تعداد مطالب : 2159
تعداد نظرات : 961
زمان آخرین مطلب : 2144روز قبل
هدف بیشتر افرادی كه خانه کوچکی را خریداری یا اجاره كرده‌اند این است كه این فضا با روحیات‌شان همخوانی داشته و در چشم افراد خانواده جذاب باشد. بر خلاف تصور عموم اگر تمام دیوارهای خانه سفید باشد فضا بزرگ‌تر به نظر نخواهد رسید به همین دلیل قصد داریم شما را با توصیه‌هایی از متخصصان طراحی داخلی در مورد کاربرد رنگ‌ها برای تزئین خانه آشنا كنیم.

یکی از بهترین راه‌ها برای بزرگ نشان دادن فضا انتخاب رنگ‌های روشن است. در مرحله بعد باید به سراغ رنگ‌های متضاد و زنده‌تری بروید و در لابه‌لای فضای خانه از رنگ‌هایی مانند زرد، آبی و سبز استفاده کنید. البته یادتان باشد که تجمع این رنگ‌ها در کنار هم چندان جالب نیست و بهتر است فضای خالی بین رنگ‌ها را داشته باشید. ترکیب رنگ‌های تند با فضای منفی در بزرگ جلوه دادن خانه شما نقش مهمی ‌دارد.

[تصویر:  138913_829.jpg]

 

اگر در خانه شما یک راهرو وجود دارد که به اتاق نشیمن ختم می‌شود بهتر است رنگ راهرو را تیره‌تر در نظر بگیرید. در این صورت بعد از عبور از راهروی تاریک فضای روشن اتاق نشیمن وسیع و جا‌دارتر به نظر می‌رسد.

گاهی اوقات اگر یکی از دیوارها را تیره‌تر در نظر بگیرید فضای کوچک خانه شما بزرگ‌تر دیده می‌شود. از رنگ‌های تیره و پررنگ نترسید. بعضی وقت‌ها انتخاب یک رنگ تیره‌تر برای یکی از دیوارها سبب می‌شود که این دیوار به مرکز توجه تبدیل شده و دورتر به نظر برسد. با این ترفند فضا بزرگ‌تر نشان داده می‌شود.

[تصویر:  138914_190.jpg]

 

برای اینکه آپارتمان‌تان را به بخش‌های مختلف تفکیک کنید، مثلا بخشی را به میز کار اختصاص دهید، فقط کافی است برای دیوار آن قسمت رنگ متفاوتی در نظر بگیرید. البته بهترین کار این است که این رنگ با سایر دیوارها تضاد زیادی نداشته و از همان خانواده اما کمی ‌تیره یا روشن‌تر باشد.

آشپزخانه یکی از فضاهای عالی است که می‌توانید رنگ‌های مختلف را داخل آن امتحان کنید. بهتر است بشقاب‌های چینی تزئینی را روی دیوار بیاویزید. در این صورت در استفاده از فضا صرفه‌جویی می‌کنید و البته رنگ‌های بیشتری را در آشپزخانه نمایش می‌دهید. اگر در مراحل اولیه ساخت آپارتمان هستید کاشی‌ها را رنگی انتخاب کنید و از به کاربردن رنگ‌های تند نترسید. در اینجا هم می‌توانید رنگ یک دیوار را متفاوت انتخاب کنید. چیدن ظروف ادویه روی پیشخوان و استفاده از ادویه‌هایی با رنگ‌های مختلف هم یک راه دیگر برای داشتن آشپزخانه‌ای شاد و رنگارنگ است.

[تصویر:  138915_372.jpg]

 

اگر رنگ سقف را کمی ‌تیره‌تر در نظر بگیرید و این رنگ تیره را تا 35سانتیمتری بالای دیوار ادامه دهید فضا بزرگ‌تر به نظر می‌آید. اگر در بخش پایینی دیوار راه راه‌های متالیک را در زمینه‌ای روشن‌تر به کار ببرید نتیجه کارتان به مراتب رضایت‌بخش‌تر می‌شود.

[تصویر:  138917_159.jpg]

 

یکی از موثرترین راه‌ها برای تغییر رنگ خانه ،رنگ‌آمیزی دیوارهاست. این روزها رنگ‌هایی هم در بازار موجودند که بدون بو هستند و زودتر خشک می‌شوند اما هزینه خریدشان بیشتر است. اگر امکان رنگ‌آمیزی دیوارها به هر دلیلی برایتان وجود ندارد می‌توانید با کمک تابلوهای نقاشی بزرگ، یک بوم از رنگ‌های مورد نظر یا حتی به کمک پارچه‌های رنگی روی دیوار رنگ‌های تازه‌ای به وجود آورید. در این صورت هر زمان که آمادگی داشتید یا به خانه دیگری نقل مکان کردید می‌توانید به سراغ قلم مو و قوطی‌های رنگ بروید.

[تصویر:  138916_356.jpg]

برای رنگ دیوار‌ها و اجزای دکوراسیونی خانه هر رنگی را که انتخاب می‌کنید، یک شیء مشکی هم در فضای خانه قرار دهید. یک جسم سیاه مانند آباژور، مجسمه، جا‌شمعی و ... سبب می‌شود که سایر رنگ‌های خانه بهتر به چشم بیایند. این نکته را حتما امتحان کنید تا ببینید در بهتر شدن فضا چه تاثیر مثبتی دارد. 

 

منبع: برترین ها

چهارشنبه 2/12/1391 - 22:54
شرکت آمازون برای دادن خدمات به میلیون‌ها نفر در سرتاسر دنیا 80 انبار مانند زیر دارد که شیوه مدیریت و انبار داری آن با هر انبار دیگری متفاوت است.انبار های آمازون به صورت آشفته مدیریت می‌شوند و در آن هیچ قفسه بندی خاصی وجود ندارد، یعنی ممکن است یک کتاب در کنار یک اره برقی قرار بگیرد و اره برقی کنار کالسکه بچه!

هر جنسی به محض ورود به انبار در اولین جای خالی قرار می‌گیرد و تنها از طریق بار کدی که روی آن قرار دارد می‌توان جنس مورد نظر را پیدا کرد.این روش باعث شده تا بیشترین فضای ممکن برای ذخیره سازی پیدا شود و قفسه های کمتری خالی بمانند و همچنین کارمندانی که تازه استخدام می‌شوند وقت خود را صرف یادگیری قسمت‌های مختلف انبار نکنند.اما پشت این انبار داری عظیم و آشفته هیچ رمزی نیست و تنها فلسفه این گونه ذخیره سازی این است که راه دیگری برای اداره چنین انباری وجود ندارد.

 
 
 
منبع: فارس
جمعه 17/9/1391 - 19:2
6 - رنگ و تناسب
رنگ‌ها نیز تناسب دارند. رنگ‌های تیره و براق سنگین و رنگ‌های مات و خنثی سبکند. تعادل میان رنگ‌ها در یک اتاق از حس سنگین یا سبک بودن آن جلوگیری می‌کند. در اینجا مبل چرمی قهوه‌ای با کوسن‌های رنگ روشن و سبد حصیری روشن متناسب است. همچنین برای تابلوهای با زمینه روشن، قاب‌های تیره انتخاب شده ‌است.[تصویر: od06.jpg]


7 - ارتفاع
با استفاده از ارتفاع، حس بودن در یک فضای کوچک را تغییر دهید. در این اتاق‌خواب کوچک، استفاده از پرده بلند که تقریبا از سقف آویزان شده است، تاج بلند تخت و در اصل ایجاد خطوط عمودی حس بزرگ‌تری به اتاق داد.[تصویر: od07.jpg]


8 - تنوع مقیاس
تنوع مقیاس در یک اتاق دارای اهمیت است. اما تفاوت‌های شدید موفقیت‌آمیز نیست. یک لامپ خیلی بزرگ بالای میزی کوچک یا یک تابلو و اثر هنری کوچک بالای کاناپه خیلی بزرگ عدم تعادل را به همراه دارد. در تصویر زیر متناسب بودن اندازه تابلو و شومینه، فضای اطراف شومینه را کانون توجه قرار داده است.[تصویر: od08.jpg]


9 - پیدا کردن اندازه درست
مطمئن شوید اندازه هر مبل برای هدف مورد نظر مناسب است. اگر کاناپه‌ای بزرگ را برای نشستن چند نفر در نظر گرفته‌اید، پس میز وسط نیز باید به اندازه کافی بزرگ و بلند باشد تا بتوانید از آن برای سرو و قرار دادن وسایل پذیرایی استفاده کنید.[تصویر: od09.jpg]


10 - بعد دهید

لایه‌ها، اتاق را از حالت تخت و مسطح بودن در می‌آورند. برای لایه‌دار کردن، اندازه وسایل را متفاوت انتخاب کنید. در اینجا، آینه‌ها و تابلوها به همراه وسایل به صورت لایه‌لایه کنار دیوار قرار گرفته‌اند. از بزرگ به کوچک قرار دادن وسایل، آن‌ها را منسجم نشان می‌دهد.

 

منبع: ایران شهرساز

دوشنبه 10/7/1391 - 13:55

1- کنترل وسایل اضافه
زیاد بودن وسایل در اندازه‌های مختلف، محیط را درهم و نامرتب نشان می‌دهد. به خصوص در مورد کتابخانه که کتاب‌ها و وسایل دکوری زیادی در آن جا می‌گیرد، وسایل هم اندازه را یکجا قرار دهید. کتاب‌های هم سایز، کریستال‌ها و ظروف مشابه را روی یک طبقه، کنار هم بگذارید. راه دیگر قرار دادن وسایل متفرقه داخل سبدهای حصیری یا چوبی هم اندازه است.

[تصویر: od01.jpg]


2 - خطای دید و پوشاندن نواقص
با کمک اندازه و تناسب‌ها، افکت ایجاد کنید. به عنوان مثال با استفاده از پرده‌های بلند و آویختن آن‌ها از سقف، ارتفاع را بلندتر نشان دهید و با خطای دید، نقص پنجره‌های کوچک، اتاق کوچک یا سقف کوتاه را بپوشانید.

[تصویر: od02.jpg]


3 - طرز قرار دادن کوسن‌ها
هنگام قرار دادن کوسن‌ها، تناسب را در نظر بگیرید تا بتوانید حالت‌های مختلفی ایجاد کنید. برای گرم نشان دادن محیط با توجه به ارتفاع مبل از چند کوسن که کنار هم قرار می‌گیرند، استفاده کنید و برای مرتب و جدید جلوه دادن فضا کافیست یک جفت کوسن بزرگ را گوشه مبل‌ها بگذارید.


[تصویر: od03.jpg]


4 - نوع قرار دادن بالش‌ها
قرار دادن کوهی از بالش‌های بزرگ روی تختخواب استفاده از آن‌ها را سخت و حتی غیرممکن می‌کند. بهتر است فقط یک جفت بالش را برای خواب در نظر بگیرید. کوسن‌های کوچک مربع شکل را بعد از آن قرار دهید و در ردیف بعد از یک یا دو کوسن‌ استوانه‌ای به عنوان تزیین استفاده کنید.


[تصویر: od04.jpg]


5 - پر کردن فضای خالی

از اندازه‌ها برای ایجاد توازن یک اتاق استفاده کنید. در اتاق‌های دارای سقف و پنجره‌های بلند حداقل از یک شیئ بلند برای رسیدن به تعادل استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید از یک کمد یا تابلو بلند برای پوشش دیوار استفاده کنید.


[تصویر: od05.jpg]

 

منبع: ایران شهرساز

دوشنبه 10/7/1391 - 13:41

خبر خوش برای دارندگان تلفن های هوشمند و تبلت که به ماهیگیری نیز علاقمند هستند، اپلیکیشن های جدیدی است که می تواند ماهی های اطراف را در آب نشان دهد.

66358 804

کارکرد این نرم افزار جدید بدین صورت است که وسیله ای شناور و خاص آن با قلاب در آب قرار داده می شود که با خود تلفن همراه در رابطه است و در صفحه ای می تواند مشخصات، عمق آب و دمای آب و ماهی های موجود در آب را با مکان آنها ثبت کرده و از طریق بلوتوث به تلفن انتقال دهد.

قدرت انتقال بلوتوثی این وسیله تا 50 متر است. این وسیله ضد آب و ضد ضربه بوده و حدود 6 ساعت با شارژ کامل کارایی دارد.

66359 911

66356 537

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

يکشنبه 11/4/1391 - 21:46
مدل کفش اسپرت پسرانه و دخترانه

به گفته محققان، می‌توان ظرف چند ثانیه اطلاعات شگفت‌انگیز زیادی در خصوص شخصیت افراد با نگاه کردن به کفش آنها بدست آورد.«کریستین کراندال» سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه کانزاس معتقد است که می‌توان سرنخ شخصیت افراد شامل وضعیت روحی، احساسی، دیدگاه سیاسی و حتی وضعیت مالی افراد را در کفش آنها یافت.

در پژوهش صورت گرفته 208 عکس از کفش های مختلف به 63 دانشجوی حاضر در این تحقیق نشان داده شد و از آنها خواسته شد که پیش بینی خود را در خصوص صاحب کفش اعلام کنند.

نتیجه این پژوهش که در مجله Journal of Research in Personality منتشر شده است، نشان می دهد که در بیشتر موارد پیش بینی افراد در خصوص شخصیت صاحبان کفش با واقعیت مطابقت دارد.

محققان با توجه به نوع و ظاهر کفش، شخصیت افراد را این گونه توصیف می کنند:

کفش ساقدار

افرادی که علاقه زیادی به پوشیدن کفش ساقدار دارند، درون گرا، با تمایلات کناره گیری و انزوا از جامعه هستند. از ثبات عاطفی کمتری برخودار بوده و روحیه ای تهاجمی دارند.

کفش مد روز

کاملا مشخص است افرادی که از کفش مد روز استفاده می کنند، درآمد نسبتا بالایی دارند، به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهند و تا حدودی مغرور هستند.

کفش شاد و رنگی

افرادی که از کفش های رنگارنگ استفاده می کنند، ثبات احساسی بیشتری دارند، برون گرا و بسیار فعال هستند. این افراد تمایل دارند با مدل و رنگ کفش هایشان پیامی را به دیگران منتقل کنند. محققان تأکید می کنند که کفش شاد و رنگارنگ الزاما باعث شادی افراد نمی‌شود.

کفش راحتی

افرادی که از کفش های معمولی و نه چندان شیک استفاده می کنند، ویژگی شخصیتی متمایز یا دیدگاه سیاسی خاصی ندارند و مانند پوشش خود، شخصیت های آرام و ساده ای دارند.

کفش قدیمی

افرادی که از کفش های قدیمی استفاده می کنند، بسیار برون گرا هستند و از ثبات شخصیتی بالایی برخوردارند.

 

منبع: khabaronline

چهارشنبه 31/3/1391 - 9:32

دو نکته از ایمیل یاهو

اکنون که به لطف ظهور Gmail، شرکت یاهو ظرفیت ایمیل های رایگان خود را به نامحدود افزایش داده است، بد نیست تا جهت استفاده بهینه از این سرویس دهنده محبوب با بعضی از قابلیت ها و امکانات جانبی آن آشنا شویم.

ساخت و مدیریت فولدرها

ظرفیت بی نهایت صندوق پستی تان به شما این اختیار را خواهد داد تا ایمیل های دریافتی را جهت مراجعه های بعدی در آن حفظ کرده و آنها را پاک نکنید. ولی قطعاً نگهداری تعداد زیادی ایمیل در فولدر Inbox و در کنار یکدیگر معقول و منطقی به نظر نمی رسد. چاره کار در ساخت فولدر نهفته است. در ایمیل یاهو این امکان تعبیه شده است تا شما برای دسته بندی ایمیل ها آنها را در فولدرهای مجزا نگهداری کنید. حداقل ساخت چند فولدر برای نامه های اداری، شخصی، خانوادگی و... می تواند شما را از سردرگمی در میان انبوهی از ایمیل ها رهایی بخشد.

برای شروع کار ابتدا وارد صفحه ایمیل خود شده و از ناحیه سمت چپ روی گزینه Add در جلوی عبارت Folder کلیک کنید. در پنجره ای که ظاهر خواهد شد نام فولدر مورد نظر را تایپ کرده و روی OK کلیک کنید. پس از چند لحظه و Refresh شدن صفحه یاهو، فولدر مورد نظر در ناحیه پایین فولدرهای استاندارد یاهو و در ناحیه My Folders ساخته خواهد شد. جهت ساختن فولدرهای دیگر همین مراحل را تکرار کنید. کلیک روی علامت فلش کنار My Folders باعث مخفی شدن نام فولدرهای ساخته شده گردیده و با کلیک مجدد بر روی آن می توان آنها را از حالت پنهان خارج ساخت. پس از ساخت فولدرهای مورد نظر جهت انتقال ایمیل ها به فولدر ساخته شده، وارد Inbox شده و ایمیل های مورد نظر را انتخاب کنید (با کلیک روی کادر مربعی کنار نام فرستنده). سپس روی فلش رو به پایین واقع روی دکمه Move کلیک کرده و از لیست ظاهر شده فولدر مربوطه را انتخاب کنید. با این عمل کلیه ای میل های انتخاب شده به فولدر مورد نظر انتقال داده خواهد شد. همین عملیات را می توانید برای انتقال ایمیل های دیگر به سایر فولدرهای ساخته شده انجام دهید. از این پس می توانید برای دسترسی به فولدرهای ساخته شده به راحتی روی نام آنها در ناحیه My Folders کلیک کنید تا به ایمیل های موجود در آن دسترسی داشته باشید. نحوه کار با این فولدرها دقیقاً همانند Inbox خواهد بود.

قرنطینه کردن آدرس مزاحمان

در صورتی که از اشخاص یا موسسات خاصی ایمیل دریافت می کنید که مایل به دریافت و خواندن آنها نیستید، قطعاً پاک کردن مکرر آنها دردی را دوا نخواهد کرد. در سایت یاهو این امکان تعبیه شده است تا بتوانید آدرس های ناخواسته را Block کرده تا در صورتی که از همان آدرس ها برای شما ایمیلی ارسال شد، آن ایمیل در Inbox قرار نگیرد. به این منظور وارد صفحه ایمیل خود شده و در بالای سمت راست صفحه روی عبارت Mail Options کلیک کنید. در صفحه ای که ظاهر خواهد شد، از ناحیه سمت چپ روی گزینه Spam کلیک کنید. جهت Block کردن یک آدرس فقط کافی است آدرس مورد نظر را در کادر Blocked Email Addresses تایپ کرده و روی دکمه Add کلیک کنید. در صورتی که مایل به Block کردن آدرس های متعدد هستید، همین مرحله را برای سایر آدرس ها نیز تکرار کنید. امکان قرنطینه کردن حداکثر ۵۰۰ آدرس وجود دارد. ایمیل های بلاک شده در کادر مستطیلی وسط صفحه به نمایش در خواهد آمد. در صورتی که از Block کردن یک آدرس منصرف شده و مایل به برداشتن قرنطینه از آدرس فوق باشید، مجدداً وارد همین صفحه شده، آدرس مورد نظر را از لیست انتخاب کرده و روی دکمه Remove Block کلیک کنید. آدرس مورد نظر از لیست قرنطینه خارج شده و مجدداً ایمیل های ارسال شده از طرف این آدرس به Inbox شما سرازیر خواهد شد.

 

منبع: رضا جوالچی - روزنامه شرق

چهارشنبه 31/3/1391 - 9:16

طواف خانه خدا (عکس)

 

حضرت فاطمه زهرا(س) در حدیثی نورانی می فرمایند: یك شب آماده خواب بودم كه پدرم رسول خدا (ص) بر من وارد شد و فرمود: ای فاطمه جان! نخواب، مگر این كه چهار عمل را به جا آوری!


1- قرآن را ختم كنی.

2- پیامبران را شفیع خود گردانی.

3- مؤمنین و مؤمنات را از خود راضی و خشنود سازی.

4- حج واجب و عمره را به جا آوری.


حضرت این جملات را بیان فرمود و مشغول به خواندن نماز شد. صبر كردم تا نمازش پایان یافت، بی درنگ گفتم: ای رسول خدا(ص) مرا به چهار عمل بزرگ سفارش فرمودی كه در این وقت محدود توان و فرصت انجام آنها را ندارم؟
پدرم تبسم كرد و فرمود: ای فاطمه جان! هرگاه قبل از خواب سه مرتبه سوره اخلاص «قل هو الله احد» را بخوانی، گویا قرآن را ختم كرده ای، و هرگاه بر من و پیامبران پیشین من درود و سلام و صلوات فرستی همه ما شفیعان تو خواهیم بود، مانند ذكر این صلوات: «اللهم صل علی محمد و آل محمد و علی جمیع الانبیاء و المرسلین»


و هرگاه برای برادران و خواهران دینی و با ایمان خود طلب آمرزش و مغفرت نمایی، همگی آنها را از خود راضی و خشنود ساخته ای، مانند ذكر این استغفار: «اللهم اغفر للمؤمنین و المؤمنات» و هرگاه بگویی:«سبحان الله و الحمدلله، ولا اله الا الله و الله اكبر» گویا حج تمتع و حج عمره گزارده ای.(1)


1- مسند فاطمه زهرا(س)، ص.118

 

منبع: haj.ir

يکشنبه 28/3/1391 - 17:27

تابستان در راه است و اگر خودتان را از قبل آماده کنید، زندگی راحت‌تر و شیرین‌تر خواهد شد. در زیر 15 راه معرفی می‌کنیم که کمکتان می‌کند خانه را برای سرگرمی‌های تابستانی آماده کنید.

1. میز و صندلی بالکن یا ایوان خانه را مرتب کنید. اگر احساس می‌کنید به میزوصندلی جدید نیاز دارید، سری به فروشگاه‌ها مبلمان بزنید تا بتوانید شام را در کنار خانواده در هوای آزاد میل کنید.

2. یک آخر هفته وقت بگذارید و شیشه‌های در و پنجره‌ها را تمیز کنید تا بتوانید از زیبایی طبیعی تابستانه لذت بیشتری ببرید.

3. کلاه‌ها، سندل‌ها، و عینک‌آفتابی‌ها را از انبار بیرون بیاورید. درمقابل لباس‌های زمستانی و کلفت را از دم دست جمع کنید.

4. پتوها و لحاف‌های کلفت، فرش‌های کرک‌دار و وسایل شومینه را جمع کنید تا خانه حال و هوای تابستانه به خود بگیرد.

5. رویه منقل گریل را بردارید و به اندازه کافی ذغال، پارافین و الکل تهیه کنید تا برای شام‌های تابستانی در بالکن خانه، مایحتاج لازم را داشته باشید.

6. به میزان کافی اسپری و قرص حشره‌کش، لوسیون برنزکننده، کرم ضدآفتاب و گارد حیاط در خانه فراهم کنید.

7. برای زیباتر کردن شام‌های تابستانه در ایوان خانه، چراغ‌های زیبا با نورهای ملایم وصل کنید.

8. لوازم غذاخوری ایوان مثل دستمال‌ها، ظروف، پارچ و لیوان‌ها و ... را مرتب کنید. مطمئناً می‌توانید از ظروف غذاخوری قدیمی‌تر داخل خانه برای ای منظور استفاده کنید و نیازی به هزینه اضافی برای خرید ظروف نو نیست.

9. دستور غذاها و نوشیدنی‌های تابستانی مثل لیموناد، چای‌های خاص، سالاد پاستا و پیش‌غذاهای رنگارنگ تهیه کنید.

10. تجهیزات خارج از خانه را گردگیری کنید: مثل گچ پیاده‌رو، گل و گیاه حیاط، حباب چراغ‌ها، و از این قبیل.

11. برای جدا کردن بچه‌ها از بازی‌های کامپیوتری و ویدئویی، می‌توانید برای حیاط خانه اسباب‌بازی‌های خاص و جالب فراهم کنید.

12. گل و گیاه تازه بخرید: گیاهانی که تا آخر تابستان سبزی و تازگی خود را حفظ کنند.

13. از بچه‌ها برای کاشت گل و گیاه تازه و همچنین دانه میوه‌های مختلف در باغچه کمک بگیرید.

14. هیچوقت برای کاشتن گیاه موادغذایی مثل گوجه‌فرنگی و انواع سبزی‌ها دیر نیست. این گیاهان عاشق هوای داغ تابستانی هستند و خیلی زود رشد می‌کنند. خیلی زود می‌توانید سر میز شام سبزی‌هایی که خودتان کاشته‌اید را میل کنید.

15. تقویمتان را برداشته و روزهایی را از الان برای تفریحات و دورهمی‌های خانوادگی تنظیم کنید. بعد از این برنامه‌ریزیتان اجازه ندهید که مشغله زندگی کاری و روزمره شما از تفریحات تابستانی بازدارد.
منبع: مردمان
شنبه 27/3/1391 - 11:36

آیا شما هم فکر می‌کنید پافشاری کردن روی تعداد مشخصی از کاراکترها تنها یک توهم امنیتی و امری بیهوده است؟ پس بهتر است بدانید که این طور نیست! تعداد و نوع کاراکترهایی که در پسورد خود به کار می‌برید می‌توانند تفاوت‌های بزرگی را ایجاد کنند.

 

انتخاب پسوردهای ضعیف و بد اندازه که به راحتی رمزگشایی می شوند متخصصین امنیت را به ستوه آورده است و آنها را وادار به توصیه دوباره درباره اهمیت امنبت پسوردهای غیر الفبایی کرده است. آیا شما هم فکر می‌کنید پافشاری کردن روی تعداد مشخصی از کاراکتر ها تنها یک توهم امنیتی و امری بیهوده است؟ پس بهتر است بدانید که اینطور نیست! تعداد و نوع کاراکترهایی که در پسورد خود به کار می برید می توانند تفاوت های بزرگی را ایجاد کنند.

حالا چطور باید پسورد خود را طولانی کنید؟ استفاده از یک سیمبل در بین پسوردتان امکان هک شدن مستقیم را از بین می برد. در واقع انتخاب یک لغت خاص و به کاربردن یک سیمبل در میان آن امکان کرک کردن را حتی با استفاده از جدول های رنگین کمان مجموعه‌ای از ترکیب عدد و الفبا که تنها در برخی از آنها سیمبل به کار رفته است - از بین می برد.

فکر می کنید زیاد کردن تعداد کاراکترهای پسورد چقدر می تواند تفاوت ایجاد کند؟

به آمار و ارقام زیر که از سایت  GRC.com گرفته شده نگاهی بیندازید و به این فکر کنید که اگر شما یک کامپیوتر بودید کدامیک از این پسوردها را برای کرک کردن انتخاب می کردید؟

 

پسورد 6 کاراکتری: 2.25 میلیارد ترکیب احتمالی

برای کرک کردن آنلاین با استفاده از اپلیکیش های تحت وب و با هدف قرار دادن یک سایت مشخص ، در هر ثانیه هزار حدس زده می شود و در مجموع 3.7 هفته طول خواهد کشید تا پسورد شما هک شود.

کرک کردن آفلاین با استفاده از سرورها یا دسکتاب های بسیار قدرتمند در هر ثانیه 100 میلیارد حدس زده می شود و در کل 0.0224 ثانیه طول می کشد تا پسورد شما هک شود.

کرک کردن آفلاین و با استفاده از تعداد زیادی از کلاسترهای پارلل چند پردازنده ای در هر ثانیه صد تریلیون احتمال سنجیده می شود و پسورد شما تنها در 0.0000224 ثانیه هک می شود.

 

پسورد های 10 کاراکتری: 3.76 بیلیون ترکیب احتمالی

در حالت اول: در هر ثانیه 100 هزار حدس زده می شود و 3.7 هفته طول می کشد تا پسورد شما هک شود

در حالت دوم: 100 میلیارد حدس در یک ثانیه امتحان می شود و در کل هک کردن پسورد شما 10.45 ساعت طول می کشد

در حالت سوم: با امتحان 100 تریلیون احتمال تنها در یک ثانیه فقط 37.61 ثانیه برای هک کردن پسورد 10 کاراکتری شما کفایت خواهد کرد.

حالا ببینید که اضافه کردن تنها یک نماد چقدر کار را دشوار تر خواهد کرد!

 

پسورد 6 کاراکتری: 7.6 تریلیون ترکیب احتمالی

در حالت اول با هزار بار حدس زدن در ثانیه: 2.4 قرن طول خواهد کشید!

در حالت دوم: با 100 میلیارد حدس زدن در هر ثانیه 1.26 دقیقه طول می کشد.

در حالت سوم: با 100 تریلیون حدس زدن در هر ثانیه 0.0756 ثانیه طول خواهد کشید.

 

پسورد های 10 کاراکتری: 171.3 زتلیون (برابر با 171269557687901638419 یا 1020* 1.71)

در حالت اول با هزار حدس در ثانیه ، هک کردن این پسورد 54.46 میلیون قرن طول خواهد کشید.

در حالت دوم با 100 میلیارد بار حدس زدن در یک ثانیه 54.46 سال طول می کشد.

در حالت سوم با 100 تریلیون حدس زدن در یک ثانیه 2.83 هفته طول خواهد کشید تا چنین پسوردی هک شود.

پس بهتر است هر چه سریعتر برای خود یک پسورد 10 کاراکتری انتخاب  سپس به آن یک سیمبل اضافه کنید.

 

منبع: khabaronline

شنبه 27/3/1391 - 0:59