abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13685 ) ( تعداد نظرات : 48 )مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس ویژه برنامه های این موزه را به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع‌مقدس تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، دکتر علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این رابطه تصریح کرد: آغاز چهلمین سالگرد گرامیداشت حماسه دفاع مقدس همراه با تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در سراسر کشور و با حضور ویدیو کنفرانسی، رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی افزود: بخش اصلی این مراسم تجلیل با حضور مسولان لشگری و کشوری، 31 شهریور در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود. پس از این مراسم، مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) سخنرانی خواهند داشت و رزمندگان پیشکسوت و حاضران به صورت ارتباط تصویری از بیانات و رهنودهای ایشان بهره خواهند برد.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت را دیگر برنامه شاخص به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت حماسه دفاع مقدس، عنوان کرد و اظهارداشت: این نمایشگاه با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» با مشارکت دستگاه ها و سازمان های لشگری و کشوری و با تبیین نقش و عملکرد هریک از این نهادها در دوران شکوهمند هشت سال دفاع مقدس و سال های پس از آن از 2 تا 9 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا خواهد شد.

وی رونمایی از ۵۶ طرح کلان تحقیقاتی و مطالعاتی حوزه دفاع مقدس را که بعد از ۱۳سال به اتمام رسیده است، از دیگر برنامه‌های این هفته موزه برشمرد و تصریح کرد: این پروژه‌ها تقریبا همه ابعاد دفاع مقدس را در همه حوزه‌ها مورد پژوهش قرار داده است و به عبارتی یک سند بالادستی مهم برای پژوهشگران تلقی می‌شود.

دکتر جعفری بخش دیگری از ویژه برنامه‌های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را معطوف به تولیدات تلویزیونی و رادیویی بیان کرد و گفت: بیش از 40  فیلم کوتاه، مستند و برنامه رادیویی و تلویزیونی به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس با مشارکت این موزه در دست تولید است که بخشی از این برنامه‌ها و مستندها در هفته دفاع مقدس از شبکه های مختلف صداوسیما، پخش خواهد شد.

وی افزود: برنامه‎های تلویزیونی «سرزمین»، «هفت نشان»، « مدافعان دیروز تا امروز»، «سینمای جنگ»، «با فرماندهان»، «رزمنده»، «صبح و نشاط»، «جام برتر» و «بربال تعزیه» و مستندهای «گلوله در قاب»، «مادران سرزمین مادری» و برنامه های رادیویی «رزم ایرانیان» و مسابقه رادیویی رادیو ایران، بخشی از این برنامه ها هستند که تولید آن با مشارکت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صورته گرفته و پخش آن در هفته دفاع مقدس خواهد بود.

وی تصریح کرد: علاوه براین، مستند 100 قسمتی «معیار» و برنامه 150 قسمتی «فرزندان روح اله» نیز از دیگر مستندها و برنامه های شاخصی هستند که به مناسبت چهل سالگی حماسه دفاع مقدس ضبط و تولید آن توسط سازمان صدا و سیما و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موزه از هفته دفاع مقدس آغاز خواهد شد و پخش آن در طول ایام سال خواهد بود.

دکتر جعفری اظهارداشت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همچنین ساخت 40 فیلم کوتاه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را در برنامه های خود دارد که این فیلم ها با مشارکت شبکه افق تولید می شود.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: آیین رونمایی از سرود ملی چهل سالگی، رونمایی از 30 مستند شبکه رادیویی ایران، برپایی نمایشگاه عکس امنیت پایدار، برگزاری آیین افتتاحیه و اختتامیه شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت و برگزاری چهارمین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی با مشارکت اتحادیه مخالفین اشغالگران قدس نیز از دیگر برنامه های مشارکتی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 14:1
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13685 ) ( تعداد نظرات : 48 )


بانک ملت و جمعیت هلال احمر ایران با هدف ارتقای سطح همکاری ها، تفاهمنامه امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، بر اساس این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و دکتر کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران رسیده است، سطح همکاری های متقابل و مراودات بانکی و ارائه خدمات ویژه بانکی جمعیت، شرکت ها، سازمان ها و واحدهای تابعه جمعیت در سراسر کشور افزایش خواهد یافت.
بر اساس این گزارش، اعتبار زمانی تفاهمنامه یادشده به مدت سه سال شمسی تعیین شده است و با توافق طرفین برای سال یا سال های بعد قابل تمدید است.
دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضای این تفاهمنامه با اشاره به این نکته که اظهار رضایت مدیران مجموعه هلال احمر از فعالیت های این بانک، باعث خرسندی است، گفت: رضایتمندی مجموعه ای همچون هلال احمر که از مشتریان بزرگ بانک ملت محسوب می شود، مسوولیت ما را سنگین تر می کند.
وی با اشاره به این نکته که هلال احمر از سازمان های مردم نهادی است که کارهای ارزشمندی را در جامعه انجام می دهد، تاکید کرد: این سازمان در شرایط سخت خدمات خوبی را به مردم ارائه داده است و نیروهای خدوم و زحمتکش این جمعیت، با پذیرش خطرات در مواقع لزوم به یاری مردم نیازمند شتافته اند.
مدیرعامل بانک ملت ادامه داد: جنس کار نیروهای هلال احمر، خدمت به مردمی است که به خاطر حوادث مترقبه، آسیب دیده و در لحظه نیازمند خدمت هستند که بی تردید این کار خیر دنیا و آخرت را در پی خواهد داشت و بانک ملت به عنوان یک بانک قدرتمند و بزرگ افتخار می کند که به عنوان بانک اصلی در کنار جمعیت هلال احمر قرار دارد.
وی با بیان این نکته که خدمت به مردم توفیق الهی است، ارزش خدمات کارکنان هلال احمر را بسیار بالاتر از سایر نهادها و سازمان ها خواند و گفت: بانک ملت تاکنون در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی خود در حوزه های مختلف همچون مدرسه سازی، احداث خانه های بهداشت، کمک به سیل زدگان و زلزله زدگان و ... وارد شده است و آمادگی دارد تا در حوزه فعالیت های جمعیت هلال احمر نیز همچون پایگاه های امداد و نجات و ... ورود پیدا کند و بخشی از مسوولیت اجتماعی خود را در این زمینه انجام دهد.
دکتر بیگدلی در عین حال با تاکید بر این نکته که بانک ملت از نقدینگی و منابع مالی خوبی بهره مند است، برای تامین مالی شرکت های زیرمجموعه جمعیت هلال احمر به هر میزان، اعلام آمادگی و برای تسریع در خدمات دهی و پرداخت تسهیلات به کارکنان و امدادگران این جمعیت، دستورات لازم را صادر کرد.
وی با اشاره به این نکته که بانک ملت در پی کسب سود از جمیت هلال احمر نیست، یادآور شد: کارکنانی که شبانه روز و در شرایط سخت، به مردم نیازمند خدمات می دهند باید با خدمات مناسب و تسهیلات سریع بانک، انگیزه بیشتری برای خدمات رسانی پیدا کنند.
دکتر کریم همتی، رییس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به تجارب خوب خود از همکاری با بانک ملت در کسوت رییس دانشگاه و معاون وزیر، تاکید کرد: بخش عمده ای از خوبی این بانک به نیروی انسانی آن برمی گردد و رفتار شایسته و برخورد مناسب کارکنان این بانک بزرگ زبانزد است.
وی در ارتباط با همکاری امدادگران و داوطلبان با جمیت هلال احمر، اظهار داشت: از مدیران بانک ملت انتظار داریم که در تفاهمنامه جدید، این افراد را در اولویت ویژه قرار دهند تا بدین ترتیب بخشی از مشکلات مالی آنان رفع شود.
رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به نمود خوب مسوولیت پذیری بانک ملت در ارتباط با دانشگاه ها، اظهار امیدواری کرد که این بانک در زمینه ایفای مسوولیت های اجتماعی، حوزه های جمعیت هلال احمر را هم مدنظر قرار دهد و با مشارکت در بخش هایی همچون خانه های هلال ، در کار آموزش و ساماندهی مردم نیازمند، نقش آفرینی کند.
وی با اشاره به توقف بخشی از پروژه های جمعیت هلال احمر به دلیل کمبود نقدینگی، از مدیرعامل بانک ملت خواست تا در این پروژه ها که برخی از آنها سودده و آماده ورود به بورس هستند، سرمایه گذاری کند.
دکتر شهریاری، خزانه دار جمعیت هلال احمر نیز از بانک ملت به عنوان بانک تاریخی این جمعیت نام برد که تاکنون بیشترین همکاری را با این سازمان مردم نهاد داشته است.
دکتر شریفی سده، معاون توسعه، پشتیبانی و منابع انسانی جمعیت هلال احمر هم در سخنانی، بانک ملت را از بانک های معتبر و صاحب نام کشور دانست و از همکاری با این بانک ابراز خوشحالی کرد.
وی جمعیت هلال احمر را جزو ۵ جمعیت توانمند دنیا و مورد اعتماد مردم ذکر کرد و افزود: بانک ملت هم از سرآمدهای بحث مسوولیت اجتماعی در حوزه هایی همچون مدرسه سازی، خانه بهداشت و ... است که انتظار داریم در بحث پایگاه های امداد و نجات و انبارهای امدادی که اجر آن کمتر از مدرسه سازی نیست نیز مشارکت داشته باشد.
صفرعلی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری هلال احمر هم از بانک ملت به عنوان یکی از بهترین بانک های کشور نام برد و گفت: این بانک از بانک های حرفه ای و تخصصی است که تاکنون همکاری های خوبی داشته و امیدواریم که با انعقاد تفاهمنامه جدید، سطح این همکاری ها به صورت قابل قبولی ارتقا پیدا کند.
محمود اخلاقی معاون مدیرعامل و محسن شجاع مدیر شعب منطقه ۴ بانک ملت هم گزارشی از تعاملات فی مابین بانک ملت و جمعیت هلال احمر ارایه کردند.
همچنین در این جلسه محمود اخلاقی، سید ابوطالب دیبایی و عباس جعفرلو معاونان مدیرعامل، محسن مقدسی و علی اکبر صابریان مدیران امور، محسن شجاع مدیر شعب منطقه ۴ و زهره صادقی رییس شعبه هجرت بانک ملت حضور داشتند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 14:0
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13685 ) ( تعداد نظرات : 48 )


بانک ملت و هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس با هدف ارتقای سطح همکاری ها، تفاهمنامه امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، بر اساس این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و جعفر ربیعی مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس رسید، سطح همکاری های متقابل در زمینه های اعتباری و گشایش اعتبارات اسنادی افزایش می یابد.
دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضای این تفاهمنامه با اشاره به این نکته که پتروشیمی خلیج فارس یکی از مشتریان مهم و استراتژیک بانک است، تاکید کرد: بانک ملت تمایل دارد همچنان به عنوان بانک اولِ هلدینگ خلیج فارس به همکاری های خود با این پتروشیمی بزرگ کشور ادامه دهد.
وی با بیان اینکه در انعقاد هرگونه تفاهم نامه بین طرفین باید مقررات و دستور العمل های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران رعایت شود، تصریح کرد: بانک ملت همواره در تعامل با مشتریان ارزنده خود نهایت انعطاف پذیری را از خود نشان داده و همکاری های بانک ملت با حوزه انرژی و نفت و گاز کشور سابقه طولانی و درخشانی دارد.
جعفر ربیعی مدیر عامل پتروشیمی خلیج فارس نیز در این جلسه از بانک ملت به عنوان یکی از بزرگترین و مهم ترین بانک های تجاری کشور نام برد و گفت: ارتباط بین پتروشیمی خلیج فارس و بانک ملت همیشه بر اساس رابطه بُرد-بُرد بوده و تجربیات گذشته نیز نشان می دهد که پرونده های اعتباری پتروشیمی ها کمترین مطالبات را در سیستم بانکی کشور ایجاد کرده است.
در ادامه جلسه نیز مدیران اعتباری و مالی دو مجموعه در خصوص جزئیات تفاهم نامه مذکور با یکدیگر به بحث و گفت و گو پرداختند.
در این نشست عزیز آخوندی اصل، سید ابوطالب دیبایی، عباس جعفرلو معاونان مدیرعامل بانک ملت، حسن کمالوند مدیر امور و مجتبی توکلی مدیرکل و شیوایی مدیر ارتباط با مشتری بانکداری شرکتی این بانک حضور داشتند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 13:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13685 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2گفت: به منظور  ارتقای زیبایی شهری  و تلطیف سیمای بصری ،طرح بهسازی و احیای آبنمای میادین و بوستان ها اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، علی اکبر کریمی پور معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 با بیان اینکه توجه به شاخص‏ های بصری با درنظرگرفتن شاخص‌های فنی و ایمنی در طراحی آب‏نما می‏تواند در منظرسازی محیط و ارتقای هویت آن موثر باشد گفت: با  توجه به اولویت های مدیریت منطقه در توسعه زیبایی های بصری و تلطیف فضای شهری طرح ساماندهی  آبنما ها ی بوستان ها و میادین در دستور کار قرار گرفت.
وی  با اشاره به وجود 39 آبنما در سطح منطقه گفت: در حال حاضر آبنمای بوستان های  آبشار، نیما، سپهر ، ایوانک، شاهین و تهران ویلا آماده و راه اندازی شده اند .
معاون شهردار منطقه 2 افزود: با توجه به تاثیر گذاری آبنما درآرامش روحی و بصری ، طرح بهسازی و ساماندهی  آبنمای میدان بهرود درحال اجرا است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 13:51
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13685 ) ( تعداد نظرات : 48 )سعید مرادی مسئول امور ایثارگران شهرداری منطقه 17 به برگزاری 11 مراسم مختلف برای گرامیداشت هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: منطقه 17 با توجه به دارا بودن بیشترین شهید در دوران دفاع مقدس دارالشهدا نامیده شده و در این راستا باید اهتمام ویژه ای برای تکریم شهدا و خانواده های آنها به کار بست.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 17 ، سعید مرادی مسئول امور ایثارگران شهرداری منطقه 17 با تاکید بر اینکه تکریم خانواده شهدای دفاع مقدس در برنامه هفتگی شهرداری منطقه 17 قرار دارد از ادامه این روند در هفته دفاع مقدس خبرداد و گفت: 11 برنامه مختلف برای هفته دفاع مقدس در نظرگرفته شده تا بخشی از فداکاری های دلاوران عرصه جنگ یادآوری و گرامی داشته شود.
وی به برخی از برنامه های این هفته اشاره کرد و افزود: تکریم خانواده شهدا وتجلیل از فرزندان شاهد ،تجلیل از ایثارگران شاغل در منطقه 17 و همچنین رزمندگان ، غبارروبی مزار شهدای گمنام وترمیم مزار شهدای منطقه در بهشت زهرا از جمله برنامه های این هفته است.
مرادی از انجام برخی از فعالیت های فرهنگی در این هفته خبر داد و خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه عکس، برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری به صورت مجازی و انتشار خاطرات شهدا در فضای مجازی از جمله برنامه هایی است که برای هفته دفاع مقدس در نظر گرفته ایم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 13:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13685 ) ( تعداد نظرات : 48 )مدیرعامل شرکت خاکریزآب، از ادامه عملیات رفع گلوگاه های سیلابی کانال سیل برگردان غرب در محل تقاطع با پل شهید آریافر و پل نصر در محدوده منطقه 2 خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس حبیب پوش پارس ضمن اعلام خبر فوق افزود: متعاقب اتمام اقدامات مربوط به رفع گلوگاه های سیلابی کانال سیل برگردان غرب در محدوده منطقه 5 (پل تقدیری، پل سلیمی جهرمی و پل ارم)، عملیات رفع گلوگاه های سیلابی خطرآفرین و بحرانی این کانال در محدوده منطقه ۲ نیز از ابتدای تابستان سال جاری در دستور کار اجرایی شرکت خاکریزآب قرار گرفته است.
مهندس پوش پارس با بیان آنکه کانال سیل برگردان غرب در تقاطع با پل شهید آریافرِ مرزداران و پل بازارچه نصر دچار محدودیت گذردهی بوده و در سطح بحرانی و خطرآفرین قرار دارد، یادآور شد: این نقاط طی بارش های سال های اخیر همواره با ایجاد خطرات جدی و زحمات مستمر برای شهروندان و همکاران حوزه خدمات شهری همراه بوده است.
به گفته مدیرعامل شرکت خاکریزآب، عملیات اجرایی رفع گلوگاه های سیلابی کانال سیل برگردان غرب در محدوده منطقه ۲ که در اولویت یک دسته بندی شده است، شامل احداث کانال کمکی با ابعاد ۶×۴ متر به طول حدود ۲۸۰ متر و احداث رسوبگیر درون شهری بوده و در دو شیفت کاری به صورت شبانه روزی در حال پیگیری است. گلوگاه های سیلابی یادشده تا دهه فجر سال جاری برطرف شده و در مدار بهره برداری قرار خواهند گرفت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 13:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13685 ) ( تعداد نظرات : 48 )مدیرکل تشکیلات و بهبود روش‌های شهرداری تهران گفت: بازنگری و اصلاح طرح طبقه‌بندی مشاغل شهرداری تهران در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، سجاد احمدوند با اعلام اینکه طرح طبقه‌بندی فعلی و ملاک عمل شهرداری تهران از سال 1355 تاکنون بازنگری نشده است، افزود: به دنبال توسعه و تغییر برخی ماموریت‌ها و وظایف شهرداری تهران در سنوات اخیر، عدم بازنگری شرح شغل‌ها و شرایط احراز مشاغل، سبب ناکارآمدی طرح طبقه‌بندی مشاغل فعلی شده است.

وی خاطرنشان ساخت: بر این اساس بروزرسانی روش ارزیابی و طبقه‌بندی مشاغل شهرداری به تناسب شرایط کاری و ماهیت فعالیت‌های جدید سازمان، امری اجتناب‌ناپذیر و ضروری به شمار می رود.

مدیرکل تشکیلات و بهبود روش‌های شهرداری تهران  با اشاره به تاریخچه طرح طبقه بندی مشاغل گفت: در سال 1355 بنا به پیشنهاد شهرداری تهران و مطابق نیازهای آن زمان، طرح طبقه‌بندی مشاغل توسط سازمان امور اداری و استخدامی کشور تصویب و اجرا شد. پس از آن در سال 1359 باتوجه به لزوم بازنگری مجدد و نیاز به اصلاحات جدید، به طور مجدد پیشنهاد اصلاحات طرح مذکور به سازمان امور اداری و استخدامی وقت ارائه و توسط آن سازمان تغییراتی در طرح ایجاد شد که به واسطه عدم تطابق تغییرات ایجادی با وضعیت شهرداری تهران قابلیت اجرایی شدن نداشت.

وی ادامه داد: از این رو بر اساس درخواست شهرداری تهران سازمان امور اداری و استخدامی در سال 1360  مصوبه سال 1359 را ملغی و طرح مصوب سال 1355 با اصلاحاتی کماکان به عنوان ملاک عمل شهرداری به قوت خود باقی ماند.

احمدوند با اعلام وجود 10 رسته شغلی در طرح طبقه‌بندی مشاغل فعلی شهرداری تهران، افزود: بیشترین گروه شغلی مربوط به رسته اداری مالی با 6 گروه و سپس رسته‌های خدمات شهری، پزشکی و فنی با 4 گروه شغلی است. همچنین رسته‌های خدمات کامپیوتری و کشاورزی دارای کمترین گروه شغلی در شهرداری تهران هستند.

به گفته این مسئول، از بین پست‌های سازمانی موجود شهرداری تهران، 62 درصد پست‌ها در رتبه‌های شغلی 9 الی 14 قرار دارد که توزیع اکثر آنها در رسته مدیریت و ستاد و در مشاغل کارشناسی و مدیریتی است.

وی اعلام کرد: از مجموع پست‌های شهرداری تهران، حدود 11 هزار پست کارشناسی و حدود 5 هزار پست دیگر مدیریتی است. نمودار توزیع رتبه‌ها نشان می دهد در رتبه‌های 13 و بالاتر تراکم بسیاری وجود دارد.

احمدوند خاطرنشان ساخت: بر همین مبنا، به منظور رفع چالش‌های موجود، بازنگری طرح طبقه‌بندی مشاغل شهرداری تهران، برای حفظ پویایی سیستم و بکارگیری ظرفیت انسانی و تخصصی کافی و مناسب در راستای اجرای مدیریت نوین شهری و همسو با اهداف استراتژیک کلان‌شهر تهران، با محوریت اداره کل تشکیلات و بهبود روش‌ها و اداره کل منابع انسانی انجام خواهد پذیرفت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 13:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13685 ) ( تعداد نظرات : 48 )مسیرهای منتهی به 121 مدرسه در شمال تهران با هدف ساماندهی محل تردد دانش آموزان و شهروندان با اجرای تمهیدات ترافیکی ایمن سازی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک محمد خردمند معاون حمل نقل وترافیک این منطقه با بیان مطلب فوق اظهار داشت: همزمان با بازگشایی مدارس همانند سالیان گذشته اقدامات ترافیکی لازم جهت رفاه حال دانش آموزان و شهروندان توسط معاونت حمل ونقل و ترافیک صورت پذیرفت.
وی افزود: شیوع ویروس کرونا در کشور و شرکت غیر حضوری دانش آموزان در مدارس باعث شد امسال بر خلاف سالیان گذشته در ابتدای بازگشایی مدارس شاهد ترافیک سنگین نباشیم، با این حال معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه با همکاری پلیس راهور تدابیر ترافیکی جهت جلوگیری از گره های ترافیک در زمان بازگشایی مدارس را اجرا نمود.
این مقام مسئول عنوان کرد: 242 مدرسه در شمال تهران قرار دارد که با اقدامات اجرا شده، تا شعاع 250 متری مقابل 121 مدرسه که نیاز به ساماندهی داشتند ایمن سازی شد.
خردمند افزود : 70 هزار متر طول خط کشی محوری، خط کشی یک هزار و 95 بلوک عابر پیاده مقابل مدارس، نصب و مرمت 100 تابلو محل عبور دانش آموز، 200 نوشتار یا کف نویسی در معابر، نصب 19 سرعتکاه آسفالتی و سرعتگیر، نصب ومرمت 18چراغ راهنمایی ، نصب 400 استوانه ایمنی، همسطح سازی 150 متر مربع محل عبور عابرین و معلولین و ... از اقدامات اجرا شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 13:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13685 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه15 از برگزاری همایش دوچرخه سواری برای تمام گروه های سنی همزمان با روز جهانی بدون خودرو و سه شنبه بیدود خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مسعود لواف زاده با اعلام این خبر افزود: این همایش با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و تمامی پروتکل های بهداشتی در راستای تحقق اهداف شهرداری تهران در بحث استفاده از دوچرخه و ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و حمل و نقل پاک همزمان با 22 سپتامبر «روز جهانی بدون خودرو» برگزار می شود.
به گفته او، همایش دوچرخه سواری سه شنبه اول مهر از ساعت 16 تا 18 در خیابان شهید بقائی ( پشت فرهنگسرای خاوران) حد فاصل میدان مالك اشتر تا میدان شاهد برگزار می شود و شهروندان مسیر یک کیلومتری را رکاب خواهند زند.
معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه گفت طبق هماهنگی های انجام شده با پلیس راهور تردد هرگونه خودرو در این مسیر ممنوع است تا رکابزنان با خیال آسوده این مسیر را سپری کنند.
لواف زاده گفت: برپایی برنامه های فرهنگی و آموزشی برای جلب مشاركت شهروندان و پیوستن آنان به پویش سه شنبه های بیدود، استفاده از ظرفیت سمن های فعال در سطح منطقه، اطلاع رسانی عمومی از اجرای همایش، آگاهی بخشی و آموزش شهروندان به ویژه كودكان و نوجوانان از مزایای استفاده از حمل ونقل پاک و مخاطرات خودرو محوری از دیگر برنامه هایی است که در حاشیه این همایش برگزار می شود.
برپایه این گزارش: خیابان ورزش نیز به همت معاونت اجتماعی فرهنگی با اجرای رشته های ورزشی نظیر روپایی، رزمی، پینگ پنگ و تنیس روی میز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در طول مسیر برپا می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 13:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13685 ) ( تعداد نظرات : 48 )

از ابتدای تیرماه سال جاری تاکنون با اجرای طرح کاپ در منطقه21، شاهد همکاری خوب و مثال زدنی صنایع و شهروندان با مدیریت شهری، در بحث جمع آوری پسماندهای خشک و قابل بازیافت بوده ایم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، سیاوش زابلی معاون خدمات شهری شهرداری منطقه در این باره گفت: این میزان جمع آوری پسماند خشک در حالی است که در همین بازه زمانی میزان پسماند تر تولید شده شهروندان، به طور محسوس کاهش یافته است.

 وی با اشاره به اجرای طرح شنبه های بدون بازیافت در شهرک شهرداری افزود: در این طرح، شهروندان پسماند های خشک خود را در ساعت مشخصی از روز شنبه و در محل های خاصی مستقر کرده و پس از آن، پسماندها توسط شهرداری جمع آوری شده و هیچ شهروندی از محله شهرداری، نباید پسماندی را در خانه نگاه دارد.

زابلی به تاکید شهردار منطقه بر تشویق شهروندان نمونه با استفاده از ظرفیت های شهرداران نواحی پرداخت و گفت: هر هفته یک نفر از فعالان جمع آوری پسماند معرفی و از ایشان تقدیر می شود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 در پایان از انعقاد تفاهم نامه با 10 شرکت صنعتی در ناحیه سه، برای جمع آوری پسماندهای خشک خبر داد و افزود: در این تفاهم نامه، شرکت ها برای جمع آوری و تحویل پسماندهای خشک اعم از ظروف یکبار مصرف، کارتن، نایلون، پت، مقوا، کاغذ و ...متعهد شده اند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 13:24
  • تعداد رکورد ها : 18748