تعداد مطالب : 199
تعداد نظرات : 181
زمان آخرین مطلب : 3157روز قبل

آیا میدانید : اولین مردمانی که اسب را به جهان هدیه کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که حیوانات خانگی را تربیت کردند و جهت بهره مندی از آنان استفاده کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که مس را کشف کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که آتش را در جهان کشف کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که ذوب فلزات را آغاز کردند ایرانیان بودند در شهر سیلک در اطراف کاشان .
آیا میدانید : اولین مردمانی که کشاورزی را جهت کاشت و برداشت کشف کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که سیستم اگو یا فاضلاب را جهت تخلیه آب شهری به بیرون از شهر اختراع کرد ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که نخ را کشف کردند و موفق به ریسیدن آن شدند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که سکه را در جهان ضرب کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که عطر را برای خوشبو شدن بدن ساختند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که کشتی یا زورق را ساختند ایرانیان بودند به فرمان یکی از پادشاهان زن ایرانی.
آیا میدانید : اولین ارتش سواره نظام در دنیا توسط سام ایرانی اختراع شد با 115 سرباز .
آیا میدانید : اولین مردمانی که حروف الفبا را ساختند در 7000 سال پیش در جنوب ایران ، ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که شیشه را کشف کردند و از آن برای منازل استفاده کردند ایراینان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که زغال سنگ را کشف کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که مقیاس سنجش اجسام را کشف کردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که به کرویت زمین پی بردند ایرانیان بودند .
آیا میدانید : اولین مردمانی که قاره آمریکا را کشف کردند ایراینان بودند و کریستف کلب و واسکودوگاما بر اثر خواندن کتابهای ایرانی که در کتابخانه واتیکان بوده به فکر قاره پیمایی افتادند .
آیا میدانید : کلمه شاهراه از راهی که کورش کبیر بین سارد پایتخت کارون و پاسارگاد احداث کرد گرفته شده است .
آیا میدانید : کورش کبیر در شوروی سابق شهری ساخت به نام کورپولیس که خجند امروزی نام دارد .
آیا میدانید : کورش پس از فتح بابل به معبد مردوک رفت و برای ابراز محبت به بابلی ها به خدای آنان احترام گذاشت و در همان معبد که بیش از 1000 متر بلندی داشت برای اثبات حسن نیت خود به آنان تاج گذاری کرد .
آیا میدانید : اولین هنرستان فنی و حرفه ای در ایران توسط کورش کبیر در شوش جهت تعلیم فن و هنر ساخته شد .
آیا میدانید : دیوار چین با بهره گیری از دیواری که کورش در شمال ایران در سال 544 قبل از میلاد برای جلوگیری از تهاجم اقوام شمالی ساخت ، ساخته شد .
آیا میدانید : اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت 40 سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد .
آیا میدانید : کمبوجبه فرزند کورش بدلیل کشته شدن 12 ایرانی در مصر و اینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با 250 هزار سرباز ایرانی در روز 42 از آغاز بهار 525 قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد . اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد . او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود .

 

يکشنبه 15/2/1387 - 21:9

آنقدر شکست خوردم تا شکست دادن را آموختم ( ناپلئون بناپارت )

يکشنبه 15/2/1387 - 20:14
 

 

گردان غواص لشكر 41 ثارالله كرمان از جمله گردانهای خط شكن بود كه با موفقیتهای خود پیروزی عملیاتها را رقم می زد. اولین فرمانده این گردان سردار شهید « حاج احمد امینی » بود كه برای آموزش گردان زحمات فراوانی را به جان خرید.

در خصوص نحوه شكل گیری گردان غواص لشكر 41ثارالله كرمان و به بهانه و یادی از سردار شهید حاج احمد امینی خاطراتی از برادر این شهید بزرگوار سردار حاج محمود امینی را از نظر شما می گذرانیم .

تولد گردان غواص

بعد از عملیات خیبر كه طرح فوندانسیون عملیات والفجر 8 ریخته شد حاج احمد بعنوان فرمانده گردان غواص كار آموزش غواصی بچه ها را در بندرعباس و در كنار دریای پر امواج و پر جزر و مد آب سرشار از نمك شروع كرد و از برادران نیروی دریایی ارتش برای آموزش كمك گرفت . از آنجا كه ما فرصت چندانی برای آموزش نداشتیم و برادران ارتشی فرصت زیادی را برای آموزش مشخص كرده بودند لذا حاج احمد تصمیم گرفت خارج از آموزشهای كلاسیك كار را دنبال كند. لذا بچه ها را به دو گروه تقسیم و كار را شبانه روز دنبال كردیم و در كنار آموزش مسائل معنوی هم دنبال می شد. آب شور دریا بدنها را اذیت می كرد و بدن بچه ها تاول می زد , اما توكل و اخلاصشان بیشتر می شد وقتی از تمرین غواصی برمی گشتند با آن حال به نافله شب می پرداختند تا اینكه بالاخره با تمرینات مدام بچه ها آموزش دیده و عزم بازگشت به منطقه را نمودند.

روز آخر آموزش در بندرعباس , سوار بر قایق بودیم كه حاج احمد از قایق به داخل آب پرت شد و پره قایق پشت سر او را چاك داد. آب پر از خون شد. او را بالا آوردیم و به بیمارستان رساندیم . چندتا بخیه زدند. بعدها همان محل آسیب دیدگی , محل اصابت تركش نهایی بود كه حاج احمد را به شهادت نائل كرد.

فرمانده بی ادعا

یكی از افراد مسن گردان 410غواص آقای باقری اهل كشكوئیه رفسنجان بود . او تعریف می كرد یك بار ساعت 2 نیمه شب برای انجام نافله شب بلند شدم , دیدم در دستشویی بسته است ولی از داخل صدای شیر آب و شستشو می آید. هر چه در زدم كسی باز نكرد بالاخره فریاد زدم تا در را باز كند. در باز شد و دیدم حاج احمد پاچه های شلوار را تا زانو بالا زده و در حال تمیز كردن دستشویی های پادگان است . من شرمنده این حركت ارزشمند فرمانده گردان شدم قبل از اینكه من باب سخن را باز كنم حاج احمد گفت : مبادا تا من زنده ام جایی این مطلب را عنوان كنی كه من در روز قیامت دامن تو را می گیرم .

در آن فضای جنگ مبارزه با نفس و بالابردن اخلاص این حداقل كاری بود كه رزمندگان انجام می دادند.

خط شكنان پراشتیاق

كار غواصی و كار در آب نسبت به كار خشكی بسیار مشكل تر بود. رزمنده باید جسم و جانش توان مبارزه با جزر و مد آب رودخانه را داشته باشد. به همین جهت حاج احمد تلاش می كرد در آموزشها سخت گیری كند و نیروها را زبده تربیت نماید. سپس از آنها امتحان می گرفت و هركس آمادگی لازم را نداشت باید به گردانهای دیگر می رفت . روز آزمایش برای نوجوانها , مسن ترها و همه , روز التماس و گریه زاری بود. همه می خواستند بمانند و اولین گردانی باشند كه وارد خاكریز دشمن می شوند , ولی حاج احمد بسیار سختگیر بود. با این وجود همیشه بین بچه های گردان از پیر و جوان تا نوجوان مجادله و بحث بود و همه می خواستند نوك پیكان گردان خط شكن باشند.

اصرار پیرمرد عشایر

شهید قباد شمس الدینی از عشایر منطقه بافت خیلی اصرار و گریه می كرد كه در گردان غواص 410 حضور داشته باشد ولی حاج احمد می گفت شما نمی توانید در عملیات شركت كنید. او كه مسن هم بود می گفت شما می خواهید مرا از شهادت محروم كنید. واسطه های بسیاری آورد , ولی حاج احمد نپذیرفت و گفت می تواند در گردانی كه پشت سر گردان غواص حركت می كند حضور داشته باشد. او هم پذیرفت و در آن عملیات وقتی گردان غواص خط را شكست او در همان لحظات اولیه به شهادت رسید.

وصال با سیم خاردار

شب عملیات كربلای 5 وقتی وارد آب شدیم ماه كاملا بالا بود . به سمت خاكریز عراقیها حركت كردیم . حاج قاسم (سردار سلیمانی ) با دوربین دید در شب بچه ها را نگاه می كرد می گفت : « دلهره عجیبی پیدا كردم , چون آسمان مهتابی بود و من از شروع كار تا نزدیك دشمن شما را می دیدم و مرتب متوسل به حضرت زهرا (س ) می شدم كه عملیات لو نرود. »

ما وسطهای آب بودیم كه دشمن دو تا خمپاره ایذایی شلیك كرد. بچه ها مشغول ذكر و پیشروی بودند . به پشت موانع كه رسیدیم با 100متر سیم خاردار فرشی مواجه شدیم . به تخریب چی گفتم سیم ها را بچین , با اولین چیدن , منور هشدار دهنده را شلیك كردند. وقت بسیار تنگ بود در این میان شهید « حسین عالی » نوجوان شجاع زابلی بر روی سیم خاردارها خوابید و بچه ها از روی او عبور كردند و خط دشمن را شكستند. حسین عالی در همانجا به شهادت رسید.

علمدار لشكر

وقتی حاج احمد از سفر حج بازگشت گفت در مكه با خدا عهد كرده ام در عملیات بعدی شهادت را نصیبم كند. و این اتفاق افتاد. ما سه برادر بودیم كه با هم در جبهه حضور داشتیم و هر از گاهی یكی از ما مجروح می شد , لذا مادرمان آمادگی پذیرش شهادت را داشت .

حاج حسین اخوی بزرگمان در والفجر یك در سال 61 , به شهادت رسید و حاج احمد در سال 64 در والفجر 8به شهادت رسید .

حاج قاسم (سردار سلیمانی ) او را علمدار لشكر خطاب می كرد. مادر ما نه تنها بعد از شهادت حاج احمد بی تابی نكرد , بلكه به سراغ دیگر خانواده شهدا می رفت و به آنها دلداری می داد. او باغبان خوبی برای باغی بود كه دو لاله شهید تقدیم انقلاب نمود.

گلچین

حاج احمد بچه های گردان 410 غواص را از بین بسیجی های قدیمی كه در گردانهای مختلف بودند تشكیل داد.

امتیاز گردانهای خط شكن این بود كه فرماندهان آنها خودشان نیرو برای خود جدا می كردند و از طرفی همه علاقمند بودند وارد گردانها خط شكن شوند ولی ظرفیت محدود بود . اكثر بچه هایی كه در والفجر 8 به حاج احمد ملحق شدند , شهید شدند. اصلا آنها برای همین آمده بودند , فقط زمان برایشان متغیر بود.

شب پر خاطره

هنگامی كه بچه ها در زمستان در بهمن شیر تمرین غواصی می كردند , شرایط بسیار سخت بود. آب سرد بود و كلیه بچه ها عفونت می كرد. سر را زیر آب می كردی سردی آب به پیشانی فشار می آورد. وقتی بچه ها سرشب به آب می زدند بچه های تداركات كنار رودخانه منتظر می نشستند و آتش روشن می كردند تا غواصها هنگام خروج از آب خود را گرم كنند. به قدری سخت بود كه وقتی بچه ها از آب خارج می شدند انگشتهایشان قادر به باز كردن زیپ لباس غواصی نبود و بچه های تداركات این كار را برایشان انجام می دادند.

بالاخره ایام عملیات فرا رسید. دو روز قبل از عملیات بچه ها شب وداع برگزار كردند , حاج احمد بلندگو را برداشت و روضه حضرت زهرا (س ) خواند , بچه ها یكدیگر را در آغوش گرفته حلالیت می طلبیدند. آن شب یكی از پرخاطره ترین شبهای وداع در طول تاریخ لشكر 41 ثارالله بود .

نور شهادت

معمولا یك شب قبل از عملیات , فرمانده گردان و مسئول محور شناسایی , محور عملیات را چك می كردند. آن شب نیز حاج احمد و مسئول محور برای آخرین چك رفتند. من نگران بودم .تلاطم عجیبی وجودم را ناآرام می كرد و به سنگر رفته و سعی كردم بخوابم . خوابم نمی برد. منتظر بازگشت حاج احمد بودم . تا اینكه ساعت 5/3 نیمه شب او آمد . سنگر تاریك بود , با ورود او فضای سنگر روشن شد. خود را به خواب زدم . حاج احمد لباسهای غواصی را بیرون آورد و بادگیر پوشید و پتویی دور خود پیچید و شروع به خواندن نماز كرد. آرام آرام گریه می كرد. نوری كه بواسطه حضور حاج احمد سنگر را روشن كرده بود به دلم گواهی داد كه حاج احمد شهید می شود و چنین شد.

عجز كارشناسان

8 سال دفاع مقدس سكوی پرش انسانهای با ارزش برای رسیدن به لقاالله بود . 8سال دفاع مقدس جز با امدادهای غیبی و الطاف الهی پیش نرفت . اگر مرحله به مرحله عملیات مختلف را برای بهترین كارشناسان نظامی تشریح كنیم , مطمئنا در مقابل امكانات كم و موفقیتهای بزرگ رزمندگان اسلام دچار عجز و سردرگمی می شوند. بچه ها از تیوپ ماشین برای آب بندی بیسیم ها استفاده می كردند. روشهایی كه بچه ها بكار می بردند برای هیچ تحلیل گری پذیرفته نیست ولی لطف خدا و رهبری امام راحل (ره ) باعث پیروزی رزمندگان اسلام شد.هشت سال دفاع مقدس جز با امدادهای غیبی و الطاف الهی پیش نرفت . اگر مرحله به مرحله عملیات های مختلف را برای بهترین كارشناسان نظامی تشریح كنم , مطمئنا در مقابل امكانات كم و موفقیت های بزرگ رزمندگان اسلام دچار عجز و سردرگمی می شوندحاج قاسم با دوربین دید در شب بچه ها را نگاه می كرد و می گفت : « دلهره عجیبی پیدا كردم , چون آسمان مهتابی بود و من از شروع كار تا نزدیك دشمن , شما را می دیدم و مرتب متوسل به حضرت زهرا(س ) می شدم كه عملیات لو نرود

يکشنبه 15/2/1387 - 10:13

آب بیرنگ است، زیرا ترازهای الکترونی آن طور قراری گرفته اند که از هم فاصله زیادی دارند و با هیچ یک از اجزای نور سفید برانگیخته نمی شوند، بنابراین هیچیک را جذب نمی کنند.
اما چرا دریا یا ابرها آبی هستند؟

نور دارای طول موج های مختلفی می باشد که شامل : بنفش،نیلی،آبی،سبز،زرد،نار نجی و قرمزهستند. این طول موجها با عبور نور از جو زمین تفکیک شده و به آبهای دریاها میرسد.
آب دارای ضریب شکست است، یعنی نور با مقداری انحراف ، درون آب به مسیرش ادامه میدهد.طول موجها در داخل آب رفتار متفاوتی باهم دارند. یعنی رنگهای با طول موج کمتر روی آب باقی مانده و رنگهای با طول موج بیشتر به زیر آب منتقل میشوند.یعنی رنگ قرمز سریعتر وارد اعماق دریاها میشود تا رنگ آبی. رنگ بنفش هم که توسط لایه ازن گرفته میشود. پس رنگهای نیلی و آبی و سبز که طول موج کمتری دارند باقی میمانند که روی آب هستند. در بین اینها چون نیلی و آبی طول موج کمتری دارند بیشتر روی آب می مانند به همین دلیل دریاها و ابرها به رنگ نیلی و آبی دیده میشوند.

ولی چرا روزهای ابری رنگ دریاها سبز به نظر میرسند؟
دلیلش این است که روزهای ابری ، رنگهای آبی و نیلی هم توسط ابر ها جذب میشوند و سبز و مابقی عبور میکنند. پس در بین طیف رنگها، رنگ رسیده به آب دریا، سبز کمترین طول موج را دارد . بنابراین پس آب به رنگ سبز دیده میشود.

يکشنبه 15/2/1387 - 9:53

یکی دیگر از وسایلی که برای رد و بدل کردن اطلاعات بین کامپیوتر و گوشی همراه استفاده می شود اینفرارد است.گوشیهایی که قابلیت اینفرارد را دارند، توسط این دستگاه که به کامپیوتر متصل می شود فایلهای صوتی و تصویری را دریافت می کنند. یکی از مزایای اینفرارد این است که به دلیل اینکه بدون سیم ( بین گوشی و اینفرارد) اطلاعات منتقل می شود سرعت انتقال بالا میرود. اینفرارد با کارت حافظه یک رابطه مستقیم دارد که هرچه ظرفیت کارت بیشتر باشد ، کارایی اینفرارد بالاتر میرود.
از بین 4 روش معمول انتقال اطلاعات بین موبایل و كامپیوتر ( پورت كامپیوتر،اینفرارد، بلوتوس،كارت ریدر) به صرفه ترین و مناسبترین و عمومی ترین روش انتقال، از طریق اینفرارد ( مادون قرمز) می باشد. دستگاه اینفرارد بسیار ارزان می باشد و همچنین استفاده از آن بسیار ساده است در صورت خرید اینفرارد حتی با تعویض گوشی باز هم این دستگاه برای شما قابل استفاده می باشد.
اینفرارد را به پورت USB کامپیوتر متصل کنید و گوشی خود را مقابل چشم اینفرارد قرار دهید کامپیوتر به صورت خودکار گوشی شما را شناسایی می کند و خیلی راحت اطلاعات را به گوشی خود انتقال دهید.
دستگاه اینفرارد شما را قادر میسازد تا حداکثر به فاصله 20-30 سانتی متری با دستگاهی که دارای اینفرارد است ارتباط برقرار کند . ذکر این نکته ضروریست که تکنولوژی اینفرارد یک تکنولوژی Face to Face بوده ( روبروی هم ) و همانند کنترل های دستگاههای صوتی و تصویری که از فناوری اینفرارد بهره میبرند , عمل میکند . منتهی با فاصله برد مختلف که برای گوشی های موبایل حداکثر فاصله، 30 سانتی متر میباشد .
یکی از مارکهای مشهور این دستگاه MA660 می باشد که با قیمتی مناسب، تکنولوژی برتری نسبت به بقیه اینفراردها دارد.

شنبه 14/2/1387 - 12:41

n82 :
مزایا: نسل ۳٫۵، دوربین ۵ مگاپیکسل با لنز Carl Zeiss و فوکوس اتوماتیک، مسیر‌یاب جی‌پی‌اس به همراه نقشه بیش از ۱۰۰ کشور، حسگر حالت‌سنج جهت دوران خودکار صفحه، فیلمبرداری با وضوح دی‌وی‌دی، فلاش زنون، صفحه نمایش ۱۶ میلیون رنگ با وضوح مناسب، حسگر حالت‌سنج جهت دوران اتوماتیک صفحه، سیستم عامل Symbian نسخه ۹٫۲، شبکه بیسیم، ۱۰۰ مگابایت حافظه داخلی، خروجی تلویزیون، رادیو، خروجی استاندارد صدا و هدفون، بلندگوی استریو، باتری مناسب، ...
معایب: شکل ظاهری و ارگونومی نامناسب، عدم امکان شارژ به وسیله درگاه USB، عملکرد متوسط جی‌پی‌اس، نیاز به پرداخت هزینه برای استفاده از سخنگوی مسیریاب، عدم امکان ویرایش پرونده‌های آفیس.
n95:
مزایا: گوشی کشویی دوطرفه (سه حالته)، نسل ۳٫۵، دوربین ۵ مگاپیکسل با لنز Carl Zeiss و فوکوس اتوماتیک، مسیر‌یاب جی‌پی‌اس به همراه نقشه بیش از ۱۰۰ کشور، فیلمبرداری با وضوح دی‌وی‌دی، صفحه نمایش نسبتا بزرگ ۱۶ میلیون رنگ، نمایش در حالت Landscape، دوربین دوم، سیستم عامل Symbian نسخه ۹٫۲، شبکه بیسیم، ۱۶۰ مگابایت حافظه داخلی، خروجی تلویزیون، کلیدهای مختص پخش موسیقی، رادیو، خروجی استاندارد صدا و هدفون، بلندگوی استریو، ...
معایب: عمر باتری نسبتا کم، عدم امکان شارژ به وسیله درگاه USB، نیاز به پرداخت هزینه برای استفاده از سخنگوی مسیریاب، عدم امکان ویرایش پرونده‌های آفیس.

شنبه 14/2/1387 - 12:20

به‏نظر می‏رسد که سونی‏اریکسون باید در هرصورت یک پله از بقیهﻯ سازنده‏های تلفن‏همراه بالاتر باشد. این کمپانی با معرفی مدل K800 که این‏بار به بررسی آن می‏پردازیم، این موضوع را ثابت کرد
کا800 از نظر ظاهری دقیقا مانند مدل قبل از خود یعنی کا750 می‏باشد و ممکن است شما در نگاه اول با کا750 اشتباه بگیرید، اما ویژگی‏های ظریفی که در آن نهاده شده‏است، آن را با بقیهﻯ موبایل‏ها متمایز می‏سازد.
طبق معمول، در ابتدا به مشخصات ظاهری آن می‏پردازیم. گرچه -همان‏طور که گفته‏شد- کا800 مشخصهﻯ خاصی ندارد، اما می‏توان به رنگ مشکی آن که در طرحی ساده و شیک قرارداده شده‏است، اشاره‏کرد. اما وقتی به اندازه‏های آن نگاه می‏اندازیم، می‏بینیم که چنین تلفن‏همراهی ممکن است فضای بیش‏تری از جیب شما را اشغال کند، چون ضخامت آن به 22 میلی‏متر می‏رسد و طولی برابر 105میلی‏متر که در عرض 47میلی‏متر است، را دارا می‏باشد.
در کا800 چشم شما نسبت به مدل‏های قبلی سری کا کم‏تر اذیت می‏شود، چون اندازهﻯ صفحه‏نمایش آن تا 2 اینچ بزرگ‏تر شده و در نتیجهﻯ آن، صفحه‏نمایش از کیفیت بالاتر صفحه یعنی 240*320 پیکسل برخوردار می‏شود. تعداد رنگ آن نیز مطلوب و در عدد 262144 قرارگرفته‏است
مزایا: دوربین Cyber-shot با کیفیت ۳٫۲ مگاپیکسل، فلاش، لرزش‌گیر، عکسبرداری پی‌در‌پی، صفحه نمایش ۲۶۲۱۴۴ رنگ، دوربین دوم، ۶۴ مگابایت حافظه داخلی، پخش فیلم و موسیقی، بلوتوث، رادیوی اف‌ام.
معایب: کیفیت پایین فیلمبرداری.

شنبه 14/2/1387 - 12:13

1: Cable
2: Bluetooch
3:Infrared
4:CardReader/Writer
بعد از انتخاب یکی از 4 راه بالا ( که پیشنهاد من کابل است) باید نرم افزار خاص گوشی را که در cd آن (در داخل جعبه گوشی) موجود می باشد روی رایانه نصب کنیم ( متداولترین و معروف ترین برنامه ها: Mobimb، logomanager، Oxygen Phone Suite و نیز مجموعه برنامه های قابل استفاده تلفنهای همراه نوکیا با رایانه شخصی (Nokia PC Suite) و یا همین مجموعه برای گوشی های سونی و اریکسون به نام (Sony Ericsson PC Suite ) که رایگان میباشد، هستند." در بخش mobial tools بخش دانلود سایت تبیان موجود است") و از طریق چنین نرم افزارهایی این ارتباط را مدیریت می کنیم.حال با استفاده از منوی این نرم افزار ها می توانیم هرگونه دیتا (برنامه -آهنگ -تم -بازی و..) را تبادل کنیم.
مراحل نصب بلوتوث به ترتیب زیر است:
1 - نصب patch های usb مادر برد از روی cd motherboard بروی كامپیوتر
2- اتصال bluetooth خریداری شده ( microsim اینجا این مدل گفته میشود ) به usb
3 - بعد از اتمام شناختن سخت افزار usb بر روی كامپیوتر بصورت اتوماتیك تا اتمام نصب
آن توسط windows صبر میكنیم ویندوز پیشنهادی windows xp pro sp2 میباشد
4 - بعد از اتمام كار ویندوز usb را در می آوریم (( خیلی مهم ))
5- حالا cd bluetooth كه داخل پكیج خریداری شده موجود میباشد را داخل cd گذاشته
تا این بار پروتكلهای مربوط به این نوع سخت افزار نصب شود
6 - در هنگام نصب خطای نبودن سخت افزار usb را میگیرد در این هنگان usb كه در آورده شده
بود دوباره به پورت خودش وصل میكنیم و پیغام خطا را ok میكنیم
7- بدون restart كردن دستگاه نرم افزار pc suite را نصب می كنیم
8- در هنگام نصب گزینه install sdk را غیر فعال میكنیم
9 - كامپیوتر توسط نرم افزار و با اطلاع شما restart میشود
10 - بعد از شروع مجدد كلید finish را میزنیم
11 - تا این مرحله به هیچ عنوان روی icon های بلوتوث و mrouter كلیك نمی كنیم
مراحل اصلی
12 - در این مرحله روی ایكون بلوتوث رایت كلیك كرده و گزینه join ......network. را انتخاب میكنیم
13- گزینه my device ....... را فعال میكنیم
14 - برای موبایل خود در قسمت بلوتوث گوشی نامی بدهید و بلوتوث دستگاه فعال باشد
15- دكمه next را كلیك كنید دستگاه بعد از جستجو نام شما ( موبایلتان ) را پیدا میكند
16- بعد از آن گزینه اول را انتخاب كنید chose passkey ........
17- دستگاه یك شماره به شما میدهد آنرا یادداشت كنید و همیشه داشته باشید
18- موبایل شما هم اكتیو شده و شماره میخواهد
19- شماره یادداشت شده را میدهید و ok میكنید
20- مراحل نصب با نوشتن installation به اتمام میرسد
21- بعد در روی ایكون mrouter راست كلیك كرده و گزینه connect a blue..... را كلیك میكنیم
22- بعد از جستجو موبایل شما را با اسم پیدا میكند موبایل را انتخاب كرده ok میكنیم
23- برنامه pcsuite را اجرا میكنیم
24- دستگاه موبایل شما شناسایی میكند بصورت پیش فرض nokia 6600
25 - دستگاه فعال میشود
26- ایكون در taskbar تغییر كرده سبز میشود

شنبه 14/2/1387 - 11:56

ایسکانیوز :در حاضر نرم افزار WinRar را میتوان معروفترین و همچنین قدرتمندترین نرم افزار فشرده سازی فایل دانست. بسیاری از کاربران از این نرم افزار به منظور فشرده سازی فایلها و همچنین باز کردن فایلهای فشرده rar و zip استفاده میکنند. اما از این نرم افزار میتوان استفاده دیگری نیز کرد! در این ترفند قصد داریم به معرفی ترفندی بپردازیم که با بهره گیری از آن میتوان یک فایل یا یک فولدر را در داخل یک عکس مخفی ساخت!

به شکلی که پس از مخفی سازی شما تنها یک عکس خواهید داشت و تنها با باز کردن عکس توسط خود نرم افزار WinRar میتوان به فایل دسترسی داشت. از این ترفند میتوان به عنوان یک شیوه بسیار حرفه ای مخفی سازی فایل و فولدر نام برد.

برای این کار:

شما به یک فایل تصویر با فرمت GIF و یا JPG و همچنین فایل یا فولدری که میخواهید مخفی کنید نیاز خواهید داشت.

ابتدا باید باید فایل یا فولدر مورد نظر را توسط خود نرم افزار WinRar فشرده سازی کنید. بدین منظور روی آن راست کلیک کرده و Add to archive را انتخاب کنید. محض نمونه نام آن را softestan.rar بگذارید.

اکنون این فایل فشرده که قصد مخفی سازی آن را دارید را در کنار تصویر مورد نظر خود که به عنوان مثال softestan.jpg نام دارد قرار دهید.

یعنی این دو فایل در کنار هم و در یک پوشه.

حال ، از منوی Start وارد Run شده و دستور cmd را وارد کرده و Enter بزنید تا وارد Command Prompt شوید.

اکنون در داخل CMD به فولدری که این دو فایل در آن قرار دارد مراجعه کنید. (یادآوری میشود برای تعویض دایرکتوری در CMD از دستور cd استفاده میشود.)

پس از مراجعه به دایرکتوری مورد نظر ، کافی است کد زیر را در CMD وارد کرده و Enter بزنید:

copy /b softestan.jpg + softestan.rar New-softestan.jpg

در کد فوق softestan.jpg نام عکس اولیه ، softestan.rar نام فایل فشرده که قصد مخفی سازی آن را داریم و در پایان New-softestan.jpg نام عکس تولیدی جدید است که فایل فشرده در آن مخفی میشود.

حالا کافی است به فولدری که فایلها در آن موجود بود مراجعه کنید ، یک عکس با نام New-softestan.jpg ایجاد شده است. تصویر این عکس همان عکس اولیه است ، اما در داخل این عکس جدید فایل فشرده ما نیز مخفی شده است که به هیچ وجه قابل مشاهده نیست!

اما برای دستیابی به فایل مخفی شده کافی است روی عکس تولید شده راست کلیک کرده و از Open with روی Choose Program کلیک کنید. در صفحه باز شده از میان لیست برنامه ها WinRar را انتخاب نموده و OK کنید. خواهید دید که نرم افزار WinRar عکس شما را به گونه ای اجرا میکند که فایل مخفی شده در دل عکس نیز پدیدار میگردد! حالا کافی است در WinRar دکمه Extract to را بزنید تا فایل فشرده از دل عکس خارج گردد.

همان طور که ذکر شد این روش یک روش بسیار حرفه ای برای مخفی سازی فایل و فولدر میباشد.

دوشنبه 12/6/1386 - 16:15
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته