abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )

به منظور اجرای طرح کاهش تولید پسماند "کاپ"، آموزش های مورد نیاز این طرح به شهروندان واقع در مراکز دولتی، تجاری و بوستان های منطقه سه ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، عباس فخارمنش معاون خدمات شهری و محیط زیست با اعلام این خبر گفت: لزوم تغییر الگوهای رفتاری به منظور کاهش پسماند، استفاده مجدد از مواد و تفکیک از مبدا، بهره مندی از آموزه های دینی، فعالیت های گسترده آموزشی و اطلاع رسانی پسماند با محوریت کاهش تولید، آبگیری و کم حجم سازی پسماند در سطح ادارات، مدارس، سرای محلات، اماکن مسکونی، راسته های تجاری و ... از جمله سرفصل های این آموزش است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه سه اظهار داشت: تفکیک هر چه بیشتر و دقیق تر پسماند تولیدی نقش بسیاری در اجرای بهینه طرح کاهش پسماند(کاپ) خواهد داشت ضمن اینکه با کاهش پسماند نیز می توان فرایند تفکیک را آسانتر کرده و میزان پسماندهای تولیدی را کاهش داد.

فخارمنش از شهروندان درخواست نمود تا نسبت به مدیریت زباله های خانگی و تفکیک پسماند خشک توجه بیشتری داشته باشند و مسئوولان را در اجرای هر چه بهتر این طرح همراهی نمایند.
به گفته ی معاون شهردار منطقه سه ، طرح کاپ با هدف تفکیک بهینه پسماندهای خشک و حفظ محیط‌زیست به وسیله ارائه بروشورهای اطلاع‌رسانی و کیسه‌های آبی مخصوص جمع‌آوری پسماندهای خشک با آموزش چهره به چهره در محله‌های منطقه 3 در حال اجرا است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9دقيقه قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 15:36
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون امور شهری و محیط زیست منطقه2 از مشارکت 40 درصدی شهروندان منطقه در طرح تفکیک پسماند خبرداد
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2،علی اکبر کریمی پور، معاون امور شهری و محیط زیست منطقه با  اشاره به برنامه های منطقه در هوشمندسازی سیستم مدیریت پسماند شهری گفت: توسعه پایدار شهر تهران مستلزم برنامه ریزی در جهت حفظ منابع طبیعی و عناصر زیست محیطی شهری است که هوشمندسازی می تواند یکی از ابزارهای مهم در تحقق این امر باشد.
وی  افزود:  راه اندازی مرکز تخصصی و هوشمند بازیابی پسماند خشک و به کارگیری نرم افزارهای کاربردی (اپلیکیشن) هوشمند و آنلاین در دریافت و جمع آوری پسماند خشک از مبادی تولید  از جمله اقدامات منطقه در هوشمند سازی سیستم مدیریت پسماند شهری است که در 3 سال گذشته طراحی و اجرا شد.
 معاون شهردار منطقه 2افزود: با طراحی واجرای این اقدامات، میزان تفکیک پسماند منطقه به 18 درصد افزایش یافته است.
کریمی پور با اشاره به اجرای طرح کاپ در منطقه گفت: با تمرکز بر دستگاه های دولتی ، مراکز آموزشی ،امنای شهرک ها و مجتمع های مسکونی  تلاش می شود با  افزایش میزان همکاری شهروندان بتوانیم در مسیر حفاظت از محیط زیست گام برداریم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9دقيقه قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 15:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون اجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه 11 از راه اندازی مرکز مهارت آموزی کوثر با هدف توانمند سازی و اشتغال زایی بانوان سرپرست خانوار در مرکز شهر تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، محمد جواد رشیدی با اشاره به نقش مهم اشتغال در کاهش آسیب های اجتماعی حوزه بانوان به ویژه بانوانی که در بستر زندگی خانوادگی دچار معضل شده اند، گفت: به منظور اشتغال زایی برای بانوان سرپرست خانوار و توانمندسازی این قشر، مطابق با هماهنگی های انجام شده واستفاده از ظرفیت بالقوه سرای محلات، مرکز مهارت آموزی کوثر ویژه تولید پوشاک در سرای محله آگاهی راه اندازی شده است .
رشیدی با اشاره به تجهیز و راه اندازی این مرکز طی ماه های اخیر افزود: با عنایت به این اصل که مهم ترین مسئولیت مراکز مهارت آموزی کوثر کارآفرینی اجتماعی برای بانوان است؛ درحال حاضر با فراهم کردن زمینه اشتغال برای 10 نفر از بانوان سرپرست خانوار در این مرکز همراه با در نظر گرفتن پوشش بیمه ای وزارت کار، علاوه براشتغال زایی و توانمندسازی، فرصت آموزش نیزبرای بانوان سرپرست خانوار ایجاد شده است تا مقدمات حضور آنان در بازارکارفراهم شود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با تاکید بر اهمیت ایجاد زمینه فعالیت های اقتصادی برای بانوان سرپرست خانوار و هدایت آنان به سوی کارآفرینی و اشتغال زایی بیان کرد: در همین راستا ضمن تلاش برای افزایش ظرفیت جذب بانوان سرپرست خانوار در مرکز مهارت آموزی سرای محله آگاهی، گسترش مراکز مهارت آموزی بانوان در منطقه نیز در دستور کار این معاونت قرار دارد.
او در پایان یادآور شد : بانوان سرپرست خانوار ساکن در منطقه که علاقمند به اشتغال بوده و یا دارای مهارت در زمینه های مرتبط بادوخت پوشاک هستند می توانند بامراجعه به اداره امور بانوان معاونت اموراجتماعی و فرهنگی منطقه از بستر آموزش و کار در مرکز مهارت آموزی بهره مند شوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9دقيقه قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 15:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )معاون شهرسازی و معماری منطقه ۲۲ اسامی برندگان مسابقه طراحی بوستان بانوان ریحانه را اعلام کرد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲؛ علیرضا بهرامی معاون شهرسازی و معماری منطقه، با اعلام این خبر گفت: جلسه داوری مسابقه طراحی بوستان بانوان ریحانه در ۲ نوبت، با حضور سپیده شفائی، فرزانه صادق مالواجرد و سولماز حسینیون (رئیس هیات داوران) و مریم برومند به عنوان دبیر کمیسیون و مدیر مسابقه برگزار شد.

بعد از بررسی آثار رسیده به دبیرخانه این مسابقه و برگزاری ۲ جلسه هیأت داوران، در نهایت افراد ذیل به عنوان برندگان و حائز رتبه های اول تا ششم این مسابقه معرفی شدند.

رتبه اول: آقایان خشایار عدالت پژوه و امیرعلی معمارزاده
رتبه دوم: خانم ها فرناز فتاحی مقدم، رها مسیح، زهرا سعیدی و آقای رامین منتظر
رتبه سوم: خانم ها سارا محسن نژاد و صدف پور حجتی
رتبه چهارم: خانم ها فاطمه علی اکبری و مریم علی اکبری و آقای محمدحسین حجتی
رتبه پنجم: خانم ها ریما فیاض و هانیه طباطبایی و آقای نوید جمالی
رتبه ششم: خانم ها الهه ابوالقیسی رودسری، فرناز علمی، مهسا میرزاخلیلی و گلنوش فرهودی
بوستان بانوان در منطقه ۲۲، در پارک چیتگر واقع است. این بوستان تنها بوستان بانوانی است که در شهر تهران پیست دوچرخه دارد. فراخوانی برای طراحی فاز دوم این بوستان برای استفاده مطلوب از ظرفیت‌های این فضا، منتشر شد و از علاقه‌مندان برای مشارکت در این پروژه بزرگ دعوت به عمل آمد. این بوستان از نظر وسعت، کیفیت فضایی پیرامون و هم‌چنین تأمین امنیت و دسترسی، ظرفیت و نقاط قوت زیادی دارد. بنابراین با توجه به نقشی که برای این بوستان دیده شده و نقش فراشهری که بوستان چیتگر برای مردم و برای شهروندان دارد، بوستان بانوان ریحانه، نقطه‌عطف و هدف قابل توجهی است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9دقيقه قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 15:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهردار منطقه ۱۷ تهران در جریان رکابزنی خود در سه شنبه های بدون خودرو از اهدای دوچرخه به یک کودک کار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷، محمود کلهری در ادامه رکابزنی در سه شنبه های بدون خودرو به بازدید از سطح محلات ناحیه یک شهرداری منطقه ۱۷پرداخت و ضمن تاکید بر نگهداشت اصولی مخازن شهری به لزوم ترویج فرهنگ دوچرخه سواری نیز اشاره کرد. در این بازدید میدانی با دوچرخه، تمامی مسئولان شهری منطقه ۱۷ کلهری را همراهی کردند. در همین راستا به مناسبت عید سعید غدیر دوچرخه ای نیز به یک کودک کار که در سطح منطقه ۱۷ فعالیت می کند و ساکن یکی از شهرهای حاشیه تهران(شهریار) است اهدا شد.

پیش از این شهردار منطقه ۱۷ برای تعامل دو مجموعه شهری و آموزشی به  اهدای دوچرخه در مدارس ابوریحان، وارثان حسین(ع)، سلمان فارسی و امام خمینی پرداخته بود و چندی پیش نیز نمایندگان خود را به روستای نیالا در گلوگاه مازندران فرستاده بود تا به آرزوی دیرینه چند کودک این روستا پایان دهد.

بعد از انعکاس طرح موفق از خانه تا مدرسه با دوچرخه در رسانه های کشور که توسط شهردار منطقه ۱۷ رقم خورد ، ایده ای به ذهن مدیر یک مدرسه در روستای دورافتاده نیالای مازندران رسید تا در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری، چهار دانش‌آموز این روستا این روزها با دوچرخه در آرزوی بازگشایی مدارس باشند.

بر اساس ایده مدیر مدرسه، این دانش آموزان که از طرح اهدای دوچرخه شهردار منطقه ۱۷ مطلع بودند در نامه ای از محمود کلهری خواستند تا به آنها نیز دوچرخه اهدا شود که این خواسته توسط شهرداری منطقه ۱۷ تهران اجابت شد.

همچنین در ادامه برنامه های شهردار منطقه ۱۷ تهران در ترویج فرهنگ دوچرخه سواری ، ظهر یکشنبه ۱۹ مرداد همزمان با عید سعید غدیر خم یک دستگاه دوچرخه شهری نیز به یاسر احمدزاده ۱۲ ساله که کودک کار در منطقه ۱۷ که ساکن یکی از شهرهای حاشیه تهران(شهریار) است اهدا شد.

 مجیدی نیا فرمانده بسیج منطقه۱۷ و حکمت مدیر حمل و نقل پاک معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه به نمایندگی از محمود کلهری راهی شهریار شدند و پس از مراجعه به منزل این کودک دوستداشتنی یک دستگاه دوچرخه از سوی شهرداری منطقه ۱۷ به او اهدا کردند.

ماجرا از این قرار بود که چندی پیش، یاسر کوچولو (کودک کار) نامه ای برای محمود کلهری  ارسال کرده و در آن خواسته بود در صورت امکان به او یک دستگاه دوچرخه اهدا شود. کلهری نیز پس از خواندن نامه یاسر دستور داد هر چه سریعتر به خواسته این کودک زحمتکش جامه عمل بپوشانند و یکشنبه ۱۹ مرداد هم نمایندگان شهرداری منطقه۱۷ راهی شهریار شدند و یک دستگاه دوچرخه به این کودک کار اهدا کردند.

کلهری در جریان رکابزنی سه شنبه های بدون خودرو در نواحی مختلف،از تداوم اجرای طرح از خانه تا مدرسه برای دیگر کودکان کار خبر داد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9دقيقه قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 15:15
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13159 ) ( تعداد نظرات : 48 )

شهرداری منطقه9 شاهد افتتاح معبر اتصالی خیابان استاد معین به خیابان شهید بختیاری (سی متری جی)، دو طرفه شدن زیرگذر تقاطع استاد معین-آزادی، درمانگاه شهرداری منطقه9 و مراسم کلنگ زنی بوستان جی با حضور شهردار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و مدیران ارشد شهری و لشگری خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، سید مصطفی موسوی شهردار منطقه9 با اشاره به اهمیت پروژه های قابل افتتاح گفت:با توجه به افتتاح پروژه های شهری در منطقه9 که از اهمیت شایان توجهی برای شهر تهران در غرب پایتخت برخوردار است؛ شاهد بهره برداری با حضور مدیران ارشد شهری و لشگری خواهیم بود.
وی با اشاره به پروژه معبر اتصالی خیابان استاد معین به خیابان شهید بختیاری (سی متری جی) و کار کرد فرا منطقه ایی آن افزود: پروژه مذکور از مهمترین پروژه های عمرانی و ترافیکی غرب تهران است که با توجه به تکمیل تملک اراضی در مرحله اول، خیابان اجتماعی استاد معین (جنوبی) با امکان استفاده مجزا برای حرکت پیاده (ویژه توان یابان) و مسیر ویژه دوچرخه با مساعدت و همت نیروهای مسلح و شهرداری تهران به بهره برداری خواهد رسید .
شهردار منطقه9 به دیگر پروژه قابل اهمیت که سبب اتصال مناطق جنوبی به شمالی می شود اشاره کرد و گفت: پروژه زیرگذر(تونل) تقاطع استاد معین- آزادی نیز از جمله پروژه های اولویت دار شهر تهران است که بهره برداری از آن تاثیر به سزایی برای تسهیل در عبور و مرور در شریان های ترافیکی غرب پایتخت داشته و سبب اتصال مناطق 2 و 9 و تاثیرات اجتماعی و اقتصادی و تسهیل در امداد رسانی در شرایط اضطرار از جمله تاثیرات آن خواهد بود.
موسوی همچنین درمانگاه شهرداری منطقه9 را از دیگر پروژه قابل افتتاح دانست و افزود: با هدف ارتقاء سرانه درمانی، عملیات اجرایی احداث درمانگاه منطقه9 با زیر بنای 750 مترمربع با امکانات آزمایشگاهی، فیزیوتراپی، دندان پزشکی، مطب های تخصصی، چشم پزشکی، ارتوپدی، دیابت، فوق تخصص داخلی و غدد، آسم، آلرژی، پزشک عمومی، متخصص زنان و اطفال و جراحی عمومی آماده ارائه خدمات به شهروندان و پرسنل و مناطق همجوار است.
مراسم کلنگ زنی بوستان جی نیز از دیگر اقدامات شهرداری منطقه9 می باشد که شهردار منطقه در این خصوص گفت: با توجه به کمبود سرانه فضای سبز در منطقه9، با پیگیری های انجام شده مراسم کلنگ زنی بوستان جی در انتهای بزرگراه یادگار امام (ره) از میدان هرمزان تا بلوار استاد معین(ضلع شرقی بلوار) در محدوده پادگان جی با مساحت حدود ۵ هکتار انجام می شود که نقش بسزایی در افزایش سرانه فضای سبز منطقه9 خواهد داشت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9دقيقه قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 12:41
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3300 ) ( تعداد نظرات : 10 )

💚 ۴ ویتامین برای پوست زیبا

ویتامین A
❣چروک
ویتامین C
❣لکه
ویتامین E
❣ضدافتاب طبیعی
ویتامین K
❣سیاهی های پوست


زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 8:1
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3300 ) ( تعداد نظرات : 10 )

یک عدد فلفل دلمه‌ای قرمز 300 درصد نیاز روزانه ما به ویتامین C را تأمین می‌کند
ومیزان زیادی ویتامین A و بتاکاروتن به بدن می‌رساند
این فلفل دوست قلب و سلامت وضد پیریست.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 7:58
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3300 ) ( تعداد نظرات : 10 )

آیا_میدانید #جعفری
اگر چند شاخه جعفری تازه را در یڪ فنجان آبجوش دم ڪنید و آب آن را صاف ڪنید و بنوشید❗️
موجب رفع ڪم خونی،رفع گرفتگی صدا و تسکین دل دردهای فصلی میشود!

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 7:56
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3300 ) ( تعداد نظرات : 10 )

😴افرادی كه در خواب خروپف میكنند و دچار وقفه تنفسی هستند احتمال سكته مغزی در آنها زیادست
مهمترین عاملی كه میتواند جوانان را تهدید كند وباعث سكته مغزی شود مصرف قلیانست.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت قبل
سه شنبه 21/5/1399 - 7:53
  • تعداد رکورد ها : 655704