abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13684 ) ( تعداد نظرات : 48 )


نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ از اجرای ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهر زیر زمینی خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه فرنوش نوبخت؛ فرا رسیدن 31 شهریور ماه سالروز هفته دفاع مقدس را به ملت ایران اسلامی به ویژه رزمندگان، جانبازان، آزادگان سرافراز و خانواده معظم شهدا و همكاران ایثارگر شاغل در شركت بهره برداری مترو تبریگ گفت و افزود: به منظور پاسداشت هشت سال حماسه و دلاوری مردان و زنان این مرز و بوم و با هدف ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس ویژه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینكه موضوع و محوریت اصلی ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس حضور و نقش زنان در سال های دفاع مقدس می باشد گفت: به همین منظور فضای ایستگاه‌های منتخب متروی تهران و گذرگاه‌های فرهنگی به تناسب این موضوع و این ایام فضا سازی بصری می شوند.

مدیر عامل تصریح كرد: دو نمایشگاه عكس و پوستر با عنوان "ایستاده در باد" و "دفاع مقدس و زنان" به نقش زنان و مادران در روزهای دفاع مقدس می پردازد.همچنین نمایشگاه‌های عكس و پوستر با موضوع"هفته دفاع مقدس"، "گنج جنگ"، "معرفی باغ موزه دفاع مقدس"، "چشمه آفتاب"، "چهل چراغ" در ایستگاه های منتخب مترو از امروز دوشنبه 31 شهریور ماه به مدت یك هفته برگزار می شود..

نوبخت گفت: نمایشگاه اینفوگرافی "جنگ" با موضوع معرفی عملیات‌های انجام شده در طول دفاع مقدس و شخصیت‌های مهم و تأثیرگذار در ایستگاه‌های تجریش، شادمان، نبرد، ابن سینا، پیروزی، ارم سبز، فرهنگسرا، سرسبز، تهرانپارس، میدان حضرت ولی‌عصر(عج)، میدان انقلاب اسلامی و مصلی امام خمینی (ره) در معرض نگاه مسافران متروی تهران قرار می‌گیرد.

مدیر عامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه از نصب محتوای كتیبه‌های فرهنگی "با نوای كاروان 2" شامل صوت فرماندهان جنگ، سرودها و قطعات حماسی دوران دفاع مقدس و سخنان شهید سید مرتضی آوینی بر روی سكوی ایستگاه‌های منتخب خبر داد و افزود: مسافران می توانند با استفاده از برنامه باركد خوان گوشی همراه از این محتوا استفاده كنند. همچنین در بخش دیگر فضاسازی ایستگاه‌های مترو كتیبه‌های فرهنگی با محوریت و موضوع نقش مادران و همسران شهدای دفاع مقدس طراحی و مورد بازدید مسافران شهر زیرزمینی قرار می‌گیرد.

نوبخت با اشاره به تولیدات تصویری و رادیویی مترو افزود: تمامی نمایشگرهای داخل قطار و سكوها تصاویر موشن‌گرافی با عناوین "ما قوی هستیم"، "گرامیداشت هفته دفاع مقدس"، "ارتش" و "ما توانستیم" روزهای شور و حماسه هشت سال دفاع مقدس را به تصویر می‌كشند و با تولید محتوای صوتی ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس از طریق رادیو مترو در تمامی ایستگاه‌ها پخش می‌شوند.

وی در ادامه گفت: با مشاركت دانشگاه امام علی (ع) برنامه روایتگری، فضاسازی محیطی و توزیع اقلام فرهنگی با موضوع وصیت‌نامه شهدای دفاع مقدس در ایستگاه متروی امام علی (ع) اجرا می‌شود. همچنین نمایش با موضوع دفاع مقدس در ایستگاه‌های دروازه دولت و میدان حضرت ولی‌عصر (عج) با مشاركت فرهنگسرای متروو نمایش و هم‌خوانیدر ایستگاه تجریش با همكاری معاونت اجتماعی شهرداری منطقه یك تهران اجرا می شود،

نوبخت در ادامه از برپایی كارگاه مشاوره حقوقی "یاوران عدالت" با مشاركت معاونت فرهنگی دادگستری استان تهران در ایستگاه‌های امام خمینی (ره)، میدان آزادی، تئاترشهر، دروازه شمیران، ارم سبز، تهرانپارس و میدان حضرت ولی‌عصر (عج) خبر داد وگفت: از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس در متروی تهران برپایی نمایشگاه كتاب و ماكت دفاع مقدس با همكاری و مشاركت شهرداری منطقه 14 در ایستگاه بعثت می باشد.

مدیر عامل شركت بهره‌برداری خاطرنشان كرد:ر این هفته با مشاركت باغ موزه دفاع مقدس برنامه‌های متنوعی نیز از جمله رونمایی از سردیس سردار پرافتخار خیبر شهید همت در ایستگاه متروی شهید همت، گالری موزه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فضاسازی ایستگاهی، اجرای سرود و همخوانی، ‌برپایی گالری موزه شهدای مدافع حرم و برپایی كلاس جنگ، گالری عكس نقش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دفاع مقدس و فضاسازی خاطره انگیز این دوران در ایستگاه‌های شهید همت و شهید حقانی و رونمایی از دیوارنگاره دفاع مقدس در محوطه بیرونی ایستگاه شهید حقانی با موضوع هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.

نوبخت در پایان به ویژه برنامه"حسینیان عصر خمینی"اشاره كرد و افزود: به منظور گرامیداشت یاد و نام شهدای هشت سال دفاع مقدس، تمثال شهدای منتخب مناطق بیست و دو گانه شهر تهران در ایستگاه‌های مترو در هر منطقه به نمایش گذاشته می شود.

گفتنی است این برنامه ها به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداری متروی تهران و حومه برنامه ریزی و اجرا می گردد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 31دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 12:45
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13684 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 طرح چکاپ پزشکی مددجویان مرکز مادر و کودک(پروین) با همکاری پزشکان داوطلب دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: این طرح در 2 مرحله در شهریور ماه در راستای ارتقای سلامت مددجویان، به اجرادرآمد.

به گفته او، در این راستا 100مددجو چکاپ دندان پزشکی، 60 نفر ویزیت زنان و مامایی، 60 نفر از مادران و کودکان  ویزیت روانشناسی و روان پزشکی همراه با ارائه دارو رایگان بهره مند شدند.

مختاری گفت: در مجموع 120 نفر از خانواده های مدد جو تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی رایگان قرارگرفته اند.

او اضافه کرد: مرکز مادر و کودک از زمان راه اندازی در سال 96 تاکنون هزار و100 نفر زن به همراه کودک خود به این مرکز مراجعه کردند که 550 نفر از آنان با حمایت های انجام شده به مسیر زندگی عادی برگشتند.

مختاری با اشاره به اینکه مرکز مادر و کودک منطقه با مشارکت  «جمعیت تولد دوباره» راه‌اندازی شده است، افزود:  این مرکز اقامتی به طور میانگین هر ماه میزبان 35 بانو است که در آن از زنان آسیب دیده اجتماعی باردار یا داری فرزند زیر 12 سال نگهداری و خدماتی نظیر سم زدایی، درمان، مشاوره های روانپزشکی، مددکاری خانوادگی و چکاپ پزشکی به آنان ارائه می شود.

او اضافه کرد: اکنون کارگاه های آموزشی کسب مهارت زندگی و آموزش خیاطی برای مادران وکلاسهای هنری وآموزشی، قصه گویی و مهد کودک مرکز برای کودکان برپاست

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 31دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 12:42
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13684 ) ( تعداد نظرات : 48 )شهردار منطقه چهار تهران از عملیاتی شدن 11 پروژه کوچک مقیاس در سطح محله ها خبر داد و افزود: احداث پروژه های کوچک مقیاس، راه کار مناسبی برای توسعه متوازن محله ها کم برخوردار و تامین سرانه های مورد نیاز خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 ، "محمد محمددوست" با اعلام این خبر و با بیان اینکه در دوره جدید مدیریت شهری و با توجه به سیاست های راهبری شهردار محترم تهران توزیع متوازن سرانه های خدماتی، عمرانی، ترافیکی و فرهنگی اجتماعی در اولویت نخست قرار دارد افزود: با توجه به ویژگی های خاص جمعیتی و مساحت قابل توجه منطقه 4 که حدود 10 درصد از مساحت و جمعیت کلانشهر تهران را به خود اختصاص داده است، توزیع متوازن و تامین سرانه ها و استانداردهای شهری نیازمند توجه بیشتر است.

او افزود: طراحی و بهسازی فضاهای مورد نیاز شهری برای سهولت تردد و ایجاد آرامش فکری شهروندان یکی از اقداماتی است که در محله های "گلش، جوادیه و شمیران نو" به عنوان محله های کم برخوردار منطقه 4 مورد توجه قرار گرفته و با استفاده از نقطه نظرات کارشناسان حوزه شهری در دستور کار قرار دارد.

شهردار منطقه 4 تصریح کرد: در این راستا، پروژه های طراحی شهری و بهسازی محیطی فضاهای باز ناکارآمد " به عنوان پاتوق های محلی در محله های گلش(خاک سفید)، جوادیه و شمیران نو شناسایی و به زودی عملیاتی خواهد شد.

محمددوست گفت: این پروژه ها که با عنوان زیر پروژه بهسازی محیطی کانون (میدانگاه ، درنگ گاه و مرکز محله ) و محورهای شهری تعریف شده است، در قالب پروژه کوچک مقیاس توسعه محله ای در حوزه فنی و عمرانی اجرا خواهد شد.

او اضافه کرد: در حوزه معاونت خدمات شهری و محیط زیست نیز 5 پروژه در قالب زیر پروژه احداث سرویس های بهداشتی در بوستان های جلال، حسن زاده، سحر، گلشن و بهزادی در محلات جوادیه و گلشن در مرحله تهیه نقشه و جانمایی قرار دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 31دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 12:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13684 ) ( تعداد نظرات : 48 )


قلب طهران با برپایی سه نمایشگاه ویژه‌ی «یاد یاران»، «یادمان ایثار» و «هفته دفاع مقدس» به استقبال چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس می‌رود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه در آستانه هفته دفاع مقدس که هر ساله از 31 شهریورماه برابر با سالروز آغاز جنگ تحمیلی آغاز می‌شود و تا 6 مهرماه ادامه دارد، ضمن گرامیداشت این ایام به تشریح فعالیت‌ها و برنامه‌های این منطقه پرداخت.
وی درباره این برنامه‌ها که با توجه به شرایط شیوع بیماری کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به اجرا درمی‌آید، با تأکید بر ضرورت حفظ و اشاعه فرهنگ شیعیِ ایثار و شهادت، به‌ویژه برای نسل‌های جوان، نخست به نمایشگاه یاد یاران که هم‌زمان در چند نقطه تهران برگزار می‌شود، اشاره کرد و گفت: در منطقه ما، مجتمع فرهنگی-ورزشی یاس سفید واقع در محله تختی، امسال برای دومین‌بار محل برگزاری نمایشگاه عظیم و خاطره‌انگیز یاد یاران است.
شهردار قلب طهران، نمایشگاه یاد یاران را یادآور رشادت‌ها، جانفشانی‌ها و ایستادگی رزمندگان و مردم انقلابی ایران خواند و گفت: رویکرد این نمایشگاه ترکیب هنر و رزم است و نمود‌های وقایع عاشورا را که به‌طور مصداقی در دفاع مقدس بروز و ظهور داشته، به نمایش می‌گذارد.
وی تخصیص فضا و تجهیزات ساختاری و نمایشگاهی را از جمله مشارکت‌های شهرداری در این نمایشگاه برشمرد و ادامه داد: این نمایشگاه که به‌نوعی رسانه‌ای برای آموزش فرهنگ عاشورا و پیام انقلاب اسلامی به نسل‌های بعدی است، با همکاری بسیج ناحیه مقاومت امام (ره) و در قالب 120 عنوان برنامه فرهنگی و هنری به اجرا درمی‌آید.
سعادتی سپس به برپایی نمایشگاه «یادمان ایثار» در میدان بهارستان پرداخت و اظهار داشت: نمایشگاه یادشده که در دو خیمه‌گاه بزرگ برپاست، به نمایش وسایل و ادوات جنگی اختصاص دارد و در آن با مشارکت ستاد یادمان ایثار در طول ایام هفته، برنامه‌هایی با موضوع دفاع مقدس اجرا می‌شود.
وی سومین نمایشگاه را، نمایشگاه هفته دفاع مقدس در میدان آیینی امام حسین (ع) معرفی کرد و گفت: مشارکت شهرداری در این نمایشگاه که به همت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برپا می‌شود، شامل تخصیص فضا، انجام خدمات شهری و فعالیت‌های فرهنگی است.
سعادتی فرصت هفته دفاع مقدس را برای زیارت شهدا، به‌ویژه شهدای گمنام مغتنم برشمرد و با اشاره به 4 مقبره‌الشهدای موجود در منطقه 12 در محل‌های میدان ارک، میدان امام حسین (ع)، مسجد فائق در خیابان فیاض‌بخش و مدرسه علمیه علوی در ناحیه 3 تصریح کرد: در این ایام زیارت، عطرافشانی و غبارروبی از این فضاهای معنوی را در دستور کار داریم و همچنین به دیدار خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران خواهیم رفت.
وی در پایان از دیگر برنامه‌های این منطقه که در سطح نواحی شش‌گانه به اجرا درمی‌آید به برگزاری مسابقه دوچرخه‌سواری، فراهم‌کردن امکان زیارت قطعه شهدا در بهشت زهرا (س) برای عموم شهروندان منطقه، برپایی نمایشگاه عکس با موضوع دفاع مقدس، اجرای تئاتر خیابانی، پرفورمنس، معرفی کتاب، پخش سرودهای حماسی در معابر و میادین، اکران فیلم‌های سینمایی با موضوع دفاع مقدس، راه‌اندازی نمادین کاروان‌های اعزام به جبهه‌ها، اجرای زنگ شاهد در مدارس منتخب منطقه و فضاسازی‌های محیطی و... اشاره کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 31دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 20:23
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13684 ) ( تعداد نظرات : 48 )


استفاده نادرست از عكس در بعضی از اخبار باعث ایجاد نگرانی در بین شهروندان می شود. در این روزها كه مهم ترین اخبار منتشر شده در دنیا مربوط به آمار مبتلایان به ویروس كرونا است و این موضوع باعث شده تا حساسیت كار تمامی اصحاب رسانه افزایش یابد چرا كه هر اشتباهی می تواند منجرب به اضطراب بیشتر در بین مردم شود.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران یکی از عمده مشکلاتی که با شیوع ویروس کرونا جامعه با آن مواجه شد استرس و نگرانی مردم از ابتلا به این بیماری است.


انتشار اخبار كرونا با تصاویری از مترو كه هیچ ارتباطی با این شبكه ریلی ندارد، باعث ایجاد نگرانی در بین شهروندانی می شود كه روزانه از این وسیله حمل و نقل عمومی استفاده می كنند، جالب اینجاست بعضی از رسانه های داخلی وقتی آمار مبتلایان یا فوت شدگان را منتشر می كنند به جای اینكه عكس های مرتبط با خبر را كه مربوط به بخش های بهداشتی و درمانی منتشر كنند تا برداشت اشتباهی نشود، عكس مترو را كار می كنند در حالی كه در اخبار خارجی با این موضوع برای اطلاع رسانی از عكس های آمبولانس و بیمارستان استفاده می كنند.

انتظار می رود در حال حاضر كه  مدیریت افکار عمومی در دست رسانه هاست و هر لحظه ممكن است با یك تصویر یا خبر بسیاری از مردم دچار سو برداشت شوند با دقت و حساسیت بیشتری در انتشار اخبار و تصاویر اقدام كنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 31دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 15:48
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13684 ) ( تعداد نظرات : 48 )

ساعت کار 245 میدان و بازار میوه و تره بار تهران در نیمه دوم سال اعلام شد.
روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای، اعلام کرد: با توجه به تغییر فصل و تغییر ساعت رسمی کشور در شش ماهه دوم، از اول مهر ساعت کاری میادین میوه و تره بار تغییر کرده و صبح‌ها از ساعت 8 تا 13 و عصرها از ساعت 14 و نیم تا 19 خواهد بود.
گفتنی است، ساعت کار میادین و بازارهای میوه و تره بار در روزهای جمعه و سایر ایام تعطیل از 8 صبح تا 13 اعلام شده است.
این روابط عمومی همچنین از شهروندان درخواست کرده است تا به منظور حفظ سلامتی خود، سایر شهروندان و کارکنان غرفه‌ها در زمان حضور در میادین و بازارهای میوه و تره بار، ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله فیزیکی خود را از دیگران حفظ کرده و هنگام ورود به این مراکز حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 31دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 14:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13684 ) ( تعداد نظرات : 48 )

دیروز، روز جهانی سیب خوردن (Eat an Apple) بود، روزی که در آن مردم به خوردن میوه‌ای که از ارزش تغذیه‌ای بالایی برای همه گروه‌های سنی از طفولیت تا سالمندی برخوردار است، ترغیب و تشوبق می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سیب از جمله میوه‌هایی است که انواع مختلفی از آن با طعم‌های مختلف و رنگ‌های متفاوت در ایران تولید می‌شود و در میادین میوه و تره بار با قیمت زیر 10 هزار تومان عرضه می‌شود.
براساس این گزارش، خوردن روزانه یک عدد سیب به ویژه در فصل پاییز، به دلیل وجود آنتی‌اکسیدان‌هایی نظیر کرستین، کاتکین و فلاونوئیدها، از سوی کارشناسان علم تغذیه به همه افراد توصیه می‌شود.
گفتنی است، در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم سیب گلاب 9100 تومان، سیب دورنگ 8900 تومان و سیب گالا 8900 تومان است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 31دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 14:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13684 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهردار منطقه ۱۳ از نصب ۳۵ شیر هیدرانت آتشنشانی در بافت فرسوده این منطقه خبر داد و گفت : با توجه به نیازسنجی صورت گرفته، حدود ۵۰ نقطه دیگر نیز به این شیر ها تجهیز می شوند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه با بیان اینکه ۳۵ مورد شیر هیدرانت آتشنشانی با هماهنگی سازمان آتشنشانی و به منظور تسریع در آبگیری خودروهای آتش‌نشانی و جلوگیری از اتلاف وقت در هنگام وقوع حادثه آتش‌سوزی در محلات اسدی ، صفا و زاهد گیلانی نصب شده است ، افزود : در نظر داردیم ، حدود ۵۰ نقطه حساس و مهم دیگر را با توجه به انجام طرح های مطالعاتی و معیار های مورد نظر سازمان آتشنشانی تجهیز کنیم.
وی اظهار داشت : با توجه به عدم امکان استقرار ایستگاه و امکانات و تجهیزات در برخی نقاط حساس و پر جمعیت، این شیرهای آتش‌نشانی به منزله استقرار دائم خودرو اطفایی بوده که از لحاظ انجام کار نیروهای امدادی آتش‌نشانی در زمان وقوع حوادث و اقدام به‌موقع جهت حفظ جان و مال شهروندان حاضر در این نقاط، بسیار مؤثر است.
شهردار منطقه ۱۳ ادامه داد : با توجه به نیازسنجی‌های صورت گرفته، شیر های جدید بر اساس وسعت و تراکم جمعیت، جانمایی و نصب خواهد شد.
گفتنی است ، شیرهای ایستاده آتش‌نشانی در مسیر پر فشار شبکه اصلی آب شهری برای تامین آب خودروهای آتش‌نشانی و استفاده مستقیم در صورت نزدیک بودن محل حریق نصب می‌شوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 31دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 14:17
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13684 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهردار منطقه 11 تهران گفت: با هدف اجرای پروژه های محرک توسعه محله ای بیش از 5هزار تن تراش و روکش آسفالت و لکه گیری در معابر محله های مرکزی شهر تهران در دست اجراست که تا پایان امسال انجام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان در این باره توضیح داد: از سوی معاونت فنی و عمرانی این منطقه اجرای پروژه های کوچک مقیاس که در محله ها ی مرکزی شهر تهران با هدف محرک توسعه محله ای برنامه ریزی شده است؛ از ابتدای سال جاری آغاز و تا پایان سال در تمام محله ها و معابری که مشکل آسفالت داشته باشند؛ انجام خواهد شد.
آبادیان ادامه داد: 2564 تن لکه گیری در سطح نواحی این منطقه در دست انجام است و تراش و روکش آسفالت نیز در خیابان انبار نفت حد فاصل میدان بهداری تا خیابان هلال احمر به صورت سراسری و به میزان 2080 تن، در خیابان پاستور حد فاصل خیابان اردیبهشت و 12 فروردین به میزان 58 تن و در محوطه بیمارستان روزبه به میزان 360تن از جمله اقدامات معاونت فنی و عمرانی این منطقه است.
به گفته شهردار منطقه 11، تا پایان امسال اجرای بهسازی در خیابان های کارگر جنوبی، کاشان، قلمستان، غفاری، مهدیزاده و دیگر معابر اصلی سطح منطقه در برنامه کاری قرار دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 31دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 14:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13684 ) ( تعداد نظرات : 48 )مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس ویژه برنامه های این موزه را به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع‌مقدس تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، دکتر علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این رابطه تصریح کرد: آغاز چهلمین سالگرد گرامیداشت حماسه دفاع مقدس همراه با تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس در سراسر کشور و با حضور ویدیو کنفرانسی، رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهد بود.

وی افزود: بخش اصلی این مراسم تجلیل با حضور مسولان لشگری و کشوری، 31 شهریور در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود. پس از این مراسم، مقام معظم رهبری (مدظله‌ العالی) سخنرانی خواهند داشت و رزمندگان پیشکسوت و حاضران به صورت ارتباط تصویری از بیانات و رهنودهای ایشان بهره خواهند برد.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برپایی نمایشگاه ملی دستاورد‌های دفاع مقدس و مقاومت را دیگر برنامه شاخص به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت حماسه دفاع مقدس، عنوان کرد و اظهارداشت: این نمایشگاه با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» با مشارکت دستگاه ها و سازمان های لشگری و کشوری و با تبیین نقش و عملکرد هریک از این نهادها در دوران شکوهمند هشت سال دفاع مقدس و سال های پس از آن از 2 تا 9 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا خواهد شد.

وی رونمایی از ۵۶ طرح کلان تحقیقاتی و مطالعاتی حوزه دفاع مقدس را که بعد از ۱۳سال به اتمام رسیده است، از دیگر برنامه‌های این هفته موزه برشمرد و تصریح کرد: این پروژه‌ها تقریبا همه ابعاد دفاع مقدس را در همه حوزه‌ها مورد پژوهش قرار داده است و به عبارتی یک سند بالادستی مهم برای پژوهشگران تلقی می‌شود.

دکتر جعفری بخش دیگری از ویژه برنامه‌های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را معطوف به تولیدات تلویزیونی و رادیویی بیان کرد و گفت: بیش از 40  فیلم کوتاه، مستند و برنامه رادیویی و تلویزیونی به مناسبت چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس با مشارکت این موزه در دست تولید است که بخشی از این برنامه‌ها و مستندها در هفته دفاع مقدس از شبکه های مختلف صداوسیما، پخش خواهد شد.

وی افزود: برنامه‎های تلویزیونی «سرزمین»، «هفت نشان»، « مدافعان دیروز تا امروز»، «سینمای جنگ»، «با فرماندهان»، «رزمنده»، «صبح و نشاط»، «جام برتر» و «بربال تعزیه» و مستندهای «گلوله در قاب»، «مادران سرزمین مادری» و برنامه های رادیویی «رزم ایرانیان» و مسابقه رادیویی رادیو ایران، بخشی از این برنامه ها هستند که تولید آن با مشارکت موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صورته گرفته و پخش آن در هفته دفاع مقدس خواهد بود.

وی تصریح کرد: علاوه براین، مستند 100 قسمتی «معیار» و برنامه 150 قسمتی «فرزندان روح اله» نیز از دیگر مستندها و برنامه های شاخصی هستند که به مناسبت چهل سالگی حماسه دفاع مقدس ضبط و تولید آن توسط سازمان صدا و سیما و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و موزه از هفته دفاع مقدس آغاز خواهد شد و پخش آن در طول ایام سال خواهد بود.

دکتر جعفری اظهارداشت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همچنین ساخت 40 فیلم کوتاه به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس را در برنامه های خود دارد که این فیلم ها با مشارکت شبکه افق تولید می شود.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: آیین رونمایی از سرود ملی چهل سالگی، رونمایی از 30 مستند شبکه رادیویی ایران، برپایی نمایشگاه عکس امنیت پایدار، برگزاری آیین افتتاحیه و اختتامیه شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت و برگزاری چهارمین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی با مشارکت اتحادیه مخالفین اشغالگران قدس نیز از دیگر برنامه های مشارکتی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 31دقيقه قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 14:1
  • تعداد رکورد ها : 18747