای مقصد قاچاق، آمریکا و اروپای غربی هستند.

به گزارش مشرق، قاچاق بین المللی زنان، دختران و حتی پسران، یکی از بزرگترین بحرانهای حقوق بشر در عصر کنونی است. قاچاق انسان بعد از قاچاق اسلحه و مواد مخدر، بزرگترین صنعت غیرقانونی در جهان است. سازمان ملل تخمین زده است که قاچاق انسان سالانه 7 تا 10 میلیارد دلار برای قاچاقچیان سود دارد.
تجاوز به عنف زنان از مصادیق بارز جنایت و خشونت علیه زنان است که در برخی از گزارش های سالانه مجامع بین المللی منعکس شده و این گزارش ها حاکی از اعمال خشونت علیه زنان و نقض حقوق آنها در کشور های اروپایی و آمریکاست. 
به گزارش RAINN (بزرگترین سازمان ضد خشونت جنسی) ، در آمریکا از هر شش زن یک زن مورد تجاوز به عنف قرار گرفته است. همچنین این آمار نشان می دهد که در هر دو دقیقه یک زن در آمریکا مورد تجاوز به عنف قرار می گیرد. البته نکته حایز اهمیت این است که 60% از این خشونت علیه زنان به پلیس گزارش نمی شود و در این آمار قرار نگرفته است.
بنا به گزراش این سازمان، 248300 زن ، تنها در سال 2007 قربانی خشونت جنسی و تجاوز به عنف ثبت شده در آمریکا قرار گرفته اند.


 

بنا بر گزارش سازمان ملل با عنوان قاچاق انسان، که توسط  دفتر مواد مخدر و جرایم این سازمان منتشر شده است، نزدیک به 80% این قاچاق زنان، صرفا برای بهره کشی جنسی بوده است. این آمار تنها قربانیان گزارش شده توسط کشورهای مبدا را دربر می گیرد.

ضمن اینکه این گزارش از افزایش روز افزون میزان قاچاق زنان در آمریکا و کشورهای اروپای غربی پرده برمی دارد. مقصد نهایی بیشترین قربانیان قاچاق زن، آمریکا و کشورهای اروپای غربی از جمله ایتالیا، آلمان ، فرانسه و انگلیس می باشد.

نقشه زیر که توسط پروژه حمایتی دانشگاه جونز هاپکینز تهیه شده، حجم قاچاق زنان و کودکان را به آمریکا نشان می دهد.

کارشناسان تعداد افرادی را که سالانه قاچاق می شوند میلیونها نفر تخمین زده اند. گروهی از کارشناسان با توجه به رشد این صنعت غیرانسانی که نتیجه سودآوری بالا، نیاز به سرمایه گذاری کم و مجازاتهای سبک است پیش بینی می کنند که در دهه های آینده این صنعت غیرقانونی از قاچاق مواد مخدر پیشی گیرد.
قاچاقچیان قربانیان خود را عمدتاً از کشورهای در حال توسعه که در آن فقر شایع است با زور یا اغوا به چنگ می آورند. بیشتر این قربانیان جوان بوده و بین 8 تا 18 سال سن دارند. بعضی از آنان تنها چهار تا پنج سال سن دارند. 
سالانه بیش از 50 هزار نفر به آمریکا قاچاق می شوند که اکثرشان برای کار در فاحشه خانه فروخته می شوند.
این استثمار به ملیت، قومیت، مذهب و جایگاه اجتماعی و اقتصادی خاصی محدود نمی شود. 
نکته حائز اهمیت آن است که نظامیان، تاجران، مهاجران، توریستها، و مشترکین پورنوگرافی اینترنتی کشورهای ثروتمند با پرداخت پولهای کلان برای استفاده از بردگان جنسی باعث رونق بخشیدن این صنعت غیرقانونی برای قاچاقچیان می شوند.

راشاتودی: قاچاق جنسی، کودکان را در واشنگتن تهدید می‌کند
شبکه خبری راشا تودی نیز، وضعیت قاچاق جنسی، را در امریکا وخیم گزارش کرد.
راشا تودی گفت: آمریکا مدام کشورهای دیگر را به سوء استفاده جنسی از دختران و کودکان متهم می‌کند؛ اما در حقیقت این مسئله در ایالات متحده، روزانه بارها با آگاهی سیاستمداران قدرتمند، اتفاق می‌افتد.
قاچاق خردسالان، حتی در ایالات متحده، یک منبع درآمد بزرگ به حساب می‌آید. در میان جرایم سازمان یافته در آمریکا، این موضوع سومین عامل سودآور محسوب می‌شود. کودکان و نوجوانان آمریکایی اغلب در مکان‌های عمومی مثل بازار، مراکز تفریحی، تئاتر و حتی در مدارس استخدام می‌شوند.

"خانه کورتنی"، یک سازمان غیرانتفاعی می‌باشد که به زنان و دخترانی که قربانی قاچاق انسان یا جنسی شده‌اند کمک می‌کند. "تینا فرانت"، موسس و مدیر عامل این سازمان می‌گوید که بسیاری از افراد در آمریکا بر این باورند که قوانین متعددی برای قاچاق کودکان وجود دارد، در حالیکه چنین موضوعی حقیقت ندارد. در بسیاری از موارد، کودکان تاوان اعمالی را می‌دهند که قادر به موافقت یا فرار از آن نبوده‌اند.

فرانت که خود یکی از قربانیان قاچاق جنسی است، می گوید: این نوع تجارت در آمریکا تازگی نداشته و بیش از پنجاه سال سابقه دارد. 
وی گفت:« این جنایت همیشه تحت کنترل بوده اما از بین نرفته است و تنها بزرگ‌تر شده است.»

افراد مختلفی اعم از لابی‌گرها، تجار و حتی اعضای کنگره در این تجارت شرکت می‌کنند.

در حال حاضر این قوانین وجود ندارند و بچه‌ها و بزرگسالان قربانی آزار جنسی، توسط نظام نادیده گرفته شده و جزو فاحشه‌ها به حساب می‌آیند.

انتشار: 1389/12/25


www.antidevil.net

پنج شنبه 26/12/1389 - 17:54