تعداد مطالب : 642
تعداد نظرات : 140
زمان آخرین مطلب : 2410روز قبل

سخنان بزرگان درباره تجربه

هر چه می توانید از اشتباهات دیگران چیزهای جدید بیاموزید. چون شما وقت كافی برای همه این تجربیات نخواهید داشت.     آلفرد شین ولد

تجربه چیزی نیست كه برای یك مرد اتفاق می افتد بلكه عملی است كه او در برابر آن اتفاق انجام می دهد.     آلووس لئونارد هكسلی

هیچ كاری وقت تلف كردن نیست اگر از تجربه آن با زیركی استفاده كنید.     آگوستی رادین

هیچ پزشكی واقعاً زبردست نیست مگر اینكه یك یا دو مریض را كشته باشد.     هیندو پرورب

زمانیكه به چیزی احتیاج دارید و آنرا در اختیار ندارید تجربه ای با ارزش بدست خواهید آورد.

قضاوت خوب در اثر تجربه بدست می آید و اغلب تجربه از قضاوت بد بدست می آید.   ریتا مای بران

اگر می خواهید دموكراسی را بفهمید وقت كمتری را در كتابخانه با افلاطون بگذرانید و وقت بیشتری را با مردم در اتوبوس بگذرانید.     سیمون استرانسكی

تجربه نامی است كه هر كسی بر خطاهای خود می گذارد.     اسكار وایلد

تجربه همان چیزی است كه باعث می شود شخص اشتباه جدیدی را به جای اشتباه قبلی مرتكب نشود.

در جوانی یاد می گیریم و در پیری می فهمیم.     ماری ابنر

زندگی هنر نقاشی كردن بدون پاك كن است.

جاده منتهی به عقل و دانایی؟

خوب این جاده هموار است و توضیح آن ساده:

اشتباه

و اشتباه

و دوباره اشتباه

اما كمتر

و كمتر

و كمتر می شود.     پیت هین(از كتاب جاده ای به سوی فرزانگی)

دنیا مدرسه شماست.     مارتین اچ. فیشر

اگر می توانستیم تجاربه هایمان را به اندازه ای كه ارزش داشتند بفروشیم همه میلیونر بودیم.               آبیگیل ون بورن 

دانش اگر با تجربه همراه نشود كالایی كم ارزش است.      كلارنس دی

همه چیز گفته شده است ولی تا زمانیكه كسی نمی شنود ما ادامه می دهیم و دوباره از ابتدا شروع می كنیم.     آندره گید

دوشنبه 19/9/1386 - 12:53

امضای پست الكترونیكی

ایمیل شما می تواند دارای یك امضای باشد كه در انتهای پیغام شما ظاهر می شود امضای ایمیل همان امضایی كه شما با دست خو می زنید نیست بلكه شامل اطلاعات مفیدی درباره شما است. حتماً تا به حال در ایمیل خود با گزینه Signature روبرو شده اید این همان جایی است كه شما می توانید امضای الكترونیكی خود را قرار دهید. اما این امضا حاوی چه مطالبی میتواند باشد و استفاده از آن چه لزومی دارد؟ در این مقاله مطالبی در مورد امضای ایمیل می خوانید.

ــ امضای شما مانند یك كارت ویزیت می تواند شامل نام، عنوان، شماره تلفن یا فكس، آدرس محل كار و آدرس پست الكترونیكی (ایمیل) شما باشد.

ــ استفاده از امضای الكترونیكی باعث صرفه جویی در وقت شما می شود اگر زمان برای شما اهمیت دارد استفاده از امضای الكترونیكی به شما در صرفه جویی در زمان كمك می كند چون برای هر ایمیل لازم نیست یك سری اطلاعات تكراری را مرتباً تایپ كنید.

ــ بعضی از نرم افزارهای پست الكترونیكی به شما امكان ذخیره بیش از یك امضا را می دهند بنابراین می توانید مثلاً برای ایمیل ههای شخصی از یك امضا و برای ایمیل های كاری از یك امضا استفاده كنید.

ــ ممكن است در آینده امضای پست الكترونیكی شامل یك كد رمز باشند تا بتوان فرستنده نامه را مشخص كرد و به این وسیله به یك پیغام ایمیل مانند یك كاغذ نامه سندیت داد.

دوشنبه 19/9/1386 - 12:46
با موس خود حرف بزنید

موس مسافرتی جدیدی که هم زمان یک موس نوری و مکالمهی تلفن اینترنتی (Voip) اسکایپ در آن ترکیب شده است عرضه شد.این موس دارای یک صفحه نمایش  LCD 128  در 64 پیسکلی بر روی این موس اسکایپ وجود دارد که شماره تماس گیرنده و سایر اطلاعات را نمایش می دهد .
این موس یک صفحه کلید شماره گیری استاندارد دارد که به کاربر امکان می دهد تا به یک تماس پاسخ داده و یا برای برقراری تماس شماره گیری کند.این موس  مجهز به تراشه پیشرفته ای است که با کمک نرم افزار اسکایپ بر قراری یا دریافت تماس فوری (Voip) را در آن ممکن می سازد .
همچنین میکروفن ? اسپیکر ? کابل USB ? تنظیم کننده میزان صدا ? تشخیص خوکار بین موس و تلفن از دیگر ویژگی های این موس به شمار می رود . وزن آن 100 گرم است و ابعاد آن 55 در 105 در33 می باشد.

جالب بود نه؟؟

دوشنبه 19/9/1386 - 12:35
دانلود رایگان نرم‌افزارهای اسلامی

در این سایت نرم‌افزارهایی مانند قرآن، نهج‌البلاغه، آلبوم جبهه، زندگینامه چهارده معصوم، آثار امام خمینی، صحیفه نور، آثار شهید مطهری و ... جهت داملود قرار دارد.


استفاده از تمامی این نر‌م‌افزارهای این سایت رایگان است، برخی از این نرم‌افزارها تحت داس هستند كه البته با اعمال تنظیماتی می‌توان همانها را هم اجرا كرد. (اگر در این خصوص سوالی داشتید مطرح بفرمایید)
www.hawzah.net/per/other/software.htm
برای ورود بر روی لینک بالا کلیک کنید.
سه شنبه 13/9/1386 - 17:26
روزنامه آنلاین و رایگان همشهری

علاقمندان به مطالعه و خصوصاً دوستانی كه اخبار هر روز را در روزنامه‌های كشور دنبال می‌كنند، می‌توانند با مراجعه به این سایت مطالب روزنامه‌ همشهری را به صورت آنلاین و رایگان مطالعه نمایند.


شایان ذكر است كه برخی از این اخبار قبل از انتشار در سایت قرار می‌گیرد.
www.hamshahri.org/default.htm
برای ورود به سایت بر روی لینک بالا کلیک کنید.
چطور بود؟
سه شنبه 13/9/1386 - 17:22
 سایتهای مختلف را ترجمه كنید

یاهو را می‌شناسید ؟!

گاهی اوقات پیش می‌آید كه یك سایت خوب را پیدا می‌كنیم كه امكانات جالبی را ارائه می‌دهد ولی متاسفانه سایت مربوطه به زبانی غیر از فارسی و انگلیسی است و برای اغلب ما كه بجز این دو زبان زبان دیگری را متوجه نمی‌شویم، كار سخت می‌شود.

Yahoo Babel Fish یكی از امكانات جالب سایت یاهو می‌باشد كه می‌تواند سایتهای مختلف را ترجمه كند، مثلاً زبان آلمانی و فرانسه را به انگلیسی و بالعكس تبدیل كند.

البته در این سایت یك مترجم آنلاین و رایگان هم وجود دارد كه می‌توانید از آن هم استفاده كنید.

babelfish.yahoo.com/default.htm

برای ورود به لینک بالا كلیك كنید.
سه شنبه 13/9/1386 - 17:12

معنی و مفهوم اولیه اینترنت

اینترنت (internet) که برگرفته شده از کلمه inter-networking یک شبکه رایانه ای است که شبکه های گوناگون را به یکدیگرمتصل می کند.

به عنوان یک نام مناسب ، اینترنت یک شبکه بین المللی قابل دسترس برای عموم مردم است که شامل رایانه هایی است که بوسیله پروتکل TCP/IP جهت رد و بدل کردن بسته‌های اطلاعاتی و پروتکل ارتباطی با یکدیگر متصل هستند.

به هر عنوان بزرگترین شبکه از نوع ذکر شده در بالا را اینترنت می نامند. هنر انتصال شبکه‌های مختلف با استفاده از این روش را internet working می‌نامند.

بطور معمول ، اینترنت را معمولا با سرویس های مشهور آن مانند world wide web، پست الکترونیک می‌شناسند.

من نمیدونم مطالب من چقدر مفیده و دوستان چقدر استفاده میکنند پس شما موضوع مورد علاقه خود را به من معرفی کنید البته در زمینه رایانه و اینترنت تا من در مورد اون مطلب و آموزش مطلب قرار بدم .

دوشنبه 12/9/1386 - 19:53

معروفترین سیستم عامل‌های موبایل عبارتند از:

1- Symbian OS

می‌توان گفت سیمبیان بزرگترین سهم بازار سیستم عامل‌های موبایل را دارد. ولی در آمریکای شمالی از رقبای دیگر خود کمی عقب مانده است. همین بازار گرم سیمبیان یکی از دلایل موفقیت بزرگترین سهامدار و مشتریش یعنی Nokia، در تمام دنیا غیر از ژاپن، می‌باشد. سیمبیان توسط اکثر تولید کنندگان بزرگ گوشی مثل موتورولا، سامسونگ، LG و BenQ استفاده می‌شود. البته اخیراً نگرانی‌هایی در مورد خطر ویروس‌ها و تروجان‌ها (Trojan Horses) برای این سیستم عامل وجود دارد.

     

2- Linux

سیستم عامل لینوکس بیشتر در چین توسط Motorola، و در ژاپن توسط DoCoMo استفاده می‌شود. لینوکس علاوه بر اینکه یک سیستم عامل است، به عنوان مبنایی برای پلات فرم‌های دیگر (که توسط شرکت‌هایی مثل Motorola,TrollTech تولید می‌شوند) شناخته شده است.

PalmSource نیز در حال تولید اینترفیسی است که تحت سیستم عامل لینوکس کار می‌کند. پلات‌فرم‌های دیگری نیز بر اساس Linux ساخته شده اند که توسط شرکت‌های Motorola، NEC، NTT DoCoMo، Samsung و Vodafone ارائه می‌شوند.

 

3- RIM Blackberry

این سیستم عامل با کاربرد بسیار ساده، بیشتر برای کارهای بیزینس و فعالیت‌های تجارتی مناسب است.

سیستم عامل blackberry

 

4- Windows Mobile از خانواده Microsoft

سیستم عامل Windows CE به همراه میان‌افزار ویندوز موبایل به طور گسترده‌ای در آسیا مورد توجه قرار گرفته است.

     

5- Palm OS ارائه شده توسط Palm Source

Palm Source از قدیم روی پلات فرم‌های خودش (شرکت Palm) استفاده شده است. Access Linux Palm) ALP) نسخه پیشرفته‌ای است که از ابتدای سال 2007 ارائه شده است. APL شامل سطح پیشرفته‌ای از برنامه‌های لینوکس برای گوشی‌های Palm است.

 

6- Mac OSX

Apple نیز از یکی از ورژن های Mac OSX در گوشی‌های جدید Iphone استفاده می‌کند. برای این گوشی دو نسخه از Mac OSX مورد بررسی قرار گرفت:

Mac OS Tiger و Mac OS Leopard، اولی که هم اکنون در کامپیوترهای Mac وجود دارد، قابلیت دریافت صفحات HTML، ایمیل، گشت و گذار در وب، Widgets، تقویم، ارسال پیام و ... را دارد.

 نسخه Leopard می تواند بطور اتوماتیک از اطلاعات Backup گرفته و ذخیره کند و دوباره نسخه ذخیره شده را اجرا کند، همچنین دارای برنامه ای برای جستجوی پیشرفته  می‌باشد. Iphone یک یا هر دو نسخه این سیستم عامل را داراست.

اخیراً در مورد ظهور گوشی‌هایی با دو سیستم عامل نیز صحبت‌هایی شده است، مثلاً FIC Neo 1973 که دارای سیستم عامل Open Moko یا Windows Mobile خواهد بود.

پنج شنبه 8/9/1386 - 19:1

جديدترين روش خنك كننده رم به بازار عرضه شد

REAPER HPC، جديدترين روش خنك‌‏كننده رم به بازار عرضه شد.
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ايلنا, REAPER HPC روش خنك‌‏كننده جديد شركت OCZ است كه حرارت توليد شده توسط حافظه‌‏هاي سريع را به ميزان قابل توجهي كاهش مي‌‏دهد.
در روش فوق، حرارت از لوله مسي هادي گرما و سپس از طريق پر‌‏ه‌‏هاي آلومينيومي چسبيده به هم منتقل مي‌‏شود. هم زمان با انتقال گرما از حافظه، ساختار خاص حافظه‌‏هاي جديد باعث بهبود اوركلاكينگ، طول عمر و استحكام ماژول مي‌‏شود.

بر اساس اين گزارش، ماژول‌‏هاي اوليه با هيت سينك REAPER جديد، داراي سرعت 1066 MHZ و TIMING : CL 5-5-5 هستند. با شكل دادن يك EPP (پروفايل‌‏هاي كارايي بالا) و يك (SERIAL PRESENCE DETECT) SPD برنامه‌‏ريزي شده، ماژول‌‏هاي REAPER HPC مدل PC2-8500 مي‌‏توانند در سرعت‌‏هاي بالا با جديدترين تراشه‌‏هاي NVIDIA SLI كار كنند.
اگرچه اين سري ماژول حافظه‌‏ها كه داراي پشتيباني فني انفورماتيك گستر هستند، براي كاربران حرفه‌‏اي ساخته شده‌‏اند، با اين حال EPP نياز به پيكربندي دستي را برطرف مي‌‏كند و فرايند افزايش كارايي سيستم از طريق اوركلاكينگ را در خانه و براي تمام كاربران فرآهم مي‌‏كند.


سه شنبه 6/9/1386 - 11:51

تلويزيون "فوق‌نازك" به ضخامت سه ميليمتر

يك دستگاه تلويزيون صفحه تخت فوق‌العاده نازك كه بر اساس فناوري ديود انتشار نور ارگانيك (‪ (OLED‬ساخته شده است روز اول دسامبر (‪ ۱۰‬آذر) به بازار عرضه مي‌شود.
به گزارش پايگاه اينترنتي رويترز، عرضه اين تلويزيون رقيب جديدي را وارد بازار مي‌كند كه اكنون تحت تسلط تلويزيون‌هاي "ال.سي.دي" و پلاسما است. شركت "سوني" با اعلام اين خبر افزود، اين اولين تلويزيون ديود انتشار نور ارگانيك در جهان خواهد بود.

سوني، دومين سازنده بزرگ تلويزيون‌هاي ال.سي.دي پس از شركت الكترونيك "سامسونگ"، انتظار دارد كه يك دستگاه تلويزيون ‪ OLED‬با ضخامت ‪ ۳‬ميلي‌متر را به قيمت ‪ ۲۰۰‬هزار ين (معادل هزار و ‪۷۰۰‬دلار) بفروشد.

صفحه‌هاي ‪ OLED‬كه گفته مي‌شود كم انرژي مصرف مي‌كنند، نمايش‌گرهاي سبك و نازك از آنها تهيه مي‌شود، تصاوير موجدار ارائه مي‌دهند و در نمايش تصاويري كه سريع حركت مي‌كنند قوي هستند، براي تماشاي رويدادهاي ورزشي و فيلم‌هاي خشونت آميز مناسب هستند.

با اين وجود تحليل گران مي‌گويند، سازندگان در ساخت صفحات بزرگتر و كاهش قيمت اين محصولات براي رقابت تجاري با تلويزيون‌هاي ال.سي.دي و پلاسما هنوز با برخي چالش‌هاي فناوري روبرو هستند.

سه شنبه 6/9/1386 - 11:50