تعداد مطالب : 2159
تعداد نظرات : 961
زمان آخرین مطلب : 2149روز قبل

Maintenance staff inspect some of the 250 miles (400km) of track  running under the capital

سفر به زیر زمین

تصاویری از بازرسان و کارگران نگهداری مسیر 400 کیلیومتری تونل زیر زمینی مترو لندن،طویل ترین سیستم مترو جهان


At Pimlico, cleaning staff prepare to leave a station to clean a tunnel

شبکه ای با 268 ایستگاه.

کارکنان در حال ترک تونل پس از تمیزکاری

 

Cleaning the dirt and debris under the track

تمیز کردن گرد وخاک و زباله های بین شیار های راه

در سال 2007 رکورد بیش از 1 میلیارد مسافر در این خط ثبت شد.

 

Preparing tracks for welding

آماده سازی قطعات برای جوشکاری

Recently welded track joints are cooled with water

شیارهای جوش کاری شده توسط آب،سرد می شوند

اولین خط که Metropolitan نام دارد در ژانویه 1863 باز گشایی شد.

در اولین روزهای یازگشایی روزانه 26000 نفر مسافر را جابه جا کرده است.

.

About 55% of the network is above ground

Workers arrive at Victoria Underground

ستاد رسیدگی در ایستگاه زیر زمینی ویکتوریا

تعداد زیادی از کارگران در طول شب کار می کنند تا بهترین شرایط را برای مسافران فراهم آورند.

A worker cleans the ceramic insulator pots under the live rail at Pimlico  Underground Station

یک کارگر در حال تمیز کردن سرامیک های زیر ریل در Pimlico

تونل زیر زمینی لندن اولین تونل مترو در جهان است.

A cleaner displays the tools of his trade

یک نظافتچی و ابزار او برای تمیز کاری

The end of a long night for one worker as he heads for the surface

پایان یک شب طولانی برای کارگران و بازگشت آنان به خانه ها

 

منبع: umic

يکشنبه 15/10/1392 - 23:53

بزرگترین سانسور تاریخ +تصاویر

کافیست چند هزار نفر در یک گوشه دنیا دور هم جمع شوند و در یک مراسم بسیار پر معنا (!) به سمت هم گوجه پرت کنند!
به گزارش مشرق به نقل از جهان، کافیست چند هزار نفر در یک گوشه دنیا دور هم جمع شوند و در یک مراسم بسیار پر معنا (!) به سمت هم گوجه پرت کنند! اینجاست که جریان بی طرف رسانه ای در جهان که وظیفه ذاتی خود را اطلاع رسانی معرفی می کند وارد کارزار می شود و با ده ها تصویر، کلیپ و مصاحبه و خبر آن را در صدر اخبار خود خود قرار می دهد...
 
 
جشنواره پرتاب گوجه اسپانیا
 
کافیست چند نفر در یک گوشه دنیا در اعتراض به حکم ظالمانه «حجاب» کاملا برهنه شوند تا باز همان جریان بی طرف صرفا جهت اطلاع رسانی از یک واقعه فعال شود و تصاویر این واقعه را همگان در جهان خواهند دید...
 
کافیست چند نفر در خرابه ای در یک گوشه دنیا بر خلاف فتوای مراجع عظام شیعه قمه ای بزنند و اینجاست که بوقهای رسانه ای بی طرف در جهان به تلاطم می افتند که نکند خدای نکرده کسی این صحنه مهم را از دست بدهد...
 
کافیست حتی یکی از شیوخ بی مصرف خلیج فارس از برنامه هسته ای ایران اظهار نگرانی کند تا این بوغ های بی طرف احساس وظیفه کنند که نکند این صدا در گوشه ای از جهان نشنیده باقی بماند...
 
اما همین چند روز پیش بزرگ ترین اجتماع تاریخ بشریت با قریب به بیست میلیون و هفتصد هزار نفر شکل گرفت اما یک مشکلی داشت! این اجتماع شیعی بود و این به آن معناست که اگر مردم دنیا که رسانه های بی طرف دهکده جهانی، اسلام را برایشان در طالبانیسم خود ساخته شان تعریف کرده اند بدانند چنین تفکر عظیمی در یک گوشه جهان جاریست که قادر است بیش از بیست میلیون نفر را وادار کند برای بزرگ داشت این تفکر بیش از صد کیلومتر را با با پای پیاده به سوی مقصدی معنوی راهپیمایی کنند، بی گمان خیلی ها به دنبال کشف این حقیقت بزرگ و ابعاد آن خواهند رفت و این یعنی افزایش قدرت هلال شیعی! (البته به قول خوشان!) این یعنی معرفی یک حقیقتی که سالهاست در پس نقاب طالبانیسم که به زور بر چهره آن درکشیده اند مخفی نگاه داشته شده است! اینجاست که همان جریان بی طرف که حاکم بر رسانه های دنیاست احساس وظیفه می کند که این حرکت بی سابقه و بی بدیل را با تیغ سانسور خود کاملا بی طرفانه ذبح کند! از آنجا که این حرکت بزرگ ترین اجتماع بشری در طول تاریخ بوده است پس سانسور اعمال شده بر آن هم می شود بزرگترین سانسور تاریخ!
 
----
پی نوشت: بنده برای اطمینان از این سانسور عظیم طی روزهای راهپیمایی بزرگ اربعین مداوم سایت های بزرگ خبری دنیا از جمله بی بی سی، دویچوله، یاهو نیوز، ام اس ان نیوز و ... را چک کرده ام و برای اطمینان از سراسری بودن این سانسور، اخبار مربوطه را در گوگل نیوز جستجو کرده ام.  

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/273580/

سه شنبه 10/10/1392 - 18:22
شنبه 7/10/1392 - 11:17

زندگینامه‌ی شهید آخوندی
کبوتری در قفس دنیا

نامش محمدجواد آخوندی بود و به تاریخ 2/2/38 در روستای اناران واقع در بخش شوسف از توابع شهرستان نهبندان بدنیا آمد. مهربان و درس‌خوان بود و با اینکه در روستای محروم و کویری‌شان مدرسه وجود نداشت و برای تحصیل باید هر روز 12کیلومتر را تا مدرسه طی می‌کرد، به آموختن علاقه‌ی زیادی نشان می‌داد. او هر روز با شور و شوق دوستانش را بیدار می‌کرد تا با هم به مدرسه بروند. از کودکی، گرایشات مذهبی داشت و در همان سنین دبستان، قسمت‌هایی از دعای سحر ماه مبارک رمضان را حفظ کرد.

سال 1352 مقطع راهنمایی را به اتمام رساند و در حین تحصیل، با تلاش و کوشش زیاد به کارهایی نظیر بنایی و کارگری می‌پرداخت تا مزد دریافتی را صرف مخارج تحصیل کند.
دوره متوسطه را سال 1356 و در شهرستان بیرجند تمام کرد و با شروع انقلاب و حرکتهای خیابانی وارد صحنه‌ی مبارزه شد. اهالی روستا محمدجواد را دوست داشتند و سخنان و پیشنهادهایش چشم بسته مورد قبولشان بود.

آخوندی جزء اولین افرادی بود که در طبس حضور پیدا کرد و هنگامی که طبق دستور بنی‌صدر، هواپیماهای خودی برای از بین بردن اسناد تجاوز آمریکا حمله کرده بودند، سرسختانه جنگید و حتی تا مرز شهادت جلو رفت.

مأموریت بسیار مهم دیگرش در قاین بود که با کمک بچه‌های قدیمی سپاه بیرجند، آن را به انجام رساند. در آن زمان منافقین و افراد ضد انقلاب در این منطقه وضعیت خطرناکی به وجود آورده بودند که تلاش ویژه‌ای می‌طلبید.

آخوندی و چندنفر از دوستانش با هم عهد کردند تا منافقین و ضد انقلاب را از پای درنیاوردند، پوتین‌ها را از پا در نیاورند حتی وقتی برای نماز پابرهنه می‌شوند. آنها به محض اتمام نماز، پوتین‌ها را می‌پوشیدند و بالاخره هم در زمینه‌ی نابودی منافقین به نتیجه رسیدند.

محمدجواد، در سنین جوانی، با خانم زهرا آهنی‌فرد، یکی از خواهران بسیج قاین ازدواج کرد. مراسم آنها بسیار ساده، در یک شب جمعه بعد از دعای کمیل انجام شد و پس از آن، زندگی ساده و صمیمانه‌ی این زوج آغاز گردید.

محمدجواد، همسری مهربان و کامل بود و در تمام امورات منزل همسرش را یاری می‌کرد. یکی از آرزوهای او داشتن فرزند بود. آرزویش این بود فرزندی داشته باشد و بعد به شهادت برسد. فرزندی که آرزوی آن را داشت، در تاریخ 5 شهریور ،1363 شش ماه بعد از شهادتش متولد شد و نامش را به یاد پدر شهیدش جواد گذاشتند.

آخوندی، با وجود عدم‌وابستگی به دنیا و مادیات آن، توجه کاملی به نیازهای خانواده‌اش داشت و در حد لازم، برای رفاه آنها تلاش می‌کرد. مشکلات جبهه و جنگ، هیچگاه این شهید را از یاد خانه و خانواده غافل نکرد.

وقتی از جبهه برمی‌گشت، آن‌قدر به همسر خود محبت می‌کرد که نبودنش فراموش می‌شد. به شریک زندگی خود، وقایع کربلا و رنج‌های امام حسین (ع) و خاندان و یارانش، به ویژه حضرت زینب (س) را متذکر می‌شد و از وی می‌خواست، زینب‌گونه مشکلات را تحمل کند. هفت شب بعد از مراسم عقد عازم جبهه شد.

شهید آخوندی، جنگ را بر همه‌ی مسائل زندگیش ارجحیت داد و در نامه‌ای به برادر خود نوشت:«تصور کن کبوتری در قفس است، به نظر شما این کبوتر در قفس بماند بهتر است یا اینکه آزاد گردد؟ ما آن کبوتریم که در قفس دنیا گرفتار آمده‌ایم و باید آزاد شویم. پس چه بهتر که با لباس شهادت به آزادی برسیم.»

 

منبع: astanemehr.ir

يکشنبه 1/10/1392 - 22:34

 http://www.aftabir.com/lifestyle/images/0a659a3bad7b055dc444b1c8e5fd6fef.jpg

آیا رابطه شما و همسرتان تیره و تار است؟ آیا گاه‌گاهی فکر طلاق به ذهنتان خطور می کند؟ لطفا دست نگه دارید! قبل از هر چیز به این فکر کنید که چگونه می توانید ازدواجتان را حفظ کنید زیرا معمولا همه دوست دارند ازدواجشان دوام داشته باشد چه در روزهای سخت چه در روزهای خوش، چه در سلامتی چه در بیماری و ناخوشی ولی گاهی به دلایل مختلف زندگی دچار تلاطم می شود و ناگهان احساس می کنید که رفتار همسرتان عوض شده است و احساس غریبی می کنید.

به زبان آوردن کلمه طلاق شاید آسان ترین راه باشد ولی قبل از این که کاری انجام بدهید که بعدا به خاطر آن افسوس بخورید چرا سعی نکنید که ازدواجتان را از این مهلکه نجات دهید و به دوران خوش اول ازدواج بازگردید؟!

 

برداشتن چند قدم می تواند در این راه کمک بزرگی به شما بکند؛
 
قدم اول: رابطه با همسرتان را در کانون توجه قرار دهید

اولویت اول شما باید رسیدگی به ازدواجتان باشد، مسائل دیگر از ارزش کمتری برخوردارند مثلا به جای این که در کنار هم بودن شما به فواصلی در بین کارهای منزل، گرفتاری های کاری و مسائل بچه ها محدود شود از مسائل کم اهمیت تر صرف نظر کنید و زمان طولانی تری را به مصاحبت با همسرتان اختصاص دهید .

 

قدم دوم: برنده دعوا بودن را نوبتی کنید!

بحث و جدل وقتی بالا می گیرد که هیچ یک از دو طرف خود را مقصر نمی دانند و هر دو با ادامه دعوا قصد اثبات نظر خود و رسیدن به اهدافشان را دارند. به جای این که به این بحث های ناخوشایند و تمام نشدنی دامن بزنید تصمیم بگیرید که نوبت چه کسی است که حق با او باشد اگر نوبت همسرتان بود کوتاه بیایید و با او موافقت کنید مطمئن باشید که اگر بحث مجددی رخ بدهد همسرتان نیز این فداکاری را برای شما انجام می دهد.

 

قدم سوم: برای احساسات همسرتان اهمیت قائل شوید

شما باید بزرگ ترین طرفدار و محکم ترین پشتیبان او باشید، به وی اطمینان دهید که مهم نیست چه اتفاقی برای او افتاده، فقط کافی است به خانه و نزد شما بیاید و احساس بهتری داشته باشد. همیشه به خاطر داشته باشید حتی در حین بدترین دعوای زندگی مشترکتان از گفتن حرف یا انجام کاری که شخصیت و اعتماد به نفس او را خرد می کند اجتناب کنید.

 

قدم چهارم: به آینده نگاه کنید نه گذشته

از نگهداری فهرست اشتباهات همسرتان و دعواهای گذشته جدا خودداری کنید. همدیگر را ببخشید و از کنار این خاطرات ناخوشایند بگذرید. اگر دائم به جنگ و دعواهای گذشته رجوع کنید و از پیدا کردن نقطه ضعف های طرف مقابل لذت ببرید، هیچ وقت نمی توانید طعم شیرین زندگی مشترک را بچشید.

 

قدم پنجم: صادق باشید

برخی اوقات زن یا شوهر برای جلوگیری از دعوا از ابراز ترس یا نگرانی خود به همسرش خودداری و سکوت اختیار می کند. این دسته از افراد باید بدانند که اگر همسرشان متوجه ناراحتی آن ها نشود نمی تواند به آن ها کمک کند. اگر درباره احساسات خود صادق نباشید ممکن است به صورت دائمی دچار نفرتی خاموش از همسر و زندگی زناشویی خود شوید.

 

قدم ششم: از مشاور خانواده کمک بگیرید

اگر نمی توانید به تنهایی مشکلاتتان را حل کنید یک مشاور متعهد و متخصص می تواند به شما آموزش های مرتبط را بدهد مثلا این که چگونه با همسرتان گفت وگو کنید و یا این که با چه مهارت هایی می توان مشاجرات را به حداقل رساند. همان طور که شما تخصص و تجربه ویژه شغلتان را کسب کرده اید یک مشاور نیز در کمک به زوجین سال ها تجربه دارد و در همین زمینه آموزش دیده است.

 

نکات کمکی

* اگر بچه دار هستید فکر نکنید که بها دادن و وقت گذاشتن برای ترمیم رابطه تان، شما را از فرزندانتان غافل می کند و اجحافی در حق آن هاست. ممکن است برای رسیدگی به آن ها وقت کمتری داشته باشید ولی در عوض به آن ها احساس امنیت بیشتری می دهید و آن ها را از احساس نگرانی ناشی از احتمال جدایی پدر و مادر و از هم پاشیدن خانواده نجات می دهید.

* این که بدون خاتمه دادن به یک دعوا به خواب بروید مشکلی ایجاد نخواهد کرد. چون اگر سعی کنید که بیدار بمانید و به بحث ادامه بدهید ممکن است به علت خستگی کاری کنید و یا حرفی بزنید که صبح روز بعد از آن پشیمان شده باشید ولی قادر به جبران نباشید لذا می توانید روی یک آتش بس توافق کنید، بخوابید و صبح روز بعد سعی کنید مشکل را حل کنید. ممکن است صبح روز بعد اصلا به خاطر نیاورید که حتی علت بحث شما چه بوده است.

 

منبع: khorasannews

سه شنبه 12/9/1392 - 12:42
خدایا شکرت !! (عکس)
 
 
این عکس در باغ وحش ZSL Whipsnade در انگلستان گرفته شده است. این باغ وحش یکی از بزرگترین پارک های حفاظت از حیات وحش اروپا است. عکاس این عکس گفته است برای شکار این عکس مدت مدیدی در سرمای کشنده انتظار کشیده است اما ثبت این عکس برای وی ارزش بسیاری دارد و ارزش آن را داشته است.
سه شنبه 28/8/1392 - 11:28
 قابلیت های بزرگترین هواپیمای بدون سرنشین کشور (+عکس)
در ایام سالروز حماسه آزادسازی سوسنگرد قهرمان با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان "پهپاد فطرس" بزرگترین هواپیمای بدون سرنشین کشور در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع رونمایی شد.
 
در مراسم رونمایی از پهپاد فطرس، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران طی سخنانی ضمن گرامیداشت سالروز حماسه آزادسازی سوسنگرد و پاسداشت یاد و خاطره شهدای عظیم الشأن این حماسه جاوید، با اشاره به راهبرد وزارت دفاع در روزآمدسازی تجهیزات و امکانات موردنیاز نیروهای مسلح گفت، هواپیمای بدون سرنشین فطرس که امروز شاهد رونمایی از آن بودید، بدست توانمند متخصصان اقتدارآفرین شرکت صنایع هواپیماسازی ایران وابسته به سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و با همکاری شرکتهای دانش بنیان و مراکز دانشگاهی کشور، متناسب با نیازهای نیروهای مسلح کشورمان طراحی و ساخته شده است.

 قابلیت های بزرگترین هواپیمای بدون سرنشین کشور (+عکس)

وزیر دفاع افزود: این پهپاد راهبردی با محموله خود دارای شعاع عملیاتی تا 2000 کیلومتر ، سقف پرواز 25000پا و قابلیت 16 تا 30 ساعت پرواز مداوم قادر است علاوه بر مأموریت های شناسایی و مراقبت با مسلح شدن به موشک های هوا به سطح و انواع راکت ها، مأموریت های رزمی را انجام دهد.
 
سردار دهقان گفت: مواظبت از مرزهای دریایی و خشکی، دیده بانی از خطوط لوله های نفتی، مخابراتی، کنترل ترافیک جاده ها، دیده بانی مناطق حادثه دیده در زلزله، آتش سوزی و سیل ، محیط بانی برای حفاظت از محیط زیست و ارسال فیلم و عکس های دقیق در تمام طول مدت مأموریت از قابلیت های پهپاد فطرس می باشد.
 
وزیر دفاع با بیان اینکه اعتبارسنجی این هواپیما در تخصصی ترین آزمایشگاه ها و مراکز تست در کشور با موفقیت صورت گرفته است گفت: تست های زمینی استاندارد بین المللی، در سرعت کم، متوسط و بالا و تست پروازی با موفقیت و فراتر از اهداف طراحی، حاصل شده است.
 
سردار دهقان، این دستاورد مهم و افتخارآفرین را که در سایه اتکا به توانمندی بومی کشور به منصه ظهور رسیده نماد دیگری از اراده فرزندان دانشمند و مجاهد ملت ایران در وزارت دفاع دانست که با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار (سلام الله علیهم)، نبوغ و خلاقیت خود گام بلند دیگری در عرصه فناوری هواپیمای بدون سرنشین در کشور برداشتند و نشان دادند تحریم های دشمنان نمی تواند مانعی در مسیر تعالی و پیشرفت صنایع دفاعی ایجاد کند.
 
وی با اشاره به نقش پهپادها بعنوان مهم ترین عناصر صحنه نبرد آینده تصریح کرد: وزارت دفاع امروز با طراحی و ساخت انواع پهپادهای آفندی، پدافندی و شناسایی در این فناوری پیچیده به خودکفایی رسیده است.
 
وزیر دفاع با قدردانی از تلاش در خور تحسین و همت بلند متخصصین زبده و کارآمد سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در طراحی و ساخت انواع پرنده های مورد نیاز کشور بویژه دست اندرکاران طراحی و ساخت پهپاد فطرس این موفقیت درخشان را به محضر فرماندهی معظم کل قوا، نیروهای مسلح و ملت شریف ایران تبریک گفت و افزود: مدل ها و طرح های متعددی را در حوزه پهپاد در دست تحقیق و بررسی داریم که متناسب با نیاز دفاعی کشور آن را به محصول تبدیل خواهیم کرد.
 
 قابلیت های بزرگترین هواپیمای بدون سرنشین کشور (+عکس)
 قابلیت های بزرگترین هواپیمای بدون سرنشین کشور (+عکس)
 قابلیت های بزرگترین هواپیمای بدون سرنشین کشور (+عکس)
سه شنبه 28/8/1392 - 10:59

http://tikpix.org/my_unzip/1330254037ants_06.jpg

هرگز ناامید نشویم

محتاط باشیم

با آرزو مانوس شویم

تمام توانمان را برای موفقیت بکار گیریم

قدر نعمت های خدا را بدانیم

صرفه جو باشیم

از کنار هم بودن لذت ببریم

با هم آینده را بسازیم

از تنهایی گریزان باشیم

يکشنبه 26/8/1392 - 23:58

صویری که در زیر می بینید از ساختمانی است که با توجه به ساختار معماری و قابهای سازه ای منحصر به فردش عنوان اولین آسمانخراش دنیا را به خود اختصاص داده است. ساختمان “بیمه منزل” در سال ۱۸۸۵ در شیکاگو ساخته و در سال ۱۹۳۱ برای فراهم کردن فضای مناسب برای ساختمان Field تخریب شد.این اولین ساختمانی بود که در آن از فولاد سازه ای برای قابها استفاده شد. اما با اینحال بیشتر سازه ساخته شده از آهن قالبگیری شده بود. همچنین این سازه اولین ساختمان بلندی بود که توسط قاب ضدحریق فلزی هم از داخل و هم از خارج محافظت میشد.این ساختمان ۱۰ طبقه داشت و ارتفاع آن ۴۲ متر بود.

 

دوشنبه 13/8/1392 - 23:29

 

سنگ El Penol - کلمبیا

 

La Piedra (سنگ به زبان اسپانیایی) یا سنگ El Penol یک سنگ یکپارچه در شهر Guatapé کلمبیا است که در هزاران سال پیش شکل یافته است. در گذشته مردمان ساکن این منطقه, این سنگ را پرستش میکردند.

 

سنگ El Penol - کلمبیا

 

اولین باری که کسی بطور رسمی با صخره نوردی به بالای این سنگ رفت, در سال ۱۹۵۴ بوده است. افراد دیگری نیز اقدام به اینکار کردند و به عنوان مثال در سال ۲۰۰۶ دو فرد در تلاشی ۵ روزه به صخره نوردی از این سنگ پرداختند.

 

سنگ El Penol - کلمبیا

 

 

سازه بالای سنگ عظیم شهر Guatapé

 

زیست محیط این سنگ آنقدر منحصر به فرد است که در بالای آن یک گونه جدید گیاهی کشف شده است. به منظور جذب گردشگر, در بالای این سنگ یک محل بازدید ساخته شده است که بازدیدکنندگان میتوانند از منظره بالای این سنگ دیدن کنند. البته برای رسیدن به آن باید ۷۴۰ پله را باید بالا بروید!

بالاترین نقطه این سنگ دارای ۲,۱۳۵ متر ارتفاع از سطح آبهای آزاد است. حجم سنگ موجود در حدود ۱۸۵ متر مکعب و ارتفاع آن ۳۸۵ متر است.

 

سنگ عظیم شهر Guatapé

 

ساکنین شهر Guatapé با دیگر اهالی منطقه بر سر اینکه این سنگ متعلق به کدامین گروه است درگیریهایی داشته اند که باعث شد ساکنین شهر Guatapé سعی کنند نام شهر خود را بر روی سنگ بطور واضح بنویسند. اما این اقدام توسط اهالی منطقه متوقف شد و همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید, تنها حرف G و بخشی از حرف U نوشته شده است. که هنوز به همین شکل باقی مانده است.

 

منبع: سیویلتکت

دوشنبه 13/8/1392 - 23:25