• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 415
تعداد نظرات : 360
زمان آخرین مطلب : 3612روز قبل

یک عضو آلوده می تواند تمام شبکه را آلوده کند. در صورت مشاهده هر گونه آلودگی تمام کامپیوترها را از شبکه جدا، اسکن و پاکسازی کنید...

 مجرمان سایبر در کمین هستند! با استفاده از این 10 استراتژی ساده به مبارزه با آن‌ها بروید


1: ایمیل‌های مشکوک را باز نکنید
ایمیل‌ها را قبل از باز کردن از اسکن کنید. ارسال فایل‌های قابل اجرای .exe از طریق ایمیل‌ خیلی مرسوم نیست، به همین دلیل از بازکردن آن‌ها خودداری کنید.

 


2: از شبکه خود محافظت کنید
یک عضو آلوده می تواند تمام شبکه را آلوده کند. در صورت مشاهده هر گونه آلودگی تمام کامپیوترها را از شبکه جدا، اسکن و پاکسازی کنید.

 


3: به‌روزرسانی، به روز‌رسانی، به روزرسانی!
همیشه از به‌روز بودن تک تک نرم‌افزارهای خود از جمله سیستم عامل، آنتی‌ویروس و مرورگر اینترنت، اطمینان حاصل کنید.

 


4: محتاط باشید!
اگر اطلاعات محرمانه خود را در کامپیوتر یا فضای آنلاین ذخیره می‌کنید، آن‌ها را کدگذاری کنید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها استفاده از قابلیت‌های ویندوز برای رمزگذاری فایل‌ها است.

 


5: سیستم ایمنی خود را پیچیده کنید
هیچ مجرمی دوست ندارد در حین انجام جرم دستگیر شود! به همین دلیل هم مجرمان سایبر وقت زیادی برای نفوذ به کامپیوترهایی با ایمنی بالا صرف نمی‌کنند. با استفاده از چند نرم‌افزار مکمل امنیتی و آنتی‌ویروس، بالا بردن سطح ایمنی مرورگر اینترنت و از کار انداختن قابلیت File Sharing امنیت خود را پیچیده و چند لایه (Multi Layer Security) کنید.

 


  روش‌هایی برای حفظ حریم شخصی در دنیای مجازی

 

6: Backup یادت نره!
از اطلاعات محرمانه Backup تهیه کنید. از تنظیمات سیستم عامل خود نیز یک نسخه Backup بگیرید. ویندوز با ابزار System Restore این کار را انجام می‌دهد. بعضی از شرکت‌های تولید کننده کامپیوتر مثل سونی و دل نیز نرم‌افزارهای مخصوص به خود را برای این کار دارند.

 


7: نقاظ ضعف خود را بشناسید
با استفاده از فایروال مناسب و به روزرسانی آن خیال خود را از بابت حفره‌ها و نقاط ضعف امنیتی راحت کنید.

 


8: از پسووردهای قوی استفاده کنید
یک پسوورد قوی باید دارای 8 کاراکتر با ترکیبی از حرف و عدد باشد. هر 60 روز یکبار پسووردهای خود را تغییر دهید و هیچ‌گاه از یک پسوورد برای چندین حساب کاربری و نمایه استفاده نکنید.

 


9: مراقب اسپم‌ها باشید
از برنامه‌های ضد اسپم استفاده کنید. برای کار، تفریح و ارتباط با دوستان و فامیل ایمیل‌ها و Accountهای متفاوتی ایجاد کنید تا بتوانید اسپمرها (هرزنامه‌نویسنان) را شناسایی کنید.

 


10: حواستان را جمع کنید
هیچ‌گاه سیستم عامل خود را روشن رها نکنید. وقتی در محل کار یا کتابخانه کامپیوترتان را رها می‌کنید، آن را Lock کنید. پسووردها را بر روی دسکتاپ یا جایی که دیگران بتوانند آن را ببینند رها نکنید.

چهارشنبه 1/7/1388 - 15:42

با عرض سلام خدمت دوستان تبیانی عریز

امیدوارم که حال همتون خوب باشه(ان شاء الله)

می خوام کمی صحبت کنم و بس!

با شروع شدن مدارس و محصل بودن بنده(خودم) و قرار داشتن در شرایط سخت و... باید از این به بعد کمتر به شما سر بزنم و در حقیقت کمتر به تبیان بیام

خودم از این وضعی که می خواد پیش بیاد راضی نیستم و می دونم که دلم خیلی زود براتون تنگ میشه ولی باید با این وضع ساخت،چیکار میشه کرد

خوب  دیگه بسه که سرتون رو به درد آوردم

امیدوارم که هیچ یک از دوستان تبیانی از من ناراحت نباشن و اگه ناراحت هم هستن بگن تا از دلشون در بیارم

به من که خیلی خوش گذشت از اینکه در کنار شما بودم

از دوستان عزیزی هم که به من سر میزدن ممنونم

بای تا بعد

سه شنبه 31/6/1388 - 17:29

بچه‌ها شخصیت جالب و عجیبی دارند، به نوعی كه گاهی اوقات حركات عجیب و غریب از خود نشان میدهند كه باورش برای خیلیها مشكل است، گاهی اوقات آنان با وجود سن كم، دست به كارهای خارقالعادهای میزنند كه باعث تعجب می‌شود و انسان را تا مرحله حیرت پیش میبرد درست مثل 10 بچهای كه ما از آنان به عنوان اعجوبه یاد می‌كنیم، لطفا مطلب زیر را بخوانید.

«كیم اونگ یونگ»،

این  نابغه كرهای در سال 1962 به دنیا آمد و در حال حاضر جزء باهوشترین افراد دنیا محسوب می‌شود. او در چهار سالگی میتوانست زبانهای ژاپنی، كرهای، آلمانی و انگلیسی را بخواند. در پنج سالگی سختترین مسئله‌های دیفرانسیل و انتگرال را حل میكرد و بهره هوشی بسیار بالا یعنی بالای 210 داشت. كیم از 3 تا 6 سالگی دانشجوی افتخاری دانشگاه هانگ یانگ بود و در 7 سالگی به «ناسا» دعوت شد. او در پانزده سالگی دكترای خود را گرفت.

«گریگوری اسمیت»، كاندیدای صلح نوبل

گریگوری اسمیت در سال 1990 به دنیا آمد در دو سالگی میتوانست بخواند و در ده سالگی وارد دانشگاه شد. ولی نبوغ تحصیلی، تنها نیمی از داستان گریگوری اسمیت است.
او عاشق صلح می‌باشد و از سنین كم به عنوان حامی و یكی از فعالان حقوق كودك و صلح جهانی به كشورهای مختلف دنیا سفر كرده است. او موسس سازمان بینالمللی دفاع جوانان است كه اصول صلح را به كودكان و جوانان سراسر دنیا آموزش میدهد. او با بیلكلینتون و میخائیل گورباچوف مذاكره داشته و در مقابل سازمان ملل سخنرانی كرده است. گریگوری در 12 سالگی كاندیدای اخذ جایزه صلح نوبل شد.

«اكریت جاسوال»، جراح هفت ساله

اكریت جاسوال یك نوجوان هندی است كه باهوشترین فرد هندی به شمار میرود. او در سال 2000 و در هفت سالگی اولین موفقیت پزشكی خود را به دست آورد. بیمار او دختری هشت ساله بود كه پول كافی برای رفتن به بیمارستان نداشت. دست این دختر به حدی سوخته بود كه جمع شده و به شكل مشت درآمده بود. اكریت هیچ تجربهای در جراحی نداشت، ولی این دختر را عمل كرد و او دیگر میتوانست انگشتان خود را باز و بسته كند. اكریت به مطالعات پزشكی خود ادامه داد و در دوازده سالگی دارویی برای درمان سرطان ساخت. او هماكنون كوچكترین دانشجوی دانشكده پزشكی هند است.

«آلیتا آندره» نقاش دو ساله

آلیتا دو ساله است ولی نقاشی را پیش از این آغاز نموده است. وقتی «مارك جمیسون» رئیس گالری نقاشی ملبورن استرالیا نقاشیهای این هنرمند را دید آنقدر از آن خوشش آمد كه تصمیم گرفت آنها را در یك نمایشگاه به نمایش بگذارد. این نمایشگاه با استقبال گرم تماشاچیان مواجه شد و همه میخواستند خالق آن آثار را ببینند در آن زمان بود كه جمیسون تازه متوجه شد نقاش اصلی آن تابلوها دختر 22 ماهه هنرمند یعنی «آلیتا آندره» است.

«آرون كریپكه» در دوران دبیرستان استاد هاروارد شد

سائول در سال 1940 در نیویورك به دنیا آمد. او یك نابغه به تمام معنی بود. در چهار سالگی جبر را كشف كرد و در پایان دوره ابتدایی هندسه، حساب و فلسفه را به پایان رساند. در نوجوانی یك سری مقاله نوشت كه معلوم شد همه اصول منطق كیفی هستند. در همان زمان از سوی دانشگاه هاروارد نامهای به او رسید كه از وی دعوت میكرد برای تدریس به آن دانشگاه برود. او میگوید: «مادرم گفت باید اول دبیرستان را تمام كنم و بعد به دانشگاه بروم» بعد از دبیرستان، سائول استاد هاروارد شد و اكنون ازبزرگترین فیلسوفهای زنده دنیا می‌باشد.

«مایكل كرنی» لیسانسیه ده ساله و میلیونر تلویزیونی

سائول در سال 1940 در نیویورك به دنیا آمد. او یك نابغه به تمام معنی بود. در چهار سالگی جبر را كشف كرد و در پایان دوره ابتدایی هندسه، حساب و فلسفه را به پایان رساند. در نوجوانی یك سری مقاله نوشت كه معلوم شد همه اصول منطق كیفی هستند. در همان زمان از سوی دانشگاه هاروارد نامهای به او رسید كه از وی دعوت میكرد برای تدریس به آن دانشگاه برود. او میگوید: «مادرم گفت باید اول دبیرستان را تمام كنم و بعد به دانشگاه بروم» بعد از دبیرستان، سائول استاد هاروارد شد و اكنون ازبزرگترین فیلسوفهای زنده دنیا می‌باشد.

«مایكل كرنی» لیسانسیه ده ساله و میلیونر تلویزیونی

ایستگاه رادیویی شهر الینا زمانی به او به عنوان مشاور یا سنگ صبور یك شغل داد كه او به رادیو زنگ زد و در پاسخ به زن شنوندهای كه از كار بیكار و افسرده شده بود، گفت: «عزیزم فقط باید با دوستانت به ورزش بولینگ بروی و روزی یك لیوان شیر بنوشی.» توصیه الینا آنقدر برای شنوندگان جالب بود كه این ایستگاه رادیویی هفتهای یك ساعت او را به عنوان سنگ صبور به استودیو دعوت میكرد. الینا مشاوره‌های مختلفی به شنوندگان میدهد و مشكلات بسیاری از به هم خوردن نامزدی تا از بین بردن بوی بد عرق را پاسخ میدهد. وقتی یك شنونده برای او نوشت كه چطور شوهر پیدا كند؟ الینا پاسخ داد: «به خودت برس ولی زیاد آرایش نكن.» و وقتی شنونده دیگری پرسید چه كار كند تا نامزدش به سوی او بازگردد، گفت: «این مرد ارزش دلشكسته شدن ندارد. زندگی آنقدر كوتاه است كه نباید به خاطر یك مرد آن را خراب كرد.»

«فابیانو لوییجی كاروانا» اعجوبه شطرنج

فابیانو یك نوجوان 16 ساله ایتالیایی است كه در 14 سالگی استاد بزرگ شطرنج شد. او بهترین شطرنجباز زیر هجده سال در سراسر دنیاست.

سه شنبه 31/6/1388 - 16:23

آیا سقفی بالای سرت هست؟
نانی برای خوردن

لباسی برای پوشیدن

و ساعتی برای خوابیدن داری؟ آری

نامی برای خوانده شدن

کتابی برای آموختن

و دانشی برای یاد دادن داری؟ آری

بدنی سالم برای برداشتن سبد یک پیرزن.

سقفی برای شاد کردن یک کودک

دهانی برای خندیدن و خنداندن داری؟ آری

لحظه‌ای برای حس کردن

قلبی برای دوست داشتن

و خدایی برای پرستیدن داری؟ آری

پس خوشبختی بسیار خوشبخت.

سه شنبه 31/6/1388 - 16:15
شاید آن روز که سهراب نوشت:
تا شقایق هست زندگی باید کرد

خبری از دل پر درد گل یاس نداشت
باید این جور نوشت:

هر گلی هم باشی چه شقایق چه گل پیچک و یاس
زندگی اجبارست
سه شنبه 31/6/1388 - 16:14

 در ژاپن برای پر کردن دندان به ندرت از مواد آمالگام استفاده می شود و بیشتر از روش اینله در پوسیدگی های وسیع و از رزین های کامپوزیتی در پوسیدگی هایی کوچکتر،استفاده می گردد.و علت آن عدم اعتماد به مواد آمالگام از نظر خاصیت سمی آن است، با توجه به تغییرات فراوانی که در ساخت ومواد این آلیاژ صورت گرفته اما همچنان استفاده از آن کمیاب است !

سه شنبه 31/6/1388 - 16:11
فروردین
فال روز متولدین فروردین: امروز سعی كنید قرارهایتان را دوبار بررسی كنید. شاید منتظر تلفن كسی شدن كار اشتباهی باشد. سعی كنید صبور باشید. ...


اردیبهشت
فال روز متولدین اردیبهشت: امروز رابطه جدیدی شکل می گیرد. هم چنین فرصت های مالی به دست می آورید که نباید آن ها را از دست بدهید. زندگی جالب و جذاب است . اگر برای تفریح و سرگرمی پول خرج کنید بدانید که پولتان هدر نمی رود. ...


خرداد
فال روز متولدین خرداد: چند روز آینده لازم است وقتتان را با اطرافیان بگذرانید تا دیدگاه آنها را تغییر دهد و شاید دید مثبت خود را بخواهید به دیگران هم بدهید. خوشبختانه، می توانید رضایت خاطر خود را به دست آورید. ...


تیر
فال روز متولدین تیر: هر کسی به روش خودش عمل می کند.اگر خوب دقت کنید می بینید که یک نفر کار خسته کننده را جالب انجام می دهد اگر سعی کنید مغرور نباشید می توانید از او یاد بگیرید. ...


مرداد
فال روز متولدین مرداد: امروز، یكی از آن روزهای شادی است كه محبوبیت شما گل كرده و روحیه شما بسیار بالا رفته است! در حقیقت امروز، شما همراهی بسیار جالب هستید و بسیار جذاب به نظر می رسید. تعارفات از چپ وراست به گوش شما می رسند و گرچه كه شك دارید، برخی از آنها از روی قلب بیان شده باشد، با این حال به شما احساس رضایتمندی یك شیر را می دهد. ...


شهریور
فال روز متولدین شهریور: در روابط با دوستان و همسرتان کمی مشکل وجود دارد.شخصی حالت تهاجمی دارد و از این که بحث را اندازد خوشحال می شود متاسفانه شما هم همین حالت را دارید.اگر این طور است سعی کنید این احساس را برطرف کنید. ...


مهر
فال روز متولدین مهر: امروز شخصی ابتدا صحبت می کند و سپس راجع به آن فکر می کند و در این میان می خواهد پا روی دم همه بگذارد و همه را دلخور می کند.پیشنهادات احمقانه او شما را کمی عصبی می کند،باید این را تصدیق کنید که او این کار را از روی قصد انجام نمی دهد،ممکن است یک جای کار ایراد داشته باشد و او بیشتر به درک متقابل شما نیاز دارد تا عصبانیت شما! ...


آبان
فال روز متولدین آبان: اگر بین شما و یک نفرمشکل مالی پیش آمد سعی کنید همین امروز از واقعیت و علت آن با خبر شوید.اکنون زمان آن رسیده است که مخالفت های گذشته را فراموش کنید.در محل کارتان می توانید کارهای یک نفر دیگر در نبودش به عهده بگیرید.اکنون زمان پیشرفت است. ...


آذر
فال روز متولدین آذر: سیاره ها توجه شما را روی رویاها و امیدها و آرزوهایتان و این كه چگونه می توانید پیشرفت كنید متمركز می كنند. شما خلاق هستید و شروع به یاد گرفتن یك روش جدید برای زندگی تان می باشید. بزودی بالهای خود را باز می كنید و افرادی را كه به صحت تصمیمات شما شك می كنند و در عین حال با شما رقابت دارند را ترك می كنید. ...


دی
فال روز متولدین دی: امروز كارهای زیادی دارید كه باید در تنهایی به دقت به آن ها فكر كنید. البته، اگر جایی آرام برای تنهایی خود پیدا كنید! اگر احساس می كنید یكی از دوستانتان از حد خود تجاوز كرده است اكنون بهترین زمان برای قطع رابطه می باشد. اما واقعاًَ می خواهید با عصبانیت همه چیز را تمام كنید؟ از این كه صلح و دوستی را خراب می كنید به خودتان مغرور نشوید....


بهمن
فال روز متولدین بهمن: امروز کاملاً ذهنی خلاق دارید و آماده هستید که آن ایده های جدید و مفاهیمی را شکوفا کنید که شاید حتی در حالت معمولی به آنها توجه نمی کنید . اگر سعی دارید مشکلی را حل کنید سعی کنید از زاویه ای دیگر به آن نگاه کنید به سرعت راه حلی پیدا می شود . ...


اسفند
فال روز متولدین اسفند: راه دستیابی شما به مشاغل عادی الهام بخش است به نظر می آیید که انگار یک عصای جادویی را روی مدارک اداری تکان می دهید تا ناپدید شود. اما خیلی از خود راضی نباشید . شما یک جزء‌ کوچک ولی خیلی مهم را در شتابتان نادیده گرفته اید. ...
دوشنبه 30/6/1388 - 16:11

خیلی‌ها فكر می‌كنند كه مردم دیگر كمتر به گذاشتن اسم‌هایی كه پیوند ما با مذهب و دین خود را نـشـان مـی‌دهـد عـلاقـه نشان می‌دهند در حالی كه اصلاً این‌طور نیست. كافی است نگاهی به فراوانی اسـم‌گـذاری‌هـا بیندازیم
خیلی‌ها فكر می‌كنند كه مردم دیگر كمتر به گذاشتن اسم‌هایی كه پیوند ما با مذهب و دین خود را نـشـان مـی‌دهـد عـلاقـه نشان می‌دهند در حالی كه اصلاً این‌طور نیست. كافی است نگاهی به فراوانی اسـم‌گـذاری‌هـا بیندازیم. اسم فاطمه در سال‌های گذشته براساس آمارهای سازمان ثبت احوال كشور ركورددار بوده است. بیشتر كسانی كه دختردار شده‌اند این نام را روی نوزاد خود گذاشته‌اند و این نشان می‌دهد این اسم زیبا محبوب‌ترین اسم برای دختر در ایران است. در سالی كه تعداد ولادت 527 هزار و 761 بوده،‌ 32 هزار و 923 خانواده اسم فرزند خود را فاطمه گذاشته‌اند و بعد از آن بیشترین علاقه به ترتیب به اسم‌های زهرا، مریم، زینب و معصومه بوده است.

در میان اسم‌های غیرمذهبی و غیرعربی سارا از همه محبوب‌تر بوده و در سال 1380، 3 هزار و 212 خانواده اسم دختر خود را سارا گذاشته‌اند. در سال 1381 هم به ترتیب اسم‌های فاطمه، زهرا،‌ مریم، زینب و معصومه محبوب‌ بوده‌اند، اما اسم آیدا از سارا پیشی گرفته و 7 هزار و 2 خانواده در سال 1381 اسم آیدا را روی دخترهای تازه متولدشان گذاشته‌اند و اسم بعدی هم مهساست. تا سال 1384 وضع بـه همین صورت است تا این‌كه در این سال اسم مبینا بر مریم پیشی گرفته و رتبه سوم را به خود اختصاص می‌دهد! مبینا تا سال 1385 همچنان سوم است و در این سال از 585 هزار و 9 نفر تعداد ولادت دخـتـران، 60 هـزار و843 نفر فاطمه، 41 هزار و 576 نفر زهرا و 15 هزار و 962 نوزاد مبینا نامگذاری شده‌اند.

و اما پسران. در سال 1380 بیشترین اسم متعلق به علی است. در این سال 16 هزار و 286 نوزاد پسر علی نامگذاری شده‌اند. محمد و امیرحسین با 14 هزار و 452 نفر و 12 هزار و 701 نفر در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در سال 1381 هم 33 هزار و 599 خانواده اسم علی را برای پسران خود برگزیده‌اند و این نام در سال 1381 اول است. در سال 1382 علی جای خود را به امیرحسین داده و رتبه دوم رفته و بعد از آن مهدی و محمد از همه محبوب‌تر بوده‌اند.

در سال 1383 امیرحسین،‌ مهدی و علی به ترتیب 31 هزار و 961 نفر، 29 هزار و 455 نفر و 28 هـزار و 850 نـفـر فـراوانـی داشـتـه‌انـد. در سـال 1384 عـلی جای خود را به ابوالفضل داده است و ابـوالـفـضـل بـا 30 هـزار و 35 نـفـر در رتـبـه سـوم قـرار گـرفـته است. در سال 1385 هم ابوالفضل، امیرحسین و مهدی به ترتیب اول،‌دوم و سوم بوده‌اند و در این سال در بین اسم‌های غیرعربی نیما از همه محبوب‌تر بوده است.

قدیم‌ها شب ششم تولد نوزاد شب نامگذاری او بود. جشن و شب‌نشینی بر پا بود و همه اقوام بـخـصـوص پـدر بزرگ‌ها و مادر بزرگ‌ها و بزرگان خانواده گرد می‌آمدند و با تبادل نظر نامی را برگزیده و در حاشیه قرآن، دیوان حافظ و یا هر كتاب ارزشمند دیگری همراه با سال، ماه، روز و ساعت تولد نوزاد ثبت می‌كردند. در بعضی خانواده‌ها انتخاب نام فرزند تازه وارد بر عهده بزرگ فامیل (پدربزرگ، مادربزرگ، عمو، دایی، عمه، خاله) گذاشته می‌شد و بعضی‌وقت‌ها نامگذاری با استفاده از قرآن یا با تفال از دیوان حافظ صورت می‌گرفت، گرچه هنوز بعضی از خانواده‌ها به این رسـوم پـایـبـنـدنـد، امـا حالا خیلی‌ها دنبال اسم متفاوتی هستند. دنبال اسمی كه تا حالا كسی روی بچه‌اش نگذاشته است!

خانواده‌ها ترجیح می‌دهند كه میان نام و نام‌خانوادگی كودكشان هماهنگی وجود داشته باشد. این ارتباط ممكن است به صورت صفتی متناسب با اسم، جزئی از كل، كلمات هم ریشه و هم خانواده یا آهنگ مشابه باشد.

در بعضی خانواده‌ها نام طفل با اقتباس از نام مادر، پدر یا هر دو انتخاب می‌شود. برخی هم تمایل دارند كه فرزندانشان اسامی هم‌آوا یا هم‌معنا داشته باشند و یا این‌كه ابتدای نام تمامی فرزندان یك حرف مشخص بوده یا به یك حرف واحد ختم شود.

بـعـضـی‌وقت‌ها به مناسبت‌های خاص یا بنا به درخواست یا وصیت بزرگان خانواده نامی برای نوزاد در نظر گرفته می‌شود، اما او را به اسم دیگری می‌خوانند كه شهرت نام دارد و در شناسنامه ثبت نمی‌شود.

اسم‌های عجیب و غریب

با مراجعه به سایت اینترنتی ثبت احوال كشور شرایط كامل و لازم برای تغییر اسم را می‌توانید ببینید. در این صفحه ریز به ریز اسم‌هایی را كه امكان عوض كردنشان وجود دارد مشخص كرده و مداركی هم كه برای این كار لازم دارید را به‌شما گفته است.

مثلاً سازمان ثبت احوال گفته اگر این نام‌ها را دارید می‌توانید عوضشان كنید اگرچه بعید است چون خیلی عجیب و غریب هستند.

اسم‌هایی كه موجب هتك حیثیت مقدسات اسلامی می‌شود مثل عبدالات، عبدالعزی (لات و عزی نام دو بت در مكه معظمه دوران قبل از اسلام است. ) اسم‌های مركب ناموزون مثل: سعید بهزاد، شهره فاطمه و حسین معروف به كامبیز. عناوین اعم از عناوین لشكری یا كشوری یا تركیبی از اسم و عنوان.مثل سروان، سرتیپ، دكتر، شهردار یا سروان محمد و شهردار علی.اگر اسمتان لقب خاصی هم هست می‌توانید عوضش كنید.: ملك الدوله، خان یا شوكت الملك، حاجیه سلطان و سلطانعلی. اسم‌های زننده و مستهجنی كه بر حسب زمان و مكان بدلایل و جهات زیر برای دارنده آن زننده و مستهجن باشد و مراتب به تأیید برسد. بهتر است مثال نزنیم. اسم‌هایی كه معرف صفات مذموم و مغایر با ارزش‌های والای انسانی است. مثل: گرگ و قوچی. اسم‌هایی كه با عرف و فرهنگ غالب و مقدسات مذهبی مردم مغایر باشد.مثل لات، خونریز. اسم‌هایی كه باعث اشاعه و ترویج فرهنگ بیگانه شود مثل وانوشكا، ژاكاردو. اسم‌هایی كه باعث تحقیر اشخاص می‌شود یا معنای لغوی آن در جامعه قابل پذیرش نیست.مثل صد تومانی، كنیز و گدا. اسم‌های نامتناسب با جنس.مثل ماشاءاله برای زن‌ها یا انتخاب نام اشرف و اكرم برای مردان. هم نام بودن فرزند با پدر و یا مادر در یك خانواده. هم نام بودن برادران و یا خواهران در یك خانواده،تغییر اسم كسانی كه نام آنها اسامی ایام هفته جمعه، شنبه و ... باشد.

 

دوشنبه 30/6/1388 - 16:3

یك خانواده مسلمان در سن‌پترزبورگ روسیه، به خاطر عشق و علاقه به رئیس جمهوری اسلامی ایران، فرزند نوزاد خود را "محمود احمدی‌نژاد " نامیدند.

به گزارش خبرنگار سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، ریا نووستی نوشت: یك خانواده مسلمان ساكن شهر سنت پترزبورگ روسیه (پدر خانواده از اتباع بنگلادش و مادر خانواده از مسلمانان روسیه) فرزند ذكور خود را به نام "محمود احمدی نژاد " رئیس جمهوری ایران نامیدند و هم اكنون شناسنامه این كودك نیز صادر شده است.

به گزارش این خبرگزاری روس، آنها دلیل این اقدام خویش را تمایل به "سیاست، عقلانیت و حسن اخلاق " رییس جمهوری ایران نامیدند.

"رنات والیف " رئیس سازمان اسلامی محلی "مكه " نیز امروز اطلاع داد: شناسنامه و گواهی تولد نوزاد در حال حاضر صادر شده و این نوزاد با این نام نادر، ششمین فرزند این خانواده مسلمان محسوب می شود.

وی به نقل از مادر "محمود احمدی نژاد "، كودك تازه متولد شده سن‌پترزبورگی گفت: اگر قرار بود از اینجا نقل مكان كنم، از زندگی كردن در ایران امتناع نمی‌ورزیدم، جایی‌كه ثبات است و رئیس جمهوری كشورش از هیچ كس جز الله هراسی ندارد.

دوشنبه 30/6/1388 - 16:0

آدولف هیتلر...................دیكتاتور آلمان........................نقاش پوستر

آلبرت انشتنن........فیزیكدان...............منشی اداره ثبت

امیركبیر............صدراعظم ناصرالدین شاه.............آشپز

جرالدفورد .............رئیس جمهور آمریكا.........مانكن لباس مردانه

جوزپه گاریبالدی..............انقلابی ایتالیایی........................ملوان

جیمی كارتر..................رئیس جمهور آمریكا.....................بادام كار

رونالد ریگان..................رئیس جمهور آمریكا.....................هنرپیشه سینما

شون كانری........... هنرپیشه سینما.............بنا و راننده كامیون

كلارك گیبل..............هنرپیشه سینما........................چوب بر

ویلیام فالكنر..............نویسنده.......................نقاش ساختمان

گاندی........................رهبر فقید هند..........................وكیل دادگستری

جرج واشنگتن.........اولین رئیس جمهور آمریكا...........كشاورز

نادرشاه افشار............موسس سلسله افشاریه...........پوستین دوز

یعقوب لیث...................سرسلسله صفاریان..................رویگر

امیر اسماعیل سامانی....سرسلسله امرای سامانی.........ساربان

آلپتكین..................سرسلسله غزنویان...............غلام زر خرید

فرخی سیستانی.......شاعر مشهور ایران...............كارگر كشاورز

حضرت محمد(ص)..........پیامبر بزرگ اسلام.....................شبانی/ تجارت

حضرت عیسی (ع).........پیامبر بزرگ مسیحیت.................نجار

حضرت موسی (ع).......پیامبر بزرگوار یهود................چوپان

پاندیت نهرو...............نخست وزیر هند.............وكیل دادگستری

موسولینی.......دیكتاتور ایتالیا...........................روزنامه نویس

ساموئل مورس.....مخترع آمریكایی........................نقاش

جك لندن................نویسنده آمریكایی..............كارگر كشتی

آلبر كامو.........نویسنده فرانسوی.....................معلم

ریچارد نیكسون......رئیس جمهور آمریكا..........وكیل دادگستری

آبراهام لینكلن......رئیس جمهور آمریكا.....................هیزم شكن

گی دو موپاسان.......نویسنده آلمانی.................كارمند دریا داری

چارلز دیكنز.........نویسنده انگلیسی.............منشی

آناتول فرانس........نویسنده فرانسوی......................كتابفروش

مولیر................نویسنده بزرگ فرانسوی...............هنرپیشه

هربرت جرج ولز ...........نویسنده بزرگ انگلیسی.........شاگرد بزاز

ارنست همینگوی.......نویسنده بزرگ آمریكایی..............خبرنگار

ویلیام شكسپیر........نویسنده بزرگ انگلیسی.......هنرپیشه سیار

فیدل كاسترو........رئیس جمهور كوبا.............دانشجوی حقوق

كاردینال ریشیلو.......صدر اعظم معروف فرانسه.............كشیش

ناپلئون بناپارت.......امپراطور فرانسه.......افسر توپخانه

كریم خان زند...موسس سلسله زندیه..........تیر انداز سپاه نادر شاه

میرزا تقی خان امیركبیر....صدر اعظم ناصرالدین شاه............منشی

ژاندارك........شخصیت نیمه مذهبی و قهرمان فرانسوی........چوپان

هانری فورد.....كارخانه دار آمریكایی............ساعت ساز

توماس ادیسون......مخترع بزرگ آمریكایی..........تلگرافچی

آلفرد نوبل....... بنیانگذار جایزه نوبل........ كارگر كارخانه

والت دیزنی....مخترع سینمای انیمشن.........پادوی مغازه

میكلانژ..........نقاش مجسمه ساز ایتالیایی........سنگ تراش

منبع : تبیان

دوشنبه 30/6/1388 - 15:55
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته