Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10225 ) ( تعداد نظرات : 25 )

کشف جدیدترین فاجعه کرونا در بدن انسان !😳

▫️محققان آمریکایی اعلام کردند کووید ۱۹ می‌تواند باعث ایجاد بیماری‌های خود ایمنی در بدن انسان شود. بیماری خودایمنی، به دسته‌ای از بیماری‌ها اطلاق می‌شود که در آن دستگاه ایمنی بدن به اشتباه حمله به بافت‌های خود بدن را آغاز می‌کند

▫️محققان می‌گویند ویروس کرونا در برخی بیماران می‌تواند باعث حمله گلبول‌های سفید خون به بافت‌های بدن شود. در خون برخی بیماران کرونایی «آنتی بادی‌های خود واکنش‌پذیر» دیده شده، که این آنتی بادی‌ها «پادتن» به جای آن که سلول‌های بیگانه و ویروس کرونا را هدف حمله قرار دهند، بافت‌های سالم بدن بیمار را تخریب می‌کنند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 10/8/1399 - 6:20
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10225 ) ( تعداد نظرات : 25 )

🔻 شناسایی سه دارو برای کمک به درمان کووید ۱۹

🔹️ تیمی از محققان سه داروی مورد استفاده را شناسایی کرده اند که ممکن است در درمان کووید ۱۹ موثر باشد.
🔹️ این سه دارو عبارتند از داروی ضدمالاریا «آمودیاکین»، داروی ضدروان پریشی «زوکلوپنتیکسول» و داروی فشار خون «نبیوولول».
🔹️ محققان معتقدند این داروها درصورت مصرف همراه با داروی رمدیسیور یا داروی ضدویروسی فایپیراویر بسیار مؤثر خواهند بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 10/8/1399 - 6:19
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10225 ) ( تعداد نظرات : 25 )

فشار خون بالا را کنترل کنید

✍🏻فشار خون بالا میتواند منجر به سکته مغزی، از دست دادن هوشیاری، ایجاد چربی در ریه ها، از دست دادن حافظه وسایر آسیبهای مغزی وبه طور کلی آسیب به اندامها شود

🍃

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 7/8/1399 - 6:53
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10225 ) ( تعداد نظرات : 25 )

🔻ویروس کرونا مغز را ۱۰ سال پیرتر می‌کند

محققان کالج لندن :
🔹با بررسی های انجام شده مشخص شد که آلودگی به بدترین موارد ویروس کرونا با افت ۸.۵ امتیازی ضریب هوشی یا پیر شدن یک دهه ای مغز برابر است.

🔹افرادی که دچار نوع خفیف تر این ویروس می شوند یک افت چهار امتیازی ضریب هوشی را که که معادل با پنج سال پیری مغز است، تجربه می کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
چهارشنبه 7/8/1399 - 6:22
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4058 ) ( تعداد نظرات : 10 )


دانشمندان آمریکایی اعلام کردند سطح کووید ۱۹ در بدن کودکان آلوده به این ویروس بطور معناداری با یکدیگر متفاوت است.
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ویروس کرونا همچنان در حال گرفتن قربانی در سطح جهان است. تاکنون بیش از ۴۲ میلیون نفر به این ویروس مبتلا و از این میان، یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن جان خود را از دست داده اند. با این حال، کووید ۱۹ برای تمامی مردم به یک اندازه مرگبار نیست. یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد مردان بیشتر از زنان، سالمندان بیشتر از جوانان و کودکان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای بیشتر از افراد سالم در مقابل این ویروس آسیب پذیر هستند. در این میان، کودکان یکی از گروه‌های سنی هستند که تحقیقات نشان داده است کمترین آسیب پذیری را نسبت به کرونا دارند. تحقیقات جدید دانشمندان در آمریکای شمالی ابعاد جدیدی از این موضوع را آشکار کرده است.

بر این اساس، تحقیقات بر روی بیش از ۸۰۰ بیمار مبتلا به کرونا که سن زیر ۱۷ سال داشته اند نشان داد کودکانی که هیچ علائمی از بیماری را نداشته اند به سطوح پایینی از ویروس مبتلا شده اند. در مقابل کودکانی که علائم بیماری را از خود نشان دادند، دارای سطح بالای عفونت ویروسی بودند.

دانشمندان در این تحقیقات ۳۳۹ کودک بدون علائم بیماری کرونا را با ۴۷۸ بیمار که علائم بیماری را بروز داده بودند در آمریکا و کانادا مورد مطالعه قرار دادند. با این حال، این تحقیقات نتوانست نشان دهد که سطح پایین ویروس در بدن کودکان بدون علائم چه تاثیری می‌تواند در توانایی انتقال کووید ۱۹ به دیگران داشته باشد.

با این وجود، دانشمندان بار دیگر تاکید کردند کودکان نیز باید مانند سایر اقشار جامعه نسبت به پوشیدن ماسک، حفظ فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون توجه لازم را داشته باشند. هنوز بسیار دشوار است که بتوانیم تشخیص دهیم کدام کودکان سطح کمتری از ویروس را در بدن نسبت به کودکان دیگر دارند.

شناخت علائم ابتلا به کرونا در کودکان بسیار مهم است
یکی از محققان در این رابطه گفت: با بررسی گروه‌های سنی مختلف شاهد آن بودیم که برخی کودکان بدون علائم سطح بالاتری از ویروس کرونا را دارا بودند. با این حال، حتی کودکان بدون علائم کرونایی که دارای سطح بالای کرونا بودند، نسبت به کودکان دارای علائم بیماری، سطح ویروس پایین تری داشتند.

همچنین تحلیل‌ها نشان داد کودکانی که به دیابت مبتلا بودند به طور قابل توجهی خطر وجود سطح بالای ویروس کرونا در بدنشان زیاد بود. دانشمندان تاکید دارند یافته‌ها نشان می‌دهد کودکان ناقلان خاموش کووید ۱۹ هستند و از این رو اهمیت دارد بزرگسالان نسبت به این موضوع هوشیاری لازم را داشته باشند. شناخت علائم ابتلا به کرونا در کودکان در این زمینه بسیار مهم است.

شایع‌ترین علائم کرونا در کودکان
به گفته دانشمندان بسیاری از کودکان مبتلا به کرونا هیچ علائمی ندارند. با این حال، تحقیقات دانشمندان انگلیسی نشان داده است از میان کودکان مبتلا به کرونا که علائم بیماری را از خود نشان می‌دهند، ۵۵ درصد از بی حالی و ضعف رنج می‌برند. همچنین ۵۳ درصد این کودکان از سردرد شکایت داشته اند و بیش از ۵۰ درصد آن‌ها نیز علائم تب را نشان می‌دهند. گلو درد با ۳۸ درصد، بی اشتهایی (که منجر به بی میلی از خوردن وعده‌های غذایی می‌شود) ۳۵ درصد، مشکلات مختلف پوستی شامل خارش، التهاب، جوش و ... با ۱۵ درصد، و اسهال با ۱۳ درصد از جمله شایع‌ترین علائم کرونا در کودکان مبتلا بوده است.

تیم اسپکتر، یکی از دانشمندان دانشگاه سلطنتی لندن در این باره می‌گوید: ما باید شروع به اطلاع رسانی به مردم درباره تفاوت‌های علائم کرونا در سنین مختلف کنیم. آموزگاران و والدین باید بدانند که علائم ابتلا به کرونا در کودکان بسیار متفاوت‌تر از بزرگسالان است. نباید در انجام تست کووید ۱۹ از کودکان عجله کنیم بلکه باید با شناسایی کودکان دارای علائم، اقدام به جداسازی آن‌ها از سایر کودکان و قرنطینه خانگی آن‌ها کنیم. در بسیاری از موارد کودکان تنها یکی از علائم را از خود بروز می‌دهند و باید نسبت به شناسایی صحیح آن، خانواده‌ها اهتمام لازم را داشته باشند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 6:50
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4058 ) ( تعداد نظرات : 10 )

پزشکان معتقدند بیشترین علت ناشنوایی ناگهانی به عفونت‌های ویروسی و واکنش‌های ایمنی بدن برمی‌گردد.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کاهش شنوایی یا ناشنوایی ناگهانی حسی ـ عصبی عارضه پیچیده‌ای است که براثر مجموعه‌ای از عوامل شناخته شده و ناشناخته ایجاد می‌شود و هنوز علت دقیق آن معلوم نیست. اصطلاح سکته گوش نام دیگر این حمله عصبی است، به طوریکه صدا‌های اطراف به طور سریع و ناگهانی بم یا ضعیف می‌شوند.

وسیله اندازه گیری سطح شنوایی دسی بل نامیده می‌شود و پایین‌ترین دسی بل صفر است. طبق بررسی ها حدود ۵۰ درصد از افراد مبتلا به این مشکل، معمولا یک طرف از گوش آن‌ها مورد این سکته قرار می‌گیرد. اگر درمان این بیماری سریع صورت بگیرد معمولا درصد بهبود آن نیز بیشتر خواهد بود.

عدم درمان این بیماری موجب کم شنوایی زیاد و نیاز به سمعک و کاشت حلزون می‌شود. در صورت مشاهده کری ناگهانی گوش، هر چه سریع‌تر به پزشک معالج خود مراجعه کنید. ایجاد این بیماری به رسیدگی و درمان اورژانسی پزشک نیاز دارد.

عوامل کری گوش

بر اساس نظر متخصصان این بیماری زمانی رخ می‌دهد که حلزون گوش داخلی و مسیر عصبی بین گوش و مغز آسیب دیده باشد. طبق تحقیقات پزشکان و دانشمندان دلیل موجهی برای کری یک طرفه گوش وجود ندارد اما حدود ۱۰۰ دلیل برای رخ دادن کری دو طرفه گوش وجود دارد.

از جمله عوامل موثر در کری ناگهانی گوش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- ناهنجاری‌های گوش داخلی.

۲- صدمه یا آسیب و ضربه به سر.

۳- در معرض صدای بلند قرار گرفتن.

۴- وجود بیماری‌های عصبی از قبیل بیماری مولتیپل اسکلروز.

۵- وجود بیماری‌های سیستم ایمنی بدن از جمله سندرم کودکان.

۶- بیماری منییر که نوعی اختلال در گوش داخلی به حساب می‌آید.

۷- ابتلا به بیماری لایم و یا بیماری‌های عفونی که بیشتر از طریق نیش کنه به وجود می‌آیند.

۸- استفاده از دارو‌های اتوتوکسیک که باعث صدمه زدن به گوش می‌شوند.

۹- زهر نیش مار

۱۰- اختلال در سیستم گردش خون

۱۱- رشد غیر طبیعی بافت با تومور‌ها

۱۲- بیماری‌های عروق خونی

۱۳- پیری گوش

وجود مشکلات مادرزادی نیز در تشکیل این بیماری بی تاثیر نیست. ممکن است عفونت از طریق بدن مادر به جنین وارد شود که موجب کری ناگهانی گوش نوزاد می‌شود. از جمله عفونت‌ها می‌توان به سرخجه، سیفلیس و هرپس یا وجود انگلی به نام toxoplasma gondii که از رحم عبور می‌کند، وجود عوامل ژنتیکی یا ارثی و وزن کم نوزاد هنگام تولد اشاره کرد.

از هر ۱۰ بیمار که مشکل کری ناگهانی دارند، فقط ۹ نفر از مبتلایان به کم شنوایی مبتلا می‌شوند. استفاده از هدفون ها، هندزفری‌ها و صدای بلند گوشی نیز در بروز این مشکل بی تاثیر نیستند.

از علائم دیگر این بیماری می‌توان به  بروز مشکل در گفتگو‌های جمعی و گروهی، واضح نبودن مکالمات، نشنیدن صدا در هنگام وجود صدای زیاد، مشکل در شنیدن صدا‌های دارای فرکانس بالا، احساس گیجی و منگ بودن، نداشتن و ایجاد اختلال در حفظ تعادل و وز وز گوش اشاره کرد. 

تشخیص به موقع کری گوش، شانس شما را در درمان بیشتر می‌کند. مصرف دارو‌هایی از قبیل استروئید‌ها (کورتون) به عنوان دارو‌های موثر در درمان کری گوش شناخته شده است. این دارو در بهبود التهاب و تورم نقش چشمگیری دارد.

درصورت وجود ناگهانی کری گوش، پزشکان و متخصصان اقدام به تزریق کورتون‌ها در گوش و تجویز آنتی بیوتیک‌ها می‌کنند، بنابراین مشاهده هریک از علائم برای پیشگیری از ابتلا به کری گوش هرچه سریع‌تر به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 6:36
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10225 ) ( تعداد نظرات : 25 )

#عوارض_مصرف_داروی_شیمیایی

عوارض خوردن داروها با معده خالی:

💊متفورمین:
🔶مشکلات گوارشی
🔶افت فشارخون

💊استامینوفن _آسپرین_ایبوپروفن:
🔶مشکلات گوارشی

💊 قرصهای ضدبارداری:
🔶تهوع


🍃 🍃

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 28/7/1399 - 21:14
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4058 ) ( تعداد نظرات : 10 )

۳ نکته مهم درباره کرونا در تحقیق روزنامه همشهری !👌🏻

▫️مردان با تحصیلات کمتر و متاهل بیشترین مبتلایان بوده‌اند
▫️نیمی از مبتلایان قبل از ابتلا حداقل یک سفر خارج از شهر داشته‌اند
▫️بیش از ۴۸٪ مبتلایان علت ابتلا را شرکت در مهمانی‌ها و نشست‌های جمعی ۲ هفته قبل اعلام کرده‌اند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 28/7/1399 - 7:10
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4058 ) ( تعداد نظرات : 10 )

این مُسکن‌ها را در دوران بارداری مصرف نکنید !❌

سازمان غذا و داروی آمریکا با مضر خواندن مصرف داروهای غیر استروئیدی ضدالتهابی در دوران بارداری اعلام کرد: مصرف این داروها در هفته بیستم بارداری و پس از آن خطرزاست.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 28/7/1399 - 7:3
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4058 ) ( تعداد نظرات : 10 )

دانشمندان هندی در خصوص تأثیر فلفل سیاه بر روی ویروس کرونا به نتایج مثبتی دست یافتند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، دانشمندان هندی به تازگی به این نتیجه رسیدند که ماده موجود در فلفل سیاه قادر است تا عملکرد بخش‌هایی از ویروس «SARS-CoV-۲» (ویروس عامل کرونا) که مسئول تولید مثل (تکثیر) و نفوذ در بدن انسان هست را متوقف کند.

این نتیجه از سوی دانشمندانی که برهم کنش مولکول «پیپرین» (که عامل طعم و بوی فلفل سیاه محسوب می‌شود) را که با دو هدف از ویروس در رایانه شبیه سازی کرده بودند، صورت گرفت.

به نوشته پایگاه خبری آر.تی روسیه، فلفل سیاه به خودی خود دست کم سیستم ایمنی بدن را افزایش می‌دهد؛ اما برای افرادی که از مشکلات دستگاه گوارشی رنج می‌برند، خطرناک است. در چنین مواردی، مکمل‌های غذایی که حاوی پیپرین (Piperine) باشد، راه چاره خواهد بود و عوارض جانبی این ادویه را کاهش خواهد داد.

از زمان آغاز همه گیری کرونا، دانشمندان کشور‌های مختلف در حال بررسی خواص ضد ویروسی گروه متنوعی از مرکبات هستند. در همین ارتباط، کارشناسان گروه فیزیک «انستیتو فناوری هند» به این نتیجه رسیدند که یکی از ترکیبات موجود فلفل سیاه، قادر به جلوگیری از فعالیت ویروس کروناست.

پروتئین «S» در سطح ویروس «SARS-Cove-۲» به شکل خار وجود دارد. این خار‌ها تاجی را شکل می‌دهد که محققان هنگام بررسی عامل ناقل کرونا زیر میکروسکوپ، آن را بررسی می‌کنند. پروتئین S به کرونا اجازه می‌دهد تا به هنگام ورود به سلول، به گیرنده سلول متصل شود. این چنگال اغلب «کلید» نامیده می‌شود که در یک قفل در سطح سلول قرار می‌گیرد؛ جایی که قفل آنزیمی به نام «ACE۲» که در بیشتر بافت‌های بدن یافت می‌شود، وجود دارد.

همچنین آنزیم خاصی که «پروتئاز اصلی» شناخته می‌شود، مسئول تکثیر ویروس است؛ در نتیجه، مسدود کردن این دو هدف ویروسی، یعنی پروتئین S و «پروتئاز اصلی» از تکثیر و تولید ویروس و نیز ورود آن به بدن انسان جلوگیری می‌کند.

محققان هندی به شبیه سازی کنش ۳۰ نوع ادویه با ویروس کرونا در دستگاه رایانه اقدام کردند که در این پژوهش در خصوص ماده پیپرین موجود در فلفل به این نتیجه رسیدند.

کارشناسان روسیه گفته اند این فرضیه احتمال دارد درست باشد؛ هر چند باید مورد آزمایش قرار بگیرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 22/7/1399 - 9:8
  • تعداد رکورد ها : 9505