abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14464 ) ( تعداد نظرات : 49 )


به مناسبت سالروز تشکیل بسیج مستضعفین و گرامیداشت هفته بسیج، طرح های مختلفی از جمله حمایت و کمک به مستاجران در شرایط کرونا ، بازسازی منازل خانواده شهدا و هر بسیجی یک خدمت در منطقه۱۳ اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه با بیان اینکه هفته بسیج ، بزرگداشت جان فشانی هایی است که برای سربلندی این سرزمین صورت گرفته است ، گفت: ویژه برنامه های گرامیداشت هفته بسیج در سال جاری با شعار محوری "بسیج، پیشرو خدمت و امید آفرین" از روز جمعه ۳۰ آبان به مدت یک هفته و بر اساس پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گرفت.
وی در خصوص اجرای طرح مستاجران با همکاری دبیران شوریاری محلات اظهارداشت: این طرح به منظور یاری رساندن به مستاجرانی است که در شرایط اقتصادی ناشی از کرونا قادر به پرداخت به اجاره بها نمی باشند .
رحمان زاده به اجرای طرح همسایه اشاره کرد و افزود:پیرو دستورالعمل اجرایی سازمان بسیج شهرداری تهران ، طرح بازسازی و تعمیر منازل خانواده شهدا و جانبازان به همت حوزه بسیج شهرداری منطقه آغاز شد.
وی افزود: در این طرح که با استفاده از ظرفیت گروه های جهادی در منزل ۱۰ خانواده شهید به اجرا در می آید ، فعالیت‌های عمرانی متعددی از قبیل لوله کشی و تعمیرات کف آشپزخانه، گچکاری دیوارها، تعمیر سرویس های بهداشتی و... انجام می شود.
اجورلو ، فرمانده حوزه بسیج منطقه ۱۳ ضمن تبریک هفته بسیج با بیان اینکه همزمان با آغاز هفته بسیج مستضعفین، فضاسازی محیطی در دستور کار قرار گرفت، اظهارداشت: فضاسازی محیطی و اکران بنرهای هفته بسیج در ساختمان های تحت پوشش شهرداری منطقه انجام شد.
وی برگزاری مسابقات مجازی با محوریت مکتب حاج قاسم سلیمانی و گام دوم انقلاب، دیدار مجازی با خانواده معظم شهدا و تقدیر شهردار منطقه از بسیجیان نمونه از جمله اقدامات حوزه بسیج منطقه ۱۳ بر شمرد و افزود : پویش هر بسیجی یک خدمت در قالب ضد عفونی مراکز پر تردد و ساختمان منطقه با همکاری بسیجیان منطقه و توزیع بسته‌های بهداشتی به ۳۰ خانواده شهدا با همکاری ایثارگران نیز برگزار می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3دقيقه قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 20:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14464 ) ( تعداد نظرات : 49 )

‍ 

 فاز نخست عملیات درختکاری حاشیه پروژه بزرگراهی در آستانه افتتاح شهید نجفی رستگار به مساحت 7 هزار متر مربع به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵ ، علیرضا جعفری معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام مطلب فوق افزود: به منظور آماده سازی و پاکسازی پیش از عملیات کاشت فضای سبز 6 هزار متر مکعب خاک و نخاله جمع آوری شد.

او با اشاره به اینکه این پروژه فرامنطقه ایی در آستانه اتمام و افتتاح است افزود: در این راستا طی 20 روز و در فاز نخست هزار اصله نهال در مساحتی حدود 7 هزار متر مربع در حاشیه این بزرگراه کاشته شد.

جعفری به گونه گیاهی کاشته شده اشاره کرد و گفت: به دلیل شرایط کم آبی کشور نهال زیتون تلخ در این عملیات کاشته شد این گیاه مقاوم و مناسب شرایط کم آبی است و سایه خوبی دارد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه در پایان از اجرای عملیات شبکه آبرسانی گفت و افزود: 3 هزار متر طول عملیات آبرسانی نیز انجام شد.زمان آخرین مطلب این کاربر: 3دقيقه قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 20:15
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14464 ) ( تعداد نظرات : 49 )


برپایی رویدادهای هنری در شهر باعث انس بیشتر شهروندان با هنر و ارتقاء ذائقه ی هنری انها می‌شود
سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران ویژه دانشمندان با حضور برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، فرزاد طالبی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران، ایرج محمدی، حسین علی عسگری و رافی داوتیان اعضای شورای سیاست‌گذاری سمپوزیوم و هنرمندان شرکت‌کننده در این رویداد به صورت آنلاین افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران؛ در مراسم افتتاحیه سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران که به صورت برخط برگزار شد، برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: خوشحالیم كه این رویداد را كه از جمله فعالیت ها و برنامه های سازمان است را داریم مطابق با تقویم برنامه ها محقق و اجرا می كنیم. البته باعث حسرت است که شرایط این روزها اجازه نداد این رویداد را حضوری برگزار کنیم تا شهروندان هم بتوانند با فعالیت‌هایی که هنرمندان انجام می‌دهند و اتفاقی که الان در شهر رقم می‌خورد بیشتر آشنا شوند و انس و ارتباط بیشتری با هنر بگیرند.
وی افزود: حدود یک ماه پیش كه اثار بعضی از هنرمندان شرکت‌كننده در دومین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران را جلوی خانه هنرمندان نصب كردیم مباحثی در حول و حوش این اثار مطرح شد و بحث‌هایی را ایجاد کرد. بعضی‌ها گفتند، نسبت یا شباهت سردیس‌ها با هنرمندان کم است. به همین خاطر هنرمندان شرکت‌کننده در آن سمپوزیوم یک مقدار با بی‌مهری و کم‌لطفی مواجه شدند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی بیان کرد: طبیعی است که وقتی یک کاری انجام می‌شود آن کار می‌تواند یک اثر خیلی قوی، خوب یا نسبتاً ضعیف‌تر باشد، اما اتفاقی که افتاد این بود که یک‌دفعه یک موجی ایجاد شد و چه کسانی که کار تخصصی انجام داده‌اند و در جریان این اتفاقات هستند و چه آن‌هایی که در جریان نیستند در این موج شروع به نقد کردند و خیلی از اظهارنظرها هم غیر کارشناسی بود.
وی ادامه داد: یکی از هنرمندان که اعتقاد داشت سردیسی که از او ساخته شده است اثر مناسبی نیست شخصی بود که در دوره دوم سمپوزیوم و هنگام ساخت اثرش از کار تعریف کرده بود، اما وقتی که موجی ایجاد شد، یک‌دفعه شروع به نقد اثر کرد که این سردیس نسبتی به من ندارد و من راضی نبودم و نباید آن را نصب می‌کردند.
برزین ضرغامی خطاب به هنرمندان شرکت‌کننده در سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران اظهار داشت: این موضوع را به این دلیل مطرح کردم که شما هنرمندان آگاه باشید و لطف کنید با افرادی که سردیس آنها را می‌سازید در تعامل باشید. این هماهنگی را همکاران ما در سازمان زیباسازی حتماً انجام خواهند داد که اگر لازم باشد مفاخری که شما سردیس‌های آن‌ها را می‌سازید و در قید حیات هستند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شما ببینند تا هم شما از نزدیک با آن‌ها آشنا شوید و هم اگر نقطه نظری دارند نقطه نظرشان را بشنوید تا خروجی کاری که انجام می‌شود اثر قابل تامل‌تری باشد.
وی افزود: در مورد مفاخری که در قید حیات نیستند هم حتماً همکاران من این هماهنگی را انجام خواهند داد که از اعضای خانواده‌شان با شما دیدار داشته باشند و این آمدن هم یک انس و الفتی بین شما و آن‌ها ایجاد می‌کند و هم یک فرصتی است تا اثر شما یک کار فاخرتر باشد و انشاءالله خروجی این رویداد را بتوانیم در سطح شهر نصب کنیم.
در ادامه حسین علی عسگری عضو شورای سیاست‌گذاری سمپوزیوم بیان کرد: خوشحالم از این‌که این سمپوزیوم با کیفیت دارد برگزار می‌شود. از دوستانی که زحمت کشیدند و ما را همراهی کردند تا بتوانیم یک سمپوزیوم متفاوت و باکیفیت در این دوره داشته باشیم تشکر می‌کنم. این‌که توانسته باشم برای ارتقای کیفی این دوره از سمپوزیوم کمکی کرده باشم خوشحال هستم.
وی افزود: مهمترین اتفاقی که در این دوره شاهد آن هستیم، مربوط به شکل گزینش و داوری آثار است که بسیار جدی و دقیق دنبال شد. در این دوره برخلاف گذشته، حضور هنرمندان صرفا بر ارائه رزومه از سوی آنان منوط نشد و پس از انتخاب اولیه، هنرمندان ملزم به ساخت ماکتی از اثر اجرایی خود شدند تا کیفیت و توانمندی هنرمندان از قبل مشخص شود.

🔹گفتنی است، سومین سمپوزیوم مجسمه‌سازی مفاخر ایران ویژه دانشمندان با حضور ۲۱ هنرمند از سوم آذرماه آغاز شد و مجسمه‌سازان این رویداد هنری سردیس ۲۱ نفر از مفاخر ملی معاصر کشور را در کارگاه‌های شخصی خود خواهند ساخت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3دقيقه قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 15:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14464 ) ( تعداد نظرات : 49 )

معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 4 تهران از مرمت و بازسازی ورزشگاه های این منطقه خبر داد و گفت:  با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مجموعه های ورزشی، عملیات بازسازی دو ورزشگاه شیان و 22 بهمن درحال انجام است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه تهران "مهدی پورشاسب" با بیان این خبر افزود: بدنبال تعطیلی ورزشگاه ها با توجه به شیوع ویروس کرونا فرصت مناسبی را برای بازسازی و مرمت ورزشگاه ها و اماکن ورزشی فراهم کرد و درهمین راستا عملیات مرمت و بازسازی دو ورزشگاه شیان و22 بهمن آغاز شده است.

او با بیان اینکه بازسازی این دو ورزشگاه از دو ماه پیش آغاز شده است افزود: ورزشگاه 22 بهمن در خیابان اتحاد با مساحت تقریبی 5000  در سال 1375 احداث  و دارای امکاناتی نظیرسالن سرپوشیده بدنسازی، سالن چندمنظوره فوتبال، سالن تیراندازی و زمین چمن مصنوعی است و  از مرداد ماه سالجاری بازسازی آن آغاز و تا آبان ماه به پایان می رسد.

معاون فنی و عمران شهرداری منطقه 4 تهران در ادامه به اقدامات صورت گرفته در ورزشگاه  22 بهمن اشاره کرد و گفت: درحال حاضر سیمان کاری و پیاده روسازی  اطراف ورزشگاه 22  بهمن به اتمام رسیده وتعویض لامپ ها و بازسازی سالن بدنسازی و آیینه کاری واجرای نهر و ساماندهی پیاده رو روبروی ساختمان در دست انجام است.

پورشاسب در ادامه گفت: ورزشگاه شیان واقع در بوستان پلیس  به مساحت تقریبی3000 مترمربع دارای امکاناتی نظیر پیست اسکیت، زمین چمن مصنوعی و ساختمان رختکن بوده هم اقداماتی نظیر ایزوگام، تعویض درب و پنجره ها، رنگ آمیزی و تاسیسات  و .. اجرایی شده است.

او همچنین به بازسازی زمین چمن بوستان پلیس اشاره کرد و افزود: در این زمین اقداماتی نظیر جمع آوری چمن های قدیمی،زیرسازی و نصب زمین چمن جدید در حال انجام است و تا پایان آبان ماه به بهره برداری می رسد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3دقيقه قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 15:1
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14464 ) ( تعداد نظرات : 49 )

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با حضور در منطقه سه به تفاهم نامه مدیریت آب با وزارت نیرو اشاره و بر لزوم مدیریت بیش از پیش آب های زیرزمینی با رویکرد حفظ منابع آبی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، دکتر مجتبی یزدانی با حضور در معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه سه با معاون و روسای اداره های این حوزه، درباره ارائه خدمات بهینه به شهروندان در این منطقه در تحقق شعار "تهران، شهری برای همه" تاکید نمود.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران به فرصت باقی مانده تا پایان سال جاری اشاره و بر لزوم پیگیری اموردر دست اقدام تاکید کرد.

توجه به سرویس دهی مناسب سرویس های بهداشتی در بوستان ها، تلاش درجهت افزایش سرانه فضای سبز به ویژه در محلات کم برخوردار، نگاهی متفاوت و موثر به مقوله تفکیک زباله از مبداء، لزوم تفکیک پسماند در ارگان ها و سازمان ها، رویکرد دقیق و برنامه محور در تدوین بودجه سال 1400، توجه به مقوله رنگ و نور در شهر از دیگر موارد مورد تاکید معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران در این دیدار صمیمانه بود.

در این دیدار که با رعایت پروتکل های بهداشتی برقرار شد، از تلاش های شهرداری منطقه سه در رسیدگی به پیام های 137 به ویژه در بارندگی های اخیر و نیز آمادگی منطقه در بارش نزولات آسمانی تقدیر و تشکر کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3دقيقه قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 14:52
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14464 ) ( تعداد نظرات : 49 )


به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران؛ «سید مناف هاشمی» صبح امروز در برنامه تلویزیونی چاپ اول از نیازهای حمل ونقل عمومی و میزان مشارکت دولت ، شهرداری و مردم گفت.
معاون حمل ونقل ترافیک با بیان اینکه تهران بالغ بر 5700 دستگاه اتوبوس و بالغ بر 1507 قطار مترو و قریب به 80 هزار دستگاه تاکسی دارد که باید نگاهی هم به وضعیت فرسودگی ناوگان داشت گفت: در حوزه مترو 400 دستگاه قطار ما نیازمند اورهال بوده ، در حوزه اتوبوسرانی نزدیک به 60 درصد ناوگان فرسوده است و تنها 40 درصد ناوگان را میتوان تا 5 سال آینده استفاده کرد.
هاشمی در ادامه با بیان اینکه قریب به 40 هزار دستگاه تاکسی شهر تهران نیز نیارمند نوسازی است تاکید کرد: وضعیت ناوگان حمل ونقل عمومی پایتخت به لحاظ فرسودگی اصلا مطلوب نیست با این تفاصیل روزهای کرونا را به وضغیت موجود اضافه کنید .
وی اظهار داشت: طی ماه های کرونا درآمد شهرداری تهران از محل حمل ونقل عمومی کاهش چشمگیری داشته اما در عین حال تلاش کردیم فاصله گذاری اجتماعی را در ناوگان عمومی شهر اعمال کنیم .
معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه توسعه و نوسازی ناوگان عمومی پایتخت نیازمند منابع مالی است گفت: در حال حاضر 250 کیلومتر مترو داریم که باید به 500 کیلومتر برسد که با توجه به عدم حمایت دولت در تامین منابع و البته قیمت تمام شده مترو و اتوبوس که مردم باید پرداخت میکردند، این امر محقق نشده است .
به گفته هاشمی هر کیلومتر مترو هزار میلیارد تومان هزینه دارد و به عبارتی مترو تهران به 250 هزار میلیارد تومان منابع مالی جهت تکمیل نیاز دارد این در حالیست که کجا دولت طی 10 سال گذشته در بودجه ی خود ریالی را برای حمل ونقل عمومی در نظر گرفته و پرداخت کرده است ؟
وی ادامه داد:در حوزه اتوبوسرانی حداقل به 10 هزار اتوبوس در برنامه 10 ساله تهران نیازمندیم به عبارتی دیگر ناوگان عمومی پایتخت برای نوسازی( طی 10 سال آینده ) به 300 هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد که اگر بخواهیم این برنامه را محقق کنیم باید سالانه 30 هزار میلیارد تومان منابع مالی تامین شود .
هاشمی در پاسخ به اینکه چرا تاکنون نوسازی ناوگان عمومی محقق نشده است به تجربه جهانی توسعه حمل ونقل اشاره کرد و گفت : دولت ، شهرداری و مردم سه اهرم همراه با هم هستند که در توسعه و نوسازی ناوگان عمومی حرکت میکنند.
هاشمی معتقد است شهردار تهران یک نهاد عمومی غیر دولتی است و اگر یک مدیر نتواند درآمد زایی کند؟ ماندن و نماندنش بی مفهوم بوده و بی خاصیت است بر اساس تجربه 30 ساله عرض میکنم ، نمیگویم همه بار بر دوش دولت بلکه معتقدم یک سوم دولت ، یک سوم شهرداری و یک سوم شهروندان در این زمینه سهم دارند.
معاون شهردار تهران تصریح کرد: قیمت تمام شده بلیت مترو ۱۵ هزار تومان است یا باید قیمت واقعی بلیت را از مردم بگیریم که دولت مخالف آن است یا باید جبران شود و در بودجه سنواتی دولت سهمی برای توسعه مترو در نظر گرفته‌شود ، ما نمی‌گوییم مردم ۱۵ هزار تومان بدهند اما می‌توان ۵ هزار تومان از آنها گرفت.
به گفته هاشمی، امروز شهروندی اگر بخواهد از منطقه یک به ۲۲ تهران با اسنپ یا تاکسی دربست برود باید ۵۰ هزار تومان بپردازد اما با مترو و اتوبوس با هزار یا ۱۲۵۰ تومان این مسیر را طی می کند.

وی با تاکید بر اینکه حمل ونقل عمومی دغدغه شهرداری تهران است گفت : 60 درصد بودجه شهرداری تهران به حمل ونقل عمومی اختصاص دارد که بخش اعظمی از آن محقق میشود .لذا بر فرض که 12 هزار میلیارد تومان از بودجه اختصاص یافته شهرداری تهران محقق شود به همین میزان نیز باید دولت بپردازد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار کرد: بیشتر مسافران ما از قشر متوسط و ضعیف جامعه هستند بنده میگویم 60 درصد بودجه شهرداری به حمل و نقل اختصاص یافته است، دولت هم 12 هزار میلیارد تومان به حمل و نقل اختصاص دهد و مردم هم 2 هزار تومان پول بلیط بدهند، می توانیم حمل و نقل را رونق دهیم .
هاشمی در پایان یادآور شد : در طول ۸ ماه گذشته وظیفه دولت، شهرداری و مردم را گوشزد کردیم؛ اگر این ۳ بخش پای کار بیایند و سالی ۱۵ هزار میلیارد تومان به توسعه مترو و اتوبوس تهران اختصاص یابد طی ۲۰ سال حمل و نقل عمومی تهران سامان می یابد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3دقيقه قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 14:50
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14464 ) ( تعداد نظرات : 49 )

30 نقطه حادثه خیز شمال تهران با هدف ایمن سازی تردد عابرین پیاده و وسایل نقلیه با بازدید های میدانی معاونت ترافیک شهرداری منطقه یک و پلیس راهورشمال تهران،  شناسایی و ساماندهی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک محمد خردمند معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: منطقه یک بدلیل بافت کوچه باغی معابر و عدم اتصال معابر اصلی به شبکه بزرگراهی یکی از مناطق پر ترافیک شهر تهران است بر همین اساس طی جلسه های مستمر و بازدیدهایی که با تعامل و همراهی دو منطقه راهور و سه یگان بزرگراهی از معابر انجام شد نسبت به شناسایی نقاط حادثه خیز و رفع آنها اقدام شد.

وی گفت: در همین راستا با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح و با هماهنگی پلیس راهور نسبت به ایجاد ۲۰ سرعت‌گیر، بیش از ۱۰۰ هزار متر خط کشی محوری، اصلاح هندسی در ۱۰ نقطه، نصب و نگهداری بیش از ۶ هزار علائم ترافیکی و ۵ هزار متر طول گاردریل و نرده در معابر منطقه اقدام شد.

خردمند با اشاره به تاثیر آموزش و نوشتارهای ترافیکی در اطلاع رسانی به شهروندان خاطر نشان کرد: بنر و پوستر‌های آموزشی در سطح منطقه نصب و در حدود ۳۰۰ مورد اجرای نوشتار ترافیکی از جمله خطوط اتوبوس، احتیاط، عبور عابر پیاده و...  در منطقه اجرا و با توجه به وجود بیماری کرونا، کلاس‌های آموزشی ترافیکی به صورت مجازی با همکاری پلیس راهور با موضوعات قوانین عبور و مرور و آشنایی با عواقب تخلفات رانندگی برگزار شد.

معاون شهردار منطقه یک مشارکت شهروندان در مدیریت ترافیکی منطقه را لازمه شهری آرام و بی حادثه دانست و از شهروندان خواست  موارد نا ایمن ترافیکی که نیاز به ساماندهی و رفع نقص دارند را حتما از طریق سامانه ۱۸۸۸ و ۱۳۷ اطلاع دهند تا  در اسرع وقت نسبت  به اصلاح آن‌ها اقدام شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3دقيقه قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 14:48
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4045 ) ( تعداد نظرات : 10 )

خرمالو یکی از میوه های خوش طعم و سرشار از ویتامین است که مصرف آن برای سلامت بدن و درمان بیماری ها بی نظیر است، به همین دلیل افراد برای استفاده در همه سال اقدام به تهیه شیره خرمالو می کنند.


خواص بی نظیر شیره خرمالو برای بدن
خرمالو میوه پاییزی و خوشمزه ای است که دارای خواص فوق العاده برای درمان بیماری ها و سرشار از ویتامین است. این میوه که طرفداران زیادی دارد، تنها در فصل پاییز موجود است بنابراین بسیاری از افراد برای دسترسی به این میوه و استفاده از خواص آن در همه سال شیره خرمالو که به آن دوشاب یا دشو نیز می گویند، تهیه نموده و استفاده می کنند. از شیره خرمالو می توان به جای شکر استفاده نمود و جایگزین شیرین کننده های مصنوعی کرد. در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک شما را با خواص بی نظیر شیره خرمالو آشنا خواهیم نمود.


خواص شیره خرمالو :
شیره خرمالو (دوشاب) همان خواص خرمالو را دارد، خواص شیره خرمالو عبارتند از:

حفظ بدن از اسیدی شدن :
شیره خرمالو طبع گرمی دارد و می تواند بدن را از اسیدی شدن حفظ کند. شیره خرمالو (دوشاب) برای همه ی مزاج ها مناسب می باشد.

افزایش انرژی :
شیره خرمالو جزو مواد غذایی انرژی زا بوده و برای مواقعی که بدن به انرژی بیشتری نیاز دارد،بهترین غذا محسوب می گردند، بنابراین مصرف شیره خرمالو برای بدنسازان مفید است.

فعال شدن سلول های عصبی :
مصرف شیره خرمالو در وعده ی صبحانه باعث فعال شدن سلول های عصبی و مانع ایجاد کم خونی در افراد می شود.

تسکین دهنده ی دردهای رماتیسمی :
شیره خرمالو، تسکین دهنده ی دردهای رماتیسمی و امراض شریانی و وریدی هستند. خرمالو سرشار از پتاسیم است. پتاسیم در تنظیم فشار خون و آرام کردن عضلات بدن نقش مهمی دارد. در واقع بسیاری از داروها از پتاسیم به عنوان یک ماده برای مقابله با دردهای عضلانی استفاده می کنند.

جلوگیری از ریزش موها :
شیره خرمالو مانند میوه آن دارای ویتامین های B1 ،B2 و B3 بوده و به سلامتی مو های شما کمک شایانی می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند.

نرمی و لطافت پوست :
ویتامین های A و K موجود در خرمالو، چین و چروک ناشی ازافزایش سن را کاهش می دهند. ویتامین A و E موجود در خرمالو باعث نرمی و لطافت پوست شما می شود.

تقویت سیستم ایمنی بدن :
ویتامین C موجود در شیره خرمالو به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند و مانع از سرماخوردگی در فصول سرد سال می شود.

رفع کم خونی :
خرمالو حاوی مقادیری از ویتامین A، کلسیم، فسفر، پتاسیم، فیبر و آهن نیز است. وجود آهن در خرمالو سبب می گردد تا خطر بروز کم خونی کاهش یابد.

کاهش ابتلا به بیماری های قلبی :
شیره خرمالو دارای دو آنتی اکسیدان کاروتن و کیلوپن است که ریسک ابتلا به بیمار های قلب و عروقی و بعضی از سرطان ها را کاهش می دهد. ویتامین A و کاروتن موجود در شیره خرمالو سبب تقویت ماهیچه های قلب می شود.

در مطلب خواص میوه ی خرمالو خواندید که خرمالو به عنوان یکی از منابع غذایی پتاسیم در سلامتی قلب و عروق تاثیر بسیاری دارد. هر روز حدود 100 گرم از این میوه را مصرف کنید، تا سیستم قلب و عروق تان مقاوم و سالم شود و خطر بسته شدن رگ های خونی بسیار کاهش یاید.

بهبود بینایی :
ویتامین A و کاروتن موجود در شیره خرمالو سبب در بهبود بینایی موثر است. خرمالو حاوی مقادیر فراوانی ویتامین A، زیزانتین، لوتئین و لیکوپن است که همه آن ها در ارتقا سطح سلامت چشم موثرند. لوتئین و زیزانتین با محافظت از شبکیه چشم از بروز دژنراسیون ماکولا و آب مروارید که از مهم ترین علل نابینایی اند، جلوگیری می کنند.

جلوگیری از فشار خون :
دشو خرمالو (دوشاب) منبعی سرشار از پتاسیم و منیزیم است که با فشارخون بالا مقابله می کنند. میزان سدیم در خرمالو بسیار کم است، به همین دلیل مصرف خرمالو برای افراد مبتلا به فشارخونی می تواند مفید باشد. اگر دچار فشار خون بالا هستید، دوشاب خرمالو را فراموش نکنید.

پیشگری از سرطان : 
شیره خرمالو مانند میوه خرمالو دارای مقدار زیادی بتاکاروتن و ویتامین A می باشد و می تواند بدن را از رادیکال های آزاد و سرطان ها در محافظت نماید. مصرف شیره خرمالو میوه خرمالو در پیشگیری از سرطان ریه موثر است.

مصرف شیره خرمالو در بارداری :
خوردن شیره خرمالو (دوشاب) در بارداری به بهبود و تقویت سلامتی شما کمک می کند و مواد مغذی موجود در خرمالو در رشد جنین موثر است. خرمالو سرشار از دو ماده معدنی کلسیم و فسفر می باشد و مصرف آن در افزایش رشد استخوان های جنین شما موثر است و باعث بهبود عملکرد سیستم عصبی مرکزی می گردد.

وجود آهن در خرمالو سبب می گردد تا خطر بروز کم خونی در دوران بارداری کاهش یابد. ویتامین C موجود در شیره و میوه خرمالو، در عملکرد بهتر دستگاه ایمنی بدن نقش دارد. توصیه می شود قبل از اضافه نمودن خرمالو به برنامه غذایی تان در دوران بارداری با پزشکتان در این خصوص مشورت نمایید.

مضرات شیره خرمالو 
شیره خرمالو با تمام مزایایی که دارد اگر بیش از حد مصرف شود، برای افراد زیر مضر است:

بیماران دیابتی نباید بدون مشورت با پزشک خود از این ماده غذایی استفاده کنند زیرا خرمالو از قند نسبتا بالایی برخوردار است. این میوه هنگام تهیه شیره در چند مرحله حرارت می بیند، بنابراین شیره نهایی از قند بیشتری برخوردار است.

افرادی که رژیم کاهش وزن دارند نباید بیش از حد از این ماده غذایی استفاده نمایند.

زیاده روی در خوردن خرمالو و شیره آن سبب یبوست و افزایش وزن می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 14:48
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4045 ) ( تعداد نظرات : 10 )

این بار برای بررسی روش های جدید زیبایی دندان  از جمله لمینت سرامیکی دندان به سراغ یک متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی و عضو هیات علمی دانشگاه رفته ایم تا اطلاعات معتبر را از ایشان برایتان نقل کنیم:


همه ما این روزها تبلیغات زیادی را در سایتها و شبکه های اجتماعی مختلف در مورد درمان های زیبایی دندان می بینیم.

اما کدام درمان را باید به عنوان یک درمان خوب و طولانی مدت انتخاب کنیم؟ 

کامپوزیت های دندانی، جزو درمان هایی است که در ایران طرفدار زیادی پیدا کرده است. چراکه سریع و در عرض یک جلسه انجام می شود، قیمت نسبتا مناسبی دارد و نمونه های زیادی از این کار را در اطرافیان و صفحات اینستاگرامی می شود دید.
اما کامپوزیت دندان معایب مهمی هم دارد:
 اول اینکه بر خلاف لمینت دندان، درمان طولانی‎مدتی نیست و حدود 5 سال عمر دارد. کامپوزیت دندان، یک ماده پلیمری است که به مرور با مصرف مواد رنگی، مثل چای و قهوه و استفاده از دخانیات مثل سیگار، قلیان و .. رنگ می گیرد و نیاز به پالیش مداوم دارد.

دوم اینکه کامپوزیت دندان، به استحکام لمینت دندان نیست. به سادگی لب پر می شود و نیاز به ترمیم های متوالی دارد.

سوم اینکه اگرچه قیمت اولیه کامپوزیت دندان، کمتر از لمینت دندان است، اما به علت نیاز مداوم به پالیش و ترمیم، هزینه های بعدی به فرد تحمیل می کند. بنابراین باید در مورد فاکتور قیمت هم با احتیاط تصمیم گیری کرد.

علاوه بر این باید بدانیم که کامپوزیت های بسیار متفاوتی در بازار وجود دارند که قیمت و کیفیت بسیار متفاوتی دارند. و امان از روزی که یکی از انواع نامناسب و بی کیفیت آنها استفاده شود!

دندانپزشکی مدرن، برای حل این مشکلات انتخاب های متفاوتی را پیش روی مراجعین گذاشته است. یکی از آنها، طراحی لبخند دیجیتال با لمینت دندان سرامیکی است.


لمینت سرامیکی، در واقع یک لایه یا پوسته ای از مواد دندانپزشکی است که بر روی دندان ها قرار می گیرد و آنها را به فرم و شکل دلخواه بیمار تبدیل می کند. این روش درمان بیشتر جنبه زیبایی داشته و توسط دندانپزشک در مطب انجام می گیرد.

لایه ای که در لمینت بر روی دندان های شخص قرار می گیرد بسیار نازک است و رنگ آن نیز با توجه به سلیقه و انتخاب بیمار ساخته می شود. 

برخی علاقه مند به رنگ های بسیار سفید هستند و برخی تمایل دارند رنگ لمینت ها نزدیک به رنگ دندان هایشان بوده و جلوه ای طبیعی داشته باشند. البته روند انجام کار لمینت متفاوت بوده و هر شیوه مراحل و مواد مصرفی مختص به خود را خواهد داشت.

شاید درمان لمینت، برای همه مناسب نباشد و سبب مشکلات بسیار بیشتری برای فرد شود. بنابراین پیش از انجام لمینت لازم است تا به توصیه دندانپزشک خود توجه نموده و بهترین درمان را انتخاب نمایید. 

برخی مشکلات که با درمان لمینت قابل اصلاح است:
افرادی که مینای دندان کافی دارند و شکل و فرم و ساختار دندان هایشان نیاز به اصلاح دارد.
اصلاح چرخش دندان ها، نامنظمی مختصر در دندان ها
بستن فاصله بین دندان ها
تغییر رنگ دندان به رنگ های بسیار روشن
تغییر رنگ های مقاوم به بلیچینگ
مراحل انجام لمینت دندان در کلینیک: 
در جلسه اول، ابتدا لبخند شما ارزیابی خواهد شد. 
سپس مراجع تمام آنچه از درمان انتظار دارد مثل تغییر فرم، رنگ، بسته شدن فاصله های بین دندان ها یا اصلاح چرخش دندان ها را برای پزشک بازگو می کند.
سپس دندانپزشک با توجه به فرم و استخوان بندی صورت و روابط فکین، خواسته های بیمار را بررسی می کند و در مورد نیازهای درمانی و زیبایی با وی به توافق می رسد.
در این مرحله تصویر دندان های بیمار قبل از انجام کار گرفته و نگه داری خواهد شد تا پس از انجام کار تغییرات را بتوان به خوبی مشاهده کرد.
در همان جلسه پس از مشاوره با مراجعه کننده و بررسی فرم دندان ها، تراش مختصری بر روی دندان و در حد کمتر از 1 میلیمتر انجام می گیرد.
در مرحله سوم از دندان ها قالب تهیه شده و برای طراحی لبخند فرستاده می شوند. 
در جلسه بعد، نمونه مشابه پوسته های چینی ساخته شده روی دندان های شما تست می شود و پس از تایید فرم و رنگ آنها توسط شخص، برای ساخت به لابراتوار ارسال می شود.
پس از اتمام ساخت لمینت های مناسب، پوسته های سرامیکی در مرحله آخر بر روی دندان های شما چسبانده می شوند.
ساخت لمینت دندان حدود 2 تا 4 هفته طول می کشد.
امیدواریم این مقاله برای انتخاب درمان مناسب و مطمئنی مثل لمینت دندان و پرهیز از انجام درمان های غیرتخصصی کمک کرده باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 14:46
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4045 ) ( تعداد نظرات : 10 )

سوامیناتان گفت: همه واکسن‌های کرونای در دست تولید، به صورت تزریقی هستند اما چندین واکسن به شکل اسپری بینی در دست توسعه است.
به گزارش حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اسپوتنیک، سومیا سوامیناتان، محقق ارشد سازمان بهداشت جهانی (WHO)، گفت: هیچ واکسن خوراکی برای کووید۱۹ وجود ندارد و همه واکسن‌های ساخته شده تا به امروز به صورت تزریقی است.

او افزود: چندین واکسن کرونا در سراسر جهان در قالب اسپری بینی در دست توسعه هستند.

میخائیل میشوستین، نخست‌وزیر روسیه در اهمیت واکسن کرونا گفته بود که همه واکسن‌های کرونای تولید شده در کشور در لیست دارو‌های حیاتی و اساسی روسیه قرار می‌گیرند.


بیشتر بخوانید

ابرواکسنی که در برابر آنفلوانزا و کرونا ایمن ایجاد می‌کند

ویروس‌های کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌ها هستند که می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را بیمار کنند. تعداد زیادی از ویروس‌های کرونا که تاکنون شناخته‌شده‌اند، موجب ابتلا به طیفی از عفونت‎های دستگاه تنفسی در انسان‌ها می‌شوند؛ که از سرماخوردگی تا ابتلا به بیماری‌های شدیدتری مثل سندروم تنفسی خاورمیانه (مرس-MERS) و سندروم تنفسی حاد (سارس-SARS) متغیر هستند. کرونایی که به تازگی کشف شده است عامل ابتلا به بیماری کووید۱۹ است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 14:36
  • تعداد رکورد ها : 658297