تعداد مطالب : 214
تعداد نظرات : 473
زمان آخرین مطلب : 2889روز قبل

 

1-درسنگاپورجویدن آدامس ممنوع است.

2-تقلب کردن دربنگلادش جریمه دارد وافراد بالای 15سال برای تقلب کردن به زندان فرستاده میشوند.

3-مشاهده ی فیلم ها کاراته ای تاسال 79 درعراق ممنوع بود.

4-در دانمارک روشن کردن ماشین بدون چک کردن اینکه بچه ای زیرماشی است یانه ممنوع است.

5-درتایلند انداختن آدامس جویده شده درخیابان 500 دلارجریمه دارد.

6-درسال1888 دربریتانیا قانونی تصویب شده که دوچرخه سواران موظف اندهنگامی که اتومبیلی ازکنار آنها ردمیشود،زنگ دوچرخه هاشان رابه طورپیوسته به صدا درآورند.

7-درقرن 16 تا17 میلادی نوشیدن قهوه درترکیه ممنوع بود واگکسی درحین نوشیدن قهوه دستگیرمیشد،به اعدام محکوم میشد.

8-تاسال1984بلژیکی ها مجبوربودند نام فرزندانشان را از توی لیست 1500 نفری به طور اتفاقی انتخاب نمایند.

9-در برمه دسترسی به اینترنت ممنوع است وگرکسی هنگام داشتن مودم دستگیرشود به زندان محکو میشود.

10-درایالت میسوری بخش سنت لوئیس،هنوز نجات دادن زنان با لباس خواب توسط نیروی آتش نشانی ممنوع است.

يکشنبه 30/3/1389 - 11:5

تاثیرات وضو

تاثیرات وضو انرژی‌درونی‌بدن‌انسان‌طبق‌قوانین‌خاصی‌در كانالهای‌انرژی‌جریان‌دارد.انتهای‌این‌كانال‌ها در بدن‌به‌یكدیگر متصل‌است‌لذا مسیر چرخه‌ای‌را ایجادمی‌كنند. در طب‌قدیم‌هند (آیورودا) و همچنین‌طب‌سنتی‌چین‌، تطابقی‌بین‌گردش‌كره‌زمین‌و جریان‌انرژی‌در این‌مسیرها وجود دارد. بدین‌صورت‌كه‌همانگونه‌كه‌كره‌زمین‌در هر شبانه‌روز یك‌دور به‌دور محور خود می‌زند؛ انرژی‌درونی‌بدن‌نیز در طول‌شبانه‌روز، یك‌دور مسیر كامل‌جریان‌خود را در این‌كانال‌ها طی‌می‌كند.

نظم‌خاصی‌در رابطه‌با زمان‌عبور انرژی‌در كانال‌ها وجود دارد. لذا چنانچه‌در ساعات‌پیشنهاد شده‌عملی‌انجام‌گیرد كه‌انرژی‌درونی‌بدن‌را تشدید یاجریان‌آن‌را تسهیل‌كند؛ كانال‌مربوط‌به‌آن‌ساعت‌بیشترین‌انرژی‌را دریافت‌كرده‌و به‌عضو مربوط‌به‌خود انرژی‌می‌دهد. در ورزشهایی‌مثل‌چی‌كنگ‌یاتای‌چی‌، برای‌تنظیم‌عضو مربوطه‌، تمرینات‌را باید در ساعات‌خاصی‌انجام‌داد. در بعضی‌از شیوه‌های‌درمانی‌نیز فقط‌در ساعتی‌كه‌كانال‌عضو معیوب‌بازاست‌؛ اقدام‌به‌درمان‌می‌كنند. این‌عمل‌باعث‌تسریع‌سلامتی‌می‌شود.

عمل‌وضو به‌عنوان‌یك‌شیوه‌قوی‌پاكسازی‌و انرژی‌گیری‌قادر است‌برروی‌این‌كانال‌ها اثر گذارد. چنانچه‌عمل‌وضو نیز در ساعات‌خاص‌انجام‌شودعلاوه‌بر تأثیرات‌ناشناخته‌، می‌تواند بر روی‌اندام‌های‌مربوط‌به‌آن‌ساعت‌اثرگذارد. به‌عنوان‌مثال‌بین‌ساعات‌3 تا 5 عصر بیشترین‌ تأثیر بر روی‌كانال‌مثانه‌است‌. در نتیجه‌بر روی‌كلیه‌ها تأثیر مثبت‌دارد. همچنین‌برای‌تقویت‌حافظه‌می‌توان‌بین‌ساعات‌7 تا 9 عصر وضو گرفت‌.

يکشنبه 30/3/1389 - 11:3

اسپری مو و عوارض آن بر سلامتی

 

اسپری ‌ها و حالت دهنده ‌های مو گاهی سلامت شما را تهدید می‌كنند. محققان به تازگی هشدارهای مهمی به طرفداران همیشگی این محصولات داده‌اند كه كمی حواس ‌شان را جمع كنند و هر محصولی را روی سرشان و در هر وضعیتی خالی نكنند.

برخی كارشناسان می‌گویند كه نوعی ماده شیمیایی موجود در مواد پلاستیكی كه فتالاتس نامیده می‌شود عامل بروز این نقص عضو جنینی است. این ماده شیمیایی می تواند تعادل هورمون ‌ها را بر هم بزند و استفاده از آن در اسباب بازی‌ها چند سال است كه در اتحادیه اروپا ممنوع شده است.

اما ظاهرا این ماده در برخی از مواد آرایشی نیز وجود دارد كه از سال 2005 از استفاده از آن در اسپری
‌های مو و سایر مواد آرایشی جلوگیری می ‌شود.

اسپری مو را به ریشه مو نزنید

متخصصان پوست و موی کانادایی بر این باورند که اگر اسپری مو به ریشه موها زده نشود، مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری راشین مدا، اگر اسپری‌های حالت‌دهنده مو با ریشه موها برخورد کنند، موجب ریزش مو، ایجاد موخوره و پوسته پوسته شدن کف سر می
‌شوند اما اگر مواد تشکیل ‌دهنده این حالت ‌دهنده‌ها با ریشه مو تماس پیدا نکند، عوارض زیادی به وجود نمی ‌آورد.

برای حالت دادن به موهای خود از حالت ‌دهنده‌های گیاهی که عوارض کمتری دارند، استفاده نمایید.

همچنین انواع گوناگون حالت ‌دهنده ‌ها مانند اسپری، ژل و چسب‌ها در پایان روز باید از روی موها شسته شوند زیرا در غیر این صورت، به شکل ذره‌های خشک شده از موها جدا می
‌شوند و ایجاد شوره کاذب می‌کنند. به همین دلیل، متخصصان به افراد توصیه می ‌کنند که در صورت امکان برای حالت دادن به موهای خود از حالت ‌دهنده‌های گیاهی استفاده کنند که عوارض کمتری دارند.

آسمی‌ها در خط اول خطر

اگر شما آسم دارید و یا اگر یكی از اعضای خانواده شما از بیماری آسم رنج می
‌برد، لازم است بدانید كه استفاده از این محصولات را باید كنار بگذارید.

اسپری‌های مو در گروه عوامل تشدید كننده علایم آسم به شمار می ‌آیند و به راحتی می‌توانند موجب تحریك مجاری تنفسی شوند و می ‌توانند حتی شما را تا مرز یك حمله آسمی پیش ببرند.

4 توصیه به آن ها که اسپری مو می ‌زنند

 

* با فاصله اسپری كنید:

برای این كه اسپری ‌ها و حجم دهنده‌های مو بهتر روی موهای شما بنشینند، بهتر است اول قوطی آن ها را خوب تكان دهید و سپس آن را در فاصله 30 سانتی متری موهای تان نگه دارید و از این فاصله آن را روی موهای تان اسپری كنید.

 

* دهان و چشم‌های تان را ببندید:

برای این كه قطرات این افشانه‌ها كمتر در دهان و بینی شما وارد شوند بهتر است هنگامی كه خودتان یا آرایشگر می ‌خواهد آن ها را روی سر شما اسپری كند، چشم‌های تان را ببندید و دستتان را روی بینی و دهان تان بگذارید حتی می ‌توانید از یك ماسك برای پوشاندن بینی و دهان تان استفاده كنید و بهتر است پس از اسپری كردن این محصولات روی موهای تان آن محل را ترك كنید و تهویه اتاق را روشن كنید و یا پنجره‌ها را باز كنید.

 

* در فضای آزاد اسپری كنید:

برای این که محصولات شیمیایی كمترین اثر را روی سلامت شما و اعضای خانواده‌تان داشته باشند، بد نیست پس از این كه موهای تان را سشوار كشیدید و نوبت به استفاده از این محصولات رسید به حیاط یا ایوان منزل تان بروید و در فضای آزاد این محصولات را روی موهای تان اسپری كنید. باقی ماندن قطرات این افشانه ‌ها در فضای منزل و تجزیه شیمیایی آن می‌تواند روی سلامت شما اثرات نا مطلوبی بر جای بگذارد.

 

* اسپری‌سبز بخرید:

در سال‌های اخیر بعد از این همه حرف و حدیث كه پشت سر این محصولات در دنیا بوده است، سرانجام كارخانه‌های سازنده به این فكر افتاده‌اند كه محصولاتی از این دست را تولید و روانه بازار كنند كه سازگاری بیشتری با سلامت انسان ‌ها و محیط زیست داشته باشند روی این محصولات واژه سبز نوشته شده است. توصیه ما به شما این است كه این انواع را خریداری كنید تا سلامت خودتان و دیگر افراد روی كره زمین را فراهم كرده باشید.

يکشنبه 30/3/1389 - 11:1

دخترکوچکی بامعلمش درباره نهنگ بحث می کرد:

معلم گفت:ازنظر فیزیکی خوردن انسان توسط نهنگ غیرممکن است زیرا برخلاف اینکه حیوان غظیم الجثه ای است ولی حلق کوچکی دارد.

دخترکوچک پرسید:پس اگراین طوراست چطورحضرت یونس به وسیله ی نهنگ بلعیده شد؟

معلم که عصبانی شده بودگفت: نهنگ نمیتواندآدم راببلعد این ازنظرفیزیکی غیرممکن است.

دخترکوچک گفت:وقتی به بهشت بروم ازحضرت یونس میپرسم.

معلم گفت:اگرحضرت یونس توی جهنم بودچی؟

دخترجواب داد:اونوقت شماازش میپرسین.!

جمعه 28/3/1389 - 11:9

خواص گیاه آلوورا ( صبر زرد )

آلوورا نام گیاهی است از راسته مارچوبه ای ها (Asparagales)، تیره سریشیان (Asphodelaceae) این گیاه بومی آفریقای شمالی است. صبر زرد بی ساقه است البته برخی از آنها دارای ساقه ای بسیار كوتاه هستند.

این گیاه 80 تا 100 سانتی متر رشد می كند و از طریق پاجوش تكثیر می شود.

برگهای آن نیزه ای كلفت و گوشتی بالبه های دانه دار است و رنگ آن سبز خاكستری می باشد. گلهای آن بر روی

سنبله ای می روید كه گاه تا 90 سانتی متر درازا دارد.

هر كدام از گلهای آن آویخته است و دارای لوله ای 3-2 سانتی متری می باشد. صبر زرد را از دیرباز در مناطق خشك- گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان، هم به عنوان گیاه زینتی و هم گیاه درمانی كشت می كنند.

مصارف عمومی آلوئه ورا غالبا در تهیه كرمهای موضعی است و در حفظ رطوبت پوست در پوستهای خشك كمك كننده است. بعلاوه تركیبات آن در بهبود آثار سوختگی، اثرات ضد التهابی و كاهش اسكار ناشی از زخمها مفید است.

گیاه آلوورا گیاهی است که محدودیتهای آبی و خاکی و شرایط سخت اقلیمی را به راحتی تحمل می
کند.

آلوورا به صورت ژل، پودر، کپسول، عصاره و برگ تازه مورد استفاده قرار می گیرد و در صنایع آرایشی، نوشابه سازی و دهها موارد دیگر استفاده گردیده و در بازار جهانی جایگاه مناسبی دارد.قدرت جذب آلوورا 4 برابر سریعتر از آب می

باشد.این معجزه گر خواص ضد لک ، ضد جوش ، آگنه ، چروک ، گوشت اضافه و آفتاب سوختگی و ضد عفونی کننده دارد.

گیاه دارویی الوورا در كاهش ریزش مو موثر است.

این گیاه در درمان التهاب های پوستی ناشی از تابش اشعه ایكس مفید است .

پماد گرفته شده از الوورا خاصیت ضد ویروسی دارد و در درمان و ترمیم سوختگی های پوستی درجه دو و سه كاربرد دارد.

این گیاه در قرن 16 از اسپانیا به آسیا آورده شد و امروزه از این‌گیاه در لوسیون ها, مواد آرایشی و شامپوها استفاده می شود .قدمت استفاده از گیاه دارویی الوورا در طب به 1500 سال پیش از میلاد مسیح باز می رسد .

جالینوس معتقد است از آنجا که آلوورا خون را از ناحیه سر به طرف پا می راند لذا از سکته های مغزی جلو گیری کرده واز تیرگی چشم می کاهد .

جالب انجاست که از دیر باز تمدن های بزرگ جهان اعم از یونانی ، رومی ، چینی ونیز اقوام افریقائی ، مایایی وسرخپوستان امریکائی آلوورا را گرامی داشتند مسلمانان هنوز هم در بسیاری از نقاط جهان در بازگشت از سفر حج ، برگهای آلوورا را بر سر در خانه هایشان می آویزند .

ویژگی های آلوورا

نام آلوورا در لغت به معنای ماده تلخ درخشان می باشد که از کلمه عربی آلوئه بر گرفته می باشد آلوورا در ایران به نام صبر زرد مشهور است آلوورا چنان خواص چشمگیر ومتعددی دارد که نامها والقاب زیادی از قبیل : گیاه درمانگر، گیاه سوختگی ، دکتر گلدنی ، گرز بهشتی را به خود تخصیص داده است .

 

آلوورا از خانواده زنبق می باشد این گیاه با ظاهری شبیه کاکتوس ، گیاهی دائمی ، گوشتی وآبدار است که با برگهای پهن تیغ دار حداکثر دو متر ارتفاع دارد با جدا سازی تیغ هایی که در لبه برگها قراردارند مایع غلیظ وژله مانندی ترشح می شود که تمام خواص گیاه در آن نهفته است .

 

ژل آلوورا شامل بیش از 75 ماده مقوی از لحاظ غذایی ، 200 ترکیب فعال شامل 20 ماده معدنی ، 18 آمینو اسید و12 ویتامین می باشد .

گسترش جغرافیائی آلوورا

در قرن 17 این گیاه از طریق جزایر هند غربی به اروپا آورده شد در حال حاضر بیش از 240 نمونه مختلف آلوورا وجود دراد که بطور عمده در مناطق خشک افریقا ، اروپا ، وامریکا رشد می کند در بین بیش از 240 گونه آلوورا چهار نمونه آلوورا تشخیص داده شده است که دارای ارزش غذایی می باشند ودر راس آنها
ALOE BARBADENSIS MILLER قرار گرفته است .

آلوورا درایران

این گیاه در ایران باستان در استان هرمزگان بویژه در بندر لنگه ،بندر سیریک ، ارتفاعات بشاگرد ، قشم ودر بوشهر وسیستان وبلوچستان می روید .

اگر چه آلوورا هزاران سال است که نقش مهمی را در پزشکی سنتی ایفا می کند اما از کشف خواص بی همتای آن توسط طب مدرن امروزی زمان زیادی نمی گذرد .

طب سنتی وخصوصیات آلوورا

آلوورا اگر بطور مستقیم بروی پوست قرار گیرد تاثیر شگرفی در درمان زخمها ، بریدگیها ، خارش پوستی ، التهابات پوستی ، اگزما وگزیدگی های سمی وسوختگی های ناشی از تشعشعات اشعه X دارد .

 

استفاده از این گیاه سبب سرعت در بهبودی زخمها ، جلوگیری از عفونت وهمچنین جلو گیری از بجا ماندن آثار زخم وگوشتهای اضافی می گردد .

 

عصاره این گیاه برای حفاظت پوست وموی سر موثر بوده وباعث حالت دادن موودرخشندگی آن می شود .

بخور این گیاه تسکین دهنده درد سینوزیت می باشد واستنشاق بخار آبی که برگ آلوورا در آن ریخته شده باشد برای شخص مبتلا به آسم مفید است .

 

چکانیدن چند قطره از شیرابه گیاه ، موجب تسکین فوری گوش درد می شود وبرای تسکین درد چشم نیز مفید می باشد .

طب مدرن وخصوصیات آلوورا

اغلب مردم با این گیاه به عنوان یکی از مواد سازنده محصولات آرایشی مثل ضد آفتاب ها ، مرطوب کننده ها وکرمهای سوختگی آشنا هستند . به عنوان مثال تولید کنندگان شامپو اعتقاد براین امر دارند که اسیدیته معادل 5/4 این گیاه آن را برای ساخت انواع شامپو و نرم کننده ها ایده ال نموده است .امروزه حضور روز افزون آلوورا در محصولات متعدد و متنوعی مشاهده می شود هم اکنون متخصصین تغذیه نیز مصارف خوراکی گیاه یاد شده را به اندازه مصارف خارجی آن مفید ومتعدد می دانند و آن را به اشکال مختلف از جمله عصاره ژل ، کپسول ، پودر و آبمیوه عرضه می کنند .

 

به 10 دلیل عمده باید نوشیدنی آلوورا را نوشید :

1 – آمینو اسیدها ، اجزا وقالب های ساختار بدن ما می باشند . هشت امنیو اسید ضروری وجوددارد که در بدن ما ساخته نمی شود که در اجزا گیاه الورا کشف شده است . نوشیدن مداوم ومنظم آلوورا به شما اجازه می دهد بواسطه تامین طبیعی امینو اسیدهای ضروری بدن ، سلامتی بدن خودرا حفظ نمائید .

تجزیه ترکیبات آلوورا نشان می دهد که در بین گیاهان شناخته شده توسط بشر ، آلوورا تنها گیاهی است که امینو اسیدهای مشابه وضروری بدن را می سازد .

2 - آلوورا بدون هیچگونه عارضه ای از عصبانیت والتهاب جلو گیری می نماید ، همچنین سبب تحرک ماهیچه ها وصحت کارکرد مفاصل می شود .

3 – ویتامین های موجود در آلوورا
A ، B1 ،B2 ، B6 ،B12 ،C ، E و فولیک اسید ونیاسین می باشد . بدن انسان نمی تواند بعضی از این ویتامین ها را ذخیره نماید. ، بنا براین بهترین راه تامین ویتامین های فوق نوشیدن میزان مناسبی از آلوورا ی یام یام می باشد .

4 – مواد معدنی که در آلوورا یافت می شود شامل کلسیم ، سدیم ، آهن ، پتاسیم ، کروم ، منگنز ، مس و روی می باشد . یک راه طبیعی وسالم برای تامین نیازهای بدن می باشد .5 – هر 21 الی 28 روز پوست جدید جایگزین پوست قدیمی می شود نوشیدنی آلوورای

یام یام می تواند منبعی غنی از مواد سازنده را به شما ارائه کند که همواره پوستی سالم وشاداب داشته باشید وبا اثرات پیری پوست مقابله کنید .

6 – استفاده مداوم نوشیدنی آلوورای یام یام سبب کمک به بهبود تنظیم دستگاه گوارش می شود. بااستفاده مداوم نوشیدنی آلوورا احساس تندرستی وسلامتی به شما دست می دهد وسطح انرژی بدن افزایش می یابد وبه شما کمک می کند تا وزن بدن مناسب ومتعادل گردد .7 – آلوورا بطور طبیعی مقاومت بدن را افزایش می دهد . نظر به اینکه سیستم ایمنی بدن همانند ساعت کارمی کند تا از بدن محافظت نماید از این رو نوشیدن مداوم آلوورای

یام یام سبب می گردد بطور طبیعی مصونیت ومقاومت بدن بطور چشمیگر افزایش یابد .8 – آلوورا دارای قابلیت طبیعی دفع سموم می باشد ، نوشیدن مداوم آلوورای یام یام می تواند حرکت موجی روده را بهبود بخشیده وجذب پروتئین را افزایش دهد وهمزمان میزان باکتریهایی را که سبب تخمیر می شوند کاهش دهد . آلوورا همچنین سبب کاهش سوزش قلب ، معده دیگر ناراحتی های گواراشی می شود .

9 – آلوورا الیتام بخش سوختگی ها ، بریدگیها ، پارگیها ، خراشها وسوزش خفیف پوست می باشد .

10 – نوشیدنی آلوورای
یام یام متضمن سلامتی دهان ولثه می باشد .

فقط فکر کنید با استفاده فقط 60 الی 120 گرم نوشیدنی آلوورا در روز می توانید تغییرات را در خود مشاهده کنید .

فواید گیاه آلوورا (صبر زرد ) بر پوست :

1- مفید برای پوستهای خشك

2- كمك در بهبود سوختگی، گزش حشرات، تاولها و واكنشهای حساسیتی

3- كمك به حفظ سلامت پوست

4- كمك به حفظ قوام پوست

5- روغن آلوئه ورا می تواند پوست خشك را براق و درخشنده كند

6- كمك به درمان اگزما، سوختگی، پسوریازیس، التهابهای پوستی و زخمها

7- كاربرد عالی در حفظ رطوبت پوست و افزایش خاصیت انعطاف پذیری با اكسیژن رسانی به سلولهای كه باعث افزایش استحكام و قدرت بافت سازی می شود.

8- عصاره آن در محصولات آرایشی به عنوان كرمهای ضد چروك، ماسكهای پوستی، رژلب استفاده می شود.

9- كمك به جلوگیری از پیری پوست

10- كمك به برطرف كردن لكهای تیره پوست و كاهش پیگمانهای پوستی

این گیاه در ساخت ژل- كرم، نوشیدنی، كپسول، محلول و عصاره است. آلوئه ورا شامل 75 ماده مغذی مثل ویتامین ها، شكر، كلسیم، سدیم، نیتروژن، آمینواسید، آنزیم، اسید و مواد معدنی است.

برخی از خواص دیگر آن :

برخی ازخواص اصلی آلوورا عبارتند از :

1 – ضد التهاب و ضد آلرژی

2 – مهار کننده درد

3 – اثر التیام بخش

4 – اثر کراتولیک

5 - اثر انتی بیوتیکی

6 – اثر تکثیر کننده سلولی

7 – انرژی دهنده

8 – اثر هضم کننده

9 – اثر سم زدایی

10 – تامین آب پوست

11 – پاک کننده طبیعی

12 – مقابله با تحریکات ( سوزش و خارش را از بین می برد . )

13 – آلوورا باربادنزیس هیچ اثر جانبی شناخته شده ای ندارد .

آلوورا در درمان زخم پا، ورم مفاصل، خارش سالک جلدی، امراض لثه ودهان، همروئید، طاسی ناحیه سر و و همچنین ترمیم جای سزارین موثر است.

برای درمان زخم معده، زخم های گوارشی، کم خونی، بی خوابی، درد کلیه و برای انواع دیابت مفید است.

این گیاه به صورت جوی پشته ای در شرایط گلخانه ای کشت می
شود .

هم چنین دانشمندان موفق به کشف مایعی در برگ های این گیاه شده اند که آب مورد نیاز برای زنده ماندن مجروحانی که خون زیادی را از دست داده اند تامین می کند.

جمعه 28/3/1389 - 11:9
اثرات سجده بر بیماریهای روحی و جسمیاثرات سجده بر بیماریهای روحی و جسمی بر اساس تازهترین پژوهشهای علمی، سجده کردن انسان را از بیماریهای روحی، جسمی و همچنین سرطان حفظ میکند. سجده کردن در نمازبه گزارش شیعه نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پروفسور محمد ضیاءالدین حامد از اساتید علوم بیولوژیک و از مسوولان پژوهشگاه مرکز تکنولوژی قاهره با اعلام این خبر اظهار داشت: در قرن حاضر که انسان از هر جهت در معرض الکترومغناطیسها قرار دارد و همچنین نیاز انسان به تخلیه اشعههای زائد وجود دارد، دریافتیم که تخلیه این اشعهها از طریق سجده کردن صورت میگیرد.وی ادامه داد: بر اساس یافتههای موجود، هر اندازه که محور طولی انسان کاهش یابد، میزان در معرض اشعههای الکترومغناطیسی قرار گرفتن او نیز کم میشود.در زمان سجده کردن هم محور طولی انسان و هم به دنبال آن میزان تاثیرگذاری الکتریسیتهها کم میشود و سپس عمل تخلیه از طریق تماس پیشانی با زمین صورت میگیرد، البته در زمان سجده به دلیل آنکه دیگر نقاط بدن هم با زمین ارتباط مییابند، عمل تخلیه آسان تر انجام میشود و انسان از بیماریهای روحی، جسمی و حتی سرطان در امان میماند.وی افزود: شیوه درست تخلیه الکتریسیتهی بدن به همان شیوهای است که انسان در زمان نماز گزاردن دارد و به سوی مکه نماز میخواند، چرا که این حالت بهترین حالت است و شخص احساس آرامش و راحتی بیشتری خواهد داشت.
جمعه 28/3/1389 - 11:7
شوخی!درپایان مساحبه شغلی برای استخدام درشرکتی مدیرمنابع انسانی شرکت ازمهندس جوان صفرکیلومتر ام آی تی پرسید: برای شروع کار حقوق موردانتظارشماچیست؟.مهندس جوان گفت:حدود75000دلار درماه بستگی به این داره که چه مزایایی داشته باشه. مدیرمنابع انسانی گفت:خوب نظرشما درمورد5هفته تعطیلی،14روز تعطیلی باحقوق، بیمه کامل درمانی،حقوق بازنشستگی ویژه وخودروی شیک مدل بالا چیست؟مهندس جوان باهیجان ازجاپرید وپرسید:شوخی میکنید! ومدیر جواب داد:بله،امایادت باشه اول توشروع کردی.
پنج شنبه 27/3/1389 - 10:40

یک خبر جالب درباره قارچ

یک خبر جالب درباره قارچ افرادی که نمی خواهند از گوشت استفاده کنند ، برای تامین پروتئین بدنشان نمی توانند قارچ را جایگزین کنند زیرا این سبزی جای گوشت را نمی گیرد.

دکتر فرید صابری متخصص تغذیه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران گفت : قارچ پروتئین ضروری بدن را تامین نمی کند و از نظر داشتن ویتامین نیز بسیار فقیر است.

وی تاکید کرد : قارچ را در گذشته از مراتع و جنگل ها تهیه می کردند در حالی که امروزه در کارگاه های صنعتی تولید و در تمام سال عرضه می شود که به علت کالری اندک، مصرف آن به افراد چاق توصیه می شود همچنین این سبزی برای افرادی که رژیم غذایی دارند ، بسیار مناسب است.

وی افزود : قارچ حجم معده را پر می کند و باعث می شود فرد کمتر غذا بخورد البته این سبزی را می توان به صورت کبابی و سرخ شده تهیه و مصرف کرد .

پنج شنبه 27/3/1389 - 10:39

 

غذاهای مفید و مضر برای قلب

 

بیماری كرونر(1) قلبی به صورت مشكلاتی از قبیل دردهای آنژینی و انفاركتوس ( حمله قلبی) بروز می كند. آنچه كه سبب بروز بیماری قلبی می شود، تشكیل تدریجی رسوب های چربی یا پلاك ها در لایه داخلی دیواره سرخرگ ها می باشد. این رسوب ها سبب محدود كردن عبور جریان خون می شوند كه این پدیده را تصلب شرایین یا سخت شدن رگ ها (آترواسكلروز) می نامند.

دراین بیماری هیچ علامت واضحی وجود ندارد، اما زمانی كه آسیب به سرخرگ ها جدی شده و جریان خون به قلب محدود شود، سبب بروز درد خواهد شد .

مسدود شدن كامل یك سرخرگ خون رسان به قلب، منجر به حمله قلبی ناگهانی و كشنده می شود. روش های متداول جهت پیشگیری از تصلب شرایین، شامل كاهش فشار خون ، دریافت رژیم غذایی كم چربی ، كاهش وزن اضافی و ترك سیگار می باشد. به برخی افراد نیزجهت كاهش كلسترول خون ، دارو داده می شود.

تحقیقات نشان می دهند كه ارتباط مستقیمی میان رژیم غذایی و بیماری قلبی وجود دارد و با دریافت یك رژیم غذایی سالم می توان سلامتی قلب و دستگاه گردش خون را حفظ كرد.

 

چه غذاهایی برای قلب مفید هستند؟

- كلم برگ، كلم قرمز، گل كلم، كلم بروكسل، كلم بروكلی، شلغم، چغندر، اسفناج، مارچوبه ، لوبیا سبز، نخود سبز، لویبا قرمز، لویبا چشم بلبلی ، نخود خشك وعصاره مخمر دارای ویتامین های گروه ب خصوصا" اسید فولیك هستند. تحقیقات متعددی نشان داده اند كه اسید فولیكی كه به طورطبیعی درموادغذایی یافت می شود، می تواند سبب كاهش ماده ای درخون به نام " هموسیستئین "(2) شود و به این ترتیب از ابتلا به تصلب شرایین پیشگیری می كند.

دانشمندان براین باورند كه این ماده مستقیما به دیواره رگ ها آسیب می رساند و سبب تشكیل رسوب های چربی می شود. تخمین زده شده است كه افزایش دریافت روزانه اسید فو لیك به میزان100 میكروگرم، سبب كاهش مرگ های مرتبط با بیماری كرونر قلبی به میزان 7 درصد در مردان و 5 درصد در زنان می شود.

- درجوامعی كه مقادیر فراوانی از ماهی های روغنی را مصرف می كنند ، مشاهده شده است كه شیوع بیماری های كرونر قلبی كمتر از جوامعی است كه مقدار كمی ماهی مصرف می كنند. ماهی های روغنی از قبیل : ماهی خالمخالی، آزاد و سایر ماهی ها از قبیل قباد، حلوا، شیر، كیلكا و اوزون برون دارای اسیدهای چرب مفیدی می باشند.

دانشمندان معتقدند كه این مواد باعث كاهش خطر انعقاد خون و همچنین ممانعت از افزایش چربی های مضر خون می شوند.

مصرف ماهی حداقل 3 بار درهفته ، برای افرادی كه دارای سابقه بیماری قلبی و همچنین افرادی كه مایل به پیشگیری از ابتلا به این بیماری هستند، توصیه می شود.

- جو دو سر، حبوبات ، سیب وگلابی؛ غنی از فیبر محلول(3) هستند كه به كاهش سطوح كلسترول خون كمك می كنند. سیر نیز اثر مشابهی دارد. افزایش كلسترول خون ، به خصوص
ldl كلسترول ( كلسترول بد )، یكی ازعوامل عمده بروز تصلب شرایین است . مصرف منظم چنین غذاهایی به كاهش ldl ( كلسترول ) كمك می كند.- روغن زیتون ، روغن كانولا، مغزها و دانه ها حاوی نوعی از اسیدهای چرب به نام mufa ( اسیدهای چرب غیر اشباع ) هستند كه به كاهش سطوح ldl – كلسترول كمك می كنند.

- میوه ها و سبزی ها ، حاوی ویتامین های آنتی اكسیدان ( ضد سرطان ) ، مواد معدنی و مواد مغذی مفیدی هستند كه سبب متوقف كردن آسیب ناشی از عمل مواد سرطان زا به دیواره سرخرگ ها می شوند.

مصرف حداقل روزانه 3 واحد از این غذاها توصیه می شود. سه چهارم لیوان آب میوه یا سبزی ها به عنوان یك واحد محسوب می شود كه معادل یك عدد میوه متوسط یا یك لیوان سبزی خرد شده خام یا نصف لیوان پخته است .

 

ازچه غذاهایی باید پرهیز كنیم ؟

گوشت و فرآورده های آن، لبنیات پرچربی و كره ، دارای مقادیر زیادی نوعی چربی هستند كه باعث افزایش سطوح ldl ( كلسترول ) درخون می شوند. در بیماریهای قلبی مصرف این غذاها را باید به حداقل رساند.

همچنین مصرف كیك و بیسكویت به علت نوع چربی به كار رفته در آنها، سبب افزایش سطح ldl (كلسترول ) می شود .

انواع غذاها و سوپ های آماده ی مصرف و یا كنسرو شده ، غذاهای بیرون از منزل ، سوسیس و كالباس و گوشت های نمك سود شده و كلا" گوشت و فرآورده های آن و همچنین تنقلات شور سرشار از نمك ( سدیم كلراید) هستند. دریافت زیاد سدیم با فشار خون بالا ارتباط دارد كه از عوامل خطر موثر در بروز بیماری قلبی است. كاهش مصرف این نوع غذاها و نمك طعام سر سفره به كاهش فشار خون كمك می كند.

 

چند نكته :

- به سیگاری ها توصیه می شود كه به ترك سیگار مبادرت ورزند ، زیرا نیكوتین سبب افزایش ضربان قلب ، افزایش فشار خون و افزایش نیاز بافت قلب به اكسیژن می شود. با مصرف سیگار توانایی خون درحمل اكسیژن كاهش می یابد. عوامل سرطان زای دود سیگار به دیواره سرخرگ ها آسیب می رسانند.

- استراحت و شل كردن عضلات، جهت كاهش میزان استرس لازم است . استرس از طریق افزایش هورمون های استرس ( ازجمله آدرنالین ) سبب تولید و افزایش كلسترول می شود.

 

پی نوشت ها :

(1) سرخرگ كرونر، سرخرگ تغذیه كننده قلب می باشد.

(2) هموسیستئین، یك ماده ی حاوی سولفور است كه هنگام سوخت و ساز اجزای تشكیل دهنده ی پروتئینها در بدن تولید می شود.

(3) فیبر محلول، بخشی از اجزای تشكیل دهنده ی گیاهان است كه بدن ما قادر به هضم آن نیست و با آب، تشكیل ژل می دهد

پنج شنبه 27/3/1389 - 10:38

عكس العمل شیطان هنگام نزول آیه الكرسی

امام محمد باقر از امیر المومنین (ع) روایت فرموده: هنگامی كه آیت الكرسی نازل شد رسول خدا (ص) فرمود آیه الكرسی آیه ای است كه از گنج عرش نازل شده و زمانی كه این آیه نازل گشت هر بتی كه در جهان بود با صورت به زمین خورد.

در این زمان ابلیس ترسید و به قومش گفت :"امشب حادثه ای بزرگ اتفاق افتاده است باشید تا من عالم را بگردم و خبر بیاورم.

ابلیس عالم را گشت تا به شهر مدینه رسید مردی را دید و از او سوال كرد: " دیشب چه حادثه ای اتفاق افتاد"

مرد گفت "رسول خدا فرمود:" آیه ای از گنج های عرش نازل شد كه بت های جهان به خاطر آن آیه همگی با صورت به زمین خوردند. ابلیس بعد از شنیدن حادثه به نزد قومش رفت و حادثه را به آن ها خبر داد.

 

آیت الكرسی سید آیات قرآن

پیامبر به حضرت علی (ع) فرمود: " یا علی ! من سید عربم-مكه سید شهر هاست- كوه سینا سید همه كوه هاست- جبرئیل سید همه فرشتگان است – فرزندانت سید جوانان اهل بهشتند- قرآن سید همه كتاب هاست – بقره سید همه سوره های قرآن است – ودر بقره یك آیه است كه آن آیه 50كلمه دارد و هر كلمه 50 بركت دارد و آن آیت الكرسی است.

پاداش كسی كه آیت الكرسی را زیاد می خواند :

عبدالله بن عوف گفته است:" شبی خواب دیدم كه قیامت شده است و من را آوردند و حساب من را به آسانی بررسی كردند. آنگاه مرا به بهشت بردند و كاخ های زیادی به من نشان دادند. به من گفتند: درهای این كاخ را بشمار ؛ من هم شمردم 50 درب داشت.

بعد گفتند: خانه هایش را بشمار. دیدم 175 خانه بود. به من گفتند این خانه ها مال توست. آن قدر خوشحال شدم كه از خواب پریدم و خدا را شكر گفتم.

صبح كه شد نزد ابن سیرین رفتم و خواب را برایش تعریف كردم.

او گفت : معلوم است كه تو آیه الكرسی زیاد می خوانی. گفتم : بله ؛ همین طور است. ولی تو از كجا فهمیدی. گفت برای اینكه این آیه 50 كلمه و 175 حرف دارد. من از زیركی حافظه او تعجب كردم. آنگاه به من گفت : هر كه آیه الكرسی را بسیار بخواند سختی های مرگ بر او آسان می شود.

 

داستان نزول

رسول اكرم (ص) فرمود: چون خدای متعال خواست سوره ی حمد و آیه های شهدالله (18 و 19 آل عمران) و قل اللهم (26 - 27 آل عمران) و سوره توحید و آیه الكرسی را به زمین نازل كند همگی به عرش الهی چنگ زدند در حالی كه بین آن ها و خداوند حجابی نبود.

سپس فرمودند : پروردگارا ما را به خانه پر گناه و به سوی كسانی كه عصیان و گناه می كنند می فرستی ؛ در حالی كه ما پاك و مطهر هستیم.

سپس خدای متعال فرمود :" به عزت و جلال خودم سوگند ، هیچ كس شما را بعد از نماز نخواند مگر این كه او را در مرتبه بالای قدس جای دهم كه از نعمت های آن استفاده كنند و در هر روز 70 بار به او با نظر رحكت خود بنگرم و در هر روز 70 حاجت او را برآورم هرچند كه بسیار گناه كرده باشد كه كمترین آن دعاها و حاجت ها و آمرزش گناهان باشد. او را از هر دشمنی پناه می دهم و برای پیروزی بر هر دشمنی یاریش می دهم و مانعی به جز مرگ برای بهشت رفتن او نباشد.( یعنی بعد از مرگ بلافاصله به بهشت می رود)

 

آیت الكرسی برای حفظ چشم :

بعد از هر نماز دستان را روی چشم بگذارید و بعد از خواندن آیت الكرسی بگویید:"اللهم احفظ حدقتی بحق حدقتی علی بن ابیطالب(ع)"

 

امان نامه الهی :

امام كاظم (ع) فرمود: از بعضی پدران بزرگوارم شنیدم كه كسی داشت سوره حمد را می خواند پس حضرت فرمود: هم شكر خدا را به جای آورد و هم به پاداش رسید. بعد حضرت شنید كه سوره توحید می خواند فرمود: ایمان آورد و ایمنی به دست آورد و سپس شنید كه سوره قدر می خواند فرمود: راست گفت و آمرزیده شد و بعد شنید كه آیت الكرسی می خواند فرمود: خداوند خالق امان نامه برایش فرو فرستاد.

 

قرآن برتر است یا تورات؟

روایت شده كه از پیامبر (ص) پرسیدند: قرآن برتر است یا تورات؟ فرمودند: در قرآن آیه ای است كه از تمام كتابهایی كه خداوند بر پیامبرانش نازل فرموده بهتر و برتر و والاتر است و آن آیه الكرسی است.

پیامبر فرمودند با فضیلت ترین آیه ای كه بر من نازل شد آیه الكرسی است.

پیامبر فرمودند آیه الكرسی وسوره توحید عظیم تر از همه چیزهایی است كه دون و پست تر از خداست.

پیامبر (ص) فرمودند: دانش بر تو گوارا باد. سوگند به كسی كه جان محمد در دست اوست این آیه دارای دو زبان و دو لب است كه در عرش الهی تسبیح و تقدیس خدا می گوید.

رسول خدا (ص) فرمود: در شب معراج دو لوح را دیدم ، كه در یك لوح سوره حمد و در لوح دیگر كل قرآن قرار داشت كه سه نور از آن می درخشید . پس گفتم ای جبرئیل این نوره چیست؟ جبرئیل در جواب گفت : آن سه نور یكی سوره توحید و یكی سوره یاسین و دیگری آیه الكرسی می باشد.

پیامبر (ص) فرمودند: در معراج در آسمان هفتم دیدم كه ملائكه حجب سوره نور را می خوانند ، خزان كرسی آیه الكرسی و حمله عرش سوره مومن را می خوانند.

امام صادق (ع) فرمود: همانا من از آیه الكرسی برای بالا رفتن درجات استفاده می كنم.

امام صادق (ع) فرمودند: هرگاه سوره حمد و توحید و قدر را با آیه الكرسی بخوانید و بعد از آن برخیزید و و رو به قبله حاجات خود را از خدا بخواهید كه حاجاتتان بر آورده خواهد شد زیرا اسم اعظم هستند.

امام علی (ع) فرمودند اگر شما از آثار معنوی آیه الكرسی آگاه بودید در هیچ حال خواندن آن را ترك نمی كردید.

امام محمد باقر (ع) فرمودند: هر كس یك بار آیه الكرسی را بخواند خداوند هزار ناراحتی از ناراحتی های دنیا و هزار سختی آخرت رااز او دور می كند كه كمترین ناراحتی دنیا فقر و كمترین سختی آخرت فشار قبر است.

رسول خدا در خواب به دختر خویش فرمودند: ترازوی اعمال خویش را با آیه الكرسی سنگین گردان. زیرا هركس آن را قرائت نماید آسمان وزمین با فرشتگانش به جنبش و حركت در آیند و خداوند را با صدای بلند به پاكی یاد كنند و او را بزرگ بدارند و تسبیح گویند. پس از آن تمامی فرشتگان از خداوند می خواهند كه گناه خواننده آیه الكرسی را ببخشد و از خطا و لغزشش در گذرد.

رسول خدا (ص) فرمودند: هركس آیه الكرسی را یك بار بخواند اسم او از دیوان اشقیا و انسان های بد محو می شود.

امام رضا (ع) به نقل از پیامبر فرمودند: هر كس 100 مرتبه آیه الكرسی را بخواند چنان باشد كه همه عمر خود را عبادت كرده باشد.

بعد از نماز

پیامبر فرمودند: هر كس آیه الكرسی را بعد از نماز بخواند هفت آسمان شكافته گردد و به هم نیاید تا خداوند متعال به سوی خواننده آیت الكرسی نظر رحمت افكند و فرشته ای را بر انگیزد كه از آن زمان تا فردای آن كارهای خوبش را بنویسد و كارهای بدش را محو كند.

رسول اكرم (ص) فرمود: یا علی بر تو باد به خواندن آیه الكرسی بعد از هر نماز واجب. زیرا به غیر از پیغمبر و صدیق و شهید كسی به خواندن آن بعد از هر نماز محافظت نمی كند و هر كس بعد از هر نماز آیه الكرسی را بخواند به جز خداوند متعال كسی او را قبض روح نمی كند و مانند كسی باشد كه همراه پیامبران خدا جهاد كرده تا شهید شده است و فرمود: بعد از مرگ بلا فاصله داخل بهشت می شود و به جز انسان صدیق و عابد كسی بر خواندن آیه الكرسی مواظبت نمی كند.

در روایتی از امام باقر آمده است:" هر كس آیه الكرسی را بعد از هر نماز بخواند از فقر و بیچارگیدر امان شود و رزق او وسعت یابد و خداوند به او از فضل خودش مال زیادی بخشد."

رسول اكرم فرمودند : هر كس آیه الكرسی را بعد از هر نماز واجب بخواند نمازش قبول درگاه حق می گردد و در امان خدا باشد و خداوند او را از بلاها و گناهان نگه دارد.

جهت نور چشم بعد از هر نماز دست بر چشم بگذارد و آیه الكرسی بخواند و بگوید :" اعیذ نور بصری بنور الله الذی لا یطفی"

خداوند به موسی بن عمران وحی فرمود: كسی كه بعد از نماز واجبش آیه الكرسی بخواند خداوند متعال به او قلب شاكرین – اجر انبیا و عمل صدیقین را عطا فرماید و چیزی جز مرگ از داخل شدن او به بهشت جلوگیری نمی نماید. مداومت نمی نماید به آن مگر پیامبر یا صدیق یا كسی كه از او راضی شده ام و یا شخصی كه شهادت را روزی او می نمایم.

 

زیادی علم و حافظه

پیامبر (ص) روایت كرده است كه فرمودند : 5 چیز حافظه را قوی می گرداند: خوردن شیرینی – گوشت نزدیك گردن – عدس – نان سرد و خواندن آیت الكرسی

عالمی گوید : هر كه علم می خواهد بر پنج چیز مواظبت می كند:

1- پرهیزكاری در آشكارا و پنهان 2- خواندن آیت الكرسی 3- همیشه با وضو بودن 4- نماز شب خواندن حتی اگر دو ركعت باشد. 5- غذا خوردن به منظور نیرو گرفتن نه شكم پر كردن.

 

سفر

امام صادق (ع) فرمود: سفر را با دادن صدقه و یا با خواندن آیت الكرسی آغاز كنید. كسی كه در سفر هر شب آیه الكرسی را بخواند هم خودش در سلامت باشد و هم چیزهایی كه همراه اوست.

 

حاجت

اگر برای كسی كار مهمی پیش آمده باشد و بخواهد كه زود انجام شود و به صحرایی رود كه در آنجا كسی نباشد و خطی دور خود بكشد و رو به قبله با تواضع بنشیند و 70 بار آیه الكرسی را بخواند . بدون شك در آن روز حاجات او بر آورده شود . این كار تجربه شده است و شكی در آن نیست.

رسول اكرم (ص) فرمودند: هرگاه برای حاجتت از خانه ی خود بیرون آمدی آیه الكرسی را بخوان كه حاجتت به خواست خدا برآورده گردد.

امام علی (ع) فرمودند: هرگاه یكی از شما اراده حاجتی كند پس صبح روز پنج شنبه در طلب آن بیرون رود و در وقت بیرون رفتن آخر سوره آْ عمران ( آیه 190تا آخر) و آیه الكرسی و سوره قدر و حمد را بخواند ، زیرا كه در خواندن این ها حوائج دنیا و آخرت برآورده می شود.

 

در روایت آمده است هر كس آیت الكرسی را در وقت غروب بخواند حاجتش برآورده گردد.

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اله لا اله الاهو الحی القیوم

لاتأخذه سنة ولا نوم

له مافی السموات وما فی الارض

من ذاالذی
یشفع عنده

الاباذنه یعلم مابین ایدیهم وماخلفهم

ولا یحیطون بشیء من علمه

الابماشاء وسع کرسیه السموات والارض

ولایؤده حفظهماوهو العلی العظیم

لااکره فی
الدین

قدتبین الرشدمن الغی

فمن یکفرباالطاغوت ویؤمن بالله

فقداستمسک بالعروة الوثقی

لاانفصام لهاوالله سمیع علیم

الله ولی الذین امنو

یخرجهم من الظلمات الی النور

والذین کفروااولیائهم الطاغوت

یخرجونهم من النورالی الظلمات

اولئک اصحاب النارهم فیهاخالدون

پنج شنبه 27/3/1389 - 10:37