• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
تعداد مطالب : 486
تعداد نظرات : 677
زمان آخرین مطلب : 3000روز قبل
كسی كه می كوشد به سوی هدف نهایی گام بردارد، مانند مسافری است كه شب هنگام از كوه بالا می رود؛ زمانی كه به قله آن رسید چندان به ستارگان نزدیك نیست، اما آنها را بهتر می بیند.((تانری))
سه شنبه 30/4/1388 - 9:30

*عید سعید مبعث بر همگان مبارك باد.*

يکشنبه 28/4/1388 - 22:54
بر سطح ماه هیچ گاه باد نمی وزد، از این رو جای پای فضانوردان همواره باقی می ماند! 

 

استفاده زیاد از موس باعث صدمه زدن به تاندون ها و عصب های دست می شود. 

 

در سیبری هوا به حدی سرد است که بخار دهان انسان در هوا یخ می زند و به زمین می ریزد!!

 

فرعون هرگز اجازه نمی داد کسی موهایش را ببیند او همیشه نوعی تاج که به آن <نمس>می گفتند بر سر می گذاشت.

 

قورباغه ها هیچ وقت چیزی نمی نوشند، بلکه آنها مایعات را از محیط اطراف بدن خود جذب می کنند!!!  
يکشنبه 28/4/1388 - 15:52
نحوه افكار و اندیشه های انسان به گونه ای است كه امكان دارد تنها خواندن یك كتاب، پایه اندیشه ها و افكار او را بر مبنای جدید یا در مسیر خاص قرار دهد و چه بسا ممكن است كتابی، مسیر سرنوشت میلیونها انسان را در جاده مخصوصی بیندازد.((آلبرت انیشتین))
يکشنبه 28/4/1388 - 15:51
وقتی گوجه فرنگی را از وسط دو نیم کنید چهار تا خونه می بینید که قرمزه و دقیقا مثل قلبه آیا می‏دانید قلب هم قرمزه و چهار تا بخش مجزا داره... تحقیقات نشان می دهد که گوجه فرنگی خون را تصفیه می کند.

 

 

حبه های انگور روی خوشه شبیه قلبه و هر دونه اون شبیه سلولهای خونی... امروزه تحقیقات نشان می دهد که انگور برای حیات قلب بسیار مفید است.

 

 

گردو شبیه مغز انسانه نیم کره راست و نیم کره چپ، قسمت بالای مغز و پایین مغز، حتی چین خوردگی های و پیچیدگی های اون هم شبیه نئو کورتکس... آیا می‏دانید گردو ۳۶ مرتبه نورونهای پیام رسان به مغز را گسترش می دهد.

 

 

آیا تا حالا به لوبیا قرمز دقت کرده اید شبیه کلیه انسانه... تحقیقات نشان می دهد که لوبیا قرمز در بهبود عملکرد کلیه نقش بسزایی دارد.

 

 

آیا می‏دانید ساقه کرفس شبیه به استخوان است... تحقیقات نشان می دهد این نوع از سبزیجات در استحکام استخوان بسیار موثر می باشد. (استخوانها تشکیل شده از ۲۳٪ سدیم و کرفس هم ۲۳٪ سدیم دارد.) 
يکشنبه 28/4/1388 - 14:39
همه ی مردم دوست دارند در اوج و قله ی كوه زندگی كنند، بی آنكه متوجه باشند خوشبختی حقیقی در سراشیبی ای است كه به سمت بالای كوه می پیماییم.((گابریل گارسیا ماركز))
يکشنبه 28/4/1388 - 14:38
كوسه ها فاصله های دورتر از 5 متر را مطلقا نمی بینند اما جالب تر اینکه كوسه می تواند تا فاصله 50 كیلومتری را حس كند! 

 

ناخن های ما دقیقا از همان جنسی ساخته شده است که نوک پرندگان ساخته شده است. 

 

در طوفان شن کویر بین 60 تا 200 میلیون تن شن جابجا می شود. 

 

ده هزار باکترى را در یک صف ردیف کنید، طول این صف تقریبا به یک میلیمتر می رسد.  

 

فقط 1 ٪ انرژى تولیدى خورشید می تواند زمین را به مدت 150 میلیارد سال گرم نگه دارد انرژی که خورشید در 1 ثانیه تولید می کند برای مصرف 1 میلیون سال زمین کافی است!  
شنبه 27/4/1388 - 12:13
آن كه به صبح می اندیشد، همیشه می خندد.((گوته))
شنبه 27/4/1388 - 12:12

بعد از آنکه NASA تصاویری از سطح سیاره مریخ تهیه کرد، محققین متوجه وجود جمجمه یک موجود مریخی شدند. در نظر اول آن به شکل یک تکه سنگ به نظر می آید ولی با دقت بیشتر دریافتند که یک جمجمه است. عرض آن 15 سانتی متر و فاصله چشم ها 5 سانتی متر است. حجم این جمجمه 1400 سی سی می باشد. این جمجمه دارای یک دهان کوچک است که براین اساس به نظر می رسد گوشتخوار باشد.

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کاوشگر اسپیریت ناسا تصویری عجیب به زمین ارسال کرده است که بحث بر سر وجود موجودات فضایی را تازه کرده است. در این تصویر می توان شکلی جمجمه مانند را دید که به اعتقاد برخی این حجم مریخی می تواند جمجمه یک موجودی فضایی باشد.جستجوگران موجودات فضایی ادعا می کنند جمجمه موجود فضایی را در تصاویری که ماهواره ناسا از این سیاره بازتابانده است مشاهده کرده اند. در نگاه اول این تصویر به صحرای سنگی ساده ای شباهت دارد اما با نگاهی دقیقتر می توان جزئیات بحث برانگیزی را در آن مشاهده کرد.در صخره فضایی عجیبی که در مرکز این تصویر قرار گرفته است می توان دو چشم و بینی را به خوبی تشخیص داد و به همین دلیل برخی این تصویر را تصویری از یک جمجمه مریخی می دانند. در حال حاضر بسیاری از سایتهای اینترنتی از این تصویر که توسط اسپیریت مشهور ناسا به ثبت رسیده با بحث های مرتبط با آن پر شده است.بر اساس تخمینهای انجام شده این جمجمه احتمالی 15 سانتیمتر ارتفاع داشته و فاصله چشمهای آن از یکدیگر 5 سانتیمتر است. همچنین گنجایش این جمجمه احتمالی هزار و 400 سی سی تخمین زده شده است. بر اساس گزارش تلگراف، در سال 2006 نیز تصویری مشابه از جمجمه موجودی فضایی رصد شد. با این حال مشهورترین چهره مریخی تصویری است که توسط فضاپیمای وایکینگ 1 و در سال 1976 به ثبت رسیده است. در این تصویر هاله ای از شکلی مشابه صورت انسان مشاهده می شود. اما اخترشناسان با تصویربرداری مجدد از همان منطقه در سال 1998 دریافتند که این تصویر به واسطه زاویه تابش نور شکل گرفته بوده است.

 

منبع : خبرگزاری مهر

جمعه 26/4/1388 - 11:30
دانش حقیقی این است كه همه بدانیم كه نمی دانیم.((سقراط)) 
جمعه 26/4/1388 - 11:28
مورد توجه ترین های هفته اخیر
فعالترین ها در ماه گذشته
(0)فعالان 24 ساعت گذشته