تعداد مطالب : 343
تعداد نظرات : 60
زمان آخرین مطلب : 3034روز قبل
وزارت کشور اسپانیا اعلام کرد که یک جوان 28 ساله را به اتهام ساخت بیش از 20 گونه مختلف ویروس برای تلفن های همراه و آسیب رساندن به 115 هزار کاربر دستگیر کرده است.

ویروس هایی که این جوان اسپانیایی اهل والنسیا ساخته است، برپایه ویروس های بدنامی چون "کام  وریر" و " کبیر" استوار شده اند.

این دو ویروس خطرناک در سال 2005 به تلفنهای همراه هوشمند مجهز به سیستم عامل "سیمبیان" از طریق "ام ام اس" و سیستم انتقالی "بلوتوث" آسیب رساندند.

براساس رویترز، وزارت کشور اسپانیا در این خصوص اعلام کرد که عملیات " لزلی" (برگرفته از نام نامزد این جوان) در حقیقت از هفت ماه قبل آغاز شده است و نرم افزارهای رایانه ها ، انواع دیسک سخت، تلفن همراه و دیگر وسایل الکترونیکی را پوشش می دهد.

ویروس هایی که این جوان برای تلفنهای همراه ساخته است از راه بلوتوث و ام ام اس منتقل می شوند.

پیام های ویروسی زیر نقاب تصاویر شخصیت های معروف ، قطعات موسیقی ، اخبار ورزشی ، برنامه های جانبی چت و حتی معرفی یک آنتی ویروس جدید برای تلفن های همراه مخفی می شدند.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:13
پیش بینی ها نشان می دهد که تا سال 2020 تعداد پروازها نسبت به اکنون دوبرابر می شود به همین منظور کمیسیون و آژانس فضایی اروپا تصمیم به راه اندازی سیستم مخابراتی تخصصی برای کنترل ترافیک هوایی گرفته اند.

این سیستم مخابراتی ماهواره ای "ایریس" (رنگین کمان) نامگذاری شده است و همانند ایریس، رب النوع یونان باستان که مسئول حفظ و کنترل تماس های میان زمین و آسمان بود، وظیفه کنترل ترافیک هوایی را دارد.

ایریس با تبادل اطلاعات و داده های لازم برای بهتر کردن موقعیت ترافیک هوایی که هر روز تراکم آن افزایش می یابد، عمل می کند.

براساس گزارش پایگاه خبری آژانس فضایی اروپا، بطور متوسط زمان تاخیر پروازها در اروپا در حدود 20 دقیقه است که صدمات اقتصادی زیادی به مسافران و شرکت های هواپیمایی وارد می کند و علاوه براین باعث افزایش خطرات امنیتی می شود.

سازمان تحقیقاتی "یوروکنترل" در گزارشی آورده است که هر سال درحدود 5 تا 6 درصد به ترافیک پرواز افزوده می شود و این میزان تا سال 2020 به دوبرابر مقدار کنونی خواهد رسید.

بنابراین گزارش، این سیستم جدید در حقیقت تولد دوباره پروژه قدیمی " Aerosat" آژانس فضایی اروپا است و قرار است با استفاده از ماهواره اروپایی گالیه فضاهای امن بین دو هواپیما را ارزیابی کند. این پروژه تا سال 2012 به بهره برداری خواهد رسید.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:11
مراسم بزرگداشت حسین منزوی دوم تیر با حضور شاعران و نویسندگان در تالار ناصری خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست محمد علی بهمنی به دوستی چهل ساله اش با حسین منزوی اشاره کرد و گفت: دوستی من و منزوی سابقه ای چهل ساله دارد و ما چهار نفر بودیم؛ حسین منزوی، عمران صلاحی و جلال سرفراز و من. با منزوی روزهای زیادی پرسه می ‌زدیم تا منوچهر نیستانی را بیابیم و او ما را راهنمایی کند. هر وقت که پیش او می‌ رفتیم منزوی چند غزل با خود همراه داشت اما من اغلب کارهایم ناتمام بود و هر بار که منزوی غزل هایش را می‌خواند نیستانی سرحال می ‌آمد. این نشست ‌ها ادامه پیدا کرد و در سال‌های بعد در زمینه هایی دیگری با منزوی در ارتباط بودم.

بهمنی با اشاره به تاثیر منزوی بر آثار شعرای جوان گفت: قاعدتا نسل من نمی‌ تواند در مورد منزوی قضاوت درست و با فاصله ای داشته باشد و خوشحالم از اینکه امروز جوانان به منزوی و آثار او می ‌پردازند و از او تاثیر می‌ گیرند و امروز آمده ام تا به قضاوتی که از طرف نسل جوان در مورد منزوی انجام می ‌شود گوش کنم.

سپس امیر مرزبان در مورد ویژگی‌ فنی شعر منزوی گفت: حسین منزوی، بدون شک یکی از تاثیرگذارترین شاعران کلاسیک دهه ‌های پیش است که همواره در ذهن و اندیشه سیال مخاطبان خویش، مزمزه حضور مضامین، اندیشه و الگوهای وی مشهود بوده است. تاثیر منزوی به شکل ویژه ای در مخاطبانی که خود هم از ذوق و قریحه شاعرانگی برخوردارند، مشهودتر و قابل رویت تر است. اثر خلاقیت وی را می‌توان به صورت آنی و ملموس در خلاقیت دیگران نیز مشاهده نمود. این تاثیرپذیری اصلا نکوهیده و مذموم دیده نمی ‌شود. از دیرباز فارسی تاکنون و لحظه‌های پیش رو، ما با تاثیرگذاری و استفاده آگاهانه یا ناخودآگاه از شعر شاعران گذشته روبرو هستیم.

وی ادامه داد: به طور مثال صنایعی همچون « تضمین» ، « ترصیع»، و « تلمیح» خود شاهد و مثال چنین استفاده هایی هستند زیرا رسایی سخن و بلاغت، گاهی در گفته یک شاعر یا خطیب، چنان به حد زیبایی و کمال می‌رسد که حتی ذهن‌های خلاق هم از ارایه نمونه‌های برتر از آن عاجز مانده و جز مراجعه به آن کلام راهی نخواهند داشت.

مرزبان تصریح کرد: امروزه هم در ادبیات مدرن دقیقا می ‌توان تاثیر ادبیات دوره‌ های پیشین و به خصوص ادبیات کهن را دیدار و لمس نمود. خصوصا در ادبیات لاتین و شاخه‌ های فرانسوی، آلمانی و انگلیسی که به جرات می ‌توان گفت آثار برجسته صد سال اخیر، کاملا تحت تاثیر آثار گذشته و حتی استفاده صریح از متون متقدم تر است را می ‌توان جزو الگوهای نگارشی این آثار به حساب آورد.

در این مراسم سمانه نائینی - روزنگار - بخش هایی از زندگینامه منزوی را خواند و پخش شعرخوانی های منزوی نیز پایان بخش این برنامه بود.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:10
دولت از مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به لایحه توسعه صنایع دریایی تقاضای اولویت کرد.

دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت اعلام کرد،هیات وزیران بنا به پیشنهاد وزارت صنایع و معادن از مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به لایحه «توسعه صنایع دریایی» تقاضای اولویت کرد.

این مصوبه در دوم تیر ماه 86 از سوی معاون اول رئیس جمهور جهت پیگیری به معاونت حقوقی و امور مجلس رئیس جمهورابلاغ شد.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:6
153 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای از برگزاری و حضور گسترده مردم در مراسم تشییع و تدفین شهدای گمنام، همزمان با ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) قدردانی کردند.

در بخشی از این نامه که توسط جهانبخش محبی نیا نماینده میاندوآب و عضو هیات رئیسه مجلس در پایان جلسه علنی امروز قرائت شد ، آمده است: امسال نیز همزمان با سالروز شهادت ام ابیها، عطر دل انگیز شهیدان در برخی نقاط کشورمان پیچیده و شهدا بار دیگر همچون نسیم با طراوت بهشتی کوی و برزن این دیار را نوازش دادند و حال و هوای این مرز و بوم را درگرگون کردند.

نمایندگان ملت در ادامه نامه خود از تلاش های مخلصانه نهادهای گرداننده مراسم معنوی مذکور به ویژه کمیته جستجوی مفقودین و تدابیر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و ستاد کل نیروهای مسلح برای خاکسپاری پیکرهای شهدا در نقاط مختلف کشورمان تقدیر کردند.

آنها همچنین حضور گسترده مردم در مراسم تشییع و تدفین شهدای عزیز 8 سال مقاومت و پایداری را پاس داشته و از این که آحاد ملت قدر دان ایثار و فداکاری حماسه آفرینان و پاسدار خون پاک آنها هستند تشکر کردند.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:5
جمع کثیری از خانواده‌های زائران ایرانی زندانی در عراق، امروز با تجمع در مقابل سفارت عراق در تهران، خواستار آزادی فوری‌ بستگان خود شدند.

اعتراض‌ کنندگان که اکثر آنهارا زنان تشکیل می ‌دادند با شعارهای "اسارت به جرم زیارت " خواستار آزادی سریع زایران زندانی و بستگان خود از زندان های عراق شدند.

در پلاکاردهایی که در دست اعتراض‌کنندگان بود، شعارهایی چون "زائران حسینی آزاد باید گردند" و " به خاطر زیارت   شایسته نیست، اسارت" نوشته شده بود.

این تجمع باعث توقف اتوبوس‌های شرکت واحد و وسایط نقلیه‌در مسیر خیابان و میدان ولیعصر و مسدود شدن این خیابان شد و نیروی انتظامی حاضر در مقابل سفارت عراق، از نزدیک شدن تظاهرکنندگان به سفارت جلوگیری ‌کردند.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:4
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان‌ اینکه انگلیس و سفیر آن در قد و قواره تهدید جمهوری اسلامی نیستند، گفت: چنانچه مطلبی را که برخی سایت‌های خبری درباره تهدید سفیر انگلیس نسبت به نمایندگان مجلس درج کردند، صحت داشته باشد، به عنوان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از وزارت امور خارجه درخواست خواهم کرد اقدام متقابل انجام دهد.

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: به طور قطع هنگامی که در کشوری ملکی خریداری می شود، روند قانونی شناخته شده ای دارد و این روند مثبت و ضبط می شود و مشخص است چه به صورت اجازه و چه به صورت تملیک، قاعدتا روند قانونی ثبت شده ای دارد و اینگونه نیست که آنان بتوانند اقدام متقابلی را انجام دهند.

وی افزود: چنانچه اظهارات سفیر انگلیس تایید شود ممکن است در خصوص بازپس گیری باغ قلهک اقدام جدی تری صورت بگیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه کمیسیون اصل نود در مجلس جایگاه قانونی تعریف شده ای در قانون اساسی دارد اما در ساختار نظام ما مسئولیت امور کلیه سفارت خانه ها، اتباع خارجی و دولت ها با وزارت امور خارجه است بنابراین قطعا حرف نهایی را وزارت امور خارجه در این خصوص خواهد زد.

بروجردی در پاسخ به این سئوال که آیا این موضوع در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز بررسی شده است، گفت: این کمیسیون ، موضوع را به لحاظ اینکه در کمیسیون اصل نود دنبال می شد دنبال نکرد اما در همان مطقع این کمیسیون گزارشی را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارایه کرد.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:3
254 نماینده مجلس در نامه‌ای از محمد مهدی زاهدی وزیر علوم خواستند تا مسئولان دانشگاه پیام نور که با تلاش‌های خود و نمایندگان، امکان دسترسی همه افراد به آموزش عالی را فراهم کرده‌اند، مورد حمایت قرار گیرند.

در پایان نشست امروز نمایندگان ملت، نامه آنها خطاب به محمد مهدی زاهدی وزیر علوم درخصوص فعالیت های دانشگاه پیام نور توسط جهانبش محبی نیا نماینده میاندوآب و عضو هیات رئیسه قرائت شد.

در بخشی از نامه مذکور آمده است: جا دارد مسئولان دلسوز وساعی دانشگاه پیام نور که با تلاش های گسترده خود و نمایندگان مجلس و همیاری خیرین و مسئولان محلی و حمایت های رئیس جمهور گام بزرگی برای کمک به دسترسی همگانی و فراگیر به آموزش عالی برداشتند، مورد تقدیر و پشتیبانی وزارت علوم قرار گیرد.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:2
سومین همایش ایرانیان خارج از کشور هفته گذشته برای بررسی مشکلات این افراد در لندن برگزار شد.

الهام امین زاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و عضو فراکسیون حمایت از ایرانیان مقیم خارج از کشور در حاشیه جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار داشت: سومین جلسه ایرانیان خارج از کشور و اولین همایش ایرانیان مقیم انگلیس، هفته گذشته با حضور رحیم مشایی رئیس شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، شعر دوست دبیر این شورا، ساداتی نماینده وزارت دادگستری و بنده به عنوان نماینده فراکسیون حمایت از ایرانیان خارج از کشور در لندن برگزار شد.

وی افزود: در این همایش ایرانیان با تخصص های مختلف حضور داشتند.

امین زاده ادامه داد: در طول 28 سال بعد از انقلاب چنین فرصتی برای حضور ایرانیان خارج از کشور و مطرح کردن مشکلات و مسائل آنها وجود نداشت و این همایش گام مثبتی در این راستا بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: این همایش در سه کمیته (علمی، فرهنگی و جوانان، حقوقی و کنسولی و اقتصادی تشکیل شد و ایرانیان مقیم انگلیس با حضور گسترده در این همایش به بیان مشکلات خود در زمینه های مختلف پرداختند.

وی گفت: در این همایش پیشنهادات و نتایج خوبی برای حل مشکلات مختلف ایرانیان مقیم انگلیس مطرح شد.

امین زاده خاطر نشان کرد: پیش از این دو جلسه شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در فرانسه و آلمان برگزار شده بود و قرار است بزودی جلساتی نیز در امارات، اتریش و سوئیس برگزار شود.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:2
مادام که اتحادیه اروپا، حق جمهوری اسلامی ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی صلح آمیز هسته‌ای را به رسمیت نشناسد، مذاکرات لاریجانی و سولانا هیچ نتیجه ای در بر نخواهد داشت.

علیرضا داوری با بیان این مطلب اظهار داشت: مذاکرات دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص مسئله هسته ای کشورمان خوب است ولی از آن مهم تر این است که مشخص شود که سولانا نماینده اتحادیه اروپاست یا نماینده1+5 .

وی افزود: ازمذاکرات دور گذشته لاریجانی و سولانا که در اسپانیا برگزار شد ، هنوز نتیجه خاصی به دست نیامده، تنها اینکه اتحادیه اروپا برای ادامه مذاکرات اعلام آمادگی کرده است ولی هیچگونه گامی در راستا حل مشکلات موجود برنداشته است.

این کارشناس مسائل استراتژیک ادامه داد: ایران در این مذاکرات به عنوان عضو کنوانسیون منع گسترش سلاح های هسته ای حق دارد تا از انرژی صلح آمیز هسته ای استفاده کند، انرژی که در آن هیچگونه ابهامی وجود ندارد، اما خاویرسولانا در مذاکرات خود با لاریجانی به این ابهامات اشاره می کند.

داوری گفت: مذاکرات لاریجانی و سولانا در حال انجام می شود که دو کشور آمریکا و انگلیس در حال تنظیم قطعنامه جدیدی علیه ایران هستند که این موضوع با مذاکرات صورت گرفته منافات دارد.

وی ادامه داد: اگر سولانا نماینده اتحادیه اروپاست، آمریکا و انگلس چرا تلاش می کنند تا قطعنامه سومی را برعلیه ایران تنظیم و به شورای امنیت سازمان ملل بفرستند.

این کارشناس مسائل استراتژیک همچنین تصریح کرد: در لوای این مذاکرات اتحادیه اروپا کارهای سیاسی را انجام می دهد که خارج از مذاکرات صورت گرفته که تنظیم قطعنامه علیه ایران در همین راستا است.

داوری با تاکید براینکه دیپلمات های ایرانی نباید تمامی دیپلماسی خود را به سمت سولانا سوق دهند، گفت: انگلس و آمریکا به نحو گسترده ای درحال فعالیت هستند تا تصمیات تندی علیه ایران در شورای امنیت اتخاذ شود و در این راستا فرانسه نیز همکاری بسیار تنگاتنگی با آنان انجام می دهد.

وی خاطر نشان کرد: نشست سولانا و لاریجانی زمانی نتیجه بخش خواهد بود که اروپا حق ایران در استفاده از انرژی هسته ای را به رسمیت بشناسد.

خبر گزاری مهر
يکشنبه 3/4/1386 - 21:1