abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: متروی تهران آماده ارائه خدمات حداكثری به عزاداران و شرکت‌کنندگان در پیاده روی اربعین تهران است.


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری راه آهن شهری تهران و حومه، مهندس فرنوش نوبخت با تسلیت فرارسیدن اربعین سالروز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و ۷۲ تن از یاران با وفای ایشان گفت: شركت بهره برداری متروی تهران و حومه طبق سنوات گذشته تمهیدات و تدابیر لازم برای خدمت رسانی مناسب به شرکت‌کنندگان در پیاده روی اربعین حسینی تهران را در نظر گرفته است و ایستگاه هایی كه در مسیر این مراسم قرار دارند به ویژه ایستگاه های امام حسین (ع) واقع در خطوط دو و شش و ایستگاه شهر ری واقع در خط یك آماده ارائه سرویس ویژه به عزاداران و شهروندان در این روز هستند.
وی با بیان اینكه خط یك مترو به دلیل نزدیكی به اماكن مذهبی مختلف در شهر تهران، معمولا در روز اربعین بیشترین مسافر را دارد، افزود: در روز شنبه (۲۷ مهر ماه ۱۳۹۸) با كاهش فاصله حرکت قطارها در این خط، سرویس دهی به مسافران در ساعات پرتردد با حداكثر توان انجام خواهد شد.
مهندس نوبخت با اشاره به اینكه مراسم پیاده روی اربعین حسینی از میدان امام حسین (ع) آغاز می شود و عزاداران پس از طی كردن مسیر ۱۷ كیلومتری هنگام نماز ظهر و عصر به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) می رسند خاطر نشان كرد: در پایان این مراسم نیز ایستگاه متروی شهرری واقع در خط یك، تا جابجایی كامل شركت كنندگان، آماده ارائه خدمات حداكثری به عزاداران و مسافران محترم اس

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 15:15
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

کارگاه نقاشی «یک روز کودکانه» با همکاری حوزه هنری کودک و نوجوان و فرهنگسرای معرفت برگزار می شود.

ماندانا سپاسی کارشناس هنری حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به اهداف این کارگاه گفت: اعتلای خلاقیت کودکان، ایجاد فضای شاد و مفرح، تقویت روحیه همکاری و کار گروهی، مهارت خوب دیدن و خوب تجسم کردن، دست ورزی و ارتقای قدرت تخیل و تفکر از جمله اهداف این کارگاه خواهد بود.

وی با بیان این مطلب که تاکید ما بر روی پرورش ذهن کودک است، اضافه کرد: کارگاه نقاشی یک روز کودکانه برای کودکان در دو رده سنی بین 5 تا 8 سال و 8 تا 12 سال برگزار می شود و موضوع این کارگاه آزاد و تاکید بر هفته کودک و خانواده است.

سپاسی اضافه کرد: هر چقدر کودکان نیست به اطرافشان شناخت بیشتری داشته باشند موانع موجود در زندگی کمتر باعث عدم بروز احساسات درست و توتانمندی آن ها می شود. هنر با خلاقیت کودکان پیوند تنگاتنگ دارد. هنر ابزاری است برای بیان احساسات و بروز ایده های خلاق که باید به آن توجه بیشتری شود.

کارشناس هنری حوزه هنری کودک و نوجوان با بیان این که این کارگاه ها بر اساس متد روز برگزار می شود گفت: تاکید این کارگاه بر افزودن بر حجم دانستنی های عملی کودکان به جای حفظیات است و در پایان کارگاه به برگزیدگان، کتاب جایزه داده می شود.

وی در خاتمه گفت: ما در همه نقاط تهران این کارگاه ها را برگزار کرده ایم؛ نکته قابل توجه این است که دغدغه کودکان در مناطق مختلف با هم متفاوت است. خوب است این تفاوت ها هم شناخته و بررسی شود.

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 15:5
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، 28 هزار و 744 نفر از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و به نقل از معاونت موزه داری، به دنبال اجرای برنامه های فرهنگی و افزایش ساعت بازدید از تالاهای موزه انقلاب اسلامی درهفته دفاع مقدس، استقبال عمومی بازدیدکنندگان از موزه افزایش چشمگیری داشت.

بنابراین گزارش؛ درهفته گرامیداشت دفاع مقدس سالجاری، 28 هزار و 744 نفر در طول یک هفته از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرده اند که میانگین روزانه بازدید ها 3 هزار 593 نفربوده است و این آمار درمقایسه با مشابه سال گذشته تعداد بازدید کنندگان ازموزه، با افزایش 120 درصدی مواجه شده بود، این میزان آمار، درحالی است که بخش پانورامای موزه انقلاب اسلامی در ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس تعطیل بوده است.

موزه انقلاب اسلامی درهفته گرامیداشت دفاع مقدس «سال 1397» ، میزبان 13 هزار و هفت نفر بازدید کننده بود که از این تعداد 9 هزار و 322 نفر در نوبت روز و بازده زمانی 9 صبح الی 17 و 3 هزار و 685 نفر در نوبت شب و در بازده زمانی 17 الی 22 از موزه انقلاب اسلامی دیدن کردند.

سال گذشته آمار کلی بازدید از بخش سراسرنمای موزه انقلاب اسلامی هزار و 930 نفر بوده است که از این تعداد هزار و 674 نفر در نوبت روز و در بازده زمانی 9 الی 17 و 256 نفر نیز در نوبت شب و در بازده زمانی 17 الی 22 بازدید داشته اند.

به طور کلی آمار بازدید کنندگان درسال 1397 از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس 14 هزار و 937 نفر بوده است که از این تعداد 13 هزار و هفت نفر مربوط به تالارهای هشت گانه موزه و هزار و 930 نفر نیز مربوط به سراسرنمای موزه انقلاب اسلامی است و میانگین این دوره در سال 1397 هزار و 760 نفر می باشد.

این گزارش می افزاید، همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس از تاریخ 31 شهریور الی 7 مهرماه به مدت یک هفته در سال 1398، 28 هزار و 744 نفر از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل و تعداد 14 هزار و 937 نفر بازدید کننده، موزه انقلاب اسلامی با رشد 120 درصدی مواجه شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 15:1
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )


سرپرست معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه9، از اجرای طرح نگهداشت و پاکسازی معابر در پهنه غربی پایتخت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، رضا مددی با اعلام این خبر گفت: بر اساس دستورالعمل معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران مبنی بر اجرای طرح نگهداشت و پاكسازی معابر، برنامه ریزی و زمان بندی در خصوص اجرای این طرح در خیابان های اوج و معراج واقع در ناحیه یک و خیابان های هرمزان، سادات و امام زاده عبدالله در ناحیه دو انجام شد.
وی افزود: به دلیل حساسیت در نگهداشت سطح معابر، جلسات مشترک ادارات حوزه خدمات شهری و نواحی برگزار شد که در این راستا مجموعه اداره خدمات شهری نسبت به شستشو معابر و المانهای شهری، تخلیه مخازن، شستشو و رنگ آمیزی، شستشو جداول و مخازن، پاكسازی دیواره شهری از برچسب های غیر مجاز اقدام کرد.
سرپرست معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه9 به اقدامات اداره فضای سبز و زیباسازی اشاره کرد و گفت: پاكسازی باغچه ها، طوقه چینی درختان و حذف زوائی باغچه ها توسط اداره فضای سبز و رنگ آمیزی، رفع نواقص رنگاهی جداول، نرده ها و حذف زوائی معابر از طریق اداره زیباسازی انجام شده است.
وی اهمیت طرح تفکیک از مبدا را یادآور شد و بیان داشت: با توجه به اهمیت طرح تفكیك زباله از مبدا، هماهنگی لازم با شركت ها و واحدهای تجاری موجود درخیابان های اوج، معراج ، امام زاده عبدالله، سادات و هرمزان انجام و آموزش های لازم توسط آموزشگران در خصوص این امر مهم ارائه شده است.
مددی همچنین به طرح لایروبی کانال ها و انهار اشاره و عنوان کرد: در خیابان معراج كانال بسیار مهمی وجود داردکه اجرای طرح لایروبی انهار و کانال ها در این منطقه به صورت مستمر در دستور کار ادارات قنوات و خدمات شهری قرار دارد.
شایان ذکر است نحوه اجرا این طرح و شیوه عملکرد حوزه خدمات شهری منطقه9، روز چهارشنبه 17مهر ماه توسط عطایی مدیر كل خدمات شهری شهرداری تهران، مفاخریان شهردار منطقه 9 و جمعی از مدیران شهری مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 14:59
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )
همه محلات شمال تهران اعم از برخوردار و کم برخوردار باید از خدمات رسانی شهری یکسان و عادلانه برخوردار باشند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری که با هدف توسعه محلات قیطریه،گلابدره و دربند با حضور راضیه رضابیگی مدیر راهبردی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران،کاوه حاجی علی اکبری مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران ، نماینده فرمانداری شمیرانات و ادارات خدمات رسان و مدیران شهری این منطقه برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: سطح خدمات درمحلات فرسوده باید به سطح خدمات در محلات برخوردار برسد و خدمات عادلانه توزیع و ارایه شود.
وی افزود: باید اقدامات را همگرا و تجهیزات را تجمیع کنیم تا با سرعت بیشتر و زمان کمتری توسعه محلات فرسوده را به اجرا برسانیم.
موسوی خاطر نشان کرد: بازآفرینی رشد همگون محله در همه ابعاد خدمات شهری ، بهداشت و درمان، زیرساخت های شهری آب، برق ، گاز و... را شامل می شود که باید نواقص و مشکلات هر محله را شناسایی و به مرور حل کنیم چرا که رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند همکاری همه دولتمردان و مسئولین در حوزه های مربوط به خود است.
مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران نیز توسعه را هدف بازآفرینی دانست و گفت: بازآفرینی در محله ها به معنای ارتقاء وضعیت و کیفیت زندگی است که در منطقه یک 3 محله قیطریه،گلابدره و دربند بعنوان هدف بازآفرینی انتخاب شدند تا با یک اولویت ویژه در تخصیص منابع و تعیین پروژه ها سطح خدمات رسانی در آنها ارتقاء یابد.
گفتنی است در این جلسه مقرر شد کلیه دستگاه‌های عضو ستاد بازآفرینی پایدار منطقه یک که در برنامه توسعه محلات مسئول اقدام و یا اقدامات مشخصی هستند برنامه‌های اجرایی و عملیاتی مرتبط با دستگاه متبوع را تدوین و در قالب نوع اقدام،حجم و مقدار کار، مدت زمان، اعتبار مورد نیاز، دستگاه همکار و سایر توضیحات، تنظیم و ظرف مدت یکماه از ابلاغ نهایی برنامه به دبیرخانه ستاد بازآفرینی منطقه ارسال نمایند تا این برنامه ها برای سال 98 و همچنین بازه پنج ساله ارائه شود

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 14:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

همایش مینی المپیاد مهارت های کودکان در پارک ملت منطقه 3 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی گفت: همایش مینی المپیاد مهارت های کودکان با حضور 120 کودک و والدین شان در پارک ملت برگزار شد.

وی اذعان کرد: این همایش در چهار گروه سنی، 3-5، 5-7، 7-9 و 9-11 سال با حضور 15 مربی ورزشی برگزار شد.

در این همایش کودکان به همراه والدین شان بازی های با نشاط و تفکری نسل خودشان را انجام دادند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 14:49
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

معاون خدمات شهری شهردار منطقه 4 تهران از برپایی یکصد و چهل چشمه سرویس بهداشتی در پایانه مرزی چذابه خبر داد و گفت: با نزدیک شدن به اربعین حسینی و افزایش تعداد زائران، خدمات شهرداری منطقه چهار در پایانه مرزی چذابه قوت گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "محمد محمددوست" با اعلام این خبر و با بیان اینکه بیش از یکصد نیروی خدماتی عهده دار پاکسازی، رفت و روب و شستشوی سرویس های بهداشتی در مرز چذابه هستند، گفت: با اعزام و استقرار گروه های مختلفی از کارگران حوزه خدمات شهری در مرز چذابه، جمع آوری، ر فت روب مسیر تردد زوار، تخلیه مخازن زباله به همراه خودروهای مکانیزه در محدوده مواکب از بستان تا مرز چذابه به صورت شبانه روزی در حال انجام است.

وی با اشاره به اقدامات رفاهی و خدماتی منطقه 4 در مرز چذابه گفت: در حال حاضر ضمن رفع مشکلات سرویس های بهداشتی موجود در مسیر تردد زائران، بیش از 140 چشمه سرویس بهداشتی در مسیر 20 کیلومتری موکب ها جانمایی و راه اندازی شده است.

شهردار منطقه 4 اضافه کرد: همچنین در این راستا، ضمن احداث چاه های جذبی،  ایجاد راه های دسترسی به سرویس های بهداشتی مستقر در مسیر مواکب مناسب سازی و آماده خدمات رسانی به شهروندان هستند.

محمددوست با اشاره به انجام تبلیغات گسترده محیطی در مرز چذابه تصریح کرد:  اهتزاز پرچم ایران بر روی گیت ورودی پایانه مرزی چذابه،  اهتزاز پرچم در مسیر بستان تا چذابه، رونمایی از تمثال شهدا و همچنین اطلاع رسانی از نحوه خدمات رسانی شهرداری تهران از طریق تابلوهای راهنمای مسیر از دیگر اقدامات صورت گرفته در اربعین امسال است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از 450 موکب در مسیر شهر بستان تا مرز چذابه از طریق گروه های مردمی به ویژه بومیان محلی جانمایی و پیش بینی می شود با توجه به افزایش حجم تردد زائران تعداد موکب ها افزایش یابد.

شهردار منطقه چهار اضافه کرد: به منظور افزایش بهداشت سلامت زوار، پاکسازی و تخلیه فاضلاب سرویس های بهداشتی مرکزی پایانه های چذابه از طریق سپتیک و رفع عیب پمپ های کف کش در دستور کار روزانه قرار دارد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 14:48
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

پنجاه نفر از کارکنان منطقه21 در محدوده غربی اطراف بین الحرمین و حرم مطهر امام حسین(ع) و تل زینبیه و همچنین موکب707 علی بن موسی الرضا(ع) در مسیر پیاده روی نجف به کربلا در حال خدمت رسانی به زائرین حسینی در ایام اربعین هستند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، رحمانی شهردار ورودی غربی پایتخت ضمن عرض تسلیت به مناسبت در پیش بودن اربعین حسینی سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) گفت: با توجه به اینکه شهرداری تهران مسئولیت میزبانی از عاشقان و زوار ایرانی را که برای شرکت در مراسم پیاده روی بزرگ اربعین در کشور عراق حاضر می شوند بر عهده دارد؛ لذا تلاش خواهیم کرد به سهم خود در برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم معنوی اقدامات لازم به شایسته ترین شکل ممکن انجام شود.

وی در ادامه افزود: نیروهای اعزامی منطقه21 در قالب کارگران خدمات شهری و فضای سبز برای خدمات رسانی به زائرین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با هماهنگی های صورت گرفته با ستاد اربعین حسینی راهی عتبات عالیات شده اند تا در این ایام به رفت و روب و نگهداشت مشغول باشند.

رحمانی در همین خصوص یادآور شد: چهل نفر از پرسنل منطقه21 نیز در شارع الشهداء مستقر هستند و در سه شیفت کاری، نظافت و نگهداشت محدوده غربی اطراف بین الحرمین و حرم مطهر امام حسین(ع) و تل زینبیه را بر عهده دارند؛ همچنین تعداد ده نفر از همکاران منطقه21 در موکب707 علی بن موسی الرضا(ع) در مسیر پیاده روی نجف به کربلا آماده خدمت رسانی به زائرین حسینی هستند.

لازم به ذکر است؛ موکب707 علی بن موسی الرضا(ع) بزرگترین و مجهزترین موکب در مسیر نجف اشرف به کربلای معلی است که همه ساله به همت سازمان بسیج شهرداری تهران برپا می شود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 14:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 19 از برپایی کارگاه های آموزش سلامت با رویكرد تغذیه سالم از 22 مهر با مشارکت کارشناسان دفتر تغذیه وزارت بهداشت در مدارس این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، حمید بهرامی با اعلام این خبر افزود: در راستای ارتقای سلامت دانش آموزان همزمان با آغاز فعالیت مدارس، اطلاع رسانی و آموزش درخصوص پیشگیری از بیماری ها با حضور کارشناسان تغذیه از سر گرفته می شود.

وی با اشاره به تغییر سبك تغذیه ای كودكان و تمایل به استفاده از موادغذایی و تنقلات ناسالم بیان کرد: به همین منظور به تنوع عناوین آموزشی از جمله ضرورت و اهمیت تغذیه در دوران رشد و بلوغ، هرم غذایی، میان وعده های سالم و مقوی، توجه به کم خونی و پیامدهای ناشی از آن و ... در این کارگاه ها می توان اشاره کرد.

بهرامی با تأکید بر اینکه مخاطبین این کارگاه ها به طور ویژه دختران بالای 10 سال در همه مقاطع تحصیلی هستند یاد آور شد: پیش بینی می شود قریب به 4 هزار دانش آموز در مدارس مقداد، فدک، محلاتی، باهنر، عمار، آیین مهر، موسوی،کرکچی از کارگاه های تغذیه سالم بهره مند شوند.

به گفته این مسئول در راستای اجرای مصوبات كانون پیشگیری از دیابت نیز آموزش هایی در زمینه تغذیه و دیابت با مشاركت مركز بهداشت جنوب در مدارس برگزار شد و امید است این آموزش ها نقش سازنده ای در ارتقای سلامت دانش آموزان و والدین آن ها داشته باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 14:22
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

معاون امور اجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه 11 از برگزاری ویژه برنامه های هفته سلامت روان در ایوان انتظارحضرت ولیعصر(عج) واقع در بوستان دانشجو از 18 تا 24 مهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، محمد جواد رشیدی با اعلام این خبر گفت: به مناسبت هفته سلامت روان و در راستای حساس سازی جامعه به نقش خود مراقبتی درافزایش نشاط اجتماعی، ارتقاءسلامت روان ازطریق افزایش نشاط، افزایش همکاری های بین بخشی و...هر ساله برنامه های متنوعی برگزار می شود که امسال نیز به همین مناسبت گذر سلامت روان با شعار "ارتقای سلامت روان، جامعه بانشاط" از 18  مهرماه در محل بوستان دانشجو دایر است.

رشیدی با اشاره به مشارکت مناطق 6،7،11 و12 و بیمارستان روزبه در این طرح اظهار داشت: ویژه برنامه "گذر سلامت روان" با رویکرد ارائه بسته های خدمتی و با بهره گیری ازظرفیت تمامی ذی نفعان حوزه سلامت با همکاری دانشگاههای علوم پزشکی تهران، انجمن های علمی، سازمان های دولتی،  NGO ها و واحد های درون شهرداری درقالب ارائه خدماتی اعم ازگفتگو در شهر و اشتراک تجارب زیسته شهروندان در حوزه سلامت روان ، خدمات مشاوره و روان شناسی، اجرای برنامه های جامعه نگر، گالری عکس، ایستگاه بازی، ایستگاه اجرای دومینو با همکاری مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه تهران ، ایستگاه بازی و نشاط با اجرای بازی های بومی و سنتی، ایستگاه جورچین و پازل، ایستگاه هنرشامل نقاشی ، تئاتر تعاملی ،ایستگاه کلینیک گل و گیاه و...به مدت یک هفته تا 24 مهرماه از ساعت 15 الی18 در بوستان دانشجو پذیرای عموم شهروندان است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
يکشنبه 21/7/1398 - 14:21
  • تعداد رکورد ها : 649276