تعداد مطالب : 343
تعداد نظرات : 60
زمان آخرین مطلب : 3034روز قبل
یک شرکت انگلیسی در حال بررسی و توسعه قرصی است که در آینده جایگزین انسولین تزریقی برای مصرف بیماران دیابتی شود.

شرکت "دیابت شناسی" انگلیس در شصت و هفتمین کنگره انجمن دیابت آمریکا در شیکاگو در این خصوص توضیح داد که در هر حال توسعه قرصی با یک ماده ویژه است که بتواند با مصرف دهانی و حل شدن در اسید معده در آینده جایگزین انسولین تزریقی شود.

به همین منظور گروهی از دانشمندان دانشگاه کاردیف انگلیس آزمایش بالینی این داروی جدید را روی 16 بیمار داوطلب مبتلا به دیابت نوع دو آغاز کرده اند.

نتایج این آزمایش که با مصرف دوبار در روز انجام می شود، نشان می دهد که این دارو سطح گلوسمی را بدون ایجاد هیچ مشکلی تحت کنترل نگه می دارد.

براساس گزارش دیلی میل، سلولهای بتا در پانکراس انسولین تولید می کنند و زمانی که این توانایی خود را از دست بدهند، میزان انسولین خون کاهش یافته و بیماری دیابت بروز می یابد.

در حال حاضر 21 میلیون نفر در آمریکا از این بیماری رنج می برند. گلن تراورز، مدیر اجرایی شرکت دیابت شناسی در خصوص این قرص اظهار داشت :" اغلب کسانی که از بیماری دیابت رنج می برند، از تزریق روزانه انسولین ابراز ناراحتی می کنند، ما امیدواریم که این محصول بتواند گامی بسوی درمان این بیماری و رفع این مشکل بردارد."

يکشنبه 3/4/1386 - 21:30
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : نتایج اولیه آزمون سراسری سال 86 هفته اول مرداد ماه به صورت اینترنتی به همراه کارنامه و پاکت محرمانه آزمون حاوی شماره کاربری و رمز ورود به داوطلب ارائه می شود.

دکتر عبدالرسول پورعباس عصر امروز در نشست مطبوعاتی در سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تغییرات اجرایی آزمون سراسری سال 86 گفت: در آزمون امسال به سئوالات هر درس یک سئوال اضافه می شود که به وسیله آن نظر هر داوطلب در خصوص توان علمی خود در هر درس پرسیده می شود. در صورت پاسخ دادن به این سئوال به داوطلب یک امتیاز مثبت و درغیر این صورت هیچ تأثیری برای او در نظر گرفته نمی شود.

وی اظهار داشت : همچنین نیم ساعت پس از اتمام آزمون سئوالات هر گروه آزمایشی و دو ساعت پس از آن کلید اولیه سئوالات آزمون بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سایز دفترچه آزمون در سال جاری کوچک و بر تعداد صفحات آن افزوده شده است، گفت: در سال گذشته برای جلوگیری از تقلب در آزمون، دفترچه ها را به صورتی شماره گذاری کرده و ترتیب چیدمان سئوالات به صورتی متفاوت با ردیف های صندلی داوطلبین تهیه شده بود. متأسفانه با این روش نیز گزارشاتی در زمینه تقلب به سازمان ارائه شده بود. امسال در راستای امنیت بیشتر کلید سئوالات برای امکان شناسایی اینکه چه دفترچه ای چه پاسخنامه ای دارد پنهان است.

وی با اشاره به توزیع کارتهای ورود به جلسه آزمون در 4 و 5 تیرماه اضافه کرد: آدرس و محل آزمون داوطلبان تهرانی بر روی کارت ورود به جلسه آنها می آید که این برنامه برای سال آینده در سراسر کشور اجرا می شود.

پورعباس از راه اندازی سایت سازمان سنجش برای پاسخگویی به داوطلبان آزمون سراسری در هفته جاری خبر داد و گفت : این سایت در طبقه منهای یک سازمان سنجش مستقر در تهران راه اندازی می شود و از این پس مرکز کرج سازمان سنجش به هیچ عنوان پذیرای داوطلبان نخواهد بود و به عنوان سایت محرمانه سازمان سنجش به فعالیت خود ادامه می دهد.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:27
جزئیات قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم آزمونهای سراسری منتشر شد. در این قانون تصریح شده است، چنانچه سوابق تحصیلی داوطلب مغایرتهای غیر متعارف مشهود و اساسی با اصل آن داشته باشد با تایید هیئت های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمونها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می آید.

ماده 5 این قانون مربوط به تخلفات و جرائم در آزمون های سراسری است که در این ماده آمده است :
الف - ارتکاب هر گونه علمی که موجب بی نظمی در برگزاری آزمون شود یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیر مجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه دار.

ب - ارتکاب هر گونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل :
1- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.
2- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سوال برای تخلف در آزمون.
3- ثبت نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.

ج- استفاده از هر گونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاههای حافظه دار.

د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون جهت پاسخ به سوالات .

ه - دسترسی غیر مجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها.

و- هر گونه تغییر غیر مجاز سوالات، اوراق و پاسخنامه های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون .

ز- افشای سوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون به هر نحو.

ح- خرید یا فروش سوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیر واقعی باشد.

ماده این قانون نیز تصریح کرده است : هیئت های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازاتهای زیر را درباره متخلفان دارند :
الف - در مورد مشمولان بند (الف) ماده (5) : اخطار کتبی با درج درپرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذیربط یا محرومیت از گزینش در آزمون همان سال .

ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (5): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد .

تبصره - آرا هیئت های بدوی جز در مورد مشمولان بند ( الف ) ماده (6) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیئت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون ها است.

ماده 7 نیز در مورد مشمولان بندهای (د) ، (ه ) ، ( ز) و ( ح) ماده (5) هیئت های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون ریال تا یک میلیارد ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می کند.

ماده 8- ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (5) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد موجب تشدید مجازات می شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می گردد. مجازات هر یک از اعضا که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می باشد.

ماده 9- رسیدگی در هیئت های رسیدگی به تخلفات در آزمون ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیئت های انتظامی اعضای هیئت علی با کمیته های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (6)  و (7) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می شود.

ماده 10- در صورت محکومیت قطعی فردی به یک از مجازاتهای مندرج در این قانون به استثنای مجازات مندرج در بند ( الف) ماده (6) هیئت رسیدگی به تخلفات در آزمون ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می کند. در این صورت موسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هر گونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد کرد و چنانچه گواهی فارغ التحصیلی به وی اعطا شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.

ماده 11- چنانچه با بررسی های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلبی و سوابق تحصیلی وی مغایرتهای غیر متعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تایید هیئت های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون ها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیئت بدوی است.

ماده 12- هر موسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون های مورد بحث این قانون فعالیت می کند چنانچه در تخلفات ماده (5) مشارکت داشته باشد مجوز تاسیس آن لغو می شود و مدیران مسوول آنها علاوه بر محرومیت دائمی از تاسیس و اداره این گونه مراکز به مجازات های پیش بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می شوند و چنانچه موسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد مجازات مدیران مسوول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (6) است.

تبصره - در مورد آموزشگاههایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذیربط مدعی العلوم نیز می تواند راسا نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام کند.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:27
رئیس سازمان سنجش در رابطه با امنیت کنکور 86 گفت: سازمان سنجش این قول را به داوطلبان می دهد که هیچ اتفاقی در رابطه با فروش سئوالات آزمون نیفتاده است. طی جلساتی با وزارت کشور، با نیروی انتظامی نیز برای بالا بردن امنیت هماهنگیهای لازم به عمل آمده است.

دکتر عبدالرسول پورعباس عصر روز گذشته در جمع خبرنگاران گفت : نتیجه اولیه آزمون سراسری 86 در هفته اول مرداد ماه به صورت اینترنتی اعلام می شود و همراه با آن کارنامه نیز در اختیار داوطلبان قرار می گیرد. همچنین همزمان با توزیع کارنامه پاکت هایی حاوی شماه کاربری، رمز داوطلب و اطلاعات است که این شماره باید در هنگام انتخاب رشته مورد استفاده قرار گیرد. این شماره برای تکمیل ظرفیت در آزمون نیز ضروری است لذا داوطلبان باید این شماره را همراه داشته باشند.

وی ادامه داد: همزمان با اعلام نتیجه اولیه، پاسخنامه تصحیح شده 10 هزار نفر اول ریاضی، تجربی و انسانی و 5 هزار نفر اول زبان و هنر نیز در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تغییرات اجرایی آزمون سراسری سال 86 گفت: در آزمون امسال به سئوالات هر درس یک سئوال اضافه می شود که به وسیله آن نظر هر داوطلب در خصوص توان علمی خود در هر درس پرسیده می شود. در صورت پاسخ دادن به این سئوال به داوطلب یک امتیاز مثبت و درغیر این صورت هیچ تأثیری برای او در نظر گرفته نمی شود.

وی اظهار داشت : همچنین نیم ساعت پس از اتمام آزمون سئوالات هر گروه آزمایشی و دو ساعت پس از آن کلید اولیه سئوالات آزمون بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه سایز دفترچه آزمون در سال جاری کوچک و بر تعداد صفحات آن افزوده شده است، گفت: در سال گذشته برای جلوگیری از تقلب در آزمون، دفترچه ها را به صورتی شماره گذاری کرده و ترتیب چیدمان سئوالات به صورتی متفاوت با ردیف های صندلی داوطلبین تهیه شده بود. متأسفانه با این روش نیز گزارشاتی در زمینه تقلب به سازمان ارائه شده بود. امسال در راستای امنیت بیشتر کلید سئوالات برای امکان شناسایی اینکه چه دفترچه ای چه پاسخنامه ای دارد پنهان است.

وی با اشاره به توزیع کارتهای ورود به جلسه آزمون در 4 و 5 تیرماه اضافه کرد: آدرس و محل آزمون داوطلبان تهرانی بر روی کارت ورود به جلسه آنها می آید که این برنامه برای سال آینده در سراسر کشور اجرا می شود.

پورعباس از راه اندازی سایت سازمان سنجش برای پاسخگویی به داوطلبان آزمون سراسری در هفته جاری خبر داد و گفت : این سایت در طبقه منهای یک سازمان سنجش مستقر در تهران راه اندازی می شود و از این پس مرکز کرج سازمان سنجش به هیچ عنوان پذیرای داوطلبان نخواهد بود و به عنوان سایت محرمانه سازمان سنجش به فعالیت خود ادامه می دهد.

پورعباس در خصوص نحوه انتخاب رشته اینترنتی گفت: انتخاب رشته توسط نرم افزاری هوشمند انجام می شود و داوطلب می توانند بر حسب علاقه انتخاب رشته کند. تمامی موسساتی که صد در صد قبولی را به وسیله انتخاب رشته تضمین می کنند گمراه کننده هستند. هیچ موسسه ای نمی تواند راهنمای خوبی برای انتخاب رشته جز خود داوطلب باشد.

وی با اشاره به ظرفیت های دانشجو در سال جاری گفت: پذیرش امسال که بخشی از آن توسط آزمون سراسری انجام می شود به یک میلیون و 200 هزار نفر نمی رسد و این تعداد تمامی پذیرش را اعم از دانشگاه آزاد و سراسری و ... در سال جاری شامل می شود. تعداد کل پذیرش در آزمون سراسری امسال 450 هزار نفر است که نسبت به سال گذشته 5 تا 6 هزار نفر رشد خواهد داشت.

رئیس سازمان سنجش در خصوص زمان برگزاری آزمون افزود: شروع آزمون در ساعت 30/7 دقیقه صبح و30/15 دقیقه بعد از ظهر است و سازمان سنجش برای جلوگیری از ورود افراد سود جویی که قصد جایگزین شدن با داوطلبی را دارند بر بسته شدن درب های حوزه های امتحانی یک ساعت قبل از شروع تأکید می کند.

وی اضافه کرد: همچنین رأس ساعت 05/7 دقیقه دفترچه سئوالات باز می شود و در این زمان باید مراقب خروج دفترچه از جلسه آزمون بود.

پورعباس اضافه کرد: همچنین سازمان سنجش وسایلی را مانند موبایل یاب برای بیشتر کردن امنیت در جلسه آزمون تهیه کرده است. امسال نسبت به سال گذشته قرنطینه نیز به سیستم های نوین امنیتی مجهز شده اند به طوریکه از فواصل دور تمامی اطلاعات اطراف قرنطینه بررسی می شود. سایت اصلی سازمان سنجش نیز در کرج از سال گذشته مجهز به رادار صوتی و تصویری شده است.

وی با ابراز نگرانی از هزینه ثبت نام در آزمون سراسری گفت: مبلغ ثبت نام در آزمون سراسری سه سال است که تغییری نکرده و 3 هزار و 600 تومان است در حالی که تورم افزایش یافته است. با توجه به اینکه بخش اعظم این مبلغ صرف امور اجرایی آزمون و حوزه های امتحانی می شود بیشترین دغدغه سازمان در خصوص برگزاری با کیفیت آزمون در جهت تأمین رفاه حال داوطلبان به هنگام آزمون است.

رئیس سازمان سنجش اظهار داشت: تمامی فعالیت های سازمان سنجش در خصوص برگزاری آزمون ها از حالت دستی خارج و به نرم افزاری تبدیل شده است. امسال دانشگاه ها از طریق همین سیستم نرم افزاری می توانند وضعیت دانشجویان و پذیرش دانشجو را مشاهده کنند.

وی گفت: از سال گذشته انتخاب رشته و ثبت نام اینترنتی شد و برای سال آینده با مذاکرات صورت گرفته با سازمان ثبت و احوال کشور به سمتی می رویم که با ارتباط الکترونیکی با این سازمان پس از وارد کردن شماره ملی، سایر اطلاعات شخصی داوطلب به طور خودکار وارد سیستم می شود. که با این روش مدت زمان ثبت نام از 20 دقیقه به 10 دقیقه کاهش می یابد.

پورعباس اضافه کرد: همچنین با فراهم آوردن شرایطی که سئوالات آزمون دقایقی پس از آزمون بر روی سایت سازمان قرار گیرد و تمامی داوطلبان در یک زمان واحد موفق به دریافت این سئوالات باشند نیز از بسیاری از سوء استفاده ها پس از ازمون جلوگیری به عمل می آید.

وی گفت : نتایج اولیه آزمون سراسری سال 86 هفته اول مرداد ماه به صورت اینترنتی به همراه کارنامه و پاکت محرمانه آزمون حاوی شماره کاربری و رمز ورود به داوطلب ارائه می شود.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:26
توزیع کارت آزمون سراسری 1386 که از هفتم تا نهم تیر ماه به صورت همزمان در 382 حوزه داخلی و 17حوزه خارجی برگزار می شود، از فردا آغاز می شود. یک میلیون و 526 هزار و 405 کارت برای داوطلبان کنکور 1386 صادر شده است.

کارتهای‌ ورود به‌ جلسه‌ آزمون‌ کلیه‌ داوطلبان‌ در گروههای‌ آزمایشی‌ علوم‌ ریاضی‌ و فنی‌، علوم‌ تجربی‌، علوم ‌انسانی، هنر و زبانهای‌خارجی ‌باتوجه‌ به‌ جدول‌ شماره‌ 2 ( به‌ جز شهرستانهای‌ تهران‌ کد11 و شمیرانات‌ کد15) در حوزه‌ های‌ سراسر کشور و براساس‌ سال‌ تولد آنان‌ توزیع‌ می شود. لذا کلیه‌ داوطلبان‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌، لازم‌ است‌ با توجه‌ به‌ سال‌ تولد خود در تاریخ های‌ تعیین‌ شده‌، شخصا برای‌ دریافت‌ کارت‌ ورود به‌ جلسه‌ آزمون‌ به‌ حوزه‌ های‌ ذیربط‌ ( حوزه‌ های‌ مندرج‌ در جدول‌ شماره‌ 2) مراجعه‌ کنند.

بر اساس جدول‌ شماره‌ 2 دفترچه راهنمای آزمون، (به‌ جز داوطلبان‌ گروه های‌ آزمایشی‌ پنج ‌گانه‌ شهرستانهای‌ تهران‌ و شمیرانات‌) کلیه‌ خواهران‌ و برادران‌ متولد سال‌ 1368 و سال های بعد از آن،‌ از ساعت‌ 7 تا‌ 12 روز دوشنبه‌ 4 تیر 86، کلیه‌ خواهران‌ و برادران‌ متولد سال‌ 1367 از ساعت‌ 14 (2 بعدازظهر) تا‌ 19 روز دوشنبه‌ 4 تیرماه، کلیه‌ خواهران‌ و برادران‌ متولد سال های‌ 1365 و 1366 از ساعت‌ 7 تا‌ 12 روز سه‌‌ شنبه‌ 5 تیرماه، کلیه‌ خواهران‌ و برادران‌ متولد سال‌ 1364 و سال های قبل‌ ازآن‌ از ساعت‌ 14 (2 بعدازظهر) تا 19 روز سه ‌شنبه‌ 5 تیرماه می توانند نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند.

کلیه‌ داوطلبانی که‌ محل‌ اقامت‌ فعلی‌ آنان‌ در برگ‌ تقاضانامه‌ ثبت‌ نام‌، یکی‌ از شهرستان های‌ تهران‌ ( کد11) و شمیرانات ‌( کد15) لازم‌ است‌ براساس‌ سال‌ تولد و شماره‌ شناسنامه‌ و با توجه‌ به‌ جدول‌ شماره‌ 3 برای‌ دریافت‌ کارت‌ ورود به‌ جلسه ‌آزمون‌ به‌ حوزه‌ های‌ مربوط‌ مراجعه‌ کنند.

کلیه خواهران متولد سال 1359 و سالهای قبل از آن و همچنین متولدین سال 1360 از شماره شناسنامه 1 تا شماره شناسنامه 3656، متولدین سال 1360 از شماره شناسنامه 3657 تا آخر و همچنین کلیه متولدین سال‌های 1361 و 1362 و همچنین متولدین سال 1363 از شماره شناسنامه 1 تا شماره شناسنامه 8816، متولدین سال 1363 از شماره شناسنامه 8817 تا آخر و همچنین کلیه متولدین سال‌1364 و همچنین متولدین سال 1365 از شماره شناسنامه 1 تا شماره شناسنامه 14001  متولدین سال 1365 از شماره شناسنامه 14002 تا آخر و همچنین متولدین سال 1366 از شماره شناسنامه 1 تا شماره شناسنامه 12650 برای دریافت کارت ورود به آزمون باید به دانشگاه‌ تهران‌ مراجعه کنند.

همچنین خواهران متولد سال 1366 از شماره شناسنامه 12651 تا شماره شناسنامه 34579، متولدین سال 1366 از شماره شناسنامه 34580 تا شماره شناسنامه 48304، متولدین سال 1366 از شماره شناسنامه 48305 تا آخر و همچنین متولدین سال 1367 از شماره شناسنامه 1 تا شماره شناسنامه 1074، متولدین سال 1367 از شماره شناسنامه 1075 تا شماره شناسنامه 13688 باید برای دریافت کارت ورود به مجلسه آزمون به دانشکده‌ عمران دانشگاه‌ صنعتی‌ خواجه ‌نصیرالدین‌ طوسی‌ مراجعه کنند.

حوزه دانشکده‌ ‌ پرستاری و مامایی ‌ دانشگاه‌ علوم پزشکی تهران نیز مربوط به متولدین سال 1367 از شماره شناسنامه 13689 تا شماره شناسنامه 43118، متولدین سال 1367 از شماره شناسنامه 43119 تا شماره شناسنامه 53373، متولدین سال 1367 از شماره شناسنامه 53374 تا شماره شناسنامه 109860، متولدین سال 1367 از شماره شناسنامه 109861 تا آخر و همچنین متولدین سال 1368 از شماره شناسنامه 1 تا شماره شناسنامه 10124578می شود.

محل توزیع کارت خواهران متولد سال 1368 از شماره شناسنامه 10124579 تا شماره شناسنامه 10460195، متولدین سال 1368 از شماره شناسنامه 10460196 تا شماره شناسنامه 10779647، متولدین سال 1368 از شماره شناسنامه 10779648 تا شماره شناسنامه 70042549  متولدین سال 1368 از شماره شناسنامه 370042550 تا آخر نیز دانشگاه‌ تربیت‌ معلم‌ تهران‌ است.

دانشگاه ‌علم ‌و صنعت‌ ایران‌ نیز محل توزیع کارت کلیه برادران متولدین سال 1359 و سال‌های قبل از آن و همچنین متولدین سال 1360 از شماره شناسنامه 1 تا شماره شناسنامه 19557، متولدین سال 1360 از شماره شناسنامه 19558 تا آخر و همچنین کلیه متولدین سال‌های 1361، 1362، 1363 و 1364 و همچنین متولدین سال 1365 از شماره شناسنامه 1 تا شماره شناسنامه 4703، متولدین سال 1365 از شماره شناسنامه 4704 تا آخر و همچنین متولدین سال‌1366 از شماره شناسنامه 1 تا شماره شناسنامه 50847  متولدین سال 1366 از شماره شناسنامه 50848 تا آخر و همچنین متولدین سال1367 از شماره شناسنامه 1 تا شماره شناسنامه 32205 است.

برادران متولد سال 1367 از شماره شناسنامه 32206 تا شماره شناسنامه 49737، متولدین سال 1367 از شماره شناسنامه 49738 تا شماره شناسنامه 110109، متولدین سال 1367 از شماره شناسنامه 110110 تا آخر و همچنین متولدین سال 1368 از شماره شناسنامه 1 تا شماره شناسنامه 10212132، متولدین سال 1368 از شماره شناسنامه 10212133 تا شماره شناسنامه 10651489، نیز باید برای دریافت کارت خود به  دانشگاه‌ صنعتی‌ شریف‌ مراجعه کنند.

دانشگاه‌ صنعتی‌ امیرکبیر حوزه برادران متولد سال 1368 از شماره شناسنامه 10651490 تا شماره شناسنامه 1086107،  متولدین سال 1368 از شماره شناسنامه 10861077 تا شماره شناسنامه 11402482، متولدین سال 1368 از شماره شناسنامه 11402483 تا شماره شناسنامه 1220002811، متولدین سال 1368 از شماره شناسنامه 1220002812 تا آخر و همچنین کلیه متولدین سالهای بعد از آن است.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:25
37 درصد از یک میلیون و 298 هزار و 474 داوطلب شرکت کننده در آزمون سراسری سال 86 را پسران و 63 درصد را دختران تشکیل می دهند.

در گروه های علوم ریاضی به تفکیک تعداد 311 هزار و 83 نفر، گروه علوم تجربی 434 هزار و 513 نفر، علوم انسانی 502 هزار و 344 نفر، گروه آزمایشی هنر با 31 هزار و 109 نفر و در گروه آزمایشی زبان با تعداد 19 هزار و 425 داوطلب شرکت می کنند.

داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی باید صبح روز پنج شنبه 7 تیرماه، داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعد از ظهر روز پنج شنبه 7 تیرماه و داوطلبان گروه علوم تجربی صبح روز جمعه 8 تیرماه باید برای شرکت در کنکور در حوزه های امتحانی مربوط حضور داشته باشند.

همچنین آزمون گروه آزمایشی زبان بعد از ظهر روز جمعه 8 تیرماه و آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی صبح روز شنبه 9 تیرماه برگزار می شود.

زمان دقیق آزمون های صبح رأس ساعت 30/7 صبح و بعد از ظهر 30/15 است و یک ساعت قبل از آزمون درب های ورود به حوزه های امتحانی بسته می شود.

ضمنا آزمون سراسری سال 1386 در 382 شهرستان و بخش کشور و 17 حوزه در خارج از کشور برگزار می شود.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:22
مشاهده مندرجات کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال 1386 برای داوطلبانی که از طریق اینترنت ثبت نام کرده اند، فراهم شد.

داوطلبان می توانند جهت رویت کارت ورود به جلسه خود با مراجعه به پایگاه الکترونیکی سازمان سنجش به نشانی http://www.sajesh.org/ دو روش، یکی از طریق وارد کردن مشخصات کارت اعتباری ثبت نام شامل کارت، نام کاربری، رمز ورود و شماره شناسنامه و روش دیگر از طریق وارد کردن شماره پرونده و کد رهگیری اقدام کنند.

داوطلبان به منظور حضور در جلسه آزمون باید اصل کارت ورود به جلسه را که در روزهای دوشنبه و سه شنبه همین هفته توزیع می شود را دریافت کنند.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:21
ثبت نام دوره های کاردانی علمی - کاربردی پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال 1386 از فردا چهارم تیر به صورت اینترنتی آغاز و تا دهم تیر ماه ادامه خواهد داشت.

دکتر عبدالله افشار معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی - کاربردی ضمن بیان مطلب فوق افزود : ثبت نام دوره های کاردانی علمی - کاربردی پودمانی در 102 کد رشته، 885 کد رشت محل و 236 مرکز آموزش علمی  - کاربردی در سراسر کشور انجام می پذیرد و 61 هزار نفر در این دوره پذیرفته می شوند.

وی اظهار داشت : متقاضیان باید با مراجعه به دفاتر پستی سراسر کشور دفترچه راهنمای ثبت نام را همراه با کارت اعتباری دریافت کرده و پس از مطالعه دقیق آن به صورت الکترونیکی از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس http://www.sanjesh.org/ به ثبت نام خود اقدام کنند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه افزود : ثبت نام دوره های علمی- کاربردی پودمانی در 4 گروه آزمایشی صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی، کشاورزی و هنر انجام خواهد شد.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:19
گزارش مقایسه‌ای عملکرد اقتصادی دولت نهم منتشر شده است که بخشی از این گزارش مربوط به آموزش عالی و فناوری است.

این گزارش توسط شورای اطلاع رسانی دولت تهیه شده است.

1-  دولت در این دوره به منظور افزایش بهره مندی مردم و جوانان از آموزش عالی نسبت به افزایش 500 هزار نفری ظرفیت و تنوع بخشی در پذیرش دانشجو اقدام و ظرفیت پذیرش مراکز آموزش عالی را از 750 هزار نفر در سال 84 به یک میلیون و دویست و پنجاه هزار نفر در سال 86 افزایش داد.

2- در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب توجه ویژه‌ای به گسترش تحصیلات تکمیلی شده و ظرفیت‌این دوره‌ها به حدود صد هزار نفر افزایش یافت .

3- با راه اندازی طرح نمایه سازی و رتبه بندی مقالات جهان اسلام انحصار پایگاه استنادی علوم از دست غرب خارج شده و ISC جهان اسلام در ایران ایجاد شد.

4- برای اولین بار در قانون بودجه تبصره ‌ای برای اختصاص یک تا چهار درصدبودجه‌های هزینه‌ای تمام دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی برای کمک به پژوهش اختصاص یافت.

5- با افزایش فوق العاده تسهیلات اعطایی به دانشجویان میزان دریافت کنندگان وام‌های دانشجویی با افزایش بی سابقه سی درصدی رشد یافت .

6- به منظور گسترش فضای علمی در کشور تعداد انجمن‌های علمی بیش از هزار عدد افزایش به بیش از سه برابر افزایش یافت.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:17
دانشمندان ایتالیایی کشف کردند که می توان از سلولهای موی بیماری که در اثر آسیب های ناشی از دیابت، عوارض قلبی یا تصادفات شدید پوست خود را از دست داده است، سلولهای پوستی جدید تولید کرد.

این دانشمندان کشف کرده اند که امکان استفاده از سلولهای اپیدرمی پیاز مو برای تولید سلولهای پوست وجود دارد.

سلولهای اپیدرمی پیاز مو کراتین تولید می کنند و می توانند در آزمایشگاه با لایه های پوست بیمار ممزوج شوند. در این روش در شیشه نوعی پوست بدست می آید که هم دارای غشا و هم دارای اپیدرمی است و می تواند آسیب های جدی وارده به پوست را ترمیم کند.

براساس گزارش خبرگزاری ایتالیا، این راه حل که با هزینه مالی اتحادیه اروپا و در موسسه بیوساینس اجرا و ظرف دوسال آینده عرضه می شود می تواند برای بیمارانی که از جراحت های شدید پوستی مزمن رنج می برند، بسیار امیدوار کننده باشد.

در این روش 100 تارموی فرد بیمار (بطور متوسط برابر با تعداد تارهای مویی که هرروز می ریزد) در آزمایشگاه در دمای 37 درجه سانتیگراد کشت داده شده و پس از 15 تا 20 روز از بخش خارجی فولیکول های مو کراتینوسیدها و سلولهای اپیدرمی که کراتین آزاد می کنند، خارج می شوند.

کراتین، نوعی پروتئین فیبروزی است که فعالیت های محافظتی پوست را تنظیم می کند.

بنابراین گزارش، همچنین در آزمایشگاه غشای پوست چند میلیمتری توسط میلیونها فیبروبلاست کشت داده می شود. فیبروبلاست ها سلولهای بافت پیوندی هستند.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:14