• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 14564
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 575روز قبل

                                                                                    
معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 15 از اجرای 29 هزار مترمربع پیاده روسازی در منطقه با هدف حفظ و نگهداشت شهر و تسهیل در عبور عابرین پیاده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مهندس علیرضا حلاجیان با اشاره به اینکه مرمت معابر پیاده طی سال 93 انجام شده است، افزود: به منظور بهبود منظر شهری و افزایش مقاومت لایه های زیرسازی و بهداشت معابر از نظر زیست محیطی، پیاده روهای نواحی هشتگانه منطقه با استفاده از مصالح استاندارد مرمت شد.
به گفته وی ناحیه شش با  8587 مترمربع دارای بیشترین عملیات مرمت پیاده رو بوده  است.
براساس این گزارش، عملیات پیاده روسازی در معابر ناحیه یک به متراژ 2810 مترمربع در خیابان های اعظم نظامی و خیابان عابدینی،  ناحیه2 به متراژ 4589 مترمربع در خیابان های آقاجانلو شمالی، بلوار ابوذر و خیابان  نباتی، ناحیه 3 به متراژ 2835  مترمربع در بلوار امام رضا ( ع )، خیابان رجب زاده شمالی، ناحیه 4 به متراژ 3749 مترمربع در خیابان های خلیج فارس و سازمان آب، ناحیه 5  به متراژ 3223 مترمربع درخیابان قصرفیروزه، ناحیه 7 به متراژ 2155 مترمربع در خیابان های بهشتی و ولیعصر و ناحیه 8 به متراژ 911 مترمربع در خیابان موحد دانش اجرا شده است.
چهارشنبه 26/1/1394 - 16:46

قائم مقام شهردار منطقه 4 از راه اندازی پایانه تاکسیرانی خط 3 مترو در بزرگراه شهید صیاد شیرازی ، پس از پایانه های رسالت، مغان و دردشت منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 سید حسین حسینی نژاد با بیان این خبر افزود: این پایانه در زمینی به وسعت 700 متر مربع ساخته شده است و با توجه به ایجاد خط 3 مترو درمنطقه و ضرورت ارائه سرویس به مسافران ورودی و خروجی ایستگاه مترو، پایانه تاکسیرانی در این خط راه اندازی شد.
وی به آغاز فعالیت خطوط تاکسیرانی این پایانه اشاره کرد و گفت: پس از فعالیت کامل خط 3 مترو، تاکسی های این خط با 255 دستگاه تاکسی در خط 5 فعال خواهند شد.
قائم مقام منطقه افزود: خطوط پنج گانه این پایانه شامل خیابان استخر، پایانه مینی سیتی ، میدان نوبنیاد ، لویزان و شهرک امید است که بخش هایی از این پایانه مسقف بوده و مسافران می توانند درآن مستقر شوند.
حسینی نژاد با اشاره به اینکه این پایانه و خطوط تاکسیرانی در آن زمینه را برای افزایش تردد امن مسافران فراهم می کند افزود: تلاش میکنیم با ارائه خدمات به مسافران مترو برای آنان حمل و نقلی ایمن تر را به ارمغان بیاوریم.
وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف،  از طریق سامانه 1888 با ما در میان بگذارند.   
چهارشنبه 26/1/1394 - 15:37

 

شهردار منطقه دو تهران گفت: چراغ های چشمک زن سولار در سطح معابر این منطقه از سوی معاونت حمل و نقل و ترافیک نوسازی و مرمت شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو تهران، "عابد ملکی" بااعلام این مطلب اظهارداشت: به منظور افزایش کارایی و ارتقا ایمنی تردد معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه 2 اقدام به نوسازی چراغ های چشمک زن سولار در بیش از 40تقاطع  کرده است.

وی در ادامه به مناسب سازی، احداث رمپ و نصب پل فلزی در این منطقه اشاره و تاکید کرد: در راستای بهسازی معابر سطح منطقه جهت استفاده جانبازان و معلولین محترم، معاونت حمل و نقل و ترافیک اقدام به مناسب سازی معابر و خصوصاً تقاطع های اصلی در سطح نواحی کرده است.

شهردار منطقه دو تهران در همین زمینه به مناسب سازی، احداث رمپ و نصب پل فلزی در 22 نقطه در محور شهید فرحزادی شهرک غرب ، مناسب سازی، احداث رمپ و نصب پل فلزی در 18نقطه محور سعادت آباد، مناسب سازی، احداث رمپ و نصب پل فلزی در 14نقطه محور خوردین، مناسب سازی، احداث رمپ و نصب پل فلزی در 20نقطه محور شهید پاکنژاد و نصب 20 عدد پل فلزی در معابر اصلی ناحیه5 خیابان شهید تیموری-حبیب اله اشاره کرد.

ملکی تاکید کرد: احداث راستگرد شرق به شمال تقاطع خیابان پاکنژاد-خیابان سپیدار باتوجه به لزوم سهولت تردد و افزایش ایمنی عبور و مرور در معابر سطح منطقه، کاهش زمان تاخیر،  برطرف نمودن گره ترافیکی و جلوگیری از تخلف صورت گرفته است
چهارشنبه 26/1/1394 - 15:36


 


 

حوزه امور شهری و محیط زیست منطقه 22 در اواخر سال 93 و اوایل امسال  به توسعه فضای سبز بوستان ایثار واقع در ارتفاعات منطقه 22 اقدام کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، اداره فضای سبز حوزه معاونت امور شهری و محیط زیست منطقه پس از شناسایی نقاط و محل‌های مستعد و برهنه در بوستان ایثار و با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی، عملیات کاشت نهال را در دستور کار قرار داد.

قاسم مولایی شهردار منطقه 22 با اعلام این خبر گفت: « عمده عملیات کاشت درختان در بوستان ایثار از اوایل اسفند 93 شروع و  تا 21 فروردین ماه 94 با تهیه و کاشت 10 هزار اصله نهال شامل انواع توت ، سرو و کاج و شناسایی محلهای خالی از درخت صورت گرفت.»

وی در تشریح اهداف این برنامه نیز خاطر نشان كرد: « گسترش جنگلکاری ، احیای فضای سبز و ایجاد منظر شهری زیبا با استفاده از كاشت گونه های طبیعی همچنین كاهش آلودگی های زیست محیطی از جمله اهدافی است كه شهرداری منطقه 22 در خصوص نگهداری و گسترش فضای سبز در محدوده شمال غربی تهران در دستور کار قرار داده است.»

چهارشنبه 26/1/1394 - 15:28

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 17 از  ویژه برنامه های هفته سلامت با شعار دولت و ملت ،همدلی و همزبانی برای ارتقای عادلانه سلامت که  از 1 تا 7 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود،خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17،جواد سیفی بخشی با اشاره بر اهمیت و جایگاه بسیار مهم سلامت گفت : هفته سلامت فرصت مغتنمی است تا با بازنگری و نگاه مجدد به توانمندی‌ها، دستاوردها و انتظارات موجود، در مسیر تحقق سلامت شهروندان در قالب یک برنامه ی  منسجم و کلان همراه با سایر دستگاه‌های مسوول گام برداریم.

وی افزود : شعار سال سازمان جهانی بهداشت" ایمنی غذا،از مزرعه تا سفره "عنوان شده که در سال 94 ، اداره سلامت با تاکید بر "آموزش سلامت و ایمنی غذا "  برنامه های متنوعی از جمله افتتاح دهکده سلامت در بوستان بهاران  را در این خصوص در نظر گرفته است .

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 17 با اشاره به  این برنامه ها ادامه داد : نواختن زنگ سلامت در مدارس ، برپایی دهکده سلامت در بوستان  بهاران  و استقرار غرفه های متعدد ، برگزاری دوره های آموزشی به صورت کلاس و کارگاه با محوریت شعار سال ، اجرای نمایش های میدانی ، برگزاری مسابقات ، برگزاری جشنواره غذای سالم ، برگزاری تورهای سلامت ، تقدیر از فعالان عرصه سلامت ، تهیه و توزیع اقلام آموزشی ، برگزاری همایش و ده ها برنامه دیگر از جمله اقدامات اجرایی اداره سلامت منطقه در هفته سلامت خواهد بود .

 

سیفی  درباره نامگذاری این ایام تاکید کرد : روزهای این ایام به شرح زیر نامگذاری شده است که خود بیانگر ضرورت تاکید بر سلامتی است ، سه شـنـبه 1 اردیبهشت : سلامت و ارتقای ایمنی ، چهار شنبه 2 اردیبهشت : سلامت و سبک زندگی ایرانی-اسلامی ، پنج شنبه 3 اردیبهشت : عدالت در سلامت و ارتقای خدمات بهداشتی-درمانی ، جمعه 4 اردیبهشت : سلامت,آموزش همگانی و خود مراقبتی  ، شنبه  5 اردیبهشت : سلامت و مشارکت های اجتماعی ، یک شنبه 6 اردیبهشت : سیاست های کلی سلامت ، همکاری بین بخشی، دوشنبه 7 اردیبهشت : اقتصاد سلامت و توسعه سرمایه گذاری.  

 

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 17 در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به نقش و جایگاه ویژه شهرداری در آموزش و ارتقای سلامت شهروندان ، هفته سلامت فرصتی است تا ضمن توجه به تاکید سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت به موضوع و شعار اعلام شده، با آموزش های تخصصی سلامت و ایمنی غذا در قالب یک برنامۀ منسجم در مسیر تحقق سلامت مردم گام برداریم .

گفتنی است: دهکده سلامت در بوستان بهاران و بازگشایی  غرفه‌ها از 1 تا 7 اردیبهشت از ساعت 15 الی20 ،با شعار دولت و ملت ،همدلی و همزبانی برای ارتقای عادلانه سلامت برگزار خواهد شد.

چهارشنبه 26/1/1394 - 15:25

 

ویژه برنامه «شب یوری» پنجشنبه هفته جاری در بوستان بزرگ ولایت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، رضا نثاری شهردار منطقه شب یوری را جشنی جهانی برای بزرگداشت گذشته، حال و آینده بشریت در فضا دانست و گفت: بوستان ولایت یكی از مراكز انتخابی مراسم شب یوری در روز پنجشنبه 27  فروردین است که در آن برنامه های متنوعی از جمله رصد خورشید در روز و رصد آسمان در شب،گفتگوی نجومی، پخش اسلایدها و فیلم های نجومی، توزیع بروشور، ساخت ساعت آفتابی و نقاشی نجومی برای كودكان و نوجوانان برگزار می شود.

وی افزود: ویژه برنامه شب یوری با مشاركت باشگاه نجوم زاوش فرهنگسرای بهمن  از ساعت 30/17 الی 22 روز پنجشنبه در محوطه پاركینگ این بوستان انجام خواهد شد.

گفتنی است گردهمایی شب یوری در سراسر جهان در یادبود12 آوریل 1961 (23 فروردین 1340) برگزار می شود. روزی كه اولین فضانورد یوری گاگارین اولین پرواز فضایی سرنشین دار را انجام داد. به همین مناسبت هر ساله در اكثر نقاط جهان بویژه ایران این شب با برگزاری جشن ها، مراسم های علمی، شب های رصدی و ... پاس داشته می شود.

 

چهارشنبه 26/1/1394 - 15:24


به مناسبت هفته جهانی سلامت و در راستای اجرای کمپین آسمان آبی و زمین پاک، با تلاش اداره سلامت کارناوال شادی در منطقه 10 راه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، به مناسبت هفته جهانی سلامت و در راستای اجرای کمپیبن آسمان آبی و زمین پاک، حفظ سلامت شهروندان و ایجاد روحیه شادابی و نشاط، کارناوال شادی در روز دوشنبه 31 فروردین از ساعت 10 تا 12 در بوستان رضوان و خیابان های اطراف راه اندازی می شود.

گفتنی است این کارناوال از طریق آموزش سیار، اجرای نمایش، برگزاری مسابقه، اهدای جوایز و توزیع سیب پیام آور سلامت شهروندان خواهد بود.

چهارشنبه 26/1/1394 - 15:22

 

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 21 از بازدید نمایندگان سازمان بهداشت جهانی (WHO) از برنامه های سلامت محور منطقه خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 21 ، مهندس کاظم کمالی نسب معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ضمن اعلام این خبر بیان داشت : نمایندگان سازمان بهداشت جهانی که از 30 کشور مختلف و از 5 قاره نمایندگانشان حضور دارند در محله شهرک دریا به بازدید از برنامه های سلامت محور محله می پردازند .

وی افزود : برنامه های اجرایی شامل توضیحات اجرای طرح سنجش ، توضیحات کانون های سلامت محور 10 گانه از اهم فعالیت های یکساله خود ، برگزاری جشنواره سفره سالم ایرانی ، آیین های سنتی ،گلیم بافی ، نمایشگاه صنایع دستی محله از دیگر فعالیت های جانبی در این بازدید است .

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 21 در پایان تصریح کرد : این برنامه در روز  پنجشنبه 3 اردیبهشت ماه از ساعت 9 الی 12 در محله شهرک دریا با حضور ائمه جماعات ، شورایاری ، معاونین ، شهردار ناحیه برگزار خواهد شد .

 

 

 

 

چهارشنبه 26/1/1394 - 15:20

سرپرست شهرداری منطقه 21 از عملیات کاشت فرش‌ گل در سطح بوستان ها و معابر و حاشیه بزرگراه های سطح منطقه خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 21 ، دکتر پیمان پور نصر سرپرست شهرداری منطقه 21 ضمن اعلام این خبر بیان داشت : با توجه به طرح استقبال از بهار 1394 در قالب طرح بهار فاطمی که از ابتدای اسفند ماه سال 1393 در 4 بازه زمانی 15 روزه اغاز شد عملیات کاشت گل های لاله و نرگس در سطح بوستان ها و معابر و حاشیه بزرگراه های سطح منطقه در دستور کار این معاونت قرار گرفت که تا پایان فروردین ماه سال جاری نیز ادامه خواهد داشت .

سرپرست شهرداری منطقه 21 افزود : عملیات کاشت فرش گل در محورهای بزرگراهی مخصوصا بزرگراه آزادگان که یکی از بزرگراه های شریانی و ورودی و خروجی شهر تهران محسوب می شود انجام شد .

وی در ادامه با بیان اینکه در 6 رمپ و لوپ حاشیه آزادگان اعم از آزادگان – با بزرگراه شهید فهمیده ( تهران - کرج ) و آزادگان با بزرگراه شهید لشگری عملیات کاشت گل انجام شد گفت : پس از اتمام پروژه پل فتح – آزادگان ، کار فضای سبز آن در حدود 14هکتار از نیمه دوم اسفند ماه سال گذشته اغاز شده و تا کنون نیز عملیات خاکبرداری ، نخاله برداری ، تسطیح و درختکاری آن به اتمام رسیده و در بخشی دیگر کاشت انواع درختچه و گونه های متنوع گیاهی ادامه دارد که تلاش ما اینست مجموعه عملیات کاشت گل و فضای سبز در بزرگراه ازادگان که در مجموع 18 هکتار است تا پایان طرح استقبال از بهار ( 31 فروردین ) به نتیجه برسد .

پورنصر تصریح کرد : در میدان اصلی تهرانسر ، بوستان نرگس ، بوستان لاله ، بوستان رئیسعلی دلواری ، بوستان قباد ، نیز 30000 پیاز لاله و 5000 پیاز نرگس کاشته شده است .

سرپرست شهرداری منطقه 21 در پایان هدف از این اقدام را زیباسازی فضای شهری ، بهبود کیفیت زیست محیطی ، تاثیرگذاری مثبت در کاهش آلودگی هوا و ایجاد چشم اندازی زیبا و مفرح برای شهروندان دانست .

 

شنبه 22/1/1394 - 16:28


همزمان با هفته گرامیداشت مقام شامخ زن از مادران شهدا و جانبازان منطقه 19 در قالب طرح «ریحانه های عاقل عاشق» تقدیر می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، یوسف مهدیزاده مسئول امور ایثارگران منطقه گفت: این طرح از ویژه برنامه های اجرایی اداره کل امور ایثارگران است که در راستای اجرای آن از همسران مكرم شهدا، مادران معظم شهدا ، همسران جانبازان قطع نخاعی و اعصاب و روان تجلیل و قدردانی می شود.

وی تصریح کرد: تقدیر از این اسطوره های صبر و ایثار به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) در هفته گرامیداشت مقام زن صورت می گیرد.

به گفته مهدیزاده طی اجرای این طرح در هر ناحیه از 14 نفر طی ویژه برنامه ای تقدیر می شود.

این مسئول همچنین از اجرای طرح «برکت مادری» ویژه خانواده های نیازمند شهدا و جانبازان خبر داد و افزود: در این طرح سبد کالاهایی که از طرف اداره کل امور ایثارگران در اختیار منطقه قرار گرفته است از شنبه 22 فروردین بین خانواده های شناسایی شده توزیع می شود.

مهدیزاده با بیان اینکه این طرح با همکاری بنیاد شهید منطقه اجرا می شود خاطرنشان کرد: در همین راستا ستادی متشکل از امور ایثارگران و بنیاد شهید منطقه تشکیل شده است.
شنبه 22/1/1394 - 16:25
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته