تعداد مطالب : 132
تعداد نظرات : 232
زمان آخرین مطلب : 1795روز قبل
مولا علی (ع) :
آرام باش،توكل كن،تفكر كن،آستینها را بالا بزن آنگاه دستان خداوند را می بینی كه زودتر از تو دست به كار شده اند
جمعه 15/3/1388 - 12:42

متن کامل مناظره احمدی نژاد و میر حسین موسوی

نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری بین میرحسین موسوی و محمود احمدی‌نژاد برگزار شد.
در این مناظره، محمود احمدی نژاد، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم ریاست جمهوری گفت: امروز آقای موسوی در مقابل من نیست. سه دولت گذشته در مقابل من است. این سه درگذشته هم از یکدیگر حمایت کردند در واقع اینها با هم بودند.زمانی که دولت تشکیل شد اینها هدفشان ضربه زدن به دولت بود.
احمدی‌نژاد در مناظره تلویزیونی با موسوی اظهار داشت: انتخابات فرصتی برای طرح مباحث به صورت منطقی با هدف هم‌افزایی و تقویت تمام ظرفیت‌ها است.
وی ضمن گلایه از تخریب‌های بی‌سابقه نسبت به دولت اظهار داشت: من باید نسبت به سطح هجمه‌های بی‌سابقه نسبت به دولت گله بکنم.
وی افزود: در طول تاریخ بعد از انقلاب چنین هجمه سنگینی علیه هیچ‌کدام از دولت‌ها وجود نداشته است به گونه‌ای که عده‌ای تصمیم گرفتند به طور هماهنگ و سازمان یافته وارد میدان شده و نسبت به تخریب دولت اقدام کنند و چون در هیچ عرصه‌ای توانایی رقابت با دولت را نداشته‌اند دست به این تخریب‌های گسترده زدند.
وی افزود: کارنامه دولت به اندازه چند دولت قبل بوده بالاخص در عرصه بین‌المللی، که در هجمه‌ها خدمات دولت را منکر شدند و منتقدین به جای ارائه برنامه به تخریب دولت دامن زدند.در این انتخابات به ملت ایران توهین شدو من از این توهین متاثر شدم.
وی افزود: این دولت در خدمت به مردم افتخارات بزرگی را به وجود آورده است.بالاخص در حوزه سیاست خارجی که توانست ملت ایران را عزیز کند.
احمدی‌نژاد افزود: اتفاقی که در خصوص این انتقادها برای دولت رخ داد برای من قابل توجیه نیست. اگر قرار است بفهمیم اعتیاد دراین کشور وجود دارد لازم نیست با بهره‌گیری از بازیگران تئاتر این مساله را بیان کنیم. چگونه است که بعد از
۲۴ سال با وجوداینکه بسیاری از دوستان در عرصه اجرایی بودند امروز متوجه موضوع بیکاری. فقر و رکود در کارخانه‌‌ها شده‌اند. طبیعتاَ مشکلات کشور زیاد است اگر قرار است از مشکلات مردم صحبت شود قطعاَ تمام وقت مناظره برای بیان این مشکلات کفایت نمی‌کند. به گونه‌ای در انتقادها صحبت می‌شود که گویا در گذشته اصلاَ نشانی از بیکاری، اعتیاد و وجود نداشته است.وی افزود: در دیدارهایی که با مردم دارم آنها از من می‌خواهند که از حق آنها و مواضع آنها دفاع کنم. من باید ریشه این فسادها را بگویم. امروز آقای موسوی در مقابل من نیست. سه دولت گذشته در مقابل من است. این سه درگذشته هم از یکدیگر حمایت کردند در واقع اینها با هم بودند.زمانی که دولت تشکیل شد اینها هدفشان ضربه زدن به دولت بود. علت این فشار سنگین به بنده و فشارهای سنگین‌‌تر به یک مساله برمی‌گردد که دراین سه دوره نظام اداری شکل گرفته که از ارزش‌های انقلاب فاصله گرفت. آرام آرام جریانی شکل گرفت که خود را حاکم بر ملت می‌دانست. در انتخابات قبل اینها در مقابل اینجانب صف‌آرایی کردند و در طول این چهار سال تلاش کردند تا دولت را به زمین بزنند. اما خدای متعال کمک کرد تامابه اینجا بیاییم. حتی آقای هاشمی پیامی به یکی از پادشاهان کشورهای همسایه فرستاد که ظرف شش ماه دولت را ساقط خواهد کرد.
نخست وزیر دوران دفاع مقدس نیز در مقابل یکی از مشکلات کشور را عدم تناسب شعارها باعمل عنوان کرد و اظهار داشت: شعارهایی که داده شد بیشتر جنبه اسطوره ‌پردازی و خیال‌پردازی دارد و از پشتوانه علمی برخوردار نیست.
موسوی در مناظره تلویزیونی با محمود احمدی‌نژاد در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه به صورت روش‌مند با ادعاهای احمدی‌نژاد برخورد خواهد کرد، اظهار داشت: بنده دوست داشتم احمدی‌نژاد در کارهای خود موفق شود تا وارد عرصه نشوم. یقیناَ اگر چنین اعتقادی پیدا می‌کردم ترجیح می‌دادم در کار خود باقی مانده و وارد عرصه نشوم.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به سخنان احمدی‌‌نژاد در خصوص خاتمی و هاشمی گفت: خاتمی و هاشمی اشخاص بزرگی هستندکه باید احمدی‌نژاد با خود آنها مناظره کند و آنها پاسخ بدهند.
وی عنوان کرد: همیشه ایران را دوست داشتم. ما دوست داشتیم ایران قدرت اول منطقه در عرصه‌های مختلف و الگویی برای جهان باشد چرا که به همین دلیل انقلاب کردیم.
موسوی با بیان اینکه در حل مسائل کشور و اینکه ایران را به جایگاه واقعی برسانیم دونوع مدیریت می‌توان داشت، ادامه داد: اولین نوع مدیریت به سبک ماجراجویی و رفتارهای نمایشی، خیال‌بافی، خرافه‌گویی، قانون‌گریزی، پنها‌ن‌کاری و سطحی‌نگری است اما روش دوم این است که بر اساس متانت و روش کارشناسی، شفافیت، صداقت، قانون گرایی، دوراندیشی و اعتدال‌گرایی کار کنیم. اگر می‌خواهیم ایران نیرومند و پیشرفته داشته باشیم، مدیریت نوع دوم بسیار بهتر است.
وی در خصوص انگیزه اصلی خود برای حضور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری گفت: من در مورد آینده کشور با این مدیریت حاکم در کشور احساس خطر کردم و در صحنه حاضر شدم.
موسوی یکی از مشکلات کشور را عدم تناسب شعارها باعمل عنوان کرد و اظهار داشت: شعارهایی که داده شد بیشتر جنبه اسطوره ‌پردازی و خیال‌پردازی دارد و از پشتوانه علمی برخوردار نیست.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم به بیان برخی ازمصادیق پرداخت و به آزادسازی ملوانان انگلیسی اشاره کرد و گفت: ملوانان انگلیسی به حوزه آبی ما وارد شده و دخالت کرده‌‌اند که در قبال عمل آنان، نیروهای ما آنها را دستگیر کردند. در ابتدا اعلام کردیم که باید این ملوانان اعدام شوند که بازتاب گسترده‌ای داشت. اما بعد تصمیم گرفتیم تن آنها کت وشلوار کنیم و رئیس‌جمهور که نماینده همه ملت است مانند بدرقه مسوولان خارجی با آنها رفتار و خداحافظی کرد. آیا این عزت ملت ایران را حفظ کرد؟ خیر. عزت ما را مخدوش و سیاست خارجی ما را دچار فراز ونشیب‌های بسیاری کرد.
موسوی به سفر احمدی‌نژاد به عراق اشاره کرد و گفت: در آن سفر اعلام شد که قرار بوده هواپیما را بربایند. این حرف هزینه ایجاد می‌کند؛ چرا که اگر قرار بر ربایش بود باید این کار توسط آمریکایی‌ها می‌شد، در حالی که همین آمریکایی‌ها بنزین هواپیمای ما را تامین کردند و ما نیز به منطقه خضراء که تحت نظارت آنان بود، رفتیم بعد با سربازان آمریکایی هم عکس گرفتیم.
وی گفت: با واسطه شنیدیم که برای سفر به عربستان پیام دادیم که ما را دعوت کنند بعد آمدیم از زبان رئیس‌جمهور علیه وزیر خارجه آن صحبت کردیم. ما باحساب چه کسی این کار رامی‌کنیم.
وی به سیاست خارجی احمدی‌نژاد اشاره کرد و گفت: سیاست خارجی دولت نهم عزت ملت را مخدوش و به آن لطمه زد و تنش وسیعی را ایجاد کرد.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به مساله هولوکاست اشاره کرد وگفت: آمدیم این موضوع را مطرح کردیم و بعداز آن شاهد هزینه‌ها و خسارت‌های بسیاری بودیم تا جایی که مصوبه‌ای مبنی بر اینکه سخن گفتن از این موضوع جرم است،صادر شد.
موسوی به سفر ونامه‌های احمدی‌نژاد به رئیس‌جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: چرا به آنها نامه می‌نویسیم و از طریق رئیس‌جمهور سوئیس قبل از انتخابات آمریکا به اوباما نامه می‌دهیم که می‌خواهیم با آمریکا مذاکره و مسائل راحل کنیم.
محموداحمدی‌نژاد در واکنش به انتقاد میرحسین موسوی در خصوص نحوه آزادی ملوانان انگلیسی گفت: آقای بلر در این خصوص رسماَ نامه داد و از ما عذرخواهی کرد و قول داد سیاست‌های ما عوض خواهد شد و آزادی ملوان‌های انگلیسی یکی از زیباترین کارهای جمهوری اسلامی بود.
وی همچنین درخصوص مساله عربستان که مورد اشاره میرحسین موسوی بود نیز گفت:‌ سفر مورد اشاره یک سفر سیاسی نبود و خوب بود شما از جریان آن سفر اطلاعات کافی می‌داشتید.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم همچنین در خصوص مساله هولوکاست نیز گفت: آقای موسوی مطالبی درخصوص هولوکاست مطرح می‌کند که منطبق با واقعیت نیست و جالب آنکه رابطه ایران با عربستان در دوران آقای موسوی قطع شد و در زمینه فلسطین بهتر است ایشان ذهنشان را به مواضع خودشان در زمان تصدی نخست‌وزیری ببرند که می‌گفتند باید نیروی نظامی برای فلسطینی‌ها بفرستیم تا درمقابل اسرائیل بایستد وایشان اعلام کردند که باید اسرائیل از صحنه روزگار محو شود.
وی بابیان اینکه امام هیچ‌گاه قبول نداشت که در مقابل زورگویان کوتاه بیاییم در زمینه مساله هسته‌ای گفت: در دوره‌های پیشین تمام فعالیت‌های هسته‌ای تعطیل شد و پروتکل الحاقی بدون مصوبه مجلس و خارج از قانون اساسی تصویب شد به گونه‌ای که ماموران آژانس می‌توانستند آزادانه از هر نقطه‌ای از فعالیت‌های هسته‌ای بازدید کنند. درحالی که این موضوع حتی مغایر با
npt نیز بوده است.
احمدی‌نژاد مدعی شد: قطعنامه‌های شورای حکام بسیار مهم‌تر از قطعنامه شورای امنیت است و در دولت قبل، هفت قطعنامه شورای حکام علیه ایران صادر شد و قطعنامه شورای حکام بار حقوقی بیشتری نسبت به قطعنامه شورای امنیت دارد.
وی خطاب به موسوی گفت: در سعد‌آباد و پاریس چه گذشت؟ درحالی که ما امروز هسته‌ای شده‌ایم و
۷۰ هزار سانتریفیوژ در حال گردش است.
احمدی‌نژاد بابیان اینکه جورج بوش در دولت آقای خاتمی گفته است که به دنبال براندازی ایران است، گفت: اما وی در اواخر دوران خود گفت دیگر به دنبال براندازی نظام نیست ودر همان زمان نیز ایران را محور شرارت قرار داد.
وی با مخاطب قرار دادن موسوی گفت: شما می‌گوئید آبروی ایران در این دولت رفت. من تعجب می‌کنم و بهتر است شما به سفر خارج از کشور بروید و ببینید چطور ملت‌ها از شما استقبال می‌کند. شمادردوره خودتان چه مقدار سفر خارجی رفته‌اید البته نمی‌گویم که دوره شما در سیاست خارجی دوره ذلت بوده است.
احمدی‌نژاد همچنین مدعی شد: در زمان آقای هاشمی
۵/۴۹ درصد استقراض خارجی داشتیم و بحران‌های اجتماعی بسیاری در آن زمان شهرهای ما را در برگرفته بود. و افراد زیادی نیز کشته شدند. در آن زمان شما احساس شرمساری نمی‌کردید. در ۱۸ تیر جریان برانداز شروع کرد برای گرفتن شهر تهران و می‌خواستند انقلاب را به زمین بزنند و انقلاب مخملی راه بیاندازند و شما در آن زمان نگران نشدید. در مجلس ششم عده‌ای تحصن کرده‌ و در همان زمان با کنگره آمریکا تماس گرفتند آیا شما درآن زمان نگران نشدید. ولی امروز می‌گویید هولوکاست موجب آبرو ریزی ما شده است در حالی که سیاست خارجی دولت از متن مردم و در خط امام و عزت‌‌آفرین بوده است.
احمدی‌نژاد خطاب به موسوی یادآور شد: در دولت قبل فردی مقاله‌ای نوشت و مدعی شد دوران امام تمام شده است و دولت وقت نیز از آن مقاله‌نویس حمایت کرد و شما سکوت کردید ولی الان می‌گوئیددولت فعلی از خط امام منحرف شده است.
احمدی‌نژاد در واکنش به ادعای میرحسین موسوی اظهار داشت: آقای موسوی اطلاعاتی را بیان می‌کنید که از آن بی‌اطلاع هستید. دانشجویان ستاره‌دار از کجا درآمد که آن را به این دولت منتسب می‌کنید. دانشجویان ستاره‌دار از زمان معین و از سال
۸۰ آغاز شد. آنها آمدند و به دانشجویان کارشناسی ارشد یک ستاره و دوستاره دادند. یک ستاره برای دانشجویانی بود که پرونده‌هایشان ناقص بود و دو ستاره‌ها مربوط به دانشجویانی بود که در کمیته انضباطی پرونده داشتند. این موضوع در زمان وزارت معین وضع و در سال اول این دولت نسخ شد. به جایی که شما به دوستان خود انتقاد کنید به ما انتقاد می‌کنید.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم به وضعیت نشر کتاب اشاره کرد وگفت: در مورد کتاب بنده هم با شما هم‌نظرم و در همین رابطه به وزیر ارشاد خود نیز تذکر دادم. آمارها نشان می‌دهد که دردوره ما تعداد کتاب‌های منتشر شده کمتر از دوره‌های گذشته بوده است.
وی اظهار کرد: در دوره شما تنها یک روزنامه منتقد بود که هفته‌ای یکی دو روز نقد اقتصادی می‌نوشت. آیا یادتان است چه فضایی برایش ایجاد کردید. خود شما چند بار علیه آن روزنامه صحبت کردید و گفتید که آنان درخط دشمن هستند در خط دشمن بوده و ضد انقلاب کار می‌کنند، در حالی که گزارش آن روزنامه بر اساس گزارش برنامه و بودجه بود.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه موسوی در سخنرانی‌هایش وی را به دیکتاتوری متهم کرده است، گفت: کجای این دولت دیکتاتوری است. در زمان هاشمی تنها یک روزنامه منتقد بود و در زمان خاتمی نیز کسی جرات نقد را نداشت.
وی به سخنرانی فائزه هاشمی در همایش دوم خرداد اشاره کرد و گفت: دختر هاشمی در جلسه‌ای که همسر شما به همراه خاتمی درآن حضور داشت اعلام کردکه دوره اصلاحات ادامه راه سازندگی است که با روی کار آمدن این دولت بامشکل مواجه شده است گویا اشرافیتی که پایه‌گذاری کرده قرار است، موسوی ادامه دهد. حالا شما نیز به حمایت از هاشمی افتخار می‌کنید.به نظر‌ می‌رسد صحنه‌گردان اصلی این ماجرا هاشمی است.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه در طول دولت نهم
۳۲۰ هزار تیتر توهین‌آمیز نسبت به دولت منتشر شده است،ادامه داد: شما دولت را به بی‌قانونی و دیکتاتوری متهم کردید. دوره خودتان یادتان است. برخلاف قانون اساسی حداقل اختیارات ریاست جمهوری رانیز گرفتید و به دلیل اختلاف‌نظری که بر سر وزرا داشتید از امام کمک گرفتید. یک بار نمایندگان به شما رای منفی به صورت مخفی دادند.
موسوی: در آن زمان امام در داخل کشور اجماعی ایجاد شد تا به جنوب لبنان نیرو بفرستیم و شهید همت مسوولیت را به عهده گرفت اما وقتی امام متوجه شد اعلام کرد، راه قدس از کربلا می‌گذرد این یعنی ابتدا به جنگ خود بپردازیم.
بحث ما با دولت این است که نظام تصمیم می‌گرد که خود را با هنجارهای بین‌المللی سازگار کند و درمورد مساله فلسطین اعلام می‌کند تمامی مردم فلسطین باید در مورد سرنوشت خود تصمیم بگیرند. این تصمیم با هنجارهای بین‌المللی سازگار است اما وقتی فردی به افراط و تفریط می‌آفتد، مردم در این مصیبت می‌افتند. عرض من این است که در اجلاس دوربان سوئیس هنگامی که اروپا به خاطر کشتار غزه رابطه‌اش با اسرائیل رو به وخامت بود، به خاطر اشتباه پشت سر اسرائیل قرار گرفت و موسسه آی‌پک را نیز این سیاست را به نفع اسرائیل ارزیابی کرد. ما نباید خیال‌بافی کنیم آیا وزارت خارجه و کارشناسان آن این رفتار را تائید می‌کند که من دراین زمینه نمونه زیاد دارم. در مورد هولوکاست موضع می‌گیریم اما معاون رئیس‌جمهور ملت اسرائیل رادوست خود می‌دارد این اظهارنظرها موجب اینگونه تفریط‌ها می‌شود. این اظهارنظرها تفریط است که شبیه آن را داریم.
مردم نتیجه این سیاست‌های شما را در زندگی روزمره می‌چشند و ما شاهد بی‌اعتبار شدن گذرنامه‌ها هستیم. آیا یک دولت نباید در این رابطه در این مورد مسوولیت داشته باشد، متاسفانه دولت بسیار بی‌اعتنا است و مردم از این افراط‌کاری‌ها می‌سوزند.
آقای هاشمی مرد بزرگی است که نقاط ضعف و قوت دارد پس انقدر این را به ما نگوئید و سه فکر را در مقابل هم قرار ندهیم. خاتمی آدم کمی نیست. در سطح داخل و جهان مطرح است و می‌توانند با شما صحبت کنند و الحمدالله صدا و سیما در اختیار دوستان است. پس آنها به من ربطی ندارد پس سیاست شما باعث لطمه‌دار شدن حیثت شیر غرآن ایران شد و آن را در بند کرد. در مورد همبستگی ملی چه کار کردید؟ چه بلایی سر محیط دانشگاه آوردید؟ آنها را ستاره‌دار کردید؟ دولت باید به تعهدات خود مقید شده باشد؟ تیراژ کتاب‌ها را اعلام کنیم؟ متاسفانه اقدامات دولت دردناک است. یک انتشاراتی چند جلد کتاب منتشر می‌کند اما شما با جلوگیری از نشر کتاب‌ها، آنها را ورشکست می‌کنید. علت مقابله هنرمندان با دولت چیست؟ به رابطه دولت و روحانیت نگاه کنید؟ چرا این رابطه بد شده؟ چرا در سوالات آموزش و پرورش شما به پیامبر توهین شده؟ آیا دولت در این رابطه فکر کرده است؟ تمامی این اقدامات برخلاف فرمان هشت ماده امام است و شما مردم را خودی را غیر خودی می‌کنید.
آقای کردان هم یکی از همان است حالا یکی از آنها را پیدا کردند و روی آن انگشت گذاشتند من در مجلس گفتم مدرک را بگذارید کنار وعملکرد را بیاورید. راجع به کسی که می‌گوید صدها میلیارد تومان پول دارند. وی در دوره هاشمی وخاتمی پولدار شده است. در همان دوره زمانی که پول دار بود من به او گفتم بگذار کنار آمد.
آقای صفایی فراهانی هم در دولت شما پول دار شدند. پسران آقای هاشمی چه می کنند؟ آقای ناطق چطور زندگی می‌کند؟ پسرش چطور میلیاردر شد؟ کارخانه رشت الکتریک را یکجا به برخی دادند. دادند به آقای کرباسچی و همسرشان و آقای قبه با کارخانه‌ای در مزایده نبوده، صاحب شدند، زمین را از بیخ کندند و صاحب زمین شدند. پرونده استات اویل که پشت پرده‌اش پسر آقای هاشمی است، یک نفر در این قضیه دادگاهی شد،‌ حامی او شدند و فراری‌اش دادند به خارج از کشور. بسیاری از مدیران در دوره خاتمی زمین‌های چند صد هکتاری به نام خودشان زدند. همان مدیرانی که زمین مفتی گرفتند‌،‌ الان از شما حمایت می‌کنند. ما می‌دانیم که چه کسانی پول ستاد شما را می‌دهند؟ پرونده همسر خودتان را دیده‌اید؟‌ مدرکش غیرقانونی است؟ به طور همزمان در دو رشته فوق‌لیسانس گرفته است و بعد مدرک دکترای غیر‌مرتبط گرفت.
موسوی گفت: یکی از مشکلاتی که در صحبت کردن با احمدی‌نژاد مشخص است، غیرعادی بودن سخنان وی است که به طور مثال از دیوان عدالت اداری می‌خواهد یک مصوبه‌ای را لغو کند.
در واکنش به این سخن، احمدی‌نژاد گفت که “غیرقانونی بوده است” و موسوی به وی گفت: شما نباید در وقت من وارد شوید، همین روحیه شما که در حال حاضر پیداست و در صدا وسیما و رجانیوز می‌‌دانیم چه کسانی هستند و چگونه عمل می‌کنند.
وی گفت:‌ آیا این راه برخورد با دیوان عدالت اداری، مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام است؛ جائی که ریش‌سفیدهای نظام در آنجا نشسته‌اند، جایی که مشروعیت خود را از قانون اساسی و رهبری می‌گیرد. آیا به این ترتیب می‌توان مسأله کشور را اداره کرد، در مواردی که روشن است باید به گونه‌ای عمل کنیم که اولاَ بگوییم به سمت این برویم که اشتباه کرده‌ایم.
موسوی اظهار کرد: ایشان می‌گویند که چرا می‌گوئید من دیکتاتور هستم، من این را نگفتم؛ اما این روش قطعاَ به دیکتاتوری می‌انجامد و اینکه رأی خود را به رأی تشخیص مصلحت ارجحیت دهید.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم به اعلام اسامی افراد از سوی احمدی‌نژاد اشاره کرد وگفت: شایسته یک مسؤول دولت نیست که کسانی که در قوه قضائیه را محکوم نشده‌اند نام ببرد؛ چرا که مطرح شدن نام آنها جرم است. ما از آنها نام می‌بریم در حالی که آنها قدرت دفاع از خودشان داشته باشند. شما افکاری را مورد حمله و هجوم قرار می‌دهید که در این صحنه حضور ندارند و آن را قاطی سرنوشت من می‌کنید. گویا موردی از من نداشتید که آمده‌اید مرا وصل به دو دولت قبل کردید. اگر نخواهم از آنها دفاع کنم واقعاَ به آنها حق می‌دهم که از دست شما عصبانی باشند. مردمی که این صحنه را می‌بینند، این صحنه را از رئیس‌جمهور خود نمی‌پذیرند.
وی ادامه داد: شما فکر نمی‌کنید که هاشمی یا خاتمی در این مملکت چه کارهایی انجام دادند؟ شما حداقل به عنوان یک شهروند باید به آنها حق دهید در جایی که نمی‌توانند از خود دفاع کنند، در جمع
۵۰ میلیونی که حداقل امروز مردم این صحنه را می‌کنند شما آنها رامتهم و اسم خانواده آنها را نام می‌برید.
موسوی گفت: قوه قضائیه در جهان معنایش این است که وقتی کسی را محکوم می‌کند، به معنای این است که بقیه ملت بری هستند. این یک اصل اسلامی است.
وی با بیان اینکه شما از ابتدای کار خود اعلام کرده‌اید که در کشور هزاران مفسد وجود دارد که پرونده آنها را باز و نامشان را اعلام خواهید کرد، گفت:‌ رئیس بانک پارسیان را اینگونه لجن‌‌مال کردید و بعد آن رامشاور خود کردید. اینها گناه دارند و ما مسلمان هستیم و نمی‌توانیم همینطور نام افراد را اعلام و متهم کنیم.
موسوی با بیان اینکه هر کسی از ما حمایت ‌کند، از آن استقبال می کنیم، ادامه داد: دلیلی بر عدم استقبال وجود ندارد، ما از همه ملت استقبال می‌کنیم که از من حمایت کنند تا رأی بالا بیاوریم و تغییر ایجاد کنیم.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم در واکنش به اقدام احمدی‌نژاد مبنی بر نشان دادن مدرک تحصیلی دکتر زهرا رهنورد گفت: ایشان عکس خانم بنده را می‌گیرد که این کار را کرده است، این کار را کرده. ایشان مهم‌ترین روشنفکر زن این کشور است و
۱۰سال برای دکترای علوم سیاسی زحمت کشیده که مدارک و اسناد آن موجود است اما سایت‌های مرتبط با شما علیه وی جوسازی کردند. افتخارش این است که هم فوق‌لیسانس رشته هنر و هم ‌فوق‌لیسانس و دکترای علوم سیاسی دارد.وی با بیان اینکه آمده‌ام تا این روحیه را عوض کنم، گفت: این موضوع برخلاف فرمان هشت ماده‌ای امام است و این حالت پرونده‌سازی و سیاه کردن پرونده‌ها را محکوم می‌کنم.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم با اشاره به سخنان احمدی‌نژاد مبنی بر اینکه ستاره‌دار شدن دانشجویان مربوط به زمان معین است، گفت: به ستاره‌‌دار کردن دانشجویان در زمان وزارت معین کاری نداریم اما فکر نمی‌کنم در آن موقع این‌گونه دانشجویان دستگیر و کتک زده می‌شدند.
احمدی‌نژاد در واکنش به این سخنان میرحسین گفت که این چه حرفی است که می‌زنید که موسوی پاسخ داد: شما نباید در وقت من دخالت کنید. ما می‌خواهیم عادلانه برخورد کنیم. بنده
۴ سال در مورد شما صحبت نکردم. وقتی از نظر وظیفه، کارد به استخوانم رسید و دیدم که شما کشور را به خطر می‌اندازید، وارد عرصه شدم.
وی ادامه داد: بنده در برنامه‌های آینده مسائل اقتصادی را مطرح می‌کنم که شما با چه روشی کشور را اداره می‌کنید. همان انحلال شورای پول واعتبار عملاَ بانک‌ها را به حیاط خلوت شما تبدیل کرده است.

وی مدیریت هیجانی، بی‌ثبات، نمایشی، شعاری و خرافه‌گرایی را از سیاست‌های مدیریتی دولت نهم عنوان کرد و گفت: بنده ۴ سال است که می‌شنوم اسرائیل، فرانسه و آمریکا در حال فروپاشی است. بر اساس همین سیاست خارجی را تدوین می‌کنیم که بی‌شک به بیراهه می‌رویم.
موسوی یکی دیگر از سیاست‌های مدیریت این دولت را خودمحوری و قانون‌گریزی عنوان کرد و گفت: اگر انسان خودمحور نباشد قانون‌گریزی نمی‌کند و از راه قانونی مشکلات را حل می‌کند. بنده اعتقاد دارم خسارت‌هایی که در این
۴ سال دیده‌ایم خسارت‌های بسیار سنگینی است که همه اینها توجیه‌گر حضور من هستند.
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم در پایان سخنان خود مردم را به عمیق‌بودن و بازگشت به ارزش‌ها دعوت کرد وگفت: مردم را خوار کردن، با یک نامه آنها را به دنبال ماشین خود کشیدن، روش کار نیست و باید برای مردم تولید و کار ایجاد کنیم وصنعت خود را تقویت کنیم نه اینکه برنج باسماتی، رشت را فراگیرد. ما باید حداقل عرق ایرانی داشته باشیم که بگوییم تحقیر‌آمیز است که صنعت کشاورزی و فرهنگ‌ ما در کنار این همه نابسامانی‌ها قرار گیرد.

 
جمعه 15/3/1388 - 12:39

سلام

مناظره دیشب اقایان موسوی و رضایی مناظره نبود. مصاحبه بود.

اولش كه با یك نامه مظلوم كرایانه موسوی شروع شد و باز هم تابلو بود كه حرف های خودش نیست و كسی دیكر برای او نوشته است .

سوالهایی كه از سوی رضایی مطرح می شد  جواب بیشتر انها را موسوی نوشته شده روی بركه داشت. واز رو می خواند با این حال در ر بعضی از جاهایش تبق می زد.و وقتی كه هم از روی كاغذ نمی خواند باز هم از واژه نامحسوس چیز استفاده می کرد .

به قول یک از دوستان رضایی در 2 مناظره 4 امتیاز کسب کرد. کروبی در یک مناظره 1 امتیاز . احمدی نژاد در یک مناظره 3 امتیاز و موسوی در 2 مناظره صفر امتیاز کسب کرده اند.

نظر شما چیه؟
جمعه 15/3/1388 - 12:0
به دلیل پیروزی غرور آفرین آقای احمدی نژاد

الان جاشه که همه بلند فریاد بزنیم

الله اکبر

الله اکبر

الله اکبر

 
پنج شنبه 14/3/1388 - 0:57

ای مردم حالا قضاوت كنید .

ای خدا . یا صاحب زمان خودت مراقب خادم مردم باش . امید مردم به این مرد است.

ای مردم خودتون شاهد بودین دیدید  حق با كیه . خدا رو شكر ماهیت كسانی كه شال سبز را بر نیزه كرده بودن اشكار شد.

فقط برید برای سلامتیش دعا كنید همین

در خانه اكر كس است یك حرف بس است

پنج شنبه 14/3/1388 - 0:30

مناظره ای گریز ناپذیر !

 

اضطراب در اردوگاه اصلاح طلبان

 

ترس از بازگشایی پرونده ها

 

فقط تا چند ساعت تا طوفان 22:30

 

توصیه مشاوران به موسوی : جوسازی وحاشیه پردازی

 

و خدا کفایت می کند بندگان صالح خویش را

 

چهارشنبه 13/3/1388 - 21:7

انتقادات هاشمی از موسوی در گذشته معیار داوری حامیان موسوی می باشد

 دبیر كل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت : طرح دیدگاههای انتقادی آقای هاشمی رفسنجانی در سال 68 تا 69 می تواند قرینه داوری کسانی که می خواهند به میر حسین موسوی رای دهند قرار گیرد.  حبیب الله عسگر اولادی اظهار داشت : ما نباید اقتداری که در سایه پایداری دولت نهم و ملت در برابر زیاده خواهی عالم به دست می آوریم را فراموش کنیم . وی با بیان اینکه یک جریان در داخل و خارج پروژه ( نه ) به احمدی نژاد را مدیریت می کند که سبب پشتیبانی قدرت های زورگوی عالم از این موضع است ،گفت : به هر حال احمدی نژاد توکل بر خدای متعال دارد بنابراین همان دستی که از آستین ملت در انتخابات دوره نهم بیرون آمد و او را در کرسی خدمت نشاند ، اگر ما از روی صدق و اخلاص عمل کنیم می توانیم به فضل الهی در این مورد امیدوار باشیم.
چهارشنبه 13/3/1388 - 18:41

تجمع دانشجویان در اعتراض به تخریب احمدی نژاد توسط نزدیکان هاشمی

 جمعی از دانشجویان در اعتراض به تخریب های صورت گرفته علیه محمود احمدی نژاد از سوی نزدیکان هاشمی رفسنجانی ، در مقابل مجمع تشخیص مصلحت نظام تجمع اعتراض آمیزی برگزار می کنند . این تجمع ساعت 17:30 امروز چهارشنبه 13 خرداد در مقابل دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، واقع در خیابان ولی عصر ، بالاتر از خیابان امام خمینی (ره) آغاز خواهد شد
چهارشنبه 13/3/1388 - 14:34

شمشیر ز رو بسته جهاد آمده اند!

 

انگار به جنگ عدل و داد آمده اند

 

اینان هدف از قیامشان رهبر ماست

 

با حمله به احمدی نژاد آمده اند

 
چهارشنبه 13/3/1388 - 0:33

از نسل گل و نژاد فروردینی

 

مانند بهار، سبز و عطر آگینی

 

تو بوی شلمچه می دهی ای گل من

 

چون باکری و همت و زین الدینی

 
چهارشنبه 13/3/1388 - 0:33