تعداد مطالب : 343
تعداد نظرات : 60
زمان آخرین مطلب : 3034روز قبل
تمرینات عصرامروز تیم ملی فوتبال کشورمان در شرایطی برگزار شد که محمدمایلی کهن با دوچرخه خود را به کمپ تیم های ملی رساند.

به گزارش خبرنگار مهر، تمرینات تیم ملی فوتبال کشورمان عصر امروز نیز زیر نظر کادر فنی و با حضور کلیه بازیکنان در محل کمپ تیم های ملی برگزار شد و طی آن ملی پوشان به مرور کارهای تاکتیکی زیر نظر امیر قلعه نویی پرداختند.

در این تمرین که کلیه بازیکنان در آن مشارکت داشتند کادر فنی بازی درون تیمی را نیز در دستورکار ملی پوشان قرار دادند تا برنامه های تاکتیکی را به اجرا درآورند . قرار است از صبح فردا تمرینات بدنسازی تیم ملی به پایان برسد و مرور کارها و برنامه های تاکتیکی محور اصلی تمرینات تیم ملی را تشکیل دهد.

در حاشیه تمرین امروز محمد مایلی کهن سرمربی پیشین تیم های ملی و باشگاهی حضور داشت. مایلی کهن که مدتها بود درمحل تمرینات تیم ملی حضور پیدا نمی کرد با یک دستگاه دوچرخه خود را به محل کمپ تیم های ملی رساند و تمرینات تیم ملی را زیر نظر گرفت.

همچنین فردین معصومی عضو تیم ملی کشتی کشورمان نیز با حضور در محل کمپ تیم های ملی ، تمرینات ملی پوشان را تماشا کرد.

يکشنبه 3/4/1386 - 22:18
سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه به خاطر تیم ملی امروز در محل تمرینات این تیم حاضر شده است گفت: با تیم ملی قهر نبودم که حالا بخواهم آشتی کنم.

محمد مایلی کهن که درحاشیه تمرین عصر امروز تیم ملی با خبرنگار مهر گفتگو می کرد ضمن بیان این مطلب افزود : در مورد تیم ملی می توانم همین نکته را یادآوری کنم که این تیم بازیکنان خوبی دارد و امیدوارم در مسابقات جام ملتهای آسیا به عنوان قهرمانی دست یابد.

سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که آیا بازیهای تدارکاتی تیم ملی را مناسب و کافی می داند خاطرنشان ساخت : زمانی که تیم ملی نمی تواند با تیم های بزرگ و مطرح دنیا بازی کند کادر فنی ناچار است با تیم هایی که اصطلاحا دست به نقد باشند بازی کنند. تیم ملی برای انجام بازیهای تدارکاتی باید شرایط را بسنجد که قطعا کادر فنی در این مورد تصمیم گیرنده اصلی است.

مایلی کهن درمورد دلیل حضورش در محل تمرینات تیم ملی گفت : من با تیم ملی قهر نبودم که حالا حضورم به عنوان آشتی با این تیم تلقی شود. اگر هم امروز به تمرینات آمده ام قطعا به خاطر تیم ملی بوده است!

سرمربی فصل قبل فولاد خوزستان در مورد دلایل سقوط این تیم به لیگ دسته اول گفت : به نظر من فولاد سال قبل به لیگ دسته اول سقوط کرده بود و دلایل این امر را هم باید از مدیران این باشگاه بپرسید. این تیم فصل گذشته نتایج عجیبی مقابل تیم های لیگ برتری می گرفت که همان نتایج باعث شد این تیم به لیگ دسته اول سقوط کند.

مایلی کهن در پایان با بیان اینکه تیم فوتبال ب ایران شانس زیادی برای کسب عنوان قهرمانی بازیهای غرب آسیا را دارد به انتقاد از برخی انتخابات کادر فنی این تیم پرداخت و گفت: به نظر شما آیا ما در لیگ برتر بازیکنانی بهتر از شاپورزاده نداشتیم که به این تیم دعوت کنیم؟!

يکشنبه 3/4/1386 - 22:13
تیم فوتبال "ب" کشورمان با برتری برابر تیم ملی فوتبال عراق به عنوان قهرمانی چهارمین دوره بازیهای غرب آسیا دست یافت.

دیدار فینال چهارمین دوره بازیهای غرب آسیا از ساعت 20 امشب به وقت تهران در ورزشگاه ملک حسین شهر امان بین دو تیم "ب" ایران و تیم ملی فوتبال عراق برگزار شد که در پایان تیم فوتبال کشورمان موفق شد با نتیجه 2 بر یک حریف خود را شکست دهد و برای سومین بار عنوان قهرمانی این بازیها را از آن خود کند.

حسین بادامکی در دقیقه 13 و هاشم بیگ زاده در دقیقه 20 برای تیم « ب » کشورمان گلزنی کردند. ضمن اینکه در نیمه دوم ایمان مبعلی در دقیقه 61 به دلیل دریافت کارت زرد دوم از داور مسابقه اخراج شد. تیم عراق در دقایق پایانی حملات زیادی را روی دروازه ایران انجام داد که حاصل آن گل دقیقه 86 صالح صبری بود که از روی نقطه پنالتی وارد دروازه ایران شد.

تیم کشورمان که قبل ازاین نیز دو بارعنوان قهرمانی مسابقات فوتبال بازیهای غرب آسیا را از آن خود کرده بود با کسب سومین قهرمانی جایزه 70 هزار دلاری را به خود اختصاص داد.

يکشنبه 3/4/1386 - 22:11
تیم فوتبال "ب" کشورمان در پایان نیمه اول دیدار فینال رقابت های غرب آسیا عراق را شکست داد.

نیمه اول دیدار نهایی رقابت های غرب آسیا که بین دو تیم "ب" ایران و عراق در شهر امان اردن در حال برگزاری است، با نتیجه 2 بر صفر به سود ایران به پایان رسید.

حسین بادامکی در دقیقه 13 و هاشم بیگ زاده در دقیقه 20 برای تیم « ب » کشورمان گلزنی کردند، ضمن اینکه بادامکی در دقیقه 38 یک موقعیت تک به تک را به راحتی از دست داد.

در این نیمه همچنین یکبار تیم عراق با ضربه یونس محمود به سختی دروازه تیم « ب » ایران را تهدید کرد اما حسن رودباریان با واکنشی عالی مانع از بازشدن دروازه خود شد.

ایمان مبعلی، احمد آل نعمه و شیث رضایی در این نیمه از داور کارت زرد دریافت کردند و یونس محمود هم تنها بازیکن اخطاری عراق در نیمه اول بود.

يکشنبه 3/4/1386 - 22:10
گروهی از دانشمندان کانادایی برای حل مشکل تلسکوپی که توانایی رصد کیهان از سطح ماه را داشته باشد، راه حلی را پیشنهاد داده اند که براساس آن می توان یک تلسکوپ مایع را در سطح ماه نصب کرد.

گروهی از دانشمندان دانشگاه لاوال که نتایج تحقیقات خود را در مجله نیچر منتشر کرده اند ، اظهار داشته اند که برای حل این مشکل کافیست در ساخت این تلسکوپ  ترکیبی خاص از موادی که نور را به خوبی منعکس کرده و حتی در شرایط سخت محیطی در سطح ماه نیزعمل می کنند، استفاده کرد.

بنابراین گزارش، ایده تلسکوپ مایع نخستین بار در اوایل دهه 90 از سوی "ارمانو بورا" سرپرست این تیم تحقیقاتی مطرح شد. این دانشمند در آن زمان امتیازات اقتصادی و کاربردی تلسکوپی را که مجهز به یک آینه مایع باشد نشان داده و در عین حال به اهمیت نصب این تلسکوپ در سطح ماه و دور از اتمسفر زمین تاکید کرده بود.

به گفته این دانشمند تلسکوپ مجهز به آینه مایع، به کمک یک مایع منعکس کننده که در محفظه بزرگ چرخانی ریخته شده است نور را منعکس می کند.

در سال 2004 ناسا حمایت مالی خود را از ساخت این پروژه اعلام کرد.

اکنون این دانشمندان اظهار داشته اند که موفق شده اند مایعی را پیدا کنند که توانایی عمل در دمای منفی 143 درجه سلسیوس را دارد. این مایع که ازتبخیر نقره در خلا بدست آمده است، می تواند تا ماه ها حالت خود را حفظ  و نور را با حداکثر قدرت منعکس کند.

قطر آینه این تلسکوپ که در آینده ساخت آن آغاز می شود، از 20 تا 100 متر است و هزار برابر حساستر از آینه های تلسکوپ های نسل جدید است.

يکشنبه 3/4/1386 - 22:0
گروهی از دانشمندان آمریکایی کشف کردند که "ضرب آهنگ تتا" در نورون های مغزی، در پاسخ به جملاتی که با صدای بلند تلفظ می شوند به روشی حساس و خاص تغییر می کند.

گروهی از محققان دانشگاه مریلند کشف کرده اند "ضرب آهنگ تتا" که بین 4 تا 8 هرتز در ثانیه نوسان می کند در پاسخ به جملاتی که با صدای بلند گفته شده اند، به شدت تغییرمی کند. این محققان که نتایج تحقیقات خود را در مجله " سل پرس" منتشر کرده اند، در منطقه ای از مغز که در فرایندهای شنوایی شرکت می کند و عنصر کلیدی برای توانایی تمایزهای زبانی به شمار می رود ، کشف کردند که نواسانات طبیعی این بسامد به مغز این امکان را می دهد که ازبخش های تکلم شده طول یک سیلاب نمونه برداری کند.

مطالعاتی که تاکنون در این خصوص انجام شده بود ، به دنبال عملکرد پاسخ نورون ها به صدای صحبت بود، اما این اولین بار است که دانشمندان موفق شده اند مرکزی را برای درک دینامیک پاسخ پیچیده نورونی به تلفظ و لحن زبان انسان پیدا کنند.

این دانشمندان در آزمایشات خود جملات مختلف چندین داوطلب را شنیدند و در اینحال فعالیت مغزی آنها را به کمک مغناطوانسوفالوگرافی کنترل کردند.

مغناطوانسوفالوگرافی ، تکنیک تصویرسازی مغز است که به کمک آن می توان جنبه های مختلف عملکرد داخلی مغز انسان را با اندازه گیری فعالیت الکترومغناطیس مغز جمع آوری کرد. با اندازه گیری میدان های مغناطیسی که توسط جریان الکتریکی در داخل نورون ها تولید شده اند، این ابزار می تواند فعالیت مغز درعملکردهای مختلف را بطورهمزمان شناسایی کند.

بنابراین گزارش، این دانشمندان با استفاده از این تکنیک مشاهده کردند که "ضرب آهنگ تتا" که بین 4 تا 8 هرتز بر ثانیه نوسان می کند، در پاسخ به جملاتی که با صدای بلند تلفظ شده اند، تغییر می کند.

همچنین هنگامی که دانشمندان با کم کردن صدا قابلیت فهم جملات را تغییردادند، ضرب آهنگ تتا طنین خود را با جمله تلفظ شده از دست داد.

به اعتقاد این محققان، این آزمایش نشان می دهد که مغز در فاز امواج تتا که بطور مداوم تولید می شوند در پاسخ به سیگنال های زبانی برای جملات تلفظ شده تفاوت قائل می شود.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:59
گروهی از دانشمندان ایتالیایی در پدیده ای نادر برای اولین بار در چند خانوداه اهل سیسیل و کالابریا نوعی جهش ژنتیکی را کشف کرده اند که این افراد را بطور طبیعی از افزایش کلسترول خون و آسیب های قلبی ناشی از آن محافظت می کند.

دپارتمان پزشکی بالینی و آسیب های نوظهور دانشگاه پالرمو در دو خانواده سیسیلی و یک خانواده کالابریایی جهش ژنتیکی را کشف کردند که تاکنون در هیچ یک از جمعیت های سفیدپوست دنیا شناسایی نشده بود.

این جهش در ژن پروتئین های مسئول انتقال بیشترین میزان کلسترول در خون، ایجاد شده است.

با جهش این ژن که PCSK9 نام دارد این پروتئین مسئول، در عوض آنکه بطور طبیعی 650 اسیدآمینه رابه خون انتقال دهد، تنها می تواند بین 80 تا 90 اسیدآمینه را منتقل کند.

براساس گزارش خبرگزاری ایتالیا، این ژن جهش یافته باعث کاهش قابل توجهی از سطوح لیپوپروتئین های کم حجم می شود و به این ترتیب فرد را در مقابل بیماری های قلبی محافظت می کند.

این دانشمندان امیدوارند این کشف بتواند در صنعت داروسازی باعث تولید ابزارهای جدیدی برای مقابله با سطوح بالای کلسترول خون شود.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:59
دشمنان ما مانند سال های قبل از انقلاب که عدم ضرورت دستیابی به انرژی هسته ای را برای کشورمان تبلیغ می کردند، هم اکنون نیز با تبلیغات می خواهند از تولید محصولات ژنتیکی در داخل کشور جلوگیری کنند.

دکتر مختار جلالی مي گويد: در صورتی که پیش نویس قانون ایمنی زیستی به همین صورت به تصویب برسد، باید بیوتکنولوژی را در کشور تعطیل شده در نظر بگیریم. با تصویب این قانون استفاده کاربردی از بیوتکنولوژی نیز غیرممکن می شود.

وی اظهار داشت: کشور ما عضو کنوانسیون های بین المللی و قانون بین المللی کارتاهنا است اما برخی نگرانی ها و نا آگاهی ها باعث تهیه قانون داخلی برای این منظور و در نهایت جلوگیری از رشد بیوتکنولوژی در کشور می شود.

عضو هیات مدیره انجمن بیوتکنولوژی گفت: این در حالی است که کشور آمریکا که 72 درصد از تولیدات جهانی محصولات بیوتکنولوژی را در انحصار خود دارد، به جز کارتاهنا قانون دیگری ندارد.

وی جلالی با اشاره به موانع پیشرفت در تکنولوژی به وسیله پیش نویس قانون ایمنی زیستی اشاره کرد و گفت: در این قانون عنوان شده است، برای استفاده از هر محصول تراریخته یا دستکاری ژنتیکی شده باید مجوز دریافت شود بدین ترتیب تمامی افرادیکه با این محصول سر و کار دارند اعم از خریدار فروشنده و تولید کننده باید اقدام به دریافت مجوز کنند.

وی اظهار داشت: بحث تکنولوژی های نو برای کشور های جهان سوم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امکان رقابت این کشور ها در زمینه فناوری هایی چون هوا و فضا و الکترونیک با کشورهای پیشرفته وجود ندارد اما در زمینه فناوری هایی چون بیوتکنولوژی باید همزمان با کشورهای پیشرفته حرکت کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: کشوری مانند کوبا به وسیله محصولات ژنتیکی از حالت تک محصولی درآمده  و اقتصاد خود را به سمت بیوتکنولوژی سوق داده است.

وی تأکید کرد: با چنین روندی در بیوتکنولوژی، در آینده ای نه چندان دور بیوتکنولوژی از الکترونیک نیز نقش نقش مهمتری را ایفا خواهد کرد.

جلالی ابراز امیدواری کرد: این علم در کشورمان بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از بیوتکنولوژی، بدون در نظر گرفتن سلایق شخصی و گروهی تنها برای مصلحت کشور گسترش یابد.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:58
گروهی از شرکت های هواپیمایی برای اولین بار به مشتریان خود اجازه می دهند که در مدت پرواز از تلفن همراه خود استفاده کنند.

ایر فرنس ، بریتیش ایر وی، تاپ و ریان ایر، اولین شرکت های هواپیمایی هستند که امکان استفاده از تلفن همراه را برای مشتریان خود در مدت پرواز فراهم کرده اند.

این چهار شرکت براساس قرادادی که با شرکت " آن ایر" به امضا رسانده اند، از امکان استفاده از تلفن همراه برخوردار شده اند.
"آن ایر" شرکت خدمات مخابراتی است که سرویس ارتباطات موبایل خود را به این چهار شرکت ارائه خواهد کرد.

گراهان لیک ، مدیر تجاری "آن ایر" در این خصوص اظهار داشت که این آژانس اروپایی به منظور امنیت مشتریان ، ظرف دوماه آینده امکان استفاده از تلفن همراه ، شبکه های "بلاک بری" و شبکه بی سیم "وای فای" برای اتصال نوت بوک های مشتریان به اینترنت در مدت پرواز را در هواپیماهای این شرکت ها ارائه خواهد کرد.

براساس گزارش وب نیوز، این سرویس در اولین مرحله روی یک فروند هواپیمای ایرباس A318 شرکت ایرفرنس راه اندازی خواهد شد.

تعرفه استفاده از تلفن همراه در مدت پرواز دو یورو در دقیقه و تعرفه " اس ام اس" 40 سنت برای هر صفحه است.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:57
نتایج دو تحقیق در خصوص درمان ژنتیکی و استفاده از دارویی جدید، امیدهای تازه ای را درمان بیماری لاعلاج پارکینسون بوجود آورده است.

در فرایند درمان ژنتیکی بیماری پارکینسون، دکتر مایکل کپلیت و همکارانش از مرکز پزشکی ویل کورنل از یک ویروس برای حمل و انتقال یک ژن جدید به مغز 11 داوطلبی که در مراحل پیشرفته این بیماری بودند، استفاده کردند.

این روش ژن درمانی باعث کاهش قابل ملاحظه علائم این بیماری پس از مدت چهار سال در این بیماران شد.

در این خصوص کپلیت اظهار داشت: "نتایجی که از این درمان بدست آمد می تواند نه تنها در مورد پارکینسون بلکه درمورد دیگر بیماری های نورولوژیکی نیز بسیار امیدوار کننده باشد."

به گفته این محققان که نتایج تحقیقات خود را درمجله لانست منتشر کرده اند، داوطلبان یک بهبود 27 درصدی را در این بیماری به ثبت رسانده اند.

همچنین نتایج تحقیقات دیگری که توسط دانشمندان بیمارستان دولتی ماساچوست و مدرسه پزشکی هاروارد درمجله ساینس منتشر شده است ، نشان می دهد که با استفاده از یک داروی جدید می توان نورون های آسیب دیده از پارکینسون را محافظت کرد.

این دارو مانع فعالیت آنزیمی می شود که در فرایند پیری شرکت می کند. این آنزیم که SIRT2 نام دارد، بخشی از مجموعه آنزیم هایی است که درفرایند پیری دخالت می کنند. به گفته این محققان، این حفاظت از نورون ها مانع مرگ سلول و تخریب کامل آن می شود.

يکشنبه 3/4/1386 - 21:56