abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13699 ) ( تعداد نظرات : 48 )

رمان «بی نشان های ارس» با محوریت مقاومت سه مرزبان ایرانی برابر ارتش سرخ منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان تهران، «بی نشان های ارس» به قلم محسن هجری روایت داستانی از زندگی و 48 ساعت مقاومت دلیرانه سه مرزبان ایرانی در مقابل لشکر ۴۷ ارتش شوروی در شهریور 1320 است.

بی نشان های ارس قصه سید محمد راثی هاشمی، عبدالله شهریاری و سرجوخه ملک محمدی است که در مرز پاسگاه مرزی جلفا مشغول خدمت هستند. ساعت ۴ صبح روز سوم شهریورماه سال ۱۳۲۰ خبر می رسد که لشگری عظیم از ارتش سرخ شوروی به سوی مرز می‌آید و قصد دارد با عبور از  پل آهنی و گذشتن از رود ارس وارد کشور شود. پیش از این رضاخان دستور خلع سلاح و تخلیه پادگان ها را صادر کرده اما سرجوخه ملک محمدی و گروه کوچکش تصمیم می گیرند تا پای جان در مقابل هجوم بیگانه مقاومت کنند.

رمان «بی نشان های ارس» به همت حوزه هنری استان تهران و در 167 صفحه و با قیمت 35 هزار تومان توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4دقيقه قبل
چهارشنبه 2/7/1399 - 13:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13699 ) ( تعداد نظرات : 48 )

بزرگترین مزرعه خانواده به وسعت 500 متر مربع در مجموعه شهربانوی بوستان احداث شد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، سید ابوالفضل موسوی رئیس اداره فضای سبز منطقه با اعلام این خبر گفت: این مزرعه به وسعت 500 متر مربع و با طرح لوگوی شهرداری ویژه علاقه مندان به کاشت گیاهان توسط مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره گل و گیاه احداث شده است.

او اظهار کرد: در این مزرعه شرایط لازم برای كاشت و نگهداری از گیاهان برای بانوان علاقه مند به بهره برداری از سبزی های اورگانیك فراهم شده است. ضمن اینکه خدمات آموزشی متنوعی درخصوص نحوه کاشت گیاهان  برای مراجعه کنندگان به مرکز در نظرگرفته شده که پس از ثبت نام به صورت مجازی از آن ها بهره مند می شوند.

موسوی افزود: مراقبت از گیاهان آپارتمانی، سبزیكاری، گل های فصلی، گونه شناسی گیاهان داروئی، بام سبز، پرورش قارچ، هرس و تكثیر درختان و درختچه از عناوین آموزشی این مركز هستند که بانوان پس ازگذراندن این دوره های مجازی می توانند با رعایت پروتكل های بهداشتی به مرکز مراجعه کرده و با اهدای زمین ، بذر و كود و ارائه تجهیزات آموزشی به صورت عملی با كاشت سبزی و دیگر فعالیت های مركزآشنا شوند.

او با بیان اینکه زمینه انجام کلیه عملیات بستر سازی و كاشت سبزی در مزرعه شعبه شریعتی نیز فراهم شده است بیان کرد: در این مزارع بعد از اجرای طرح، شخم زنی، حذف علف های هرز و تقویت خاك، انواع بذر سبزی جات، صیفی جات و گیاهان داروئی توسط شهروندان كاشته می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4دقيقه قبل
چهارشنبه 2/7/1399 - 13:27
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13699 ) ( تعداد نظرات : 48 )

540 نفر از ورزشکاران منطقه سه تهران نسبت به واکنش صحیح در شرایط اضطرار و بحرانی آمادگی یافتند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، مهدی حضرتی دبیر ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل با اشاره به لزوم واکنش افراد در حوادث طبیعی و غیر طبیعی گفت: واکنش صحیح افراد در مقابله با حوادث اضطراری نیازمند ارتقای دانش آنها است به همین منظور ستاد مدیریت بحران این منطقه با مشارکت شهرداری ناحیه دو، سازمان آتش نشانی تهران و  اورژانس تهران، موارد مرتبط را از قبیل: اطفاء حریق و امداد و كمك های اولیه  را به ورزشکارانی که در ایستگاه های ورزشی بوستان ملت حضور می یابند، می آموزند.

به گفته دبیر ستاد مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شهرداری منطقه سه، دانش های مورد نیازی که باید ورزشکاران از آن مطلع باشند به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در محیطی باز و رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شد.

وی افزود: توسعه، تقویت و گسترش آموزش های شهروندی با موضوع  مدیریت بحران و تعامل و همکاری میان اداره ها و سازمان های تخصصی می تواند در آمادگی هرچه بیشتر دستگاهای  اجرایی مفید وسازنده و تاثیرگزار باشد.

در ادامه عباس فخارمنش معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه سه گفت: آموزش های  هدفمند در زمینه واکنش صحیح در مواقع اضطراری، موجب  افزایش کمی و کیفی برنامه های آموزشی می شود و بدون شک توجه به این گونه موارد، با درنظر گرفتن امکانات طبیعی و غیر طبیعی  و مولفه های فرهنگی و نیروی انسانی منطقه، در کاهش تلفات انسانی بسیار موثر است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4دقيقه قبل
چهارشنبه 2/7/1399 - 13:17
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13699 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 4 تهران از برپایی مراسم عزاداری و نوحه خوانی در منزل شهدای ساكن در محلات 20 گانه به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران، "محمد خادمی"  با اعلام این خبر گفت: با مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس  با مشاركت حوزه مقاومت بسیج و اداره امور ایثارگران شهرداری منطقه 4 طرح "هرخانه شهید یك حسینیه" با همکاری خانواده معظم شهدا در منازل این بزرگواران اجرا می شود.

او افزود : در طرح هرخانه شهید یك حسینیه ، ضمن دیدار با خانواده معزز شهدا ، در منزل شهید بزرگوار، مراسم نوحه خوانی و عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی برپا می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه در ادامه اعلام كرد : در هفته ای كه گذشت با حضور در منزل شهید نوید صفری از شهدای والا مقام مدافع حرم این طرح کلیدخورد و ضمن تجلیل از مقام این شهید معزز و دیدار با خانواده ایشان ، مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان با انجام نوحه خوانی برگزار شد .

قابل ذكر است طرح هرخانه شهید یك حسینیه در ایام محرم و هفته دفاع مقدس در هر 20 محله منطقه 4 در حال اجرا است و تا تا پایان ماه صفر ادامه خواهد داشت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4دقيقه قبل
چهارشنبه 2/7/1399 - 13:15
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13699 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران گفت: نگاه صرف سوداگری به زمین و تجمع خدمات در بخش خاصی از شهر باعث شده که شهر تهران به سمت قطبی شدن فقیر و غنی پیش برود.
 عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهردار تهران در نشست خبری مجازی این معاونت که پیش از ظهر امروز برگزار شد، با اشاره به اینکه ظرف دو سال گذشته آنچه مبنای اساسی کار ما در رویکرد مدیریت شهری قرار گرفته است همان چیزی بوده که برنامه پنجساله شهرسازی قانونی کرد و اینکار بر کیفیت فضاهای شهری تاثیر داشته است گفت: اگر رابطه برج باغ به خانه باغ تبدیل شده و خیابان ولیعصر از یک جاده شهری به خیابان شهری ارتقا پیدا کرده است از همین بابت است.

تا پایان سال ۹۹ هیچ بنائی بر خلاف ضوابط ساخته نمی شود

گلپایگانی اجرای دقیق ضوابط و مقررات را از دیگر رویکردهای مدیریت جدید برشمرد و گفت: اگر امروز با جرئت ادعا می‌کنیم در شهر تهران هیچ پروانه‌ای خلاف ضوابط صادر نمی‌شود حاصل کار بزرگ همکاران شهرسازی و با حمایت شخص شهردار بوده که نتایج ثمرات آن برای شهر تهران قابل انکار نیست.

وی افزود: یکی از معضلات شهر تهران در سال‌های گذشته بی قانونی و عدم توجه به ضوابط و مقررات بوده است.

معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهران اظهار امیدواری کرد تا پایان سال ۹۹ هیچ بنائی بر خلاف ضوابط ساخته نشود.

‏وی هوشمند شدن فرآیند صدور مجوزها و با کمک سیستم تمام‬ دفاتر الکترونیکی و رعایت دقیق نقشه های ساختمانی را از راه‌حل‌های کاهش این تخلفات دانست و ابراز داشت: شهر تهران به سمت نظم و انضباط از منظر شهرسازی و سلامت و شفافیت از نظر معماری به پیش می‌رود.

گلپایگانی احترام به حقوق مردم از منظر شهری را رویکرد دیگر شهرداری در این مدت برشمرد و اظهار داشت: در گذشته وقتی قوانین از جنبه اجرایی مشکل پیدا می‌کرد و دور زدن قوانین مشکل حل می شد اما ما در صدد حفظ قوانین طی دو سال گذشته پروژه‌های موجود را بر اساس کمیسیون ماده ۵ برطرف کنیم.

وی بازنگری در طرح تفصیلی را موجب اصلاح ضوابط پهنه سکونت دانست و گفت: در بسته محرک اقتصادی اصلاح طرح آسمانی که در تامین عدالت اجتماعی نقش دارد و به تامین کیفیت فضای شهری کمک می‌کند پرداخته شده که موجب اصلاح ضوابط پارکینگ، طرح تفصیلی منطقه ۲۲ و اصلاح ضوابط بلند مرتبه سازی شده است.

عمر سکونت در محلات تهران به سه سال کاهش یافته است

معاون معماری و شهرسازی با اشاره به اینکه عمر سکونت در محلات شهر تهران زیر ۳ سال است ابراز داشت این یعنی احساس تعلق به محل و شهر کاهش یافته که از دلایل آن می‌توان به عدم کیفیت ساخت و ساز در محل و گرانی سرسام آور مسکن اشاره کرد و گفت: سعی کرده‌ایم کاستی‌های محلات را با ایجاد پروژه های محله محور ارتقای کیفیت دهیم.

وی با بیان اینکه شهر تهران به سمت قطبی شدن فقرا و اغنیا پیش می‌رود این روند را ناخوشایند برشمرد و گفت: در سنت شهری ایران این مسئله سابقه نداشته و این معضل حاصل نگاه صرف سوداگری به زمین و تجمع خدمات در بخشی از شهر است.

وی پروژه های مناسب سازی را از دیگر فعالیت‌های این معاونت برشمرد و برگزاری مسابقات معماری از جمله راه‌های مناسب برای تبادل نظر با مردم دانست.

ساخت یادمان شهید سلیمانی در تپه های عباس آباد

معاون شهردار تهران به طراحی یادمان سرباز وطن قاسم سلیمانی را که در هفته آینده پوستر آن منتشر خواهد شد اشاره کرد و گفت از طریق برگزاری یک مسابقه طرح برتر این یادمان معرفی می شود.

وی در پاسخ به سوال مهر درباره موقعیت مکانی این طرح گفت: فضای در ارتباط با باغ موزه دفاع مقدس از بزرگراه شهید سلیمانی نیز دیده می‌شود برای ساخت این یادمان در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه نوع نگاه به بهره برداری از منابع شهری پیش از این بر تراکم فروشی بوده است گفت: این مسئله باعث پدیده شوم شهر فروشی شد که آثار آن را در شهر می توان دید اما با تغییر رویکرد به دنبال درآمد حاصل از عوارض ناشی از سود پروژه‌های شهری هستیم.

بهره برداری از ۵ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده از سال ۱۴۰۰

گلپایگانی با اشاره به اینکه در زمینه نوسازی طراحی پنج هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده را در دستور کار قرار داده ایم، ابراز داشت: قراردادهای این ساخت و ساز منعقد شده و از اواسط سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری و تکمیل پروژه خواهد رسید.

وی ادامه داد: این پروژه ها نه تنها برای تامین خدمات و بازسازی بافت فرسوده مهم هستند که واجد کیفیت‌های ویژه معمارانه هستند که به تولید صرف واحد مسکونی نپرداخته بلکه فضای محله‌ای ایجاد کردند و واجد امتیازات ارزشمند معماری هستند.

معاون شهردار تهران حفظ و حراست بناهای ارزشمند تاریخی شهر تهران را از دیگر برنامه های این ماه به نسبت برشمرد و گفت: با همکاری و همراهی وزارت میراث فرهنگی کمیته راهبردی در این زمینه تشکیل شده و به حفظ بناهای تاریخی بافت ارزشمند ما سر خواهیم پرداخت.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران نسبت به اصلاح ماده ۱۰۰ نسبت به دیگر نهادها پیشرو بوده است گفت: آخرین لایحه‌ای که در این زمینه در دولت مورد بررسی قرار گرفته است لایحه‌ای است که از سوی شهرداری تهران طراحی شده است.

تخلفات ساختمانی به نصف کاهش یافته است

گلپایگانی با اشاره به آمار سال‌های ۹۵ سال ۹۹ در خصوص تخلفات ساختمانی اظهار داشت: تقریباً تخلفات ساختمانی به نصف کاهش یافته و این حاصل رویکرد مراقبت و برخورد جدی با تخلفات ساختمانی است.

وی با اشاره به اینکه تراکم فروشی یعنی اینکه حقوق متعلق به شهروندان را به صاحبان املاک واگذار کنیم تا آنها این حقوق را تبدیل به سود شخصی کند گفت: ما درصددیم این سود به کیفیت شهر بیانجامد.

معاون شهردار تهران در خصوص طرح توسعه دانشگاه تهران و مجلس نیز توضیح داد: در جلسه اخیر شورای عالی شهرسازی نسبت به طرح قبلی توسعه مجلس واکنش ایجاد شده و این طرح با محدودیت‌هایی مواجه شد و به طور کلی توسعه فیزیکی مجلس کاهش یافته است.

توسعه فضای دانشگاه تهران با حفظ حریم میراثی

وی درباره توسعه دانشگاه تهران نیز بیان داشت: اولین مصوبه شورای عالی شهرسازی مبنی بر حذف این طرح بود توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری مغایر قانون شناخته شد سه هفته پیش با مدیریت دانشکده هنرهای زیبا که متولی طرح جایگزین شده جلسه داشتیم و تاکید شد دانشگاه صرفاً در زمین‌هایی که در مالکیت قطعی اش قرار دارد طرح را اجرا کند بحث حریم میراثی دانشگاه تهران نیز به وزارت میراث فرهنگی ابلاغ شده که محدوده‌های ۱۲ متری حریم باید رعایت شود

گود اطراف برج میلاد پایدار سازی می شود

گلپایگانی درباره وضعیت محدوده برج میلاد و دانشگاه ایران و طرح تفصیلی آن نیز گفت: مواجهه با فضاهای پیرامونی برج میلاد و این محدوده ۱۲۱ هکتاری تغییر کرده است و به سمت مباحث فرهنگی پیشرفته است.

وی ادامه داد: کود موجود در اطراف این برج و دانشگاه در حال رصد است تغییرات از نظر زمین شناسی در آن ایجاد نشده و به محض اینکه گود را از بنیاد تعاون ناجا و تحویل بگیریم و تمهیدات لازم برای پایدارسازی آن انجام خواهد گرفت.

معاون شهردار ادامه داد: در طرح تفصیلی محدوده برج میلاد قرار بود ۳۵۰ هزار مترمربع بنا در گود موجود ایجاد شود که از منظر معماری و طراحی شهری کار درستی نبود ضمن اینکه ساخت یک مجموعه تجارت جهانی با واقعیت های روز جهان در کشور منطبق نبود.

وی ادامه داد: رویکرد اقتصادی مبتنی بر فرهنگ برای برگزاری جشنواره های فرهنگی مثل کاخ جشنواره، یا مکانی برای حراج‌تهران یا فروش صنایع دستی که از جنبه فرهنگی مورد توجه است جایگزین رویکرد قبلی شد.

گلپایگانی خاطرنشان کرد: محدوده برج میلاد علاوه بر فضاهای فرهنگی می‌تواند مبتنی بر توریسم درمانی به دلیل نزدیکی به مرکز درمانی و دانشگاه علوم پزشکی باشد.

معاون شهردار تهران در خصوص وضعیت ساختمان های رها شده در فضاهای شهر گفت: سال گذشته این موضوع به صورت جدی با شورای عالی استانها مطرح شد قوانین به صورت شفاف امکان اقدام اجرایی توسط شهرداری را نمی‌دهد و آنچه که از نظر قانونی می توان به عنوان ماده ۱۱۰ قانون شهرداری هاست که هرجا مخروبه بودجه شهرداری صرفاً دیوارکشی کند اما در مورد گودها قانون جریمه تعیین شده است.

وی با بیان اینکه برخی ثروت‌های درون شهر بعد از اینکه کارکرد محدوده شهری و تغییر پیدا می‌کند تبدیل به محدوده می‌شود گفت: نوع برخورد با متروکه ها حساس و نیازمند بازآفرینی هستند

متروکه پروری در ثروت های شهری

وی با اشاره به اینکه فضای پادگان ۰۶ در خیابان پاسداران زمانی کاربری پادگانی داشته و الان به عنوان یک فضای متروکه رها شده است و فضاهای رها شده گفت: شهر تهران جزو کالبد شهر است و نباید به آنها بی‌توجهی شود این شرایط در خیابان فدائیان اسلام هم اتفاق افتاده و به نوعی متروکه پروری در این خیابان رواج داده شده است.

گلپایگانی نگاه غیر اجرایی به فضاهای شهری را منجر به این دانست که این فضا های متروکه در شهر باقی بمانند و گفت: در حالی که این فضاها در واقع ثروت‌های شهروند محسوب می‌شود که با ارتقای کیفیت فضایی آنها می‌توان آن را به شهر بازگرداند.

وی ادامه داد: در شهرداری درباره وضعیت پادگان ۰۶ از منظر حقوقی و قانونی روال درستی طی شده ست و این پروژه که ارتش آن را اجرا خواهد کرد پروژه بزرگی است و اقدامات اجرایی آن نیازمند تمهیدات متعددی است اما رویکرد کلی شهرداری شورای شهر و ارتش بر اجرایی شدن آن است.

منبع : خبرگزاری مهر

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4دقيقه قبل
چهارشنبه 2/7/1399 - 13:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13699 ) ( تعداد نظرات : 48 )


رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اعتقاد دارد عمده مسائل شهری در تهران و سایر کلانشهرها ناشی ازکنار گذاشته شدن خرد و پژوهش توسط مدیران اجرایی و تصمیم گیران است.
به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، محمد حسین بوچانی در حاشیه نشست خود با حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی، رئیس و علی اکبر اشعری مشاور سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و جمعی از مدیران و معاونان مرکز برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: برای بازگشت شهرها به مسیر درست و اداره منطقی آنها مدیران و تصمیم گیران ناگزیر به روی آوردن به حوزه اندیشه، خرد و پژوهش هستند.
وی با اشاره به اینکه پژوهش در توسعه شهرها بهترین راه است، ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین مطالعات در این مجموعه در حوزه های فرهنگی و اجتماعی است در نتیجه همراهی و همکاری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز می تواند در این زمینه تأثیرگذار باشد.
رئیس مرکز مطالعات با تأکید بر اینکه نباید پروژه های شهری بدون پشتوانه های مطالعاتی در حوزه فرهنگی، هنری و اجتماعی اجرایی شود، بیان کرد: اعتقاد داریم شعار شهردار تهران که قرار است تهران را به شهری برای همه تبدیل کند باید محقق شود. برای تحقق این کار فعالیت های مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با ماموریت ها و برنامه های سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران گره می خورد چرا که همانطور که اشاره شد، عمده مطالعات این مجموعه در حوزه اجتماعی و فرهنگی است.
بوچانی با بیان پیشنهاد راه اندازی کارگروه پژوهشی با مسئولیت رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و همکاری کارشناسان و محققان مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران تاکید کرد: یکی از برنامه های مرکز مطالعات که سال ها برای اجرایی شدن آن تلاش می کند، راه اندازی مرکز اسناد شهر تهران است در این زمینه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران می تواند با در اختیار قرار دادن یکی از مراکز فرهنگی خود اجرایی شدن این پروژه را برای نخستین بار در پایتخت رقم بزند.
وی با ضروری دانستن راه اندازی مرکز اسناد شهر تهران گفت: در تمام شهرهای مطرح دنیا مرکزی وجود دارد که اطلاعات کامل و جامعی درباره تاریخچه یک شهر، نحوی اداره آن از ابتدا تا زمان حال، معرفی آثار شاخص و افتخاراتی که شهر تا کنون در حوزه بین المللی به دست آورده است و در مجموع سیمای تمام نمای آن را که شامل تاریخ و هویت آن نیز می شود، به نمایش می گذارد. اعتقاد داریم که برای راه اندازی چنین مجموعه ای برای شهر تهران سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران می تواند همکاری خوبی را با مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران داشته باشد.
وی با اشاره به امکان همکاری مرکز مطالعات و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در چاپ کتب افزود: یکی دیگراز پروژه های مهم مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران تدوین شاخص های پیشرفت در شهرهای ایرانی و اسلامی است که در این زمینه نیز سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران می تواند در کنار مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران قرار گیرد.
اعتقادی به موازی کاری با مرکز مطالعات نداریم
در ادامه این نشست رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با تأکید بر اینکه علاقه ای به ایجاد تشکیلات موازی با فعالیت های مرکز در سازمان نداریم، گفت: همانطورکه می دانید سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران یک سازمان با ماموریت مشخص می باشد و ساختار خاصی دارد. اعتقاد داریم اگر طرح های مطالعاتی مورد نیاز این مجموعه به درستی توسط کارشناسان سازمان تدوین شود، اجرای کامل آن به مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران واگذار می شود و به همین دلیل نیازی به راه اندازی مجموعه مطالعاتی و موازی با مرکز مطالعات در سازمان نخواهیم داشت.
حجت الاسلام و المسلمین با اشاره به اینکه یکی از مواردی که به دنبال ارزیابی آن هستیم، این است که مرکز مطالعات چه تاثیری می تواند در انجام درست مأموریت های سازمان فرهنگی و هنری داشته باشد، افزود: وقتی تاریخچه مدیریت شهری را در دهه های اخیر بررسی می کنیم، می بینیم که درگذشته شهرداری تهران تنها به وظیفه ذاتی خود که همان انجام کارهای خدماتی و نگهداشت شهر بود، می پرداخت اما در یک دهه قبل تصمیم گرفته شد تا این سازمان از یک نهاد صرفا خدماتی به یک نهاد با رویکرد اجتماعی تبدیل شود و توانست این شعار را نیز تا حدودی محقق کند.
وی ادامه داد: زمانی که به عنوان معاون اجتماعی و فرهنگی در شهرداری تهران فعالیت خود را آغاز کردم اولین کاری که انجام شد، راه اندازی شوراهای فرهنگی در شهرداری، معاونت ها، سازمان ها، مناطق و حتی سطح محلات شهر تهران بود. ثمره این کار نیز در شورای شهر تصویب بیشترین طرح ها و لوایح در حوزه فرهنگی و هنری شهر تهران بود. در آن زمان توانستیم 19 شورای فرهنگی در حوزه های مختلف در شهرداری تهران راه اندازی با تصویب شورای شهر تهران کنیم.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با اشاره به اینکه در دوره ای رویکرد ماموریت های شهرداری تهران به سمت توسعه کالبدی پایتخت بود، بیان کرد: دریک مقطعی پروژه های عمرانی به وظیفه ذاتی شهرداری تهران که همان اجرای کارهای خدماتی بود، اضافه شد از ساخت تونل رسالت گرفته تا خیابان سازی مورد توجه مدیریت شهری قرار گفت. بعد از مدتی نیز توسعه حمل و نقل عمومی یکی از برنامه های شهرداری تهران بود که اکنون نیز این ماموریت یکی از کارهای بزرگی است که شهرداری تهران در صدد تحقق آن است.
امرودی با اشاره به اینکه تجارب جهانی باعث شد تا تصمیم گیران حوزه شهری به فکر انجام کارهای اجتماعی و فرهنگی در شهر تهران بیفتند، تأکید کرد: انجام پیوست های اجتماعی برای تمامی پروژه های شهرداری تهران نخستین گامی بود که در مدیریت شهری در حوزه تاکید به رویکرد اجتماعی و فرهنگی ماموریت های خود داشت.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به تبدیل تهران به یک شهر مطلوب گفت: در مقطعی به دنبال این مساله بودیم تا شرایط ایجاد شهر مطلوبی که مد نظر مقام معظم رهبری بود را پیدا کنیم و برای آن یک هدف فرهنگی تدوین کنیم و بعد برای این شهر مطلوب پیوست عمرانی و زیست محیطی و خدمات شهری و حمل و نقلی تدوین کنیم.
رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر مردم تهران تنها زندگی شهر نشینی را در این کلانشهر تجربه می کنند، افزود: در حالی که بر اساس شهر ایده آل مردم باید زندگی شهروندی داشته باشند. در زندگی شهروندی یک ارتباط داینامیک بین شهر و شهروندان وجود دارد.
وی ادامه داد: ما در سازمان فرهنگی و هنری فکر می کنیم که ساختار این مجموعه نیاز به تغییر دارد. اعتقاد داریم سازمان به غیر از انجام فعالیت در فضای حقیقی جامعه باید در فضای مجازی و جهادی نیز ماموریت هایی برای خود تعریف کند.
امرودی با اشاره به نیازسازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران به تغییر ساختاری، ماموریتی و روندها و مقررات بیان کرد:
باید بدانیم فعالیت های سازمان به چه میزان در حوزه ارتقای فرهنگی و اجتماعی و هنری شهر تهران تاثیرگذار بوده است و در چه زمینه هایی آسیب داشته است. آیا ساختارهای موجود تاثیرات مطلوب را در شهر داشته است یا خیر؟ همچنین می خواهیم ببینیم ماموریت هایی که برای سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در نظر گرفته شده آیا دقیق است یا خیر! باید مرکز مطالعات به ما بگوید که آیا این ماموریت ها به درستی تعریف شده است؟
بر اساس این گزارش، علی اکبر اشعری، مشاور رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران نیز گزارشی از فعالیت های مشترک سازمان با مرکز مطالعات ارائه کرد همچنین معاونت های مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران نیز گزارشی ازفعالیت های خود در حوزه مطالعاتی و پژوهشی ارائه کردند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 21:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13699 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیر عامل بانک پارسیان برای ششمین دوره پیاپی به عنوان رییس شورای عالی کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی انتخاب شد.

در جلسه روز سه شنبه اول مهر ماه ۹۹ شورای عالی کانون بانکها و موسسات اعتباری خصوصی که با حضور مدیران عامل بانکها و نمایندگان آنها و به منظور انتخاب رییس و اعضای هیات مدیره کانون برگزار شد، اعضای کانون ضمن قدردانی از تلاش های  کورش پرویزیان در دوره پیشین، به اتفاق آرا مجددا وی را به عنوان ریاست شورای عالی کانون انتخاب کردند.
کانون بانک ها و موسسات اعتباری خصوصی با ۱۹ عضو فعال از بانک‌ها و موسسات اعتباری، فعالیت خود را در سال ۱۳۸۳ و با حضور ۴ بانک و یک موسسه اعتباری آغاز کرد و در این سال‌ها اقدامات اثرگذاری در راستای کمک به رشد و توسعه اقتصادی و رونق تولید داشته است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 21:15
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13699 ) ( تعداد نظرات : 48 )

به همت اداره بانوان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه9 طرح کوچه دوستی در محله های منطقه اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، صالح زمانی سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه9 با اعلام این خبر گفت: این طرح با نگاه ویژه به معضلات فرهنگی و اجتماعی توسط مدیریت و دفاتر توسعه محله از طریق خلاقیت در هنر با مشارکت بانوان و کودکان اجرا می شود.
او افزود : در این طرح یک کوچه از کوچه های هر محله با توجه به دارا بودن بسترهای مشارکتی در محله انتخاب شده و از بانوان و کودکان و هنرمندان ساکن در آن دعوت می شود تا در صورت تمایل پس از ارائه طرح مناسب، کوچه را طراحی و رنگ آمیزی کنند.
سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه9 هدف از اجرای طرح را ارتقاء حس تعلق شهروندی و ایجاد هویت یکپارچه برای محلات دانست.
زمانی با اشاره به مراحل اجرای طرح کوچه دوستی گفت: تحلیل ویژگی های محله و انتخاب موقعیت مکانی، فراخوان مشارکت در طراحی و اجرای ایده با الویت ساکنین محله، تشکیل اتاق فکر در محله، ارائه طرح و در نهایت اجرای طرح از جمله موارد اجرای طرح می باشد که در مناطق 4 ، 9 ، 12 ، 15و 20 به صورت آزمایشی برگزار می شود.
لازم به ذکر است طرح کوچه دوستی از مهر ماه در ناحیه یک واقع در کوچه قدیانی در محله دستغیب و در ناحیه دو واقع در کوچه رضوان فر خیابان قادری در محله مهرآباد جنوبی اجرا می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 21:2
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13699 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: عملکرد شهرداری منطقه۵، در حوزه آسیب‌ها و جلب مشارکت مطلوب است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۵، مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: باید نگاه و راهبرد خود را در موضوع نگهداشت شهر تغییر دهیم و به موضوع پیشگیری در سایر زمینه‌ها نیز با برنامه‌ریزی بیشتر حرکت کنیم.

سید مالک حسینی در جلسه مدیران مراکز خدمات اجتماعی مناطق۲۲ گانه افزود: افراد آسیب پذیر و نیازمند محصول این شهر هستند. باید با افتخار و رعایت کرامت کامل ، خدمات بیشتری به آنها ارائه داد.

او تاکید کرد: یکی از موضوعات مهمی که باید به آن توجه کرد استفاده از ظرفیت مسئولیت پذیری اجتماعی است. نگاه در این حوزه باید وسعت پیدا کند.

حسینی اظهار داشت: مسئولیت پذیری اجتماعی به معنای این است که اگر شرکتی در حوزه تولید نفعی می‌برد در مقابل این نفع باید بخشی از سودش را هزینه کند. در مسئولیت پذیری اجتماعی باید از ۲ جامعه هدف پیمانکاران شهرداری در همه حوزه ها و شرکت‎های مستقر در مناطق به نحو مطلوب استفاده کرد.

او گفت: عملکرد شهرداری منطقه۵، در حوزه آسیب‌ها و جلب مشارکت و کارآفرینی بسیار مطلوب است. پروژه گرمخانه یلدا در پذیرش افراد آسیب پذیر بسیار مهم و استراتژیک بود. با ظرفیت اجرایی و قوی که در شهرداری منطقه۵ وجود دارد استقرار این مجموعه در دره فرحزاد بسیار موثر و مفید واقع شده است.

حسینی ادامه داد: افراد آسیب پذیر در شهر عائله مدیریت شهری هستند. نگهداشت شهر در حوزه خدمات اجتماعی بسیار مهم است.

او تاکید کرد:اگر ما قرار است مسائل اجتماعی را برطرف کنیم به مدیریتی همچون مدیریت منطقه ۵ نیاز داریم .

در این نشست شهردار منطقه۵ نیز گفت: یکی از کارهای اصلی که شهرداری باید به آن توجه کند ارائه خدمات اجتماعی است.

فریدون حیدری افزود: شهرداری منطقه باید بتواند از طریق ایجاد مراکز مختلف و یا حمایت از زنان سرپرست خانوار، از قشر آسیب پذیر جامعه پشتیبانی کند.

شهردار منطقه۵ تاکید کرد: در دین ما حفظ آبرو و ارزش‌های انسانی بسیار مهم است و باید برای برطرف کردن مشکلات اقشار آسیب پذیر با تامین اعتبار و استفاده از ظرفیت خیرین کارهای مطلوبی انجام داد.

حیدری خاطر نشان کرد: شهرداری نهادی است که در آن فرصت برای خدمت رسانی به مردم بسیار فراهم است . باید حمایت ما از اقشار آسیب پذیر و در معرض آسیب، گسترده‌تر شود.

شهردار منطقه پیشنهاد داد: می‌توان برای ایجاد اشتغال و یا ارائه خدمات بیشتر به اقشار آسیب دیده و در معرض آسیب در قراردادهای منطقه با پیمانکاران پیوست‌هایی اضافه کرد و از این طریق افرادی با معرفی حوزه خدمات اجتماعی تحت پوشش فعالیت پیمانکاران قرار گیرند.

در این جلسه همچنین معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۵ گفت: مراکز خدمات اجتماعی یکی از پر مشغله ترین زیرمجموعه های معاونت اجتماعی است، این مراکز در عرصه های مختلف خدمات متنوعی ارائه می‌کنند و در زمینه کارآفرینی، سمن ها و ... فعالیت های همسان و همنواختی دارند.

دلبری افزود: باتوجه به شرایط پیش آمده ناشی از بیماری کرونا و لزوم توجه بیشتر به اقشار آسیب پذیر جامعه ارتقای زیرساخت های در حوزه ارائه خدمات مطلوب تر به اقشار آسیب پذیر منطقه و توجه و تمرکز به حوزه کار آفرینی با رویکرد به جامعه آسیب پذیر ضرورت دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 20:53
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13699 ) ( تعداد نظرات : 48 )

20 نوع روغن بکر که با استفاده از دستگاه پرس سرد و در حضور مشتری تهیه می‌شود، در میادین میوه و تره بار عرضه می‌گردد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ با تغییر فصل و رو به سردی رفتن دمای هوا، مصرف انواع روغن‌های گیاهی و طبیعی بدون هرگونه افزودنی که خواص بسیاری دارند، در بین شهروندان افزایش می‌یابد.
براساس این گزارش، رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی در تهیه این روغن‌ها از سوی بهره‌برداران الزامی بوده و مدیران میادین میوه و تره بار ملکف به نظارت مستمر و دقیق بر عملکرد آنها هستند.
قیمت 5 نوع روغن بکر پرتقاضا از بین 20 نوع روغنی که در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شوند به این شرح زیر اعلام شده است.
1- روغن تخمه آفتابگردان 60 میلی لیتری 10 هزار تومان و نیم لیتری 47 هزار تومان
2- روغن دانه کنجد 60 میلی لیتری 10 هزار تومان و نیم لیتری 47 هزار تومان
3- روغن هسته انگور 60 میلی لیتری 15 هزار تومان و نیم لیتری 84 هزار تومان
4- روغن پودر نارگیل 60 میلی لیتری 20 هزار تومان و نیم لیتری 115 هزار تومان
5- روغن مغز گردو 60 میلی لیتری 27 هزار تومان و نیم لیتری 168 هزار تومان

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4دقيقه قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 15:9
  • تعداد رکورد ها : 18762