تعداد مطالب : 53
تعداد نظرات : 17
زمان آخرین مطلب : 3004روز قبل

به دنبال روش ابداعی گروهی از محققان آمریکایی، از این پس کاربران می‌توانند فایل‌های صوتی و تصویری مورد علاقه خود را با سرعت بیشتری از اینترنت بارگذاری کنند.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از خبرگزاری سلام، سرعت سرویس‌های کنونی نظیر BitTorrent محدود است و کاربران مجبورند برای بارگذاری فایل‌های تصویری و فیلم‌های مورد علاقه خود از اینترنت مدت‌زمان زیادی را منتظر بمانند.
سرویس جدید محققان آمریکایی SET نام گرفته و قادر است مقدار زیادی از اطلاعات را به صورت یک فایل واحد درآورده و در مدت‌زمان کمتری آنها را بارگذاری کند.
محققان ادعا می‌کنند به کمک سرویس SET سرعت بارگذاری فایل‌های صوتی و تصویری از اینترنت را تا 500 درصد افزایش داده‌اند.
دیوید آندرسون(David Andersen) یکی از پژوهشگران دانشگاه کارنگی ملون و مایکل کامینسکی(Michael Kaminsky) از مرکز تحقیقاتی اینتل نتایج حاصل از این بررسی‌ها را در یک گزارش منتشر کرده‌اند .

منتظر نظرات شما هستم . اميدوارم بعد از خوندن اين مطلب به نظر كوچولو هم بديد (حامد  خوش بين) .  ممنون

منبع : شبكه فن آوري اطلاعات ايران

دوشنبه 7/3/1386 - 14:32

(امام محمد باقر(ع)) :

لا والله ما أراد الله من الناس الا خصلتين:
أن يقروا له بالنعم فيزيدهم و بالذنوب فيغفرها لهم

بخداوند سوگند که خدا از مردم جز دو چيز نميخواهد:
به نعمتهايش اقرار کنند پس بر آنها بيفزايد و به گناهان اعتراف کنند پس آنها را ببخشايد

By Allah, Allah wanted nothing from people except two thing:
to admit his favour on them, thus He would increase it,
and to confess their sins (and seek forgiveness) thus He would forgive them .

-------------------------------------------------------------

اميدوارم كه هممون نعمتهاي خدا رو بشناسيم و اقرار كنيم كه همه ي اين جود ها فقط از سوي خداست و اميدوارم شاكر باشيم نه ناسپاس . اعتراف به گناهم فكر ميكنم معرفت و شناخت انسان رو نشون بده . خدا كنه هممون به اين مرتبه برسيم

دوشنبه 7/3/1386 - 14:26

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه زغال سنگ را كشف كردند ايرانيان بودند .

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه مقياس سنجش اجسام را كشف كرد ايرانيان بودند .

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه به كرويت زمين پي بردند ايرانيان بودند .

آيا ميدانيد : اولين مردماني كه قاره آمريكا را كشف كردند ايراينان بودند و كريستف كلب و واسكودوگاما بر اثر خواندن كتابهاي ايراني كه در كتابخانه واتيكان بوده به فكر قاره پيمايي افتاده اند .

آيا ميدانيد : كلمه شاهراه از راهي كه كورش بين سارد پايتخت كارون و پاسارگاد احداث كرد گرفته شده .

آيا ميدانيد : كورش كبير در شوروي سابق شهري ساخت به نام كورپوليس كه خجند امروزي نام دارد .

آيا ميدانيد : كورش پس از فتح بابل به معبد مردوك رفت و براي ابراز محبت به بابلي ها به خداي آنان احترام گذاشت و در همان معبد كه بيش از 1000 متر بلندي داشت براي اثبات حسن نيت خود به آنان تاج گذاري كرد .

آيا ميدانيد : اولين هنرستان فني و حرفه اي در ايران توسط كورش كبير در شوش جهت تعليم فن و هنر ساخته شد .

آيا ميدانيد : ديوار چين با بهره گيري از ديواري كه كورش در شمال ايران در سال 544 قبل از ميلاد ساخت ، ساخته شد .

آيا ميدانيد : اولين سيستم استخدام دولتي به صورت لشگري و كشوري به مدت 40 سال خدمت و سپس بازنشستگي و گرفتن مستمري دائم را كورش كبير در ايران پايه گذاري كرد .

آيا ميدانيد : كمبوجبه فرزند كورش بدليل كشته شدن 12 ايراني در مصر و به جاي عذر خواهي فرعون مصر از ايرانيان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود و به همين دليل كمبوجيه با 250 هزار سرباز ايراني در روز 42 از آغاز بهار 525 قبل از ميلاد به مصر حمله كرد و كل مصر را تصرف كرد و بدليل آمدن قحطي در مصر مقداري بسيار زيادي غله وارد مصر كرد . اكنون در مصر يك نقاشي ديواري وجود دارد كه كمبوجيه را در حال احترام به خدايان مصر نشان ميدهد . و به هيچ وجه دين ايران را به آنان تحميل نكرد و بي احترامي به آنان ننمود .

آيا ميدانيد : داريوش کبير با شور و مشورت تمام بزرگان ايالتهاي ايران كه در پاسارگاد جمع شده بودند برگذيده شد و در بهار 520 قبل از ميلاد تاج شاهنشاهي ايران رابر سر تهاد و براي همين مناسبت 2 نوع سكه طرح دار با نام داريك ( طلا ) و سيكو ( نقره )

را در اختيار مردم قرار داد كه بعدها رايج ترين پولهاي جهان شد .

آيا ميدانيد : داريوش كبير طرح تعلميات عمومي و سوادآموزي را اجباري و به صورت كاملا رايگان بنيان گذاشت كه به موجب آن همه مردم مي بايست خواندن و نوشتن بداند كه به همين مناسبت خط آرامي يا فنيقي را جايگذين خط ميخي كرد كه بعدها خط پهلوي نام گرفت . ( داريوش به حق متعلق به زمان خود نبود و 2000 سال جلو تر از خود مي انديشيد . )

آيا ميدانيد : داريوش در پايئز و زمستان 518 – 519 قبل از ميلاد نقشه ساخت پرسپوليس را طراحي كرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با كمك چندين تن از معماران مصري بروي كاغد آورد .

آيا ميدانيد : داريوش بعد از تصرف بابل 25 هزار يهودي برده را كه در آن شهر بر زير يوق بردگي شاه بابل بود آزاد كرد ..

آيا ميدانيد : داريوش در سال دهم پادشاهي خود شاهراي بزرگ كورش را به اتمام رساند و جاده سراسري آسيا را احداث كرد كه از خراسان به مغرب چين ميرفت كه بعدها جاده ابريشم نام گرفت .

آيا ميدانيد : اولين بار پرسپوليس به دستور داريوش كبير به صورت ماكت ساخته شد تا از بزرگترين كاخ آسيا شبيه سازي شده باشد كه فقط ماكت كاخ پرسپوليس 3 سال طول كشيد و کل ساخت کاخ ۶۵ سال به طول انجاميد .

آيا ميدانيد : داريوش براي ساخت كاخ پرسپوليس كه نمايشگاه هنر آسيا بوده 25 هزار كارگر به صورت 10 ساعت در تابستان و 8 ساعت در زمستان به كار گماشته بود و به هر استادكار هر 5 روز يكبار يك سكه طلا ( داريك ) مي داده و به هر خانواده از كارگران به غير از مزد آنها روزانه 250 گرم گوشت همراه با روغن – كره – عسل و پنير ميداده است و هر 10 روز يكبار استراحت داشتند .

آيا ميدانيد : داريوش در هر سال براي ساخت كاخ به كارگران بيش از نيم ميليون طلا مزد مي داده است كه به گفته مورخان گران ترين كاخ دنيا محسوب ميشده . اين در حالي است كه در همان زمان در مصر كارگران به بيگاري مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد كه با شلاق همراه بوده است .

آيا ميدانيد : تقويم كنوني ( ماه 30 روز ) به دستور داريوش پايه گذاري شد و او هياتي را براي اصلاح تقويم ايران به رياست دانشمند بابلي “دني تون” بسيج كرده بود . بر طبق تقويم جديد داريوش روز اول و پانزدهم ماه تعطيل بوده و در طول سال داراي 5 عيد مذهبي و 31 روز تعطيلي رسمي كه يكي از آنها نوروز و ديگري سوگ سياوش بوده است .

آيا ميدانيد : داريوش پادگان و نظام وظيفه را در ايران پايه گذاري كرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزير بايد به خدمت بروند و تعليمات نظامي ببينند تا بتوانند از سرزمين پارس دفاع كنند

دوشنبه 7/3/1386 - 14:17

دستمال حریر توی کلاه

شعبده باز رو به یکی از تماشاگران ردیفهای اول نمایش، که کلا به سر دارد، می گوید: آقا شما چرا توی کلاهتان دستمال پر کرده اید؟ تماشاگر بی اختیار کلاهش را از سرش بر می دارد، و بررسی می کند، و احتمالاً می گوید که: نه خالی است! ولی شعبده باز اضافه می کند، که شما متوجه نیستید، و قطعاً پر از دستمالهای رنگارنگ است و بالاخره ادامه می دهد، که اگر باور ندارد کاهش را به او بدهد، تا معلوم شود که حق با کیست و آن وقت ضمن گرفتن کلاه، عمداً آن را به زمین می اندازد و می گوید: ببخشید کلاه شما کثیف شد و اجازه می دهید که پاک کنم؟ سپس یک «برس» معمولی را که روی میز است بر می دارد و پشت کلاه را به دقت تمام پاک می کند و بعد آن را طوری نگه می دارد، که دهانه کلاه رو به بالا باشد، و مرتباً 10 الی 20 و بیشتر دستمالهای رنگی مختلف از توی آن بیرون می کشد و همه متعجب می شوند.
رمز تردستی در چیست؟ موضوع بسیار ساده است: در برس مویی جاسازی شده است و تعداد زیادی دستمال ابریشمی نازک دور از چشم تماشاگران در آن پنهان شده است، که گوشه همه آنها دو به دو به هم دوخته شده و سر آن در بیرون قرار گرفته است. بعد از صحنه سازیهای زیاد و پاک کردن دروغی کلاه، بی آنکه کسی متوجه شود، برس را با دست چپ زیر لبه کلاه نگه می دارد، به طوری که کسی متوجه آن نگردد و از سر نخ می کشد تا دستمالها پشت سر هم بیرون بیایند و ملاحظه می کنید که با وجود ساده بودن تردستی نتیجه چقدر شگفت آور است.
دوشنبه 7/3/1386 - 14:15

سلام دوستان روز خوش

شايد بعضيا بگن كه من نزديك 40 يا 50 درصد مطالبم به صورت كپي پيسته ! بله من نزديك 40 درصد از مطالبي كه تو بخشهاي مختلف ميذارم اينجورياست ام چند تا نكته رو اشاره ميكنم :

1-استفاده از منابع معتبر

2-استفاده از چندين منبع براي يك مطلب

3-ذكر نام منبع

4-دسترسي به مطالب مفيد در فرم تبيان واسه تبيانيا

5-دسترسي ساده تر و دسته بندي شده تو اين بخش

و چند تا دليل ديگه.

شايد شما بعضي از اين مطلبا واستون جالب و مفيد و كارآمد باشه ولي تاحالا دنبالش نرفته باشين (چه بدونم حوصله نكرده باشين يا هرچي به من ربطي نداره ! ) يا پيدا نكرده باشين ، ولي من سعي كردم با استفاده از منابع مفيد- كه بيشتر مربوط به مجلات يا سايتهاي اينترنتي كه مربوط به مطالب كامپيوتريه- مطالبي كه شما نيازتون ميشه تو بخش به صورت دسته بندي شده و تر و تميزتر قرار بدم و همه استفاده كنن_مخصوصا كاربراي تبيان) . البته بقيه مطالبي كه مينويسم كاملا با انشاي خودمه و كپي پيست نيست .

به هر حال لميدوارم كه مطالبم مفيد باشه . اگر زا كپي پيستام نارحت شدين ببخشيد ،تلاشمو ميكنم كه اين مسئله رو كاهش بدم . نظر شما اين وسط خيلي مهمه .

منتظرم كه نظر بديد و پيشنهاد و انتقاد

ممنون حامد خوش بين : (عمو حامد تازه ها)

يکشنبه 6/3/1386 - 11:11

ممکن شما نیز با صداهای كوتاه سوت و در برخي موارد متناوب كه معمولأ از اسپيكر كامپيوترتان به دلايل مختلف پخش مي شود برخورد داشته اید. به اینگونه صداها در اصطلاح Beep گفته مي شود. در این ترفند قصد داریم به معرفی روشی ساده از طریق رجیستری بپردازیم که با بهرگیری از آن میتوانید برای همیشه از دست این سوتهای آزار دهنده رهایی یابید.

بدین منظور:
از منوی Start وارد Run شده و دستور regedit را وارد کرده و Enter بزنید تا وارد ویرایشگر رجیستری شوید.
اکنون به آدرس زیر بروید:
HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/Sound
اکنون از قسمت دیگر پنجره ، بر روی Beep دوبار کلیک کنید و در پنجره باز شده در قسمت Value data ، عبارت yes را به no تبدیل کرده و دکمه OK را بزنید.
سپس از رجیستری خارج شده و سیستم را مجدد راه اندازی نمایید.

منبع: softestan

يکشنبه 6/3/1386 - 1:36
امام حسین(ع):

با بخیل رفاقت نکن زیرا او آنچه را که به آن بسیار نیازمند باشی به تو نخواهد داد

يکشنبه 6/3/1386 - 1:34

بدین منظور:
کافی است به سایت اینترنتی
http://www.xeeber.com بروید.
پس از ورود به صفحه کافی است به جای عبارت Yahoo ID ، آیدی شخص مورد نظر را تایپ کنید و روی دکمه ذره بین کلیک کنید یا Enter بزنید.
پس از چند ثانیه سیستم برای شما مشخص میکند که آیا فرد مورد نظر آنلاین است یا آفلاین.

نظر يادت نره! حيف نيست اين مطلب به اين باحالي .

يکشنبه 6/3/1386 - 1:32

ميدانيد چرا ناپلئون هميشه از كمر بند قرمز استفاده ميكرده و اين كه حكمت كمربند ناپلئون چيست ، اين سوال براي خيليها پيش آمده و جواب آن فقط يك جمله است : از كمربند قرمز استفاده ميكرده تا از افتادن شلوارش جلوگيري كند

چرا روي آدرس اينترنت به جاي يك دبيليو، سه تا دبيليو مي‌گذارند؟ چون كار از محكم‌كاري عيب نمي‌كنه

آخرين دنداني كه در دهان ديده مي‌شود چه نام دارد؟ دندان مصنوعي

چطور مي‌شود چهارنفر زير يك چتر به‌ايستند و خيس نشوند؟ وقتي هوا آفتابي باشد اين كار را انجام دهند

اگر سر پرگار گيج برود چه مي‌كشد؟ بيضي

چرا لك‌لك موقع خواب يك پايش را بالا مي‌گيرد؟ چون اگر هر دو را بگيرد، مي‌افتد

چرا دود از دودكش بالا مي‌رود؟ چون ظاهرا چاره ديگري ندارد

شباهت نون سوخته با آدم غرق شده چیه ؟هر دو تاشونو دير كشيدن بيرون


 

اختراعی که برای جبران اشتباهات بشر درست شده چيست؟ طلاق

چه طوري زير دريايی بعضيها رو غرق مي‌کنن؟ يه غواص ميره در می‌زنه

ناف يعني چه؟ ناف نمره صفري است كه طبيعت به شكم بي‌هنر داده است

خط وسط قرص براي چيه؟ براي اينكه اگه با آب نرفت پايين با پيچ‌گوشتي بره

اگه يه نقطه آبي روي ديوار ديديد كه حركت مي‌كند چيست؟ مورچه‌اي است كه شلوارلي پوشيده

بعضيها را چگونه براي هميشه مي‌شود سر كار گذاشت؟ در دو روي يك كاغذ مي‌نويسم: «لطفاً بچرخانيد

چرا بعضيها هميشه 18تايي به سينما مي‌روند؟ براي اينكه براي زير 18 ممنوع بود

چرا بعضيها با دو دستشان دست مي‌دهند؟ چون فرق دست راست و چپشونو بلد نيستند

چرا فيل از «سوراخ سوزن» رد نمي‌شه؟ براي اينكه ته دمش «گره» داره

اگه خندتون نگرفت شرمنده روم سياه ولي بازم نظر بديد )

يکشنبه 6/3/1386 - 1:29

در يك سيستم كامپيوتر شخصي كه در اداره يا خانه داريد،معمولا” اين برآمدگي را روي كابل ماوس صفحه كليد و مانيتور مي توانيد ببينيد. همچنين روي سيم هاي منبع تغذيه وقتي كه يك دستگاه جانبي (مانند اسكنر يا چاپگر ) از يك انشعاب از آن استفاده مي كند مي توانيد ببينيد. اين برآمدگي ها،Ferrite beads (مهره هيدروكسيد آهن)يا بعضي وقت ها Ferrite Cloks ناميده مي شوند. هدف اصلي آنها كاهش EMI (پارازيت هاي الكترو مغناطيسي)وrfi (پارازيت فركانس هاي راديويي )است. يك برآمدگي (Feerrit bead ) شبيه يك مهره توخالي يا يك استوانه از جنس Ferrite (هيدوركسيد آهن) است كه جسمي شبه مغناطيسي از جنس اكسيد آهن زنگ آلياژ شده با موادي ديگر مي باشد اين استوانه مي تواند هنگام ساخت كابل دور آن گذاشته شود يا اينكه بعد از ساخت كابل بصورت دو قطعه كه كابل را گاز بگيرد قرار گيرد. حباب يا استوانه مواد پلاستيكي پوشيده شده بطوريكه اگر پلاستيك دور آن را برداريد، چيزي كه مي يابند ماده سياه استوانه اي مانند است. كامپيوترها دستگاه هاي نسبتا” پرسر و صدايي هستند. مادربرد (برد اصلي )داخل كيس كامپيوتر نوساناتي در حدود 300 تا 1000 مگاهرتز در زمان كار ايجاد مي كند. صفحه كليد پردازنده مخصوص به خود دارد كه آن نيز نوساناتي دارد. كارت گرافيك تشعشعات مخصوص به خود دارد تا بتواند مانتيور را راه اندازي كند. تمام اين نوسانات پتانسيل پخش سيگنال هاي راديويي در حد فركانس هاي خودشان را دارند. اكثر اين پارازيت ها توسط كيس كه اطراف مادربرد و صفحه كليد قرار گرفته اند نابود مي شوند. منبع ديگر شلوغي و نويزها كابل اتصال دستگاه ها است. اين كابل ها دقيق و حساس عمل مي كنند آنتن بزرگي براي سيگنال هايي كه روي آنها حركت مي كنند مي باشند،آنها سيگنال ها را با بازده خوبي پخش مي كنند. سيگنال هايي كه آنها پخش مي كنند مي توانند مانع سيگنال هاي راديويي يا تلويزيوني شود. كابل ها همچنين مي توانند سيگنال ها را دريافت كرده و آنها را به داخل كيس بفرستد و در آن صورت ايجاد مشكل مي كنند. يك ferrite bead خاصيت حذف سيگنال هاي پراكنده شده و خفه كردن RFI (پارازيت هاي راديويي)داخل كابل را دارا مي باشد و اين دليل اصلي تعبيه حباب در انتهاي كابل است. بجاي برگشت و انتقال به سمت پايين در كابل سيگنال هاي RFI در گرماي داخل حباب احاطه شده و مستهلك مي شوند.

دوستان اگه مطلب مفيد بود خوشتون اومد نظر بديد اگه هم نه بازم نظر بديد. خيلي آقاييد. (ممنون)

منبع:رايانه شماره:140

يکشنبه 6/3/1386 - 1:26