abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9397 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

یکی از اتفاقات معمول در جنگل ها و فضاهای سبز شهری، آتش سوزی و حریق در هوای گرم سال است که اغلب با خطاهای انسانی و بی احتیاطی های فردی تشدید می یابد. از این رو و در آستانه روزهای گرم سال شهرداری منطقه چهار تهران که از جمله مناطق دارای فضای سبز گسترده شهری و جنگلی است، اقدامات پیشگیرانه ای را در جلوگیری از وقوع آتش سوزی و حریق در این فضاها در دستور کار قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، همواره افزایش دما، وزش بادهای گرم و عوامل انسانی از مهمترین عوامل آتش سوزی ها در عرصه های جنگلی است که از این رو مدیریت شهری منطقه چهار در هفته های اخیر به استقرار دیده بان ها در برجك های دیده بانی و تجهیزات كامل شامل دوربین، بی سیم و...  برای اطلاع رسانی به موقع جهت جلوگیری از گسترش آتش سوزی های احتمالی و استقرار گشت های موتورسوار با كپسول و آتش خاموش كن در قسمت های حساس و نقاط كور این عرصه ها اقدام کرده است.

از این رو با توجه به وجود جنگل های لویزان، تلو و یاس فاطمی و استفاده شهروندان از این مکان های تفریحی به خصوص در فصل گرما؛ و به منظور جلوگیری از حریق های احتمالی اقداماتی چون علف تراشی، حذف سرشاخه های خشك و آفت زده، حذف كنده و جمع آوری پوشال درختان به صورت مستمر و مداوم در عرصه های جنگلی منطقه در حال اجراست.

سید محمد قاضی میرسعید رییس اداره فضای سبز شهرداری منطقه چهار در این باره می گوید: تجهیز ماشین های آتش نشانی و استقرار آنها در نقاط مناسب به همراه كپسول اطفاء حریق و آتش كوب، نصب بنرهای هشداردهنده و اخباری در مسیرهای اصلی و پرتردد، برگزاری كلاس های مختلف آموزشی جهت آشنایی با علل آتش سوزی، آموزش اطفاء حریق و... به مسئولان، كارشناسان، كارگران و شهروندان ، برگزاری مانورهای عملیاتی جهت كسب آمادگی های لازم عوامل نگهبانی به منظور اقدام سریع و به موقع در مقابل آتش سوزی های احتمالی از اقدامات انجام گرفته ای است که امید می رود در کاهش این سوانح مدیریت شهری را یاری دهد.

وی می گوید: آتش سوزی در مراتع و جنگل ها تراژدی است که همه ساله تکرار می شود، با اینکه بخش قابل توجهی از آن به ویژه در مواردی که عامل انسانی در آن دخیل است، قابلیت پیش بینی و پیشگیری دارد، اما آگاهی دادن به مردم از روش های مختلف در روزهای تابستان که سفرهای مردم به عرصه های طبیعی کشور اوج می گیرد، ضرورتی اجتناب ناپذیر است که شهرداری منطقه چهار در این امر مهم کوشا و پویا در حال انجام وظیفه است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 28/3/1398 - 18:17
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9397 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

محمود کلهری شهردار منطقه17در جریان هشتمین جلسه شورای معاونین بر ادامه پرشور خدمات و فعالیتها تاکید کرد و افزود:باید روند فعالیت را پرشور ادامه دهیم و لازم است اقداماتی برنامه ریزی شود تا مردم به خوبی درجریان فعالیتها قرار گیرند.

محمودکلهری با تاکید بر اهمیت برنامه ریزی گفت:لازم است که برنامه و سندراهبردی مشخصی تهیه شده و ظرفیتها و منابع منطقه و هرحوزه شناسایی و به روزرسانی شده و مسائل و چالشها به راحتی شناخته شده تا هرآنچه که به عنوان تهدید و ضعف شناخته می شود به فرصت و نقطه قوت تبدیل شود.

کلهری اطلاع رسانی موثر به شهروندان را خواستار شد و افزود: از تمامی حوزه های تخصصی می خواهم که اخبار و گزارش فعالیتها را بطور موثر از طریق کانال رسمی ارتباطی منطقه و حوزه روابط عمومی به اطلاع شهروندان رسانده و مشارکت موثر همشهریان را جلب نمایند.
وی با تاکید بر اهمیت مشورت گفت: نگاه مدیریت شهری گفتگو و تصمیم بر اساس خردجمعی ست.پس لازم است برنامه ریزی لازم صورت گیرد و همه بخشهای مدیریت شهری دست به دست یکدیگر داده و با کمک و همکاری بر مشکلات فائق آمده و با همدلی به پیشرفت و توسعه برسیم.

کلهری منابع شهری را حق الناس شهروندان خواند و افزود: منابع موجود و‌وظایف شهری همگی حق الناسی از شهروندان است که باید با حساسیت نسبت به آن عمل کرد و با همکاری و همدلی نتایج خوب در پیشرفت و توسعه رقم زد.
شهردار منطقه17 با تاکید بر رعایت انصاف گفت: وظیفه ما در شهرداری حفظ و حراست از منابع شهری ست و باید با رعایت انصاف،شفافیت و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری زمینه تحقق حق الناس و پیشرفت را فراهم کنیم. باید بتوانیم با نگاه دوباره به ظرفیتهای شهری فرصتها و ظرفیتها را احصا کنیم و رضایت شهروندان عزیز را جلب کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 28/3/1398 - 18:7
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9397 ) ( تعداد نظرات : 46 )
توسعه تفرجگاه ها در حریم شمالی تهران علاوه بر استفاده از پتانسیل طبیعی منطقه برای گردشگری، بعنوان مهمترین عامل کنترل تخلفات ساختمانی است .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه در بازدید از حریم شمالی منطقه که به همراه مجتبی شکری مدیر کل اداره حریم شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری و حریم با هدف بررسی وضعیت پروژه های در دست اجرا،سنجش قابلیت های تفرج گاهی حریم و امکان سنجی بارگذاری مجموعه های تفریحی انجام شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: امکان سنجی و تعریف پروژه های مشارکتی در بخش خدمات و گردشگری در حریم و فراهم نمودن زمینه های تثبیت مجموعه های گردشگری از مهمترین راهکارهای جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز و استفاده بهینه از پتانسیل های طبیعی منطقه یک است.
وی گفت: حریم شمالی تهران در محدوده منطقه یک ارزشمندترین جایگاه ریالی را در بین مناطق دارد بر همین اساس اداره کل حریم این منطقه با استفاده از نیروهای حریم بان و تلفیقی از اجرا و نظارت به صورت چارت جدید متمرکز خواهد شد تا بتواند کنترل این محدوده را بیش از پیش انجام دهد.
شهردار منطقه یک افزود: در حال حاضر این منطقه با بیش از 40 نیروی حریم بان و نصب بیش از 300 مارکر که در برخی نقاط به gps مجهز است حفاظت از نوار شمالی منطقه را بر عهده دارد و در 4 ایستگاه کنترلی در ورودیه های حریم از انتقال مصالح و ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری می کنند.
موسوی در این بازدید به جمع آوری مرکز زباله اوشان و پروژه احداث مرکز تخلیه زباله و کارخانه تفکیک پسماند با مشارکت منطقه ۴ شهرداری در اراضی حریم اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح در کاهش آلودگی های زیست محیطی، مدت زمان دفن و هزینه های حمل تاثیر گذار خواهد بود.
مدیر کل اداره حریم شهرداری تهران نیز در این بازدید بر هماهنگی همه جانبه با اداره کل حریم به ویژه در ساخت و سازها در محدوده های ذکر شده و ممانعت از زمین خواری و کوه خواری تاکیدنمود و خواهان بررسی دقیق و ارسال کلیه پرونده ها به آن اداره کل جهت طرح در کمیته فنی و تصمیم گیری در زمینه تثبیت و یا جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز شد.
وی خاطر نشان ساخت: هماهنگی لازم با دولت های محلی (بخشداری هاو دهیاری ها) ، نظارت مستمر بر اجرای طرحهای هادی، جلوگیری از تخلفات احتمالی و همچنین تلاش در حفظ کمربند سبز تهران به عنوان اقدامات ضروری در حریم شمال تهران مورد پیگیری مستمر است.
گفتنی است در این بازدید بر جلوگیری توسعه بنا در محدوده تله کابین توچال و استفاده بهینه از امکانات موجود برای توسعه گردشگری تاکید شد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 28/3/1398 - 18:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9397 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

شهردار منطقه 20 از آغاز طرح بلوار شهدای ایرانیت در محدوده ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) به عنوان اولین خیابان کامل شهر تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ فرهاد افشار با بیان این مطلب گفت: بلوار شهدای ایرانیت به عنوان اولین معبر منتخب شهر تهران برای اجرای طرح "خیابان کامل" با هدف انسان محور شدن معابر و استفاده از مدهای پاک حمل و نقلی انتخاب و عملیات اجرایی این طرح آغاز شده است.

افشار با اشاره به اینکه بلوار شهدای ایرانیت 730 متر طول دارد و عملیات اجرایی طرح خیابان کامل در مقطع عرضی این خیابان انجام می شود، افزود: این معبر به عنوان یک معبر جمع و پخش کننده، خیابان های سلمان فارسی و شهید صابونی ها را به یکدیگر متصل می کند.

 وی ادامه داد: با توجه به اینکه معبر خیابان کامل در محدوده ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) قرار دارد، علاوه بر شهروندان منطقه 20 زائران این حرم شریف که از اقصی نقاط کشور هستند، نیز از خدمات این طرح بهره مند خواهند شد.

افشار با اشاره به اینکه بخشی از بلوار شهدای ایرانیت با هدف ارتقاء سلامت شهروندان و ترویج ورزش همگانی به پیاده رو استاندارد اختصاص می یابد، افزود: مسیر رفت و برگشت درجه یک دوچرخه در دو طرف این محور نیز پیش بینی شده است که در آینده نزدیک به رینگ دوچرخه پیرامون حرم و مترو شهرری که در حال طراحی و تکمیل است، متصل خواهد شد.

شهردار منطقه 20 ادامه داد: برای ترغیب شهروندان به استفاده از خدمات خیابان کامل، امکانات رفاهی نیز لحاظ شده است و فضای سبز این محور با مساحت 2 هزار مترمربع توسعه می یابد تا شهروندان تردد لذت بخشی از این محور را تجربه کنند.

بر اساس این گزارش ایده "خیابان کامل" در علم مهندسی ترافیک و برنامه ریزی شهری برای معابر شهری طراحی شده تا موجب بهبود امنیت، کاهش هزینه های حمل ونقل، ارائه راه حل های جایگزین برای خودروهای شخصی، تشویق مردم به حفظ سلامت از طریق پیاده روی و دوچرخه سواری، ایجاد حس ایمنی در تردد، بهبود کارکردهای اجتماعی و بالابردن ارزش املاک مجاور می شود. عناصر یک خیابان کامل شامل زیرساخت پیاده مثل پیاده رو، خط عابر پیاده، جزیره های میانی و خطوط برجسته عابر پیاده، آرام سازی ترافیک یا روش هایی برای کاهش سرعت خودروهای عبوری، مسیر دوچرخه یعنی پیش بینی مسیر مخصوص دوچرخه یا شانه های عریض و امکانات حمل ونقل عمومی مثل مسیر مخصوص اتوبوس می شود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 28/3/1398 - 18:3
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9397 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

پروژه بازسازی و مرمت بوستان حکیم به مراحل پایانی رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، عباس فراهی زاده معاون فنی و عمران منطقه ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای تاکید شهردار منطقه مبنی بر بهسازی و مناسب سازی بوستان ها برای تردد و استفاده توان یابان، عملیات مرمت بوستان حکیم واقع در محله بریانک در حال اجرا می باشد. 

وی با اشاره به تسریع در اتمام این پروژه افزود: بر همین اساس عملیات بتن مگر كفپوش با استفاده از ماشین آلات حمل بتن در حال انجام می باشد و تاکنون پیشرفت فیزیکی بالغ بر 70% در این پروژه صورت پذیرفته است. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 28/3/1398 - 18:0
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9397 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3 از مسدود شدن نرده های رفیوژ میانی زیرپل عابر پیاده ی منتهی به مترو در بزرگراه شهید همت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، علی وفقی با بیان این مطلب ابراز داشت: با توجه به اینکه پل عابر پیاده ی منتهی به متروی شهید همت بر روی بزرگراه شهید همت قرار دارد و تعدادی از شهروندان برای دسترسی به مترو از عرض بزرگراه عبور می کنند با مسدود کردن نرده های رفیوژ میانی این بزرگراه از خطرات و حوادث احتمالی پیشگیری خواهد شد.

وی اظهار داشت: فرهنگ استفاده از پل هوایی باید برای شهروندان نهادینه شود تا هنگام تردد در بزرگراه و معابر، دچار مشکلات احتمالی نشوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 28/3/1398 - 17:58
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9397 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهردار منطقه ۱۱ تهران از اجرای طرح انضباط شهری در چهار راه ولیعصر (عج) و محدوده تئاتر شهر با همکاری نیروی انتظامی و دیگر نهادهای ذی ربط از صبح امروز سه شنبه 28 خرداد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان در خصوص اجرای طرح انضباط شهری در محدوده تئاتر شهر و چهارراه ولی عصر(عج) گفت: از امروز اجرای طرح انضباط شهری آغاز شده است که با همکاری نیروی انتظامی، یگان حفاظت شهرداری تهران، شرکت حریم بان و شهربان ، معاونت خدمات شهری ، اتحادیه صنف پوشاک و البسه، شرکت ساماندهی مشاغل و کسبه از بساط گستری و دست فروشی جلوگیری می شود.

وی با تأکید بر اهمیت نقش نیروی انتظامی در اجرای این طرح شهری افزود: با توجه به این که ساماندهی دستفروشان و بساط گستران طی تفاهم نامه ای به شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل سپرده شده؛ صرفا اقدام ما جلوگیری از بساط گستری و سد معبر است.

شهردار منطقه ۱۱ تهران با بیان این که کسبه راسته ولی عصر و خیابان های اطراف نیز در اجرای طرح با مدیریت شهری همکاری می کنند؛ خاطر نشان کرد: پیش از این صاحبان مشاغل بریای جلوگیری از دست فروشی و بساط گستری، اقدام به قرار دادن رگال های خود در سطح پیاده رو می کردند که از امروز مغازه داران نیز موظف شدند رگال های خود را به داخل مغازه هایشان منتقل کنند ودر صورت مشاهده رگال در سطح پیاده از طریق مراجع قضایی با آن ها برخورد قانونی خواهد شد.

آبادیان با اشاره به این که برخی از دستفروشان افراد معلول و کم توان هستند که امکان کسب درآمد به شیوه دیگری را ندارند؛ عنوان کرد: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران پیش بینی‌های لازم را برای ساماندهی این افراد در بازارچه های موجود در سطح شهر کرده است.

به گفته شهردار منطقه 11 مصوبه شورای تامین از سه ماه قبل برای اجرا در تمام طول سال توسط منطقه پیگیری و منجر صدور مصوبه شد و پیرو آن هم اجرای انضباط شهری با توجه به انجام هماهنگی لازم بین دستگاه های ذی ربط و اخذ مجوزهای قانونی از روز سه شنبه 28 خرداد در محور ولی عصر(عج) و محدوده تئاتر شهر آغاز شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 28/3/1398 - 17:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9397 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

همزمان با 28 خرداد ماه 98 و آخرین سه شنبه بدون خودروی فصل بهار؛ شهروندان و مدیران شهری منطقه21 شانه به شانه یکدیگر با شعار "تا آسمان آبی رکاب بزنیم" مسیر میدان کمال الملک تا انتهای بلوار اصلی تهرانسر را با دوچرخه رکاب زدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، شهروندان دوستدار محیط زیست ساکن در ورودی غربی پایتخت همپای مدیران ارشد شهری منطقه21 در همایش بزرگ دوچرخه سواری که با مشارکت دو معاونت حمل ونقل و ترافیک و امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه برپا شد، حضوری پرشور و چشمگیر داشتند.

بنا بر این گزارش؛ این همایش بزرگ با شعار "تا آسمان آبی رکاب بزنیم"، همزمان با 28 خرداد ماه 98 و آخرین سه شنبه بدون خودروی فصل بهار؛ با هدف ترغیب و تشویق بیشتر مسئولین و شهروندان به استفاده از "دوچرخه به عنوان وسیله حمل ونقل پاک" برگزار شد.

لازم به ذکر است؛ هدف نهایی از برپایی چنین همایش هایی، علاوه بر فرهنگ سازی در بین اقشار مختلف شهروندی می تواند بر تحقق شعار شهردار کلانشهر تهران مبنی بر "تهران؛ شهری برای همه" نیز صحه بگذارد که جز در سایه مشارکت جمعی کاری پیش نخواهد رفت.

امید است با استمرار ویژه برنامه هایی از این قبیل؛ به بهبود هرچه بیشتر "وضعیت ترافیک، آلودگی هوا و از همه مهم تر ایجاد انگیزه در بین مردم برای گرایش به انجام فعالیت ورزشی دوچرخه سواری" کمک شود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 28/3/1398 - 17:48
haji bina ( تعداد مطالب : 9640 ) ( تعداد نظرات : 585 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 28/3/1398 - 12:19
haji bina ( تعداد مطالب : 9640 ) ( تعداد نظرات : 585 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 49دقيقه قبل
سه شنبه 28/3/1398 - 10:26
  • تعداد رکورد ها : 646639