تعداد مطالب : 572
تعداد نظرات : 1374
زمان آخرین مطلب : 2815روز قبل

افزایش مصرف شكر در سال‌های اخیر و همچنین افزایش آگاهی نسبت به مضرات استفاده از آن موجب شده تا دانشمندان تحقیقات تازه‌ای در این زمینه به عمل آورند.
دانشمندان معتقدند شكر سم شیرینی است كه زیاده‌روی در مصرف آن سلامتی را به مخاطره می‌اندازد. به گفته آنها شكر یكی از عواملی است كه به تحلیل‌رفتن قوای ایمنی بدن كمك می‌كند.
همچنین شكر سطح تری‌گلیسیرید خون را بالا می‌برد و عملكرد مواد معدنی در بدن را برهم می‌زند. حتما شنیده‌اید كه برخی، شیطنت كودكان را به مصرف قند و شكر ربط می‌دهند. باید گفت این نظریه كاملا درست است و شكر می‌تواند عامل ایجادكننده بیش فعالی در كودكان باشد.
علاوه بر این، شكر می‌تواند موجب ضعیف شدن چشم‌ها و پوسیدگی دندان شود. جای تعجب وجود ندارد كه از آنجایی كه شكر یك نوع كربوهیدرات است، می‌تواند بستر مناسبی برای بروز چاقی ایجاد كند.
برخی از متخصصان هم معتقدند شكر می‌تواند عامل كمك كننده به ایجاد انواع سرطان‌ها باشد.

دوشنبه 27/8/1387 - 0:36

انجمن رژیم غذایی آمریكا اعلام كرد كه برای دریافت چربی امگا3 مصرف مواد غذایی منبع این چربی به مراتب بهتر از مكمل‌های آن است.
به گزارش ایسنا، این انجمن توصیه می‌كند برای دریافت مقدار مناسب اسیدهای چرب امگا3 مواد غذایی به جای مكمل‌ها مصرف شود و متخصصان می‌گویند در مصرف مكمل‌های امگا3 باید دقت بیشتری صورت گیرد.
مصرف مكمل‌ها تنها زمانی توصیه می‌شود كه رژیم غذایی فرد واقعا حاوی مقادیر كافی امگا3 نباشد.
انجمن رژیم غذایی آمریكا و متخصصان رژیم غذایی كانادا توصیه می‌كنند برای دریافت مقدار كافی این ماده مغذی، مصرف 2 بار ماهی در هفته كافی است.
برای این منظور ماهی‌های چرب توصیه می‌شود كه منبع مطلوبی از اسیدهای چرب رژیمی هستند.
سازمان جهانی بهداشت نیز مصرف منظم ماهی را یك تا 2 نوبت در هفته توصیه می‌كند.اسیدهای چرب امگا3 مزایای فراوانی در حفظ سلامت بدن دارند.
برای مثال این ماده به بهبود رشد مغز در نوزادان كمك می‌كند، به طوری كه متخصصان توصیه می‌كنند برای داشتن كودكان باهوش، مادران در دوران بارداری و شیردهی بیشتر ماهی مصرف كنند.

دوشنبه 27/8/1387 - 0:36

 یكى از بزرگترین شركت هاى تولید كننده تجهیزات رایانه اى، جدیدترین پردازشگر خود را مجهز به چهار هسته مستقل پردازشگر، تولید و ارائه كرد.به گزارش مهر، شركت اى ام دى تولید گسترده و فروش نسل جدیدى از پردازشگرهاى چهار هسته اى خود را به منظور استفاده در سرورهاى رایانه اى آغاز كرد. این شركت پس از بروز اختلال در پردازشگرهاى پیشین خود با نام «پردازشگر بارسلونا»، معرفى رسمى پردازشگر جدید خود با نام «شانگهاى» را تا پایان كامل مراحل تولید و آماده سازى براى ارائه به مصرف كنندگان، به تأخیر انداخت.هر یك از چهار هسته موجود در این پردازشگر به عنوان ابزار محاسباتى مستقل در یك پردازشگر، به پردازش اطلاعات مى پردازند. همچنین این پردازشگر در گروه كوچكترین پردازشگرهاى جهان قرار گرفته است. پردازشگر شانگهاى به گونه اى طراحى شده است كه به میزان زیادى در مصرف انرژى صرفه جویى خواهد كرد. به این معنى كه در زمان عدم نیاز به قسمتهاى خاصى از پردازشگر، جریان انرژى حتى براى زمانى بسیار كوتاه به صورت خودكار در آن قطع مى شود. بر اساس گزارش رویترز، به گفته اى ام دى، دو مدل از این پردازشگرها در حال حاضر موجود بوده و نمونه هاى قدرتمند تر آن نیز تا ماه ژانویه ارائه خواهند شد. شركتهاى اى بى ام، اچ پى، سان مایكروسیستم و دل از جمله شركت هایى هستند كه پردازشگر جدید را به زودى در سیستم هاى خود مورد استفاده قرار خواهند داد.

يکشنبه 26/8/1387 - 13:1

 فناورى توسط شركت تراشه ساز Qualcomm در حال طراحى است كه به كاربران در كشورهاى در حال توسعه امكان مى دهد بدون نیاز به رایانه شخصى به اینترنت وصل شوند. به گزارش ایسنا، این فن آورى جایگزین رایانه Kayak نام داشته و با به كارگیرى مودم ها و تراشه هاى رایانه اى در داخل یك دستگاه قابل حمل، نیاز به تلفن همراه یا اتصالات سیمى به اینترنت را برطرف مى كند. دستگاه قابل حمل Kayak ممكن است به دستگاه هایى مانند تلویزیون ها یا مونیتورها وصل شود و یا یك صفحه نمایش تعبیه شده داشته باشد و از موس و كى بورد پشتیبانى كرده و مى تواند فایل هاى موسیقى و بازى هاى سه بعدى اجرا كند و با استفاده از شبكه هاى بى سیم اینترنت پرسرعت نسل سوم كه به طور روزافزون در كشورهاى در حال توسعه عرضه مى شوند به اینترنت متصل شود؛ این دستگاه با مرورگر شركت اپرا كار مى كند. سازنده این دستگاه قصد دارد با كمك Kayak شكاف میان اتصالات زمینى و دستگاه هاى بى سیم داراى امكان اینترنت براى استفاده در شبكه هاى اینترنت پرسرعت بى سیم نسل سوم را پر كند. انتظار مى رود Qualcomm محصول احتمالى خود را تا آغاز سال آینده در جنوب شرقى آسیا آزمایش كند.

يکشنبه 26/8/1387 - 13:1

 قبل از پرداختن به این روشهای رهایی بخش بهتر است یک نکته را به خاطر بسپارید که سرما خوردگی را نمی توان درمان کرد. باید دوره زمانی فعالیت ویروس و واکنش بدن نسبت به آن به طور طبیعی طی شود. اما فراموش نکنید که می توان این مراحل و دوره زمانی را کوتاه کرد و به عبارتی سرعت بخشید.
1- زینک یا روی: ماده معدنی روی به صورت قرص مکیدنی غیر تجویزی، اسپری و ژل بینی موجود است. این ماده معدنی با جلوگیری از تشکیل پروتئین مورد نیاز ویروس های سرما خوردگی برای تکثیر ، وارد عمل می شود. علی رقم بحث های فراوان در مورد نقش درمانی روی در سرماخوردگی، بایدگفت که مطالعات علمی در این زمینه اندک است. بعضی از مطالعات مدعی است که فرم قرص مکیدنی روی برای درمان موثرتر عمل می کند و بعضی دیگر معتقدند که ژل بینی این ماده بهتر است.
2- ویتامین C: طرفداران این ویتامین معتقدند که این مکمل ویتامینی سرماخوردگی را از همان شروع و آغاز نابود می کند. البته بعضی از محققان معتقدند که این ویتامین نقشی در کوتاه کردن دوره سرماخوردگی ندارد. در مطالعه ای دیگر ثابت شده که مصرف ویتامین C بعد از شروع سرماخوردگی باعث کوتاه شدن دوره بیماری و یا حتی شدت آن نمی شود. اما اگر به طور روزانه مصرف شود می تواند به مقدار کمی دوره بیماری را کوتاه کند. (در بزرگسالان 8% و در بچه ها14%). اما باید گفت که اغلب مطالعات مدعی است که ویتامین c نقش پیش گیرنده ندارد و تنها به مقدار کم در درمان سرماخوردگی موثر است.
3- سرخارگلEchinacea : مانند ویتامین c، این داروی گیاهی نیز در بین متخصصان سرماخوردگی طرفدار بسیار دارد. در واقع طرفداران این داروی گیاهی معتقدند که این گیاه سیستم ایمنی بدن را ارتقا می بخشد. بنابر این در پیشگیری از بیماری مفید است. در مطالعه ای ثابت شده که این دارو باعث کاهش شدت و پیشرفت بیماری تا 58% و کاهش دوره سرماخوردگی می شود.
4- سوپ مرغ: طرفداران این غذا معتقدند که خوردن سوپ باعث تسکین التهاب ناشی از سرماخوردگی می شود. در واقع علائم را برطرف می کند. همچنین آب از دسته رفته بدن را در هنگام سرماخوردگی و آنفولانزا جبران می کند.
روشهای پیشگیری از سرماخوردگی
متخصصان معتقدند که شستن دست ها به صورت مرتب و بعد از تماس با اشیا و سطوح بهترین روش پیشگیری در فصل شیوع سرما خوردگی است. ویروس های سرما خوردگی در همه جا وجود دارد، حتی روی کنترل تلویزیون یا کلید برق. ویروس معمولا از طریق تماس دست آلوده با چشم و بینی وارد بدن می شود. ویروس به تنهایی از طریق هوا انتقال نمی یابد . بلکه به روش های گفته شده وارد بدن می شود. تنفس در هوای مرطوب و مصرف مایعات به اندازه کافی روشی دیگر برای پیشگیری است.
اما با تمام این اوصاف همان طور که در ابتدای مطلب بیان شده سرما خوردگی غیر قابل درمان است و باید دوره خود را طی کند. این دوره معمولا 10روز است.

يکشنبه 26/8/1387 - 13:0

 یك تحقیق جدید، فواید پیاده‌روی را در بهبود بیماران 50 سال به بالایی كه دچار سكته مغزی شده بودند تشریح كرد.
یافته جدید: همه می‌دانند كه پیاده‌روی تاثیر بسیار زیادی در افزایش ظرفیت تنفسی، ماهیچه‌ها و مفاصل دارد اما دو تحقیق اخیر نشان داده‌اند راه رفتن می‌تواند عملكرد مغز را هم ارتقا دهد.
توضیح: دكتر گری اسمال، پروفسور روانپزشكی و كهن‌سالی كه در مؤسسه عصب‌شناسی و رفتارشناسی انسانی «سمل» UCLA فعالیت دارد، می‌گوید: راه رفتن یا هر ورزش تكرارشونده دیگری می‌تواند مغز را از طرق مختلفی تغییر دهد. قلب خون بیشتری پمپ می‌كند كه نه تنها عضلات، بلكه مغز را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. مغز شما به خون نیاز دارد، چراكه خون حاوی مواد مغذی و اكسیژن است كه برای سلول‌ها مفید است و مغز را سالم‌سازی می‌كند.
وی می‌افزاید: همچنین انجام یك كار به‌صورت تكرار‌شونده می‌تواند سیستم عصبی مغز را تحریك كرده، باعث فعالیت بخش‌های مختلف مغز شود. البته همچنان كه بدن به مرور زمان، در انجام آن فعالیت ماهر می‌شود، ممكن است كیفیتش كاهش یابد اما محرك‌های دیگر می‌توانند مؤثر باشند.
مراحل تحقیق: در مطالعه‌ای، برنامه پیاده‌روی برای بیماران سكته مغزی ترتیب داده شد تا بتوانند بهتر و در مراحل بعدی، تندتر راه بروند. همچنین انجام حركات تكرارشونده باعث شد نواحی مختلف مغز آنها فعال شود.
محققان انتظار داشتند بیشترین میزان فعالیت را در قشر مخ ببینند كه مهارت‌های حركتی را كنترل می‌كند، اما در عوض بیشترین فعالیت در ناحیه زیر قشری دیده شد كه در راه رفتن، نقش اندكی دارد. البته دكتر اندرو لوفت، سرپرست این تحقیق می‌گوید: شاید ما این ناحیه را دست‌كم گرفته بودیم!
از حدود نیمی از 71 نفری كه به واسطه برخی ناتوانی‌های حركتی مورد مطالعه قرار گرفتند، خواسته شد تا روی یك دستگاه تردمیل سه بار در هفته، با سرعتی ملایم برای بیش از 40 دقیقه راه بروند، بقیه این افراد هم برای مدت مشابهی به انجام حركات كششی مشغول شدند.
تمام این افراد از نظر سرعت و ظرفیت تنفسی ابتدا و شش ماه بعد از ورزش‌ها مورد آزمایش قرار گرفتند سرعت گروه پیاده‌روها 51درصد افزایش یافت و این در حالی بود كه پیشرفت گروه ورزش‌های كششی، فقط 11درصد بود. همچنین تناسب اندام گروه پیاده‌روها افزایش یافت و ظرفیت تنفسی آنها حدود 18 درصد بهتر شد درحالی‌كه تناسب اندام گروه ورزش‌های كششی مقدار كمی كاهش یافت.
عكس‌های رزونانس مغناطیسی، فعالیت شدیدتری را در ناحیه زیرقشری گروه پیاده‌رو نشان داد كه باعث تعجب محققان شد. لوفت، پروفسور توانبخشی اعصاب در دانشگاه زوریخ در سوئیس می‌گوید: ما متوجه شدیم كه احتمال وقوع این تغییرات، نه تنها در لایه‌های سطحی مغز، بلكه در سطوح عمیق‌تر آن نیز وجود دارد.دكتر دنیل هانلی، دستیار این مطالعه می‌گوید: حركت تكرارشونده‌ای كه به‌طور نمونه در هر جلسه فیزیوتراپی تكرار می‌شود، بسیار آهسته است. ما حركات تكراری زیادی را برای هر كدام از پاها انجام می‌دهیم چراكه فكر می‌كنیم این كار با تغییرات مغزی مرتبط است.
محققان معتقدند مغز حتی راه رفتن را دوباره یاد می‌گیرد یا خود را دوباره برنامه‌ریزی می‌كند تا نواحی آسیب‌دیده بر اثر سكته را دوباره معالجه كند.

يکشنبه 26/8/1387 - 13:0

 مدیركل اطلاع رسانی معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت با اعلام این كه با شروع فصل سرما مواردی از مسمومیت به علت استفاده از بخور اوكالیپتوس به جای شربت‌های دارویی خوراكی گزارش شده است، گفت: خوردن حجم اندكی از این بخور (در حد 5 میلی لیتر) با خطر مرگ همراه است.
دكتر علی صفا در گفت و گو با ایسنا، ‌با اشاره به شباهت ظاهری بسته بندی بخور اوكالیپتوس با شربت‌هایی در حجم 60 سی سی و اكثرا با كاربرد رفع احتقان و ضد سرفه اظهار كرد: اگرچه توضیحات و هشدارهای لازم به میزان كافی بر روی بسته بندی‌های آنان درج شده است اما شاید برخی افراد كم سواد و یا كم توجه، فقط به شباهت ظاهری بسته‌بندی‌ها اكتفا كنند.
وی، با بیان این كه مركز ثبت عوارض جانبی و ناخواسته داروی وزارت بهداشت مواردی از مسمومیت‌های ناشی از مصرف بخور اوكالیپتوس به جای شربت‌های خوراكی گزارش كرده است، گفت: مصرف مقادیر اندك آن بسیار كشنده است.
به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد با توجه به مخاطرات جدی مصرف خوراكی این فرآورده ضرورت دارد، نهادهای مسئول با اتخاذ تدابیر مناسب و دستورالعمل‌هایی نسبت به تمایز بسته بندی‌ محصولات دارویی خوراكی از غیر خوراكی - حداقل برای رفع اشتباه برای كودكان و افراد كم سواد یا كم توجه - اقدام كنند. 

يکشنبه 26/8/1387 - 13:0

 پژوهشگران هشدار دادند: وجود چربی اضافی دور كمر حتی در شرایطی كه وزن كلی فرد طبیعی است، خطر مرگ زودهنگام را در پی دارد.
به گزارش سلامت نیوز، مطالعه روی تقریبا 360 هزار نفر از 9 كشور اروپایی نشان داد كه اندازه دور كمر یك نشانه جدی و مهم از وجود خطر است.
در ازای هر پنج سانتی متر افزایش اندازه دور كمر، خطر مرگ زودرس بین 13 تا 17 درصد بیشتر می‌شود.
با توجه به نتایج این تحقیق كه در مجله مدیسین منتشر شده، پزشكان عمومی باید به طور منظم دور كمر بیماران خود را اندازه‌گیری كنند.
این روشی ساده و ارزان برای ارزیابی سلامت آنهاست.
پژوهشگران می‌گویند: در واقع اندازه گرفتن دور كمر و لگن هیچ هزینه‌ای ندارد اما روشی قابل اطمینان برای بخش میزان سلامتی است.
این پژوهشگران داوطلبان را كه به طور متوسط در آغاز پژوهش در سن 51 سالگی بودند،‌ به مدت 10 سال تحت مطالعه قرار دادند كه در این مدت 14 هزار و 723 تن از بیماران درگذشتند.
به گفته پژوهشگران، اندازه گیری استاندارد چاقی، شاخص توده بدنی هنوز فاكتور معقول پیشگویی كننده مشكلات سلامتی است.

يکشنبه 26/8/1387 - 12:53

همه ما می‌دانیم كه بودن درخت‌ها و گیاهان در اطراف‌مان آرامش‌بخش و نشاط‌آور است و به‌طور ضمنی معتقدیم كه جسم و روان ما در محیط‌هایی كه فضای سبز بیشتری دارد، سالم‌تر است.
به تازگی در این مورد تحقیق مفصلی انجام شده كه همه این باورها را از لحاظ روش‌های علمی نیز تایید می‌كند.به گزارش بی‌بی‌سی، در این مطالعه كه در نشریه معتبر لانست چاپ شده است، مشخص شده افرادی كه در مناطق فقیر، اما سرسبز زندگی می‌كنند، به نسبت سایر افراد ساكن محلات فقیرنشین، سالم‌ترند.
پیش از این بررسی‌ها نشان داده بود افرادی كه درآمد كمتری دارند و در محلات فقیرتر شهر زندگی می‌كنند، از لحاظ طول عمر و شاخص‌های سنجش سلامت، پایین‌تر از افراد ثروتمند جامعه محسوب می‌شوند. مطالعه حاضر نشان داده كه با كاشت درخت و گیاه در این محلات، می‌توان فاصله طبقاتی را كه در سلامت این دو گروه وجود دارد، تا حد قابل‌ملاحظه‌ای از بین برد. مطالعه حاضر كه در دانشگاه گلاسكو و سنت اندروز به‌طور مشترك انجام شده، نشان می‌دهد مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی با افزایش مساحت فضاهای سبز شهری، كاهش می‌یابد.
البته اختلاف بین فقیر و غنی، در سلامت و بیماری، همچنان باقی است، اما توسعه فضاهای سبز، باعث می‌شود احتمال مرگ و افزایش بیماری‌های قلبی، در محلات فقیرنشین، به نصف كاهش پیدا كند. همچنین مشخص شده كه شیوع بیماری فشارخون بالا نیز در این حالت كاهش بارزی پیدا می‌كند.زمان بهبود بعد از جراحی نیز كمتر می‌شود و سطح استرس و تنش روانی افراد هم پایین‌تر از حالت عادی افرادی است كه در محلاتی با فضای سبز كمتر زندگی می‌كنند.
این اولین مطالعه‌ای نیست كه تاثیر فضاهای سبز را، نه فقط بر زیباسازی محیط‌های شهری، كه بر سلامت افراد یادآوری می‌كند. پیش از این مطالعاتی انجام شده بود كه نشان می‌داد نوجوانانی كه در نزدیكی محل اقامت آنها و در مسیر خانه تا مدرسه‌شان، یك پارك عمومی با فضای سبز و امكان پیاده‌روی مفرح وجود دارد، بیشتر ورزش می‌كنند و تمایل بیشتری به تحرك و پیاده‌روی از خودشان نشان می‌دهند.
مطالعه دیگر نشان داده بود برخلاف باور برخی افراد كه گمان می‌كنند گیاهان عامل ایجاد آلرژی و حساسیت در كودكان هستند، كودكانی كه در خیابان پردرخت شهر زندگی می‌كنند، كمتر از سایر كودكان احتمال دارد كه به آسم و حساسیت مجاری تنفسی دچار شوند. این موضوع، احتمالا به‌دلیل كاهش قابل‌توجه آلودگی هوا در این مناطق بوده است كه معمولا حاوی ذرات معلق حساسیت‌زا است.
اما طراحی فضاهای شهری و تاثیر آن در سلامت شهروندان، تنها در كاشت درخت و ساختن پارك‌ها خلاصه نمی‌شود. مطالعات انجام‌شده در كشورهای دیگر نشان می‌دهد افرادی كه در محلاتی زندگی می‌كنند كه دسترسی خوبی به باشگاه‌های ورزشی دارند، به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای وزن متعادل‌تری دارند؛ ‌وضعیتی كه برخلاف مطالعه قبلی، معمولا در محلات ثروتمندتر رخ می‌دهد.
این نتایج تاكید می‌كند كه می‌توان با طراحی هوشمندانه‌تر فضاهای شهری و ایجاد باشگاه‌های ورزشی و پارك‌ها، كاشت درخت و گیاه در حاشیه خیابان‌ها و مواردی مانند این، از بروز بیماری‌ها پیشگیری كرد، به جای آنكه تنها به فكر درمان آنها بود. اگر نمی‌توانیم فاصله‌های طبقاتی را به این سرعت از بین ببریم، می‌توانیم با زیباتر كردن و سالم‌تر كردن محیط، به سلامت افراد در كوتاه‌مدت، كمك كنیم.
ریچارد میچل، مسئول تیم تحقیق دانشگاه گلاسكو در اسكاتلند در این باره می‌گوید: «مطالعات پیشین نشان داده‌اند كه زندگی در نزدیكی فضای سبز با بهبود وضعیت سلامت افراد ارتباط دارد اما یافته‌های ما نشان می‌دهد كه برخی اثرات مثبت فضای سبز، جدی‌تر و گسترده‌تر از آن است كه خود من انتظار داشتم. از این‌رو پیام اصلی تحقیق ما این است كه فضای سبز ابزار دیگری برای دولت‌ها است تا شكاف موجود را، از نظر سلامتی، بین فقرا و ثروتمندان پر كنند.» وی می‌افزاید: «تشویق افراد به استفاده از فضای سبز كه موجب شادابی و بهبود بنیه جسمی و سلامت آنها می‌شود، می‌تواند در درازمدت هزینه‌های درمانی دولت‌ها را كاهش دهد.»
به گفته دكتر میچل حضور در پارك‌ها و فضاهای باز، با كاهش استرس و ترغیب فرد به انجام فعالیت‌های فیزیكی – كه هر دو خطر حمله قلبی را كاهش می‌دهند – موجب تفاوت در وضعیت سلامت افراد می‌شوند.
او می‌افزاید: «برای نخستین بار است كه ما نشان می‌دهیم فضای سبز می‌تواند تا این اندازه مفید و مؤثر باشد، تاثیری كه ناشی از ترغیب افراد به تحرك فیزیكی و تجدید قوا به لحاظ روحی است.»
در تحقیق دانشمندان دانشگاه گلاسكو، وضعیت زندگی و سلامت 366‌هزار نفر در حد فاصل سال‌های 2001 تا 2005 با توجه به نزدیكی یا دوری محل زندگی آنها از فضای سبز مورد بررسی قرار گرفت.

يکشنبه 26/8/1387 - 12:53

 پژوهشگران توصیه می‌كنند كه با مصرف تركیبی از ویتامین‌ها و منیزیم می‌توان از ضعف شنوایی و یا ناشنوایی پیشگیری كرد.
به گزارش سلامت نیوز، محققان دانشگاه میشیگان اعلام كردند كه استفاده از این ریزمغذی‌ها در بررسی‌های آزمایشگاهی نتایج موفقیت آموزی در پی داشته است.
این تحقیق نشان داد كه در جانوران آزمایشگاهی تركیب چهار نمونه از این ریز مغذی‌ها تا 80 درصد از آسیب شنوایی ناشی از آلودگی صوتی جلوگیری می‌كند.
هم اكنون آزمایش ریز مغذی‌های نامبرده روی نمونه‌های انسانی آغاز شده است. برای این منظور تركیبی از ویتامین های E, C, A بعلاوه منیزیم در قالب یك قرص به بیماران شركت كننده در آزمایش داده شده است.
این تركیب AuraQuell‌ نام گرفته است و قبل از اینكه فرد در معرض صدای زیاد قرار بگیرد به وی خورانده می‌شود.
محققان می‌گویند؛ در شرایطی كه كاهش آلودگی صوتی در حقیقت غیرممكن است با این روش می‌توان از اثرات آسیب پذیر آن روی حس شنوایی كاست.

يکشنبه 26/8/1387 - 12:53