تعداد مطالب : 572
تعداد نظرات : 1374
زمان آخرین مطلب : 2815روز قبل
در یك پژوهش جدید، دانشمندان ردپای ژنی را كه با تولید تارهای موی انسان در ارتباط است در مارمولك‌ها و مرغ‌های امروزی كشف كردند.
به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این دانشمندان دریافتند در حالی كه مارمولك‌ها و مرغ‌ها در عصر حاضر فاقد مو هستند، اما ناخن پنجه‌های آنها حاوی پروتئینی است كه شبیه به پروتئین موجود در تار مو، ناخن انگشتان دست، ناخن انگشتان پا و یا سطح زبان و میان غده تیموس می‌باشد.
از آنجا كه حد مشترك پستانداران، پرندگان و خزندگان قبل از پیدایش نخستین دایناسورهای واقعی می‌زیسته‌اند، لذا به نظر می‌رسد كه هم دایناسورها و هم انسان‌ها ژنهای مسوول موی انسان و پنجه جانداران را به ارث برده‌اند.
این پژوهش از سوی متخصصان دپارتمان درماتولوژی در دانشگاه پزشكی وین صورت گرفته است.
ساختار مو و ناخن انسان‌ها نیز نشاندهنده وجود اشتراكات ژنی بین ما، دایناسورها و سایر مخلوقات است.
مشروح این تحقیقات در نشریه پیشرفت‌های آكادمی ملی علوم آمریكا منتشر شده است.
سه شنبه 28/8/1387 - 20:10
سرویس اخبار خارجی ایتنا - شرکت AMD نزدیک یکسال بعد از ورود چیپ‌های 45 نانومتری اینتل، اعلام کرد نسل جدیدی از پردازنده‌های Opteron چهار هسته‌ای خود را مخصوص سرورها عرضه می‌نماید.
AMD پس از مشکلاتی که بر سر معرفی چیپ بارسلونا متحمل گردید اینک و تا زمان عرضه چیپ جدید که «شانگهای» نام دارد صبر کرد.
این چیپ چهار هسته‌ای معرفی شده است زیرا هر هسته بطور مستقل بعنوان یک ابزار پردازشی مجزا بر روی همان چیپ عمل می‌کنند.
به گفته AMD چیپ شانگهای از لحاظ مصرف انرژی دارای کارائی بالائی بوده و برای مثال بخش‌های مختلف موجود بر روی چیپ در زمانی که درحال فعالیت نباشند بطور خودکار خاموش می‌شوند.
این حالت حتی در مواقعی که این عدم فعالیت بسیار کوتاه باشد نیز اتفاق می‌افتد.
شانگهای برای کار با نرم‌افزارها و سیستم‌های مجازی‌سازی بهینه‌سازی شده است.
بنا بر اعلام AMD در حال حاضر دو نسخه از این چیپ در دسترس کاربران می‌باشد و نسخه‌های پیشرفته‌تر نیز در آینده نزدیک به جمع این خانواده دو نفره خواهند پیوست.
IBM, Hewlett-Packard, Sun Microsystems و Dell جزو 25 تولیدکننده‌ای هستند که در سه ماهه چهارم امسال سیستم‌های خود را مجهز به این چیپ وارد بازار خواهند نمود.
سه شنبه 28/8/1387 - 20:9
آژانس بین‌المللی انرژی: منابع نفت و گاز جهان ‪ ۴۰‬سال دیگر به پایان می‌رسند
براساس پیش بینی آژانس بین‌المللی انرژی، منابع نفت و گاز فقط تا ‪ ۴۰‬سال دیگر انرژی جهان را تامین خواهند كرد. به گزارش ایرنا، دویچه وله (صدای آلمان) گفت: آژانس بین‌المللی انرژی هم سرانجام پایان پذیری منابع نفت و گاز را جدی گرفت، زیرا در گزارش این آژانس كه دو روز قبل در لندن منتشر شد، پیش بینی می‌شود كه نیاز جهان به انرژی تا سال ‪ ،۲۰۳۰‬با توجه به رشد فزاینده اقتصادی در هند و چین و افزایش تقاضا در خاورمیانه، تا ‪ ۴۵‬درصد رشد كند. هم زمان تولید دی اكسید كربن هم ‪ ۴۵‬درصد افزایش می‌یابد. البته در گزارش امسال، هم چون سال‌های گذشته، تاكید شده كه منابع فسیلی، هم چنان مهم ترین منبع تامین انرژی در دهه‌های آینده خواهند بود. گزارش یادشده پیش بینی می‌كند كه با منابع موجود می‌توان نیاز انرژی تا ‪ ۴۰‬سال آینده را تامین كرد، زیرا منابع سوخت زیرزمینی كشف شده در جهان، تنها از سال ‪ ۱۹۸۰‬تاكنون، دو برابر شده اند.
سه شنبه 28/8/1387 - 20:9
 رییس هیات مدیره انجمن سنگ: كیفیت تولیدات داخلی در حد محصولات اروپایی است
در صورت اجرایی شدن طرح مسكن مهر، بازار بالقوه‌ای برای صنعت سنگ داخلی ایجاد شده و این بخش از ركود نسبی خارج خواهد شد. اكبر زنگنه رییس هیات مدیره انجمن سنگ ایران در گفتگو با ایسنا، با بیان این مطلب افزود: ركود نسبی بازار سنگ ساختمانی از سه ماه گذشته آغاز شده و روز به روز در حال افزایش است؛ به گونه‌ای كه به دلیل وابستگی كامل این صنعت به ساخت و ساز، با فاصله‌ای ركود ساخت و ساز به بخش‌های پایین دستی مانند سنگ ساختمانی نیز می‌رسد.
وی خاطرنشان كرد: در بخش خارجی نیز عمده‌ صادرات سنگ كشور به صورت خام و به كشورهای چین و ایتالیا انجام می‌شد كه عطش شدید چین بعد از پایان المپیك فروكش كرده و به دلیل بحران جهانی، كشورهای اروپایی وایتالیا نیز خرید خود را كاهش داده‌اند. به گفته او هر زمان كه طرح مسكن مهر وارد فاز اجرایی شود، حدود شش تا 9 ماه بعد از آن تقاضای سنگ داخلی افزایش یافته و بازار داخل رونق خواهد گرفت. در شرایط فعلی برخی كارخانه‌ها كاهش نیرو داشته و مقدار كلی تولیدات نیز كاهش یافته است. رییس هیات مدیره انجمن سنگ ایران درباره كیفیت سنگ‌های ساختمانی تولید داخل گفت: در دو سه سال اخیر به دلیل رونق ساخت وساز، بازار داخل قوی‌تر شده و به دلیل آن‌كه مشتریان آمادگی خرید كالاهای با كیفیت‌تر را پیدا كرده‌اند، كارخانه‌ها نیز با افزایش كیفیت محصولات بهتری را تولید كرده‌اند. وی افزود: كارخانه‌ها در چهار پنج سال اخیر ماشین آلات جدیدی را وارد كشور كرده‌اند كه به تدریج وارد مدار تولید شده و كیفیت سنگ تولیدی افزایش یافته است. زنگنه تصریح كرد: كیفیت سنگ فرآوری شده داخلی با سنگ‌های چینی و اروپایی نیز برابری كرده و تنها قیمت تمام شده محصولات داخلی بیش از سنگ‌های خارجی است كه موجب عدم رقابت پذیری می‌شود. وی درباره علل بالا بودن قیمت تمام شده سنگ‌های ساختمانی تولید داخل تصریح كرد: ورود سنگ به بازار ایران تا اواسط سال 1381 ممنوع بوده و بازار داخلی همواره غیر از ركودهای مقطعی ساخت و ساز، رونق داشت و در نتیجه در بازار غیر رقابتی آن زمان، توجه چندانی به قیمت تمام شده نمی‌شد. او دلیل دیگر بالا بودن قیمت تمام شده سنگ‌های ساختمانی را تولید داخل و مشكلاتی دانست كه در كل صنعت كشور وجود داشته و موجب بالا بودن قیمت تمام شده تمام محصولات وعدم رقابت‌پذیری با بازارهای جهانی شده است
سه شنبه 28/8/1387 - 20:9
به منظور كاهش خطرپذیری، ایجاد هماهنگی، وحدت رویه در مدیریت مخاطرات و مدیریت بحران گاز و نظر به ضرورت مقاوم سازی و نوسازی خطوط، تأسیسات و تجهیزات شبكه گاز رسانی شهر تهران، توافق‌نامه‌ای بین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و شركت گاز استان تهران به امضا رسید. به گزارش خبرگزاری فارس، در این توافق‌نامه، هماهنگی و همكاری دو جانبه در خصوص پروژه‌های مطالعاتی و اجرایی حوزه مدیریت ریسك و كاهش خطرپذیری و مدیریت بحران گاز شهر تهران از جمله مقاوم‌سازی و ایمن‌سازی ساختمان‌ها و تأسیسات و شبكه گاز شهر تهران پیش‌بینی شده است.
همچنین همكاری و هماهنگی به منظور تدوین راهكار مناسب جهت تأمین سوخت دوم شهر تهران در مواقع اضطراری و بحران‌های مختلف با اولویت مراكز حیاتی، حساس و مهم و نیز برنامه ریزی و هماهنگی در ایمن‌سازی و پایدارسازی شبكه گاز تهران در برابر زلزله و دیگر مخاطرات از جمله بندهای دیگر این توافق‌نامه به شمار می‌آید. فراهم آوردن بستر همكاری‌های علمی و فنی جهت تدوین راهكارهای مقاوم سازی و نوسازی شبكه و تأسیسات و ساختمان‌های موجود و همچنین همكاری و مشاركت در مورد تدوین برنامه های جامع كاهش خطرپذیری شبكه و تاسیسات گاز شهری تهران ناشی از بحران‌های غیرقابل پیش‌بینی سالانه از دیگر بندهای این توافق‌نامه است كه به امضای مازیار حسینی، جانشین ستاد مدیریت بحران شهر تهران و رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و یعقوبعلی حسین نیا، مدیر عامل شركت گاز استان تهران رسید. به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، به منظور ایجاد وحدت رویه و ایجاد زمینه اجرای مفاد توافق نامه «كمیته اجرایی مدیریت بحران گاز شهر تهران» تشكیل می‌شود كه اعضای كمیته اجرایی آن شامل معاون پیشگیری و كاهش خطرپذیری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرتهران، مدیر بهره‌برداری شركت گاز استان تهران، مدیر كاهش خطرپذیری شریان‌های حیاتی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، رئیس طرح مقاوم سازی شركت گاز استان تهران و مسئولان كارگروه‌های تخصصی طرفین است.
سه شنبه 28/8/1387 - 20:9

دایناسورها را باید مرموزترین و جذابترین بخش سیر اکتشافات بشر در گذشته دهها میلیون سال پیش زمین برشمرد. گرچه عصر حیات دایناسورها با دوران فعلی فاصله زیادی داشته اما دانش نوین توانسته است دنیای پر رمز آنها را بار دیگر زنده کند. به گزارش مهر، در دهه های گذشته و به لطف تحقیقات وسیعی که بر روی فسیل و آثار حیات دایناسورها در میلیونها سال پیش انجام شده است، بر بار دانش نوین بشری درباره مرموزترین و در عین حال هیجان برانگیزترین موجودات زنده تاریخ گذشته زمین افزوده شده است اما در سالهای اخیر و با استفاده از پیچیده ترین فناوریهای نوینی که ابداع شده است، جنبه های جذاب دیگری از زندگی آنها همچون رقص دسته جمعی این موجودات برملا شده است. چندی پیش گروهی از زمین شناسان دانشگاه یوتا در جریان تحقیقات اکتشافاتی خود در مرز آریزونا و یوتا به شواهد خیره کننده ای دست یافتند که نشان می دهد گروههای پرجمعیت برخی گونه های دایناسوری در میلیونها سال پیش و تحت شرایط خاص محیطی حرکات "رقص گونه ای" را در کنار یکدیگر تجربه می کرده اند. این شواهد و مدارک خیره کننده به آثار ردپای دایناسورهایی تعلق دارد که با اجتماع در نقطه ای واحد و البته به دلیلی که هنوز علت آن مشخص نشده است به پایکوبی و جنب و جوشی خارج از حالت عادی می پرداخته اند. این ردپاها و جذابیت نهفته در آن موجب شده است تا دانشمندان عنوان"طبقه رقص دایناسوری" را به این مکان اطلاق کنند. دانشمندانی همچون مارژوری چان از دانشگاه یوتا از کنار این مدارک که هر از گاهی کشف و دریچه ای نوین بر دنیای مرموز دایناسورها می گشایند، بی تفاوت نمی گذرند. وی می گوید: مطالعاتی از این دست می تواند تأکیدی جدی بر این نکته باشد که "احساسات" در دایناسورهای 100 میلیون سال پیش و حتی بیشتر، مقوله ای جدی و قابل بحث است. اینکه گونه های عظیم و عمدتا درنده ای از جانوران در ده ها میلیون سال پیش به نوعی به ابراز احساسات می پرداخته اند می تواند سرنخی ارزشمند برای بررسی دنیای نه چندان روشن دایناسورها تلقی شود. دانشمندان دایناسورها را جانورانی ارزشمند و حیرت انگیز می دانند. شاید مهمترین علت برای چنین دیدگاهی، حیات آنها برای حدود 165 میلیون سال بر روی زمین بوده است. در حالی که نزدیک به 65 میلیون سال پیش تمام گونه های دایناسورها منقرض شده اند و تنها پرندگان به عنوان تنها همزیستان آنها در بیش از 100 میلیون سال پیش، همچنان به حیات خود ادامه می دهند با این حال حیات طولانی مدت آنها ذهن بشر را محصور خود کرده است. فاصله بسیار طولانی میان حیات دایناسورها و انسانها موجب نشده تا توانایی خیره کننده ای همچون بویایی بسیار قوی در برخی گونه های درنده دایناسورها بر دانش امروزی بشر پوشیده بماند. به عنوان مثال گونه ای از دایناسورها موسوم به Tyrannosaurus rex که به عنوان یکی از خونخوارترین دایناسورها شناخته شده است با استفاده از قدرت خیره کننده بویایی خود به شناسایی شکار حتی در شب هنگام می پرداخته است. با توجه به چنین ویژگیها و قابلیتها و توانمندیهایی که با توجه به توسعه دانش نوین بشری، کشف آنها در آینده ای نزدیک دور از ذهن نخواهد بود، باید منتظر برملا شدن گوشه های جذاب تری از دنیای پر رمز و راز این حیوانات بود.

دوشنبه 27/8/1387 - 23:49

 افراد غمگین 30 درصد بیشتر از افراد خوشحال به تماشای تلویزیون تمایل دارند .
به گزارش شبکه خبر، به نوشته پایگاه اینترنتی بهداشت ، پژوهشگران حدود 30000 آمریكایی بالغ را بین سال های 1975 و 2006 در قالب بخشی از تحقیق اجتماعی عمومی بررسی كردند .
در این تحقیق مشخص شد افراد شاد بطور متوسط در هفته 19 ساعت تلویزیون تماشا می كنند اما افراد غمگین اظهار داشتند كه در هفته 25 ساعت به تماشای تلویزیون می پردازند .
نتایج این تحقیق با توجه به تحصیلات ، درآمد ، سن و وضع تاهل اعلام شده است .
در این بررسی همچنین موضوع اینكه شاید احساس نشاط از تماشای تلویزیون چندان پایدار نباشد، بررسی شده است .
محققان دانشگاه مریلند ، كالج پارك می گویند: این اطلاعات متناقض نشان می دهد: شاید تلویزیون در كوتاه مدت سبب نشاط بینندگان شود، اما در دراز مدت باعث كسالت می شود .
در این شرایط ، حتی شادترین افراد نیز اگر به تماشای تلویزیون ادامه دهند تبدیل به افراد غمگین خواهند شد .
پژوهشگران معتقدند كه تماشای تلویزیون در دراز مدت می تواند سبب اختلال در فعالیت های دیگری كه منافع پایدارتری دارند ، شود که از آن میان می توان به ورزش ، عشق ورزیدن ، شركت در میهمانی ها و دیگر روابط اجتماعی اشاره كرد كه منافع آنها از نظر روانشناختی به اثبات رسیده است.
این بررسی از بعد دیگر ، موضوع را بررسی كرده كه شاید تلویزیون صرفاً پناهگاهی برای افراد غمگین باشد .
پژوهشگران این دانشگاه می گویند ، تماشای تلویزیون نه به دقت نیاز دارد ، نه دشوار است ، بنابراین افرادی كه مهارتهای اجتماعی و امكانات اندكی برای سایر فعالیت ها دارند، می توانند از آن استفاده كنند.
آنها می افزایند: از این گذشته ، غمگینی مزمن می تواند از نظر اجتماعی و شخصی فرساینده باشد و در كار و اكثر فعالیت های اجتماعی و شخصی اختلال ایجاد كند ، اما حتی غمگین ترین افراد نیز می توانند با فشار دادن دكمه كنترل به صورت منفعلانه با تماشای تلویزیون سرگرم شوند.
پژوهشگران معتقدند : مطالعات بیشتری برای پی بردن به ارتباط بین تلویزیون و شادی نیاز است 

دوشنبه 27/8/1387 - 23:49

شیر یکی از منابع اساسی تغذیه می باشد، هم به شکل طبیعی هم فرآیند شده و منشاء محصولات متنوعی است که همواره رو به افزایش هستند.
شیر منبعی طبیعی و قابل تجدید است که مکرراً توسط پستانداران، آن هم به موثر ترین نحو یعنی تنها با استفاده از غذا و آب بدست آمده از نباتات، تولید می شود. هزاران سال است که شیر بخشی از رژیم غذایی انسان را تشکیل می دهد. شیر محصولی طبیعی است که مقدار زیادی از ویتامین ها و املاح مورد نیاز سلامتی بدن را در بر دارد. از لحاظ تغذیه ای، شیر یکی از کامل ترین غذاهای موجود است.
آیا می شود بدون شیر سر کرد؟
یک رژیم غذایی کامل، که حاوی مقدار زیادی میوه و سبزیجات باشد، اکثر نیازهای غذایی ما را پوشش
می دهد. با این حال، دریافت کردن مقدار کلسیم مورد نیاز بدن که تقریباً 800 میلی گرم در روز است بدون شیر بسیار مشکل می باشد. با وجود اینکه برخی از سبزیجات منبع خوبی از کلسیم هستند، برای بدست آوردن کلسیم مورد نیاز باید به مقدار بسیار زیادی مصرف شوند. مقدار کلسیم شیر و محصولات لبنی به صورت چشمگیری بالا است. در هر 100 میلی لیتر شیر، 120 میلی گرم کلسیم وجود دارد، در حالیکه در هر 100 گرم سبزیجات به طور متوسط تنها 35 میلی گرم و در هر 100 گرم مرکبات 40-20 میلی گرم کلسیم موجود است. محصولاتی از قبیل دانه های سویا و کنجد به عنوان جایگزین هایی مناسب معرفی شده اند – اما آیا این ها از شیر طبیعی تر و بهترند؟ یافتن جایگزینی کاملا" مناسب برای شیر، که هم از لحاظ مصرف به اندازه شیر راحت باشد و هم به این میزان زیاد محصولات فرعی خوش طعم داشته باشد، دشوار است.
ارزش افزودۀ شیر
افزایش خواص شیر و موقعیت های مصرف آن، بر ارزش شیر می افزاید. شیر با ارزش افزوده می تواند با محصولات مشابه در گروه های جدید غذایی بهتر رقابت کند. شیر با ارزش افزوده می تواند با رنگی غیر معمول یا طعمی جدید برای کودکان، نوجوانان و یا حتی بزرگسالان جذابیت ایجاد کند. هم چنین شیر با ارزش افزوده می تواند به معنی اضافه کردن ویتامین و یا کاهش میزان چربی و لاکتوز و یا تولید شیر ارگانیک باشد. عواملی که به عنوان ارزش افزوده به شیر اضافه می شوند اغلب به مسایل سلامتی، رفاه و یا راحتی مربوط می شوند و پتانسیل قابل توجهی را برای تولید کنندگانی که برای بهبود سلامتی تلاش می کنند، ایجاد
می کند. فرآورده های شیری وسیله بسیار مناسبی برای غنی سازی به حساب می آیند چه از نظر مواد مغذی و چه از نظر مواد کاربردی.
تهیه شده توسط سازمان برنامه جهانی غذا

دوشنبه 27/8/1387 - 23:48

خبرها نمی گویند، میوه ها و سبزیها برای شما خوب هستند، بلکه می‌گویند میوه ها و سبزیها خیلی برای شما خوب هستند. آنها می توانند ضامن سلامت شما باشند.
به گزارش سلامت نیوز، گروه بزرگی از ترکیبات گیاهی كه در انواع سبزی‌ها از سیر گرفته تا کلم و برگهای سبز چای وجود دارند، می‌توانند با جلوگیری از تخریب سلولی با انواع بیماری‌ها مبارزه کنند.
همچنین مشخص شده است یک رژیم غذایی پرفیبر می تواند کمکی باشد به کاهش خطر بیماری‌های قلبی، فشارخون بالا، چاقی ، دیابت و سرطان.
پس چرا ما از خوردن برخی سبزیها امتناع می ورزیم؟ برای رفع این معضل ، باید سعی کنید رو‌ش‌هایی بیابید که غذاهای گیاهی را برای شما به غذایی لذیذ تبدیل کنند.
دوست ندارید یک بشقاب پر از بامیه یا کلم بروکلی روبه روی شما باشد؟ مجبور نیستید سعی کنید به تنوع روی آورید و سبزی های مختلف را در سالادها، سوپها و سس ماکارونی و غذاهای مختلف دیگر بگنجانید.
گرچه تازه خوری بهترین کار است، اما اگر میوه و سبزی تازه در دست نداشتید، می توانید از انواع کنسروی و یا منجمد آنها استفاده کنید. یک سیب در هر روز میوه یک منبع انرژی آن هم از نوع طبیعی است.
از آنجا که میوه ها بسیار متنوع هستند، می توانید از انواع طعم ها و مزه های میوه های مختلف لذت ببرید. سعی کنید به روش‌های جدیدی برای افزودن میوه به خوراکی های روزمره تان بیاندیشید.
هر روز صبح را با یک نوع میوه از قبیل موز یا میوه‌های توتی و ریز آغاز کنید؛ هلو، گلابی یا خربزه و هندوانه را به وعده غذایی ظهر خود بیافزایید و میوه‌های تازه یا خشک را به عنوان شیرینی و تنقلات و میان وعده برگزینید.
ماجراجو باشید. نترسید و انواع میوه و سبزی ها را در انواع غذاها امتحان کنید، تا در نهایت به طعم دلخواه خود دست یابید.
باید ذائقه خود را از حالت کنونی تغییر دهید و آن را با دیگر طعمها آشنا کنید.
سیب زمینی شاید جزو یکی از محبوب‌ترین غذاها باشد. چربی کمی دارد و کربوهیدرات بالا که تقریبا بسرعت در بدنمان تبدیل به قند می شود.
سعی کنید روز خود را با یک لیوان آب میوه شروع کنید، تا صبحی سالم داشته باشید. اگرچه باید به خاطر داشته باشیم ، آب میوه کالری بیشتر و فیبر کمتری نسبت به میوه تازه دارد، اما بازهم به عنوان یکی از 5 بخش توصیه شده میوه و سبزی های روزانه به شمار می آید.
محققان معتقدند، فلاوونوئیدها ما را در برابر سرطان حفاظت می کنند. ایندول‌ها هم که نوعی دیگر از فیتوکمیکال‌ها هستند در خانواده کلم‌ها به وفور یافت می شوند و ما را از انواع امراض مزمن محافظت می کنند.
بتاکاروتن‌ها که شناخته شده ترین کاروتنوئیدها هستند، به هویج و دیگر سبزی‌ها و میوه‌ها، رنگهای نارنجی ، قرمز و زرد می دهند و در بدن ما به ویتامین A تبدیل می شوند.
لیکوپن نیز که در گوجه فرنگی وجود دارد، ما را از بیماری‌های آب مروارید، سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی و بیماری‌های چشمی حفاظت می‌کنند. این هم دلیلی مهم برای لزوم مصرف غذاهای رنگی (البته از نوع طبیعی).
این دسته از مواد جزو استروژن‌های گیاهی هستند و به نظر می‌رسد اثراتی مشابه استروژن داشته باشند. فواید آنها شامل موارد زیر است: کاهش چربی خون: کاهش خطر سرطان‌های وابسته به هورمون، مانند سرطان‌های سینه، تخمدان، پروستات و سرطان رحم.
فیبر؛ فیبر محلول که در آب به حالت نامحلول و چسبناک درمی‌آید؛ گوارش غذا را آهسته می‌کند و به شکم احساس پر بودن بیشتری می بخشد. می توان آنها را در سیب ، مرکبات و هویج یافت.
فیبر نامحلول هم سرعت رد شدن غذا را از روده‌ها افزایش می دهد و در سبوس گندم ، سبزیها و تمامی دانه ها یافت می شود.
سعی کنید از سالادهایی که بیشتر مغذی هستند استفاده کنید و در آنها از کاهو چینی نیز استفاده کنید.

دوشنبه 27/8/1387 - 23:40

متخصصان قلب وعروق و فیزیوتراپ ها توجه جدی به سلامت وبهداشت پا را از عوامل مبتلا نشدن به بیماریهای قلبی وگوارشی عنوان می كنند.
محسن دارابیان متخصص قلب با تائید این مطلب می گوید ؛ یافته های طب سنتی و تحقیقات علمی ارتباط برخی از اعضای اصلی بدن با قسمتهای مختلف كف پا را ثابت كرده است كه مهمترین آن ارتباط قلب با پاشنه پاست .
محمد ملكی فیزیوتراپ نیز معتقد است از آنجائیكه هر انسان سالیانه حدود3 میلیون قدم بر می دارد رعایت كردن روش صحیح راه رفتن كه به ترتیب پاشنه ، كف و سپس انگشتان پا روی زمین قرار می گیرد ، ضروری است .
سید ضیاءالدین صفوی فرخی متخصص فیزیوتراپی استفاده از كفشهای مناسب را در سلامتی پا موثر می داند و می گوید ؛ كفش مناسب دارای قوسهای طبیعی پا ، پاشنه كوتاه و نوك پهن است . دكتر سیامك یغمایی جراح نیز استفاده نكردن از مواد آرایشی برای ناخنهای پا ، شستشوی پاها و جورابها با آب وصابون حداقل 3 بار در روز را برای سلامتی این عضو بدن موثر می داند .
به گفته متخصصان ، صاف شدن كف پا ، خشكی مچ ها ، خستگی ، داغ شدن ، سوزش ، تورم مفاصل ، چكشی و كج شدن انگشتها ، عفونت و فرورفتگی ناخنها ، تاول ، میخچه و كوتاهی آشیل از جمله بیماریهایی است كه در اثر رعایت نكردن بهداشت پاها بروز می كند. 
 

دوشنبه 27/8/1387 - 23:39