• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
آرشیو

شرط ابراز لیاقت/ نمونه ادب در برابر خدا/ علت برتری آدم بر فرشته‌ها
خداوند فرشتگان را از آفرینش آدم مطلع کرد و آنها نیز در این باره سؤال و اظهار نظر کردند؛ اما این جریان پیام‌هایی دارد تا ما علاوه بر دانستن علت برتری نوع انسان بر فرشته راه ابراز لیاقت خود و آداب سخن گفتن با خدا را بیاموزیم.

پایه‌گذار ابتهال شیعی در ایران, از اجرا در قلب آفریقا تا تهدید صرب‌ها
خانچی، رتبه نخست ابتهال کشور می‌گوید: ما دومین گروه قرآنی بودیم که از بعد انقلاب اسلامی تا به امروز به اوگاندا رفتیم. سفر به بوسنی نیز از جمله اعزام‌های خاطره‌انگیزی بود که با آرپی‌جی از سوی صرب‌ها تهدید به مرگ شدیم.

برگزاری نخستین جلسه مشترک ۲ اتحادیه قرآنی کشور
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور از برگزاری نخستین جلسه مشترک اتحادیه تشکل‌های قرآنی و اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی کشور در روز دوشنبه ۱۹ اسفندماه خبر داد و گفت: این جلسه به منظور همکاری بیشتر ۲ اتحادیه برگزار می‌شود.

نشست هم اندیشی یازدهمین همایش بانوان قرآن پژوه برگزار شد
نشست هم اندیشی یازدهمین همایش بانوان قرآن پژوه عصر دیروز، یکشنبه با حضور حجت الاسلام حشمتی معاون قرآنی وزارت ارشاد، مسجد جامعی و حجت الاسلام احمدی به عنوان پایه گذاران این همایش، در معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی برگزار شد

«نوید رزم‌جو» بیت‌الاحزانی که چهارمین حافظ برتر کشور شد+فیلم تلاوت
«نوید رزم‌جو» از حافظانی است که در مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(سلام الله عليها) قرآن آباد استان فارس تربیت شده است؛ او در سی‌وششمین دوره مسابقات سراسری حفظ کل قرآن کریم در حالی که برای نخستین‌بار در این رشته شرکت می‌کرد حائز رتبه چهارم شد.

خطوط «کرشمه» و «سفیر» کامل‌تر از نستعلیق نیست/ کتابت قرآن به خط سفیر
احمد آریامنش مبدع خطوط کرشمه و سفیر که به تازگی نمایشگاهی برگرفته از خطوط تازه خود در گالری ساربان برپا کرده است، از کتابت قرآنی به خط سفیر خبر داد و بر این نکته تأکید کرد که خطوط ابداعی او کامل‌تر از نستعلیق نیست.

ختم پر سود سوره واقعه زمانیکه اول ماه قمری روز دوشنبه باشد
امروز، اول جمادی الاول است که با روز دوشنبه مصادف شده است، اولین روز از ماه های قمری که همزمان با روز دوشنبه باشد اعمالی دارد که شرح آن در ذیل می آید.

جلوه‌ ای از رحمت الهی در وقت مرگ/ وجه ديوانه محشورشدن رباخوار
آیت الله جوادی آملی درباره علت ديوانه محشورشدن رباخوار گفت: بعضي از رباخواران مي‌گويند ما پولمان را اجاره داديم! كسي كه انديشه‌اش اين است در برابر خداي سبحان مي‌گويد من همان‌ طوري كه خانه را اجاره مي‌دهم پولم را اجاره مي‌دهم اين مخبط است و اين خبطش در قيامت ظهور مي‌كند.

فردا؛ آغاز دوره‌ آموزشی مدیران مهد‌های قرآنی بسیج تهران
دوره مقدماتی آموزش تربیت مربی مکتب‌های قرآنی در روز‌های ۱۳، ۱۴ و ۱۵ اسفند‌ماه در مجتمع فرهنگی ۱۳ آبان برگزار می‌شود.

نفرات اصلی کمیته قرآن‌پژوهی و طب وزارت بهداشت مشخص شدند+اسامی
سرپرست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به مشخص شدن نفرات اصلی کمیته قرآن‌پژوهی و طب این وزارتخانه، گفت: هدفمندسازی تحقیقات قرآن‌ و طب در دانشگاه‌های علوم پزشکی، تببین نقشه راه حوزه قرآن‌پژوهی و طب و... باید در این کمیته پیگیری شود.

  • تعداد رکورد ها : 2598