تعداد مطالب : 343
تعداد نظرات : 60
زمان آخرین مطلب : 3034روز قبل
کاظم جلالی گفت:امیدواریم که آمریکایی ها عقلانیت به خرج داده و با پذیرش نصایح ایران در مورد امنیت عراق،‌هم خود را برهانند و هم مردم عراق را از امواج تروریسم نجات دهند.

کاظم جلالی،‌ مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آغاز دور دوم مذاکرات ایران و آمریکا،‌گفت: رفتار آمریکا در داخل عراق هیچ تغییری نکرده است و عملکرد منفی تری را در قبال امواج تروریسم به کار بسته است.

وی افزود : آمریکا عملا هیچ گام مثبت و عملی برای مبارزه با تروریسم برنداشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس  افزود: عملیات تروریستی اخیرا شدیدا رشد و گسترش پیدا کرده است و این بسیار مشکوک است، حتی کسانی که قبلا در این مورد به آمریکا،‌مشکوک نبودند،‌امروز در دست داشتن آمریکا و نیروهای اشغالگر در عملیات تروریستی،‌شک پیدا کرده اند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:جمهوری اسلامی ایران از هرگونه حرکت برای مقابله با ناامنی در عراق استقبال می کند .

جلالی تصریح کرد: راه نجات عراق از امواج تروریستی ،‌فراهم شدن حاکمیت کامل دولت قانونی عراق بر همه شئونات نظامی و امنیتی و خروج تدریجی اشغالگران است.

يکشنبه 3/4/1386 - 20:59
مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی نظر مثبت خود را در مورد طرح رسیدگی به دارایی مقامات مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

دفتر مطالعات حقوقی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اعلام کرد این مرکز با ارزیابی مثبت از طرح رسیدگی به دارایی مقامات ، مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران متذکر شد که این طرح غالب خلاء‌ها و نارسایی‌های موجود قانونی در زمینه شفاف‌سازی وضعیت دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران را مد نظر داشته و آنها را مرتفع نموده است.

مرکز پژوهشها در همین حال تاکید کرد که وضع قوانین مقابله با فساد هنگامی سودمند خواهد بود که در مقام اجرا با عزم سیاسی برای اجرای صحیح و بموقع توام گردد و در مقام قضا با رفتار عادلانه و بدون تبعیض دستگاه قضایی تضمین شود زیرا فقط  در این صورت است که پیش‌بینی‌های قانونی به ایجاد خود کنترلی در امر جلوگیری از وقوع فساد منجر خواهند شد.

در بخش دیگری از اظهارنظر مرکز پژوهشها در ارتباط با این طرح آمده است: افشای صورت وضعیت دارایی‌ها و اعلام مشاغل و فعالیتهای خصوصی مسئولین عالیرتبه کشوری در بسیاری از کشورها به صورت ادواری قبل و بعد از به عهده گرفتن مناصب انجام می‌شود و امکان دسترسی عمومی نیز به این اطلاعات وجود دارد.

مرکز پژوهشها همچنین یادآور شد که اصل پاسخگویی مستلزم پاسخگویی همه مقامات و صاحب منصبان حکومتی است و به همین دلیل وضع قانون در این زمینه مغایرتی با نظر و حکمت قانونگذار ندارد.

مرکز پژوهشها در ادامه افزود: وضع قوانینی در خصوص افشای صورت وضعیت دارایی‌ها و اعلام مشاغل و فعالیت‌های خصوصی مسئولان عالی‌رتبه کشوری با شفاف سازی موجب می‌گردد که فرد از اشتغال به هر نوع فعالیتی که به ایفای صحیح وظایف و مسئولیت‌های عمومی لطمه وارد می‌سازد باز داشته شود و از کسب درآمدهای نامشروع بپرهیزد.

رعایت حقوق مردم و پیش‌بینی ساز و کارهای بازدارنده برای مقابله با سوء استفاده از مناصب عمومی و قدرت در اصل یکصد و چهل و دوم قانون اساسی جلوه‌گر شده است و این امر نشان می‌دهد که وضع کنندگان قانون اساسی عناصر اصلی حقوقی و قضایی برای حفظ حقوق مردم و مقابله با فساد را در این قانون مقرر داشته‌اند و اکنون بر عهده نمایندگان مجلس است که با استفاده ازصلاحیت‌ قانونگذاری خویش حدود و ثغور فعالیت‌های قانونی  مسئولان  را مشخص کنند.

يکشنبه 3/4/1386 - 20:57
سفیر ایتالیا در تهران در دیدار با رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اهمیت نقش ایران در منطقه خواستار گسترش روابط پارلمانی و مناسبات جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا شد .

روبرتو توسکانو سفیر ایتالیا در تهران امروز با محمود محمدی رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار محمود محمدی با اشاره به روابط خوب بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا، گسترش مناسبات پارلمانی را عامل تقویت روابط دو کشور در زمینه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی دانست و گفت: مجالس دو کشور نقش سازنده ای در روند  تعمیق همکاری های دوجانبه دارند.

محمدی در این دیدار همچنین رفت و آمد مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور  را نشانه ای از تلاش دو کشور دوست در گسترش همکاری ها ارزیابی کرد و گفت: ایتالیا در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران جایگاه خوبی دارد.

در ادامه این دیدار روبرتو توسکانو سفیر ایتالیا در تهران ، جمهوری اسلامی ایران را کشوری مهم در منطقه دانست و بر اهمیت گسترش روابط کشورش با تهران تاکید کرد.

سفیر ایتالیا در ادامه از سفر چند مقام پارلمانی و سیاسی ایتالیا به کشورمان طی ماههای آینده خبر داد و گفت: هدف از این سفرها کمک به گسترش همکاری ها و مناسبات دیرینه بین  ایتالیا و جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به تشکیل گروه دوستی پارلمانی ایتالیا به جمهوری اسلامی ایران و کشور متبوعش خواستار افزایش روابط بین مجالس دو کشور شد و گفت: روابط خوب پارلمانی زمینه ساز، همکاری ها و مناسبات دوستانه در دوران های مختلف است.

يکشنبه 3/4/1386 - 20:57
به گفته سید عماد حسینی ، در جلسه امروز کمیسیون انرژی مدیران شرکت اکتشاف نفت در خصوص آخرین وضعیت چاه های اکتشافی نفت به این کمیسیون گزارش دادند و اعلام کردند بیش از 40 موقعیت اکتشاف نفت در کشور در دست بررسی است .

 سید عماد حسینی مخبر کمیسیون انرژی مجلس درپی نشست عصر امروز این کمیسیون  در جمع خبرنگاران همچنین گفت : ایران به لحاظ تخصصی در بالاترین سطح جهانی از نظر اکتشاف نفت قرار دارد و سال 87 یکصدمین سال اکتشاف نفت را جشن خواهد گرفت .

وی افزود : بزرگترین میدان های نفتی در نواحی کم عمق کشف شدند و ریسک برای یافتن میدان های نفتی زیاد شده است و برای این موضوع مطالعات بسیار دقیق تر و استخدام کارشناسان باتجربه نیاز داریم .

حسینی  بیشترین شانس برای کشف نفت را در حوزه زاگرس اعلام کرد و ادامه داد : درحال حاضر 11 دکل حفاری در داخل کشور داریم که 7 عدد از آنها مربوط به حفاری اکتشاف و 4 عدد بعدی مربوط به بلوکهای اکتشاف است که با شرکتهای خارجی در حال انجام است .

وی اعلام کرد تعداد میدان های نفتی کشف شده در 10 سال گذشته 16 میدان است که دارای 22 مخزن نفتی هستند و این به این معناست که هر سال 6/1 میدان نفتی را کشف کردیم .

به گفته مخبر کمیسیون انرژی مجلس 14 میدان گازی در 10 سال گذشته کشف شده که دارای 17 مخزن هستند .

وی افزود : در 10 سال گذشته 83  میلیارد بشکه نفت در جا کشف شده است که 15 میلیارد بشکه آن قابل استحصال است .

حسینی تصریح کرد : به طور کلی در حال حاضر حدود 137 میلیارد بشکه نفت قابل استحصال داریم و 168 ( تی سی اف) گاز در جا کشف شده است و به لحاظ رتبه بندی ایران در جهان از نظر دارا بودن ذخایر نفتی در رتبه دوم بعد از عربستان قرار دارد .

مخبر کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد : در 10 سال گذشته برای اکتشاف نفت در دشت آبادان 58 هزار متر حفاری شده است . 

وی اعلام کرد: 13 حلقه چاه در این منطقه حفاری شده و  3 حلقه چاه هم در دست حفاری است .

وی افزود:  در منطقه دزفول در 14 حلقه چاه 35 هزار متر حفاری صورت گرفته است و در منطقه خلیج فارس 22 هزار متر با 9 حلقه چاه  ودر منطقه فارس 24 هزار متر در6 حلقه چاه حفاری شده است .

حسینی خاطر نشان کرد : بیش از 40 موقعیت اکتشافی در شرایط فعلی در حال بررسی است و فعالیت منسجمی در خصوص لرزه نگاری در حال انجام است و در سال آینده قرار است 7 دکل حفاری به دکل های موجود اضافه شود .

وی همچنین اعلام کرد : قرار است برای اکتضاف نفت در  در 1440 کیلومتر عملیات لرزه نگاری دو بعدی و در 840 کیلومتر مربع لرزه نگاری سه بعدی صورت بگیرد .

مخبر کمیسیون انرژی تصریح کرد : 15 شرکت نفتی از 12 کشور در ایران درگیر کارهای اکتشافی هستند .

حسینی گفت : مدیران شرکت نفت موانع و مشکلات خود را از جمله کمبود تجهیزات ، مسائل زیست محیطی مشکل گمرکات و ترخیص از گمرکات در نشست امروز کمیسیون مطرح کردند  و کمیسیون انرژی قول مساعد داد که در این خصوص همکاری کند و با دعوت از مدیران مربوطه راهکار لازم را ارائه دهد .

يکشنبه 3/4/1386 - 20:56
دکتر محمود احمدی نژاد از انجام گفتگوی "صریح، صمیمی و مستقیم" با منتقدین اقتصادی استقبال کرد.

مرتضی قمری وفا مدیر کل امور رسانه های ریاست جمهوری گفت: در پی انتشار رسانه ای نامه منسوب به 57 منتقد اقتصادی انتظار بر این بود که اصل نامه نیز به دفتر رئیس جمهور واصل شود ولی تاکنون چنین نشده است، اما از آنجایی که امضاء کنندگان نامه منتشره، اصل و مفاد آن را تکذیب نکرده اند؛ از این رو نسبت به صدور آن از سوی اشخاص نامبرده اطمینان نسبی  بوجود آمده است.

وی در ادامه تصریح کرد: رئیس جمهور پس از اطلاع از انتشار این نامه، برای فراهم شدن فرصتی جهت گفتگوی "مستقیم ، صریح و صمیمی" با آنان ابراز تمایل کرد تا از نزدیک در جریان دیدگاههای این منتقدین قرار گیرد.

مدیر کل امور رسانه های ریاست جمهوری در پایان یادآور شد: دفتر رئیس جمهور در صدد است تا از امضاکنندگان نامه برای حضور در نشست با دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور دعوت به عمل آورد.

يکشنبه 3/4/1386 - 20:54

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راه کشور اعلام کرد: در طرح انضباط اجتماعی که از نیمه دوم تیرماه جاری آغاز می شود، گشت های نامحسوس انتظامی برای برخورد با متخلفان راهنمایی و رانندگی حضور دارند.

سرهنگ مجتبی حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بنا دارد که در طول تابستان با توجه به گسترش سفرهای هم میهنان، برخورد با متخلفان راهنمایی و رانندگی را تشدید کند.

وی درادامه افزود: در این طرح تابستانی، تمام رده های مرتبط ناجا اعم از پلیس راه، پلیس راهنمایی و رانندگی، گشت های انتظامی، گشت های نامحسوس و ... حضوری فعال دارند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: از نیمه دوم تیرماه همزمان با آغاز طرح انضباط اجتماعی، پلیس با تمام دارندگان وسائل نقلیه اعم از موتورسیکلت و خودروها که مبادرت به انجام رفتارهای خطرناک، حرکت با سرعت غیر مجاز و ... کنند، به شدت برخورد می کند.

حسنی خطاب به دارندگان وسائل نقلیه که قصد تردد درجاده ها ومعابر کشور را دارند، متذکرشد: راکبان خودروها و یا موتورسیکلت ها باید مجهز به وسائل مورد نیاز مانند کمربند و یا کلاه ایمنی باشند، در غیر این صورت با برخورد پلیس مواجه می شوند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راه کشور با بیان اینکه برخی متخلفان به مرجع قضایی نیز معرفی خواهند شد، تأکید کرد : طرح انضباط اجتماعی، طرحی تشدیدی برای مقابله با ناقضان قوانین راهنمایی و رانندگی است.

يکشنبه 3/4/1386 - 20:51

شرکت سونی اعلام کرد که تا مارس 2008 تعداد بازی های کنسول "پلی استیشن 3" از 150 عنوان کنونی به 380 عنوان افزایش خواهد یافت.

سونی در این خصوص اعلام کرد که از این تعداد 200 عنوان بصورت "سی دی" عرضه می شوند و 180 بازی دیگر در سایت " شبکه پلی استیشن" برای بارگذاری در دسترس قرار می گیرند.

کمبود یک پارک نرم افزاری بازی در کنار قیمت مناسب این کنسول می تواند موفقیت فروش پلی استیشن را نسبت به " ایکس باکس 360" مایکروسافت و " ووی"  کنسول بازی شرکت نینتندو تضمین کند.

براساس گزارش پایگاه خبری وب نیوز، بخش بازی شرکت سونی در سال گذشته یک ضرر 88/1 میلیارد دلاری را به ثبت رسانده است ، درحالی است که نسبت فروش " ووی" به "پلی استیشن" در بازار ژاپن سه به یک و در آمریکا دو به یک است.

در این حال مقامات بخش سرگرمی سونی امیدوارند که این کنسول بازی در آینده و با سیاست افزایش عناوین بازی ها با موفقیت روبرو شود.

يکشنبه 3/4/1386 - 20:47
سیم کارتهای اعتباری شرکت ارتباطات سیار با پیش شماره 0919 یک ماه پس از ثبت نام اینترنتی واگذار می شود.

شرکت ارتباطات سیار اعلام کرد : نظر به استقبال گسترده متقاضیان سیم کارت‌‏های اعتباری این شرکت، زمان واگذاری این سیم کارت‌‏ها از ده روز به یک ماه پس از ثبت نام اینترنتی افزایش یافته است.

ثبت نام سیم کارت‌‏های شرکت ارتباطات سیار اکنون فقط به صورت اینترنتی و از طریق پرتال این شرکت به نشانی http://www.mci.ir/ امکانپذیر است.

يکشنبه 3/4/1386 - 20:44
شرکت توشیبا از ساخت سبک ترین لپ تاپ جهان خبر داد . این لپ تاپ که تنها 779 گرم وزن دارد، با نام تجاری Portege R500 ، دیسک 64 گیگا بایتی و مانیتور 12 اینچی به قیمت 1879 پوند روانه بازار می شود.
يکشنبه 3/4/1386 - 19:41
برای بالا بردن سرعت اینترنت مراحل زیر را انجام دهید: داخل control panel شوید و روی phone and modem option کلیک کنید. در صفحه ای که باز می شود، از بالا بین 3 گزینه modems را برگزینید. سپس در پایین بین 7 گزینه بالا advanced را انتخاب کنید. در قسمت EXTRA SETTINGS تایپ کنید AT&FX و سپس Ok کنید.
يکشنبه 3/4/1386 - 19:33