تعداد مطالب : 2159
تعداد نظرات : 961
زمان آخرین مطلب : 2140روز قبل
وبگردی 20:30،این روزها حافظه‌های فلش همه جا هستند. حمل آسان این حافظه‌های کوچک که تا چندین گیگ اطلاعات را می‌توانند در خود ذخیره کنند باعث شده است که تقریباً در جیب هر فردی که به نوعی به کامپیوتر سر و کار دارد یک فلش دیسک جا خوش کند. اما یکی از بزرگترین مصائبی که دارندگان کول دیسک با آن روبرو هستند، جا گذاشتن آن در پورت USB کامپیوترهای غریبه است. بسیار پیش می‌آید که کاربران پس از وصل کردن فلش دیسک به کامپیوترهای متفرقه، بعد از اتمام کار خود فراموش می‌کنند فلش را از پورت USB جدا کنند و همین موضوع سبب مشکلات بزرگی می‌شود. در این ترفند قصد داریم تا راه حلی را برای شما معرفی کنیم که در صورت استفاده از آن می‌توانید مطمئن باشید که دیگر هیچ وقت فراموش نمی‌کنید فلش دیسک خود را جدا کنید و آن را در هیچ کجا جای نمی‌گذارید.
بدین منظور:
نیازمند یک ابزار مخصوص به نام Pendrive Reminder هستیم.
این برنامه کوچک و کم‌حجم همه آن چیزی که ما نیازمند آن هستیم تا فلش دیسک خود را پس از اتمام کار، فراموش نکنیم در اختیار ما قرار می‌دهد.

راهنمای استفاده:
پس از دانلود، فایل Zip را از حالت فشرده خارج کنید.
اکنون بایستی فایل PendriveReminder-Tarfandestan.exe را در محل دلخواهی از فلش دیسک خود Copy و Paste کنید.
حال فرض کنید فلش دیسک را به یک کامپیوتر غریبه وصل کرده‌اید و قصد دارید تا این برنامه جهت جداسازی فلش دیسک از کامپیوتر در زمان مقرر به شما یادآوری کند.
پس از وصل کردن فلش دیسک به پورت USB کامپیوتر، توسط My Computer (یا Computer) وارد درایو فلش دیسک شوید و فایل PendriveReminder.exe که کپی کرده‌اید را با دوبار کلیک اجرا کنید (دقت کنید فایل باید مستقیماً از روی فلش اجرا شود).
خواهید دید که برنامه Pendrive Reminder با محیط کوچک خود اجرا می‌شود.
این برنامه دارای سه گزینه اصلی است:
Silent Mode: در صورت انتخاب این حالت، هنگامی که قصد Log off و یا خاموش کردن کامپیوتر را داشته باشید، اگر فلش دیسک همچنان به کامپیوتر متصل باشد، پیغامی در پایین صفحه سمت راست ظاهر می شود که شما را مطلع می‌کند که فلش دیسک شما همچنان به کامپیوتر متصل است. با مشاهده این پیغام، اتصال فلش دیسک به کامپیوتر برای‌تان یادآوری می‌شود و آن را جدا می‌کنید.
Alarm: در صورت انتخاب این حالت، می‌توانید یک ساعت و دقیقه خاص را تعیین کنید تا در آن زمان یادآوری به شما انجام شود. این زمان می‌تواند زمانی باشد که پیش‌بینی می‌کنید کارتان تمام می‌شود.
Countdown: این حالت نیز تقریباً مشابه حالت دوم است، با این تفاوت که زمان اتمام کار خود را از زمان حال مشخص می‌کنید. به عنوان مثال اگر فرض می‌کنید ۱ ساعت دیگر کارتان تمام می‌شود و برنامه ۱ ساعت دیگر بایستی یادآوری را انجام دهد، زمان را بر روی ۱ ساعت تنظیم کنید.

پس از تعیین حالت مورد نظر، کافی است بر روی دکمه OK کلیک کنید. برنامه بسته می‌شود، اما این به معنا نیست که برنامه به طور کامل بسته شده است. اگر به آیکن‌های کنار ساعت دقت کنید، آیکن برنامه را مشاهده خواهید کرد.
اکنون می‌توانید به کار خود برسید و بسته به حالتی که انتخاب کرده اید برنامه یاداوری را انجام می‌دهد و شما را مطلع میکند تا فلش خود را جدا کنید.

برای خروج کامل از برنامه و از کار انداختن یادآوری آن کافی است بر روی آیکن برنامه در کنار ساعت دوبار کلیک کنید. سپس گزینه Exit را انتخاب کنید و بر روی دکمه OK کلیک کنید. (ترفندستان)

همچنین این برنامه قابلیت Autorun یا اجرای اتوماتیک را نیز دارا می‌باشد. به این معنا که با انتخاب دکمه Autorun در محیط برنامه، پس از اتصال فلش به هر سیستم، برنامه اتوماتیک اجرا می‌شود و دیگر نیازی نیست هر بار خودتان بر روی فایل اجرایی آن دوبار کلیک کنی
 
 
 
 
منبع: webgardi2030
چهارشنبه 13/2/1391 - 0:27

 


 

هفت سال از درگذشت او می‌گذرد؛ اولین کسی که اذان را ایرانی خواند و ۵۷ سال است آوای او مومنان را به برپا داشتن نماز فرا می‌خواند.

رحیم موذن‌زاده اردبیلی که ۵ اردیبهشت ۱۳۸۴ بعد از یک دوره طولانی بیماری در بیمارستان مدائن تهران درگذشت، ۵۰ سال قبل از آن اذان معروف خود را در استودیو یک رادیو ضبط کرده بود.

رحیم مؤذن‌زاده اردبیلی سال ۱۳۰۴ خورشیدی در اردبیل به دنیا آمد و در خانواده‌ای مذهبی و هنری رشد پیدا کرد.

اذان گفتن در خانواده او موروثی بود و سابقه‌اش به ۷۰ سال قبل از تولد او بازمی گشت. برای همین بود که حتی پیش از آنکه در ایران شناسنامه‌ای صادر شود، همه مردم پدر او را با عنوان مؤذن‌ می‌شناختنند و صدا می‌زدند.

جوان بود که پدرش در سال ۱۳۲۲ به رادیو دعوت شد تا در اوقات شرعی اذان بخواند و صدایش به صورت زنده پخش شود. شیخ عبدالکریم مؤذن‌زاده چند سال در رادیو اذان گفت و مدت‌ها برنامه سحری را به صورت زنده اجرا کرد.

بعد از آنکه پدر در سال ۱۳۲۹ سکته کرد، از او دعوت شد تا به رادیو برود و اذان بخواند. رحیم موذن‌زاده هم چند سال این کار را انجام داد تا اینکه تصمیم گرفت این آوای ملکوتی را ضیط و برای همیشه جاودان سازد.

سال ۱۳۳۴ به استودیو یک رادیو رفت و نخستین اذان ایرانی جهان را ضبط کرد؛ اذانی که در آواز بیات ترک و در گوشه روح الارواح خوانده شد.

از آن زمان با اینکه نام خانوادگی مؤذن بر خود داشت، با عنوان مؤذن‌زاده اردبیلی معروف شد که تا امروز نیز همه او را با این شهرت یاد می‌کنند.

رحیم مؤذن‌زاده اردبیلی هر زمان که در مقابل این پرسش قرار می‌گرفت که به چه دلیل برای خواندن اذان به سراغ دستگاه‌های موسیقی ایرانی رفته است، پاسخ می‌داد: «ما ایرانی هستیم و اذان ما باید برخاسته از فرهنگ خودمان باشد.»

 

منبع: خبرآنلاین

يکشنبه 10/2/1391 - 19:28
حجت الاسلام قرائتی  
 
حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی دو روز پیش در مراسم افتتاحیه بیست‌وهفتیم دوره مسابقات قرآن كریم دانشجویان منطقه یك كشور كه در دانشگاه صنعتی امیركبیر برگزار شد، خطاب با قاریان و حافظان قرآن به ایراد سخنرانی پرداخت كه متن كامل آن به شرح زیر است:

خداوند در قرآن می‌گه كه اگر قرائت قرآن آسونه، حفظ آن هم آسونه و اگر به شما فشار می‌آید و با چنگ و دندان آن را حفظ می‌كنید و بعدا آن را فراموش می‌كنید، آن را حفظ نكنید.

 
حفظ قرآن دارای یك ارزش و مقام بالایی است و بسیار لطف خداوند است كه كسی بتواند آن را حفظ كند، به شرطی كه آسان باشد. قرآن شیوه حفظ را ترتیل گفته و بعضی كارهایی كه با قرآن میشه، اینها مغازه است؛ مثلا آیه الكرسی را یك نفس خواندن نه عقل گفته و نه شرع. ما خودمان یك نفر را در میدان شوش داریم كه با یك نفس یك لیوان آبغوره را سر می‌كشد؛ اینها بازیه. روزی رفتم جایی و دیدم خانمی با دست های خود و ایما و اشاره قرآن می‌خواند؛ گفتم ما رقص با قرآن نداریم.
 

حقه‌بازی‌هایی كه با قرآن می‌شه مثلا چند تا موبایل می‌خره و استخاره می‌كنه و تلفن می‌زنن بهش كه می گه سطر اول رو بخون و سطر آخر اون یكی سمت را بخون و بعد می‌گه شما چی میشید و چی می شید، شما غلط می‌كنید این حرف ها را می زنید. اینها مبناش چیه؟

 

دخترم تماس گرفت و گفت كه بخوان و ایشان خواندند و سپس گفت شما ازدواجتان عقب می‌افتد و اگر هم ازدواج كنید تا چند سالی بچه دار نمی‌شوید؛ ناراحت نباش. دخترم گفت كه آقا من دو تا از بچه‌هام دانشجو‌اند و من بهشون گفتم نان می‌خواهی بخوری خداوند به سگ‌های ولگرد روزی می‌دهد، به سوسك‌های سوراخ‌ها روزی می‌دهد؛ به چه دلیلی این كلك‌ها را می‌زنی تا پول مردم را جمع كنی؟ من گول‌خورده‌های خودم را می‌گم؛ چون من تا حالا یك روزنامه هم نخوندم و از اول انقلاب تا حالا یك فیلم هم ندیدم چون وقت ندارم. آن‌قدر كارهای واجب دارم كه به مستحبات نمی‌رسم.

 

ما را بردند توی یك سالن و گفتند اینها قرآنی‌اند و از اینها تجلیل كنید. به آنها گفتم اینها چه كردند، گفتند پژوهش‌های قرآنی. گفتم من هم قرآنی‌ام، پژوهشی‌ام بعد بهشون گفتم كه یك آیه در قرآن داریم كه 11 ‌تا قاف دارد و هر كسی پیدا كند، جایزه دارد؛ اینها از اول تابستان تا آخر تابستون رفتند قاف شماری.


قرآن نازل شده تا شما قاف بشمارید؟ تفسیری كه به ما داده‌اند كه اخیرا چاپ شده كه این سوره دو هزار و 700 حرف، 750 كلمه، چند تا حرف و چند تا تشدید داره. مثل این می‌مونه كه بگید ابوعلی سینا چند كیلوه،  شماره پاش چنده، مسجدالحرام چند تا بلندگو دارد و جماران چند تا موزائیك؛ آخه اینها علمه حضرت عباسی؟!

 

خدا می‌دونه چقدر در دانشگاه، دبیرستان و حوزه حرف‌هایی است كه دونستنش نه مستحب و نه واجبه و نه نیاز فرد و نیاز جامعه‌ است. همه اینها مزخرفه. قرآن درباره حرف‌های مزخرف می‌گه درس بخوانید چیزی كه ضرر دارد. آیا واقعا سوره كهف نازل شد برای اینكه اونا شش تا بودند یا هفتا؟!


 
اصحاب كهف چند تا جوانمرد بودند كه از زندگی مرفه شهری گذشتند و زندگی در غار را ترجیح دادند و با تفكر سالم بر این زندگی شرعی ماندند تا اینكه دینشان از بین برود؛ بنابراین اول «فضل له» دوم «ما تیسر» سوم «ربت» چهارم تدبر، پنجم عمل و ششم تبلیغ تدبر؛ یعنی از چاه آب كشیدن. تفسیر به رای یعنی چاه خشك را توش آب ریختن. اگر از چاه آب بكشی این تدبر یعنی از الفاظ قرآن چیزی بیرون بكشی اما اگر تو سلیقه خودت رو بچپونی توش یعنی آب ریختن توی چاه. این تفسیر به رای است.

 

یك حدیث داریم كه مومن آینه مومن است. من این حدیث را حدود 40 سال پیش خواندم و به این نتیجه رسیدم كه یك آینه فقط زشتی را نمی‌گه؛ هم زشتی را می‌گه هم زیبایی. به این معنی ‌كه عیب‌های مردم را می‌گویی، خوبی‌های آن را هم بگو، دوم آیینه از رو به رو می‌گه از پشت سر نمی‌گه، سوم آینه مانند ذره بین عیب مردم را بزرگ نمی‌كنه و واقعیت را می‌گه، چهارم آینه قصد و غرض نداره چون جلا دارد عیب را می‌گه، پنجم آینه رعایت پست و مقام را نمی‌كند، شش آینه تا وقتی عیبی می‌گه كه گرد زده نباشه؛ تا وقتی حرفت اثر دارده كه خودت عیب و ایراد نداشته باشی و هفت آینه اگر بشكند باز سیاهی را نشان می‌دهد؛ مومن را اگر زجر هم ببیند باز حرف خودش را می‌زند.


29 تا نكته درآوردم و این تدبر است. تفسیر به رای مثل اینكه از قرآن چیزی در نمی‌آد و اضافه می‌كنی توی اون مثل آیه بخورید و بیاشامید ولی اسراف نكنید كه یكی گفته بخورید و بیاشامید تا ریشتان سفید شود! این مو از كجا آمده؟ كجا خدا گفته انسان آزاده بره گناه كنه و زمانی كه موهاش سفید شد دیگر گناه نكند؟

 

این تفسیر به رای بعضی از آقایون شخصیت زده‌اند و به خودشون زحمت نمی‌دن فكر كنن. علامه طباطبایی فرمود تفسیر قرآن باید دو سال به دو سال عوض شود؛ اصلا 50 سال پیش در ذهن پدر شما پیتزا نبود و هر چه ابتكار و اختراع بشر بیشتر می‌شه، باید تفسیر هم ...

 

آیت الله صافی در سفرنامه حج خود گفت: زمانی كه سوار هواپیما شدم برای سفر به مكه، هواپیما تا ابرها بالا رفت و از میان ابرها حركت كرد و مثل یك كوه به نظر می‌رسیدند یعنی چه نشانه‌های در آسمان هست كه بشر به راحتی از آن عبور می‌كند و نسبت به آن بی‌اعتنا هستند. قدیم چون هواپیما نبود معنای تماشا كردن استفاده می شد و پیشرفت‌های علم باعث می‌شه ذهن آدم پیشرفت كنه.

 

چند روز پیش جمعی از اساتید دانشگاه آمدند ستاد نماز و گفتند: «والابحار سجرت» زمانی كه دریا جوش آمد. گفتم به نظر شما می‌رسه ...

 

نظام هستی با یك صدا متلاشی می‌شه، زمین تكون می‌خوره و زمین كه تكون بخوره، كوه‌ها راه می‌افتند و بهم می‌خورند و تكه تكه می‌شوند و تبدیل به شن می‌شوند و تبدیل به پنبه می‌شوند و اقیانوس‌ها به جوش می‌آید. ایشان گفتند: یك معنای دیگر این است كه ژاپن از آب بنزین می‌سازه و من گفتم رد نمی‌كنم شاید.


این قرآن چندین رساله دكتری توشه مثل «والتین و زیتون» كه یك پژوهش علمی كه چرا خدا گفته به انجیل و زیتون قسم و رابطه این دو تا در علم غذا شناسی چیه؟! یك رساله دیگرش اینكه «تین» یك بار و «زیتون» هفت بار در قرآن آمده این یعنی چی؟! اخیرا یك تحقیقی خارجی ها كردن كه خوردن یك انجیل برابر با هفت زیتون است و یه آثاری دارد كه اگر شش ‌تا بشه اون آثار را ندارد.

 

شما كه وارد قرآن شدید، خدا را شكر كنید. خداوند در قرآن در مورد چهار چیز اقامه گفته است؛ یعنی هم كتاب آسمانی، هم نماز، هم عدالت و دین را باید به پاس داشت. اومدن و از ما خواستند كه پیش نماز دانشگاه تهران بشم كه گفتم: باید به همراه اقامه نماز، باید اقامه قرآن هم بشه.

 

از امام رضا (ع) پرسیدند كه چرا نماز واجبه؟ امام فرمود كه خداوند نماز را واجب كرده تا قرآن از محجوریت در بیاد؛ چون هر كس نماز بخونه مجبوره 120 تا آیه قرآن هم بخونه؛ به این معنا كه قل هو الله احد و  سبحان ربی الاعلی دارد. مثل كسی می‌مونه كه لباس می‌شوره كه علاوه بر تمیز شدن دست‌هاش، غذاش هضم می‌شه، عرق بدنش در میاد و ایام فراغتش هم پر می‌شه.

 

وقتی ما را می‌بردند گفتند كه دانشگاه تهران جزو دانشگاه‌های برتره و استادهای بزرگی داره، می‌خواهید بهشون چی بگید؟ گفتم: درس‌هایی از قرآن برای مردم عادی! بهش برخورد. گفتم: امروز آبكی‌ترین حرف‌ها رو می‌‌خواهم بزنم. گفتند: آبروت می‌ره. گفتم: به شما ربطی ندارد. رفتم و گفتم كه اینجا دانشگاه تهرانه به من گفتند علمی صحبت كن و روی تخته نوشتم «و بالوالدین احسانا» و گفتم (ب) در بالا والدین به معنای احسان فرزند با دستان خود به والدینش است؛ چون والدین او را آورده یعنی حساب والدین از همه جداست – چه مومن باشی چه كافر- احسان به پدر و مادر بر همه واجب است. آیات در قرآن زمان دارند و احسان كردن به زمان لیسانس و ارشد و دكتری مربوط نمی‌شود.


اگر الف و لام داشت، احسان به معنای احسان مخصوص است و چون بدون الف و لام آمده است شامل هر كاری می‌شود -احسان چهار بار در قرآن آمده و از نظر جغرافیایی در كنار توحید قرار گرفته به این معنی كه بعد از توحید احسان به پدر و مادر واجب است- یكی از راه‌های تربیت و شكستن غرور، سیر و سلوك و خودسازی احسان است كه این تدبر است.


گفتم اساتید، دانشجویان باسوادترین افراد دنیا پهلوی ساده‌ترین كلمات باید ... و این مراسم و كنگره‌ها ... كبریت به شرطی ارزش دارد كه چراغ روشن بشه چراغ غذا را بپزه و اون غذا به بدن شما برسد تا شما یك عمر آدم باشید.


این كنگره‌ها و مسابقات باید سرچشمه حركتی باشد و گرنه می‌شه «دست خواراندن»؛ یعنی زمانی دست آدم می‌خواره، می‌خوارونید و تمام می‌شود؛ یعنی هیچ به هیچ باید تصمیم بگیرد قرآن را از محجوریت در بیاورید؛ این را می‌گن تدبر.
منبع: بولتن
جمعه 8/2/1391 - 12:9
به گزارش خبرنگار برنا، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در سلسله جلسات درسهایی از قرآن با عنوان «آثار انفاق و كمك رسانی» در قسمتی از صحبت‌های خود گفت:« الان داشتم می‌آمدم به من گفتند: مثلاً در شش ماه گذشته هفتاد و پنج هزار طلاق؟ هفتاد هزار طلاق در شش ماه گذشته. خوب یكسال می‌شود 140 هزار تا. چرا باید در جمهوری اسلامی در یكسال 140 هزار طلاق باشد؟ بخشی از این طلاق‌ها برای این است كه دیر ازدواج می‌كنند. پسر 35 ساله شده، 30 ساله. دختر 28 ساله شده، تنه درخت، شاخه كه كلفت شد دیگر پیوند نمی‌خورد، طناب كه شد اینها به هم گره نمی‌خورند. نخ قرقره زود گره می‌خورد. ولی طناب...بعد وقتی پسر سن‌اش بالا رفت، چهار تا رابطه پیدا می‌كند. دختر چهار تا تلفن به او می‌شود. انوقت اینها حواسشان جای دیگر است. وقتی هم به هم نگاه می‌كنند، نمی‌خواهی جای دیگر می‌روم! قبل از تو سی جای دیگر بودم، سی و یكمی می‌روم!

وی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت:متأسفانه مملكتمان یك بیماری عجیبی دارد این است كه خیلی لفت داده می‌شود. الآن یك خانه كه می‌خواهی در ایران بسازی، با فرودگاه مالزی یكجور است. سفیر ما در مالزی گفت: بیا فرودگاه را ببین. ما را مالزی برد دیدیم اوه، چه فرودگاهی! با قطار از این طرف باید آن طرف رفت. یك شهر است. گفت: به نظر شما چند سال این فرودگاه را ساختند؟ گفتم: طبق فرودگاه امام خمینی اگر باشد، باید هشتاد سال باشد. گفت: اینجا را سه ساله ساختند. باور نكردم. بعد ما هم یك خانه می‌سازیم سه سال. یك سال را تقریباً در شهرداری گیر هستیم. می‌شود كارها را... صنعت ما هم همینطور است.

ما صرفه‌جویی نمی‌كنیم. قدیم تنورها كه بود سیخ می‌كردند در سیب‌زمینی، می‌گفتند: شاطر سلام این سیب‌زمینی‌ها را بپز. این می‌انداخت كنار تنور، همینطور كه نان پخته می‌شد، سیب زمینی این هم پخته می‌شد. یك مقداری كارها را جمع كنیم. صرفه‌جویی كنیم در زمان. به جوان‌ها بارها گفتم ولی باید صد بار دیگر هم بگویم كه همه‌ی جوان‌های ایران بشنوند. آقا ورزش را تماشا نكنید. خودت ورزش كن. خسته شدی بلند شو ورزش كن. این نشسته یك كشور دیگر به یك كشور گل می‌زند. چه چیزی گیر تو می‌آید؟ هیچی! مثل اینكه به پولهای بانك نگاه كنیم. (خنده حضار) خوب به تو كه نمی‌دهند. آخر تماشای پول كه برای تو پول نیست. تماشای ورزش تلف عمر است. بله اگر پایت در گچ بود.»

همچنین حجت الاسلام قرائتی گفت:«در خیابانی كه نهضت سواد آموزی است. خیابان دكتر فاطمی، نه تا سالن است. یك سالن حالا سالگرد نهضت سواد آموزی است در همین سالن مراسم می‌گیرند. بعد وزارت كشور است. بعد جهاد كشاورزی است. بعد كانون فكری كودكان است. یك سالن همه مثل یك تابوت همه می‌روند یك ساعت در آن می‌خوابند تمام می‌شود می‌رود. شما حاضر هستید برای هر خانه‌ای یك تابوت، برای هر انسانی یك تابوت، می‌شود از یك سالن چند منظوره ساخت. مهندسین ما سالن‌ها را طبقه‌ی چهارم می‌سازند. قربانت بروم. من مهندس نیستم اما تو كه مهندس هستی این سالن را پایین بساز، درش هم به خیابان باز شود. كه مردم خیابان هم بتوانند اگر از مكه آمدند، افطاری دادند، مراسمی داشتند، عروسی داشتند، خنده‌ای، گریه‌ای، در همین سالن. وقتی سالن می‌سازی، در اداره آن هم طبقه چهارم، این مخصوص كارمندهای دولت می‌شود. كارمندهای دولت هم فقط باید سالروز تأسیس‌شان مثلاً روز آتش‌نشانی است، روز مادر است، روز وقف است، اینقدر سالن بی‌خود ساختیم، خدا می‌داند. اینقدر قرص بی‌خودی، اینقدر كتاب بی‌خودی.»
جمعه 8/2/1391 - 11:55
لوگوی گوگل برای اختراع زیپ (+عکس)

گوگل 132مین سالروز اختراع زیپ را كه موجب پیدایش زیپ‌های كنونی و انقلابی در صنعت لباس شد، جشن گرفت.

گوگل به مناسبت سالروز تولد گیدئون سندباك، لوگوی صفحه ورودی خود را زیپی كرد.

این اقدام تغییر لوگوی گوگل كه در برخی سال‌روزهای خاص اتفاق می‌افتد، این‌بار برای مخترع زیپ به وقوع پیوست و گوگل صفحه جست‌وجوی خود را در دو طرف زیپی كه از وسط آن رد می‌شود قرار داد.

وی كه از توسعه‌دهندگان و مخترعان زیپ به شمار می‌رود در 24 آوریل سال 1880 در سوئد به دنیا آمد و برای ادامه تحصیلات در رشته برق به آلمان و سپس در سال 1905 دیگر بار به آمریكا مهاجرت كرد و یك سال بعد در شركت اتصالات جهانی ایالت نیوجرسی به عنوان مدیر طراح مشغول به كار شد و سرانجام در سن 74 سالگی درگذشت.

او با اختراع زیپی دندانه‌دار و دو ردیفه كه روبروی یكدیگر تعبیه شده بودند، اهرمی (دسته‌ای) را در بالای این ردیف‌ها در نظر گرفت كه دندانه‌های ردیف مقابل را در قسمت خالی پشت سر دندانه مقابل قرار می‌داد و این باعث مستحكم شدن ردیف‌ها می‌شد كه به هیچ عنوان هیچ‌یك از آن‌ها امكان بالا و پایین شدن نداشتند و علاوه بر این سندباك، ماشین ساختی را نیز برای تولید زیپ‌های جدید، اختراع كرد.

 

منبع: ایسنا

پنج شنبه 7/2/1391 - 10:27
آشنایی با 9 کلید میانبر مرورگرها می تواند به سرعت و سهولت کار شما کمک کند.

Ctrl+F
پیدا کردن کردن یک عبارت خاص تو یک صفحه وب!
وقتی دنبال اسم یا عبارت خاصی تو یک صفحه وب هستید لازم نیست با چشم دنبالش بگردید ... اینو بزنید و عبارت مورد نظر رو تو کادر باز شده وارد کنید. اگه اون عبارت تو اون صفحه باشه در کمتر از یک ثانیه براتون پیداش میکنه

F5
خیلی براتون پیش میاد که صفحه رو Refresh کنید؟ به جای بردن موس روی دکمه Refresh کلید F5 رو بزنید

F11
صفحه مرورگرتون کوچیکه؟ کلید F11 رو بزنید تا سایت مورد نظر رو به صورت تمام صفحه ببینید! همین کلید کار خروج از این حالت رو براتون انجام میده

Home/End
این دو کلید گوشه‌گیر بیشتر از اون چیزی که به نظر میان مفیدند. کارشون اینه که شما رو به بالا/پایین صفحه وب ببرند. بعد از دیدن محتوای یک صفحه طولانی در وب لازم نیست کلی اسکرول کنید تا دوباره بالا برگرید کافیه یه بار home رو بزنید!

Ctrl+Mouse Scroll Wheel
گرفتن کنترل و چرخوندن چرخ موس سایز حروف و عکسها رو در صفحات وب تغییر میده و برای خوندن متنهای ریز می‌تونید از این قابلیت استفاده کنید. به جای چرخ موس می‌تونید از کلیدهای + و - هم به همراه Crtl برای این کار استفاده کنید. برای برگشتن به حالت پیش‌فرض Ctrl+0 رو بزنید!

Ctrl+T
برای باز کردن زبانه (Tab) جدید در مرورگرها بیشتر کاربران از روش کند بردن موس روی دکمه new tab استفاده می‌کنند. با این دو کلید می‌تونید همون کار رو سریعتر انجام بدید!

Ctrl+W
برعکس بالایی! کارش اینه که زبانه (tab) فعال رو ببنده!

Ctrl+Shift+T
احتمالا براتون زیاد پیش میاد که یک زبانه (tab) رو اشتباهی ببندید. نگران نباشید! با این کلید میانبر می‌تونید آخرین tab بسته شده رو دوباره باز کنید

Ctrl+Click
با نگه داشتن Ctrl کلیک کردن روی هر لینک اون لینک در زمینه باز میشه بدون اینکه وارد tab مربوط به اون لینک بشید. برای مواقعی خوبه که می‌خواهید یک مطلب رو ببینید اما نمی‌خواهید در همون لحظه بخونیدش!

 

منبع: مشرق

سه شنبه 5/2/1391 - 21:28

دکتر علی شریعتی:

خواستم بگویم فاطمه که دختر محمد است؛ دیدم که فاطمه نیست.

 

خواستم بگویم که فاطمه همسر علی است؛ دیدم که فاطمه نیست.

 

خواستم بگویم که فاطمه مادر حسین است؛ دیدم که فاطمه نیست.

 

خواستم بگویم که فاطمه مادر زینب است؛ باز دیدم که فاطمه نیست.

 

نه؛ این ها همه هست و این همه فاطمه نیست.

 

«فاطمه، فاطمه است»


منبع: http://talangor20.blogfa.com
سه شنبه 5/2/1391 - 10:34

 

یه دوست معمولی وقتی می آد خونت مث مهمون رفتار میکنه

اما

  یه دوست واقعی  در یخچال رو باز میکنه و از خودش پذیرایی میکنه

یه دوست معمولی هرگز  گریه تو رو ندیده...

اما

یه دوست واقعی شونه هاش از اشکای تو خیسه...

یه دوست معمولی اسم کوچیک پدر و مادر تو رو نمی دونه ...

اما

یه دوست واقعی اسم وشماره تلفن اون هارو تو دفترش داره.

یه دوست معمولی یه دسته گل واسه مهمونیت می آره.

اما

یه دوست واقعی زودتر میآد تا تو آشپزی بهت کمک کنه و دیرتر می ره تا به کمکت همه جارو جمع و جور کنه

یه دوست معمولی متنفره از این که  وقتی رفته که بخوابه بهش تلفن کنی ...

اما

یه دوست واقعی میپرسه چرا یه مدته طولانیه که  زنگ نمی زنی؟

یه دوست معمولی ازت میخواد راجع به مشکلاتت باهاش حرف بزنی

اما

یه دوست واقعی ازت میخواد که مشکلاتتو حل کنه.

یه دوست معمولی وقتی بینتون بحثی میشه دوستی رو تموم شده میدونه

اما

یه دوست واقعی بهت بعد از یه دعوا هم زنگ میزنه.

یه دوست معمولی همیشه ازت انتظار داره...

اما

یه دوست واقعی میخواد که تو همیشه رو کمکش حساب کنی....

یه دوست معمولی  این حرف های منو میخونه و فراموش میکنه...

اما

یه دوست واقعی اونو واسه همه و دو باره واسه خودم میفرسته.

سه شنبه 5/2/1391 - 10:26

حتما شما هم از اون دست افرادی هستنید که مدت زیادی را در وب به گشت و گذار می گذرانید! چگونه؟ آیا با موس و کیبورد این کار را می کنید؟

اگر جوابتان مثبت است با covert همراه شوید و این مقاله را بخوانید. حتما سرعتتان بیشتر می شود!

 

1x1.trans چگونه فقط با کیبورد به سرعت وبگردی کنیم؟وقتی در حال تایپ کردن هستنید حتما متوجه شده اید که وقتی نیاز به موس دارید باید دست راست خود را از روی کیبورد بردارید تا بتوانید با موس اسکرول انجام دهید و یا روی نقطه ای کلیک کنید. در حقیقت این عمل هم تمرکز و هم سرعت شما را بسیار پایین می آورد.

در این مقاله چند نکته و روش برای کاهش این جابجایی ها و افزایش سرعت در هنگام وبگردی آموزش داده می شود.

استفاده از میانبرها

بسیاری از سایت ها دارای کلیدهای میانبر برای بخش های مختلف سایت خود هستند. با دانستن این میانبرها می توانید سرعت گردش در آن سایت را در حد بسیار خوبی بالا می برد.

به عنوان مثال Gmail دارای میانبرهای زیادی است. باهم برخی از انها را بررسی و مرور می کنیم:

O برای باز کردن ایمیل

R برای جواب دادن به ایمیل

E برای آرشیو کردن ایمیل

V برای قرار دادن در یک فولدر

یک راه دیگر این است که پس از نصب نرم افزار، تمامی میانبرهای آنرا یادداشت کنیم و در جلوی خود قرار دهیم. همین کار را می توان برای سایت های پراستفاده نیز بکار برد.

استفاده از کروم با کیبورد

با استفاده از پلاگین Vimiumکه بر روی مرورگر کروم نصب می شود می توان ادعا کرد که موس کار خود را از دست خواهد داد! با این کار سرعت شما بطور قابل ملاحظه ای بالا خواهد رفت. برخی از امکانات و خصوصیات بصورت زیر است:

اسکرول کردن در صفحه با j و k

تغییر تب ها با shift+J و shift+k

بستن یک تب با x

کلیک کردن روی یک لینک با f. این یکی از بهترین و موثرترین کارهای Vimium است. کافی است بر روی f کلیک کنید. همه لینک ها با کد مخصوص خودشان نمایش داده می شوند و برای همه کیبورد مخصوص خوشان تعیین می شود

1x1.trans چگونه فقط با کیبورد به سرعت وبگردی کنیم؟

 

آیا واقعا راه حل بهتر از این سراغ دارید؟!!

 

منبع: برسام

دوشنبه 4/2/1391 - 2:16

 

 


به گزارش راسخون به نقل از روزنامه دیلی میل انگلیس، اگر شما جزء کسانی هستید که خوابهای خود را هنگام بیداری به یاد نمی‌آورید، یک راه پیش روی شما است و آن هم این است که ویتامین B۶ زیاد مصرف کنید.

پژوهشگران مرکز تحقیقاتی کیلنیک مایو در آمریکا در تحقیقات اولیه خود دریافتند که مصرف ویتامین B۶ نه تنها به شما قدرتی برای داشتن خوابهای واضح بیشتری می‌دهد بلکه به شما در یادآوری آن‌ها در صبحگاه کمک می‌کند.

بر پایه این گزارش، این باور وجود دارد که همه ما بین ۴ تا ۶ خواب در شب داشته باشیم اما اکثراً به سختی آن‌ها را به ویژه به صورت کلی به یاد می‌آوریم.

این برداشت وجود دارد که ویتامین‌های B۶ موجود در گوشت، غلات سبوس دار، سبزی‌ها، آجیل و موز به یادآوری خواب و وضوح آن‌ها کمک می‌کند اما این برداشت بر یک نظریه استوار بود نه تحقیقاتی دقیق.

تحقیقات کوچکی برای مستند کردن این نظریه صورت گرفت و پژوهشگران به ۱۲ دانشجو مقادیر متنوعی ویتامین B۶ در طول پنج روز دادند.

۴ دانشجو به میزان ۱۰۰ میلی گرم و ۴ دانشجو دیگر به میزان ۲۵۰ میلی گرم ویتامین B۶ دریافت کردند اما به بقیه دانشجو‌ها یک ماده بی‌اثر داده شد.

این تحقیقات نشان داد: افرادی که مقادیر زیادی ویتامین B۶ دریافت کردند؛ میانگین بالایی در خواب‌های واضح داشتند.پژوهشگران معتقدند ویتامین B۶ بود که این تاثیر را ایجاد می‌کرد زیرا اسیدهای آمینه را به یک انتقال دهنده عصبی به نام سرتونین تبدیل می‌کند که مغز را در دوره خواب بیدار نگه می‌دارد؛ دوره‌ای که در آن خواب‌ها واضح‌‌تر هستند.

پژوهشگران معتقدند که مصرف زیاد این ویتامین می‌تواند باعث بی‌خوابی، افزایش فشار خون و حالات ترس شود.

 

منبع: راسخون

چهارشنبه 30/1/1391 - 23:30