تعداد مطالب : 586
تعداد نظرات : 114
زمان آخرین مطلب : 3003روز قبل-
ویكتور لوستیگ Victor Lustig

سلطان كلاهبرداران تاریخ، مردی كه برج ایفل را فروخت، مسلط به پنج زبان زنده‌ دنیا، صاحب 45 اسم مستعار با سابقه بیش از 50 بار بازداشت آن هم فقط در كشور آمریكا، مردی كه می‌توانست زیرك‌ترین قربانیانش را نیز گول بزند، در سال 1890 در بوهمیا (كشور كنونی چك) در یك خانواده متوسط به دنیا آمد و در سال 1920 به آمریكا رفت. سالی كه بازار سهام به شدت رشد می‌كرد و به نظر می‌رسید كه همه روز‌به‌روز پولدار‌تر می‌شوند و لوستیگ آنجا بود كه از این موضوع و حماقت ذاتی آمریكایی‌ها سود برد.
در سال 1925 و پس از انجام چندین فقره كلاهبرداری بی‌عیب ونقص و پرسود، ویكتور به فرانسه و شهر پاریس رفت و در آنجا شاهكار خود را اجرا كرد. فروختن برج ایفل!
ایده این كلاهبرداری بعد از خواندن یك مقاله كوچك در روزنامه به ذهن ویكتور رسید. در این مقاله آمده بود كه برج ایفل نیاز به تعمیر اساسی دارد و هزینه این كار برای دولت كمرشكن خواهد بود.
دینگ! زنگی در سر ویكتور صدا كرد و بلافاصله دست به كار شد. ابتدا اسناد و مداركی تهیه كرد كه در آنها خود را به عنوان معاون ریاست وزارت پست و تلگراف وقت جا زد و در نامه‌هایی با سربرگ‌های جعلی، شش تاجر آهن معروف را به جلسه‌ای دولتی و محرمانه در هتل كرئون (creon) كه محلی شناخته شده برای قرار‌های دیپلماتیك و مهم بود، دعوت كرد.
شش تاجر سر وقت در سوئیت مجلل ویكتور حاضر بودند. ویكتور برای آنها توضیح داد كه دولت در شرایط بد مالی قرارگرفته است و تأمین هزینه‌های نگه‌داری برج ایفل عملاً از توان دولت خارج است. بنابراین او از طرف دولت مأموریت دارد كه در عین تألم و تأسف، برج ایفل را به فروش برساند و بهترین مشتریان به نظر دولت تجار امین و درستكار فرانسوی هستند و از میان این تجار شش نفر دعوت شده به جلسه مطمئن‌ترین افرادند. ویكتور تأكید كرد به دلیل احتمال مخالفت عمومی، این مسئله تا زمان قطعی شدن معامله مخفی نگه داشته خواهد شد.
فروش برج ایفل در آن سال‌ها زیاد هم دور از ذهن نبود. این برج در سال 1889 و برای نمایشگاه بین‌المللی پاریس طراحی و ساخته شده بود و قرار بر این نبود كه به صورت دائمی باشد. در سال 1909 برج به‌خاطر این ‌كه با ساختمان‌های دیگر شهر همچون كلیساهای دوره گوتیك و طاق نصرت هماهنگی نداشت، به محل دیگری منتقل شده بود و آن زمان وضعیت مناسبی نداشت. چهار روز بعد خریداران پیشنهاد خود را به مأمور دولت ارائه كردند. ویكتور به دنبال بالاترین رقم نبود، ‌او از قبل قربانی خود را انتخاب كرده بود؛ مردی كه نامش در كنار ویكتور در تاریخ جاودانه شد! آندره پویسون (Andre poisson). در بین آن شش نفر، آندره كم‌سابقه‌ترین بود و امیدوار بود كه با برنده شدن در این مناقصه، یك‌شبه ره صدساله را طی كند و كلاهبردار باهوش به خوبی متوجه این موضوع شده بود. ویكتور به آندره اطلاع داد كه در مناقصه برنده شده است و اسناد جهت امضا و تحویل برج در هتل آماده امضاست. اما همان‌طور كه تاجر عزیز می‌داند، زندگی مخارج بالایی دارد و او یك كارمند ساده بیش نیست و در این معامله پرسود با اعمال نفوذ خود توانسته است ایشان را برنده كند و... آندره به خوبی منظور ویكتور را فهمید! پس از پرداخت رشوه، اسناد معامله امضا شد و آندره پویسون پس از پرداخت وجه معامله، صاحب برج ایفل شد! فردای آن روز وقتی آندره و كارگرانش به جرم تخریب برج ایفل توسط پلیس بازداشت شدند، ویكتور لوتینگ كیلومترها از پاریس دور شده بود. در حالی كه در یك جیبش پول فروش برج بود و در جیب دیگرش رشوه!

2-
هان ون میگه‌رن (Han Van Meegeren)

نقاش و كپی‌كننده آثار هنری، باهوش‌ترین و زبردست‌ترین جاعل تابلوهای نقاشی، مردی كه سر نازی‌های آلمانی كلاه گذاشت، مردی كه اگر كلاهبردار نمی‌شد، بی‌شك یكی از مهم‌ترین نقاشان قرن بیستم بود، در سال 1889 در هلند به دنیا آمد. از كودكی عاشق رنگ‌ها بود و در جوانی با تأثیر از نقاشی‌های دوره طلایی هلند، تابلوهای زیادی خلق كرد. اما منتقدان، آثار او را بی‌روح و تقلیدی و تكراری نامیدند و میگه‌رن سرخورده از این برخورد و برای اثبات توانایی‌هایش به منتقدان تصمیم گرفت كه آثار بزرگان دوره طلایی همچون فرانس هالس (Frans Hals) و ورمیه را كپی كند. میگه‌رن با پشتكار زیاد فرمول رنگ‌های قدیمی و نحوه ساخت بوم‌های آن زمان را پیدا كرد. او كار را شروع كرد و آن ‌قدر ماهرانه این كار را انجام داد كه تیزبین‌ترین كارشناسان نیز از تشخیص بدلی بودن آثار ناتوان بودند و میگه‌رن با اطمینان كامل، در نقش یك دلال، تابلوهایش را به‌عنوان آثار كشف‌شده دوره طلایی به مجموعه‌داران و گالری‌ها ‌فروخت. در همین دوران بود كه اروپا درگیر جنگ جهانی دوم شد.
یكی از مشتریان پر و پا قرص او، مارشال گورینگ از سران درجه اول حزب نازی آلمان بود كه علاقه فراوانی به آثار نقاشان هلندی داشت و تعداد زیادی از كارهای میگه‌رن را به مجموعه خود اضافه كرد. اما زمانه بازی دیگری را در سر داشت. آلمان‌ها در جنگ شكست خوردند و میگه‌رن به جرم فروش میراث فرهنگی هلند به نازی‌ها بازداشت و در دادگاه متهم به خیانت به وطن شد كه مجازاتش اعدام بود. میگه‌رن در دادگاه واقعیت را ابراز كرد، اما هیچ‌كس حرف‌هایش را باور نكرد. تابلوهای جعلی در دادگاه توسط كارشناسان مورد بازبینی قرار گرفت و همگی بر اصل بودن آنها صحه گذاشتند. هیچ‌كس باور نمی‌كرد كسی بتواند با چنین دقت و ظرافتی این آثار را جعل كند. میگه‌رن از دادگاه درخواست كرد كه وسایل مورد نیازش را در اختیارش بگذارند تا در حضور همه یكی از آثار دوره طلایی جعل كند!
میگه‌رن از اتهام خیانت تبرئه شد، اما به جرم جعل آثار هنری به زندان محكوم شد و چند سال بعد درگذشت. میگه‌رن به‌عنوان یك كلاهبردار در كار خود موفق بود، اما مشتری اصلی او گورینگ از او زیرك‌تر بود. اسكناس‌هایی كه گورینگ در ازای تابلوها به میگه‌رن می‌داد همگی تقلبی بودند!

3-
فرانك ویلیام آباگ‌نیل (Frank William Abagnale)

صاحب كلكسیونی از انواع كلاهبرداری‌ها، قاضی، خلبان، جراح و استاد دانشگاه! و كسی كه زندگی‌اش دستمایه ساخت فیلم «اگه می‌تونی منو بگیر» شد، در سال 1948 در آمریكا به دنیا آمد. وقتی او 14 ساله بود، پدر و مادرش از یكدیگر جدا شدند و این ضربه روحی بزرگی برای فرانك بود. دو سال بعد از خانه فرار كرد و به نیویورك رفت و در آنجا بود كه فهمید برای امرار معاش چاره‌ای به‌جز كلاهبرداری ندارد. پس از مدت كوتاهی او به یكی از حرفه‌ای‌ترین جاعلان چك بدل شد و چنان در كار خود مهارت پیدا كرد كه هیچ بانكی قادر به تشخیص جعلی بودن چك‌های او نبود. فرانك برای آن ‌كه بتواند بدون پرداخت پول بلیت با هواپیما سفر كند، ‌با جعل كارت‌های شناسایی و مدرك خلبانی، ‌خود را به عنوان خلبان خط هوایی پان‌امریكن جا زد و از امتیاز خلبان‌ها برای مسافرت مجانی استفاده كرد. این موضوع لو رفت، اما قبل از آن‌كه دست پلیس به او برسد، به شهر جورجیا فرار كرد و با هویت جعلی تازه‌ای، به عنوان یك دكتر در یك آپارتمان ساكن شد. از قضا در همسایگی فرانك یك دكتر واقعی زندگی می‌كرد و به فرانك پیشنهاد داد تا در بیمارستان شهر مشغول به كار شود و فرانك این پیشنهاد را پذیرفت و 11 ماه به عنوان متخصص جراحی اطفال در آن بیمارستان به درمان بیماران پرداخت! پس از آن به شهر لوئیزیانا رفت و با جعل مدرك حقوق از دانشگاه هاروارد به عنوان دادستان در دادگاه محلی لوئیزیانا استخدام شد. او پس از چندماه توسط یكی از فارغ‌التحصیلان واقعی هاروارد شناخته شد، اما قبل از آن ‌كه دستگیر شود، از آنجا به ایالت یوتا گریخت و با جعل مدرك دانشگاه كلمبیا، در دانشگاه بریگام در رشته جامعه‌شناسی شروع به تدریس كرد!
او سرانجام در سال 1969 در فرانسه دستگیر شد و زمانی كه پلیس فرانسه این موضوع را اعلام كرد، 26 كشور خواستار محاكمه او در كشورشان شدند! فرانك به آمریكا منتقل شد و در آنجا به 12 سال زندان محكوم شد، ولی پس از گذراندن پنج سال آزاد شد. فرانك آباگ‌نیل هم‌اكنون به‌عنوان كارشناس خبره جعل اسناد و چك با پلیس آمریكا همكاری می‌كند و با تأسیس شركت آباگ‌نیل و شركا به بانك‌ها نیز مشاوره می‌دهد!

4-
حسین.ك


كلاهبردار وطنی، مردی كه كاخ دادگستری را فروخت، حدود 70 سال پیش در شهریار متولد شد. ح.ك مردی بی‌سواد ولی باهوش بود و بی‌تردید اگر تحصیلات مناسبی داشت، به یكی از بزرگان ادب و علم كشور بدل می‌شد. اما او از جوانی به راهی غیر از آن كشیده شد. حسین.ك با كلاهبرداری‌های كوچك روزگار می‌گذراند، اما این كارها برای مردی با هوش او كارهایی كوچك محسوب می‌شدند. تا این‌كه یك روز طعمه بزرگ‌ترین كلاهبرداری خود را در جلوی در سفارت انگلیس شكار كرد؛ دو توریست آمریكایی (و طبعاً احمق!) كه به دنبال خرید یك هتل در ایران بودند. ح.ك آنها را به دفترش كه در خیابان گیشا بود دعوت كرد و در آنجا به آنها پیشنهاد خرید یك ساختمان بزرگ و مجلل را به قیمت بسیار مناسب داد. این ساختمان، كاخ دادگستری بود كه در خیابان خیام قرار داشت و هنوز هم به عنوان ساختمان دادگستری از آن استفاده می‌شود. قرار بازدید از كاخ برای فردای آن روز گذاشته شد و ح.ك همان روز عصر به آنجا رفت و با تطمیع اتاقدار وزیر وقت دادگستری، دفتر كار وزیر را برای مدت یك ‌ساعت اجاره كرد. فردای آن روز قبل از آمدن مشتری‌ها، 200 جفت دمپایی پلاستیكی تهیه كرد و جلوی در اتاق‌های كاخ كه یك ساختمان اداری محسوب می‌شد و در آن ساعت خالی بود، گذاشت. به اتاق وزیر رفت و منتظر شكارهایش شد. آمریكایی‌ها سروقت آمدند و ح.ك به عنوان صاحب آن عمارت، تمام ساختمان را به آنها نشان داد و وقتی مشتری‌ها درخواست دیدن داخل اتاق‌ها را داشتند،‌ به بهانه بودن مسافران و با نشان دادن دمپایی‌ها، آنها را منصرف می‌كرد. مشتریان ساختمان را پسندیدند و به پول رایج آن زمان 500 هزار تومان به ح.ك پرداخت كردند و خوشحال از این معامله پرسود، برای تحویل ساختمان 10 روز دیگر مراجعه كردند. اما همان‌جا بود كه فهمیدند چه كلاه بزرگی بر سرشان رفته است. ح.ك همان روز معامله، به مصر فرار كرد و بعد از چند ماه زندگی در آنجا، به ایران بازگشت. اما در ایران بازداشت و به زندان محكوم شد و چند سال بعد از وقوع انقلاب اسلامی فوت كرد.
ح.ك یك كلاهبردار ذاتی بود،‌حتی در زندان! او تلویزیون زندان را به یكی از زندانیان به قیمت 100 تومان فروخت و وقتی آن زندانی بعد از آزادی تلویزیون را زیر بغل زد و می‌خواست آن را با خود ببرد، فهمیده بود كه چه كلاهی بر سرش رفته و مضحكه بقیه شده است!

 منبع: نرم افزار لرد

يکشنبه 18/11/1388 - 7:39

کمال‌الدین ابوالعطاء محمودبن علی‌بن محمود معروف به خواجوی کرمانی (زاده: ۶۸۹ - درگذشت: ۷۵۳ ه.ق.) یکی از شاعران بزرگ سدۀ هشتم است.مقبره او در تنگ‌الله اکبر شیراز است. او در قصیده، مثنوی، و غزل طبعی توانا داشته، به طوری که گرایش حافظ به شیوۀ سخن پردازی خواجو و شباهت شیوۀ سخنش با او مشهور است.

استاد غزل سعدی ست نزد همه کس اما

دارد سخن حافظ طرز غزل خواجو

در سال ٦٨٩ هجری قمری کمال‌الدین ابوالعطا محمد بن علی متخلص به خواجوی کرمانی شاعر برجسته‌ی ایرانی به دنیا آمد. وی فضایل مقدماتی را در کرمان کسب کرد و سپس راهی شیراز شد و از محضر پرفیض علمای آن دیار توشه‌ها اندوخت. او چندی نیز در اصفهان رحل اقامت افکند. خواجو در سال ٧٥٣ هجری وفات یافت و در شیراز مدفون گردید. وی را در جوار دروازه قرآن شیراز بر دامنه‌ی کوه الله‌اکبر دفن کرده‌اند.

اشعار عارفانه‌ی خواجو بسیار زیبا و گاه حیرت‌انگیزند. او در اشعار خود معانی عرفانی زیبا را به همراه تصاویر ناب ارایه می‌کند. خواجوی کرمانی درمثنوی از نظامی پیروی می‌کند ولی روان‌تر از او می‌سراید. مثنوی همای و همایون، منظومه‌ی گل و نوروز، کمال نامه، روضة الانوار و گوهر نامه عناوین مهم‌ترین آثار اویند.

برخی از آثار او حتی مورد اقبال شاعران بنامی چون حافظ قرار گرفته است، چنان‌که بیش از ١٢٠ غزل حافظ با استقبال از آثار خواجو سروده شده است. وی در سرودن غزل، قصیده و مثنوی توانایی داشته اما به جهت این ‌که در فاصله‌ زمانی زندگی دو شاعر گران‌قدر یعنی سعدی و حافظ، می‌زیسته تقریباً گمنام واقع شده و مقام شاعری وی چنان ‌که باید شناخته نشده است.


درد محبت

درد محبت، درمان ندارد           راه مودت، پآیان ندارد

از جان شیرین ممکن بود صبر           اما ز جانان امکان ندارد

آن را که در جان عشقی نباشد           دل بر کن از وی کو جان ندارد

ذوق فقیران خاقان نیابد           عیش گدآیان سلطان ندارد

ای دل ز دلبر پنهان چه داری           دردی که جز او درمان ندارد

باید که هر کو بیمار باشد           درد از طبیبان پنهان ندارد

در دین خواجو مؤمن نباشد          هر کو به کفرش ایمان ندارد

در عالم وحدت

مرغ جان را هر دو عالم آشیانی بیش نیست           حاصلم زین قرص زرین نیم نانی بیش نیست

از نعیم روضه‌ی رضوان غرض دانی که چیست          وصل جانان، ورنه جنت بوستانی بیش نیست

گفتم از خاک درش سر بر ندارم بنده‌وار           باز می‌گویم سری بر آستانی بیش نیست

آن‌چنان در عالم وحدت نشان گم کرده‌ام           کز وجودم این‌که می‌بینی نشانی بیش نیست

چند گویم هر نفس کاهم ز گردون درگذشت           کاسمان از آتش آهم دخانی بیش نیست

گفتمش چشمت به مستی خون جانم ریخت گفت           گر چه خون‌خوارست آخر ناتوانی بیش نیست

گر به جان قانع شود در پایش افشانم روان           کان‌چه در دستست حالی نیم جانی بیش نیست

یک زمان خواجو حضور دوستان فرصت شمار          زان‌که از دور زمان فرصت زمانی بیش نیست

يکشنبه 18/11/1388 - 7:35

در دورانى كه دیگر كمتر از معجزه اقتصاد نوین یاد مى شود، یك ایرانى مقیم آمریكا باعث شده تا هنوز هم اعتبار دست اندركاران اقتصاد نوین و آینده آن حفظ شود. طى دهه نود چنان اقتصاد نوین همه كس و همه چیز را متوجه خود ساخت كه همگان باور كردند به زودى ساختارهاى سنتى اقتصاد و صنعت تحت تاثیر آن بسیار كم رنگ و كم رونق خواهند شد. رشد سرسام آور اینترنت و شركت هاى نوپاى اینترنتى حتى نوعى فرهنگ جدید را در بین مدیران و فعالان اقتصادى ایجاد كرد. این فرهنگ از پوشش و لباس گرفته تا نحوه حرف زدن و فكر كردن را تحت تاثیر خود قرار مى داد. به عنوان مثال در بسیارى از شركت هاى نوین و نوپا لباس رسمى از كت و شلوار و كراوات به یك تى شرت و شلوار ساده بدل شد. مدیران شركت هاى اینترنتى كه یك شبه ثروتمند شده بودند معتقد بودند بین فضاى سنتى خانه و محیط شركت نباید مرزىگذاشت و لباس خانه و محل كار باید تا حد ممكن نزدیك به هم باشد تا بدین ترتیب مرز میان كار و «بقیه زندگى» از میان رفته و مرزهاى كار و اداره از میان بروند. در دوران ریاست جمهورى بیل كلینتون رشد بسیار بالا و بى سابقه بورس این تحول را مضاعف كرد. اما اكنون خبر چندانى از آن سروصداها و جار و جنجال هاى خیره كننده نیست. با این حال پیر امیدیار بیش از هر كس دیگرى باعث مى شود تا تصور گذشته از اقتصاد نوین حفظ شود. این مرد ایرانى الاصل با بنیان نهادن سایت حراج اینترنتى Ebay به یكى از سردمداران اقتصاد نوین بدل شده است.


قصه از كجا شروع شد
همانند بسیارى از داستان هاى موفقیت آمیز در رشته اینترنت داستان سایت
Ebay هم در یك اتاق نشیمن آغاز شد. پیر امیدیار كه تخصص وى در زمینه برنامه سازى رایانه اى است در اوقات فراغت خویش و در اتاق نشیمن خانه اش چند سایت اینترنتى را تحت یك مجموعه واحد و با آدرس www.ebay.com گرد آورده و اداره مى كرد. یك بار وقتى كه تعطیلات آخر هفته اش طولانى شد تصمیم گرفت جایى را براى برگزارى حراج در اینترنت شكل دهد. وى این كار را انجام داد و حاصل كارش را «حراج شبكه» نامید. براى آنكه كارایى سایت خود را امتحان كند یك دستگاه سوراخ كن لیزرى را كه ایراد فنى هم داشت به حراج گذاشت دو هفته بعد این دستگاه به قیمت ۱۴ دلار حراج شد. بدین ترتیب اولین كالا در این سایت حراج شد و رسماً سایت مذكور آغاز به كار كرد. این اتفاق در سال ۱۹۹۵ روى داد و از آن به بعد چنان رشدى در Ebay پدید آمد كه وضعیت فعلى آن با شرایط سال ۱۹۹۵ اصلاً قابل مقایسه نیست. سایت مذكور پس از شكل گیرى در سال ۱۹۹۵ تا مدتى با همان نام «حراج شبكه» فعالیت مى كرد. پس از مدتى امیدیار نامش را تغییر داد و آن را Ebay نامید. ایده تشكیل این سایت به گفته خود امیدیار خیلى ساده و البته ایده آلیستى بود: «از طریق اینترنت مى توان بازارى كامل و جامع ایجاد كرد كه در آن وضعیت عرضه و تقاضا براى همگان شفاف و روشن باشد.» اخیراً مصاحبه اى از امیدیار چاپ شده كه وى طى آن با یادآورى آن دوران مى گوید: «مى خواستم چیزى متفاوت انجام داده باشم تا هر فرد خود به تنهایى بتواند هم تولیدكننده و هم مصرف كننده باشد.» به تازگى هم یك نویسنده آمریكایى به نام آدام كوهن كتابى را با نام یى بى (Ebay من»  منتشر ساخته كه در آن به رموز موفقیت امیدیار و سایتش پرداخته است. به اعتقاد كوهن، امیدیار خیلى زود دریافت كه ایده ساده اش یعنى همان چیزى كه چند سطر بالاتر از آن یاد كردیم مى تواند بسیار موفقیت آمیز باشد و ثروت كلانى را نصیب وى سازد. او ابتدا كارش را براى تفریح و سپرى كردن اوقات فراغت انجام مى داد اما همین سرگرمى بدل به شركتى با رشد فوق العاده بالا شد. دو سال بعد از آنكه اولین حراج در سال ۱۹۹۵ صورت گرفت شركت به حدى رشد كرده بود كه روزانه بیش از یك میلیون نفر از سایت Ebay بازدید مى كردند.
 

بزرگترین فروشگاه دنیا
رشد این شركت اینترنتى و سایت آن به حدى بالا است كه امروز دیگر هیچ فروشگاهى را چه در میان سایت هاى حراج اینترنتى و چه در میان لیست بزرگترین فروشگاه  ها و سوپرماركت هاى جهان نمى توان با آن مقایسه كرد. هیچ فروشگاهى را نمى توان در دنیا پیدا كرد كه میزان خرید و فروش كالا در آن به اندازه این سایت اینترنتى باشد. امروز به طور متوسط روزانه
۱۲ میلیون عدد كالا در سایت Ebay به فروش مى رود. تعداد مشتریان ثبت شده Ebay هم ۱۴۴ میلیون نفر است. به عبارت دیگر ۱۴۴ میلیون نفر از مردم كره زمین مشتریان رسمى و دائم آن محسوب مى شوند. یكى از بهترین سال هاى امیدیار و سایتش سال ۱۹۹۷ بود كه در آن سال بالاترین رشد این فروشگاه اینترنتى به دست آمد. در آن سال همچنین اولین مدیران شركت منصوب شدند. امیدیار در همین سال هم تصمیم گرفت كه براى تداوم رشد شركتش مدیران با تجربه را وارد Ebay كرده و خود نقش مشاور و «رئیس در سایه» را بر عهده گیرد. او در تاسیس شركت یك شریك زیرك هم داشت: جف اسكول. اسكول نیز این دیدگاه امیدیار را قبول داشت كه اگرچه ایده وى بسیار خوب بوده اما آنها خود به تنهایى نمى توانند در اقتصاد پررقابت امروز هر كارى را انجام دهند. این دو مدیرى را به ریاست شركت خویش برگزیدند كه هنوز هم ریاست Ebay را بر عهده دارد. وى كه مگ ویتمن نام دارد اندكى پس از آغاز ریاست خود، توانست در سال ۱۹۹۸ Ebay را با موفقیت وارد بورس سازد. حضور موفق Ebay در بورس ثروت بنیانگذار آن یعنى امیدیار را چند برابر كرد. در آن زمان دیگر ایده ساده مرد جوان موجب پدید آمدن بزرگترین فروشگاه و مركز حراج دنیا شده بود.  آدام كوهن كه براى نوشتن كتاب خود اجازه یافته بود تمامى سوراخ ها و گوشه   هاى نادیده شركت را مورد بررسى قرار دهد، در كتاب خود مصاحبه   هاى متعددى با امیدیار و تعداد زیادى از پرسنل شركت انجام داده و حتى نظرات سرمایه گذاران را هم جویا شده است. وى در پایان تمامى این اقدامات نتیجه مى گیرد كه در میان شركت   هاى بزرگ دنیا، نهاد اداره كننده سایت Ebay یكى از كم  تنش ترین هاى آنهاست. او یكى از دلایل این امر را نوع نگاه و رفتار مدیریتى امیدیار مى داند. وى خود نیز طى مدت تحقیقات خویش به یكى از شیفتگان و طرفداران سرسخت امیدیار و سایت وى بدل شده است. لذا تقریباً تمام كتابش كه بیش از ۳۰۰ صفحه است صرف تعریف و تمجید از مرد جوان شده است.

مشابهت با بیل گیتس
بسیارى معتقدند آن كارى كه امیدیار انجام مى دهد نمونه مشابهى است با عملكرد غول نرم افزارسازى دنیا یعنى بیل گیتس و شركت وى - مایكروسافت. هر دوى اینها در عالم رایانه سیر مى كنند و هر دو نیز انحصارگرند. گیتس در رشته نرم افزارسازى قدرت بلامنازع دنیاست و از این جایگاه نیز به هر وسیله اى كه شده دفاع مى كند _ ولو با شیوه هاى نه چندان اخلاقى. مخالفان سایت
Ebay و شخص امیدیار هم مى گویند همه چیز آن پول و مسائل مادى است و آنقدر بر این امر اصرار مى شود كه حتى حاضرند برخى موضوعات و پیش شرط هاى لازم را نادیده بگیرند. در حال حاضر مى توان گفت Ebay تنها سایت جدى حراج در اینترنت است و سایرین در مقابل آن به هیچ وجه مجالى براى فعالیت ندارند. امیدیار در مقابل این مخالفان بارها كوشیده با یك عبارت خاص و كلى جواب بدهد: «انسان اساساً موجود خوبى است. اگر به او فرصت خوب عمل كردن داده شود عموماً رفتارش نیز خوب خواهد بود.» در بسیارى از صفحات اینترنتى مرتبط با Ebay وى همین عبارت را هم به صورت یك پند اخلاقى در گوشه  اى از صفحه آورده ا ست.
 

زندگى خصوصى
امیدیار به رغم مشابهت در رفتار به بیل گیتس برخى ویژگى هاى جالب دارد. غالباً لباس ساده به تن دارد و در اغلب عكس  هایى كه از وى به چاپ مى رسد كراوات و كت و شلوار نپوشیده است. پیراهن معمولى و كاپشن چرمى ظاهراً لباس هاى محبوبش هستند _ درست مثل مدیران اقتصاد نوین. در سایت اینترنتى شخصى خویش كه در آن با مخاطبان و علاقه مندان پیغام رد و بدل مى كند، خودش را چنین معرفى كرده است: «من بیشتر عمرم فردى طرفدار تكنولوژى بوده ام. اگرچه شهرتم به واسطه ابداع
Ebay است، اما سعى ام بر آن است كه دنیا را به مكانى بهتر بدل كنم.» امیدیار در حال حاضر ثروتمندترین ایرانى است و در لیست ثروتمندترین ساكنان آمریكا هم مكان بیست و هفتم را به خود اختصاص داده است. البته به رغم بحث ایرانى بودن وى، تنها یكى از والدینش ایرانى است و خودش هم در پاریس به دنیا آمده. اول خرداد او سى و هفتمین سال تولدش را جشن گرفت. در سال ۱۹۶۷ یعنى زمانى كه خانواده اش در پاریس زندگى مى كردند، به دنیا آمد. پس از آن پدرش براى تحصیل در رشته فیزیك عازم مریلند آمریكا شد تا در دانشگاه جان هاپكینز رشته محبوبش را دنبال كند. پیر امیدیار كه به همراه پدر و مادرش به آمریكا رفته بود طى دوران دبیرستان عاشق رایانه شد. بالاخره هم توانست در سال ۱۹۸۸ در رشته رایانه از دانشگاه «تافتس» فارغ التحصیل شود. پس از فارغ التحصیلى در شركت اپل (Apple) _ سازنده رایانه _ مشغول به كار شد. طى همین دوران با خانمى به نام پاملا آشنا شد و مدتى بعد هم با وى ازدواج كرد. جالب است بدانید كه خانم پاملا نیز فامیل خود را به امیدیار تغییر داده است. این زوج همانند بیل گیتس و همسرش اعلام كرده اند كه قصد دارند طى سال هاى آینده بخش عمده ثروت خود را خرج كنند. آنها گفته اند كه تا بیست سال آینده به جز یك درصد از ثروتشان بقیه آن را خرج مى كنند. امیدیار چندان علاقه اى به موضوعات سیاسى ندارد و معمولاً در مورد ایران نیز اظهارنظر چندانى نمى كند. او چند سال قبل بخشى از ثروت خود را در سایت گوگل كه بزرگترین موتور جست وجوى دنیاست سرمایه گذارى كرد. چند ماه قبل ورود موفق گوگل به بورس باعث شد تا از این رهگذر نیز مبلغ كلان دیگرى نصیبش شده و باز هم بر ثروتش افزوده شود. مى گویند كسى تاكنون چهره او را بدون ریش ندیده است.

يکشنبه 18/11/1388 - 7:34

 

برای حمایت از دارایی ادبی و هنری است و در آن به قوانین هیچ کشور خاصی اشاره (Berne Convention) (حق تکثیر) در اختیار شما قرار می دهد، بر گرفته از پیمان برن

نشده است. کنوانسیون برن در سال 1886 در شهر برن، بین کشورهای پادشاهی، منعقد شد.

قانون کپی رایت چیست؟ آیا این قانون شامل تصاویر افراد هم می شود یا نه؟

برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا کمی در مورد تاریخچه و متن قانون کپی رایت اطلاعاتی داشته باشیم. مطالب زیر که اطلاعاتی کلی را درباره قانون کپی رایت (حق تکثیر)

برای حمایت از دارایی ادبی و هنری است و در آن به قوانین هیچ کشور خاصی اشاره نشده است. (
Berne Convention) در اختیار شما قرار می دهد، بر گرفته از پیمان برن

کنوانسیون برن در سال 1886 در شهر برن، بین کشورهای پادشاهی، منعقد شد. قبل از آن حقوق قانونی یک اثر متعلق به نویسنده آن بود اما نویسنده در خارج ازمملکت مورد

نظر، فاقد حقوق قانونی بود و مثلا در فرانسه، کتاب یک نویسنده انگلیسی بدون اجازه او چاپ می شد و نویسنده حق اعتراض نداشت. پیمان برن داشتن حق قانونی بر مالکیت یک

اثر را در تمام کشورها قابل اجرا دانست.

Word Intellectual Property پیمان برن تاکنون بارها مورد تجدید نظر قرار گرفته و از سال 1967 مدیریت آن بر عهده سازمان جهانی حمایت از حقوق مایملک معنوی

قرار گرفته است. WIPO یا Organization

اما ببینیم قانون کپی رایت چه می گوید؟

کپی رایت نوعی حفاظت قانونی از آثار چاپ شده و چاپ نشده ادبی، علمی و هنری است. این آثار به هر صورت که عرضه شده باشند، در حالی که دارای ماهیتی قابل درک باشند

– یعنی دیده، شنیده یا لمس شوند، شامل این حمایت خواهند بود. اگر این اثر یک مقاله، نمایشنامه، ترانه، یک حرکت جدید در رقص و...،شامل قانون کپی رایت می شود. قانون کپی

رایت به خالق اثر اجازه می دهد تا از حقوق انحصاری تکثیر، اقتباس در شیوه بیان نو (مانند به فیلم تبدیل کردن یک رمان)، پخش و نمایش عمومی اثر استفاده کند. انحصاری به این

معنا است که تنها خالق اثر، نه کسی که به نحوی به اثر دسترسی دارد، می تواند از این حقوق استفاده کند.

مواردی که در قانون کپی رایت آمریکا ذکر گردیده و شامل حق کپی برداری می باشد:

دوم – صفحه 8) قوانین ایالات متحده : Section - بند 102 (فصل اول

Literary works; (1)

(2) Musical works, including any accompanying words;(3)

Dramatic works, including any accompanying music;

(4) Pantomimes and choreographic works;(5)

Pictorial, graphic, and sculptural works;

(6) Motion pictures and other audiovisual works;(7)

Sound recordings;(8) Architectural works;

1)) کارهای ادیبانه (ادبیاتی).

2) کارهای موزیکال (موسیقی)، به همراه لغات ضمیمه. )

3) کارهای نمایشی (نمایشنامه)، به همراه موسیقی متن. )

4) نمایش بدون صذا (پانتومیم) و طرح رقص (نوع رقصیدن). )

5) کارهای مصور، گرافیکی و تندیس. )

6) تصاویر متحرک (انیمیشن) و کارهای سمعی- بصری. )

7) صداهای ضبط شده. )

8) کارهای معماری. )

می بینیم که در هیچ کدام از این موارد صحبتی از حق کپی برداری برای تصاویر ذکر نشده است.

قانون کپی رایت از چه زمانی آغاز می شود و چه شرایطی دارد؟قانون کپی رایت از زمانی که اثری در شکلی ملموس بوجود بیاید، شامل آن اثر می شود. برای مثال، یک ترانه سرای ساکن آمریکا، اشعار خود را نوشته، نام خود را امضا کرده و

در کنار آن تاکید می کند که نویسنده اشعار است. سپس نوشته هایش را در پاکتی گذاشته و به آدرس خودش پست می کند و این پاکت را دربسته نگه ©
Copyright با گذاشتن نشانه

می دارد. درواقع شاهد او تاریخ مهر پست بر پاکت است. حالا او با در دست داشتن این نامه، اثر خود را در دفتر کپی رایت آمریکا به ثبت می رساند تا از هرگونه سوء استفاده

حمایت شود. حتی اگر شخصی قبل از ثبت رسمی اثر از آن استفاده کند، او با در دست داشتن پاکت می تواند مالکیت خود را به اثبات برساند.

اما در مورد شمول تصاویر افراد در این قانون باید گفت که همانطور که از متن قانون پیداست هیچ جا سخنی از تصاویر افراد به میان نیامده است. در واقع می توان گفت که کپی

رایت به اثر تعلق می گیرد، نه به تصویر.

در جستجوی صفحات وب به نمونه های زیادی بر می خوریم که یک عکاس، عکسی از یک شخصیت علمی، سیاسی، ورزشی و... گرفته است و یا نویسنده ای نامی از یک فرد به

را به عنوان شمول این اثر از قانون کپی رایت درج کرده است. آیا فردی که از وی عکس گرفته اند می تواند اعتراض کند که چرا عکس © میان آورده است و در کنار آن علامت

او را گرفته اند و یا چرا نامی از وی در یک اثر هنری به میان آمده است؟

تنها به دلیل جنبه
QI از آن تصویر استفاده تبلیغاتی کرده و شرکت QI مدعی آن است باید بگویم که این اجازه برای آن است که شرکت QI در مورد اجازه نامه ای که شرکت

اخلاقی(که البته بعد از این اجازه گرفتن ها استفاده غیر اخلاقی کرده است و از این اجازه نامه ها به عنوان حق کپی رایت یاد می کند) و نه جنبه حقوقی این اجازه نامه ها را دریافت

می کند. البته این اجازه نامه ها هم تا موقعی برقرار است که سوء استفاده از آن نشود و بار حقوقی متضمن صاحب تصویر نگردد.


 

 

NMS : منبع

يکشنبه 18/11/1388 - 7:32

استفاده کنیم؟ بسیارى از www از URL چه تفاوتى میان اینترنت و وب جهان گستر وجود دارد؟ چه مواقعی باید قبل ازرا یکسان یا به جاى هم به کار میبرند. اینجا توضیح میدهم که (

world wide web) مردم مفاهیم اینترنت و وب جهان گستر

چرا این کار اشتباه است.

خوب، اینترنت یک دالان تو در تو است از تلفنها، خطوط کابلى، ماهوارهها، سیمهاى شبکه و کامپیوترهاى به هم پیوسته

در اینترنت تعلق گرفته است. ما میتوانیم (
thing) که در سر تا سر جهان پراکنده شدهاند. وب به نامى گفته میشود که به هر چیز به آن چیز دسترسى داشته باشیم. این روش آدرسدهى (مثل URL یا Uniform Resource Locator با استفاده از

در دهه 60 اینترنت را تبدیل به شاهراه اطلاعاتى کرد. به خصوص اینکه باعث حذف اعلانها و (

فرمانهایى شد که سابقاً کاربران مجبور بودند تا براى رسیدن به اطلاعات تایپ کنند. بخش اعظمى از محتویاتى که شما از طریق

یا به اختصار Language HyperText Makup به دست می آورید، فایلهایى هستند که با یک کد خاص موسوم به URL

نوشته شدهاند. HTML

را به عنوان صفحات وب میشناسیم. حالتهاى زیادى پیش می آید که به جاى وب از اینترنت HTML ما فایلهاى

(peer-to-peer) را به وسیله یک برنامه انتقال مستقیم MP میفرستیم؛ یک 3 e-mail استفاده مىکنیم : مثل وقتى که یکارسال میکنیم. و نیز برخى از آدرسهاى وب

ICQ دریافت میکنیم؛ یا یک پیام فورى را توسط برنامهاى مانند Limewire مشابه

شروع نمیشوند. به خاطر هوشمندى که در مرورگرها و اغلب وبسرورها قرار داده شده است، معمولاً نیازى به وارد "www." که باقبل از یک آدرس وب وجود ندارد. "

www." کردن

را وارد میکنید، مرورگر یک درخواست به یک سرور براى پیداکردن سایت میفرستد. سرور اغلب سایت را URL وقتى یکتشخیص میدهد. اما اگر نتوانست، خود مرورگر پیشوند را اضافه میکند و (

google.com حتى بدون پیشوند (به عنوان مثال

مىکند. حتى اگر (ping) دوباره آن را ارائه میکند؛ یا به امید پیدا کردن یک مورد منطبق، آن را از سرورهاى بزرگتر و بزرگتر طلبرا وارد نکرده باشید هنگام برقرارى ارتباط در مرورگر شما نمایش داده مىشود. اما باید کمى هم مراقب باشید، به هر

www شمارا ننوشته باشید ممکن www ها را ندارند؛ بنابراین اگر URL حال بعضى از سرورها کمى غیر عادى هستند و توانایی تصحیح

است سایتتان را پیدا نکنید.

ها نه دیده می شوند و نه URL ، در جهان ایدهآل » مى گوید MIT یان یاکوبس از کنسرسیوم وب جهان گستر واقع درپیدا میکنند و براى رسیدن به هر چیزى

Google در حال حاضر کاربران، سایتها را به وسیله موتورهاى جستجویى چون .« شنیده

روى لینکها کلیک می کنند. کنسرسیوم در جستجوى راهبردهاى جهانى براى تغییر معمارى وب است تا گردش در آن را آسانتر

کند؛ به خصوص براى افرادى که دچار نوعى معلولیت جسمى نیز هستند

aryalink – آریالینک

يکشنبه 18/11/1388 - 7:31

 

نکته مهم:

تیتر مطالب لزوما خود متن بصورت دقیق نمیباشد. بلکه در مواردی که واضح است گاهی نتیجه یا مفهوم مخالف مطلب می باشد.

 

بعضى از ماها وسط راه پایمان لغزید!!!

1.بعضىها مىگویند شما بعد از 27 سال مىخواهید دولت اسلامى تشكیل دهید؟ نه، تلاش و اقدام براى تشكیل دولت اسلامى از روز اول شروع شد؛ منتها افت و خیز داشته؛ پیشرفت و عقبگرد داشته؛ در جاهایى موفق بودیم، در برههیى موفق نبودیم. بعضى از ماها وسط راه پایمان لغزید؛ بعضى از ماها در اصل هدف مردد شدیم؛ بعضى از ماها نتوانستیم خود را نگه داریم؛ دلبستهى به رفتارهاى طاغوتى شدیم.

انشاءاللَّه به این شعار{دولت اسلامی} پایبند بمانید و این تلاش را جدىتر، بىآسیبتر و واقعىتر كنید؛ چون گامى بلند خواهد بود در راه رسیدن به آن هدفها؛ و همانطور كه عرض كردم، رسیدن به آن هدفها مردان خودش را مىخواهد.

29/7/1384 بیانات در خطبههاى نماز جمعهى تهران

 

به فراموشى سپردنِ عدالت؛ سنت گذشته!!

2. به افراد خانوادهى خودم مىگفتم اگر آقاى احمدىنژاد رأى هم نیاورد، این خدمت بزرگ را به انقلاب كرد كه شعار عدالت محورى را مطرح كرد؛ نگذاشت به فراموشى سپردنِ این شعار بشود یك سنت.

29/7/1384 بیانات در خطبههاى نماز جمعهى تهران

 

خطری که وجود داشت؛ عدالت به عنوان ارزش درجه دو !!!

3. نباید ارزش عدالت به عنوان یك ارزش درجهى دو كمكم در مقابل ارزشهاى دیگر به فراموشى سپرده شود؛ در نظام ما این خطر وجود داشته است. خطر بزرگى است؛ اما با عدالتمحور بودن یك دولت، این خطر از بین مىرود یا ضعیف مىشود.

29/7/1384 بیانات در خطبههاى نماز جمعهى تهران

 

امروز مسئولان افتخار مىكنند كه عضو بسیجند:

4.امروز خوشبختانه دولت و رئیسجمهور و مجلس شوراى اسلامى و مسؤولان گوناگون افتخار مىكنند كه عضو بسیجند. فرهنگ بسیجى است كه مىتواند بر همهى تحولات این كشور فایق بیاید و حركت این كشور را تضمین كند.

7/9/1384 بیانات در دیدار هزاران نفر از بسیجیان در سالروز شهادت حضرت امام صادق (ع

 

برگرداندن جهتگیرى غلط!!

5.این وضع جدیدى كه در كشور بهوجود آمده است و تشكیل دولت و گرایشى كه امروز در عموم مردم و در دولتمردان مشاهده مىشود، این نوید را مىتواند بدهد كه اوضاع براى برگرداندن جهتگیرى غلط، اوضاع مساعدى است؛

13/10/1384 در دیدار شوراىعالى انقلاب فرهنگى

 

اصلاحات رضاخانى!!

6.آن اصلاحاتى كه بخواهد با معیار امریكایى در كشور انجام بگیرد، مثل همان اصلاحات رضاخانى است. مىدانید كه رضاخان در مهمترین بخشها و سالهاى سلطنتش، شعارش اصلاحات بود! همهى این فجایع و جنایاتى كه شما در دورهى رضاخان سراغ دارید، تحت نام و زیر پرچم اصلاحات انجام گرفته است؛ اسناد بازماندهى از دورهى رضاخان را بخوانید. افراد را بركنار مىكردند؛ چون مىگفتند اینها ضداصلاحاتند؛ افرادى را سر كار مىآوردند؛ چون مىگفتند اینها مؤمن به اصلاحاتند. آن اصلاحاتى كه با معیار رضاخانى، با معیار امریكایى و با معیار فرهنگ غربى انجام بگیرد، اصلاحات نیست، افسادات است.

29/3/1385 در دیدار مسؤولان و كارگزاران نظام جمهورى اسلامى

 

و الّا من سالهاى گذشته:

7.مسئلهى فرهنگ و قضایاى فرهنگى خیلى مهم است كه من حالا چون اهتمام شماها را به مسائل فرهنگ میدانم و بحمداللَّه احساس میكنم كه وزراى فرهنگى ما اهتمام دارند، روى آن تكیه نمیكنم؛ والّا من سالهاى گذشته در دیدارهاى با دولتها، یكى از آن بخشهایى كه بیشترین تكیه را روى آن میكردم، مسئلهى فرهنگ بود.

6/6/1385 در دیدار با رئیس جمهور و اعضاى هیئت دولت

 

یكى از ضعفهاى عمده در زمان دولتهای قبل:

8. یكى از ضعفهاى عمدهى ما، هم زمان دولت قبل، هم زمان دولت ماقبلِ قبل، همین بود كه دستگاههاى اقتصادىِ ما به دستگاه وزارت خارجهى ما متصل نبودند؛ یعنى آنها براى خودشان كار میكردند؛ گاهى یك نفرى میرفت از یك وزارتخانهاى، در یك كشورى یك قرارداد مهمِ قابل توجهى هم مىبست، آن وقت سفیر ما در آن كشور اصلاً مطلع نمیشد؛ خوب، این خیلى عیب بزرگى است.

6/6/1385 در دیدار با رئیس جمهور و اعضاى هیئت دولت

 

ان شاء الله اسناد آن راه دیگر منتشر خواهد شد!!

9. هیچكس احتجاجى بر علیه دستگاه و نظام، نسبت به این ممشایى كه آقاى رییسجمهور در باب مسئلهى هستهاى تشریح كردند، ندارد. راه همین است. ما آن راه دیگر را هم تجربه كردیم؛ روشن شد. البته روشن بود، حالا سندهاى اینها هم یك روزى انشاءاللَّه منتشر خواهد شد. كلمهكلمهى حوادث این روزهاى گوناگون ثبت و یادداشت و ضبط شده است؛ یك روزى در اختیار افكار این ملت قرار خواهد گرفت و انشاءاللَّه روشن خواهد شد كه در این مدت چه گذشته است.

18/7/1385 در دیدار مسئولان و كارگزاران نظام جمهورى اسلامى

 

امید، اعتمادبهنفس، همت بیشتر از گذشته:

10. امروز همت مسئولان دولتى در پیمودن راههاى طولانى و دشوار به سمت هدفهاى انقلاب، از دورانهاى گذشته بیشتر است؛ با اینكه دشمنان و بدخواهان ملت ما عكس این را توقع داشتند و تصور مىكردند. امروز مسئولان و دولت ما، براى رفع مشكلات و گشودن گرهها و پیمودن راهها، امیدشان و اعتمادبهنفس و همتشان از گذشته بیشتر است.

20/8/1385 در دیدار مردم شاهرود

 

مسئولان كشور دنبال سیاستسازان بینالمللى می دویدند!!

11. امروز در عرصهى بینالمللى دیگر اینطور نیست كه مسئولان كشور ما مجبور باشند دنبال حرف سیاستمداران و سیاستسازان بینالمللى بدوند؛ نه، ابتكار عمل در دست مسئولان ماست. اعتمادبهنفس و ایمان و اتكاء به خدا در مسئولان كشور، یك چنین اثرى دارد و امروز بحمداللَّه اینطور است.

21/8/1385 در دیدار مردم گرمسار

 

روش، روش درستى نبود و به اینجا منتهى شد!!!

12. مىخواهند مسئولیت این وضع را به گردن دولت كنونى بیندازند. این، غلط است؛ این طور نیست، بلكه در طول سالها بتدریج به وجود آمده؛ كسى هم سوءنیت نداشته است. روش، روش درستى نبود و به اینجا منتهى شد.

30/11/1385 در دیدار مسئولان اقتصادى و دستاندركاران اجراى اصل 44 قانون اساسى

 

خیانت هایی که زیر پرچم اصلاحگری وارد شد!!

13.دو گرایش غلط همیشه دربارهى پیشرفت و تحولِ منتهى به پیشرفت وجود داشته است. یك گرایش عبارت است از خیانتهائى كه به نام پیشرفت و تحول انجام گرفته؛ ضربههائى كه به نام خدمت و زیر پرچم اصلاحگرى بر پیكر ملت ما وارد شده است!

25/2/1386  در دیدار دانشجویان دانشگاه فردوسى مشهد

 

من در مورد این دولت خدا را شكر میگویم:

14. ما احتیاج داریم به اقدامات شجاعانه. یكى از چیزهائى كه من در مورد این دولت خدا را شكر میگویم، همین است كه شجاعت اقدام وجود دارد. با تردید، با تزلزل، با ترس و لرز نمیشود كارهاى بزرگ را انجام داد؛ لازم است با شجاعت وارد شد.

9/4/1386 در دیدار رئیسجمهور، مسئولان و كارگزاران نظام

 

تبدیل موضع تهاجمى به موضع تدافعی!!

15. در زمینهى سیاست خارجى هم - همانطور كه آقاى رئیسجمهور توضیح دادند - موضع جمهورى اسلامى از اول موضع تهاجمى بود. تبدیل موضع تهاجمى به موضع تدافعى، یك خطاست. و این خطا بعضاً اتفاق افتاده است.

9/4/1386 در دیدار رئیسجمهور، مسئولان و كارگزاران نظام

 

در طول این مدتها یك مدیركل را هم ندیده بودند!

16. بعضى از شهرهائى كه مسئولان كشور - رئیسجمهور و وزرا - به آنجا رفتند، هرگز در طول این مدتها شاید یك مدیركل را هم ندیده بودند كه برود و از آنها احوالى بپرسد؛ سئوالى بكند.

9/4/1386 در دیدار رئیسجمهور، مسئولان و كارگزاران نظام

 

در دورههاى مختلف، غبارهایى بر روى اصول انقلاب نشست!!

17. همهى دشمنى و خصومتى هم كه با انقلاب ما انجام مىگیرد، براى بقاء این اصول است. شاید در مرور زمان و در دورههاى مختلف، غبارهایى بر روى این اصول نشست؛ اما امروز انسان مىبیند كه این اصول از همیشه شفافتر، زندهتر و برجستهتر مطرح است.

4/6/1386  در دیدار رئیس جمهور و اعضاى هیأت دولت به مناسبت هفته دولت و در آستانهى نیمهى شعبان

 

عدالت را در لابهلاى مفاهیم دیگرى مخفى و گم كند!

18. لكن نفس رویكرد شما به عدالت، چیز بسیار باارزشى است و هر مقدارى كه مىتوانید بایستى حركت كنید كه:

به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل كه گر مراد نجویم بهقدر وسع بكوشم

بهتر از این است كه انسان اصلاً دم از عدالت نزند، عدالت را فراموش كند، عدالت را در لابهلاى مفاهیم دیگرى مخفى و گم كند و از ذهن و چشم انسان دور بشود. اینها جایز نیست

4/6/1386  در دیدار رئیس جمهور و اعضاى هیأت دولت به مناسبت هفته دولت و در آستانهى نیمهى شعبان

 

مردم آنها یك مدیر كل را هم هرگز نمیتوانستهاند ببینند!

19. با همهى شهرها از دور و نزدیك ملاقات میكنند. بعضى از شهرها هستند كه مردم آنها یك مدیر كل را هم هرگز نمیتوانستهاند ببینند، حالا رئیس جمهور را، وزیر را، نزدیكِ خودشان مىبینند، با آنها حرف میزنند؛ اینها باارزش است. ما باید قدردان این چیزها باشیم.

12/10/1386 در اجتماع بزرگ مردم یزد

 

در همین زمانِ دولت قبل ایران محور شرارت معرفى شد!!

20.  از بعد از پایان جنگ تحمیلى تا امروز، هیچ وقت نبوده كه احتمال حملهى نظامى آمریكا به ما نباشد. امروز كمتر از گذشته است. مسئولین دولت قبل، اوّلى كه آمدند، یكى از حرفهایشان این بود كه میگفتند تا قبل از آمدن دولت ما، لولههاى توپ یا گلولهى آمریكا به سمت ایران آمادهى شلیك بود؛ ما آمدیم، برداشته شد. پس خب، قبلاً بوده. در همین زمانِ دولت قبل بود كه آن كسى كه خودش مجسمهى شرارت است، ملت ایران را جزو محور شرارت معرفى كرد. بوش، بوشِ شرور، بوشى كه وجود او سر تا پا شر و پلیدى است، ملت ایران را یكى از سه ملت یا سه كشور محور شرارت قرار داد. این مال آن زمانى است كه یك خرده هم ملاحظهى آمریكائىها را میكردند؛ بعضىها هم از داخل گاهى اوقات چیزهائى میگفتند كه آنها خوششان بیاید.

13/10/1386  در دیدار دانشجویان دانشگاههاى استان یزد

 

امید این را نداشتند كه حتى یك مدیر درجهى سه به آنها سركشى كند!!

21.  شما مىبینید مسئولین كشور، هیأت دولت، رئیس جمهور به سرتاسر كشور مسافرت میكنند. این معنایش این است كه نگاه و عواطف و همت مسئولین باید میان همهى شهرهاى كشور تقسیم شود. اینجور نباشد كه یك شهرى، یك منطقهاى كه دوردست است، از شعاع همت و تصمیم مسئولین دور بماند؛ نه، دور و نزدیك ندارد. امروز در این كشور شهرهائى و مناطق دوردست و كوچكى موفق میشوند كه مسئولان كشور را، یعنى رئیس جمهور را، دولت را، وزرا را از نزدیك ببینند، به آنها نامه بدهند یا حرف بزنند و از زبان آنها و حنجرهى آنها مستقیماً سخن بشنوند كه در روزگارهاى گذشته در طول تاریخ، امید این را نداشتند كه حتى یك مدیر درجهى سه به آنها سركشى كند. پس این یك عامل، یعنى عامل احساس مسئولیت از سوى مسئولان كشور و مدیران ارشد كشور امروز وجود دارد.

15/10/1386 در دیدار عمومى مردم ابركوه

 

به شعارهای انقلاب افتخار نکردند!

22.  یك خدمت بزرگشان هم علاوهى بر خدمات مادى و عمرانى و رسیدگى به امور مردم، همین است كه شعارهاى انقلاب را، ارزشهاى انقلاب را سرِ دست میگیرند، به آنها افتخار میكنند؛ این خیلى مهم است. بودند و هستند در میان افراد ما در كشور، كسانى كه قدر این شعارها را ندانستند. باید به آنها افتخار میكردند، اما افتخار نكردند.

15/10/1386 در دیدار عمومى مردم ابركوه

 

آنها چه غلطى كردند که تحتالحمایهى آمریکا شدند!!!

23. دو روز قبل از این - بوش، رئیس جمهور امریكا گفت ما از فلان دسته در ایران حمایت میكنیم. این ننگ است براى هر كسى كه امریكا بخواهد او را تحتالحمایهى خود بگیرد. اول، خود آن كسانى كه آن دشمن وحشى میخواهد از آنها حمایت كند، بعد هم مردم فكر كنند، ببینند چرا میخواهد حمایت كند. كدام نقص در اینها هست كه موجب شده است دشمن بخواهد از او حمایت كند. در داخل یك خانواده ممكن است دو تا برادر، یك برادر و خواهر با هم اختلاف داشته باشند. اگر دشمن، دزد، خائنى كه بیرونِ خانه است، با یكى از اینها ارتباط برقرار كرد و گفت من طرف تو هستم، آن بایستى به خود بیاید، بگوید من چه غلطى كردم، چه اشتباهى كردم كه این دشمن خانوادگى میخواهد از من حمایت كند. مردم هم باید حواسشان جمع باشد؛ نگذارید انتخابات بشود ملعبهى دست بیگانگان.

19/10/1386  دیدار جمعى از اقشار مختلف مردم قم به مناسبت سالروز قیام نوزدهم دی‌ماه

 

بلای بزرگ؛از گفتمان انقلاب شرمنده بودند!!!

24. استقلال به این نیست كه انسان شعار استقلال بدهد یا حتى مثلاً در زمینههاى اقتصادى هم به یك رشد بالایى دست پیدا كند؛ نه، استقلال این است كه یك ملت به هویت خود و به عزت خود معتقد و براى او اهمیت قائل باشد، براى حفظ او تلاش و كار كند و در مقابل متعرضین و مستهزئین، شرمندهى اظهارات و جایگاه خود نباشد. ما متأسفانه در برخى از اوقات گذشته، میدیدیم كه بعضى از كسانى كه مرتبط با مسئولین بودند یا حتى خودشان مسئول یك بخشى بودند، كأنّه از گفتمان انقلاب در مقابل دیگران شرمندهاند و خجالت میكشند كه حقایق انقلاب را بر زبان جارى كنند یا آنها را پیگیرى كنند یا به آنها اهمیت بدهند! این براى یك جامعه خیلى بلاى بزرگى است؛

2/6/1387  دیدار رئیسجمهوری و اعضاى هیئت دولت

 

توقف روند غربباورى و غربزدگى در دولت:

25. روند غربباورى و غربزدگى را كه متأسفانه داشت در بدنهى مجموعههاى دولتى نفوذ میكرد، متوقف كردید؛ این چیز مهمى است.

2/6/1387  دیدار رئیسجمهوری و اعضاى هیئت دولت

 

جرأت مقابلهى با فساد امتیاز شماست!

26. لیكن جرأت مقابلهى با آن {با فساد} هست. خب، وقتى كه اجزاء مجموعه، خودشان آلودهى به فساد نباشند، طبعاً جرأتشان بیشتر است. بسیارى از مجموعههاى قبلى هم حقیقتاً پاكیزه بودند - یعنى آلودگى نداشتند - اما بالاخره جرأت در مقابلهى با فساد یك امتیازى است كه در شما هست.

2/6/1387  دیدار رئیسجمهوری و اعضاى هیئت دولت

 

و ببینند عملمان جور دیگر است!

27. ما اگر بخواهیم تجمل و اشرافیگرى و اسراف و زیادهروى را - كه واقعاً بلاى بزرگى است - از جامعهمان ریشهكن كنیم، با حرف و گفتن نمیشود؛ كه از یك طرف بگوئیم و از طرف دیگر مردم نگاه كنند و ببینند عملمان جور دیگر است! باید عمل كنیم.

2/6/1387  دیدار رئیسجمهوری و اعضاى هیئت دولت

 

در دولتهاى قبل پیشرفت نمیكرد!

28.  همین مسئلهى هدفمند كردن یارانهها، واقعاً چیز خیلى مهمى است؛ در دولتهاى قبل هم مطرح بوده - بارها صحبت شده بود و گفته شده بود - منتها پیشرفت نمیكرد.

2/6/1387  دیدار رئیسجمهوری و اعضاى هیئت دولت

 

پسوند «اسلامى» به تنهائى كارى صورت نمیدهد!

29. عدالت، كرامت انسان، حفظ ارزشها، سعى براى ایجاد برادرى و برابرى، اخلاق، ایستادگى در مقابل نفوذ دشمن؛ اینها آن اجزاء ساخت حقیقى و باطنى و درونى نظام جمهورى اسلامى است. اگر ما از اخلاق اسلامى دور شدیم، اگر عدالت را فراموش كردیم، شعار عدالت را به انزواء انداختیم، اگر مردمى بودنِ مسئولان كشور را دستكم گرفتیم، اگر مسئولین كشور هم مثل خیلى از مسئولین كشورهاى دیگر به مسئولیت به عنوان یك وسیله و یك مركز ثروت و قدرت نگاه كنند، اگر مسئلهى خدمت و فداكارى براى مردم از ذهنیت و عمل مسئولین كشور حذف شود، اگر مردمى بودن، سادهزیستى، خود را در سطح تودهى مردم قرار دادن، از ذهنیت مسئولین كنار برود و حذف شود؛ پاك شود، اگر ایستادگى در مقابل تجاوزطلبىهاى دشمن فراموش شود، اگر رودربایستىها، ضعفهاى شخصى، ضعفهاى شخصیتى بر روابط سیاسى و بینالمللى مسئولین كشور حاكم شود، اگر این مغزهاى حقیقى و این بخشهاى اصلىِ هویت واقعى جمهورى اسلامى از دست برود و ضعیف شود، ساخت ظاهرىِ جمهورى اسلامى خیلى كمكى نمیكند؛ خیلى اثرى نمیبخشد و پسوند «اسلامى» بعد از مجلس شورا: مجلس شوراى اسلامى؛ دولت جمهورى اسلامى، به تنهائى كارى صورت نمیدهد.

24/9/1387  دیدار اساتید و دانشجویان در دانشگاه علم و صنعت

 

انحرافی که بخصوص بعد از جنگ و بعد از رحلت امام درگیرش بودیم!!!

30.  انحراف در هدفها، در آرمانها، در جهتگیرىها را باید مراقبت كرد كه پیش نیاید. و این چیزى است كه ما در طول این سالهاى طولانى - بخصوص بعد از جنگ و بعد از رحلت امام - درگیرش بودیم.

24/9/1387  دیدار اساتید و دانشجویان در دانشگاه علم و صنعت

 

شاه سلطان حسینها!

31.  اگر جمهورى اسلامى دچار شاه سلطان حسینها بشود، دچار مدیران و مسئولانى بشود كه جرأت و جسارت ندارند؛ در خود احساس قدرت نمیكنند، در مردم خودشان احساس توانائى و قدرت نمیكنند، كار جمهورى اسلامى تمام خواهد بود.

24/9/1387 دیدار اساتید و دانشجویان در دانشگاه علم و صنعت

منبع وبلاگ: dolate-eslami

يکشنبه 18/11/1388 - 7:30

شبكه : از به هم پیوستن چند کامپیوتر به یکدیگر و برقراری ارتباط بین آنها یک شبکه تشکیل می گردد.

یا Hub , Switch به شبکه محلی که در آن کامپیوتر ها نزدیک به هم بوده و ارتباط آنها از طریق : Lan

باشد اطلاق می شود. Wireless

پیاده (Lan) منظور از اینترانت همان شبکه جهانی اینترنت است که در محیط بسته : Internet و Intranet

سازی شده و با دنیای خارج از آن ارتباطی ندارد.

پروتکل: عبارتست از قراردادی که تعدادی کامپیوتر طبق آن با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به تبادل

اطلاعات می پردازند.

یک پروتکل جامع در اینترنت بوده و تمام کامپیوترهایی که با اینترنت کار می کنند از آن تبعیت می : TCP/IP

کنند.

متشکل از 4 عدد بوده که با یک IP است. هر IP در اینترنت هر کامپیوتر دارای یک آدرس : IP Address

نقطه ازهم جدا می شوند. ( مثل 217.219.175.11 ) هر کدام از این اعداد حداکثر می توانند 254 باشند. هر

های یک شبکه محلی را تشخیص داد. IP می باشد که از روی آن می توان تعداد Mask دارای یک IP

هایی گفته می شود که در اینترنت معتبر بوده و قابل شناسایی باشند. IP به : Valid IP

ها IP هایی گفته می شود که در اینترنت فاقد هویت و غیر قابل شناسایی می باشند. از این IP به : Invalid IPInvalid IP به میزان کافی استفاده می شود. از Valid IP در صورت نداشتن Lan معمولا در شبکه های

بدلیل نداشتن هویت در اینترنت نمی توان برای اتصال به اینترنت استفاده کرد. بلکه باید از تکنیکهایی مثل

استفاده کرد. Proxy یا NAT

در مفهوم عامیانه به سانسور کردن سایتها تعبیر می شود. اما از نظر فنی راه حلی است برای اینکه ما : Proxy

در شبکه Proxy Server ها برای اتصال به اینترنت استفاده کنیم. در این روش باید یک Invalid IP بتوانیم از

نصب شود. در کل این روش مطلوب نبوده و دارای نقاط ضعف عمده زیر است: 1- نیاز است که کاربران

تنظیمات خاصی را در کامپیوتر خود انجام دهند. 2- در این روش بسیاری از پروتکلها پشتیبانی نشده و قابل

استفاده نیستند.

با این حال برخی از مراکز اینترنتی نظیر دانشگاهها , مؤسسات دولتی و امنیتی و ... برای کنترل بیشتر

استفاده می کنند. از جمله نرم
Proxy کاربران خود و گزارشگیری از سایتهای ملاقات شده توسط هر کاربر از

و ... اشاره کرد. ISA , MSProxy , Winproxy می توان به Proxy Server افزارهای

است. در این روش تقریبا" تمام پروتکل ها پشتیبانی Invalid IP یک تکنیک خوب برای بکارگیری : NAT

می شوند و مهمتر اینکه نیاز به تنظیم خاصی بر روی کامپیوتر کاربران نیست. از جمله نرم افزارهایی که کار

اشاره کرد.
Winroute و ISA را انجام می دهند می توان به NAT

DNS می باشد. در شبکه به دستگاهی که این کار را انجام می دهد IP به Domain پروتکل تبدیل اسم : DNS

گفته می شود. Server( www.yahoo.com )62.217.156.205

هایش Packet , اگر کامپیوتری بخواهد با یک کامپیوتر دیگر در اینترنت ارتباط برقرار کند : Routing

بر Node عبور می کند تا به مقصد برسد. به عملی که یک ( Router کامپیوتر یا ) Node الزاما" از چندین

گفته می شود. Routing دیگر برای رسیدن به مقصد انجام می دهد Node ها و ارسال آنها به Packet رویرا انجام

Email در شبکه به سروری گفته می شود که کار دریافت , ارسال و نگهداری : Mail Server

MDaemon مورد استفاده قرار می گیرند می توان به Mail Server میدهد. از جمله نرم افزارهایی که برایاشاره کرد.

Exchange و

های آن از طریق Page بر روی آن قرار گرفته و Web به سروری گفته می شود که صفحات : Web Server

اینترنت قابل دستیابی است.

کردن کاربران بر روی آن Download به سروری گفته می شود که فایلهای مورد نیاز برای : FTP Server

کنند. Download را FTP Server قرار گرفته است. و کاربران می توانند فایلهای موجود در

شده است گفته می شود. مثل Register به نام یک شبکه که منحصر بفرد بوده و در اینترنت : Domain

باشد. البته یک شبکه Domain یک شبکه می تواند دارای یک یا چند .Jamejam.net یا Deznegar.com

محلی نیز باشد. Domain یا دارای Domain می تواند بدون

برای Domain گفته می شود. چنانچه شما بخواهید یک Domain به عمل ثبت : Domain Registration

خود رجیستر کنید ابتدا باید یک نام را که تا کنون در اینترنت استفاده نشده است انتخاب کنید. سپس توسط

Register را انجام می دهند آنرا بنام خود به مدت زمان معین Domain Registration شرکتهایی که عمل

کنید.

گفته می شود.
Host بر روی آن قرار دارند FTP یا فایلهای Web به کامپیوترهای میزبان که صفحات : Host

PC2Phone به امکان ایجاد ارتباط تلفنی بوسیله اینترنت از طریق یک کامپیوتر با یک تلفن : PC 2 Phone

گفته می شود.

به امکان ایجاد ارتباط تلفنی بوسیله اینترنت از طریق یک تلفن با یک تلفن دیگر : Phone 2 Phone

گفته می شود. Phone2Phone

(Internet Service Provider) . گفته می شود ISP به مراکز سرویس دهی اینترنت : ISP

Internet Telephony Service ) . گفته می شود Phone2Phone , ITSP به مراکز سرویس دهی : ITSP

(Provider

های کامپیوتر قرار می گیرد و بوسیله یک Slot به کارت سخت افزاری اطلاق می شود که در یکی از : DVB

کند. Receive کابل به دیش متصل شده و از طریق آن می تواند

است که به دیش وصل شده و عمل دریافت اطلاعات از دیش را انجام می دهد. Device یک : Receiver

است که به دیش وصل شده و عمل ارسال اطلاعات به دیش را انجام می دهد. Device یک : Transiver

به تجهیزاتی گفته می شود که بتواند هنگام کارکردن کاربران, سایتهای بازدید شده توسط آنها : Cache Server

را در خود نگهداری کرده و در صورتی که یک کاربر دیگر بخواهد همان سایتها را بازدید نماید با سرعت

Cache دریافت کند. وجود Cache Server بیشتر و صرفه جویی در پهنای باند پاسخ خود را از طریق

در شبکه می تواند تا 50 درصد در اندازه پهنای باند صرفه جویی کند و راندمان شبکه را بالا ببرد. Server

و هم می تواند نرم افزاری باشد.(مثل: (Cache Force هم می تواند سخت افزاری باشد (مثل Cache Server

- قابل نصب است. 3 Win که تحت 2000 ISA - قابل نصب است. 2 Windows و Linux که تحت Squid -1

که محصول شرکت RealCache - ها قابل نصب است. 4 Windows و اکثر Linux که تحت CacheXpress

قابل نصب است.) NT و 4 Win داده پردازان دوران بوده و تحت 2000

گفته می شود. این نرم افزارها کنترل ISP به نرم افزارهای مدیریت کاربران در یک : Accounting/Billing

میزان استفاده کاربران از شبکه اینترنت را برعهده دارند. معروف ترین نرم افزار در این زمینه در کشورمان

های
ISP نام دارد که هم اکنون بیش از 40 درصد از ISPUtil محصول شرکت داده پردازان دوران بوده و

نیز که برای کنترل مصرف کاربران تلفنی بکار VoIPUtil کشور از آن استفاده می کنند. همچنین نرم افزارها می باشد دیگر محصول این شرکت می باشد.

ITSP رفته و مختص

هم بصورت سخت افزاری و هم بصورت نرم افزاری وجود دارد و وظیفه آن بالا بردن ضریب : Firewall

شدن و سوء استفاده توسط افراد سودجو می باشد. Hack امنیتی شبکه به منظور جلوگیری از

هم بصورت سخت افزاری و هم بصورت نرم افزاری وجود دارد و وظیفه آن جلوگیری از : URL Filtering

ورود کاربران به سایتهای غیر اخلاقی و غیر مجاز می باشد.

بوده PCI ها مورد استفاده قرار می گیرد. دارای یک کارت ISP دستگاهی است که معمولا" در : MultiPort

های یک Comport می توان MultiPort یک کامپیوتر نصب می شود. با نصب Mainboard و بر روی

به یک کامپیوتر متصل کرد. Modem کامپیوتر را افزایش داد و تعداد زیادی

به آن متصل بوده و کاربران می توانند به آن Modem به کامپیوتری گفته می شود که تعداد زیادی : RAS

کرده و از اینترنت استفاده کنند. Connect

کرده و از Connect به دستگاههایی گفته می شود که کاربران اینترتنی قادر باشند به آن : Access Server

طریق آن به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

کرده و از Connect به دستگاههایی گفته می شود که کاربران تلفنی قادر باشند به آن : VOIP Gateway

طریق آن با کشورهای مختلف ارتباط تلفنی برقرار کنند.

از طریق اینترنت در ارتباط بوده و VoIP Gateway به تشکیلاتی گفته می شود که با : VOIP Carrier

و کشورهای مختلف را برقرار می سازد. VoIP Gateway ارتباط های تلفنی بین

: ISP انواع راههای ارتباط آاربر به

ADSL ،Wireless ،E خط 1 ، Leased خط آنالوگ ، خط

می تواند برای دستیابی به اینترنت از یک یا چند روش از روشهای زیر استفاده کند. ISP هر.

Dish Send/Rec ،Receive Only Dish ،ADSL ،Wireless ،E خط 1 ، Leased خط آنالوگ ، خط

عبارتند از: ( E متصل می-آند(برای خطوط آنالوگ و 1 ISP انواع دستگاههای ارتباطی آه آاربر را بهاز

ISP به منظور برقراری ارتباط کاربران با Cisco امروزه استفاده از روترهای : Cisco -1 روترهای

جمله رایج ترین روشهای موجود است.

و Com برای افزایش دادن پورتهای Multiport همانگونه که قبلا" گفته شد از : Moxa Multiports -2

می باشد Moxa محصول شرکت Multiport به آنها استفاده می شود. رایج ترین External اتصال مودمهای

ها Multiport . می باشد ( Rack قابل نصب در ) Rackmount رومیزی) و ) Desktop که دارای دو مدل

Equinox دارای مدلهای 8پورت , 16 پورت و 32 پورت هستند. از انواع دیگر مولتی پورت می توان به

اشاره کرد.

می باشد و در شبکه مستقیما" به CPU بوده و دارای Moxa محصول شرکت : Moxa Async Server -3

وصل می شود. و تعداد زیادی خطوط تلفن به آن وصل می شود و کاربران از طریق آن می توانند به Hub

شبکه وصل شوند.

قادر است هم به منظور Router بوده و همانند Lucent محصول شرکت : Lucent Max TNT -4

ها مورد استفاده قرار بگیرد. ITSP برای VoIP Gateway ها و هم به منظور ISP برای Access Server

در این دستگاه کلا" امکان نصب 10 ماژول وجود دارد. برخی از این ماژول ها عبارتند از:

support for analog :modem, ISDN, VoIP, V.110, and PHS MultiDSP module

users Digital modem module: support for analog modem and ISDN

Analog modem module

Channelized T1/E1

Ethernet module

می MB/s با سرعت 100 Ethernet و یک MB/s با سرعت 10 Ethernet ضمنا" این دستگاه دارای چهار

توانایی MultiDSP باشد. این دستگاه توانایی پشتیبانی از انواع خطوط مخابراتی را دارد. هر ماژولوصل کنیم

Max را به MultiDSP را دارد. بنابراین اگر 10 ماژول Dialup پشتیبانی از 96 پورت

توانایی پشتیبانی از 960 خط را خواهد داشت!

بوده و دارای مشخصات زیر Lucent محصول Max TNT این دستگاه هم مانند : Lucent Max 3000

است :

Flash اندازه ظرفیت MB و 16 Ram اندازه MB می باشد. 32 E برای اتصال خطوط 1 WAN دارای 2

آن می باشد.

برای اتصال Internal بوده و دارای 30 مودم Taicom این دستگاه محصول شرکت : Taicom TopServer

به خطوط آنالوگ می باشد.

E بوده و از خطوط معمولی و 1 USRobotics این دستگاه هم محصول شرکت : USRobotics Net Server

پشتیبانی می کند.

جاسازی Box بوده که حاوی تعداد زیادی مودم است که در یک Zyxel محصول : Zyxel ModemPool

شده اند و می توان آنرا به یک کامپیوتر متصل کرده و از آن استفاده نمود. اخیرا" یک شرکت ایرانی بنام

را تولید کرده است.
Ghasedak مشابه بنام ModemPool قاصدک نیز یک

مورد استفاده قرار می گیرد. هر VoIP دستگاه تک منظوره ای است که فقط برای :Quintum : Tenor

معمولا" 4 یا 8 پورت را پشتیبانی می کند. Tenor دستگاه

به خطوط تلفن معمولی و بالعکس استفاده E دستگاهی است که از آن برای تبدیل خطوط 1 : ChannelBank

می شود.

های مختلفی به بازار عرضه شده اند که از پرداختن به آنها Access Server امروزه علاوه بر موارد فوق

Cisco های Router ها Access Server اما ازمیان همه . Hyundai و Nortel صرفنظر می کنیم. مثل

ازمحبوبیت بیشتری برخوردارند. زیرا قابلیت انعطاف پذیری بیشتری داشته و ماژول های مختلفی می توان

بر روی آنها نصب کرد و به منظورهای مختلف از آنها استفاده نمود.

را بررسی نمائیم.
Cisco در جلسه آینده قصد داریم انواع روترهای

نگاه امروز :

یا یک سایت در اینترنت است.
IP کردن یک Trace یک نرم افزار جالب برای Visual Route نرم افزار

مورد نظر شما را Host های شما تا رسیدن به Packet این نرم افزار با ترسیم نقشه کره زمین محل عبور

کنید. Download در میان شبکه عنکبوتی اینترنت ترسیم می کند. این نرم افزار را می توانید از آدرس زیر

ftp.visualware

يکشنبه 18/11/1388 - 7:29

این سه ادعا را در نظر بگیرید :

١. پست الکترونیک شما شخصی نیست.

٢. نامه شما الزاما به شخص مورد نظر ارسال نمی شود.

٣. نامه شما، حتی پس از حذف کردن، از بین نخواهد رفت.

مقاله زیر حقیقت ادعاهای فوق را مشخص می کند و اخطار می دهد که چرا باید در

ارسال اطلاعات محرمانه توسط پست الکترونیک، دقت کنید.

١. مشکل محرمیت نامه

وقتی را نامه ای از رایانه
A به رایانه B ارسال می کنید، این نامه در سفر خود، از چندرایانه دیگر، B , C , D عبور می کند. در هر نقطه، یک شخص بی احتیاط، امکان

مشاهده و یا حتی تغییر نامه شما را دارد.

در یک اینترانت حفاظت شده، مثل شبکه داخلی یک شرکت، از بین رفتن محرمیت به

صورتهای زیر امکان پذیر است:

* تیم فناوری که به سرور پست الکترونیک دسترسی دارند، بی احتیاط باشند.

* افراد غیر مجاز به سرورها دسترسی داشته باشند، مثلا سرپرست، بدون خروج از

سیستم (
Logout ) از محل کار خود خارج شود.* ابزار حفاظت در مقابل متجاوزین ( Hackers ) نا کارآمد و یا محکم کاری شده نباشند.

وقتی نامه در اینترنت (محیط عمومی) ارسال می شود، خطر خیلی بیشتر است. وقتی

شما از تهران به شیراز نامه ارسال می کنید ممکن است از چند ده رایانه عبور کند که

هریک در معرض خطرات بالا هستند.

٢. مشکل شناسائی هویت

خطر دیگر این است که شما واقعا نمی دانید که چه کسی نامه را دریافت خواهد کرد.

مثلا بعضی ها نامه دریافتی را به آدرس دیگری منتقل می کنند (
Forwarding ) و یا به

افراد دیگری اجازه خواندن نامه را برایشان می دهند. مثلا اگر برای فرد ارشد نامه

بفرستید، دقت کنید که آن نامه توسط منشی و یا جایگزین او خوانده خواهد شد.

٣. مشکل حذف نامه

مشکل دیگر محرمیت در مورد نامه های الکترونیکی زمانی است که شما نامه ای را

حذف می کنید. ممکن است توقع داشته باشید که نامه بلافاصله حذف بشود، ولی

هیشمه اینطور نیست. راه های زیادی هست که یک نامه حذف شده هنوز قابل

دسترسی باشد

١- نسخه های پشتیبان (
Backup ) از سرور ممکن است شامل نامه هائی باشد که

بعدا حذف شده اند.

٢- اکثر برنامه های خواندن نامه ها، در زمان حذف نامه، آنرا به شاخه زباله دان (
Trashfolder ) منتقل می کنند و تا زمانی که شما آن شاخه را تخلیه نکنید، نامه های حذف

شده قابل دسترس خواهند بود.

٣- حتی با تخلیه شاخه زباله دان، برخی از برنامه ها، بایگانی نامه های خذف شده را

تا مدتی نگاه می دارند. در این مدت که معمولا ٣٠ تا ٩٠ روز است، نامه های حذف

شده

يکشنبه 18/11/1388 - 7:25

و رفع اشكال آنها

Continue :

با این پیغام احتمالا موقع گرفتن عكس مواجه شوید. پیشنهاد برای رفع این مشكل : 1- خاموش روشن كردن گوشی 2- خالی كردن فایلهای
tmp از MMC (با برنامه Extended File Manager می‌تونید این كار رو انجام بدید ) 3- خالی كردن ram گوشی ( برای اینكار كلید meno را بزنید و نگه دارید و با زدن كلید c برنامه های را كه احتیاج ندارین ببندین ) * روشی كه نتیجه داده: خالی شدن باطری گوشی تا اینكه خود گوشی اتوماتیك خاموش شود، بعد از ساعاتی گوشی را به شازژ بزنید و پس از شارژ روشن كنید. App Closed main :

این یك پیغام كلی است و پیگیری این پیغام كار آسونی نیست. پیشنهاد برای رفع این مشكل : 1- پاك كردن آخرین برنامه‌های ریخته شده روی گوشی 2- مستر ریست گوشی
App. Closed sSaverdaemon :

اخطاری است برای اسكرین سیوری كه خوب كار نمی‌كند، برنامه اسكرین سیور خودتونو پاك كنید.


App..Closed.ACN LIST :

اخطاری است كه به دلایل زیر پیش می‌یاد: 1.ایجاد مشكل در نرم افزار 2. ناهمخوانی نرم افزار با سخت افزار گوشی 3. اجرای همزمان چندین برنامه
App.Closed mailnit :

این پیغام زمانی ظاهر می‌شود كه در مموری كارت مشكل پیش بیاد، در این حالت مموری كارت باید فرمت بشه.
App. Closed ncnlist :

وقتی
messege میاد بجای زنگ زدن این erorr مشاهده می‌شه . پیشنهاد برای رفع این مشكل : 3- پاك كردن آخرین برنامه‌های نصب شده. 4- غیر فعال كردن Receive Report در بخش Text Message
5- پاك كردن پیغامهایی كه بصورت فونت فارسی در گوشی ذخیره شدند 6- مستر ریست گوشی
System Error :

پیغام مربوط به سیستم گوشی هست. مشكلات زیادی باعث ایجاد این
error میشه1 :- وصل كردن مموری كارت گوشی دیگه كه روش برنامه نصب هست -2كامل نصب نشدن یك برنامه كه در روت گوشی نصب شده -3 مستر ریست كردن گوشی قبل از فرمت كردن مموری كارت و... پیشنهاد برای رفع این مشكل : 1- مستر ریست گوشی phone will be restarted :

این پیغام وقتی میاد كه شما برنامه های زیادی رو لود كرده باشین
General :Alredy in use :

این
Error هنگام پاك كردن مسیج و یا فایلی دیده شده. پیشنهاد برای رفع این مشكل : فایلی توی فولدر Message بصورت Hidden شده كه اگر از Hidden بودن خارجش كنید درست میشه. برای اینكار از برنامه SeleQ استفاده كنید.

Memmory Card Corrupted :

این مشكل زمانی ایجاد می‌شود كه مموری كارت خوب فرمت نشده و یا در حین فرمت با مشكل دیگه‌ای روبرو شده، برای مثال خود من وقتی یكبار مموری كارت روفرمت می كردم، وقتی وسطهای كار
Cancel كردم – این پیغام را برای من می‌داد. دوباره فرمت كردم و درست، شما هم سعی كنید دوباره فرمت كنید و اگه نشد با كارت ریدر فرمت كنید.


there is nothing good palying :

زمانی با این پیغام مواجه می‌شویم كه از برنامة
mum sms و یا برنامه‌های مشابهی كه برای sms هست استفاده می‌كنیم. این برنامه‌ها smsها رو مخفی میكنه – اگه شما این برنامه رو پاك كنید از این مشكل هم راحت می شوید. Phone Startup Failed.Contact the retailer :

این پیغام موقعی ظاهر میشود که بعلت ریستارت نادرست و یا نصب یک برنامه مخرب فایل
startup گوشی پاک شده باشه برای حل این مشكل سیم كارت ومموری كارت را درآورده و دوباره جا بزنید، اگه درست نشد مستر ریست كنید. در صورتیكه با فلش هم درست نشود نیاز به سرویس در یك نمایندگی است و احتمال مشكل سخت افزاری دارد. close all application :

هنگام نصب برنامه و یا ... رخ می‌دهد. گوشی را خاموش كرده و پس از روشن كردن دوباره سعی نمایید
unable to install comitable with series 60 support version 0.00 :

معمولا برای گوشی های غیراز سری 60 به هنگام نصب برنامه ایجاد می‌شود ولی گاهی در گوشی هایی كه مربوط به سری 60 هم هستند دیده می‌شود. برای اینكار بهتر است گوشی را مستر ریست كنید.

select access point (no data) :

علت اون پیغام اینکه یکی از برنامه های موجود در گوشی شما در خواست دسترسی به اینترنت میکنه اون میتونه یک برنامه آنتی ویروس یا هر برنامه دیگری باشه. اونها رو غیر فعال كنید گوشی فقط عدد تایپ می‌كنه :
پیشنهاد برای رفع این مشكل : 1- دكمه مربع را بگیرید و نگه دارید تا حروف تایپ بشه 2- تعریف كردن كاری برای دكمه مربع درگوشی ( مانند برنامه‌های چراغ قوه (
power torch ) و ... ) ساعت گوشی عقب وجلو می‌شه:
پیشنهاد برای رفع این مشكل : به قسمت تنظیم زمان می روید و
GMT
offset را روی 03:30+ تنظیم می كنید به محض تغییر دادن offset از شما سوال می كند كه update date and time of the phone? شما No را انتخاب كنید آمدن صدای موزیك از گوشی هنگام استفاده از هندزفری :
این مشكل روی گوشی‌های 3650 می‌باشد – راه حلی غیر علمی دارد به این صورت كه خیلی آروم فیش هندز فری رو تا نصفه داخل گوشی فرو كنید بعد كه صدا داخل اسپیكر ها شد فیش رو آروم تا ته فرو كنید گوشی مدام پیغام خطای با علامت ! را نشان می دهد.
احتمالا
Error
مربوط به برنامه Mini Gps باشه كه تنظیم شده روی Event Alarm و یا یه برنامه مثل( screen saver ) كه بعد از هر 20-30 ثانیه میخواد فعال شه و چون نمیتونه ارور میده موبایل پیغامهایی مثل رسیدن پیام كوتاه (مَسیج) و تلفنهایی كه جواب نداده شده (میس كال) را نمایش نمی دهد:
در قسمت
log
گوشی منوی چپ را بزنید و سپس در قسمت اپشن گوشی در قسمت log duration به جای گزینه no log یا 1 روز یا 10 یا 30 را انتخاب كنید! كم شدن صدا هنگام صحبت در 6600 :
برنامة
Callcheater
را غیر فعال كنید و یا كلاً پاك كنید پس از خاموش كردن گوشی روشن نمی شود :
این مورد در موارد زیادی اتفاق می‌افتد. در حالت شایع وقتی
sms
ها در حالت Sending در Outbox باقی بمانند و گوشی خاموش شود، دیگه روشن نمی‌شه. بهتره در درجة اول مموری كارت رو درآورده و گوشی رو روشن كنید اگه درست نشد مستر ریست كنید و بعد گوشی رو فرمت. مشكل 6600 كه ساعتش خود به خود عوض میشه ممكن هست از قسمت auto time update باشه.اگر اون فعال باشه این مشكل پیش می آید
موزیك روشن شدن گوشی نوكیا 6600 قطع و وصل میشه :
در حالت
Safe Mode این مشكل بوجود نمیاد. این مشكل مربوط به مموری كارت می‌باشد و ربطى هم به Firmware نداره. بهتره نرم افزار هاى Autorun رو حذف كنید. كسانی هم كه پین كد وارد گوشی كردند اگه مدتی پس از درخواست پین كد و وارد كدن اون فاصله بذارند مشكل حل می‌شود. دریافت نكردن sms :

اگه برنامه‌ای درباره
sms دارید پاك كنید. به تنظیمات message مراجعه كنید و شماره مركز sms رو چك كنید. در صورتی كه با اینكارها درست نشد مستر یست و غیر از اون مراجعه به مخابرات. جایگزینی صدای زنگ اصلی گوشی 3230 بجای زنگ انتخابی :
با تعویض سیمكارت درست شده ذخیره نشدن عكسهای گرفته شده توسط گوشی، وارد نشدن به گالری ، نمایش داده نشدن عكسها در گوشی :
فقط مستر ریست قطع شدن تماسها و دادن miss Call به آنها :
این ایراد از مخابرات می‌باشد و از گوشی شما مشكلی ندارد. ویبره موبایل كار نمی‌كند :
مشكل سخت افزاری و یا مكانیكی است، ضربه های كوچكی به گوشی وارد كنید.

سری کامل کد های مخفی نوکیا

#06#*

سریال نامبر گوشی را نشان میدهد (
IMEI )

#92702689#*
نمایش : سریال نامبر گوشی ، تاریخ ساخت ، تاریخ فروش ، تاریخ آخرین تعمیرات ( 0000 به معنای نداشتن تعمیر قبلی) برای خروج از این صفحه باید گوشی را خاموش و دوباره روشن کنید. #3370*
با این کد شما از حالت
EFR استفاده خواهید کرد که باعث میگردد از حداکثر کیفیت صدای گوشی برخوردار شوید اما در عوض مصرف باطری شما کمی بالاتر خواهد رفت #3370#
حالت
EFR
را غیر فعال میسازد. #4720#*
گوشی را در حالت کیفیت صدای پائین قرار میدهد و در عوض مصرف باطری شما درحدود 30 درصد کاهش میابد.


#4720#*
حالت قبل را غیر فعال میسازد. #0000#* و یا #9999#* ورژن سیستم عامل گوشی ، تاریخ ساخت

نرم افزار ، و نوع فشرده سازی را نشان میدهد.

#30#*
شماره های محرمانه گوشی را نمایش میدهد.

#67705646#*
در گوشیهای مدل 3310 و 3330 لوگوی شبکه را حذف میکند ( IR-TCI )

#73#*
تایمر گوشی و همچنین تمام امتیازات بدست آمده در بازیها را Reset میکند
.

#746025625#*
نمایش وضعیت سرعت clock سیمکارت گوشی. اگر گوشی شما دارای حالت SIM Clock Stop Allowed باشد به این معنا خواهد بود که گوشی شما میتواند درحالت کمترین میزان مصرف باطری درحالت Standby قرار بگیرد.#2640#*
کد رمز فعلی گوشی را نشان میدهد. کد رمز گوشی در حالت عادی 12345میباشد.
#7780#*
RESET گوشی یا همان بازگشت به حالت تنظیمات کارخانه ای. مناسب برای زمانیکه گوشی قاطی کرده است . درواقع درایو C گوشی را ریست میکند (ریست گوشی بدون حذف برنامه ها) بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.) #7370#*
فرمت گوشی . مناسب برای زمانیکه گوشی خیلی خیلی قاطی کرده است. درواقع این کد درایو
C
گوشی را فرمت میکند و البته تمامی برنامه ها و فایلهای موجود بر روی این درایو از بین خواهند رفت . بعد از وارد کردن این کد ، گوشی از شما تقاضای وارد کردن security code را خواهد داشت که اگر آنرا قبلا تغییر نداده باشید 12345 میباشد.)
روش مستقیم فرمت گوشی های اسمارت فون بدون نیاز به منوی گوشی:
اگر پسوورد (
security code ) گوشی قبلا تغییر داده شده است و آنرا نمی دانید و همچنین گوشی شما از سیستم عامل سیمبین ورژن7 استفاده می کند ( مثل 6600 و 7610 و 6620 و 6260 و 9500 و 9300 ) ابتدا گوشی را خاموش کرده و در حالیکه سه دگمه سبز ، * ، 3 را همزمان نگه داشته اید گوشی را روشن کنید و آنها را آنقدر نگه دارید تا کار فرمت آغاز بشود. دراین حالت از شما دیگر پسوورد خواسته نخواهد شد و مستقیما گوشی فرمت خواهد شد.
فرمت کارت حافظه گوشی:
به صورت
safe mode
گوشی را روشن کنید ( برای اینکار درحالیکه دگمه pen (مداد) را نگه داشته اید گوشی را روشن کنید البته درظاهر تفاوتی را مشاهده نخواهید کرد.) سپس این مسیر را در گوشی بروید: menu>>Extras>>Memory>>Format MEM.card

حالت
safe mode بسیار به دردتان خواهد خورد و در مواقعیکه گوشی هنگ کرده و بالا نمی آید احتمالا به دادتان خواهد رسید و باعث می شود گوشی بالا بیاید و بعد از آن بتوانید گوشی را درصورت تمایلتان فورمت و یا کار دیگری بر روی آن بکنید. درواقع کار آن همانند عمل safe mode ویندوز می باشد و در این حالت دیگر اکثر برنامه های کاربردی که در پشت صحنه همیشه در حال اجرا بودند ، دیگر اجرا نخواهند شد و به همین دلیل گوشی اصطلاحا به راحتی بالا می آید. که در گوشی های مختلف کمی متفاوت می باشد و در اسمارت فونها اکثرا باید کلید خاصی را ( کلید ABC و یا PEN ) را نگه داشته و سپس گوشی را روشن کنید.تاکید می کنم که در حالت safe mode شما تغییری در ظاهر منوی گوشی نخواهید دید و همه چیز در پشت صحنه اتفاق افتاده است و یا بهتر بگویم از اتفاق افتادن آنها ( برنامه ها ) جلوگیری کرده است. #43#*
کنترل حالت
call waiting ( انتظار) گوشی. #61#*
کنترل شماره ای که به عنوان
divert در صورتیکه به تلفن پاسخ داده نشود ، تعیین گردیده است. #62#*
کنترل شماره ای که به عنوان
divert درصورتیکه شبکه دچار اشکال باشد ( آنتن نباشد) تعیین گردیده است. #67#*
کنترل شماره ای که به عنوان
divert درصورتیکه گوشی اشغال باشد ، تعیین گردیده است.
#شماره*21**
divert به شماره مورد نظر در هر حالتی. #شماره*61**
divert به شماره موردنظر در حالت عدم پاسخ گوئی ( no Reply )به تلفن زده شده. #شماره*67**
divert به شماره مورد نظر در حالت اشغال بودن گوشی ( on Busy )

 

يکشنبه 18/11/1388 - 7:23

آیا تا کنون جمله زیر توجه شما را جلب کرده است؟

Yahoo! DomainKeys has confirmed that this message was sent by yahoo.com

اخیراً هنگامی که ایمیل های خود را در یاهو چک می کنید، چنانچه فرستنده هم از اکانت یاهو استفاده کرده باشد، در قسمت From: و بعد از نام فرستنده، جمله فوق را می بینید.

جعل ایمیل که عبارتست از جعل آدرس ایمیل شخص یا شرکت دیگر به منظور جلب اعتماد کاربران برای بازکردن پیام ها، یکی از بزرگترین چالش هایی است که امروزه جامعه اینترنت و تکنولوژی های ضداسپم با آن مواجه هستند. ارائه کنندگان سرویس های ایمیل بدون تأیید هویت فرستنده و امکان ردگیری آن، هرگز نمی توانند مطمئن باشند که آیا یک پیام اصلی است یا جعلی و بنابراین مجبورند برای آنکه مشخص شود کدام ایمیل ها را تحویل گیرنده بدهند یا کدام را مسدود کنند و کدام را قرنطینه کنند، از بعضی روش های مبتنی بر حدس استفاده کنند.

DomainKeys یک طرح پیشنهادی فنی از طرف یاهو است که می تواند پاسخی واضح به پروسه تصمیم گیری در مورد صحت ایمیل بدهد. این تکنولوژی امکان این عمل را با ارائه مکانیسمی برای تأیید دامنه هر فرستنده ایمیل و جامعیت پیام های ارسالی میسر می کند (جامعیت یعنی ایمیل ها در طول ارسال تغییر نکرده اند). هنگامی که وجود دامنه مورد تأیید قرار بگیرد، می توان آن را با دامنه استفاده شده توسط فرستنده در فیلد From: پیام مقایسه کرد تا در صورت جعل، مشخص گردد. اگر جعلی باشد، یا هرزنامه (اسپم) است یا پیام تقلبی و می توان بدون دخالت کاربر پیام را حذف کرد. اگر جعلی نباشد، دامنه شناخته شده است و یک پروفایل ماندگار می تواند برای دامنه ارسال کننده برقرار گردد و به ارائه کنندگان سرویس ارائه و حتی برای کاربران نمایش داده شود.برای شرکت های شناخته شده که معمولاً ایمیل تجاری به مشتریان می فرستند، مانند بانک ها و سرویس های تجارت الکترونیک، فایده تأیید هویت بسیار بیشتر است، چرا که می توانند به کاربرانشان در حفاظت از «حملات phishing یا هویت ربایی» کمک کند.

برای مشتریان، مانند کاربران ایمیل یاهو یا سایرین، حمایت از تکنولوژی های تأیید هویت به این معنی است که می توانند اعتماد به ایمیل را از سر بگیرند و ایمیل می تواند به نقش خود به عنوان یکی از قویترین ابزارهای ارتباطی در زمان ما ادامه دهد.

 

استانداردسازی

شرکت یاهو سعی دارد
DomainKeys را به یک استاندارد اینترنتی تبدیل کند. یاهو امیدوار است که DomainKeys پروسه استانداردهای اینترنتی IETF (Internet Engineering Task Force) را طی کند و نهایتاً به عنوان یک استاندارد اینترنتی IETF تصویب شود.

 

DomainKeys چگونه کار می کند؟

سرورهای ایمیل فرستنده

برای امضاء کردن یک ایمیل با
DomainKeys دو مرحله وجود دارد:

۱- Set up (راه اندازی): صاحب دامنه (معمولاً تیمی که سیستم های ایمیل را در یک شرکت یا ارائه کننده سرویس اداره می کند) یک جفت کلید عمومی/اختصاصی را برای استفاده در امضای تمام پیامهای خروجی تولید می کند. کلید عمومی در DNS (Domain Name System) منتشر می شود و کلید اختصاصی در اختیار سرویس دهنده ارسال ایمیل قرار داده می شود. مرحله «A» در شکل نشانگر این بخش است.۲-

Siging (امضاءکردن): هنگامی که هر ایمیل توسط یک کاربر مجاز آن دامنه، ارسال می شود، سیستم ایمیل مجهز به DomainKeys، به صورت خودکار از کلید اختصاصی ذخیره شده برای تولید امضای دیجیتالی پیام استفاده می کند. این امضاء سپس به header ایمیل الصاق می شود و ایمیل به سرور ایمیل گیرنده ارسال می شود. این مرحله «B» است که در شکل نشان داده شده است.

 

 

 

سرورهای ایمیل گیرنده

۱-
Preparing (آماده سازی): سیستم دریافت کننده ایمیل مجهز به DomainKeys امضاء و «دامنه ارسال کننده ادعاشده» (Claimed From: Domain) را از داخل header ایمیل استخراج می کند و کلید عمومی مربوط به دامنه ارسال کننده ادعاشده را از DNS می گیرد. این مرحله «C» در شکل نشان داده شده است.

۲- Verifying (تأیید هویت): سپس با استفاده از کلید عمومی گرفته شده از DNS، سیستم دریافت کننده ایمیل کنترل می کند که امضاء توسط کلید اختصاصی متناظر تولید شده باشد. این امر ثابت می کند که ایمیل واقعاً توسط فرستنده ادعا شده در ابتدای ایمیل و با اجازه وی ارسال شده است و اینکه header و محتوا درطول ارسال تغییر نکرده است.۳-

Delivering (تحویل): سیستم دریافت کننده ایمیل سیاست های محلی را براساس نتیجه بررسی امضاء اعمال می کند. اگر دامنه مورد تأیید قرار بگیرد و سایر بررسی های ضداسپم نیز تشخیص اسپم ندهند، ایمیل می تواند به inbox کاربر تحویل داده شود. اگر امضاء تأیید نگردد یا وجود نداشته باشد، ایمیل می تواند حذف شود، علامت زده شود یا قرنطینه شود. مرحله «D» در شکل، این بخش را نشان داده است.عموماً یاهو انتظار دارد که DomainKeys توسط سرورهای دریافت کننده ایمیل تأیید گردد. به هرحال، سرویس گیرنده های ایمیل می توانند برای داشتن قابلیت تأیید امضاء، تغییر داده شوند و براساس نتایج بررسی و سیاست هایشان، در مورد ایمیل های دریافتی تصمیم گیری کنند.

 

مرجع: Yahoo!

 

يکشنبه 18/11/1388 - 7:22