• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
آرشیو

قاری ایرانی که تلاوتش رنگ و بوی تلاوت‌های «عبدالباسط» دارد+فیلم
فرازی از تلاوت‌ دلنشین و تأثیرگذار یکی از قاریان بین‌المللی کشورمان که تداعی‌گر تلاوت‌های استاد «عبدالباسط» است که به همت شبکه قرآن و معارف سیما تولید شد.

شیراز؛ میزبان بزرگ‌ترین رویداد قرآنی کشور
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت، ترتیل و مفاهیم قرآن کریم در اول اسفند ماه خبر داد.

فعالیت قرآنی هیچ‌گاه مانع تحصیلم نبود/ ممتاز در حفظ قرآن و تحصیل
هادی تکیه حافظ ممتاز قرآن است که که اینک مشغول تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه‌های دولتی است. او حفظ کل قرآن را یکی از عوامل مؤثر در موفقیت تحصیلی خود می‌داند.

گزارش دانشگاه ها درباره اجرای منشور توسعه قرآنی کشور ارائه می شود
در دومین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور تصویب شد دانشگاه ها گزارش عملکرد خود را درباره هزینه بودجه اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی سال 1390 ارائه کنند.

نقش «سیدجمال اسدآبادی در پیدایی تفاسیر عصری از قرآن» بررسی می شود
نشست «سید جمال الدین اسد آّبادی و نقش وی در پیدایی تفاسیر عصری از قرآن کریم» در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.

مردی به دنبال حلقه مفقوده قرآن در ایران/ معلم قرآن دانش‌آموزان ایرانی
«حلقه مفقوده قرآن در ایران اسلامی عدم فهم صحیح از آیات قرآن است که شما باید روی این کار وقت بگذارید تا مردم قرآن را درک کنند» توصیه ای که علامه طباطبایی(ره) به مرحوم محدث کرد.

حجت‌الاسلام شرفخانی: به اعتبارات قرآنی نگاه سرمایه‌گذاری داشته باشیم
معاون فرهنگی سازمان اوقاف گفت: با وجود کمبود بودجه قرآنی و تأخیر در پرداخت، به فعالیت‌ها ادامه دادیم و اگر بودجه تعلق می‌گرفت، قطعاً سازمان اوقاف امسال در رتبه بالاتری از فعالیت‌های قرآنی قرار می‌گرفت و ریزش حفظ کمترمی‌شد.

امام عسکری(ع) مفسر بی‌نظیر قرآن بودند
نویسنده حوزه دین گفت: امام حسن عسکری(ع) مفسر بی‌نظیر قرآن مجید بودند و یکی از آثار مهم به جای مانده از این امام بزرگوار، تفسیر قرآن منسوب به ایشان است.

سخت‌ترین ماه رمضان قاریان قرآن/ جرم اساتید دانشگاه در رژیم پهلوی
یکی از قاریان پیشکسوت قرآن کریم خاطراتی از روزهای انقلاب دارد که در آن نکات جالبی درباره سخت‌ترین ماه رمضان قاریان قرآن، پیش‌بینی مقطوع ماندن سلطنت پهلوی با استناد به یک آیه قرآن و جرم اساتید دانشگاه در رژیم پهلوی به چشم می‌خورد.

شرفخانی: دولت برای حافظان قرآن کریم بودجه‌ لازم در نظر بگیرد
معاون فرهنگی اجتماعی اوقاف و امور خیریه گفت: آزمون متمرکز و کتبی حفظ قرآن کریم، 19 اسفندماه در دو هزار و 500 پایگاه به صورت سراسری در 10 رشته‌ برگزار می‌شود.

  • تعداد رکورد ها : 2598