abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران تاکید کرد: با لغو طرح ترافیک، غلظت آلاینده ذرات معلق در هوای پایتخت طی هفته گذشته تا کنون افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ "حسین شهیدزاده" با اشاره به تأثیر اجرا نشدن طرح محدوده‌های "طرح ترافیک" و "کنترل آلودگی هوا" در وضعیت آلودگی هوای شهر تهران، اظهار کرد: آلودگی هوا تابع یک متغیر نیست، بلکه تابع عواملی از جمله باد، دمای هوا، تابش نور خورشید و میزان تولید آلاینده‌های اولیه است.
وی با بیان اینکه در تابستان به طور متوسط آلاینده اصلی "ازن" است که در کنار تابش نور خورشید و دمای بالا تولید می شود و بسته به دما و تابش نور خورشید افزایش یا کاهش می‌یابد، مسلماً اگر شرایط ثابت می‌ماند با بالا رفتن تراکم ترافیک که در مرکز شهر طی دو هفته گذشته شاهد آن بودیم، آلودگی هوا بیشتر و وضعیت بدتر می‌شد.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران در توضیح وضعیت آلاینده ازن در هفته گذشته با اعلام اینکه چون هفته گذشته متوسط دمای هوا کمتر از دو هفته گذشته بود، کیفیت هوا بهتر شد، گفت: وقتی دما 2 الی 3 درجه کاهش می‌یابد، واکنش‌های شیمیایی در جو که ازن را تولید می‌کند نیز به شدت کاهش پیدا می‌کند،‌ بنابراین مقایسه صحیحی نیست که بگوییم آلودگی کمتر یا بیشتر شده و باید همه عوامل را بررسی و سپس اظهار نظر کرد.

شهیدزاده تاکید کرد: آنچه مسلم است، اینکه غلظت آلاینده ذرات معلق به واسطه لغو طرح ترافیک و تردد بیشتر خودروها در هفته گذشته افزایش یافته است که می‌تواند زنگ خطری برای شیوع بیشتر ویروس کرونا باشد.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به تحقیقات سازمان جهانی بهداشت استناد کرد و گفت: بر اساس این تحقیقات، ویروس می‌تواند از طریق ذرات معلق منتقل شود و زمان بیشتری را در هوا بماند و به عبارتی با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق در هوا، احتمال سرایت ویروس از طریق ذرات معلق هم بالاتر می‌رود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:50
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )

با افتتاح  جدیدترین بازی های هیجانی همچون بانچی جامپینگ ، لانگچر و سوئینگ  دربزرگترین پل معلق کشور، بوستان نهج البلاغه فرصتی برای تجربه جدیدترین بازی های هیجانی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، رسول کشت پور، شهردار منطقه با اعلام این خبرگفت: بوستان گردشگری نهج البلاغه با 35 هکتار وسعت بزرگترین بوستان دره ای کشور است که علاوه بر قابلیت های اکوسیستمی ، به لحاظ برخورداری از امکانات متنوع تفریحی و ورزشی به یکی از نقاط گردشگری شهر تهران تبدیل شده است.
وی پل معلق آسمان را یکی از قابلیت های تفریحی این مجموعه برشمرد، افزود:  پل معلق آسمان به طول 285 متر  یکی از نمادهای پایتخت است که بوستان نهج‌البلاغه را به بوستان پردیسان متصل می‌کند و به‌طور همزمان 200 نفر بازدید‌کننده می‌توانند روی عرشه آن‌ تردد و توقف کنند.
کشت پوربا بیان اینکه شهرداری منطقه  با در نظر گرفتن ضرورت ایجاد توسعه امکانات تفریحی و گردشگری  منطقه گفت: برهمین اساس پس از مطالعات صورت گرفته، پل معلق به عنوان یکی از ظرفیت های موجود برای ایجاد بازی های هیجانی  شناسایی شد و احداث  بازی هایی همچون بانجی چا مپینگ، راپل،  سوئینگ  و... با مشارکت بخش خصوصی در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه بازی های هیجانی مطابق با استاداردها و رعایت معیارهای ایمنی احداث شده است افزود:بانجی جامپینگ و راپ سوئینگ از جمله  ورزش ها و تفریحات   مهیج  وهیجانی است که  می تواند علاقه مندان زیادی را به خود جذب کند.
شهردار منطقه2 در ادامه گفت: بوستان نهج البلاغه در حال حاضر از امکانت تفریحی متنوعی همچون شهربازی بیلینو، سرزمین شگفت انگیز، قایق پرش در آب، راپل هوایی ، تراست های  پیاده‌رو طولی و عرضی ، 9 هزار متر مربع مسیر دوچرخه‌سواری و همچنین فضاهای فرهنگی و ورزشی  برخوردار است وبه‌عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران و موفق شده است بازدیدکنندگان داخلی و خارجی بسیاری را برای دیدن این تفرجگاه  شهری جذب کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


حجت الاسلام امرودی از آمادگی فرهنگسراها برای عزاداری محرم خبر داد و گفت: برای محرم امسال، فضاهای منطبق با پروتکل‌های بهداشتی برای هیئت‌های تهران توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری مهیا شده است.
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی فرهنگ و هنر، حجت الاسلام و المسلمین امرودی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: در محرم امسال برای حمایت و پشتیبانی از هیئت های مردمی شهر تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، فضاهای در اختیار خود را که با شرایط پروتکل های بهداشتی وزارت بهداشت منطبق بوده است، در اختیار هیئت های عزاداری شهر تهران قرار می دهد .

وی تصریح کرد: این فضاها که بیشتر آنها در محل فضاهای روباز فرهنگسراها و خانه های فرهنگ است شامل 59 مورد بوده و با مساحت 50255 متر مربع، ظرفیت برگزاری مراسم برای بیش از ۲۰ هزار نفر را خواهد داشت.
امرودی افزود: طبق پیش بینی هایی انجام شده یکی از معضلات پیش روی هیئت های مذهبی در محرم امسال که به واسطه شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است، تامین فضای مورد نیاز برای برگزاری مراسم عزاداری با رعایت پروتکل های بهداشتی است و همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز به آن اشاره فرمودند، در عزاداری های محرم، معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا اعلام می کند و برگزاری مراسم ها در فضای باز و با امکان رعایت فاصله مناسب از مهمترین پروتکل های مورد نظر ستاد کرونا بوده است .

وی اظهار داشت: بر همین اساس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ظرفیت های خود را برای برگزاری مراسم های عزاداری در سطح محلات شهر تهران شناسایی کرده و در اختیار هیئت های مذهبی قرار می دهد .

به گفته عضو ستاد ملی محرم ۹۹ ، برای تسهیل و دسترسی آسان هیئت ها به اماکن پیش بینی شده، ان شاء الله به زودی سامانه‌ای به نشانی jelveyesoog.farhangsara.ir آماده شده است که متقاضیان می توانند از روز شنبه ۲۵ مرداد ماه، از طریق آن اقدام به مشاهده و رزرو اماکن مورد نظر کنند.

ویژه برنامه جلوه سوگ که عنوان بسته برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت محرم و صفر است برای هفتمین سال پیاپی با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در سطح شهر تهران و با شعار «حسینیه ای به وسعت یک شهر» امسال نیز برگزار می شود و مخاطبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این برنامه ها و ثبت نام اماکن مورد نظر برنامه تکیه ُ به سامانه تلفن گویای ۱۸۳۷ مراجعه کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:44
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به برگزاری بازار غیر مجاز خرید و فروش حیوانات در حاشیه بزرگراه آزادگان خواستار برخورد دستگاههای قضایی و نهادهای حاکمیتی با برگزارکنندگان این بازار غیرقانونی شد‌.
به گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان در این باره اظهار کرد: بازار غیر مجاز خرید و فروش حیوانات به صورت هفتگی در محدوده اسلامشهر در حال برگزاری است و متاسفانه با وجود درخواست های شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل هیچ اقدامی برای تعطیلی این بازار از سوی مسئولان ذیربط انجام نشده است‌.
وی با اشاره به موقعیت مکانی برگزاری جمعه‌بازار خرید و فروش حیوانات گفت: علاوه بر فضای غیر بهداشتی حاکم بر این بازار، به دلیل نزدیکی به بزرگراه آزادگان ، احتمال بروز حوادث ترافیکی برای شهروندان وجود دارد. همچنین مجاورت این بازار با بازار پرندگان غرب، میتواند مسائلی را برای مجموعه خرید و فروش پرندگان ایجاد کند.
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از ادامه فعالیت جمعه‌بازار غیرقانونی خرید و فروش حیوانات ابراز نگرانی کرد و افزود: امیدواریم هر چه زودتر شاهد اقدامات انتظامی و نهادهای قضایی باشیم تا از آثار و تبعات منفی این مساله جلوگیری شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:42
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


روز گذشته جلسه ای با حضور سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با هدف بررسی همه جانبه پدیده مذموم زباله گردی و لزوم همکاری دو ارگان برای برخورد با این آسیب اجتماعی و اقتصادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، در ابتدای این جلسه که با حضور سردار حمید هدواند جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، سردار کریم بیات فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران، مجید نوربخش معاون امور مناطق و مسعود عابدی مدیر روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران برگزار شد، علیپور به دلایل شیوع پدیده مذموم زباله گردی در پایتخت پرداخت.
وی در این رابطه گفت: در ابتدای دهه هفتاد یکی از راه ها برای ساماندهی پسماندهای شهر و جمع آوری آن ها نصب مخازن هزار و 100 لیتری در معابر اصلی و فرعی بود. اگرچه وجود مخازن برای حفظ پاکیزگی شهر الزامی است، به تدریج به دلیل دسترسی آسان به زباله های موجود در مخازن و تجارت پرسود پسماند خشک، شاهد شکل گیری گروه های غیرمجاز تفکیک در شهر بودیم.
علیپور به عواقب ناشی از حضور زباله گردها در تهران به ویژه در دوره شیوع کرونا اشاره کرد و ادامه داد: برای حفظ جان عوامل تفکیک و شهروندان، هر نوع تفکیک زباله را از ابتدای اسفند تا اردیبهشت ماه به طور کامل ممنوع کردیم و حتی با همکاری پلیس و شهرداری 6 گروه از سردسته عوامل تفکیک غیرمجاز در تهران شناسایی و دستگیر شدند. در حال حاضر هم شهروندان به دلیل امکان شیوع ویروس از طریق زباله گردها خواهان چاره اندیشی واقع بینانه برای برخورد با این آسیب اجتماعی هستند.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در ادامه به این نکته اشاره کرد که تعداد قابل توجهی از زباله گردها از اتباع افغان هستند. وی گفت: حضور افغانستانی ها در بدنه خدمات شهری را نمی توان انکار کرد، اما این افراد که در زمینه نظافت شهر به کار گرفته می شوند همگی دارای شناسنامه کار هستند و قابل شناسایی. در مقابل اما هیچ گونه اطلاعاتی در زمینه زباله گردهای افغان وجود ندارد که همین امر به نگرانی ها در مورد حضور این افراد در شهر دامن زده است.
علیپور از معرفی 200 نقطه از سوی سازمان مدیریت پسماند به عنوان محل تجمع و داد و ستد عوامل تفکیک غیرمجاز به نیروی انتظامی خبر داد و گفت: مطابق قانون مدیریت پسماند تخلیه ، نگهداری ، جمع آوری و دفع پسماند شهری تخلف محسوب می شود و با توجه به ماده 55 قانون شهرداری ها و مواد 16 ، 19 و 20 قانون مدیریت پسماند، مامورین شهرداری باید با موارد تخلف به همراه مامورین قانون (نیروی انتظامی) برخورد کنند.

تاکید سردار رحیمی بر استفاده از ظرفیت پلیس برای مقابله با پدیده زباله گردی

در ادامه این جلسه، سردار حسین رحیمی تاکید کرد که پدیده زباله گردی به عنوان یک معضل اجتماعی که دارای عواقب داخلی و بین المللی است، از دغدغه های پلیس محسوب می شود و به طور حتم، در این زمینه اقداماتی انجام خواهد شد.
وی این را هم گفت که پلیس میان سردسته ها به عنوان عوامل سوءاستفاده گر با کودکان و اتباع که به دلیل شرایط سخت اقتصادی تن به این کار می دهند تمایز قائل می شود و تلاش می کند مانند سازمان مدیریت پسماند با نگاه همه جانبه و اجتماعی با موضوع زباله گردی برخورد کند تا در این بین، آسیب روانی و اجتماعی به کودکان وارد نشود.
سردار رحیمی در این جلسه خطاب به جانشین فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ و رئیس پلیس پیشگیری پایتخت، دستور داد تا در اسرع وقت کمیته ای با حضور مسئولان پسماند برای بررسی راهکارهای لازم درخصوص برخورد با عوامل و سرشاخه های اصلی پدیده مذموم زباله گردی تشکیل شود. این اقدام در راستای توافقی که پیش از این میان پلیس و سازمان مدیریت پسماند منعقد شد، صورت می گیرد.
وی در ادامه بر استفاده حداکثری از ظرفیت و توان پلیس پیشگیری و معاونت اجتماعی ناجا برای کاهش حضور زباله گردها در پایتخت و تبعات اجتماعی حاصل از آن تاکید کرد و گفت که با همکاری تمامی دستگاه های مسئول باید شرایط موجود را تغییر داد.
فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در پایان اظهار امیدواری کرد تا با همکاری پلیس و شهرداری تهران در آینده اقدامات لازم برای ساماندهی زباله گردها انجام شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:39
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون شهردار تهران در برنامه بازدید شهردار شب، ضمن بازدید از برخی پروژه‌های محله‌محور منطقه 12، بر لزوم تداوم روند بازآفرینی و احیای خانه‌های قدیمی در بافت تاریخی تهران تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، مراسم بزرگداشت عید سعید غدیر خم و روز خبرنگار با حضور حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، علی‌محمد سعادتی شهردار قلب تهران، جمعی از مدیران شهری و برخی از خبرنگاران، به همت شهرداری منطقه 12 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز عمارت مسعودیه برگزار شد.
در این مراسم مظاهریان از خبرنگاران فعال شهری تقدیر کرد و روز خبرنگار را به آنان تبریک گفت. پس از آن وی به عنوان شهردار شب تهران به همراه شهردار منطقه 12 از پروژه‌های محله‌محور منطقه 12 نظیر خانه تاریخی اردیبهشت عودلاجان، محله‌های تختی و هرندی و بوستان بزرگ زندگی بازدید و از نزدیک میزان پیشرفت این پروژه‌ها را بررسی کرد.
سعادتی در ابتدای این بازدید در توضیح مرمت خانه اردیبهشت با بیان این نکته که این پروژه از جمله پروژه‌هایی است که با همراهی و همدلی اهالی محل در حال اجراست، گفت: تا قبل از آغاز مرمت این خانه تصور می‌شد قدمت خانه مربوط به دوران پهلوی اول است، اما به گفته استاد مرمت‌کار این خانه قدیمی، بر اساس ادله و اسناد مکشوفه در این خانه، قدمت خانه اردیبهشت عودلاجان احتمالاً به دوره زندیه برمی‌گردد.
مظاهریان نیز ضمن تقدیر از پیشرفت روند مرمت این خانه قدیمی اظهار داشت: به نظر می‌رسد با مرمت و احیای بنایی که کسی امیدی به احیایش نداشت، امروز همه اهالی خواستار بهسازی بناهای قدیمیشان هستند. گویا این خانه حس خوب احیای بافت تاریخی در بین اهالی را ترویج کرده است.
وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که به تیم مرمت خانه اردیبهشت عودلاجان کمک کرده تا روند کار را بدون هیچ دغدغه‌ای در سایه آرامش محلی دنبال کنند، مشارکت، همراهی و رضایت مردم محله با آنهاست و این موضوع جزو رویکردهای اصلی پروژه‌های محله‌محور و بسیار ارزشمند است.
به گفته مظاهریان، احیای تاریخ و هویت تهران ‌در قالب مرمت بناهای تاریخی دستورالعملی است که طی یکی دو سال اخیر از سوی مدیریت شهری تهران به‌طور جدی دنبال می‌شود.
معاون شهردار تهران همچنین اظهار امیدواری کرد که روند بازآفرینی و احیای خانه‌های قدیمی در بافت تاریخی تهران تداوم یافته و سرعت بیشتری به خود بگیرد.
سعادتی همچنین در خلال بازدید از بوستان زندگی توضیح داد: بوستان زندگی در گذشته مأمنی برای تجمع معتادین متجاهر بود که با ورود شهرداری تهران و اجرای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی از سوی منطقه 12، به پاتوق خانواده‌های این محله تبدیل شده و در ایجاد احساس امنیت اجتماعی بین اهالی محله موفق عمل کرده است.
در ادامه شهردار شب تهران از رختشویخانه و حمام عمومی در بوستان زندگی که با هدف تأمین بهداشت برای ساکنین فاقد امکانات بهداشتی منزل در محله هرندی احداث شده، بازدید و دیدگاه‌های خود را درباره این پروژه‌ها بیان کرد. وی در پایان به بازدید از پروژه بلوار قیام و روند تبدیل آن به خیابان کامل پرداخت.
شهردار قلب تهران نیز ضمن معرفی و بیان تاریخچه مکان‌های مورد بازدید به ارائه گزارش از روند احداث این پروژه‌های محله‌محور پرداخت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:36
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )

 ایران بیش از ۱۸ کلانشهر با جمعیت بالای یک میلیون نفر دارد بنابراین با افزایش ظرفیت واگن سازی تهران مجموعه واگن سازی ها می توانند مبنای یک تصمیم استراتژیک شوند و نیاز داخلی در همه کلانشهرها را تامین کنند.
به گزارش  شهر، پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم رونمایی از دستاوردهای طراحی و ساخت یک رام قطار ملی که صبح دوشنبه -۲۰ مرداد- برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: موضوعی که امروز  این جمع  را تشکیل داده در حقیقت یکی از بزرگترین پروژه هایی است که در شهرداری تهران دنبال می شود؛ این پروژه نشان داد که شرایط تحریم هر چقدر که سختی داشته و نامبارک باشد ولی از جهاتی هم می تواند یک فرصت تلقی شود و همکاران من تلاش می کنند با همکاری و استفاده از بضاعت بخش خصوصی و هر گروه و نهادی که می تواند موثر باشد این پروژه را به سرانجام برسانند.
حناچی افزود: امسال سال جهش تولید است و بر اساس برنامه ششم توسعه، قراردادی بین شهرداری و معاونت فناوری ریاست جمهوری حول طراحی و اجرای یک رام کامل قطار منعقد شد و هم اکنون بعد از یک سال این پروژه به ۴۷ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و بخش عمده ای از قطعات مورد نیاز تامین شده است و آنها که تامین نشده هم به جهت نداشتن توجیه اقتصادی بوده است. 
شهردار تهران در ادامه گفت: با توجه به این که بیش از ۱۸ کلانشهر با جمعیت بالای یک میلیون نفر در کشور داریم و این شهرها به طور قطع نیاز به سیستم حمل و نقل عمومی و مترو دارند این نیاز می تواند مبنای یک تصمیم استراتژیک شود و نیاز داخلی را در همه شهرها تامین کند. الان بحث تهران است اما ظرفیت واگن سازی تهران بالاتر است. با توجه به نیاز کشور همین الان هم این کارخانه به سایر شهرها می تواند سرویس بدهد. 
او گفت: دیروز در لایحه ای این موضوع در شورای شهر تهران به تصویب رسید و شروع شد و امیدوارم منشاء خیر برای همه کلانشهرها باشد. 
حناچی گفت: در این جمع بیش از همه ما رییس شورای شهر آقای هاشمی باید خوشحال باشند چون زحماتی که ایشان طی سالها کشیده است امروز به طور کامل به بار می نشیند و من به نمایندگی از شهرداری تهران و حوزه حمل و نقل از تمام زحمات او و کسانی که پایه گذار این شبکه عظیم ریلی بودند تشکر می کنم و برایشان آرزوی موفقیت دارم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )

بسترهای فرهنگی هر جامعه ای در گرو توسعه آموزش و پرورش است و این مهم باید به یک باور عمومی تبدیل شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی شهردار این منطقه در هم اندیشی با مجمع خیرین مدرسه ساز که با حضور مدیر آموزش و پرورش منطقه، مدیرعامل مجمع خیرین شهر تهران، مدیران شهرداری و رابط شورایاران این منطقه برگزار شد، از ارزش کار خیرین در احداث مدرسه و نقش آموزش و پرورش در ایجاد بسترهای فرهنگی و سرمایه های انسانی سخن گفت و  بر اهمیت این موضوع به عنوان یک باور عمومی و حاکمیتی تأکید کرد.

به گفته او  اجرای اصل ۱۰۱ به منظور تأمین سرانه های آموزشی یکی از مأموریت های اصلی این دوره از مدیریت شهری است که همواره مورد تأکید شهردار محترم تهران نیز قرار دارد.

 توکلی همچنین با توجه به ارزان بودن زمین در بعضی از نقاط محدوده منطقه بر خریداری زمین توسط خیرین و آموزش و پرورش تأکید کرد.

در این جلسه هادی حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه نیز ایجاد فهم مشترک را مهمترین خروجی این نشست ها دانست و ابراز امیدواری کرد با تشکیل کارگروه در این منطقه نتایج ماندگارتری در بحث توسعه مدارس برای شهروندان آن رقم بخورد.  

همچنین محمدرضا قربانی مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران به ظرفیت شهرداری تهران در آموزش و پرورش اشاره و اظهار کرد: تلاش ما براین است تا با مشارکت خیرین مدرسه ساز پهنه های آموزشی را در این منطقه به حد استاندارد برسانیم.  

این مسئول درخصوص مشارکت خیرین برای احداث مدارس در زمین هایی که شهرداری در اختیار آن ها قرار می دهد اعلام آمادگی کرد.

در ادامه این نشست ضمن پیشنهاد تشکیل کارگروهی با حضور نمایندگانی از شهرداری و مجمع خیرین مدرسه ساز، رابط شورایاران منطقه به ضرورت های تأمین مدرسه در منطقه بویژه توسعه فضاهای آموزشی در ناحیه ۳ پرداخت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 16:21
azemandias ( تعداد مطالب : 330 ) ( تعداد نظرات : 2 )

همراه اول به مناسبت «روز خبرنگار»، بصورت مجزا یک بسته اینترنت 200 گیگابایتی به اصحاب رسانه هدیه می دهد.

اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران ضمن تبریک روز خبرنگار اعلام کرد: هر چند با تصمیم مسؤولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توفیق تقدیم هدیه روز خبرنگار صرفاً نصیب یکی از اپراتورهای تلفن همراه شد؛ اما همراه اول در نظر دارد به مناسبت روز خبرنگار و بیست و ششمین سالروز عرضه اولین سیم کارت در ایران توسط این اپراتور، همچون سال گذشته یک هدیه ویژه اینترنتی مطابق با لیست قبلی مورد تأیید معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اصحاب رسانه هدیه دهد. 
شرکت ارتباطات سیار ایران، امسال نیز برای تکریم قشر زحمتکش و کوشای خبرنگار، بسته اینترنت ویژه یک ساله با حجم 200 گیگابایت در نظر گرفته است.
بسته مذکور برای کلیه شماره های خبرنگارانی که سال گذشته بسته اینترنتی را دریافت کرده اند، حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت آتی فعال می‌شود. 
همراه اول پیشاپیش از کلیه خبرنگارانی که دسترسی به شماره ایشان برای این اپراتور مقدور نبوده عذرخواهی کرده است.
همراه اول به عنوان اولین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور با واگذاری بیش از 92 میلیون سیم‌کارت در کشور، بالاترین سهم بازار را در اختیار دارد و سرویس‌های آن در تمامی شهرها و روستاهای کشور با 96.9 درصد پوشش جمعیتی برقرار است.
جدیدترین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی حاکی از آن است که همراه اول با در اختیار داشتن بیش از 35.6 میلیون مشترک نسل 3 و 4، بیشترین تعداد مشترکان اینترنت پهن باند سیار را در بین اپراتورهای تلفن همراه کشور در اختیار دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 9:46
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3300 ) ( تعداد نظرات : 10 )

شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو اظهار کرد: هنوز داروی خاصی که به طور قطعی بتوان گفت در درمان بیماری کرونا موثر بوده شناسایی نشده است، البته برخی از داروها در درمان کمک کننده هستند .

او با اشاره به اینکه هیدروکسی کلروکین از پروتکل درمانی خارج شده است، افزود : در حال حاضر اکتمرا و رمدیسیویر برای بیماران  کرونایی تجویز می‌شود و داروی رمدیسیویر بین همه بیمارستان‌های دانشگاهی که بیمار کرونایی را پذیرش می کنند توزیع شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه ظرف یکی دو هفته آینده کلاً از تولیدات داخلی نیاز دارویی بیماران کرونایی را تامین خواهیم کرد، افزود: این داروها در بیمارستان بر اساس پروتکل های خاصی تجویز می شود و کمبودی وجود ندارد.

رمدیسیویر ایرانی هنوز وارد چرخه مصرف نشده است
شانه ساز با بیان اینکه کارساز نبودن داروهای ایرانی مقابل کرونا شایعه است، ادامه داد: داروهای ما به صورت سهمیه‌ای در اختیار دانشگاه ها قرار می‌گیرد ، تولیدات داخلی رمدیسیویر هنوز وارد چرخه مصرف نشده است و از داروهای وارداتی استفاده می‌کنیم، لذا نباید به شایعات توجه کرد اینکه گفته می‌شود در داروی ایرانی رمدسیویر کورتون وجود دارد شایعه‌ای بیش نیست، مردم مراقب باشند تا در دام شیادان بازار سیاه نیفتند.

فاویپیراویر به وفور در کشور تولید می شود
او با اشاره به تولید داروی فاویپیراویر در ایران افزود: این دارو وارد پروتکل درمانی آنفولانزا شده است لذا دارو به وفور در داخل کشور تولید می‌شود و برای پاییز ذخایر مورد نیاز را پیش بینی کرده‌ایم و چند صد هزار عدد در اختیار شبکه توزیع قرار گرفته است.

شانه ساز تصریح کرد: اگر بیماری به این دارو احتیاج پیدا کرد، این دارو به اندازه کافی در دسترس قرار دارد، این دارو در اختیار شبکه بیمارستانی کرونا و مراکز ۱۶ ساعته است، اگر نیاز بود برای بیماران تجویز می شود.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه پیک آنفولانزا را از مهرماه پیش بینی کرده‌ایم، گفت: برای مهرماه در حال برنامه‌ریزی و ذخیره‌سازی دارو هستیم و این دارو با قیمت پایین تر از نمونه وارداتی در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و به طوری که هر دارویی که در درمان کرونا یا آنفولانزا کمک کننده باشد، ظرف مدت کوتاهی تولید می شود.

او با اشاره به اینکه ویروس کرونا ماهیت بسیار پیچیده ای دارد افزود: هنوز واکسنی که بتوان به آن اعتماد کرد در دسترس نیست، دنیا نتوانسته به این فرمول برسد، در ایران چند شرکت دانش بنیان در حال کار بر روی این مسئله هستند، هر کشوری در ابتدا واکسن تولیدی خود را برای مردم آن سرزمین استفاده خواهد کرد.

شانه ساز با بیان اینکه گفته شده است که واکسن روسی برای ۷۳ روز می تواند ایمنی ایجاد کند،  گفت: واکسن روسی باید چهار بار در سال تزریق شود، این تعداد دفعات برای استفاده از واکسن عرف نیست لذا در کشور ما چند گروه به شیوه‌های مختلف در حال کار بر روی تولید واکسن هستند

او بیان کرد: آمریکا ،روسیه، چین و هند کشورهایی هستند که بر روی تولید واکسن کار می‌کنند و ما به روش های مختلفی در حال کار بر روی تولید واکسن هستیم و نمی‌خواهیم امید کاذب ایجاد کنیم، در مطالعات باید به ضریب اطمینان بالا دست پیدا کرد و در این صورت می توانیم نتایج اقدامات را اعلام کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 5دقيقه قبل
دوشنبه 20/5/1399 - 7:48
  • تعداد رکورد ها : 655704