تعداد مطالب : 572
تعداد نظرات : 1374
زمان آخرین مطلب : 2813روز قبل
 فرزندان كسانی كه عمر طولانی‌تر از صد سال دارند، بیشتر از دیگران عمر می‌كنند.
به گزارش سلامت نیوز، محققان علوم پزشكی می‌گویند؛ به نظر می‌رسد كسانی كه بیشتر از یكصد سال عمر می‌كنند، ژن‌هایی دارند كه طول عمر بیشتری در نسل‌های بعدی را سبب شوند.
متخصصان با بررسی و مطالعه بر روی 600 فرد سالخورده آمریكایی دریافتند؛ فرزندان افرادی كه عمر بالاتر از یكصد سال داشته‌اند، احتمالا به دلایل ژنتیكی، عمری طولانی‌تری خواهند داشت.
این دسته از افراد، در سنین بالاتر دچار حملات قلبی یا سكته مغزی می‌شوند. همچنین احتمال بروز دیابت در این دسته از افراد نیز پایین‌تر بود.
جمعه 8/9/1387 - 12:57
 آلپرازولام از جمله داروهای خانواده بزرگ بنزودیازپامین ها می باشد. این دارو مواد شیمیای موجود در مغز را که ممکن است دچار عدم توازن و تعادل شده باشد و در نتیجه ایجاد اضطراب کرده ، تحت تاثیر و تنظیم قرار دهد.
به گزارش گروه ترجمه سلامت نیوز،بنابراین این دارو عمدتا برای درمان اختلالات اضطراب، دستپاچگی و اضطراب ناشی از افسردگی تجویز می شود.
• این دارو تحت نام های تجاری دیگری مثل زاناکس(xanax) و نیراوام(niravam)نیز موجود می باشد. سایر فرمول های ژنریک این دارو نیز موجود می باشد.
• مواردی که قبل از مصرف این دارو باید از آن مطلع باشید.
• در صورت داشتن حساسیت و آلرژی نسبت به این دارو و یا سایر بنزودیازپام ها مثل کلرودیازپوکساید، کلروزپات، دیازپام، لورازپام و یا اگزازپام ا زخوردن این دارو اجتناب کنید.
• این دارو می تواند باعث بروز عیوب مادرزادی در نوزاد شود. بنابر این زنان باردار باید از مصرف این دارو خودداری کنند.
• این دارو ممکن است از طریق شیر مادر به نوزاد منتقل شود و به او آسیب بزند. بنابر این مادران شیرده نیز نباید این دارو را مصرف کنند.تاثیر تسلی بخش این دارو در افراد مسن طولانی تر است . در این وضعیت امکان افتادن و یا سایر آسیب های تصادفی افزایش می یابد. بنابراین بعد از مصرف دارو توسط این افراد، باید کاملا مراقب باشند.
• به طور کلی در صورت مصرف دارو ، عکس العمل افراد ضعیف می شود . بنابراین بعد از مصرف دارو از رانندگی و یا انجام سایر فعالیت هایی که نیاز به هوشیاری دارد اجتناب کنید.
• در صورت مصرف این دارو از نوشیدن الکل و یا سایر نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید. زیرا باعث افزایش خواب آلودگی می شود.
• از خوردن سایر داروهای خواب آور در دوره مصرف این دارو اجتناب کنید، زیرا باعث افزایش خواب آلودگی می شود.
• این دارو اعتیاد آور است و بنابراین تنها باید در صورت تجویز پزشک مصرف شود. این دارو نباید به افراد دیگر داده شود، به خصوص افرادی که سابقه سو مصرف دارویی و اعتیاد دارند. بنابراین بهتر است در محل امنی دور از دسترس دیگران نگهداری شود.
• از خرید این دارو به صورت اینترنتی و یا از سایر فروشندگان دوره گرد خودداری کنید. زیرا ممکن است دارو دارای ترکیبات خطرناک باشد و یا توسط کارخانه های داروسازی مجوز دار تولید نشده باشد.
• مصرف این دارو برای افراد زیر 18 سال ممنوع است.
• اگر مبتلا به امراض زیر هستید یا شرایط خاصی نظیر موارد زیر دارید بهتر است از مصرف این دارو اجتناب کنید.
1- گلوکوما
2- در صورت مصرف داروهایی مثل ایتراکونازول(اسپورانوکس) یا کتوکونازول(نیزورال)
3- در صورت داشتن حساسیت نسبت به این دارو و یا سایر داروهای خانواده بنزودیازپامین ها
4- در صورت داشتن آسم، برونشیت، آمفیزم، اختلالات تنفسی مزمن و یا سایر بیماری های تنفسی
5- بیماری های کبد و کلیه
6- سابقه افسردگی و یا تفکر خودکشی
7- سابقه اعتیاد به الکل و دارو
شیوه مصرف داروی آلپرازولام
• این دارو باید دقیقا طبق دستورالعمل و تجویز پزشک استفاده شود. از مصرف دارو به صورت طولانی مدت و بیشتر از زمان پیشنهادی اجتناب کنید.
• از جویدن ، شکستن و خرد کردن دارو درهنگام مصرف اجتناب کنید. دارو را یکباره ببلعید. این کار باعث می شود که دارو به آرامی درون بدن تجزیه شود و تاثیر خود را بگذارد.
• فرم مایع دارو را با قاشق های اندازه گیری ویژه استفاده کنید، نه قاشق های معمولی
• در صورت مصرف قرص آلپراوزلام با خاصیت رهایش دهانی(قرص نیراوام) موارد زیر را رعایت کنید:
• با دستان خشک دارو را ازجعبه خارج کرده و داخل دهان بگذارید. اجازه دهید که قرص درون دهان به آرامی حل شود بدون این که بجوید یا یکباره ببلعید.
• اگر مایلید بعد از حل شدن کامل دارو، مقداری آب یا سایر مایعات بنوشید.
• دارو را در محل خشک، بدون رطوبت ، گرما و روشنایی نگهدارید.
• در صورت فراموش کردن یک دوز مصرف، بلافاصله آن را مصرف کنید. اگر تقریبا نزدیک به زمان مصرف دوز بعدی ، دوز فراموش شده را به خاطرآوردید، بهتر است دوز فراموش شده را حذف کنید. از مصرف بیش از اندازه دارو به یکباره حذر کنید.
• در صورت مصرف بیش از اندازه دارو ، سریعا به اورژانس خبر دهید زیرا کشنده است.
• علائم ناشی از مصرف زیاد دارو عبارتند از : گیجی، خواب آلودگی، ضعف ماهیچه ای، از دست دادن تعادل، احساس سبک سری، غش و کما.
• از مصرف میوه یا آب میوه گریپ فروت( دارابی) همزمان با مصرف این دارو اجتناب کنید. زیرا عوارض خطرناکی دارد.
• مصرف دارو را یکباره و بدون مشورت با پزشک قطع نکنید. شاید لازم باشد که ترک دارو به آرامی و با کاهش گام به گام میزان مصرف صورت بگیرد.
• علائم بیماری بعد از توقف مصرف دارو ممکن است بازگشت کند. همچنین علائم خاص ترک دارو ممکن است مشاهده شود. مثل تاری دید، مشکل تمرکز، از دست دادن اشتها، اسهال، درد، کرختی و سوزن سوزن شدن ماهیچه ها، افزایش هیجان و شور.
• اگر دارو تاثیر لازم و کافی را در رفع اضطراب نداشت به پزش اطلاع دهید.
• علائم آلرژیک در صورت مصرف این دارو عبارتند از : کهیر، مشکل تنفسی، تورم صورت، لب و گلو.
• عوارض جانبی خطرناک ناشی از مصرف این دارو عبارتند از:
رفتارهای پر خطر و غیر معمول، کاهش ترس از خطر
خلق افسرده، تفکر خودکشی و یا خودآزاری، بیش فعالی، آشفتگی، پرخاشگری و توهم
غش، احساس سبک سری، سرع
کاهش دفع ادرار و حتی توقف آن
درد ماهیچه ای
یرقان
• سایر عوارض جانبی نادر و کم خطر ناشی از مصرف دارو عبارتند از:
سرگیجه، احساس عصبانیت و خواب آلودگی
فراموشی و عدم تمرکز
مشکلات خواب
ضعف ماهیچه ای ، از دست دادن تعادل، چرت و پرت گفتن
تاری دید
تهوع ، استفراغ، یبوست و تغییر اشتها و وزن
دهان خشک و یا آبکی ، افزایش تعریق
از دست دادن میل جنسی
• داروهایی که ممکن است با آلپرازولام تداخل داشته باشد و قبل از مصرف این دارو باید به پزشک اطلاع داد عبارتند از:
قرص های ضد بارداری
داروهای سرع
آنتی بیوتیک هایی مثل : فلوکونازول، ایتراکونازول، کتاکونازول
داروهای ضد افسردگی مثل فلووکسامین، دسپیرامین، امی پیرامین
سایمیتیدن
دیلتیازم
ایزونیازید
پروپوکسی فن
• بهتر است قبل از مصرف این دارو ، لیست کلیه داروهایی که مصرف می کنید را به پزشک اطلاع دهید. اعم از داروهای تجویزی و غیر تجویزی مثل ویتامین ها، مواد معدنی، داروهای گیاهی.
جمعه 8/9/1387 - 12:57
به گزارش خبرخودرو ، نخستین موتور ملی شرکت سایپا با نام «سایپا 231» امروز در مراسمی با حضور وزیر کشور و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران رونمایی شد.
به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، مهرداد بذرپاش مدیر عامل سایپا در این مراسم گفت: این موتور دوگانه سوز با حجم 1500 سی سی و بر اساس استاندارد روز دنیا طراحی و ساخته شده است که تا دی ماه به تولید انبوه می رسد.
مدیرعامل سایپا با اشاره به کاهش شدید هزینه تولید این موتور ابراز امیدواری کرد تا پایان سال خودرو ملی سایپا با موتور ساخت داخل تولید شود.
نجم الدین مدیرعامل مگاموتور نیز هزینه ساخت این موتور را 9 میلیارد و 100 میلیون تومان و هزینه تولید انبوه ان را 22 میلیارد تومان اعلام کرد.
وی گفت: با تولید این موتور ، ایران صاحب لیسانس موتور خودرو خواهد شدکه نقش مهمی در صادرات و رقابت پذیری خودروهای ساخت داخل دارد.
مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد: به زودی خودرو ملی سایپا با قیمت کمتر از ده میلیون تومان وارد بازار می شود.
مهرداد بذرپاش با اشاره به رونمایی از نخستین موتور ملی سایپا افزود : با تولید انبوه آن در آینده نزدیک زمینه تولید خودرو ملی فراهم می شود .
احمد قلعه بانی مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران هم در مراسم رونمایی از نخسیتن موتور ملی سایپا 231 گفت: با تولید انبوه این موتور هزینه تولید خودرو در شرکت سایپا کاهش خواهد یافت .
وی با اشاره به تدوین سند راهبردی صنعت خودرو گفت: در این سند که مطابق اهداف سند چشم انداز تدوین می شود سهم صنعت خودروسازی از 2 درصد به 4 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش خواهد یافت.
رئیس سازمان شرکت گسترش و نوسازی صنایع ایران ادامه داد در افق 1404معادل 80 درصد تولید خودرو داخلی با نام تجاری کشورمان انجام و 40 درصد خودرو تولید داخلی صادر خواهد شد.
قلعه بانی افزود : در افق چشم انداز صنعت خودروسازی ، کشورمان 3 درصد تولید جهان را در اختیار می گیرد در حالی که هم اکنون به یک و هفت دهم درصد می رسد.
پنج شنبه 7/9/1387 - 9:55
بهرام مبشر، محقق ایرانی مقیم آمریكا با استفاده از تلسكوپ فضایی هابل موفق به كشف دورترین كهكشان‌های شناخته شده، شده است.
بهرام مبشر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: با استفاده از تلسكوپ فضایی هابل گروه تحقیقاتی ما موفق به كشف دورترین كهكشان‌هایی كه تاكنون مشاهده شده، شده است.
وی با اشاره به این‌كه سن جهان 14 میلیارد سال است، تصریح كرد: این كهكشان‌ها در حدود 500 سال بعد از پیدایش جهان به وجود آمده‌اند.
این استاد ایرانی دانشگاه كالیفرنیا اضافه كرد: برای تأیید این كشف باید هفته آینده به رصدخانه «كك» واقع در هاوایی بروم تا با استفاده از این تلسكوپ بتوانیم اطلاعات بیشتری در مورد این كهكشان‌ها به دست بیاوریم البته كار بر روی این كهكشان‌ها بسیار سخت است زیرا با ما فاصله زیادی دارند و نور آن‌ها خیلی ضعیف به زمین می‌رسد.
به گزارش فارس، بهرام مبشر در سال گذشته نیز موفق به كشف كهكشانی شده بود كه 600 میلیون تا یك میلیارد سال بعد از پیدایش جهان به وجود آمده بود و تاكنون این كهكشان به عنوان پرجرم‌ترین و دورترین كهكشان كشف شده و تأیید شده است.
پنج شنبه 7/9/1387 - 9:55
یکی از مشهورترین شرکتهای تولید کننده تجهیزات خورشیدی طی ارائه طرحی خلاقانه قصد تولید زیردریایی ویژه ای را دارد که با استفاده از صفحات خورشیدی شناور در آب نیروی مورد نیاز خود را تامین می کند.
به گزارش مهر، استفاده از انرژی خورشیدی در تجهیزات مختلف امروزه امری عادی بوده که اکثر شرکتها به منظور کاهش هزینه ها و کمک رسانی در کنترل گرمای جهانی با کاهش استفاده از سوختهای فسیلی به استفاده از این نوع پاک انرژی روی آورده اند.
اما اکثر تولیداتی که خورشید مولد انرژی آنها بوده است، بر روی زمین و یا در آسمان و در نزدیکی منبع انرژی قرار داشته اند و با جذب حداکثر میزان نور خورشید به تامین نیروی مورد نیاز خود پرداخته اند.
در این میان یکی از شرکتهای تولید کننده تجهیزات مرتبط با انرژی در سوئیس در حال تکمیل پروژه ای برای ساخت زیر دریایی است که با استفاده از نور خورشید حرکت خواهد کرد.
شرکت BKW قصد دارد در پروژه «گلد فیش» به تکمیل زیر دریایی به طول دو الی سه متر پرداخته که در نهایت برای مصارف توریستی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
به دلیل اینکه عملکرد زیر دریایی اصولا در زیر سطح آب صورت می گیرد و در این منطقه نور خورشید زیاد قابل دسترسی نخواهد بود، شرکت سوئیسی از صفحات خورشیدی شناور برای جمع آوری نور خورشید در زیر سطح آب استفاده کرده که این صفحات در هنگام بازگشت به سطح آب نیز مانند ایستگاه های تامین انرژی برای زیردریایی عمل خواهند کرد.
این صفحه شناور از صفحه ای مرکزی تشکیل شده است توسط پنج اتصال خورشیدی مجهز به ژنراتورهای خورشیدی احاطه شده است. این ژنراتورها با جمع آوری نور خورشید قادر به تولید 30 کیلو وات انرژی بوده که این میزان برای به حرکت درآوردن زیردریایی کافی خواهد بود.
سیستم مسیریابی این زیردریایی به صورت اتوماتیک بوده و به «جی پی اس» مجهز است. همچنین زیردریایی توانایی حمل 20 الی 30 نفر مسافر به همراه دو نفر کارمند را داشته و تا عمق 300 متری به زیر آب خواهد رفت.
بر اساس گزارش گیزمگ، طرح اجرایی این پروژه توسط شرکت BKW که ساخت بزرگترین نیروگاه خورشیدی اروپا و بزرگترین کشتی خورشیدی جهان را در پرونده فعالیتهای خود دارد، در ماه ژوئن به اتمام رسیده و این شرکت در حال حاضر در پی یافتن سرمایه گذار و تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل پروژه گلد فیش است.
پنج شنبه 7/9/1387 - 9:55
 گزارش‌هایی كه به تازگی در دنیای فن‌آوری منتشر شده‌اند مجددا شایعه ساخت تلفن هشمند توسط مایكروسافت را مطرح كردند.
بر اساس گزارش‌ها مایكروسافت در حال آماده كردن تلفن هوشمندی است كه سخت‌افزار آن توسط ان ویدیا ساخته شده و احتمالا دستگاه پخش موسیقی زون نیز در آن جای خواهد گرفت و این محصول به طور مستقیم با آیفون اپل رقابت خواهد كرد.
این درحالی است كه به گفته منابع نزدیك به این شركت، غول نرم‌افزاری مایكروسافت طرحی برای عرضه یك تلفن هوشمند با برند خود ندارد.
بیش‌تر از یك سال است كه شایعاتی در مورد آماده شدن تلفنی با برند زون توسط مایكروسافت مطرح شده در حالی كه این شركت در ماه ژوئن ساخت هر نوع تلفنی را رد كرد.
به گفته منابع آگاه ساخت سخت‌افزار تلفن به طور روشن جز استراتژی مایكروسافت نیست و صلاحیت اصلی این شركت ساخت سیستم عامل و مجموعه خدماتی است كه شركایش را قادر می سازد تلفن‌های همراه فوق‌العاده مناسبی تولید كنند.
چنین طرح‌هایی مایكروسافت را وارد رقابت مستقیم با بسیاری از مشتریانش خواهد كرد. این شركت نرم‌افزاری سیستم عامل تلفن همراهی می‌سازد كه توسط شماری از سازندگان گوشی تلفن همراه مورد استفاده است.
پنج شنبه 7/9/1387 - 9:55
 یک شرکت کامپیوتری به تازگی از دو مدل از سوییچ‌های جدید خود با نام‌های GX-D1051 و GX-D1081 Gigabit SO پرده‌برداری کرد.
این دو محصول جدید با بکارگیری پورت منحصربفرد VIP امکان انتقال دیتا بنا بر الویت‌بندی کاربر و تا میزان 80 درصد فراهم می‌آورند. سوییچ‌های GX-D1051 و GX-D1081 به ترتیب با فراهم آوردن 5 و 8 پورت از نوع RJ-45 با سرعت 10/100/1000 Mbps به کاربران این امکان را می‌دهند تا یک پورت اختصاصی نیز تحت عنوان VIP دراختیار داشته باشند و برای ارسال دیتای موردنیاز، تا میزان 80 درصد از پهنای باند را به این پورت اختصاص دهند و پورت‌های باقیمانده نیز از 20 درصد پهنای باند استفاده نمایند. بدین ترتیب ابتدا انتقال دیتا از طریق پورت اول به طور کامل انجام می‌گیرد و پس از آن پورت‌های دیگر شروع به انتقال دیتا می‌نمایند. این امر بخصوص در محیط کار و یا خانه و درمواقعی که اولویت بندی دیتا نیازاست، بسیار سودمند می‌باشد.
علاوه بر اینها سوییچ‌های GX-D1051 و GX-D1081 با استفاده از یک چیپ پیشرفته ذخیره‌کننده انرژی و همینطور تکنولوژی منحصر بفرد ASUS Green Network می توانند حداکثر صرفه‌جویی در مصرف انرژی را به هنگام انتقال دیتا به ارمغان آورند. این تکنولوژی در واقع شامل دو راهکار link down و cable length به منظور صرفه‌جویی هر چه بیشتر در مصرف انرژی می‌باشد. در راهکار link down که سوییچ‌های اسوس GX-D1051 و GX-D1081 به آن مجهز می‌باشند، سیستم‌هایی را که در مجموعه شبکه خاموش هستند به طور خودکار شناسایی شده و از ارائه سرویس تا زمان آغاز به کار مجدد آنها به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی جلوگیری به عمل می‌آید.
همچنین راهکار Cable length detection به این دو سوییچ این امکان را می‌دهد تا انرژی مصرفی را با توجه طول کابل‌های بکاررفته تنظیم نمایند. بدین ترتیب تا میزان 19 درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی حاصل می‌شود بدون اینکه کاهشی در میزان کارایی پدید آید. گفتنی است این دو مدل از سوییچ‌های اسوس را می‌توان به صرفه‌ترین و درعین حال پرسرعت‌ترین در نوع خود برای برپایی شبکه‌های کامپیوتری در خانه و یا در محل کار دانست.
پنج شنبه 7/9/1387 - 9:55
 شركت دل به دنبال پیوستن به دیگر شركت‌های دیجیتالی برای افزایش رغبت كاربران به خرید محصولات جدید در فضای بحران اقتصادی، كامپیوتر قابل‌حمل جدیدی را با قیمت 349 دلار به بازار عرضه كرد.
این لپ‌تاپ جدید Vostro A860 نام دارد و از جمله محصولاتی محسوب می‌شود كه می‌تواند برای كاربران تجاری و كاربران خانگی مفید واقع شود.
شركت دل علاوه بر این، قیمت كامپیوترهای قابل‌حمل Vostro 200 Slim Tower خود را به 329 دلار كاهش داد و اعلام كرد كه لپ‌تاپ‌های تك‌- سوكتی PowerEdge SC440 را نیز با قیمت 603 دلار به‌فروش می‌رساند. این دو لپ‌تاپ به‌ترتیب با قیمت‌های 579 و 928 دلار پیش‌تر فروخته می‌شدند.
شركت دل و دیگر شركت‌های الكترونیكی و كامپیوتری محصولات خود را با قیمت ارزان‌تر در روزی موسوم به "جمعه سیاه" به بازار عرضه می‌كنند. این روز كه تاریخ آن 28 نوامبر است، برای كاربران و شركت‌ها روز مهمی به‌حساب می‌آید. به طول میانگین، 10 درصد فروش سالانه فروشگاه‌ها در سراسر دنیا مربوط به "جمعه سیاه" یا روز مشابه آن در هر سال می‌شود.
لپ‌تاپ Vostro A860 به پردازنده 13/2 گیگاهرتزی اینتل از نوع Celeron M M560، نمایشگر 6/15 اینچی، درایور CD و DVD، 120 گیگابایت حافظه داخلی، یك گیگابایت رم، سیستم‌عامل Windows Vista Home Basic و ... مجهز شده است.
پنج شنبه 7/9/1387 - 9:55
 پلك زدن هنگام كار با رایانه از خشكی چشم جلوگیری می کند.
متخصصان چشم پزشكی می گویند : خیره شدن به صفحه نمایشگر رایانه و پلك نزدن سبب خشكی سطح چشم و تحریك پذیری آن به صورت خارش ، قرمزی و احساس وجود جسم خارجی در چشم می شود.
پزشكان به استفاده كنندگان از رایانه توصیه می كنند، هر چند دقیقه یكبار پلك بزنند یا اینكه نگاه خود را به نقطه ای دور متمركز كنند تا استراحتی به چشم داده شود. حركات متناوب پلك، سطح قرنیه چشم را تمیز و مرطوب نگه می دارد.
پنج شنبه 7/9/1387 - 9:51
محققان از لیزر برای تزریق دارو به درون سلول استفاده كردند .
به گزارش شبکه خبر، محققان در این روش كه نفوذ نوری نام گرفته است دارو را با استفاده از پرتو لیزر به درون سلول هدایت می كنند.
محققان با تمركز شدید پرتو لیزر بر تك تك سلول ها توانسته اند، به این روش دست یابند .
با استفاده از این روش ، سلول های دیگر بدن از عوارض دارو بركنار می مانند و دارو فقط بر سلول های بیمار تاثیر می كند.
پنج شنبه 7/9/1387 - 9:51