تعداد مطالب : 390
تعداد نظرات : 403
زمان آخرین مطلب : 3035روز قبل

کرفس، سلطان سبزیجات

دانشمندان بر این عقیده هستند که کرفس بهترین ماده غذایی است برای عفونت مجاری ادراری و اسید اوریک بالا از طریق تمیز کردن کلیه و مجاری ادراری است . ترپین ماده معطر کرفس، مانع از باقی ماندن سنگ کلیه در مجاری ادراری و یا آلودگی میکروبی و درد می شود.
 کرفس کلیه و مثانه را تمیز می کند. از تولید سنگ کلیه و مثانه جلوگیری می کند و ملین است.
پتاسیم موجود در غده و تنه کرفس جریان ادرار را تحریک و کلیه و مثانه را تمیز می کند و بیش از همه برای بیماران نقرسی مفید است زیرا در خون این افراد اسیداوریک با غلظت بالا غالبا دیده می شود .

روغن اتری که در کرفس وجود دارد باعث گشاد شدن مجاری کلیه می شود به طوری که اسید اوریک بهتر دفع می گردد. آلودگی میکروبی ضعیف درروده نیز در اثر ترپین از بین می رود.

کرفس باعث تحریک شدیدتر روده شده و سایر ناراحتی هایی از این قبیل بر اثر خوردن کرفس بهبود می یابند.
تجربه نشان داده است که یک وعده غذای کرفس بوی بد دهان را از بین می برد. احتمالا موادی که در معده تولید می شوند با مواد معطر کرفس ترکیب شده و از بوی بد دهان جلوگیری می کند.

کسانی که از بوی بد دهان رنج می برند باید هرروز مقداری کرفس میل کنند، در صورتی که نتیجه ای نداد بایستی به پزشک مراجعه کرد . از قدیم گفته اند که کرفس باعث شادی و شادابی می شود.
برای اینکه به روده های خسته و پیر کمک شود ، توصیه می شود که هر روز یک لیوان عصاره کرفس مصرف شود. از این طریق روده به روش طبیعی تخلیه می شود.

کرفس در تقویت معده و اعصاب موثر است.
آب کرفس خام درمان خوبی برای گرفتگی صداست.

خوردن کرفس حافظه را زیاد و قلب را پاک می کند و دیوانگی ، جذام و پیسی را برطرف می کند.
کرفس به علت دارا بودن فسفر زیاد ، در ازدیاد هوش و افزایش شیر مادر موثر است


سه شنبه 3/10/1387 - 2:17

از مکه به سمت کربلا راه افتاد

از ملک اله بسوی لا راه افتاد

توحید نشد تمام الا به حسین(ع)

دنبال حسین هم خدا راه افتاد

 

 

راستی شما چطور محرم عزاداری می‌كنید؟

دسته، تكیه، مسجد، كجا و چگونه ؟؟

خوشحال میشوم نظرتان را در این باره بدانم.

 

سه شنبه 3/10/1387 - 1:57

عکس: هنر نقاشی بر روی شیشه های كثیف اتومبیل
نظر شما چیه؟
دوشنبه 2/10/1387 - 3:30
  


ژاپنی‌ها با همین فکرهای بکری که در نگاه اول برای ما عجیب و غریب به نظر می‌رسند.

چه کسی فکر می‌کرد شکل نامنظم و عجیب و غریب امواج صدا در نرم‌افزارهای ویرایش صوت، دست‌مایه‌ای برای ساختن انگشتر شود!
یک هنرمند ژاپنی به نام «ساکوراکو شیمزو»، با استفاده از شکل امواج صوتی در نرم‌افزارهای ویرایش صوت، جواهرسازی می‌کند. او بعد از بردن صدا به نرم‌افزار ویرایش‌کننده، با کمک لیزر، شکل آنها را روی یک قطعه نقره، حک می‌کند و با آنها انگشتر، گردن‌بند، سنجاق‌ سینه و گوشواره می‌سازد.
 

 


جالب است که با کمک کامپیوتر می‌توان به این جواهرات گوش داد و فهمید که چه چیزی روی آنها حک شده است.

دوشنبه 2/10/1387 - 2:43
  


كیوی سرشار از ویتامین‌های مفید برای بدن است.كیوی غنی ترین میوه از لحاظ تغذیه‌ برای بدن است.كیوی میوه‌ای از درختان كنوضدو بومی چین است كه در ابتدا به آن انگور فرنگی چینی گفته می‌شد و بعدها با ورودش به كشورهای اروپایی و بخاطر گوشت ترش مزه آن نامش از انگور فرنگی به ماهی خال خال دریایی اروپا تغییر یافت.

براساس آخرین تحقیقات محققان در آمریكا كه بروی 27 میوه صورت گرفت ،كیوی غنی‌ترین میوه از لحاظ تغذیه در بین میوه‌های دیگر معرفی شده است. این گزارش حاكیست: كیوی ویتامین‌های A B2 B3 B1 C ، كلسیم و آهن و پروتئین را به میزان بالایی دارد.
با مصرف كردن یك عدد كیوی با وزن میانگین 120 یا 100 g بدن تمام مواد مغزی را هر روز دریافت می‌كند

دوشنبه 2/10/1387 - 2:29


عکس هایی زیبا از تزیین هند�?انه شب یلداwww.pixi.ir

 

عکس هایی زیبا از تزیین هند�?انه شب یلداwww.pixi.ir


عکس هایی زیبا از تزیین هند�?انه شب یلداwww.pixi.ir


عکس هایی زیبا از تزیین هند�?انه شب یلداwww.pixi.ir

عکس هایی زیبا از تزیین هند�?انه شب یلداwww.pixi.ir

عکس هایی زیبا از تزیین هند�?انه شب یلداwww.pixi.ir
عکس هایی زیبا از تزیین هند�?انه شب یلداwww.pixi.ir
عکس هایی زیبا از تزیین هند�?انه شب یلداwww.pixi.ir

 

عکس هایی زیبا از تزیین هند�?انه شب یلداwww.pixi.ir


 

جمعه 29/9/1387 - 4:14

www.miadgah.orgرسم و رسومات یلدا در شهرهای مختلف ایران
 
  

*در آیین کهن، بنابر یک سنت دیرینه آیین مهر شاهان ایرانی در روز اول دی‌ماه تاج و تخت شاهی را بر زمین می‌گذاشتند و با جامه‌ای سپید به صحرا می‌رفتند و بر فرشی سپید می‌نشستند. دربان‌ها و نگهبانان کاخ شاهی و همهٔ برده‌ها و خدمت‌کاران در سطح شهر آزاد شده و به‌سان دیگران زندگی می‌کردند. رئیس و مرئوس، پادشاه و آحاد مردم همگی یکسان بودند (صحت این امر موکد نیست، شاید تنها افسانه باشد). جشن یلدا در ایران امروز نیز با گرد هم آمدن و شب‎نشینی اعضای خانواده و اقوام در کنار یکدیگر برگزار می‎شود. متل گویی که نوعی شعرخوانی و داستان خوانی است در قدیم اجرا می‌شده‌است به این صورت که خانواده‌ها در این شب گرد می‌آمدند و پیرتر‌ها برای همه قصه تعریف می‌کردند. آیین شب یلدا یا شب چله، خوردن آجیل مخصوص، هندوانه، انار و شیرینی و میوه‌های گوناگون است که همه جنبهٔ نمادی دارند و نشانهٔ برکت، تندرستی، فراوانی و شادکامی هستند، این میوه‌ها که اکثراً کثیر الدانه هستند، نوعی جادوی سرایتی محسوب می‌شوند که انسان‌ها با توسل به برکت خیزی و پر دانه بودن آنها، خودشان را نیز مانند آنها برکت خیز می‌کنند و نیروی باروری را در خویش افزایش می‌دهند و همچنین انار و هندوانه با رنگ سرخشان نمایندگانی از خورشیدند در شب. در این شب هم مثل جشن تیرگان، فال گرفتن از کتاب حافظ مرسوم است. حاضران با انتخاب و شکستن گردو از روی پوکی و یا پُری آن، آینده‌گویی می‌کنند.

* در خطهٔ شمال و آذربایجان رسم بر این است که در این شب خوانچه‌ای تزیین شده به خانهٔ تازه‌عروس یا نامزد خانواده بفرستند. مردم آذربایجان در سینی خود هندوانه‌ها را تزئین می‌کنند و شال‌های قرمزی را اطرافش می‌گذارند. درحالی که مردم شمال یک ماهی بزرگ را تزئین می‌کنند و به خانهٔ عروس می‌برند.


* سفرهٔ مردم شیراز مثل سفرهٔ نوروز رنگین است. مرکبات و هندوانه برای سرد مزاج‌ها و خرما و رنگینک برای گرم مزاج‌ها موجود است. حافظ‌خوانی جزو جدانشدنی مراسم این شب برای شیرازی‌هاست. البته خواندن حافظ در این شب نه تنها در شیراز مرسوم است، بلکه رسم کلی چله‌نشینان شده‌است.

* همدانی‌ها فالی می‌گیرند با نام فال سوزن. همه دور تا دور اتاق می‌نشینند و پیرزنی به طور پیاپی شعر می‌خواند. دختر بچه‌ای پس از اتمام هر شعر بر یک پارچه نبریده و آب ندیده سوزن می‌زند و مهمان‌ها بنا به ترتیبی که نشسته‌اند شعرهای پیرزن را فال خود می‌دانند. همچنین در مناطق دیگر همدان تنقلاتی که مناسب با آب و هوای آن منطقه‌است در این شب خورده می‌شود. در تویسرکان و ملایر، گردو و کشمش و مِیز نیز خورده می‌شود که از معمولترین خوراکی‌های موجود در ابن استان‌هاست.


* در شهرهای خراسان خواندن شاهنامهٔ فردوسی در این شب مرسوم است.

* در اردبیل رسم است که مردم، چله بزرگ را قسم می‌دهند که زیاد سخت نگیرد و معمولاً گندم برشته (قورقا) و هندوانه و سبزه و مغز گردو و نخودچی و کشمش می‌خورند.


* در گیلان هندوانه را حتما فراهم می‌کنند و معتقدند که هر کس در شب چله هندوانه بخورد در تابستان احساس تشنگی نمی‌کند و در زمستان سرما را حس نخواهد کرد. «آوکونوس» یکی دیگر از میوه‌هایی است که در این منطقه در شب یلدا رواج دارد و به روش خاصی تهیه می‌شود. در فصل پاییز، ازگیل خام را در خمره می‌ریزند، خمره را پر از آب می‌کنند و کمی نمک هم به آن می‌افزایند و در خم را می‌بندند و در گوشه‌ای خارج از هوای گرم اطاق می‌گذارند. ازگیل سفت و خام، پس از مدتی پخته و آبدار و خوشمزه می‌شود. آوکونوس ازگیل در اغلب خانه‌های گیلان تا بهار آینده یافت می‌شود و هر وقت هوس کنند ازگیل تر و تازه و پخته و رسیده و خوشمزه را از خم بیرون می‌آورند و آن را با گلپر و نمک در سینه کش آفتاب می‌خورند.

*مردم کرمان تا سحر انتظار می‌کشند تا از قارون افسانه‌ای استقبال کنند. قارون در لباس هیزم شکن برای خانواده‌های فقیر تکه‌های چوب می‌آورد. این چوب‌ها به طلا تبدیل می‌شوند و برای آن خانواده، ثروت و برکت به همراه می‌آورند. 

جمعه 29/9/1387 - 3:45

سالروز ولادت پیشوای دهم شیعیان حضرت علی النقی الهادی (ع) بر عموم مسلمین جهان مبارک باد.

امام ابوالحسن علی النقی هادی (علیه السلام) ملقب به امام «هادی»، دهمین پیشوای شیعیان در نیمه ذیحجه سال 212 هجری در اطراف مدینه در محلی به نام «صریا» متولد گشت. آن حضرت و فرزند گرامی ایشان امام حسن علیهما السلام به عسكریین شهرت یافتند، زیرا خلفای بنی عباس آنها را از سال 233 به سامرا (عسكر) برده و تا آخر عمر پر بركتشان در آنجا، آنها را تحت نظر قرار دادند.
 
امام هادی (علیه السلام) به لقبهای دیگری مانند: نقی، عالم، فقیه، امین و طیب شهرت داشت و كنیه مبارک ایشان ابوالحسن است. از آنجا كه كنیه امام موسی كاظم و امام رضا علیهما السلام نیز ابوالحسن بود، لذا برای اجتناب از اشتباه، ابوالحسن اول به امام كاظم علیه السلام، ابوالحسن ثانی به امام رضا علیه السلام و ابوالحسن ثالث به حضرت هادی علیه السلام اختصاص یافته است.

پدر بزرگوارش امام جواد (ع) و مادرش بانوی گرامی سمانه است كه بانویی با فضیلت و با تقوا بود. امام هادی (ع) در سن 6 یا 8 سالگی یعنی در سال 220 هجری، پس از شهادت امام جواد (ع) به امامت رسید. مدت 33 ساله امامت امام هادی (ع) با خلفای معتصم، واثق، توكل، منتصر، مستعن و معتز معاصر بود.

يکشنبه 24/9/1387 - 2:59

بالاخره ایرانی ها دست به كار شدن و یك ماشین از خودشون تولید كردن

امیدوارم این ماشین خوب از آب در بیاد و جای خودشو بازكنه

به هر حال ما به فال نیك می گیریم و تبریك می گم به همه ایرانی ها

مراسم رونمایی از خودروی تمام ایرانی مینیاتور ساخته شده در كارخانجات سایپا

برآورد قیمت زیر 10 میلیون تومان

مینیاتور ایرانی رونمایی شد

 

خبرگزاری فارس: صبح امروز با حضور رئیس جمهور، وزیر صنایع و نمایندگان مجلس و جمعی از صنعتگران، خودروی كاملا ایرانی مینیاتور سایپا رونمایی شد.

مراسم رونمایی از خودروی تمام ایرانی مینیاتور ساخته شده در كارخانجات سایپا

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس طراحی و تولید مینیاتور توسط كارشناسان داخلی انجام شده و قرار است پیش فروش این خودرو كه قیمت آن كمتر از 10 میلیون تومان برآورد می‌شود همزمان با دهه فجر آغاز شود.
در تولید خودروی كاملا ایرانی سایپا از 122 سازنده داخلی استفاده شده و 810 قطعه و مجموعه برای تولید آن طراحی و تولید شده است.
پس از سمند كه به عنوان خودروی ملی در سالهای گذشته توسط ایران خودرو تولید شد، مینیاتور با برند سایپا و به عنوان یك خودروی كاملا ایرانی تولید خواهد شد و براساس برنامه‌ریزی انجام شده طی دو تا سه سال آینده یك خودروی جدید بر روی پلت فرم مینیاتور تولید خواهد شد.
به گفته مهرداد بذرپاش، مدیرعامل سایپا با پیش فروش مینیاتور تا پایان سال جاری امكان تولید و تحویل این خودرو تا شهریور سال آینده فراهم خواهد شد.
وی با بیان اینكه مینیاتور به تدریج جایگزین پراید خواهد شد گفت: راندمان موتور این خودرو حدود 17 اسب بخار بیشتر از پراید است، حجم موتورش از پراید بیشتر است، ظاهر مینیاتور از پراید زیباتر است و از مواد اولیه بهتری در ساخت قطعات داخلی اعم از صندلی و داشبورد استفاده شده است.

مراسم رونمایی از خودروی تمام ایرانی مینیاتور ساخته شده در كارخانجات سایپا


وی ادامه داد: تجهیزات ایمنی مینیاتور بیشتر از پراید است و دارای ترمز ABS است.
وی ادامه داد: مینیاتور یك خودروی ارزان قیمت است كه در كلاس B و سرمایه‌گذاری 1200 میلیارد ریال تولید می‌شود.
وی در مورد انتخاب نام مینیاتور برای خودروی كاملا ایرانی سایپا نیز گفت: با توجه به زیبایی ظاهری این خودرو نام مینیاتور را برای آن انتخاب كردیم.
بذرپاش میزان تولید مینیاتور طی سال آینده را 15 هزار دستگاه عنوان كرد و افزود: براساس برنامه‌ریزی انجام شده میزان تولید این خودرو طی سه سال آینده به 200 هزار دستگاه در هر سال خواهد رسید و سهم این خودرو در صادرات سایپا نیز تا سال 1390 حدود 20 درصد خواهدشد.
وی در مورد شایعات مربوط به حضور كارشناسان كره‌ای و ایتالیایی در ساخت مینیاتور گفت: كار ساخت این خودرو توسط كارشناسان و صنعتگران ایرانی انجام شده و فقط از مشاوران خارجی در تولید استفاده كرده‌ایم.
وی ادامه داد: در ابتدا مینیاتور با موتور گاز سوز تولید می‌شود و تا شش ماه آینده موتور پایه گاز سوز بر روی این خودرو نصب خواهد شد.

مراسم رونمایی از خودروی تمام ایرانی مینیاتور ساخته شده در كارخانجات سایپا


وی همچنین در مورد صادرات تندر 90 نیز گفت: صادرات درقرارداد به عهده رنو پارس گذاشته شده و ما منتظر عملی شدن این كار هستیم.
مدیرعامل سایپا در پایان از تولید بی 90 بر روی پلت فرم تندر 90 در پارس خودرو خبرداد و گفت: شرط تولید این خودرو رساندن میزان تولید تندر توسط دو خودرو ساز به 600 هزار دستگاه است كه در حال حاضر این رقم حدود 300 هزار دستگاه است.

 

مراسم رونمایی از خودروی تمام ایرانی مینیاتور ساخته شده در كارخانجات سایپا

يکشنبه 24/9/1387 - 2:49

+

میلاد امام هادی علیه‌السلام بر همه شما خوانندگان و عاشقان حضرتش مبارك‌باد.

التماس دعا.

در پناه حق موفق و پیروز باشید.

اللهم عجل لولیك الفرج.

انشاءالله سال دیگر نیاید و ما بدون ظهورامام زمانمان میلاد جدشان را جشن بگیریم.

يکشنبه 24/9/1387 - 2:48