309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
همه مادرها دلشان می خواهد فرزندشان سالم و باهوش باشد اما بیشتر آنها نمی دانند چطور باید این کار را انجام دهند. تا زمانی که جنین متولد نشده سلول های مغزش در حال شکل گیری هستند. دانشمندان می گویند تجربه های مادر در دوران بارداری بر شکل گیری مغز کودک تاثیر می گذارد. این تاثیرها می توانند در تمام عمر کودک ادامه داشته باشند. با این وجود، زنان در دوران بارداری می توانند با انجام چند کار ساده سلول های مغزی فرزندشان را گسترش دهند و کودکی باهوش به دنیا بیاورند. اگر قصد دارید به زودی باردار شوید یا باردارید، این پیشنهادها به شما کمک می کنند ضریب هوشی فرزندتان را از دوران جنینی افزایش دهید.

1- با فرزندتان حرف بزنید

لازم نیست کلی صبر کنید تا فرزندتان به دنیا بیایید و بعد حرف زدن با او را شروع کنید. در همان دوران بارداری هم می توانید جنین را مخاطب قرارداده و با فرزند متولد نشده حرف بزنید. وقتی با جنین حرف می زنید او به صدای شما عادت می کند و الگوهای زبانی را از همان زمان تشخیص می دهد. درباره تجربه ها و فعالیت های روزانه با او صحبت کنید. برایش با صدای بلند کتاب بخوانید تا گوش او را به شنیدن تشویق و فرزندتان را برای ورود به دنیای بیرون آماده کنید.2- میوه های تازه مصرف کنید

توصیه می شود در دوران بارداری از مصرف سبزیجات و میوه های تازهغافل نشوید. مصرف این قبیل مواد غذایی علاوه بر اینکه به کنترل وزن و سلامت خودتان کمک می کند در افزایش هوش کودکتان نیز تاثیرگذار است. سبزیجات و میوه های مختلف ویتامین و املاح معدنی مورد نیاز بدن شما را به خوبی تامین می کنند و نیاز روزانه شما به مصرف مکمل های غذایی را کاهش می دهند. در صورتی که به هر دلیل نمی توانید میوه و سبزیجات مختلف را در رژیم غذایی تان داشته باشیدتوصیه می شود حتما از مکمل های غذایی کمک بگیرید.

3- استرس هایتان را کاهش دهید

می خواهید بچه تان باهوش باشد؟ کمتر حرص بخورید. بعضی از پژوهش های اخیر نشان می دهند یکی از عواملی که روی هوش کودک تاثیر می گذارد، استرس مادر است. وقتی مادر در دوران بارداری استرس داشته باشد این موضوع روی شخصیت کودک و توسعه سلول های مغز او تاثیر منفی می گذارد؛ بنابراین در دوران بارداری سعی کنید راه و فعالیت هایی برای کاهش استرس و آرامش پیدا کرده و از محیط های پرتنش دوری کنید. ورزش کردن فعالیت خوبی است که به کاهش استرس و سلامت جنین کمک می کند. تمرین های ریلکسیشن هم به آرامش بیشتر شما کمک می کند؛ پس آنها را در برنامه تان بگنجانید.

نتایج پژوهش های دیگر نشان می دهد کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری استرس زیادی دارند، در پنج سالگی دچار اختلال شناختی می شوند و در یادگیری زبان، کم هوشند.

4- مراقب دندان هایتان باشید

بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت کنیدم. مشکلات و بیماری های مربوط به دهان و دندان در دوران بارداری بر سلامت کودک تاثیر می گذارد و با زایمان زودرس و کاهش وزن نوزاد در ارتباط است. وقتی مادران در دوران بارداری بهداشت دندان و دهان را رعایت نمی کنند فرزندان آنها احتمالا در یادگیری دچار مشکل می شوند. سیگار کشیدن در دوران بارداری خطر بزرگی است که نباید آن را نادیده گرفت. سیگار کشیدن اثرهای مشابهی بر جای می گذارد و سبب اختلال در یادگیری کودک می شود؛ ضمن اینکه سلامت دندان ها را کاهش می دهد. علاوه بر این ممکن است در آینده مشکلات سلامتی جدی ایجاد کند.

5- وزنتان را کنترل کنید

خیلی از خانم های باردار چاقی را در دوران بارداری تجربه می کنند و دچار اضافه وزن زیادی می شوند، بنابراین باید در دوران بارداری مراقب وزن خودتان باشید تا نوزادتان با وزن متعادلی متولد شود. افزایش وزن مادر در دوران بارداری با تولدنوزاد کم وزن در ارتباط است.

نتایج تحقیقات نشان می دهد کودکانی که با وزن مناسب به دنیا می آیند از ظریب هوشی بالاتری برخوردارند. محققان بعد از بررسی تاثیر وزن در میان همه فرزندان خانواده به این نتیجه رسیده اند که ارتباط نزدیکی بین کاهش وزن نوزاد و کم شدن ضریب هوشی کودکان وجود دارد. بدین ترتیب معلوم شد فرزندانی که با وزن طبیعی و به موقع متولد می شوند از ظریب هوشی بالاتری برخوردارند.

6- از مصرف شکر پرهیز کنید

در دوران بارداری بهتر است مصرف شکر را به حداقل ممکن برسانید. شکر ارزش غذایی کمی دارد و در دسته مواد غذایی ناسالم قرار می گیرد. اگر می خواهید فرزند باهوشی داشته باشیدتوجه به این نکته بیشتر اهمیت دارد.

مصرف مواد غذایی بسیار شیرین تعادل هورمون انسولین را بر هم می زند، در نتیجه احتمال کاهش عملکرد ذهنی کودک افزایش می یابد. ساده ترین راه برای کاهش مصرف شکر این است که به برچسب های مواد غذایی توجه بیشتری داشته باشید و از مصرف نوشابه های گازدار، انواع کیک و شیرینی های مختلف و همینطور آبمیوه های صنعتی پرهیز کنید.

7- به موسیقی گوش دهید

از معجزه نت های موسیقی برای سلامت فرزندتان بهره مند شوید. البته یادتان باشد که بهتر است هنگام گوش دادن موسیقی از هدفون استفاده نکنید. اجازه دهید کودک شما در دوران جنینی صدای موسیقی را بشنود و با آهنگ های مختلف آشنا شود. به دنبال آهنگ های کلاسیک و آرامبخش باشید. موسیقی حتی برای پرورش هوش و خلاقیت کودکان نوپا هم تاثیر شگرفی دارد. بررسی ها نشان می دهند گوش سپردن به موسیقی های کلاسیک از جمله آهنگ های موتزارت به تقویت هوش میان شناختی کودک کمک می کند. علاوه بر این مزیت دیگر موسیقی کلاسیک این است که در آرامش و کاهش استرس مادر تاثیرگذار است.8- روغن های سالم بخورید

بعضی از مادرها در دوران بارداری از هرگونه چربی فراری هستند چون فکر می کنند که مصرف هر نوع چربی سبب افزایش وزن و چاقی می شود؛ درصورتی این باور اشتباه است. برای اینکه بچه باهوشی به دنیا بیاورید باید گروهی از چربی های مفید را در رژیم غذایی تان جای دهید. مغزهایی مانند بادام، گردو و فندق چربی های مفید دارند. اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 که در ماهی و غذاهای دریایی پیدا می شود برای سلامت مغز جنین مفید است و به بهبود ساختار عصبی، خون رسانی و سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

9- از مصرف کلسیم غافل نشوید

یکی دیگر از مواد معدنی مورد نیاز مادران که به سلامت مغز و باهوش شدن کودکان کمک می کند، کلسیم است. به جز لبنیات منابع دیگری هم برای تامین کلسیم وجود دارد که در کنار کلسیم ریز مغذی های دیگری مانند آهن، اسید فولیک، ویتامین C و فیبر را تامین می کنند، بنابراین برای تامین کلسیم از مغزهایی مانند بادام، انجیر، کشمش، ماهی سالمون، سبزیجاتی با برگ سبز تیره مانند اسفناج و کلم بروکلی کمک بگیرد. حبوباتی مانند نخود و عدس هم کلسیم دارند.

10. رژیم غذایی سالمی را دنبال کنید

به طور مرتب تخم مرغ بخورید. نتایج پژوهش های اخیر نشان می دهد ترکیبات موجود در تخم مرغ به رشد سلول های مغزی جنین کمک می کند. ماهی هم در دسته مواد باهوش کننده قرار می گیرد. پس بهتر است حداقل هفته ای دو بار ماهی را در برنامه غذایی تان قرار دهید. مصرف ماهی سبب می شود هوش زبان شناختی و مهارت های آتی فرزند شما تقویت شود. البته درباره اینکه میزان مصرف کدام نوع ماهی برای شما بهتر است از پزشکتان سوال کنید و در این باره با او مشورت نمایید.


توصیه های قبل از بارداری

به اندازه کافی اسید فولیک مصرف کنید

توصیه می شود خانم ها حداقل از یک ماه قبل از بارداری به مصرف اسید فولیک توجه ویژه ای داشته باشند و در رژیم غذایی روزانه شان حداقل 400 میکروگرم اسید فولیک قرار دهند. اگر مصرف این میزان اسید فولیک از راه مواد غذایی برای شما دشوار است بهتر است از مکمل های غذایی کمک بگیرید. تحقیقات نشان می دهد زمانی که از یک ماه قبل از بارداری مصرف این میزان اسید فولیک را آغاز می کنند رشد و توسعه سلول های مغزی فرزندشان 50 تا 70 درصد افزایش می یابد.

در واقع متخصصان بر این باورند که مصرف اسید فولیک به مقدار کافی اولین مرحله برای داشتن فرزندی باهوش است که قبل از بارداری شروع می شود و در دوران بارداری هم ادامه پیدا می کند.

وزنتان را به سطح ایده آل برسانید

رژیم گرفتن و کاهش وزن در دوران بارداری کار ساده ای نیست؛ ضمن اینکه بطور معمول زنان باردار اضافه شدن وزنشان را تجربه می کنند. این موضوع برای زنان چاق یا افرادی با اضافه وزن بیشتر اهمیت دارد چون سبب چاقی بیش از حد آنها می شود. چاقی مادر سبب کم هوش شدن فرزند می شود.

مهمترین توصیه به خانم هایی که قصد بارداری دارند این است که حتما وزنشان را به سطح ایده آل برسانند و بعد برای بارداری اقدام کنند. در این صورت احتمال سلامت نوزاد و افزایش ضریب هوشی او بیشتر می شود.

ورزش را در برنامه روزانه تان جای دهید

قبل از بارداری خودتان را به ورزش عادت دهید. اگر در این زمان برنامه منظمی برای ورزش داشته باشید در طول دوران بارداری هم ورزش کردن برایتان دشوار نیست. خانم هایی که در طول دوران بارداری تازه سراغ ورزش کردن می روند کمتر می توانند خودشان را با این برنامه جدید زندگی وفق دهند و زودتر از زنان ورزشکارا از فعالیت های بدنی دست می کشند.

سیگار را ترک کنید

سیگار میزان هوش کودک را پایین می آورد و سلامت جنین را به خطر می اندازد. اگر تصمیم به بارداری دارند توصیه مهم دیگر ما به شما این است که سیگار را کنار بگذارید تا هوشنوزاد شما را تحت تاثیر قرار ندهد و بتوانید در آینده به داشتن فرزند باهوش افتخار کنید.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2017روز قبل
چهارشنبه 11/10/1392 - 12:43
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
برترین ها: از آنجائیکه بخاطر رکود اقتصادی، افراد بیشتر گرایش دارند که در منزل خودشان غذا بخورند، ولی بعضی خوش خوراک ها هستند که دوست دارند آخر هفته ها به بهترین رستوران های شهر بروند و تجربه شامی به یاد ماندنی و خوشمزه را برای خود ثبت کنند. البته اگر بتوانند در رستوران مورد نظرشان میزی رزرو کنند! اگر شما هم در یکی از کلان شهرهای بزرگ دنیا مانند نیویورک، میامی یا لوس آنجلس زندگی می کنید، می دانید منظورمان چیست. زیرا برای شام خوردن در بعضی از این رستوران ها باید مدتی طولانی صبر کنید.

بعضی از رستوران ها در روزهای خاص یا آخر هفته ها، خیلی راحت برای مهمان ها میز رزرو می کنند و فقط با یک تماس تلفنی یا رزرو آنلاین می توانید جای خود را در آن رستوران نگه دارید. و اگر رئیس یک موسسه بزرگ باشید، لازم نیست میز رزرو کنید، وقتی به رستوران رسیدید شما را به سمت میزتان راهنمایی می کنند و گارسون حتی نام شما نیز می داند و غذای موردعلاقه تان را برایتان سرو می کند.

ولی اگر می خواهید مزه غذاهایی که در رستوران های زیر سرو می شوند را امتحان کنید باید تلاش بیشتری نمایید و بیشتر منتظر بمانید.

10. شوا (Schwa) در شیکاگو، ایلینویز؛ سه هفته جلوتر

مایکل کارلسون مالک رستوران شوا است و در رستورانش غذاهای آمریکایی مدرن سرو می کند و به غذا بیشتر به عنوان هنر می نگرد. در این رستوران فقط 26 صندلی وجود دارد و غذا مستقیماً از آشپزخانه بدون آنکه به دست گارسون سپرده شود، روی میز مهمان آورده می شود. شوا یک ستاره میشلن دارد.خوراک شناسی مولکولی، تم اصلی این رستوران است و فضای داخلی آن بیشتر موتیف مینیمالیستیک دارد. مهمانان می توانند برای وعده سه کورسه 55 دلار بپردازند یا وعده 8 تا 10 کورسه را انتخاب کنند که 110 دلار هزینه دارد.

حتماً باید از قبل جا رزرو شود و حتی اگر نصف رستوران خالی باشد و جا رزرو نکرده باشید، شما را از همانجا برمی گردانند. بیشتر شکایت مشتریان از این است که اغلب تلفن ها را جواب نمی دهند. بطور متوسط باید از سه هفته جلوتر جا رزرو کنید و حتی اگر 90 دقیقه رزرو جابجا شود، کل رزرواسیون ها را لغو می کنند.


9. سوکیاباشی جیرو (Sukiyabashi Jiro) در توکیو، ژاپن؛ یک ماه جلوتر

سوکیاباشی جیرو برای افراد خوش خوراک در کل دنیا، تبدیل به مکانی مقدس شده است. جیرو یکی از مشهورترین رستوران های دنیاست که سوشی های شاهکار سرو می کند و حتی این رستوران سه ستاره میشلن تبدیل به یک مقصد گردشگری برای گردشگران خوش خوراک در توکیو شده است. این رستوران فقط 10 صندلی دارد. سرو شام سر ساعت 7 شب آغاز می شود و اگر جا رزرو کرده باشید و نیایید، باید 150 دلار هزینه بپردازید.این رستوران فقط از طریق دربان هتل، رزرواسیون می پذیرد و حتماً باید یک دوست ژاپنی یا راهنما داشته باشید تا به هتل زنگ بزند و رزرواسیون را بجای شما انجام دهد. وقتی این کار انجام شد، باید از رابط ژاپنی خود بخواهید که حدود 200 دلار به خود جیرو بپردازد تا رزرواسیون شما تأیید شود. اگر از ماه ها قبل رزرواسیون خود را انجام داده باشید، نیازی به رابط ژاپنی نیست تا جیرو شما را تأیید کند.از نیمه نوامبر 2013 تا آخر ماه دسامبر، جیرو کاملاً رزرو شده است و از اول دسامبر به بعد برای ماه ژانویه رزرواسیون می پذیرد.


8. یامچا (Yam’Tcha) در پاریس، فرانسه؛ یک ماه جلوتر

این رستوران منحصر بفرد، خوراک های فرانسوی و چینی را با منتخبی از چای و نوشیدنی ترکیب می کند و برای هر وعده پول بیشتری می گیرد. رستوران یامچا در پاریس فقط 20 صندلی دارد و رستوران یک ستاره میشلن محسوب می شود.مهمانان دو انتخاب دارند: می توانند برای وعده چهار کورسه 60 یورو (80 دلار) بپردازند یا وعده شش کورسه را انتخاب کنند که 100 یورو (135 دلار) هزینه برمی دارد و بعد از آن می توانند 10 یورو (14 دلار) هم برای چای بپردازند.رزرواسیون لازم نیست، ولی اگر سر ناهار یا شام بروید غیرممکن است جا پیدا کنید. خوش خوراک های امیدوار بهتر است از ساعت 10 صبح تا 3 بعد از ظهر یا 7 شب تا 10:30 شب سه شنبه ها تا شنبه ها تماس بگیرند تا شاید جا پیدا کنند. در اولین جمعه هر ماه رزرواسیون برای ماه بعد پذیرفته می شود.


7. مینی بار خوزه آندرس (Minibar by Jose Andres) در واشینگتن دی.سی.؛ دو ماه جلوتر

خوش خوراک های ایالات متحده وقتی شنیدند خوزه آندرس در نوامبر سال گذشته رستورانی با صندلی های بیشتر باز کرده خیلی خوشحال شدند. متأسفانه افزایش ظرفیت رستوران باعث نشد که زمان انتظار رزرو کمتر شود. این رستوران قبلاً 6 صندلی داشت که حالا به 12 صندلی افزایش یافته است. مهمانان خوش شانس این رستوران می توانند بیش از 20 کورس غذا را امتحان کنند که در حدود 2 ساعت سرو می شود.غذاها تنوع زیادی دارند. تم آسیایی قوی آن با تکنیک های آشپزی و آماده سازی غیرمتعارف کامل می شود. غذا در حضور مهمانان آماده می شود و مهمان در این حین از نوشیدنی و خوراکی های اشتهاآور میل می کند. هزینه ورودی مینی بار نفری 225 دلار است.از زمان افتتاح مجدد، مینی بار روش رزرواسیون را نیز تغییر داده است. مشتریان باید دو ماه جلوتر ایمیل بفرستند و تاریخ موردنظر، تعداد همراه و زمان ورودشان را مشخص کنند.


6. فرنچ لاندری (The French Laundry) در یونت ویل، کالیفرنیا؛ دو ماه جلوتر

همانطور که از نامش پیداست، فرنچ لاندری رستورانی است که بهترین خوراک های فرانسوی مدرن را سرو می کند و متعلق به سرآشپز توماس کلر است. این رستوران در ناپا ولی واقع شده است و روی ساختمانی قرار دارد که در فهرست مکان های تاریخی ملی ثبت شده است. فرنچ لاندری رستورانی با سه ستاره میشلن است و بین سال های 2005 تا 2008 میلادی جزو بهترین رستوران های آمریکا بوده است. این رستوران فقط 60 صندلی دارد.فرنچ لاندری فرمت "قیمت ثابت" را دنبال می کند و هزینه فعلی برای هر نفر 270 دلار است و مهمانان می توانند از منوی 9 کورسه استفاده کنند. دو بار در روز غذا سرو می شود. دو راه برای رزرو جا در فرنچ لاندری وجود دارد: آنلاین و تلفنی. رزرواسیون باید از دو ماه جلوتر صورت بگیرد. خطوط تلفن از ساعت 1 بعد از ظهر به وقت محلی باز می شوند و گاهی باید یک ساعت جلوتر پشت خط اشغال آن بمانید.همچنین می توانید از دربان هتل بخواهید بجای شما برایتان جا رزرو کند. البته ضمانتی وجود ندارد که در تاریخ دلخواهتان جا رزرو کنید.


5. فت داک (The Fat Duck) در بری، برکشایر، بریتانیا؛ دو ماه جلوتر

این رستوران با سه ستاره میشلن در یک ساختمان قرن شانزدهمی با محیطی ساکت و آرام قرار دارد و غذاهای منحصر بفرد با طراحی بی نظیر سرو می کند. فت داک 40 صندلی ظرفیت دارد و منوی آن 9 کورسه است که حدود 316 دلار برای هر نفر خرج برمی دارد. این رستوران برای ناهار و شام از سه شنبه تا شنبه باز است.مهمانان باید از دو ماه قبل از طریق سیستم آنلاین یا تلفنی جا رزرو کنند. هر روز صبح ساعت ده، لیست تعداد صندلی های خالی در سیستم آنلاین اعلام می شود و از ساعت 11 صبح تا 2 بعدازظهر دوشنبه تا جمعه رزرو صورت می گیرد. اگر می خواهید در تاریخ خاصی جا رزرو کنید، باید درخواست بدهید تا در لیست انتظار قرار بگیرید و نماینده رستوران با شما تماس خواهد گرفت.


4. نوما (Noma) در کپنهاگ، دانمارک؛ سه ماه جلوتر

نوما رستورانی با دو ستاره میشلن است که مالک آن کلاوس مه یر نام دارد و سرآشپز آن رنه ردزپی است. در این رستوران غذاهای مخصوص اسکاندیناوی سرو می شود که هر کدام داستانی دارند، مانند "مرغ و تخم مرغ". منوی آن بطور منظم عوض می شود، زیرا مواد لازم برای غذاها از همان منطقه تهیه می شوند و با تغییر فصل منوها تغییر می کنند.غذا خوردن در نوما برای هر نفر 400 یورو (544 دلار) خرج برمی دارد. رزرواسیون به صورت تلفنی و یا با سیستم رزرو آنلاین انجام می شود. باید از سه ماه قبل انجام شود و رزرواسیون فقط در روز ششم هر ماه انجام می شود. بنابراین در روز ششم دسامبر 2013 شما می توانید برای ماه مارس 2014 جا رزرو کنید.جالب اینجاست که نوما گزارش کرده در روز رزرواسیون بیش از 20 هزار تماس تلفنی به این رستوران می شود، بنابراین آنهایی که می توانند در این رستوران جا رزرو کنند، خوش شانس تلقی می شوند.


3. ال سلر د کان روکا (El Celler de Can Roca) در جیرونا، اسپانیا؛ 11 ماه جلوتر

این رستوران متعلق به سه برادر روکا است که توسط خود آنها نیز اداره می شود. این رستوران در سال 2013 بهترین رستوران دنیا نام گرفت، بنابراین جا رزرو کردن در آن در تاریخی دلخواه تقریباً غیرممکن است و البته این قضیه برای رستورانی فقط با 45 صندلی قابل درک است.این برادران از تکنیک های خوراک شناسی مولکولی برای آماده کردن و پختن غذاهایشان استفاده می کنند. مواد این غذاها در همان منطقه تهیه می شوند و سرآشپز طعم های سنتی را با تکنیک های طبخ خلاقانه و ارائه بی نظیر غذا ترکیب می کند.

رزرو جا در ال سلر د کان روکا باید از 11 ماه قبل انجام شود و در شروع هر ماه، این رستوران برای 11 ماه بعد رزرواسیون می پذیرد. بنابراین اگر اول دسامبر 2013 زنگ بزنید، برای نوامبر 2014 برایتان جا رزرو می کنند و همه صندلی های آنها برای ناهار و شام تا آوریل 2014 پر است.فقط به صورت تلفنی می توانید جا رزرو کنید و بنابراین باید پشت خط اشغال آن، منتظر بمانید.


2. تالولاز تیبل (Talula’s Table) در فیلادلفیا، پنسیلوانیا؛ یک سال جلوتر

این رستوران فقط شش سال است که تأسیس شده و یکی از محبوب ترین رستوران های کشور است. در این رستوران فقط غذاهای ارگانیک سرو می شود که با مواد محلی پخته می شوند.وعده شام 5 کورسه آن برای هر نفر 50 دلار می شود ولی مهمانان می توانند هر روی بیایند و از وعده ناهار معمولی لذت ببرند. حتی مهمانان می توانند از این رستوران خرید کنند. از طریق وبسایت می توانید غذاهای رستوران را مشاهده کنید.شام سر ساعت 7 شب سه شنبه تا یکشنبه سرو می شود و رزرواسیون به صورت آنلاین انجام می شود و منوها هر ماه تغییر می کنند. دقیقاً یک سال قبل باید رزرواسیون را انجام دهید. مثلاً اگر 1 دسامبر 2013 تماس بگیرید، روز اول دسامبر 2014 جا به شما می رسد. کنسلی های رزروها در وبسایت اعلام می شوند، بنابراین باید مرتباً سایت را چک کنید.


1. رائوز (Rao’s)، نیویورک سیتی (محدود)

رائوز از زمان تأسیسش توسط چارلز رائو در سال 1896 تابحال غذاهای جنوبی ایتالیایی سرو می کند. مالک فعلی آن فرانک پلیگرینو نام دارد که با نام مستعار "فرانکی نو" شناخته می شود زیرا به درخواست های رزرواسیون پاسخ نه می دهد. این رستوران از ساعت 10 صبح تا 10 شب دوشنبه تا شنبه باز است.این رستوران فضایی صمیمی دارد و منوی آن پر از غذاهای کلاسیک ایتالیایی است. مهمانان در هنگام ورود با نامشان خوانده می شوند و از آنها استقبال می شود. شام معمولاً برای هر نفر 100 دلار خرج برمی دارد، ولی آنهایی که شانس غذا خوردن در این رستوران را داشته اند، همه می گویند که هر پنی آن ارزشش را دارد.

رزرو جا در رائوز به تماس مکرر و منتظر ماندن ربطی ندارد. در واقع این رستوران اصلاً خط تلفن رزرواسیون یا سیستم آنلاین ندارد. با گذشت زمان این رسم درست شده است که مشتریان همیشگی رائوز برای خودشان رزرواسیون های نیمه دائمی دارند و اگر روزی نخواهند به این رستوران بروند، جای خود را به دوستان یا دوستان دوستان خود می دهند. از مهمانان دائمی این رستوران که جزو چهره های معروف محسوب می شوند، می توان به وودی آلن، بیل کلینتون و ... اشاره کرد. هزینه رزرواسیون برای این رستوران از یک سال قبل باید پرداخت شود و گاهی از 1000 تا 25000 دلار برای یک میز چهارنفره می شود.خلاصه اینکه رائوز بیشتر شبیه یک کلوپ نیمه خصوصی است و برای چشیدن غذاهای آن، باید کسی را بشناسید که در این کلوپ باشد تا بتوانید به داخل آن راه پیدا کنید.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2017روز قبل
چهارشنبه 11/10/1392 - 12:42
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
 هر چشم و ابرویی در نوع خود زیباست اما اکثرما به دنبال چشم‌های دوچندان زیبا هستیم که با کمی آرایش جلوه ویژه‌ای به ظاهرمان بدهد اما اگر بخواهید عیب‌های‌تان را بپوشانید و زیبایی‌تان را چند برابر کنید به آرایشی حرفه‌ای و در عین حال ساده نیاز دارید. با روش‌های زیر می‌توانید حالت دلخواه خود را به چشم‌های‌تان هدیه کنید. چشم‌های شما کانون چهره شما هستند و آرایش آنها ارتباط مستقیم به حالت و رنگ چشم‌تان دارد. قبل ازهر اقدامی ابتدا به چشم‌های خود مقابل آینه خوب نگاه کنید تا بتوانید خط پلک خود را پیدا کنید. این خط را به عنوان یک نقطه کوچک فرضی در نظر بگیرید و هر وقت قصد دارید خط چشم بکشید اول از همه حواس‌تان باشد که خط چشم شما نباید از این خط بالا بزند و در نهایت باید روی این خط باشد، اگر هنگام خط چشم کشیدن آن را رد کنید، خط چشم‌تان شکسته به نظر خواهد رسید.

چشم‌های خیلی درشتاگر چشمان شما درشت است، اول از همه اینکه خط چشم پهن برای شما بهترین انتخاب است. همچنین توصیه می‌کنیم داخل چشم را سیاه کنید. وقتی داخل چشم سیاه شود، چشم کوچک‌تر و گردتر جلوه می‌کند ولی اگر چشمانی از حدقه بیرون‌زده دارید پیشنهاد می‌کنیم پشت چشم را یک خط چشم پهن بکشید، در ضمن از سایه تیره نیز به عنوان مکمل استفاده کنید چون سایه تیره بیرون‌زدگی را می‌پوشاند. وقتی تیرگی‌های پشت چشم زیاد شود، چشم فرورفته‌تر جلوه می‌کند. چیزی که آرایش چشم برای چشم‌های درشت و بزرگ را حساس می‌کند این است که شما باید طوری آرایش کنید که چشمان‌تان بزرگ‌تر به نظر نرسد و ترکیب مناسبی از صورت شما باشد. با کشیدن یک ریمل منظم و پر کردن ابرو می‌توانید بزرگ و درشت بودن چشم خود را با آرایش کم‌اثر کنید. خط چشم سیاه به دلیل تیره بودن سبب محدود کردن ناحیه چشم شده و چشم‌ها را ریزتر نشان می‌دهد.
اگر چشمان ریزی داریدبرای درشت جلوه کردن چشم‌ها بهتر است هم بالای چشم خط بکشید و هم پایین آن، چون به طور کلی وقتی خط چشم پایین را بکشید چشم‌ها درشت‌تر جلوه می‌کنند. یک روش دیگر برای بزرگ‌تر نشان دادن چشم‌ها استفاده از خط چشم سفید است. داخل پلک پایین‌تان را با مداد سفید خط بکشید. حتما از یک مداد نرم استفاده کنید تا پلک‌تان آسیب نبیند. برای اینکه داخل چشم‌تان روشن‌تر شود می‌توانید در قسمت گوشه پلک‌تان هم از این مداد استفاده کنید. استفاده از ریمل در مژه‌های پایین چشم هم باعث می‌شود که چشم‌ها بزرگ‌تر به نظر برسند. البته نکته مهم این است که چطور به مژه‌های پایین ریمل بزنید. اول مژه‌های پلک بالایی را ریمل بزنید بعد بدون اینکه فرچه ریمل را دوباره داخل ظرف ریمل وارد کنید، مژه‌های پایین را هم ریمل بزنید. فرچه ریمل‌تان را عمودی نگه دارید و روی مژه‌های پلک پایین‌تان عقب و جلو ببرید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها هم برای بزرگ‌تر نشان دادن چشم‌ها، فر کردن مژه‌ها به وسیله فرمژه است. خط چشم‌های به رنگ‌های زیتونی، نیلی و قهوه‌ای هم گزینه‌های مناسبی برای درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها هستند.
چشم گردهاشما باید نیمه ابتدایی چشم را خطی بسیار باریک بکشید و بعد به مرور تا انتها آن را پهن کنید. در ضمن بهتر است گوشه خارجی چشم را بکشید تا چشم کشیده‌تر به نظر برسد و گردی آن را بپوشاند. برای اینکه اینگونه چشم‌ها کشیده‌تر به نظر برسند سایه و خط چشم را باید تا بعد از گوشه خارجی چشم نیز ادامه دهید و برای زیباتر شدن چشم، گوشه چشم را خوب ماساژ دهید.
 از بین بردن فاصله کم یا زیاد چشم‌ها از هماگر چشمان شما بیش از اندازه طبیعی از هم فاصله دارند بهتر است از خط چشم‌های گوشه‌دار استفاده کنید، یعنی خط چشم از گوشه داخلی چشم بیرون بیاید. این کار باعث می‌شود فاصله میان چشم‌های شما کمتر خودش را نشان دهد چون خط چشم این فاصله را می‌پوشاند. خط چشم خود را نازک بکشید و حتما خط قسمت گوشه  داخلی چشم خود را ادامه دهید و کمی به سمت لبه‌های بینی نزدیک کنید تا فاصله چشمان‌تان کمتر دیده شود و در صورت تمایل می‌توانید خط چشم برای پلک پایینی خود نیز بکشید.حتما گوشه داخلی چشم‌های خود را سایه تیره بزنید تا با این کار فاصله چشم‌های شما کمتر دیده شود. برای سایه زدن قسمت مرکزی و بیرونی چشم خود از رنگ‌های روشن استفاده کنید و سعی کنید برای قسمت مرکزی چشم خود از رنگ‌های براق استفاده کنید. مژه‌های  بالا و پایین چشم خود را ریمل بزنید زیرا باعث کمتر دیده شدن فاصله چشمان شما می‌شود و در آخر ابروهای خود را با مداد ابرو کمی به هم نزدیک کنید تا این کار باعث کمتر دیده شدن فاصله بین چشمان شما شود.اگر چشمانی نزدیک به هم دارید نباید خط چشم‌تان را از ابتدا بکشید. بهتر است از خط چشم نیمه استفاده کنید و بیشتر روی انتهای چشم کار کنید یعنی از نیمه پایانی یا یک‌سوم انتهایی آن خط چشم بکشید تا فاصله بین چشم‌ها بیشتر جلوه کند. همچنین می‌توانید برای فاصله دادن به چشم‌ها برای گوشه داخلی چشم تا میانه پلک از یک سایه کمرنگ استفاده کنید و مقدار کمی از نوع تیره‌تر را در قسمت میانی و به سمت خارج پلک به کار برده و به خوبی در بخش میانی آنها را یکدست كنید.
دوای چشمان مایل به پایین با پلک‌های افتادهاگر چشمانی دارید که به سمت پایین متمایلند، باید توجه داشته باشید که برای بالا بردن پلک‌های‌تان از یک سایه مناسب استفاده کنید. خط چشم باریکی از ابتدای چشم کشیده و از قسمت میانی چشم آن را به سمت بالا متمایل کنید. سپس ریمل زده و مژه‌های انتهای چشم را بیشتر ریمل بزنید. همیشه ابروی خود را به حالت قوس‌دار بردارید و انتهای ابروی خود را کمی کوتاه کنید، سپس ابروی خود را رو به بالا و به سمت پیشانی مداد بزنید تا ابروی‌تان حالت کشیده به خود گیرد. در قسمت بیرونی چشم خود یک مثلث با سایه کرم و قهوه‌ای که مخلوط کرده‌اید بکشید و آن را رو به بالا و به سمت پیشانی کمی محو کنید. قسمت پایین چشم خود را مداد قهوه‌ای بکشید. پشت چشم خود را سایه روشن بزنید.گوشه داخلی چشم خود را سایه مرواریدی یا صدفی رنگ بزنید و برای مژه‌های خود از ریمل دو رنگ سیاه و سفید استفاده کنید. برای زیباتر شدن این چشم ها، باید خط چشم خود را ضخیم بکشید و انتهای خط چشم را در انتهای چشم خود کمی به سمت بالا و به طرف ابروهای‌تان بکشید و همچنین سایه‌ای که می‌زنید باید در انتهای چشم‌های شما به طرف بالا یعنی به سمت ابروهای‌تان کشیده شود.


 برطرف کردن گودرفتگی چشم‌هاحلقه سیاه دور چشم را می‌توان با استفاده از کرم پودر ترمیمی پوشاند. در آرایش ترمیمی و تکمیلی، حلقه‌های دور چشم پلک‌ها و اطراف چشم را زمانی که تیره و گود رفته هستند روشن‌تر کنید و در حالتی که پف کرده‌اند برای پوشاندن این پف، ابتدا روی آن را با پودر تیره‌تر و اطراف آن را با پودر روشن بپوشانید و به دقت پودر را پخش می‌کنیم تا مرزی ایجاد نشود.شما به هیچ وجه نباید داخل چشم‌ها یا اطراف آنها را سیاه کنید چون چشم‌های‌تان خیلی ریز و گودرفته‌تر جلوه خواهند کرد. بهترین حالت برای شما یک خط چشم باریک و ظریف است، البته سایه‌های روشن هم به این هدف شما کمک می‌کنند؛ سایه‌های روشنی که تفاوت خیلی زیادی با رنگ پوست شما نداشته باشند. سایه را از داخل پلک به سمت خارج بکشید و مطمئن شوید که قسمت وسط سایه حتما رنگ روشن داشته باشد.


ریمل بزنیداز یک سایه رنگ متوسط برای پوشاندن چین روی استخوان زیر ابرو استفاده کنید. از گوشه بیرونی چین شروع کنید و سایه را با حرکتی جارو مانند (مثل حرکت برف پاک کن ماشین) به سمت گوشه درونی چین (نزدیک‌بینی) بمالید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا رنگ کاملا با پوست مخلوط شود. اگر دوست دارید می‌توانید دو رنگ مختلف را با هم مخلوط کنید تا رنگ دلخواه‌تان ایجاد شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2017روز قبل
چهارشنبه 11/10/1392 - 12:41
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
 بارش برف که از روز سه شنبه در بخش وسیعی از استانهای غربی و مرکزی کشور آغاز شده است روز چهارشنبه مدارس مناطقی از استانهای کرمانشاه ، ایلام ، چهارمحال و بختیاری و اصفهان را تعطیل کرد.

مدارس ابتدایی بخش بازفت کوهرنگ و فلارد لردگان در استان چهارمحال و بختیاری ، مدارس ابتدایی سنقر کلیایی ، کنگاور ، کرند و بیلوار در استان کرمانشاه ، مدارس ابتدایی بروجرد در استان لرستان ، مدارس ابتدایی و راهنمایی فریدون شهر اصفهان ، همه مدارس شهرستان ایلام و نیز مدارس نوبت صبح منطقه یک و دو همدان و مدارس شهرستانهای نهاوند ، کبودرآهنگ ، اسدآباد ، بهار ، فامنین و بخشهای خزل ، قهاوند ، جوکار ، قروه درجزین ، لالجین و گل تپه در استان همدان امروز به علت بارش برف تعطیل است.

بارش برف در این استانها همچنان ادامه دارد و بر اثر یخبندان شدید و لغزندگی معابر و جاده ها ، حرکت خودروها در راههای اصلی و فرعی این مناطق به کندی صورت می گیرد.

پلیس راه به رانندگانی که قصد عبور از جاده های این استانها را دارند توصیه کرده است که خودروهای خود را به تجهیزات ایمنی زمستانی و زنجیر چرخ مجهز کرده و با احتیاط رانندگی کنند.

هواشناسی برای این مناطق در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هوای ابری همراه با بارش برف و باران پیش بینی کرده است .
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2017روز قبل
چهارشنبه 11/10/1392 - 12:40
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
فرارو: تاریخ این عکس 23 نوامبر 2013 است و در سایت رسمی کاخ سفید منتشر شده است.

در این تصویر جان کری خبر نیل به توافق هسته ای با ایران در ژنو را تلفنی به رئیس جمهور آمریکا می دهد و همراهان باراک اوباما به شادی می پردازند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2017روز قبل
چهارشنبه 11/10/1392 - 12:39
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
 مرکز مدیریت راه‌های کشور با اعلام محدودیت‌های ترافیکی آخر هفته تاکید کرد: در محور هراز، تردد همه خودروها از ساعت 13 جمعه از رودهن (محدوده مشاء)، به‌سمت آمل ممنوع است و تردد از ساعت 15 جمعه تا یک بامداد شنبه از آب اسک تا رودهن (محدوده مشاء)، یکطرفه خواهد بود.

تردد وسایل نقلیه سنگین به استثنای حاملان سوخت یا مواد فاسدشدنی نیز ممنوع اعلام شده است. بر این اساس، در محور کندوان، تردد انواع تریلر‏، کامیون وکامیونت همچنان ممنوع است.

همچنین در محور هراز، تردد تریلرها ممنوع است و تردد کامیون ها و کامیونت ها از ساعت 6 تا 24 روزهای چهارشنبه و پنجشنبه و همچنین از ساعت 6 جمعه تا یک بامداد شنبه ممنوع اعلام شده است. در محور سوادکوه تردد تریلرها از ساعت 6 تا 24جمعه ممنوع است.

در محور زاهدان- زابل و برعکس، تردد همه تریلرها و کامیونها از ساعت 16 تا 20 جمعه ممنوع اعلام شده؛ ضمن اینکه تردد همه تریلرها و کامیونها از ساعت 7 تا 24 جمعه از محور قدیم قزوین _ رشت و بالعکس، ممنوع است.

تردد همه تریلرها و کامیون ها از ساعت 7 تا 24 جمعه از محور آستارا _ اردبیل و بالعکس، ممنوع است. همچنین در محور سلفچگان _ قم ، تردد همه تریلرها و کامیونها از ساعت 14 تا 24 جمعه ممنوع و محور جایگزین، سلفچگان _ ساوه، توصیه شده است.

تردد موتورسیکلتها تا ساعت دو بامداد شنبه از محورهای کرج- چالوس (کندوان)، هراز، فیروزکوه و تهران - سمنان - مشهد و بالعکس، ممنوع اعلام شده است.

بر این اساس، شهروندان می توانند اطلاعات جاده و وضع آب وهوای کشور را از سامانه تلفن 141 و 84498661 و همچنین با پیامک به سامانه 1000141 پیگیری کنند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2017روز قبل
چهارشنبه 11/10/1392 - 12:38
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
 حمید خالقی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان با اشاره به وضعیت مبهم و بسیار اسفناک فرزندان ازدواج‌های با اتباع بیگانه در کرمان اظهار داشت: به لحاظ اینکه این فرزندان شهروند ایران محسوب نمی‌شوند و همچنین تا سن 18 سالگی نمی‌توانند تابعیت کشور جمهوری اسلامی را بپذیرند و بی‌هویت از منظر نداشتن شناسنامه هستند، این افراد مجهول‌الهویه محسوب می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: تبعات این ازدواج‌ها به واسطه عدم امکان تحصیل، خدمات بیمه، درمان و یارانه، بسترساز بسیاری از معضلات و بی‌انضباطی‌های اجتماعی بوده و رشد آمار جرائم در این اقشار  را در پی دارد.

خالقی بیان داشت: تحصیل این فرزندان امکان‌پذیر نیست و البته به تبع ازدواج فرزندان آنها نیز در آینده در هاله‌ای از ابهام قرار دارند، چون فرزندان نیز شناسنامه ندارند.

وی تصریح کرد: البته فرزندان این افراد از منظر عدم بهره‌مندی از حقوق شهروندی از بیمه خدمات درمانی و  یارانه نیز محروم هستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: ازدواج با اتباع بیگانه معضلی است که تبعات زیاد و ماندگاری را برای کشور به بار می‌آورد.

خالقی افزود: ازدواج با اتباع بیگانه در صورت عدم وجود منع شرعی، موکول به اجازه مخصوص از طرف دولت است که در صورت اجازه دولت از تبعات آن چندان کاسته نمی‌شود.

وی عمده ازدواج با اتباع بیگانه را ازدواج زنان و دختران ایرانی با مردان افغان ذکر کرد و ابراز داشت: بخش کثیری از این ازدواج‌ها ثبت نمی‌شود و به دلیل ثبت نشدن، پیگیری بسیاری از مسائل حقوقی آن با دشواری‌های زیادی همراه است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان عنوان کرد: عدم ثبت ازدواج دائم جرم بوده  و تا یک سال حبس در پی دارد.

این مقام قضائی عدم امکان مطالبه زوجه از حق و حقوق خود مثل نفقه و مهریه از جمله تبعات این نوع ازدواج‌ها دانست و اذعان داشت: به لحاظ عدم ثبت این ازدواج‌ها به صورت معمول امکان مطالبه حق و حقوق زوج بسیار مشکل است.

خالقی اظهار داشت: همچنین مسائل دیگری مثل اصرار زوج به زوجه به خروج زوجه و مهاجرت به کشور متبوع و همچنین ترک کشور توسط زوج به کشور خود و عدم بازگشت از دیگر مسائل مبتلابه ازدواج با اتباع بیگانه است.

معاون اجتماعی دادگستری استان کرمان تفاوت فرهنگی زیاد را در ازدواج با اتباع بیگانه از دیگر معضلات این ازدواج ها برشمرد و خاطرنشان کرد: تفاوت فرهنگی زیاد از همان ابتدا عامل بسیاری از اختلافات در اینگونه ازدواج‌هاست که خود زمینه‌ساز بسیاری از مشکلات بعدی است.

وی گفت: اکثراً این فرزندان از نعمت پدر نیز محروم می شوند، چون اکثر مواقع پدر این فرزندان پس از یک دوره زمانی منزل را ترک و بی‌خیر به کشور خود باز می‌گردند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2017روز قبل
چهارشنبه 11/10/1392 - 12:38
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
 عناوین مهمترین خبرهای جهان از شب گذشته تا کنون به نقل از رسانه های خارجی به شرح زیر است.

- سخنگوی وزارت خارجه هند از شرکت دهلی نو در کنفرانس بین المللی ژنو 2 درباره سوریه خبر داد.

- 27 عضو طالبان سلاح های خود را زمین گذاشته و به پروسه صلح پیوستند.

- پرویز مشرف اتهامات علیه خود در رابطه با خیانت به کشور را رد کرد.

- شورای امنیت حمله به صلح بانان سازمان ملل و اتحادیه آفریقا در سودان را محکوم کرد.

- بر اثر انفجار بمب در شمال غرب پاکستان سه نفر کشته شدند.

- بر اثر انفجار بمب در مسیر خط لوله گاز مصر به اردن صدور گاز به این کشور متوقف شد.

- هزاران نفر از مردم شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر ترکیه تظاهرات ضد دولتی را در اعتراض به فساد مالی در این کشور برگزار کردند.

- رهبر کره شمالی درباره بروز فاجعه هسته ای در شبه جزیره کره هشدار داد.

- وزیر خارجه آمریکا وارد سرزمین های اشغالی شد.

- شورشیان جنوب سودان شهر بور را گرفتند.

- رژیم بحرین تدابیری را برای جلوگیری از استفاده از اینترنت اتخاذ کرد.

- زمان انتخاب اعضای کمیته تدوین قانون اساسی لیبی مشخص شد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2017روز قبل
چهارشنبه 11/10/1392 - 12:37
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
 یک توریست دوچرخه سوار ایرانی که در امارات به اتهام جاسوسی زندانی شده بود، گفت: او در طول دوران بازداشت خود در این کشور عربی، تحت شکنجه قرار گرفته است.

شبکه خبری پرس تی‌ وی گزارش داد؛ حسین قره‌داغی که معلم مدرسه‌ای در شمال غربی ایران نیز هست گفت: من به مدت ۳۵ روز، شکنجه شدم. من دیگر از نظر فیزیکی، همان فرد سابق نیستم. مرا از بسیاری از نیازهای اساسی محروم کردند.

این شهروند ایرانی، خاطرنشان کرد که با پیام صلح و دوستی برای جهان، با دوچرخه‌اش به بسیاری از کشورهای جهان سفر کرده است.

قره‌داغی به مدت ۷۸ روز بدون اجازه تماس با خانواده‌اش و یا سفارت ایران، زندانی بود.

وی افزود: آن‌ها، مرا به جاسوسی متهم کرده و مرا شکنجه کردند، ولی آن‌ها، هیچ مدرکی علیه من نداشتند. من فقط یک توریست دوچرخه‌سوار هستم.

قره‌داغی از وزارت خارجه خواسته است که پرونده او را به دیوان بین‌المللی دادگستری ارجاع دهند.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2017روز قبل
چهارشنبه 11/10/1392 - 12:37
309mzd ( تعداد مطالب : 4728 ) ( تعداد نظرات : 377 )
 اخیراً بانک مسکن مجموعه پیشنهاداتی را در جهت افزایش سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن به بانک مرکزی ارایه داده و پیشنهادات مذکور پس از بحث و بررسی کارشناسی، در کمیسیون اعتباری این بانک به تصویب رسیده و در نوبت طرح در جلسه شورای محترم پول و اعتبار قرار دارد.

اخیرا رسانه‌ها از قول وزیر مسکن و شهرسازی اعلام کردند بانک مسکن گروگان مسکن مهر است و 3 برابر میزان وام دهی‌اش وام داده است و 100 درصد ورشکسته شده است. در همین زمینه روابط عمومی بانک مرکزی توضیحاتی را در این خصوص اعلام کرده است.

بانک مرکزی اعلام کرد: اظهارات اخیر وزیر محترم راه و شهرسازی عمدتا متمرکز بر تبعات ناشی از اجرای طرح مسکن مهر بر متغیرهای کلان اقتصادی کشور بوده و این نکته در بخشهای مختلف مصاحبه ایشان کاملاً نمایان است.

واقعیت امر آن است که طرح عظیم مسکن مهر در دولت گذشته بدون اندیشیدن هیچ گونه راهکار مناسب تامین مالی به اجرا درآمد و در عمل بر دوش بانک مسکن قرار گرفت که از ابتدا منجر به اضافه برداشت قابل توجه این بانک از منابع پر قدرت و تورم زای بانک مرکزی گردید و سهم اثرات آن در پایه پولی، نقدینگی و نیز تورم در کشور کاملا مشهود است.

لذا کاملاً واضح است که تامین مالی طرح مسکن مهر از ابتدا از توان بانک مسکن خارج بوده و همین امر نیز دلیل اضافه برداشت های مکرر بانک مذکور از منابع بانک مرکزی بوده است. لیکن این امر را نباید به هیچ وجه به ورشکستگی بانک مسکن تعبیر کرد.

بانک مسکن یکی از بانکهای تخصصی و مهم دولتی در ایران بوده که صد در صد سهام آن متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران است و از سابقه فعالیت طولانی و ثبات و استحکام مالی قابل قبولی برخوردار است. تمرکز این بانک به طور تخصصی بر حوزه مسکن و ویژگی تخصیص اعتبار به این بخش باعث گردیده که تسهیلات اعطایی توسط بانک مذکور از پشتوانه مطلوبی برخوردار بوده و نسبت مطالبات معوق آن از سطح بسیار پایین و قابل قبولی برخوردار باشد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران همواره بر تلاشهای بانک مسکن در زمینه تامین مالی بخش مسکن واقف بوده و همان گونه که در اطلاع رسانی‌های قبلی این بانک نیز اعلام شده، حسب تاکیدات رییس جمهوری محترم، بانک مرکزی به همراه وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن جلسات متعددی را جهت ساماندهی به تامین مالی طرح مسکن مهر برگزار و مصمم هستند تامین مالی طرح مسکن مهر را در آینده از طرق سالم و غیرتورمی انجام دهند.

اخیراً بانک مسکن مجموعه پیشنهاداتی را در جهت افزایش سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن به بانک مرکزی ارایه داده و پیشنهادات مذکور پس از بحث و بررسی کارشناسی، در کمیسیون اعتباری این بانک به تصویب رسیده و در نوبت طرح در جلسه شورای محترم پول و اعتبار قرار دارد. در صورت تصویب پیشنهادات در شورای محترم پول و اعتبار، نقش و توانایی بانک مسکن در تامین مالی ساخت و خرید مسکن هم وطنان عزیز به نحو مناسبی افزایش خواهد یافت.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 2017روز قبل
چهارشنبه 11/10/1392 - 12:36
  • تعداد رکورد ها : 654891