تعداد مطالب : 390
تعداد نظرات : 403
زمان آخرین مطلب : 3031روز قبل

چرا امام حسین علیه السلام در روز ترویه(هشتم ذی الحجه) مکه را ترک کردند؟ توضیح دهید.

یکی از پرسش های مهم دربارة قیام امام حسین علیه السلام این است که چرا روز هشتم ذی الحجه از مکه عازم عراق شد و حج خویش را ناتمام گذاشت؟
به طور قطع نمی توان گفت که علت اصلی حرکت امام حسین علیه السلام به سوی کربلا چیست.
به نظر می رسد حرکت امام در یوم ترویه مبتنی بر عوامل زیر باشد:
1- حفظ حرمت مکه:
انتخاب مکه از سوی امام در هنگام حرکت از مدینه،‌ به خاطر آن بود که مکه حرم امن الهی بوده و دشمن به امام اهانت نکند؛ چنانکه حاکم مکه (عمر و بن سعید) از امام پرسید که چه چیز سبب شد که مکه آیی؟ فرمود: پناهنده به خدا و خانة خدا شوم: "عائذاً باللّه و بهذالبیت".[1]
زمانی که عمر و بن سعید با جمعی به قصد کشتن حضرت وارد مکه شد، حضرت برای حفظ قداست مکه از آن جا خارج شد که قتل امام حسین علیه السلام موجب هتک حرمت خانه نشود. حضرت فرمود: "اگر یک وجب هم بیرون از مکه کشته شوم، برایم محبوب تر است".[2]
2- تبلیغات:
تبلیغات در قیام امام حسین علیه السلام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امام از آغاز قیام، مردم را از اهداف خویش آگاه نمود، از این رو حضرت در یک فراخوان عمومی، همگان را به قیام علیه یزید فراخواند[3] و با تدوین وصیت نامه سیاسی و الهی[4] و با نوشتن نامه به مردم بصره[5] و کوفه[6] به رشد فرهنگی پرداخت. همچنین امام با بردن اهل بیت خود به کربلا جنبة تبلیغات قیام خویش را افزایش داد، زیرا اهل بیت علیه السلام به عنوان کاروان تبلیغی مؤثرترین نقش را در صیانت و حفظ انقلاب و تحریف زدایی داشتند.
حرکت امام حسین علیه السلام در هشتم ذی الحجه به سوی کربلا این پرسش را در اذهان و افکار عمومی به وجود آورد که چرا امام حسین علیه السلام حج خویش را ناتمام گذاشت؟ مگر چه حادثه ای اتفاق افتاده؟ امام با ناتمام گذاشتن حج اعلام نمود که اساس دین و سنت پیامبر در خطر بوده و تا زمانی که اساس دین در خطر است، باید به اصل دین و حفظ آن پرداخت که حفظ دین و حج واقعی نیاز به قیام دارد.
3- تکلیف گرایی:
برخی عقیده دارند که علت اصلی قیام امام حسین علیه السلام تکلیف گرایی است؛ یعنی خداوند از ابتدا بر امام وظیفه تعیین نمود که باید قیام کند، از برخی روایات همین مطلب استفاده می شود. امام حسین علیه السلام در جواب پرسش محمد حنفیه که چرا به طرف کربلا می روی؟ فرمود: رسول خدا(ص) فرمود: "یا حسین اخرج فإنّ الله، قد شاء أن یراک قتیلاً".[7]
شاید حرکت امام حسین علیه السلام در روز هشتم ذی الحجه به سوی کربلا، در راستای وظیفة قیام باشد.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پی نوشت ها:
[1] حیاه الامام الحسین، ج 2، ص 312.
[2] همان،‌ج 3، ص 46.
[3] وقعه الطف، ص 172؛ احقاق الحق، ج 11، ص 609.
[4] بحارالانوار، ج 44، ص 329؛ مناقب ابن شهر آشوب، ج 4، ص 84.
[5] بحارالانوار، ج 44، ص 34؛ موسوعه کلمات الامام الحسین، ص 316.
[6] الکامل فی التاریخ، ج 2، ص 534؛ العوالم، ج 17، ص 183.
[7] اللهوفستی 27، بحارالانوار، ج 44، ص 364.

شنبه 16/9/1387 - 2:51

یوم الترویه (روز ترویه)


هشتم ذی الحجه روز ترویه است و این روزی است که حجاج نیت حج تمتع می نمایند و محرم شده از مکه سمت منی حرکت می نمایند و شب را در آنجا بیتوته می کنند و صبح عرفه به جانب عرفات رهسپار می گردند.

علت نامگذاری:

ترویه در لغت به معانی زیر آمده است :
سیراب کردن ، سیراب گردانیدن ، کسی را بر روایت شعر داشتن ، در کاری اندیشه کردن اندیشیدن ، در کار و نگریستن پایان آن را و تعجیل نکردن در جواب (لغت نامه دهخدا)
در علل الشرایع در سر نامیدن این روز به ترویه حدیثی از امام صادق علیه السلام که راوی می گوید: از حضرت پرسیدم چرا روز ترویه را روز ترویه نامیده اند؟
حضرت فرمود: زیرا در عرفات آب نبود و حاجی ها روز هشتم ذی حجه از مکه آب برمی داشتند و به عرفات می بردند و برخی از ایشان به بعضی دیگر می گفتند: تروّیتم، تروّیتم (سیراب شدید، سیراب شدید) لذا به خاطر هیمن، روز هشتم را روز ترویه نامیدند. (1)
باز نقلی دیگر آمده است که زمانی که ابراهیم علیه السلام مأمور شد خانه کعبه را بسازد مکان آنرا نمی دانست در نتیجه خداوند جبرئیل سلام الله علیه را نازل کرد تا مکان خانه را برای ابراهیم مشخص کند و خداوند تعالی پایه های کعبه را از بهشت نازل فرمود و حجرالاسود نیز نازل شد. سپس ابراهیم برای کعبه دو در قرار داد، دری در سمت مشرق و دری در سمت مغرب که مستجار نامیده می شود. وقتی ساخت کعبه به اتمام رسید ابراهیم و اسماعیل حج بجا آوردند و جبرئیل در روز هشتم ذی حجه (روز ترویه) بر آن دو نازل شد و گفت برخیزید و آب جمع آوری کنید، چون در زمین عرفات آبی وجود ندارد. بهمین دلیل این روز، روز ترویه (یعنی ذخیره کردن آب) نامیده شد. سپس ابراهیم گفت پروردگارا این شهر را محلی امن قرار بده و اهل آن را از میوه ها بهره مند کن...(سوره ابراهیم/35)
امام صادق (علیه السلام) فرمود: منظور از بهره مندی از ثمرات، ثمره قلوب یعنی محبت مردم و تمایل آنها نسبت به مکه است تا بسوی آن بروند.(2)
همانطور که آشکار گردید وجه تسمیه یوم الترویه یا روز ترویه در کلام امامان معصوم برداشتن و ذخیره نمودن آب در روز هشتم ذی حجه می باشد.
از ابن عباس نقل شده که حضرت ابراهیم علیه السلام در خواب دید که فرزندش را سر می برند. فأصبح بروی یومه أجمع «پس صبح بیدار شده و همه آن روز را می اندیشید» که آیا خواب او امری است از جانب خدا یا نه؟ از این رو آن روز ترویه نامیده شد، پس لز آن در شب دوم در خواب دید فلّما أصبح عرف أنّه من الله «چون صبح شد دانست که آن از جانب خداست» از این رو آن روز عرفه نامیده شد.(3)

منزلت روز ترویه :

روز ترویه یکی از ارزشمندترین روزهای زمان برشمرده شده است که خود آداب و اعمال مخصوصی دارد. رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: خدای تبارک و تعالی از هر چند چهار شماره برگزید، از فرشتگان: جبرئیل و میکائیل و اسرافیل و عزرائیل و از پیغمبران چهار نفر برای مبارزه بوسیله شمشیر: ابراهیم و داوود و موسی و من و از خاندانها چهار خاندان که فرمود: خاندان آدم و نوح و خاندان ابراهیم و خاندان عمران را بر جهانیان برگزید و از شهرها چهار شهر برگزید و فرمود: سوکند به تین و زیتون و طورسینین و این بلد امین پس مقصود از تین مدینه است و از زیتون بیت الممقدس و از طورسینین کوفه و از بلدامین مکه و از زنها چهار زن برگزید: مریم و آسیه و خدیجه و فاطمه سلام الله علیها و از اعمال حج چهار عمل را برگزید: قربانی کردن و صدا به لبیک بلند کردن و احرام و طواف و ازماهها چهار ماه که ماههای حرامند برگزید: رجب و شوال و ذی القعده و ذی الحجه و از روزها چهار روز برگزید: روز جمعه و روز ترویه (هشتم ذی حجه) و روز عرفه و روز عید قربان.(4)
شیخ صدوق در امالی آورده است که از جمله اعمال مستحبی حج اینکه روز ترویه از هنگام زوال شمس تا شب را درک کند تمام حج تمتع را درک کرده است.(5)
طبق این روایات منزلت روز ترویه تا جائی است که درک آن مساوی با درک تمام حج انگاشته شده است، چرا که روز ترویه در اصل آماده شدن برای وردود به عرفات و عید قربان است.

اعمال این روز :

محمدبن ابی عمیر از یکی از یارانش از امام صادق علیه السلام نقل کرده است که فرمود: روزه روز ترویه کفاره گناهان یک سال و روزه روز عرفه کفاره گناهان دو سال است.(6)
محدث قمی در مفاتیح الجنان روزه این روز را برابر با کفاره شصت سال برشمرده است و آورده است که شیخ شهید غسل این روز را مستحب دانسته است.

وقایع این روز:

در این روز؛ فرستادن نامه امام حسین علیه السلام به کوفه پس از شهادت مسلم بن عقیل:
بسم الله الرحمن الرحیم: از طرف حسین بن علی بسوی برادران مؤمن و مسلمان
سلام علیکم.
.... من روز سه شنبه هشتم ماه ذی حجه که روز ترویه است از مکه معظمه بسوی شما حرکت نموده ام. موقعی که فرستاده من بر شما وارد شد در کار خود شتاب کنید و کوشا باشید زیرا من در همین روزها نزد شما خواهم آمد و السلام علیکم و رحمت الله و برکاته.
مورخین خروج اما حسین علیه السلام از مکه به سمت کوفه را هشتم ذی حجه یعنی روز ترویه نگاشته اند.

 

(به نقل از سایت راسخون،نویسنده: حسن نجفی )


شنبه 16/9/1387 - 2:45

با عرض سلام خدمت همه تبیانی های محترم

باز هم تشکر ولی این بار به خاطر الطاف همه شما خوانندگان محترم.

ممنون از پیام های تبریک شما .

این برنده شدن را مرهون تشویق‌های شما خوانندگان برای ادامه کار میدانم.

امیدوارم همه شما موفق و موید باشید و طاعات و عباداتتان در این ماه مورد قبول درگاه حق قرار گیرد.

 

به امید روزی که نام تک تک شما را به نوبت در بخش برندگان مطالب ببینم.

 

التماس دعا.

انشاءالله حاجت همتون روا.

شنبه 16/9/1387 - 2:30

با عرض سلام

خدمت همه شما خوانندگان محترم

 

دست همگی درد نکند که  با نظراتتون بنده رو مورد لطفتون قرار می‌دهید.

آماده شنیدن انتقادهای شما دوستان محترم هستم.

در این روزها و شبها از همه شما التماس دعا.

چهارشنبه 13/9/1387 - 4:58

با این تصاویر و تست میزان خشونت و استرس خود را تخمین بزن

شاید تصاویر زیر و یا عكس‌هایی شبیه آنرا قبلا زیاد دیده‌اید. تصاویری كه مربوط به خطای دید می‌شوند. اما شاید كاربرد آنها را ندانید...

تصاویر زیر برای امتحان مقدار استرسی كه یك فرد دارد و یا فشاری كه می‌تواند تحمل كند، استفاده می‌شود. هر چه این تصاویر از نگاه شما آرامتر بچرخند، شما تحمل بیشتری دارید و آرامتر هستید!

بعضی جنایتكارانی كه با این تصاویر امتحان شده‌اند، این تصاویر را به صورت دیوانه واری در حال چرخش می‌دیدند، اما كودكان و افراد آرام آنها را كاملا ثابت می‌دیدند. شاید اگر خود شما هم این تصاویر را در مواقع مختلف ببینید سرعت‌های مختلفی را تجربه كنید...

البته میدانید كه هیچ كدام از این تصاویر در حال چرخش نیستند. آنها كاملا ثابتند!

 

چهارشنبه 13/9/1387 - 4:52

آمار باور نکردنی یکی از تالارهای معروف تهران!!

 


68 درصد از ازدواج‌های صورت گرفته در یکی از تالارهای مشهور تهران، منجر به طلاق شده است.

این آمار، همه حکایت از این دارد که 68 درصد از کسانی که جشن ازدواج خود که را در این تالار برگزار کرده‌اند، گفته‌اند زندگی‌شان حتی دوام یکساله نداشته و در نهایت از یکدیگر جدا شده اند.

بنابر این گزارش، طی یکسال گذشته بیش از 350 مراسم ازدواج در تالار فوق انجام شده است، که هزینه‌های هر مراسم از 150 میلیون فراتر بوده است.

شایان ذکر است برخی از چهره‌های اقتصادی و حتی ورزشی کشور نیز جشن های عروسی خود را در این تالار برگزار کرده‌اند.

"ع .د" که از سرشناسان عرصه ورزش کشور محسوب می‌شود، مراسم ازدواج خود را در این تالار برگزار کرده است.

در برخی از ازدواج‌های این تالار که در منطقه فرمانیه تهران قرار دارد میزان مهریه در نظر گرفته شده، سکه بهار آزادی به ارتفاع قله هایی همچون هیمالیا(8000متر) و دماوند(5610) بوده است.

این اطلاعات در حالی فاش می‌شود که مدیریت تالار مذکور قصد داشته است از کسانی که طی یکسال اخیر در تالار فوق مراسم خود را برگزار کرده‌اند، دعوت به عمل آورده و طی یک جشن تحت عنوان یکسالگی زندگی، از آنان تقدیر به عمل آورد که متوجه می‌شود 68 درصد از ازدواج‌های انجام شده در تالار منجر به طلاق شده است.

شایان ذکر است در یکی از این جشن‌های عروسی، ارزش تقریبی خودروهای میهمانان حاضر در تالار، 17 میلیارد تومان برآورد شده است.

 

نظر شما چیه؟؟؟؟ واقعا پول خوشبختی می‌آره ؟؟؟؟

چهارشنبه 13/9/1387 - 4:47
مردی در کنار ساحل دورافتاده­ای قدم می­زد. مردی را در فاصله دور می­بیند که مدام خم می­شود و چیزی را از روی زمین بر می­دارد و توی اقیانوس پرت می­کند. نزدیک­تر می­شود، می­بیند مردی بومی صدفهایی را که به ساحل می­افتد در آب می­اندازد.

 -         صبح بخیر رفیق، خیلی دلم می­خواهد بدانم چه می­کنی؟

-         این صدفها را در داخل اقیانوس می­اندازم. الآن موقع مد دریاست و این صدف­ها را به ساحل دریا آورده و اگر آنها را توی آب نیندازم از کمبود اکسیژن خواهند مرد.

-         دوست من! حرف تو را می­فهمم ولی در این ساحل هزاران صدف این شکلی وجود دارد. تو که نمی­توانی آنها را به آب برگردانی خیلی زیاد هستند و تازه همین یک ساحل نیست. نمی­بینی کار تو هیچ فرقی در اوضاع ایجاد نمی­کند؟

مرد بومی لبخندی زد و خم شد و دوباره صدفی برداشت و به داخل دریا انداخت و گفت:

((برای این یکی اوضاع فرق کرد.))

 نتیجه: ما نمی­توانیم کارهای بزرگی را روی این کره خاکی انجام دهیم، اما می­توانیم کارهای کوچک را با عشق­های بزرگ انجام دهیم و کارهای کوچکی که با عشق بزرگ صورت می­گیرد دیگر یک کار کوچک نیست، کاری بزرگ است و کارهای بزرگ نتایجی بزرگ در پی دارند.

اگر کار کوچکی با دقت و به طور مداوم و از روی محبت انجام شود دیگر کار کوچکی نیست.

چهارشنبه 13/9/1387 - 4:38

نقص فنی در نصب لوله دودكش و بروز بیشترین حادثه


 
بر اساس آمار موجود در زمستان گذشته به علت شدت سرمای هوا تعدادی از وسایل گازسوز به ویژه وسایل حرارتی و گرمایشی با نرخ حرارتی بالا به دلایل مختلف از جمله نقص در سیستم ایمنی دستگاه‌ها و آگاهی نداشتن شهروندان در زمینه نصب وسایل بدون دودكش مناسب حادثه ساز و موجب تلفات جانی شماری از هموطنان شد كه زمینه نگرانی و فشارهای روحی و روانی را در اذهان مردم و مسئولان فراهم كرد.
به منظور آگاهی و آشنایی هرچه بیشتر شهروندان ارجمند مواردی از اصول ایمنی ارائه و بكاربستن آنها توصیه می‌شود.
1- (67.2 % ) حوادث گاز مونواکسید کربن درسال گذشته به دلیل نقص فنی در نصب لوله های دودکش که شامل: اشکال در نوع اتصالات، چفت نشدن لوله های دودکش، نصب نشدن اصولی (زانویی زیاد، مسیر رو به پایین و...)، بکارگیری نوع نامناسب(آکاردئونی) و رعایت نكردن مناسب قطر لوله های دودکش بوده است.
بمنظور نصب دودكش وسایل گازسوز از كمترین تعداد زانویی استفاده شود در غیر اینصورت مكش دودكش كم و موجب پس زدگی گازهای سمی می‌شود.
محل اتصال دودكش به وسایل گازسوز را بازرسی و از آببندی و ثبات آنها اطمینان حاصل كنید.
دودكش در داخل و خارج دیوار و محل اتصال به دستگاه گاز سوز باید كاملاً آببندی باشد.روزنه كوچكی می‌تواند باعث خروج گازهای حاصل از سوختن گاز و بروز حادثه شود.
حتی الامكان از نصب زانوی اضافی در مسیر دودكش خودداری كنید زیرا زانو كارآرایی دودكش را كاهش می‌دهد.
به هیچ عنوان دودكش وسایل گازسوز و هواكش (فن) را از یك لوله یا كانال مشترك عبور ندهید.
از قرار دادن قطعات لوله دودكش بصورت لب به لب خودداری كنید و حتماً از دودكش‌های نوع نر و ماده كه باعث آب بندی در محل اتصال و خارج نشدن گازهای حاصل از سوختن خواهد شد استفاده كنید.
اطراف آن بخش از لوله‌های دودكش كه در موتورخانه قرارگرفته است باید كاملاٌ آب بندی شود تا از نفوذ گاز CO به داخل بنا یا موتورخانه جلوگیری شود.
قطر لوله دودكش باید مساوی یا بیشتر ازقطر لوله خروجی دستگاه گازسوز باشد.
2-بخش دیگری از حوادث گاز مونواکسید کربن درسال گذشته به دلیل نصب نشدن دودکش در وسایل گازسوز بوده است.
هر وسیله گازسوز باید یك دودكش مستقل و استاندارد و مجهز به كلاهك H داشته باشد.
آبگرمكن و بخاری حتماً باید مجهز به دودكش باشد.از نصب این وسیله‌ها بدون دودكش در محیط‌های بسته جداً خودداری كنید.
توصیه می‌شود درطراحی و ساخت بناهای نوساز، دودكش كلیه وسایل گاز سوز پیش بینی و با استاندارد طراحی شود.
3- نداشتن کلاهک مناسب  (کلاهک H) بر روی خروجی دودکش‌ها زمینه‌ساز شماری دیگر از حوادث گاز مونواکسید کربن درسال گذشته بود.
هر چند وقت یكبار كلاهك دودكش‌های وسایل گاز سوز را بازرسی و چنانچه كلاهك افتاده باشد آن را در محل خود نصب كنید قابل ذكر است كه كلاهك مناسب علاوه بر اینكه از نفوذ باران و برف و افتادن سایر اشیاء به داخل دودكش جلوگیری می‌كند در منظم سوختن وسیله گازسوز نیز موثر است.
داشتن كلاهك مخصوص(H) برای دودكش در پشت بام‌ها برای جلوگیری از خاموش شدن بخاری و به دنبال آن انتشار گاز CO اهمیت بالایی دارد. 
4-قسمتی از حوادث گاز مونواکسید کربن درسال گذشته مربوط به مسدود بودن مجاری لوله های دودکش بوده است.
مسدود شدن دودكش سبب سوخت ناقص و ایجاد گازهای خطرناك و سمی و برگشت چنین گازهائی به درون محل زندگی و باعث گاز گرفتگی و مرگ می‌شود.
از نصب دودكش در حیاط خلوت‌های روبسته خودداری كنید. داكت دودكش‌ها باید به هوای آزاد راه داشته باشد و به هیچ وجه نباید بالای داكت مسدودشود.
مسدود شدن دودكش لوازم گازسوز حتی در حد جزیی باعث ناقص سوزی و پس زدن گازهای سمی به فضای اتاق می‌شود.
مراقب باشید البسه آویزان شده شما در تراس، دودكش همسایه طبقه پایین را مسدود نكند.
شومینه مشترک برای چند واحد در صورت کوچک بودن اندازه مجرای خروجی و لوله کشی آن باعث برگشت دود از شومینه روشن طبقات پایین به داخل آپارتمان در شومینه خاموش طبقات بالاتر می شود.
5- نقص فنی در نصب و راه‌اندازی دستگاه گازسوز عامل دیگری در بروز حوادث گاز مونواکسید کربن درسال گذشته بوده است.
نصب وراه اندازی وسایل گرمایشی توسط افراد غیر مجرب و بی تجربه و یا توسط افراد خانواده باعث ایجاد خطر می‌شود.
از جابجا كردن وسایل گازسوز كه مستقیماَ به لوله ثابت متصل است ‏، خودداری كنید زیرا ممكن است در اثر جابجایی محل اتصال آسیب ببیند و دچار نشتی شود.چنانچه این امر لازم باشد باید به موسسات مجاز مراجعه شود.
شیلنگ گاز نباید هرگز در معرض حرارت اجاق گاز و بخاری وسایل گرمازا قرار داشته باشد.
از قراردادن خروجی دودكش به صورت افقی با كلاهك و یا بدون كلاهك در زیر سقف و بالكن جداَ خودداری كنید.
عبور دودکش از فضای داخل سقف کاذب به ویژه حمام به دلیل امکان پوسیدگی و نشت گاز منواکسید کربن خطرناک است.
6- بخشی از حوادث گاز مونواکسید کربن درسال گذشته به دلیل استفاده از وسایل گازسوز غیر استاندارد بوده است.
7- نصب دستگاه گازسوز در محیط های نامناسب(همچون محیط کوچک، بسته وبدون تهویه و درزگیری کامل منافذ، بستن درب و پنجره ها...) دلیل دیگری برای وقوع حوادث ناشی از گاز منواكسید كربن در سال گذشته بود.
برای جلوگیری ازپدیده خطرساز مكش معكوس درساختمان‌ها لازم است برروی قسمت زیرین درب ورودی هر آپارتمان ازدریچه تهویه كركره‌ای یا آیفونی مناسب به طول 50×20 سانتی متر استفاده شود.همچنین زیردربهای ورودی اطاق خواب‌ها نیزحدود 3 تا 5 سانتی متربازباشد.
نصب شومینه وبخاری گازسوز درآپارتمان‌های كوچك واستفاده همزمان ازآنها بسیار خطرناك است.
از نصب آبگرمكن در حمام،مكان‌های كوچك ومحبوس و روشن كردن شعله‌های اجاق گاز در آشپزخانه برای گرم نگه داشتن محیط داخل خانه، جدا خودداری كنید.
آب گرمكن‌های دیواری گازی اگر به مدت طولانی در محیط های بسته، روشن باشند خطرناك می‌شوند.
چند نکته ضروری:
ساخت حمام دركنار موتورخانه خطرناك وحادثه سازاست.
برای پكیچ منازل دودكش با قطر حداقل 15 سانتی مترباید، تعبیه شود.
برای بخاریهای گازسوز دودكش با قطر حداقل 10 سانتی متر تعبیه شود.
برای شومینه گازی دودكشی با قطر حداقل 15 سانتی متر تعبیه شود.
برای آبگرمكن‌های دیواری دودكشی با قطر حداقل 15 سانتی متر تعبیه شود.
برای موتورخانه شوفاژ دودكشی با قطر 20 سانتی متر تعبیه شود.
هنگام ورود به موتورخانه، درب را بازنگه دارید وچند لحظه تامل كنید سپس وارد موتورخانه شوید تا درصورت وجود احتمالی گازهای سمی، تبادل هوا با فضای بیرون انجام گیرد.
 
سه شنبه 12/9/1387 - 15:5

1- خود را در یک کشتی تصوّر کنید که در حال غرق شدن است. شما خود را به آب می‌اندازید و با شناکردن خود را به یک قایق نجات می‌رسانید و از آن بالا می‌روید. چند نفر دیگر را در آن قایق نجات همراه خود می‌بینید؟

2- خود را به ساحل می‌رسانید و بیابان وسیعی را در مقابل خود می‌بینید. چند وسیله شخصی و مقداری خوراکی بر می‌دارید و در جستجوی نجات، راه بیابان را در پیش می‌گیرید. چند جفت کفش برمی‌دارید؟

3- پس از یک راه‌پیمایی طولانی و سخت، از یک تپه شنی بالا می‌روید و با خوشحالی شهری را در دوردست می‌بینید. همچنین متوجه می‌شوید که در فاصله‌ای نه چندان دور در سمت راست شما واحه‌ای وجود دارد. آیا ابتدا به آنجا می‌روید و برای مدتی کوتاه، یا هر چقدر که می‌خواهید استراحت می‌کنید و یا آن که آن را نادیده گرفته به راهتان به سوی شهر ادامه می‌دهید؟

4- پس از ورود به شهر، قصری توجه شما را به خود جلب می‌کند و تصمیم می‌گیرید که وارد آن شوید. پس از عبور از دروازه‌ها، خود را در یک راهروی طولانی می‌یابید که به اتاق پادشاه منتهی می‌شود. وارد اتاق می‌شوید و شاه و ملکه را می‌بینید که در کنار هم به تخت نشسته‌اند. شاه و ملکه چه شکلی هستند؟ و چه ویژگیها و خصوصیاتی را برایتان مجسم می‌کنند؟

۵- از آن اتاق خارج می‌شوید و از یک پلکان مارپیچی پایین می‌روید. تاریک و سایه‌دار است، با مشعل‌هایی بر روی دیوار که به طور نوبتی روشن و خاموش می‌شوند. همین طور که پائین می‌روید، ناگهان یک زن (اگر شما مرد هستید) و یا یک شوالیه (اگر شما زن هستید) از کنارتان عبور می‌کند. شما فقط برای یک لحظه صورتش را می‌بینید و این تصویر، یک نفر که می‌شناسید را به یادتان می‌آورد. او چه کسی است؟

6- پلّه‌ها شما را به اتاق پذیرایی می‌رساند و شما میز بسیار بزرگی با یک گیلاس پایه‌دار در وسط آن می‌بینید. به گیلاس نگاه کنید. چقدر آن پر از مایعات است؟

   تعبیر جواباتون رو این پایین بخونید ... خیلی جالبه

1) تعداد دوستان واقعی که دارید.

2) تعداد عشقهای واقعی که قبل از ازدواج خواهید داشت.

3) اصول اخلاقی شما در کار.

4) آنچه تصوّر کرده‌اید آن چیزی است که به نظر شما یک زوج ایده‌آل باید آن گونه باشند.

5) این همان شخصی است که تا پایان عمر، ذهنتان درگیر اوست.

6) میزان پر بودن گیلاس، نشانگر این است که شما در یک رابطه دوستی چقدر از خودتان مایه می‌گذارید

يکشنبه 10/9/1387 - 3:34

 

 

 

ic7cz7.jpg


وزن کل سازه 161 هزار تن و معادل وزن 3578 تانک است .

لابی برج بازیر بنای 15 هزار مترمربع معادل 3 زمین فوتبال است.

ارتفاع کل برج 435 متر ومعادل1ونیم برابر ارتفاع برج ایفل در فرانسه است.

زیر بنـای 12 هزار متر مربعی راس سـازه نیز برابر با 2 و نیم زمین فوتبال است.


دکل آنتن برج میلاد نیز با 120 متر طول، معادل ارتفاع یک ساختمان 40 طبقه است.

ارتفاع 315متری شفت بتنی برج نیز برابر با ارتفاع یک ساختمان 105 طبقه است.

230 کیلومتر کابل در احداث برج به کار رفته که طول آن معادل مسافت تهران ، شمال است .

25 کیلومتر نیز متراژ لوله مصرفی در برج میلاد است که چیزی مساوی با 4 و نیم برابرارتفاع قله دماوند است.

9 هزار چراغ و 100 هزار پیچ نیز از دیگرمواد مصرفی در ساخت برج میلاد است که با یک میلیون و 300 هزار نفر روز در این طرحبه کار رفته است.


2 برابرمحیط کره زمین نیز مقیاس به دست آمده برای 80 هزار کیلومتر مسافت طی شده باآسانسورهای کارگاهی برج میلاد است.

همچنین میانگینسنی مهندسان طرح برج میلاد 31 سال عنوان شده است و 40 هزار نفر نیز از ابتدای زماناحداث تا کنون از این برج دیدن کرده اند.

 

 

2lx15d.jpg

 

يکشنبه 10/9/1387 - 3:31