• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 363روز قبل


معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 10 ضمن تبیین و تشریح اقدامات از اجرای چندین پروژه مطالعاتی برای رفع گره های ترافیکی در برخی معابر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، سیدرضا تربت جو معاون حمل و نقل ترافیک منطقه ضمن اعلام این خبر با بیان این که اجرای نمادهای خط سفید بر اساس استاندارد های جهانی در منطقه با سرعت در حال اجراست گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی برای اجرای خط سفید این طرح به صورت ویژه در دستور کار منطقه قرار گرفت و در وهله اول با انتخاب مشاور و پیمانکار، معابر پرتردد منطقه در خیابان رودکی و آذربایجان برای اجرا انتخاب شد و این عملیات با سرعت در دست اجراست و در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا پایان اردیبهشت ماه نهایی      می شود.

وی با تاکید بر اجرای بهینه امور با استفاده از ملزومات و اعتبار تخصیص یافته، به برنامه های منطقه در سال جاری اشاره و خاطرنشان کرد: ظرف امسال رویکرد منطقه اجرای طرح های مطالعاتی و نگهداشت با اعتبار قریب به 5/7 میلیاردتومان است و بر همین اساس مطالعات طرح زیرگذر آزادی در تقاطع خیابان بهنود، طرح مطالعاتی شبکه معابر سطح محدوده ناحیه 3، طرح تقاطع سه راه امین الملک، همسطح سازی دریچه های سطح منطقه، اصلاح هندسی خیابان رودکی تقاطع خیابان امام خمینی (ره)، تقاطع خیابان امام خمینی (ره) و بزرگراه یادگار امام (ره)، تقاطع امام خمینی (ره) و خیابان خوش و ... برای روان سازی و کاهش بار ترافیکی، ایمن سازی و جلوگیری از تداخل حرکتی و تصادفات از مهمترین برنامه های سال جاری می باشد.

وی همچنین یادآور شد: مطالعات پارکینگ های حاشیه ای و فضاهای آزاد شده و ساماندهی آن ها با توجه به کسری 300 هزار مترمربع پارکینگ در منطقه با رویکرد تامین پارکینگ و حمایت از بخش خصوصی از دیگر اولویت های منطقه در سال جاری می باشد.

تربت جو با اشاره به اقدامات منطقه در سال گذشته خاطرنشان کرد: یکی از موفقیت های منطقه در سال گذشته تغییر مسیر خیابان طوس حدفاصل خیابان میمنت (شهید زارع) تا بزرگراه یادگار امام (ره) به سمت غرب در قالب اصلاح هندسی، نصب چراغ، خط کشی عابر پیاده با همکاری پلیس راهور بوده است همچنین بهسازی پایانه اتوبوسرانی شمشیری در قالب نصب میله پرچم 40 متری، نصب برج های نوری برای ارتقا ایمنی و حفاظت از محدوده های بی دفاع شهری، درخواست تلویزیون شهری و دوربین های مدار بسته برای تامین امنیت، اجرای برنامه های مدون، برگزاری مراسم ویژه تاکسیرانی و تجلیل از نمونه ها و تببین طرح خط سفید، اجرای موفق برنامه های استقبال از مهر و نوروز، اجرای برنامه های آموزشی برای تحقق آسمان آبی و زمین پاک و خط سفید، مراقبت رسیدگی و نگهداشت از دیگر فعالیت های این معاونت بوده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه کسب مقام اول بهسازی معابر و پیاده روهای سطح منطقه برای تردد جانبازان و معلولین در سطح کشور و اجرای رمپ و بالابر در منازل معلولان و جانبازان را از موفقیت عمده منطقه برشمرد و خاطر نشان کرد: عملیات جدول گذاری خطوط اتوبوس تندرو در کمترین زمان ممکن در خیابان آزادی و محور خیابان قزوین و رنگ آمیزی جداول و نرده ها از مهمترین اقدامات منطقه بوده است که مورد تشویق مدیریت شهری قرار گرفت.

شنبه 22/1/1394 - 16:23

معاون امورشهری و فضای سبزمنطقه4 از تكمیل فاز دوم احداث بوستان یاس تا خردادماه سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه4، حمید ناصحی با بیان این مطلب اظهار داشت: عملیات احداث بوستان بزرگ یاس تهران ، از 21 اسفندماه سال گذشته كلید خورد و در پی این اقدام، فاز اول بوستان با وسعتی بالغ بر 250هكتارمساحت، در تاریخ 13 فروردین ماه امسال با حضور گسترده شهروندان افتتاح شد كه با تداوم این عملیات ، فاز دوم این بوستان واقع در محدوده منطقه4 نیز خرداد ماه سال جاری به بهره برداری خواهد گردید.
معاون امورشهری منطقه با اشاره به كاشت 120هزار اصله درخت در مجموعه بیان داشت: در مرحله افتتاح فاز اول بهره برداری بوستان یاس، تعداد 10زمین بازی مدرن مجهز به كمپلكس های بازی نوین و وسائل بدن سازی احداث گردیده است كه با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان فاز دوم عملیات، این تعداد به 15 مورد افزایش خواهد یافت.
وی از احداث مجموعه های ورزشی در محل بوستان یاس خبر داد و افزود: ساخت 2 مورد زمین ورزشی ویژه والیبال ساحلی، جانمائی میزهای پینگ پنگ و فوتبال دستی و... از جمله امكانات درنظر گرفته شده برای این بوستان می باشد.
ناصحی ادامه داد: نصب 108 چشمه سرویس بهداشتی پرتابل ، نصب 25 دستگاه كیوسك و كانكس نگهبانی از دیگر اقدامات صورت گرفته در فاز اول بهره برداری می باشد.
معاون امور شهری منطقه به احداث 250 سكوی بتنی و 120 دستگاه آلاچیق در مجموعه جهت رفاه حال شهروندان اشاره كرد و بیان داشت: تا پایان فاز دوم بهره برداری تعداد سكوهای بتنی را تا 400مورد و آلاچیق ها را نیز تا 200دستگاه افزایش خواهیم داد.
وی خاطرنشان شد: جانمایی 670 مورد نیمكت، 150دستگاه باربیكیو، 200 مورد سطل زباله از دیگر المانهای مورد نیاز بوستانی است كه تاكنون درمجموعه احداث گردیده است.
به گفته ناصحی، در فاز اول بهره برداری از بوستان یاس، 10كیلومتر از مجموعه آسفالت كاری شده و تا فاز دوم این میزان تا 30 كیلومتر وسعت خواهد یافت.
همچنین، تعداد 100 برج نوری نصب شده در بوستان نیز تا دوماه آینده به 250 دستگاه افزایش خواهد یافت.
شنبه 22/1/1394 - 16:21

با هدف ترویج سبك زندگی حضرت زهرا (س)  و افزایش آگاهی بانوان نسبت به نقش موثر آنان درمدیریت وتحكیم بنیان خانواده برنامه های نگین آفرینش در محلات شمال تهران در حال اجراست.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک هاشم نژاد مدیر اداره امور بانوان شهرداری منطقه یك با با بیان اینکه حضرت زهرا(س) الگو و اسوه تمام زنان است خاطرنشان کرد: با دنبال کردن راه و روش زندگی این بانوی بزرگ اسلام، باید فرهنگ ساده‌زیستی در سطح جامعه و دنیا توسعه و ترویج یابد.
وی اظهار داشت : ویژه برنامه های نگین آفرینش به مناسبت میلاد با سعادت دخت نبی اکرم (ص)، روز زن و بزرگداشت مقام مادر به مدت یك هفته از21  الی 27 فروردین ماه سال جاری درتمامی سراهای محلات 27 گانه منطقه یك باهمكاری وتعامل مدارس دخترانه،مساجد، مجموعه های ورزشی وسایرظرفیت های موجود درمحله ها در حال برگزاری است.
این مقام مسئول تصریح کرد: مخاطبین این برنامه خانواده های معظم شهدا وبانوان ایثارگر،  اعضاءكانون های محلات، بانوان موفق وتوانمند شهروند، زنان سرپرست خانوار،بانوان شهروند محله و... هستند.
هاشم نژاد گفت: ویژه برنامه های جشن میلاد کوثر نیز طی دو روز پنج شنبه و جمعه 20 و 21 فروردین ماه در 4 ایستگاه فرهنگی بام تهران، بوستان قیطریه، شهرک شهید چمران و امامزاده صالح (ع) از سوی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با مشارکت ناحیه مقاومت بسیج جماران و با حضور شهروندان برگزار شد .
شنبه 22/1/1394 - 16:20

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران در دیدار با شهردار منطقه 15 از تجربه موفق این منطقه در مدیریت واحد بافت فرسوده و انتقال آن در سال 94 به دیگر مناطق دارای بافت فرسوده شهر تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهندس فتح الهی با حضور در دفتر دکتر انجمنی شهردار منطقه با اشاره به نوع روش های مختلف ورود به بافت فرسوده افزود: مدیریت واحد بافت فرسوده در این منطقه تجربه خوبی بود که با استقبال شهردار منطقه و با هماهنگی شهردار محترم تهران در این منطقه اتفاق افتاد و شهرداری تهران علاوه بر سوابقی که در مداخله مستقیم داشت این نوع مدیریت را نیز تجربه کرد.
 وی افزود: این تجربه گرانبها در سال 94 برای مناطق دیگر نیز اعمال خواهد شد و امسال امیدواریم در منطقه 15 اقداماتی برای تعریض معابر و نفوذپذیری آن انجام شود.
مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران در ادامه با اهدا لوح تقدیر به دکتر انجمنی ازجسارت و شجاعت ایشان  که نخستین گام ها را در این زمینه برداشتند، قدردانی و از وی به عنوان یکی از بنیانگذار و پیشگامان نوسازی بافت فرسوده شهر تهران که برای پیشبرد و گسترش آن بسیار کوشیده اند یاد کرد وگفت: جایگاه امروز تهران در این عرصه وامدار تلاش های بی وقفه جهادگرانی چون شماست.
وی همچنین از حس مسئولیت و تعهد معاون شهرسازی و معماری منطقه نیز در پیشبرد روند نوسازی بافت های فرسوده  منطقه با اهدا لوحی تشکر کرد.
در ادامه این نشست دکتر انجمنی نیز متقابلا از زحمات و حمایت های مدیرعامل سازمان نوسازی و مجموعه ایشان در سال گذشته در بحث بافت فرسوده و ایجاد رضایتمندی بین شهروندان تشکر نموده و اظهار امیدواری کرد: با تداوم  این روند در سال جدید گام های موثری در جهت نوسازی بافت فرسوده برداشته شود.
شهردار منطقه با اشاره به نهضت پارکینگ سازی در منطقه خاطر نشان کرد: در سال جدید برنامه هایی را برای اختصاص بسته های تشویقی برای ساخت پارکینگ در این محلات داریم . با توجه به کوچک بودن مساحت زمین ها در این محلات و محدودیت در تامین پارکینگ برابر مصوبات شورای اسلامی شهر تهران ، بسته های تشویقی را برای احداث پارکینگ های عمومی در نظر گرفته ایم تا مردم با خرید این پارکینگ ها به سمت نوسازی ترغیب شوند که این کار به نفع سازمان نوسازی نیز خواهد بود.
شنبه 22/1/1394 - 16:16
 

 

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 17 از برگزاری جشن بزرگ ویژه بانوان شاغل در شهرداری منطقه به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) و روز زن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17،  معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 17  با اعلام این خبر گفت : به مناسبت میلاد مبارک حضرت زهرا(س) و با همکاری اداره امور بانوان ، جشن بزرگ همراز یاس ویژه بانوان شاغل در شهرداری منطقه 17 در تالار ونوس برگزار می شود .جواد سیفی بخشی افزود: این جشن که به منظور تکریم مقام زن و همچنین ترویج سبک زندگی آن بزرگوار در روز یکشنبه بیست و سوم فروردین ماه سال جاری و با حضور شهردار منطقه 17 در تالار ونوس و از ساعت 12 ظهر الی 14 برگزار می شود، شامل برنامه های متنوعی برای بانوان خواهد بود .

وی افزود : در این جشن برنامه های مختلفی توسط گروه های هنری شامل : موسیقی سنتی کاری از گروه موسیقی ترنج ، شعر خانی شاعر نامدار ایرانی صابر خراسانی به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) ، تقدیر از بانوان نمونه منطقه و اهدای جوایز از سوی شهردار منطقه خواهد بود .همچنین در حاشیه این جشن نیز نمایشگاهی با عنوان سبک زندگی در ورودی این تالار برای بازدیدکنندگان و علاقه مندان برپا خواهد شد .

شنبه 22/1/1394 - 16:13

 

 

به مناسبت فرا رسیدن میلاد خجسته بانوی عصمت و طهارت حضرت صدیقه کبری (س) و روز زن، نهمین دوره طرح نگین آفرینش به مدت یک هفته از بیستم تا بیست و هفتم فروردین در سطح محلات منطقه 10 برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، با تلاش اداره امور بانوان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه نهمین دوره طرح نگین آفرینش به مدت یک هفته از بیستم تا بیست و هفتم فروردین در سطح محلات منطقه 10 برگزار می شود. این طرح شامل برپایی جشن و مولودی خوانی، اردوهای تفریحی–زیارتی، برپایی نمایشگاه کتاب، مسابقات فرهنگی و ورزشی، اهدای بسته های فرهنگی و همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی با محوریت خانواده و گذشت می باشد که با هدف آشنایی با نقش موثر زن در تحکیم بنیان خانواده، ترویج سبک زندگی حضرت زهرا (س)، تکریم بانوان شهر تهران مخصوصاٌ خانواده معظم شهدا و بانوان ایثارگر، موفق و توانمند شهروند، زنان سرپرست خانوار و اعضای کانون محلات اجرا می شود.

سه شنبه 18/1/1394 - 16:20

 

معاون فنی و عمران منطقه 19 از اتمام 665 مورد فعالیت عمرانی در طرح استقبال از بهار این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، مهدی حاتمی گفت: در این طرح که تا 25 اسفند سال گذشته ادامه داشت 8 نوع اقدام عمرانی انجام ونیز معابر سطح منطقه بهسازی شد.

وی با بیان اینکه بیشترین حجم فعالیتهای صورت گرفته در نواحی یک و دو انجام شد افزود: 179 مورد فعالیت عمرانی در معابر ناحیه یک و 169 مورد نیز در معابر ناحیه 2 طی طرح استقبال از بهار اجرا شد.

به گفته حاتمی طی فعالیتهای انجام شده در طرح استقبال از بهار هزار و 832 مترمربع لکه گیری هندسی و مرمت نوار حفاری، 85 دریچه سواره رو و پیاده رو ، همسطح سازی، 91 متر انهار، 67 متر جدول و 153 متر مربع پیاده رو ترمیم شد.

علاوه براین معارض موجود در پیاده روهای سطح منطقه رفع و حریم کارگاه های عمرانی مناطق ساماندهی شد.

معاون شهردار منطقه با اشاره به اجرای فعالیت همسطح سازی معابر پیاده رو با سواره رو جهت سهولت تردد شهروندان بیان کرد: این فعالیت از طریق ایجاد رمپ استاندارد در 4 مورد از خیابان های منطقه انجام شده است.

 

سه شنبه 18/1/1394 - 16:15

احداث و راه اندازی بوستان جنگلی یاس در شمال تهران، قطب جدید گردشگری  را برای شهروندان جهت گذران اوقات فراغت در این منطقه فراهم کرده است .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مهندس بهروز رضایی قائم مقام شهردار منطقه یک با اعلام این خبر اظهار داشت: شهرداری تهران و منطقه یک و دیگر ارگانها و سازمانهای خدمات رسان با فعالیت شبانه روزی و آماده سازی بوستان جنگلی یاس ، سعی نمودند محیطی مناسب، شاد و مفرح دیگری را برای شهروندانی که پهنه ی شمال تهران را برای گذراندن اوقات فراغت بهار و تابستان خود انتخاب می کنند فراهم نماید.
وی با اشاره به برنامه های اجرا شده در بوستان یاس در روز طبیعت گفت: استقرار دو ایستگاه فرهنگی شماره یک و دو با اجرای مسابقات قرآنی و هنری، ورزشی، سلامت، توزیع بروشورهای فرهنگی و آموزشی با مضمون آسمان آبی زمین پاک، پسماند، بازیافت، پایش قند و فشار خون، مشاوره روانشناسی ، پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی و ... بخشی از اقدامات فرهنگی شهرداری منطقه یک در اولین روز بازگشایی این بوستان به روی مردم بود.
این مقام مسئول گفت: استقرار دستگاه مخازن آب شرب، نیمکت پارکی، سطل زباله، سرویس بهداشتی، وسایل کامل ورزشی و بازی ،آسفالت معابر پارکی، تامین دستگاه پست برق وتامین روشنایی اصلی و فرعی پارک ، نصب آلاچیق و  کباب پز، نمازخانه و پارکینگ استقرار خودرو از دیگر اقدامات اجرا شده بود.
قائم مقام شهردار منطقه یک در ادامه با اشاره به ساماندهی و ایمن سازی تردد در این بوستان گفت:  با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری این منطقه ایمن سازی مسیر بوستان و هدایت روان ترافیکی شهروندان در محدوده آن، با نصب 8 کیلومتر حفاظ ایمنی و یک هزار و 150 عدد تابلو و اجرای 15 کیلومتر خط کشی محوری انجام شد.
رضایی  در خصوص ساماندهی عمرانی مسیر های داخل و ورودی های بوستان گفت: با اتمام عملیات زیرسازی بیش از 11 هزار و 650 تن آسفالت در معابر بوستان یاس پخش شد.
این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: عملیات اجرایی و تلاش جهادی در این بوستان ادامه دارد به طوری که در 13فروردین سال آینده شهروندان این بوستان را متفاوت‌تر از آنچه هست مشاهده خواهند كرد .
سه شنبه 18/1/1394 - 16:13

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 15 از جمع آوری و حذف 182 مورد زوائد فیزیکی از معابر منطقه در راستای اجرای طرح استقبال از بهار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهندس رحمان پارسا با اعلام مطلب فوق افزود: همزمان با اجرای طرح استقبال از بهار و با هدف زیبایی منظر شهری ، زوائد فیزیکی از معابر منطقه و به ویژه معابر نمونه جمع آوری شد.
به گفته وی در این زمینه بنرهای غیرمجاز، تابلوهای غیر استاندارد و ... از معابر منطقه جمع آوری و به مالکان تجاری ها جهت اخذ مجوز نصب تابلو برابر با استانداردهای سازمان زیباسازی اخطاریه هایی صادر شد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست به رنگ آمیزی تجهیزات و المان های شهری در این زمینه اشاره کرد و خاطر نشان کرد: رنگ آمیزی 12500 متر مربع از ایستگاههای اتوبوس ، 9000 متر از کافوهای برق و مخابرات، بیش از 52 هزار مترطول نرده ترافیکی، 20 عرشه پل عابر پیاده ، بیش از 38 هزار مترطول هندریل های بزرگراه امام علی (ع) و 132 هزار مترمربع کرکره های واحدهای صنفی از دیگر اقدامات این حوزه در راستای اجرای طرح استقبال از بهار بود.
سه شنبه 18/1/1394 - 16:10

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه4  از برگزاری طرح نسیم مطهر 2 در 130 مدرسه منطقه 4 خبر داد و گفت: در این طرح دانش آموزان با اندیشه های شهید مطهری آشنا می شوند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 سید ابوذر حسینی با بیان این خبر افزود: طرح نسیم مطهر با هدف آشنایی با شخصیت و آراء و اندیشه های شهید مطهری برای دومین سال متوالی با مشارکت اداره آموزش شهروندی و آموزش و پرورش منطقه 4  در 130 مدرسه در مقاطع پیش دبستانی ،ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوم و هنرستان برگزار می شود و از آثار برتر  تقدیر می شود.
 وی با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه این طرح در اردیبهشت ماه افزود: همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه در هشتم اردیبهشت ماه سالجاری ، نمایشگاهی از آثار دانش آموزان در روزهای 5 و 6 اردیبهشت ویژه خواهران و 7 و 8 ویژه برادران در فرهنگسرای اشراق برپا خواهد شد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه گفت: همچنین آثار دانش آموزان توسط داوران در بخش هنری و تخصصی مورد ارزیابی قرار میگیرند.
وی با اشاره به اهداف این طرح گفت: این طرح برای سه گروه مخاطب (دانش آموزان اولیاء و مربیان) با محوریت  نقش شهید مطهری در ارائه سیمای دلپذیر از دین و زندگی دینی،پرورش نسل پویا با حفظ هویت فاخر اسلامی و ایرانی و بهره گیری از دستاوردهای بشری،آسیب شناسی فرهنگی عصر ارتباطات و تکنولوژی و فردی شدن زندگی جوانان و بهره گیری از فرهنگ رسانه ای تدوین شد.
سه شنبه 18/1/1394 - 15:29
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته