• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 415
تعداد نظرات : 360
زمان آخرین مطلب : 3731روز قبل
 

اگر در رقابت با دیگران امتیازی نداری هرگز وارد رقابت نشو.

 جک ولش – مدیر عامل سابق جنرال‌الکتریک

شکی نیست که امپراطور‌ی‌های آینده امپراطوری اندیشه خواهد بود.

چرچیل

مدیران عامل در این دام می‌افتند که فکر می‌کنند با ید جواب هر سوالی را داشته باشند. رهبران موثر می‌فهمند که نقش آن‌ها بیرون کشیدن جواب از دیگران است.

گزیده مدیریت 61- پنج پیام رهبران موثر

هر روز هزاران سیب در اطراف ما از درخت فرو می‌افتد؛ ولی آن‌چه وجود ندارد، دیدگان نیوتنی است.

 کتاب استراتژی اثربخش

در بازاریابی سنتی شاخص موفقیت، «سهم از بازار» است؛ ولی در بازاریابی تک‌به‌تک شاخص موفقیت، «سهم از مشتری» است.

کتاب بازاریابی تک‌به‌تک

اگر نسبت به کارتان شوروشوق نداشته باشید، با شوروشوق شما را اخراج خواهند کرد.

وینس لومباردی، مربی فوتبال آمریکایی

دنیا به قدری بزرگ است که برای همه جا هست. به جای آن‌که جای دیگران را بگیرید سعی کنید جای خود را بیابید.

چارلی چاپلین

به جایی که زمین خورده‌ای نگاه مکن، به جایی نگاه کن که پایت سُر خورده است.

یک ضرب‌المثل چینی

برنده

می‌داند به‌خاطر چه چیزی پیکار کند، و بر سر چه چیزی توافق و سازش نماید؛

بازنده

آن‌جا که نباید، سازش می‌کند، و به‌خاطر چیزی که ارزش ندارد. مبارزه می‌کند.

سیدنی.جی.هریس

تصمیم‌گیری در زمان شکست، همواره نیمی از راه نجات و رهایی است.

یوهان هانریش پستالوتسی

لینک خبر:  fara

چهارشنبه 14/5/1388 - 9:40
بچه ها این نقشه جغرافیاست

 

بچه ها این قسمت اسمش آسیاست

شکل یک گربه در اینجا آشناست

چشم این گربه به  دنبال شماست

بچه ها این گربهه ایران ماست

بچه ها این سرزمین نازنین

دشمن بسیار دارد در کمین

داغ دارد هم بر دل و هم بر جبین

بوده نامش از قدیم ایران زمین

یادگار پاک قوم آریاست

بچه ها از هر گروه و هر نژاد

دست اندر دست هم باید بداد

فارغ از هر زنده باد و مرده باد

سر به راه مملکت باید نهاد

مام میهن عاشق صلح و صفاست

بچه ها این پرچم خیلی قشنگ

پرچم سبز و سفید و سرخ رنگ

هم نشان از صلح دارد هم ز جنگ

خار چشم دشمنان چشم تنگ

افتخار ما به آن بی انتهاست...

دوشنبه 12/5/1388 - 9:13

یک جمله جالب از موریس مترلینگ

آدمی ساخته افکار خویش است ، فردا همان خواهد شد که

 

امروز می اندیشیده است!!!

یک سخن جالب از ژان ژاک روسو

می توان حقیقتی را دوست نداشت ، اما نمی توان منکر آن شد!!!

سخنی جالب از آبراهام لینکلن

اگر نمی خواهی در حق تو داوری شود درباره

 

دیگران داوری نکن!!!

یک سخن جالب از انشتین

هیچوقت چیزی رو خوب نفهمیدی مگر اینکه بتونی اون رو برای مادر بزرگت توضیح بدی!!!

برداشت شده از بلاگ :  ya-30

يکشنبه 11/5/1388 - 17:2
سپاس خداوندی را كه سخنوران از ستودن او عاجزند،وحسابگران از شمارش نعمت های او ناتوان وتلاشگران از ادای حق او در مانده اند خدایی كه افكار ژرف اندیش،ذات او را درك نمی كنند ودست غواصان دریای علوم به او نخواد رسید.پروردگاری كه برای صفات او حد ومرزی وجود ندارد،وتعریف كاملی نمی توان یافت وبرای خدا وقتی معین وسرآمدی مشخص نمی توان تعیین كرد.مخلوقات را باقدرت خود آفرید وبا رحمت خود بادها را به حركت درآوردوبه وسیله كوهها اضطراب زمین را به آرامش تبدیل كرد.
يکشنبه 11/5/1388 - 16:57

ازم پرسید: دوستم داری؟ گفتم آره...گفت چقدر؟ گفتم از اینجا تا

خدا...اشك تو چشاش جمع شد و گفت: مگه الان نگفتی كه خدا از

 همه چیز به ما نزدیك تره .

جمعه 9/5/1388 - 23:11

 یه روز حضرت موسی به خداوند متعال عرض کرد : من دلم میخواد یکی از اون بندگان خوبت رو ببینم . خطاب اومد : برو تو صحرا . اونجا مردی هست داره کشاورزی میکنه . او از خوبان درگاه ماست . حضرت اومد دید یه مردی هست داره بیل میزنه و کار میکنه . حضرت تعجب کرد که او چطور به درجه ای رسیده که خداوند میفرماید از خوبان ماست . از جبرئیل پرسید . جبرئیل عرض کرد : الان خداوند بلائی بر او نازل میکند ببین او چی کار میکنه . بلیه ای نازل شد که آن مرد در یک لحظه هر دو چشمش رو از دست داد . فورا نشست . بیلش رو هم گذاشت جلوی روش . گفت : مولای من تا تو مرا بینا می پسندیدی من داشتن چشم را دوست می داشتم . حال که تو مرا کور می پسندی من کوری را بیش از بینایی دوست دارم . حضرت دید این مرد به مقام رضا رسیده . رو کرد به آن مرد و فرمود : ای مرد من پیغمبرم و مستجاب الدعوه . میخوای دعا کنم خدا چشاتو بهت برگردونه . گفت : نه . حضرت فرمود : چرا ؟ گفت :

آنچه مولای من برای من اختیار کرده بیشتر دوست دارم تا آنچه را که خودم برای خودم بخواهم .

جمعه 9/5/1388 - 23:7


وارد سالن بزرگی شده بودند که به اندازه یک زمین فوتبال بود. بیلو از وقتی دیده بود که دژبان ها در پادگان را چهار قفله کردند و به دنبال آنها راه افتادند کمی ترسیده بود. حالا همه یعنی دوازده نفر از کسانی که در امتحان تئوری و پزشکی و ورزشی ارتش در رشته اشعه قبول شده بودند در سه ستون چهار نفری خبردار ایستاده بودند تا آخرین مراحل استخدامی را پشت سر بگذارند. کمی آن طرف تر یعنی آن طرف زمین فوتبال چهار نفر پشت یک میز نشسته بودند. هر چهار نفر می درخشیدند و نشان ها و درجه ها ی گوناگونی روی اورکت آنها نصب بود! چیز بیشتری از آن دور مشخص نبود. جز این که یکی از آنها داشت سیگار می کشید و مشغول ورق زدن احتمالا پرونده ای بود. سکوت حکم فرما بود. دو سرباز به حالت خبردار مثل سنگ بالای سر آن چهار نفر ایستاده بودند و دو تا دور بیلو و همقطاران را هم دژبان ها احاطه کرده بودند. کسی جرات حرف زدن نداشت. بیلو نگاهی به دور تا دور سالن انداخت. جز میزی که آن نفر فرمانده پشت آن نشسته بودند، هیچ چیز دیگری در سالن نبود. بیلو باز وحشت کرد. نگاهی به سقف سالن انداخت اما از پرنده یا حتی ملخی هم خبری نبود. تنها جاندارن سالن خودشان بودند. بیلو بیشتر ترسید و در همین فکرها بود که ناگهان یکی از آن چهار نفر یعنی درست نفر دوم از سمت راست فریاد کشید و ایست داد. بیلو که در فکر بود با شنیدن فریاد چنان جا خورد که نزدیک بود خودش را خیس کند. لرزشی تمام بدنش را در برگرفت و از نوک انگشتان پایش خارج شد و به شدت ادرارش گرفت. فرمانده فریاد کشید: «شما تا دقایقی دیگه رسما به عضویت ارتش در میاین. اما قبلش چند نکته هست که باید خوب شیر فهم شین. فهمیدین؟»
فرمانده این جملات را چنان بلند ادا می کرد که انگار می خواهد آن را بکشد. صدایش چند بار در سالن پیچید و طنین انداخت. گروه دوازده نفری هم چنان پاسخ فرمانده را با فریاد می دادند که گوش یکی از دژبان ها سوت کشید. او نیز با این که مثل چوب خشک خبر دار ایستاده بود اما مجبور شد برای چند صدم ثانیه انگشتش را در گوش فرو ببرد و بیرون بیاورد. فرمانده فریاد زد: «شما باید این ورقه رو امضا کنید و انگشت بزنید تا وقتی که این ورقه رو امضا نکردین، می تونین درخواست انصراف بدین و همین حالا برین. اما به محض امضای این ورقه قوانین ارتش در مورد شما اجرا می شه. فهمیدین؟»
گروه دوازده نفری فریاد کشید: «بله قربان»
فرمانده ادامه داد: «با امضای این ورقه شما برای طی دوره ده ماهه آموزش نظامی به کویر و سپس به دریا و بعد به کوهستان اعزام می شین. تو طول این دوره همه هزینه ها به عهده خود شماست. فهمیدین؟»
گروه دوازده نفری فریاد کشید: «بله قربان»
فرمانده ادامه داد: «با امضای این ورقه بعد از هفت سال می تونین درخواست خروج از ارتش بدید که اون هم باید دادگاه نظامی تشخیص بده. فهمیدین؟»
گروه دوازده نفری فریاد کشید: «بله قربان»
فرمانده ادامه داد: «تا پایان دوره آموزشی حق ازدواج ندارین و بعد از اون هم فرد مورد نظر رو باید با حفاظت چک کنید. بعد اقدام کنید. فهمیدین؟»
گروه دوازده نفری فریاد کشید: «بله قربان»
فرمانده ادامه داد: «شما بعد از اتمام دوره آموزشی به هر کجا که ارتش تشخیص بده فرستاده می شین و این اجباریه. فهمیدین؟»
گروه دوازده نفری فریاد کشید: «بله قربان»
فرمانده ادامه داد: «به علت این که شما در معرض پرتو اشعه خواهید بود، ارتش مبلغی برای کمک به درمان سرطان شما به حقوقتون اضافه می کنه که البته بعد از بازنشستگی پرداخت می شه. فهمیدین؟»
گروه دوازده نفری فریاد کشید: «بله قربان»
فرمانده ادامه داد: «شما و خانواده تون دیگه حق خروج از کشور رو نخواهید داشت. فهمیدین؟»
گروه دوازده نفری فریاد کشید: «بله قربان»
فرمانده ادامه داد: «ارتش حق داره هر وقت که به شما نیاز نداشت، شما رو بفرسته برید. فهمیدین؟»
گروه دوازده نفری فریاد کشید: «بله قربان»
فرمانده ادامه داد: «سوالی هست؟»
سکوت نشان می داد که سوالی نیست! فرمانده ادامه داد: «حالا اونایی که می خوان این برگه رو امضا کنن بدو رو بیان جلو میز، اونایی هم که می خوان برن تا سه شماره بدو رو برن در دژبانی، یک... دو... سه.»
هیچ کس در سالن نبود.
بیلو در خیابان به طرز مسخره ای سرخوشانه قدم می زد و زیر لب آواز می خواند. بدنش عرق کرده بود. چنان با عجله از پادگان بیرون آمده بود که ساعت و کیف پولش را در دژبانی جا گذاشته بود و تحویل نگرفته بود. بیلو به مغازه ها و مردم نگاه می کرد و لذت می برد. به دکه روزنامه فروشی رسید و مشغول خواندن تیتر روزنامه ها شد که ناگهان چشمش به آگهی ارتش افتاد. لرزشی تمام بدنش را دربرگرفت و از نوک انگشتان پایش خارج شد. نگاهی به اطراف کرد. خودش می دانست فقط چند ثانیه دیگر وقت دارد!

جمعه 9/5/1388 - 9:46

فال امروز ، جمعه 9 مردادماه [ July 31, 2009 ]

متولدین فروردین: نباید اجازه دهی که غرور وخود خواهی تو را به ورطه ای بیندازد که بیرون آمدن از آن دشوار است همیشه منافع دراز مدت خود را در نظر داشته باش و تابع احساساتی زود گذر نشو. مسایلی برای خانواده پیش آمده که تو را نگران می کند شاید دراین میان با تو نباشد اما به هر حال تو در کارها نقش خاص خود را داری و با میانجی گری و پا در میانی باید این کدورتها را بر طرف کرد.

متولدین اردیبهشت: به آینده باید امیدوار و خوش بین بود زیرا همین خوش بینی مهم ترین سرمایه تو در این شرایط است به زودی کارها رو به راه شده و بعضی موانع رفع خواهد گردید. تنهایی برای بعضی مثل کابوس وحشتناک و دلهره آور است برای همین سعی می کنند خود را در میهمانی ها و محافل دوستانه غرق کنند تا تنها نباشد در عین حال تنهایی برای اندیشیدن و تامل بسیار مفید است.

متولدین خرداد : اگر رک و راست باشید، دیگران صداقت شما را تحسین می کنند. این بار زیادی صداقت داشته اید سعی کنید دست از افراط بردارید. اتفاقی می افتد که برای تو خاطره انگیز خواهد بود با فردی آشنا می شوی که می تواند در زندگی تو نقش مهم و تاثیر گذاری داشته باشد آشنایی با یک فرد تازه آشنا شدن با یک دنیای جدید است.

متولدین تیر: این طور نیست که من شما را به حماقت یا مستی دعوت کنم اما بایستی کارهای مشکل و روزمره تان را کنار بگذارید. شما اگر با تمام وجود هم کار کنید. به جز سردرگمی و اضطراب خاتمه ای نخواهید داشت. امروزتان را در آرامش بگذارنید و با تفکر رویاریی آن آزاد باشید. انتظار و اتفاقات تازه ای را داری ولی ممکن است که این اتفاقات رخ ندهد چون عواملی وجود دارد که می تواند این حوادث را به تاخیر بیاندازد در این فاصله می توان به کارهای دیگری پرداخت و خود را آماده کرد.

متولدین مرداد : ستارگان می گویند که امروز شما بسیار جذاب و خوش زبان شده اید، پس از این استع های خوب تان در راه هایی مناسب استفاده کنید. سعی کنید با هر کسی که می خواهید بر روی او تاثیر بگذراید. صحبت کنید چرا که به زودی تاثیری عالی بر وی خواهید گذاشت. ممکن است مواردی را امروز عنوان کنید که در حالت طبیعی سخت و سنگین باشند ولی در این زمان با چنان مهارتی عنوان می شوند که کسی اهمیت نمی دهد.

متولدین شهریور: شخصی امروز رازی را برای شما بازگو خواهد کرد که انتظار دارد همانند زندگی تان، از آن محافظت کنید. هم چنین می خواهد که با او آن همدردی و همفکری لازم را بکنید. در عوض، شما از بیان مطالبی که تا به حال بازگو نکرده بودید، احساس رضایت کرده و خوشحالید که آن را با شنونده ای دلسوز و همفکر در میان گذاشته اید. اگر این وضعیت همچنان که هست ادامه یابد به شرایطی می رسد که چندان باب میل تو نیست بنابراین تا دیر نشده می توان تدبیر تازه ای اندیشید و راهکارهای جدیدی را پیدا کرد که در نهایت به سود تو تمام شود.

متولدین مهر: امروز دوستان نزدیک بیشتر از اعضای خانواده همراهان خوبی هستند.آنقدر نگرانی واضطراب دارید که نمی توانید از در کنار برادر و خواهر بودن نهایت لذت را ببرید.اگر می توانید آن ها را به حال خودشان بگذارید تا خودشان مشکل شان را حل کنند. بخاطر انجام کاری شایسته تقدیر و تحسین می شوی دوستان و همکاران تو را در این باره تشویق خواهند کرد که در نهایت به سود تو تمام شود.

متولدین آبان: به شدت تمایل دارید از یک موضوع خشن پرهیز کنید و هیچ کس هم شما را مقصر نمی داند اما لازم هم نیست نگران باشید و اضطراب پیدا کنید. تا زمانی که با این افراد بداخلاق و گستاخ روراست و رک باشید لازم نیست نگران چیزی باشید مگر این که خودتان خلاف این مسئله را قبول داشته باشید. اگر فرزندانی دارید کمی مشکل ساز هستند، بهتر است با آنها صحبت کنید و ببینید در ذهنشان چه می گذرد.

متولدین آذر: امروز زندگی اجتماعی شادتری نسبت به گذشته دارید و زندگی عشقی تان هم در حال تغییر است . این موضوع به شما انگیزه می دهد. اگر سرگرمی خلاقی دارید می توانید در آینده نزدیک از آن سود ببرید. چیزی که به آن نیاز دارید روزی آرام و ساکت است. لازم نیست از دست دیگران فرار کنید اما برای آنها توضیح دهید که چه احساسی دارید در غیر این صورت احساس می کنند شما آن ها را نادیده گرفته اید و فراموش کرده اید.

متولدین دی: اگر برای موفقیت در کاری برنامه ریزی می کنید،نگران هستید که آیا همه چیز طبق برنامه پیش می رود.اگر مدت زیادی است که با دوستان بیرون نرفته اید با آنها قرار بگذارید و با هم بیرون بروید. موفقیت تو در این کار برای خانواده موجب افتخار و سربلندی خواهد بود سربلندی آنها باعث افتخار و غرور تو می شود و یکبار دیگر به این نکته پی خواهی برد که استع های بی نظیری در تو نهفته شده است.

متولدین بهمن: وضعیت در حال حاضر رو به بهبود است بخصوص تفاهم تو وهمسرت زمینه این شرایط را فراهم ساخته ودر اینده ازاین هم بهتر خواهد شد. نباید بگذاری که رکود و یکنواختی زندگی تو را تحت تاثیر قرار دهد هر از چند گاه با یک ابتکار تازه باید دست به عمل جدیدی زد و پیشرفت کرد با یک برنامه ریزی خوب باید از وقتهای مرده استفاده کرد. مهمترین دغدغه زندگی تو کار خاصی است که آنرا دنبال می کنی باید با هشیاری و پشتکار به این راه ادامه و در آن موفق شد یاس و نومیدی ها را از خود دور کن که چون سمی مهلک اراده تو را ضعیف می کند.

متولدین اسفند: امروز روز خوبی است برای انجام کارهای نیمه تمام زیرا کارهای نیمه تمام ذهن تورا مشوش ومشقول می کند باید تکلیف انها را یکسره کنی. پس از یک دوه بحرانی دوباره شرایط به وضع عادی خود باز می گر اکنون تجربه های جدیدی بدست آورده ای که با استفاده از آنها موفقیت تو در آینده تضمین خواهد شد. دیدار با یک دوست قدیمی خاطرات گذشته را تکرار می کند بعضی از این خاطرات تلخ و بعضی از آنها شیرین هستند باید از گذشته تجربه آموخت و در زندگی بکار برد تا خطاهای گذشته دیگر تکرار نشود روزهای بهتری در راه خواهد بود.

جمعه 9/5/1388 - 9:36

دلی را نشکن شاید خانه خدا باشد

کسی را تحقیر مکن شاید محبوب خدا باشد

از کمکی دریغ مکن شاید کلید بهشت باشد

سر نماز اول وقت حاضر شو ، شاید آخرین دیدارت با خدا باشد در زمین

چهارشنبه 7/5/1388 - 10:48

شده خواب ببینی که وقتی خوابیدی تو خواب داری خواب میبینی که خوابی و داری می خوابی و خواب خوابو میبینی که در اون حالی که تو خواب داری خواب خواب رو میبینی تو خواب همونطور که خوابی یکی دیگه هم مثل خودت خوابه و تو خوابش خوابه خوابو میبینه و همین طور که خوابیده تو خواب به تویی که خوابی بگه:چقدر سرکاری؟

چهارشنبه 7/5/1388 - 10:47
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته