تعداد مطالب : 2159
تعداد نظرات : 961
زمان آخرین مطلب : 2116روز قبل

زندگی_مشترک_خوشبختی_خطبه عقد خوانده شده توسط رهبر معظم انقلاب

ازدواج و اختیار همسر، گاهی در سرنوشت انسان مؤثر است. خیلی از زنها هستند كه شوهرانشان را بهشتی می‌كنند. خیلی از مردها هم هستند كه زنهایشان را بهشتی می‌كنند. عكس آن هم هست. اگر زن و شوهر این كانون خانوادگی را قدر بدانند و برای آن اهمّیت قائل باشند، زندگی، امن و آسوده خواهد شد و كمال بشری برای زن و شوهر در سایه‌ی ازدواج خوب ممكن خواهد شد.(1)

گاهی هست كه مرد در فعالیتهای زندگی سردو راهی می‌رسد. انتخاب باید بكند یا دنیا را و یا راه صحیح و امانت و صداقت را، یكی از این دو تا را باید انتخاب كند؛ این جاست كه زن می‌تواند او را به راه اول یا به راه دوم بكشاند. متقابلاً، طرف عكس آن هم هست. شوهرها هم در مورد همسرانشان می‌توانند این طور تأثیرات را داشته باشند. سعی كنید باهم این طور باشید. هر دو كوشش كنید كه متدیّن، در راه خدا، در راه اسلام، در راه حقیقت، در راه امانت و صداقت، نگهدارید و مانع از انحراف و لغزش شوید.(2)


در دوران بسیار دشوار سال های مبارزات و همچنین سال های انقلاب، خیلی از زن ها شوهران خود را با صبر و همكاری‌شان بهشتی كردند. مردها رفتند در جبهه‌های گوناگون و خطرات را متحمّل شدند. این زنها درخانه‌ها لرزیدند و دچار تنهایی و غربت گشتند. امّا زبان به شِكوه باز نكردند، شوهرهایشان از رفتن به جبهه و از ورود در میدان مبارزه، از ادامه مبارزه پشیمان شوند. می‌توانستند این طوری عمل كنند ولی نكردند. بی‌صبری نشان ندادند. شوهرانی هم بودند كه همسرانشان را بهشتی كردند، هدایت آنها، دستگیری و كمك آنها موجب شد كه این زنها بتوانند در راه خدا حركت كنند. عكس آن را هم داشته‌ایم. زنهایی بوده‌اند كه شوهران خود را اهل جهنّم كرده‌اند و مردهایی هم بوده‌اند كه زنهای خود را جهنّمی كرده‌اند. می‌توانید با هم همكاری كنید، همدیگر را اهل بهشت كنید، همدیگر را سعادتمند كنید، همدیگر را در راه تحصیل علم، تحصیل كمال، پرهیزگاری، تقوی و ساده زیستی كمك كنید.(3)

-----------
پی نوشت:

آیت الله خامنه ای
1. خطبه‌ی عقد مورخه‌ی 10/2/1375
2. خطبه‌ی عقد مورخه‌ی 21/12/1379
3. خطبه‌ی عقد مورخه‌ی 23/12/1379

*************************************
منبع: shokrgozari.ir

يکشنبه 31/1/1393 - 19:21

تصاویر زیر مربوط به روستای Geithoorn واقع در كشور هلند می‌باشد. آنچه در رابطه با این دهكده عجیب می‌نماید عدم وجود هرگونه معبر خودرو است. همان گونه كه مشاهده می‌گردد دسترسی های این شهر توسط كانال های آب تامین گردیده است. بدین روی، گاه به این دهكده واژه ونیز هلند اطلاق می‌گردد. در بخش هایی از این دهكده معابر دوچرخه احداث گردیده است.

شهری بدون خیابان و جاده در هلند

شهری بدون خیابان و جاده در هلند

شهری بدون خیابان و جاده در هلند

شهری بدون خیابان و جاده در هلند

شهری بدون خیابان و جاده در هلند

شهری بدون خیابان و جاده در هلند

شهری بدون خیابان و جاده در هلند

شهری بدون خیابان و جاده در هلند

شهری بدون خیابان و جاده در هلند

 

منبع: ttic

دوشنبه 25/1/1393 - 18:37

از روزی که ماشین‌ها به خیابان آمدند مشکل ترافیک و جای پارک هم با آن‌ها به خیابان آمد و از همان ابتدا هم کمبود جا ایده‌های خلاقانه‌ای را برای حل این مشکل پدید آورد.

تصویر زیر مربوط به یک پارکینگ طبقاتی آسانسوری است که در سال 1936 از آن در شیکاگو استفاده می‌شد.

 

 

 

 منبع: ttic

دوشنبه 25/1/1393 - 18:19

انسان همشه به دنبال شیوه های جدید و ابداعات برای انجام کارهای متنوع روزانه خود بوده است . نگهداری اشیاء در زیر سر پوش ها و مخفی کاری های مختلف که یکی از این عادات انسان برای محافظت از اختراعات و اشیاء نو و غیره می باشد. عکس های زیر نمونه ای از گاراژ شگفت انگیز است.هدف از ساخت این گاراژ حفظ و نگهداری اتوموبیل های گران قیمت در مکانی امن و به دور از گرد و غبار موجود می باشد.

 خلاقیت در طراحی پاركینگ

 

خلاقیت در طراحی پاركینگ

 

خلاقیت در طراحی پاركینگ

 

منبع: مرکز اطلاعات علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک

دوشنبه 25/1/1393 - 16:33
کاریکاتور ثبت یارانه_تکمیل کردن فرم سایت رفاهی_آموزش_راهنمایی


مرحله اول:
شما خجالت نمی کشی اومدی ثبت نام یارانه؟! آخه 45500تومن ارزشی داره که ازش انصراف نمی دی؟! اصلا هیچ می دونی اگه بیخیال یارانه ات بشی، مسئولین می تونن با بخشی از پول حاصل از انصراف از یارانه، باقی مناسبت ها رو هم بهتون پیامکی تبریک بگن؟!
 
خودت بگو! 45500تومن بیشتر ارزش داره یا اینکه بهت با پیامک تبریک بگن؟! حتی شاید اگه تعداد انصرافی ها از یارانه زیاد باشه این بودجه وجود داشته باشه که مسئولین دولتی در سال 94، به جای پیامک، یکی یکی به شهروندها زنگ بزنه و تلفنی سال نو رو تبریک بگه!

 
اگر شما با توجه به موارد گفته شده؛ هنوز هم رویت می شود یارانه بگیری به مرحله دوم برو!

 مرحله دوم: واقعا که عجب رویی داری شما! مگه ندیدی فتیله ای ها از یارانه شون انصراف دادن؟! مگه زیرنویس های تلویزیون رو نخوندی؟! مگه شکوفایی اقتصادی کشور برات مهم نیست؟! لااقل به حرف زن چینی ارسطو در سریال پایتخت توجه می کردی و وارد این مرحله نمی شدی!

 حالا که اینطور شد اینقدر این مراحل رو کش می دیم که وسط هاش لنگر یک کشتی بیفته روی کابل اینترنت و نتونی کامل ثبت نام کنی! چیه؟! هنوز از گرفتن یارانه منصرف نشدی؟!

 
مرحله سوم: اصلا ازت توقع نداشتم به مرحله سوم بیای! انگار زبان درخواست و خواهش برای شما کاربرد نداره! از اینجا به بعدش باهات شوخی ندارم! هر چی درآمد داری باید بنویسی!

 ببین! به من میگن " سایت رفاهی دات آی آر" من زنت نیستم که بخوای منو بپیچونی و بگی ندارم و حساب بانکی ام  خالیه! آمارت رو اساسی دارم! می خوای بگم الان توی جیب اون کت آبیت که توی چوب لباسی هست چند هزار تومن داری؟! به نقع خودته از گرفتن یارانه انصراف بدی و به مرحله چهارم نری!

 مرحله چهارم: نه! انگار راستی راستی می خوای یارانه بگیری! یک یارانه ای نشونت بدم که خودت کیف کنی! خب! نگفتی چقدر درآمد داری! ... خب این 700تومن که هیچی! شغل دومت رو بگو ...یعنی چی شغل دوم نداری؟! مگه میشه؟! من سایت رفاهی هستم، بچه که نیستم!!

 
آخه چطور با 700تومن و 3 تا بچه زندگی می کنی؟! یعنی من باور کنم با این درآمد میشه زندگی کرد؟! ... راستی! اگه شغل دوم نداری، چرا شب ها دیر میای خونه؟! پول خورد توی ماشینت چیکار می کنه؟! مسافرکشی می کنی؟! ... کاریت ندارم! راستشو بگو! هنوز هم فرصت برای انصراف از یارانه وجود داره!

 مرحله پنجم: خودت خواستی! فردا نگی چرا اینطور شد! .... ببین! هر چقدر پول توی بانک ها داری رو برامون بنویس. زمین و ماشین هم داری بنویس. طلاهای زنت و سکه هایی که قایم کردی رو هم فراموش نکن.

 البته ما آمار همه اینها رو داریم، منتها می خوایم امتحانت کنیم ببینیم چقدر انسان راستگویی هستی! اگه راستشو بگی، بعدا به جای یارانه، بهت خدمات می دیم ولی اگه یارانه بگیری به خدمتت می رسیم!

 مرحله ششم: فکر نمی کردم تا این مرحله بالا بیای! دوربین وبکم رو روشن کن، حالا دوربین رو بگیر طرف یخچال و در یخچالت رو باز کن، می خوام توی یخچالت رو ببینم! ... این چرا خالیه؟! نکنه از قبل می دونستی توی یخچالت رو چک می کنیم به همین دلیل همه گوشت ها و میوه ها رو از توش برداشتی! بهت که گفتم، من رفاهی هستم، سرم کلاه نمیره! به نفع خودته نری مرحله بعدی!

 مرحله هفتم: باشه! خیالی نیست! وقتی حسابات رو چک کردیم و درآمد واقعی ات رو فهمیدیم و اومدیم شونصد برابر یارانه ای که بهت دادیم رو از حلقومت کشیدیم بیرون، متوجه می شی که نباید از همون اول برای دریافت یارانه ثبت نام می کردی.
 
مرحله آخر: امیدوارم هر چی یارانه گرفتی خرج دوا دکترت بشه! خیلی نامردی که بیخیال دریافت یارانه نشدی. حالا اگه هنوزم تصمیمت عوض نشده، دکمه "تایید" رو بزن تا هم ثبت نامت تکمیل بشه و هم یکم ویروس به رایانه ات منتقل کنم تا لااقل دلم خنک بشه!

************************ 
 
منبع: shokrgozari.ir

يکشنبه 24/1/1393 - 15:10

 

 

اینجا سد دیگا دل در ایتالیاست
نقطه های کوچک روی سد را می توانید ببینید؟
شما هرگز نمی توانید حدس بزنید آن نقطه ها چه چیزی هستند
شما ممکنه مسخره کنید

 


 

آن ها بزهای کوهی اروپایی هستند و دوست دارند خزه ها و گلسنگ های رشد یافته بر روی دیوارهای سد را بخورند
همچنین نمک های موجود بر سنگ ها را لیس می زنند
ایستادن در آن زاویه شگفت آور نیست؟

 

منبع: umic

شنبه 23/1/1393 - 15:47
[تصویر:  securedownload45.jpg]
 
 
منبع: iranshahrsaz
شنبه 23/1/1393 - 14:39
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی " مطالبه "  همیشه با فرا رسیدن سال نو سفر هموطنان به استان‌های مختلف ایران بیشتر می‌شود و خیلی از ما به دنبال مناطق دیدنی در هر استان هستیم. اگر قصد مسافرت دارید برنامه سفر ایرانی را بر روی گوشی اندرویدی خود دانلود کنید. این برنامه مناطق دیدنی هر استان را به شما معرفی می‌کند.

 

نرم‌افزاری برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری ایران + دانلود
نرم‌افزاری برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری ایران + دانلود

 

نرم‌افزاری برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری ایران + دانلود
نرم‌افزاری برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری ایران + دانلود


در هر کجای ایران که هستید می‌توانید جاذبه‌های گردشگری پیرامون خود را به دیگران معرفی کنید و از این طریق سهمی در پویاتر شدن صنعت گردشگری کشور عزیزمان داشته باشید. تنها کافیست عکس و توضیحات مناطق جذابی را که از آنها آگاهی دارید با دیگران به اشتراک بگذارید و مناطقی را که دیگر دوستان شما معرفی کرده‌اند مشاهده کنید.
 

  مشخصات
  حجم: 3.94 مگابایت
  نسخه: 1.0
  اجرا در: اندروید 2.2 و بالاتر

 

لینک دانلود: 

دوشنبه 18/1/1393 - 20:5
 

تصاویر: جالب ترین خط‌ کش دنیا

تصاویر: جالب ترین خط‌ کش دنیا

تصاویر: جالب ترین خط‌ کش دنیا
تصاویر: جالب ترین خط‌ کش دنیا

   
دوشنبه 18/1/1393 - 19:59

دهانه غار بر بلندای روستای شاپور

این غار در 25 کیلومتری شمال شهر کازرون و پنج کیلومتری شهر تاریخی بیشاپور است. روستای همجوار غار نیز شاپور نام دارد و غار کاملاً مشرف به دره بزرگ و بسیار سرسبزی است. تا حدود چهارصد متر پس از روستا می‏توان با خودروهای معمولی رفت و پس از آن شاید ششصد متر دیگری بتوان با خودروی دوگاردانه همچون چیپ و لندرور نیز رفت ولی دست آخر باید دست به دامن دو زانوی قدرتمند شد تا به دهانه غار برسیم. از آخرین جای ماشین رو، درست 2400 متر تا دهانه آن راه است. همه این مسیر، سربالایی و در جاهایی نیز پلکان‏های سنگی و بتونی است که در سال 1336 خورشیدی (1957 میلادی) زحمت آن را دولت شاهنشاهی کشیده است. پیاده ‏روی به طور معمول یک ساعت خواهد بود و اگر کوهنورد ورزیده باشید شاید 45 دقیقه هم بتوانید بروید.

در عمق تقریباً 20 متری دهانه غار، تندیس بزرگی از شاپور اول ساسانی دیده می‏شود که با گذشت حدود 1700 سال همچنان ابهت پادشاه قدتمند ساسانی را به نمایش می‏گذارد. این تندیس به پهنای تقریباً سه متر و بلندی هفت متر، بزرگ‏ترین تندیس ایرانی به شمار می‏رود. در ابتدا به نظر می‏رسد آن را از جای دیگری بدین مکان آورده باشند ولی با دقت بیشتر آشکار می‏شود که بر اثر تراشیدن یک ستون سنگی و کاملاً طبیعی موجود در غار پدید آمده است. سر تندیس کاملاً سالم ولی دو دست آن شکسته‌اند. برای مدت‏های طولانی و نامعلوم واژگون شده بود تا این که در سال 1336 خورشیدی توسط نیروهای ارتش در جای خود قرار گرفت و پاهای شکسته آن با بتون بازسازی شد. در همین سال، دو سنگ نوشته نیز در کناره‏های غار پدید آوردند. یکی از آن‏ها ترجمه سنگ نوشته شاپور در نقش رجب و دیگری توصیف بازسازی و برپاسازی تندیس شاپور پس از ۱۰۰۰ سال را شرح می‏دهد

مایی از درون غاردر خصوص جایگاه شاپور اول ساسانی (215 تا 272 میلادی) همین بس که وی توانست پس از درگذشت پدرش اردشیر بابکان –بنیانگذار امپراطوری ساسانی- قلمرو حکومت خویش را به چارچوب داریوش اول هخامنشی نزدیک کند، اگر چه سرزمین ایران هیچ گاه نتوانست به بزرگی زمان داریوش اول برسد. نکته دیگری که در زندگی شاپور برجسته می‏نماید، جنگ‏های وی با روم باستان و پیروزی‏های درخشان اوست که سرانجام در سال 260 میلادی طی نبرد اُدِسا -شمال انتاکیه در ترکیه امروزی- توانست والرین Valerian امپراطور رومی را به اسارت بگیرد. چنین رویدادی در طور چندین قرن جنگ‏های ایران و روم، تنها یک بار رخ داد. شاپور به مناسبت این پیروزی شگرف، دستور داد چندین نقش برجسته در استان فارس کنونی بتراشند تا شرح آن پیروزی را به آیندگان بدهد. در نماهنگی که خواهید دید این جلوه به نیکویی دیده می‏شود.

پلکانی که در سال ۱۳۳۶ خورشیدی ساختند

نمای روستای شاپور از دهانه غار

 

منبع: umic

دوشنبه 23/10/1392 - 14:8