تعداد مطالب : 2159
تعداد نظرات : 961
زمان آخرین مطلب : 2183روز قبل
منظور از یک سخنرانی خیلی کوتاه چیست؟

تعریفی است از شغل شما و آنچه انجام می دهید و اینکه چرا یک نفر باید با شما همکاری کند در کمتر 30-60 ثانیه. این سخنرانی اصطلاحا "سخنرانی آسانسوری" نیز نامیده می شود وعلت نامگذاری آن این است که اگر دست تقدیر شما را با شخصی که همیشه آرزوی مذاکره و همکاری با وی را داشتید در یک آسانسور قرار داد چگونه بتوانید در آن زمان کوتاه  در مورد کسب و کارتان برای او توضیح دهید و وی را برای همکاری در زمینه کالا و یا خدمات خود ترغیب نمایید.در این مقاله به بیان نکات مهم در ارتباط با یک "سخنرانی آسانسوری" پرداخته می شود و به شما در چگونگی عملی کردن آن کمک می کند.

چرا اینکار خیلی مهم است؟

زیرا شما همیشه در اولین برخورد فقط 30-60 ثانیه وقت دارید که تاثیرگذار باشید. چون بازه توجه در افراد قبل از اینکه ذهن آنها منحرف شود به طور متوسط 30 ثانیه است.

دلیل دیگر این است که امروزه مردم وقت کمی دارند و شما یا باید آنها را به سرعت جذب کنید و یا آنها را برای همیشه از دست بدهید.

نکات مهم برای یک سخنرانی آسانسوری تاثیر گذار

1. مختصر و مفید سخن بگویید. صحبت های شما نباید بیش از 30 تا 60 ثانیه طول بکشد.

2. واضح صحبت کنید. به گونه ای سخن بگویید که همه بتوانند منظور شما را درک کنند. فکر نکنید که اگر از کلمات سخت استفاده کنید باعث می شود باهوش تر به نظر برسید بلکه باعث میشود که شنوندگان شما را درک نکنند و شانس خود برای جذب آنها را از دست بدهید.

3. با قدرت وارد عمل شوید. از کلمات محکم و تاثیرگذار استفاده کنید. از تمام توان، قدرت و تجربه خود استفاده کنید تا بتوانید توجه شان را جلب کنید.

4. تصویرسازی کنید. از کلماتی استفاده کنید که باعث ایجاد تصویر در ذهن شنوندگان شود.

5. شغل خود را درقالب یک داستان تعریف کنید. یک داستان کوتاه بگویید. این داستان باید به گونه ای باشد که کار شما و آنچه انجام میدهید را برای دیگران روشن کند.

6. هدف داشته باشید. یک سخنرانی آسانسوری وقتی عالی است که برای شنوندگان خاصی ترتیب داده شود. اگر اهداف شما کسانی هستند که خیلی با یکدیگر متفاوتند میتوانید برای هرکدام سخنرانی جداگانه ای داشته باشید.

7. هدف گرا باشید.  یک سخنرانی آسانسوری خوب با در نظر گرفتن نتیجه دلخواهی که در ذهن دارید آماده می شود. نتیجه مورد علاقه شما چیست؟ ممکن است شما سخنرانی های متفاوت در مورد موضوعات مختلف داشته باشید. برای مثال بخواهید کالایی بفروشید، آینده نگری کنید و مشتریان احتمالی را پیدا کنید، برای ایده خود حمایت دیگران را جلب کنید وغیره.

8. تله بگذارید. تله عاملی است که عملا علاقه شنوندگان را تحریک میکند و باعث میشود آنها بخواهند بیشتر بدانند. چیزی مثل یک کلمه یا یک عبارت که تلنگری به تارهای ذهن آنها می زند.

چگونه سخنرانی آسانسوری خود را آماده کنید.

• آنچه که باید بگویید را یادداشت کنید. آنچه باید گفته شود را به روش های مختلف و حداقل در 10-20 روش گوناگون بنویسید. اصلاً خودتان را محدود نکنید. بعداً متن را ویرایش خواهید کرد. این مرحله برای خلق ایده است و این ایده ها میتواند مضحک، جدی، با نمک و یا محافظه کارانه باشند. مهم نیست هدف این است که تا جای ممکن ایده هایتان را روی کاغذ بنویسید.

• یک داستان خیلی کوتاه بنویسید که آنچه شما انجام می دهید را به تصویر بکشد. اگر لازم است داستان می تواند طولانی تر شود. بعدا روی آن کار خواهید کرد. به کلمات خود آب و رنگ بدهید تا افراد بتوانند آن را تجسم کنند.

• هدف یا مقصود خود را یادداشت کنید.  آیا قصد فروش محصولی را دارید، آیا در جستجوی مشتریان احتمالی هستید  ومیخواهید آینده نگری کنید و یا به دنبال جلب حمایت دیگران از ایده خود هستید و یا هر چیز دیگر.

• اهدافتان را در 10- 20 جمله بنویسید. این جملات یا سوالات باعث می شود فعالیت شما از مسیر هدفتان منحرف نشود.

• صدای خود را ضبط کنید. برای اینکار از ابزار گوناگونی میتوانید استفاده کنید نزدیک ترین وسیله به شما تلفن همراهتان است.

• بررسی کنید. همان روز و یا روز دیگر به نوشته های خود برگردید و با حوصله وتوجه  آن ها را بررسی کنید.

• نکات مهم را برجسته کنید. آنچه را که نوشته یا ضبط کرده اید بررسی کنید. و سپس زیر جملاتی که شما را با کلمات واضح و محکم خود میخکوب میکند برجسته کنید و یا خط بکشید. مطمئنا تمام کلمات در این دسته قرار نمی گیرند. شما به کلماتی برای ربط دادن این جملات به هم نیاز دارید اما این کلمات باید حداقل ممکن باشند.

• بهترین قسمت ها را کنار هم بگذارید. دوباره باید نسخه های متعددی از این سخنرانی کوتاه  بنویسید.

• آخرین ویرایش را انجام دهید. هرچه میتوانید کلمات غیر ضروری را کم کنید. کلمات و جملات را تا زمانی که به نظرتان عالی رسید جابه جا کنید. یادتان باشد که هدف فقط 30-60 ثانیه است.

• تمرین کنید. سخنرانی خود را نزد هر تعداد افرادی که ممکن است اجرا کنید بازخورد آن را از همکاران، مشتری هایی که به آنها اطمینان دارید، دوستان و خانواده جویا شوید.

• کار را تمام کنید. سخنرانی سریع خود را بنویسید به خاطر بسپارید و آنقدر آن را تمرین کنید تا زمانی که به صورت طبیعی بر زبان شما جاری شود.

• در حال پیشرفت باشید. همیشه گوش بزنگ باشید و عبارات جدیدی که فکرمی کنید می توانید با استفاده از آنها سخنرانی خود را روشن تر و تاثیر برانگیزتر کنید به کار ببرید. هر از گاهی خوب است که دوباره از اول شروع کنید زیرا همه چیز در حال تغییر است: شما، شغل شما، اهداف شما و البته نیازهای مشتریان.

 

منبع: مردمان

شنبه 20/3/1391 - 16:45
درس و مدرسه، موضوعات از پیش انتخاب شده و مشخصی هستند که بر پایه رشد عقلانی و روانی هر گروه سنی و با دقت خاصی برگزیده شده اند، اما درس های زندگی در طول زندگی اتفاق می افتند و به دنبال تجربه های تلخ و شیرین حاصل می گردند، بنابراین سلسله مراتب ندارند و با اولویت خاصی آموخته نمی شوند. درس های زندگی حاصل برآیند تجربه های ما و اطرافیان مان است، مسلما پایانی ندارد و در هر سنی قابل یادگیری و تکرار است.

در اینجا چند درس مهم اشاره شده است، شما می توانید درس هایی به آن بیفزایید:از کاه کوه نسازید

بسیاری مواقع درگیر مسایلی می شویم که به خودی خود چندان اهمیتی ندارد، ولی به خاطر نگاه قضاوت گر و بدبین ما مساله، پیچیده می شود و سختی هایی را برای زمان حال و آینده ایجاد می کند.

زندگی می تواند غیرقابل پیش بینی باشد

آیا تاکنون این ضرب المثل را شنیده اید: «آمد به سرم از آنچه می ترسیدم» گاهی اوقات در طول زندگی خود درگیر مسایلی می شویم که هرگز انتظارشان را نداشته ایم و شاید دیگران را به خاطر آن موضوع مورد شماتت و انتقاد قرار داده باشیم. همیشه، همه چیز آن طور که در تصور ماست پیش نمی رود، پس منتظر غیرمنتظره ها باشیم. این نگاه به ما کمک می کند هنگام مواجهه با مسائل خاص دچار شوک و بهت نشویم و نیز شرایط دیگران را بیشتر درک کنیم.
یکی از نامطلوب ترین کلمات در هر زبانی، کلمه «من» است

داشتن اعتماد به نفس و رضایت از خویشتن بسیار مطلوب است، اما دائما از خود گفتن، از موفقیت های خود صحبت کردن و از خود متشکر بودن، بیشتر مشخصات یک فرد ازخودراضی است تا یک فرد با اعتماد به نفس.

روابط انسانی از هر چیزی مهم تر است

داشتن روابط سالم انسانی در زندگی هر فرد از مهم ترین امتیازات محسوب می شود. اگر فردی برای رسیدن به موفقیت و امکانات اقتصادی و موقعیتی روابط انسانی خود را فدا کند، در حقیقت این موفقیت یک موفقیت حقیقی نیست. بدون عشق و حمایت خانواده و دوستان زندگی حتی در شرایط مالی ایده آل، سرد و بی روح است. پیش از حرکت در جاده موفقیت اولویت هایمان را مشخص سازیم تا روابط را فدای موقعیت نکنیم.هیچ کس نمی تواند موجب شادی شما شود

شاد بودن و آرامش خیال مسوولیت خود شما است نه هیچکس دیگر. هرکدام از ما بایستی بتوانیم با شناخت بهتر خویشتن، نقطه رضایت و تعادل را در خودمان پیدا کنیم. ارتباطات ما کیفیت زندگی ما را ارتقاء می بخشد و آن را غنی تر می سازد اما مستقیما موجب خوشحالی ما نمی شوند بلکه خودمان سبب ساز شادی خود هستیم.

مراقب کلمات و رفتار خود باشید

طرز تفکر، کلمات مورد استفاده و رفتار ما شخصیت ما را می آفریند. همواره فردی باشیم که به خاطر آنچه هستیم از خودمان رضایت داشته باشیم و خانواده و آشنایانمان در کنار ما احساس افتخار کنند.

خودتان، دوستانتان و حتی دشمنانتان را ببخشید

همه ما انسانیم، بنابراین گاهی بیراهه می رویم یا اشتباه می کنیم. چنانچه این اشتباه تکرار نشد و احساس پشیمانی به همراه داشت قابل بخشیدن است. درگیر شدن دائم با خطاهای خودمان و دیگران زندگی را بسیار سخت می سازد.

خنده بر هر دردی دواست

هر روز خود را به شکلی برنامه ریزی کنید که برای شادبودن و پرداختن به طنز جایی وجود داشته باشد.

نیروی پشتکار را جدی بگیرید

هیچ وقت تسلیم نشوید، همیشه هدف ها و رویاهایتان را زنده نگه دارید. حفظ انگیزه و استمرار در انجام کارها یکی از شروط موفقیت است. پشتکار در نهایت شما را به همه چیز می رساند.

استفاده طولانی از تلویزیون، کامپیوتر و فضاهای مجازی موجب فرسودگی و آسیب روانی می شود

بخش قابل توجهی از زندگی انسان امروز صرف تماشای تلویزیون و ارتباط با اینترنت می شود. این سبک زندگی اگرچه دستاوردهای مثبتی نیز دارد ولی درصورت استفاده نامناسب مضرات خاص خود را دارد. متاسفانه این روزها، مطالعه کتاب، استفاده از منابع مطالعاتی صحیح و ورزش کردن کمی رنگ باخته است. بیایید دوباره اولویت هایمان را تعریف کنیم.شکست را بپذیرید

هریک از ما یک یا چندبار در مسیر هدف هایمان شکست خورده ایم. شکست معلمان بزرگی در زندگی هستند و اشتباهاتمان را به ما نشان می دهند و عملکردمان را تصحیح می کنند. توماس ادیسون نگرش بسیار خوبی نسبت به شکست داشت، او می گفت: من شکست نخورده ام بلکه ده هزار راه متفاوت پیدا کرده ام که موثر واقع نمی شود.

از اشتباهات دیگران بیاموزید

ضرب المثلی می گوید: «عاقل آن است که از اشتباهات خود بیاموزد و عاقل تر کسی است که از اشتباهات دیگران نیز می آموزد». بنابراین همواره و در هر شرایطی آماده و پذیرای یادگرفتن باشید.

به دیگران محبت و عشق بورزید

زندگی کوتاه است بنابراین از اینکه به دیگران بگویید دوستشان دارید، هراسی نداشته باشید. در ارایه و دریافت عشق سخاوتمند باشید. دوست بدارید و دوست داشته شوید.

همواره به گونه ای زندگی کنید که خودتان به وجود خود افتخار کنید

سعی کنید در هر سمتی که هستید بهترینی باشید که می توانید، بهترین همسر، بهترین والد، دوست، رئیس، کارمند، دانشجو و بدین طریق از دنیا، جهان بهتری بسازید.

و در نهایت به خاطر بسپارید که در مدرسه درسی را می آموزید، سپس آزمون می دهید، در حالی که در زندگی ابتدا در آزمون شرکت می کنید و سپس درس را می آموزید، آزمون های زندگی را جدی بگیرید...

راستی چه کسی مقصر است؟

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که دائما انگشت اشاره خود را به سمت دیگران نشانه گرفته اید و همه کس و همه چیز را مسبب مشکلات خود می دانید؟ آیا استادتان باعث شده در امتحان نمره کم بگیرید؟ آیا دوستان ناباب باعث مشکلات فعلی شما شده اند؟ آیا والدین تان در تربیت شما ضعیف عمل کرده اند؟ راستی چرا عادت کرده ایم دائما دیگران را سرزنش کنیم و آنها را عامل مشکلات خود بدانیم؟ چرا سهم خودمان را در بروز مشکلات نادیده می گیریم؟ دلایل زیادی وجود دارد که ما دوست داریم از سهم خودمان بکاهیم یا حتی نادیده اش بگیریم. در اینجا به چند دلیل عمده اشاره می کنیم:

1) یکی از دلایلی که دائما دنبال مقصر می گردیم این است که حقیقتا هنوز بزرگ نشده ایم. معمولا کودکان وقتی مقصر شمرده می شوند به سرعت دیگری را مقصر اصلی خطاب می کنند. گویی در بعضی مواقع طبق همان عادت دیرینه کودکی خود عمل می کنیم و با مقصر شمردن دیگری بار خود را سبک می کنیم.

2) گاهی این عادت را از اطرافیان خود یاد گرفته ایم و به عبارتی الگوبرداری کرده ایم. مثلا ممکن است والدین، معلمین یا بزرگسالانی که در اطراف ما بوده اند هرگز مسوولیت هیچ مشکلی را برعهده نمی گرفته و دائما دیگران یا ما را مقصر شمرده اند. بدین ترتیب ما نیز تابع همین الگو شده ایم و همین رفتار را تکرار می کنیم.

3) اگر فرد مسوولیت پذیری نباشیم ممکن است مثل هر کار دیگری بار مشکل خود را نیز بر دوش دیگران بیندازیم و به جای حل مشکل با سرزنش دیگران وقت خود را تلف سازیم.

4) گاهی اوقات هم برای فرار از بار احساس گناه، به خودمان می قبولانیم که ما مقصر نبوده ایم.

چرا باید از سرزنش دیگران دست برداریم؟

هیچ فردی صددرصد درست یا غلط فکر و عمل نمی کند، هر فردی براساس ارزش های فردی و باورهای درونی خود روشی خاص برای فکر کردن و عمل کردن دارد. بهتر است به جای اینکه سعی کنیم اشتباهات را پیدا کنیم با هدف حل مساله نگاه عمیقی به موضوع داشته باشیم، در نهایت خودمان مسوول ایم.

سرزنش دیگران به خطار یک مشکل شخصی، خبر از ناپختگی روانی و انکار مشکل می دهد. حتی اگر فکر می کنید کسی مشکلی در زندگی شما ایجاد کرده است، خود شما در نهایت مسوول اید و به جای تمرکز بر اینکه چه می خواهید بیشتر متمرکز بر اشتباهات و مشکلات موجود می شوید.چگونه بازی سرزنش را متوقف کنیم

1) با ذهن باز فکر کنید

به مشکلات تکرار شونده یا مسائلی که به اشکال مختلف در موقعیت های متفاوت و با افراد متفاوت در زندگی تان رخ داده است توجه کنید.

سوال: عامل مشترک در بین این مشکلات چیست؟

نکته: شما همه جای این موارد حضور داشته اید.

2) به قدم بعدی فکر کنید

شما قادر نیستید گذشته را پاک کنید یا افراد را تغییر دهید. پس به جای گرفتارشدن در دام «چرا چرا چرا» به «چگونه» بیندیشید و به فکر قدم بعدی باشید. شما می توانید خودتان را تغییر دهید و با تغییر چیزهایی در زمان حال، آینده متفاوتی را رقم بزنید. کنترل مواردی را که مربوط به شما می شود در دست بگیرید. شما می توانید بر روی نگرش خود کار کنید و تغییرات چشم گیری بر نحوه تفکر و رفتارتان ایجاد کنید.

3) بعضی مسائل را رها کنید

به هر مساله کوچکی گره نخورید، برخی موضوعات ارزش جدی گرفتن را ندارند، دیگران را ببخشید، تجربه بیاموزید و حرکت کنید، توقف در ایستگاه چرا؟ چرا؟ عمرتان را تباه می سازد.

 

منبع: bartarinha

شنبه 20/3/1391 - 16:38

آنچه که دنیای وب و اینترنت در اختیار کاربران قرار می‌دهد هر روز در حال تکامل است، از طرفی اطلاع از بهترین وب سایت‌های اینترنتی که نیاز کاربران را برطرف می‌کند، می‌تواند نظر کاربران زیادی را به خود جلب کند.

در ادامه یازده سایت جذاب و فوق العاده که ممکن است به محبوب‌ترین وب‌سایت شما تبدیل شوند را معرفی می‌کنم.

 


1- Gojee : عاشقان خوراکی

دلتان هوس چه کرده است؟؟ فقط لازم است آن را به وب سایت Gojee اعلام کنید تا این وب سایت عکس‌های دیدنی و همچنین دستورالعمل درست کردن غذا یا نوشیدنی مورد علاقه شما را از بلاگ‌های معروف در این زمینه از جمله TasteFood، Kitchen culinaire و Fresh365 به شما تحویل دهد. به طور مثال عبارت "mushroom" به معنای قارچ را در سایت جست و جو کنید و منتظر بمانید تا نزدیک به 100 عکس با کیفیت از انواع غذاهایی که می‌توان با قارچ سرو کرد، به شما معرفی شود. حتی می‌توانید بعد از انتخاب غذا یا نوشیدنی مورد علاقه خود، دستور غذایی آن را نیز دریافت کنید. برای استفاده از مزایای سایت، با اکانت فیسبوک، گوگل و یا با یک آدرس ایمیل وارد این سایت شوید.


2- AppSumo: پیشنهاد‌های روزانه برای مشتاقان نرم افزار

به طور خلاصه ، AppSumo یک سایت خرید آنلاین با پیشنهاد‌های روزانه و مرتبط با محصولات نرم‌افزاری است. شما می‌توانید نرم افزارها یا حتی آموزش‌های آنها را چه به صورت کتاب الکترونیک و چه به صورت صوتی تصویری، از این سایت خریداری نمایید. بیشتر نرم‌افزار و آموزش‌های موجود در این سایت مناسب افرادی است که در زمینه‌های تجاری و تکنولوژیکی از جمله در بازاریابی اینترنتی، توسعه وب سایت، خرید و فروش آنلاین و مدیریت رسانه‌های اجتماعی فعالیت دارند. معمولا پیشنهاد‌های Appsumo بسیار کاربردی و با ضمانت‌های معتبر ارایه می‌شود که در نوع خود یکی از بهترین‌ها است.


3- Houzz: دوست داران ساخت و ساز و طراحی

سایت Houzz یکی از عظیم ترین مجموعه‌هایی است که می‌تواند برای افرادی که به دنبال ساخت، تعمیر و بازسازی یا بهبود خانه یا ساختمان اداری خود هستند از آن استفاده کنند. بالغ بر 40000 معمار، پیمانکار و طراح، مجموعه عظیمی از 433000 عکس را در این سایت آپلود کرده‌اند که این عکس‌ها می‌تواند ایده خوبی برای شما باشد.

اگر به دنبال استفاده حرفه‌ای از Houzz هستید، این سایت می‌تواند شما را به صفحه‌ای هدایت کند که اطلاعات بیشتری از پیمانکاران و معماران طرح مورد نظرتان را در اختیار شما بگذارد تا بتوانید از این طریق با آنها ارتباط برقرار کنید.


4- Urlquery.net: از دست سایت‌های مشکوک در امان بمانید

همه از فایل‌های ویروسی می‌ترسند اما سایت‌های ویروسی هم می‌توانند به همان اندازه ترسناک باشند چون به راحتی می‌توانند کامپیوتر شما را از راه مرورگرتان آلوده کنند. بنابراین بهتر است قبل از مشاهده سایت‌های مشکوک، ابتدا آنها را توسط چندین آنتی‌ویروس قوی اسکن کنیم. شما می‌توانید با وارد کردن لینک یا آدرس اینترنتی مورد نظر از سالم بودن آن لینک از جنبه حمله اینترنتی یا ویروس مطمئن شوید. از طریق این سایت رایگان می‌توانید دیگر با خیال راحت بر روی لینک‌های ناشناس کلیک کرده و گرفتار حمله‌های اینترنتی نشوید. این وب‌سایت به خوبی با ویندوز، مک، اندروید و iOS کار می‌کند.


5- Airbnb: گردشگران دوستش دارند

شرکت اینترنتی Airbnb امکان اجاره خانه‌ها و حتی قایق‌های مردم را به صورت آنلاین برای کاربران فراهم می آورد و طبق اعلام مسوولان آن، هر ماه بیش از 30 میلیون بازدیدکننده دارد. شرکت Airbnb که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی در میان کاربران ایالات متحده آمریکا پیدا کرده است، بعد از این اتفاق از تصمیم جدیدش پرده برداشت. «بریان چسکی» رییس این شرکت اعلام کرد که این شرکت مشتریانش را تا سقف 50 هزار دلار بیمه می کند. این شرکت یکی از بهترین راه‌ها برای کسانی است که می‌خواهند از طریق اجاره دادن خانه خود به کسب درآمد بپردازند. حتی مسافران و گردشگران می‌توانند خود را از پرداخت هزینه‌های سنگین هتل معاف کنند و در نزدیکترین موقعیت به محل مورد نظر خود خانه‌ای را اجاره کنند.

6-DownForEveryoneOrJustMe: مشکل از کجاست؟

ممکن است گاهی هنگام تلاش برای باز کردن یک صفحه وب با این عبارت رو به رو شوید:

The page cannot be displayed
سایت DownForEveryoneOrJustMe به شما کمک می‌کند متوجه شوید که چرا نتوانسته‌اید وارد سایت مورد نظرتان شوید. شما می‌توانید به راحتی متوجه شوید که آیا سایت مورد نظر شما واقعا خراب است و باز نمی شود یا اشکال از اینترنت شماست؟

البته این سایت به دلیل تحریم ایران، به ما سرویس نمی دهد پس اگر در ایران زندگی می‌کنید می توانید با تغییر IP خود، از این سایت استفاده کنید یا به سراغ سرویس دیگری مانند http://host-tracker.com برای این منظور استفاده کنید.


7- Notcot.org: اشکال جذاب و نوآورانه

در سایت Notcot.org انواع و اقسام نوآوری ها، اشکال جذاب و دیدنی و طراحی‌های ابتکاری به همراه تصاویر با کیفیت از آنان گردآوری شده است. این سایت برای عاشقان طراحی و نوآوری می‌تواند پر از ایده‌های ناب و جذاب باشد. همچنین امکاناتی در این سایت فراهم شده تا بتوانید اطلاعات بیشتری از طراحی‌ها و نوآوری‌های قرار گرفته در سایت کسب کنید.


8- PeaceKeeper : کدام مرورگر بهتر است

با گسترش استفاده از اینترنت، مرورگرها عامل مهمی در ایفای نقش واسط ما بین شما و دنیای مجازی دارند. به همین دلیل شاهد رقابت نفس گیری مابین غول‌های تکنولوژی برای ساخت بهترین مرورگر هستیم. شما می‌توانید با رفتن به سایت Peacekeeperمرورگر‌های خود را از لحاظ سرعت ، قابلیت اجرای HTML 5 ، مصرف باتری و... مقایسه کنید، این آزمایشات را حتی بر روی تبلت‌ها و گوشی همراهتان نیز میتوانید انجام دهید تا در انتخاب مرورگر برتر اطلاعات کاملی داشته باشید.


9-Sportlyzer: با مربی آنلاین ورزش کنید

بی شک سایت Sportlyzer می‌تواند مورد توجه دوست‌داران ورزش قرار گیرد. یکی از دوستان که همیشه از بی‌برنامگی در تمرینات ورزشی اش گلایه داشت، توانست به کمک برنامه‌های این سرویس آنلاین زمانبدی تمرینات ورزشی خود را بهبود بخشیده و رکوردهای تازه‌ای را ثبت کند.


10- Colourlovers: عاشقان طراحی و رنگ

یکی از مهمترین عوامل در جذب مخاطبین، زیبایی و سادگی و جذابیت بصری طرح شما است. طراحان وب و ابزارهای تبلیغاتی، به این نکته واقفند که ترکیب رنگ بندی طرح می‌تواند چه نقش کلیدی در نگاه مخاطب ایفا کند به همین دلیل همیشه به دنبال ایجاد بهترین ترکیب‌های رنگی در این زمینه بوده اند. آشنا شدن با سلیقه دیگران در انتخاب رنگ‌های مناسب گاهی می‌تواند طرح‌های شما را متحول سازد.

colourlovers مشهور ترین سایت ارائه دهنده پلت‌های گوناگون رنگی است. امکان عضویت در این سایت و ایجاد پلت‌های شخصی و اشتراک گذاری آنها بین اعضای سایت عاشقان رنگ وجود دارد.

از دیگر ویژگی‌های جانبی این سایت می‌توان به امکان تگ گذاری و امتیاز دادن به پلت‌ها و رنگ‌ها اشاره نمود . در این سایت مقالات بسیاری در زمینه رنگ ها ، رنگ شناسی و هر آنچه با رنگ مرتبط است نیز وجود دارد که می توانددر بالا بردن درک گرافیکی شما بسیار موثر باشد. همچنین فروم‌های مختلفی برای بحث درباره رنگها و اصول گرافیک وجود دارد که می‌تواند منبع گران بهایی برای گرافیست‌ها و طراحان وب باشد. نکته جالب در مورد این سایت آن است که موسسش یک ایرانی بنام داریوش منصف میباشد.


10+1- Zoomit.ir ، راهنمای خرید و اخبار دنیای IT برای دوست‌داران فناوری

اگر به فناوری و وقایع مرتبط با آن علاقمندید، زومیت انتخاب شماست. زومیت سعی دارد تا کاربران ایرانی را از اخبار و وقایع مرتبط با فناوری آگاه کرده، آنها را با مطلع کردن از نکات مثبت و منفی محصولات الکترونیکی به سمت مناسب‌ترین انتخاب، راهنمایی نموده و دانش کاربران را با ارائه مقالات آموزشی در زمینه‌های مختلف افزایش دهد.

 

منبع:  bartarinha

شنبه 20/3/1391 - 16:35

تماشای پرندگان و حتی غذا دادن به آنها و نوازش آنان یک عمل دلخواه برای بسیاری از انسان ها است. اما مراقب باشید زیرا تمامی پرندگان آرام و صلح جو نیستند.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، معمولا بسیاری از پرنده هایی که در طبیعت و یا به صورت اهلی در نزدیکی انسان ها زندگی می کنند رفتاری آرام و صلح جویانه دارند. در همین حال پرنده هایی نیز وجود دارند که رفتاری تهاجمی داشته و می توانند به انسان آسیب بزنند. در این مطلب شما را با تعدادی از این پرنده های خطرناک آشنا کرده و پیشاپیش به شما توصیه می کنیم که از این پرندگان دوری کنید.

 

 

پرنده های خطرناک

 

 

مرغ دریایی

شاید در نگاه اول یک مرغ تنهایی بتواند با نزدیک شدن به غذای شما برای شما ایجاد مشکل کند. اما ظاهر و رفتارهای معمولی یک جانور همیشه یکسان نیست. کافی است تا این پرنده احساس کند که شما یک خطر برای او و یا فرزندانش هستید. در چندین مورد گزارش شده این پرنده توانسته است با ضربه منقار خود جمجمه قربانی را شکسته و مغز او را خارج کند.

 

 

پرنده های خطرناک

 

 

شاهین

این پرنده کوچک شکاری در نقاط مختلف جهان از جمله کشور ما زندگی می کند و به طور معمول به دنبال شکار جانوران کوچک می روند. حتی می توان این پرنده را تعلیم داد تا برای انسان به شکار بپردازد. اما فراموش نکنید که شاهین با داشتن پنجه ها و منقار بسیار تیز می تواند آسیب های جدی را به قربانی وارد کند.

 

 

پرنده های خطرناک

 

 

ایفریتای کله آبی

این پرنده کوچک و زیبا که به صورت بومی در " گینه نو " زندگی می کند تنها از حشرات و موجودات ریز تغذیه می کند . اما نوعی از سوسک که این پرنده از آن تغذیه می کند باعث می شود تا بدن و پرهای این پرنده آغشته به سم " باتراکوتوکسین " شود. هر شخصی که این پرنده را بدون پوشش محافظ در دست بگیرد دچار علائم بی حسی و مسمویت می شود.

 

 

پرنده های خطرناک

 

 

برفک چشم سفید کوچک

این پرنده به مانند مورد قبلی دارای پوست و پرهایی آغشته به سم است که بیشتر در قورباغه های سمی دیده می شود. پرنده مورد نظر بیشتر در جنگلهای استوایی در اندونزی، استرالیا و گینه نو زندگی کرده و دارای پرهای زیتونی رنگ است. برفک چشم سفید بیشتر در میان درختان استوایی خود را پنهان کرده و به تولید صدا مشغول می شود.

 

 

پرنده های خطرناک

 

 

پیتوهیو

به نظر می رسد که " گینه نو " مهد پرنده های سمی در دنیا باشد. یکی از اولین پرنده هایی که با پر و پوست سمی در دنیا شناسایی شد، پرنده " پیتو هیو " بود. این پرنده بسیار کوچک برای اکثر شکارچیان قابل دسترسی نیست و در صورتی که هر جانوری این پرنده را بخورد به مسمویتهای شدیدی دچار می شود. کارشناسان معتقد هستند که تنها راه خوردن این پرنده ها کندن کامل پوست و پرهای آنان است.

 

 

پرنده های خطرناک

 

 

عقاب

بدون شک این پرنده به عنوان سلطان شکارچیان آسمان شناخته می شود و با داشتن پنجه ای قوی و چشمانی تیزبین در حکم یک شکارچی توانا به حساب می آید. گزارش های فراوانی در دنیا مبنی بر حمله عقاب به انسان ها و حتی ربودن تعدادی از کودکان توسط عقاب ها وجود دارد.

 

 

پرنده های خطرناک

 

 

کرکس

این پرنده در لیست ما شاید زشت ترین و به نوعی ترسناک ترین گونه باشد. کرکس معمولا یک پرنده لاشخور به حساب آمده و از جنازه سایر موجودات تغذیه می کنند. در عین حال این پرنده از چنگالها و منقار بسیار نیرومندی برخوردار است و می تواند با یک حرکت تکیه بزرگی از بدن قربانی خود را جدا کند.

 

 

پرنده های خطرناک

 

 

شترمرغ

این پرنده به عنوان بزرگترین عضو خانواده پرندگان می تواند تا 158 کیلوگرم وزن گرفته ، 1.5 متر قد کشیده و با سرعت 48 کیلومتر بر ساعت مسافتی در حدود 16 کیلومتر را طی کند. این پرندگان به نظر بسیار آرام و صلح جو به نظر می رسد اما در زمانی که به هر دلیل عصبانی شود می تواند با استفاده از پنجه های بسیار تیز خود ضربه ای را وارد کند که مرگبار است.
پنج شنبه 18/3/1391 - 22:24

در اتفاقی جالب در کشور انگلستان گربه ای به نام " Chas " توانست تا به صاحب خود در حل یک جدول حروف متقاطع کمک کند.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، جانوران مختلف دارای ضریب های هوشی متفاوتی هستند و در موقعیتهای متفاوت از خود واکنشهای متفاوت را نشان می دهند.

 

اخبار,اخبار گوناگون,خبر گوناگون

 


صاحب این گربه که یک استاد بازنشسته دانشگاه در رشته ادبیات در شهر " گلوستر " در جنوب انگلستان است در این مورد می گوید: گربه من در بسیاری از اوقات در زمانی که من در حال حل جدول بوده و یا با کامپیوتر کار می کردم در مقابل من ظاهر شده و به حرف و اشکال موجود بر روی صفحه روزنامه و یا صفحه کلید کامپیوتر خیره می شود و حتی گاهی شروع به جست و خیز بر روی این صفحات می کرد.

 

 

اخبار,اخبار گوناگون,خبر گوناگون

 

 

نهایتا این گربه در هفته گذشته با یک حرکت استعداد ذاتی خود را نشان می دهد. در زمانی که صاحب این گربه در حال حل جدول بوده است این گربه پنجه خود را بر روی صفحه روزنامه می کوبد و به بخشی از جدول اشاره می کند. صاحب گربه بعد از کمی دقت متوجه می شود که پاسخ سوال در آن بخش از جدول واژه " پنجه " است.

صاحب این گربه هنوز هم از این حادثه متعجب است و دقیقا نمی داند که گربه او چطور موفق به این کار شده است.

پنج شنبه 18/3/1391 - 22:20

فرض كنیم شما خوب ورزش می‌كنید و درست هم غذا می‌خورید تا بدن سالمی داشته باشید اما یادتان باشد همین رویه را باید برای تقویت مغز خود نیز به كار بگیرید. از این برنامه پیروی كنید تا حافظه بهتر، خلاقیت بیشتر و استرس كمتری داشته باشید.برترین ها:  با توجه به پیشرفت‌های فوق‌العاده در تكنولوژی‌های مرتبط با اسكن كردن، پزشكان حالا می‌دانند مغز یك نفر چطور كار می‌كند. دكتر مورالی دوریس‌وامی، متخصص مغز و اعصاب می‌گوید: «راستش كمی ترسناك است ولی ما واقعا می‌توانیم ببینیم كه مغز چطور برای امتحان آماده می‌شود، موقع وزنه زدن چه عملكردی دارد یا این‌كه انجام فلان كار برای مغز شما مفید است یا باعث تخریب آن می‌شود. در طول زندگی شبكه‌های عصبی شما به‌طور مرتب مسیرهای ارتباطی خود را بر مبنای رژیم غذایی، شغل، ورزش و عادات اجتماعی شما بازسازی می‌كنند. با توجه به این قابلیت فوق‌العاده مغز در تغییر ساختار و عملكرد خود، شما می‌‌توانید به حداكثر فیتنس مغزی خود دست پیدا كنید.1. ورزش كنید

ورزش تولید پروتئین‌هایی را تشدید می‌كند كه رشد سلول‌های مغزی را تحریك می‌كند. همچنین قلب خون بیشتری به مغز می‌فرستد كه در نتیجه آن گلوكز و اكسیژن لازم برای عملكرد بهتر مغز در اختیار نورون‌ها قرار می‌گیرد. تحقیقات متعدد نشان داده، ورزش باعث بهبود حافظه، كند شدن روند پیری طبیعی و جلوگیری از افسردگی می‌شود.

برنامه ورزشی برای بدن‌سازی مغزی

  • بدوید تا حافظه بهتری داشته باشید
40 دقیقه ورزش هوازی 3 بار در هفته به‌مدت یك سال می‌تواند سایز هیپوكامپوس یك فرد بالغ را به اندازه 2 درصد افزایش دهد. بنا بر نتیجه تحقیقات دانشگاه ایلینوی، این عمل باعث بهبود چشمگیر حافظه می‌شود. البته دانشمندان هنوز علت این افزایش حجم با ورزش‌های هوازی را متوجه نشده‌اند. راه رفتن تند، دوچرخه سواری با شدت متوسط، دویدن نرم و شنا نمونه‌هایی عالی از ورزش‌های هوازی هستند.
  • كار با وزنه برای تقویت مغز
نتایج تحقیقات دانشمندان برزیلی كه در ژورنال« علوم‌پزشكی و ورزش» به چاپ رسیده نشان می‌دهد، تمرینات قدرتی به‌مدت 60 دقیقه و 3 بار در هفته به‌مدت 6 ماه باعث بهبود حافظه كوتاه و بلندمدت می‌شود. تحقیقات دانشمندان دانشگاه UCLA نیز مشخص كرده، علت این اتفاق نیاز به تمركز بالا موقع كار با وزنه در حركات مختلف است كه باعث ایجاد یك چالش ادراكی در مغز می‌شود (دقیقا برعكس انجام یك حركت تكراری و مداوم مثل دویدن).
  • تمرینات استقامتی برای نوسازی نورون‌ها
انجام تمرینات دوره‌ای با شدت بالا یا تمرینات استقامتی به نحوی كه ضربان قلب 80 تا 85 درصد بیشتر از ضربان قبلی باشد، سطح هورمون‌های وابسته به سلامت مغز را به بالاترین حد ممكن می‌رساند. بهتر است این تمرینات در2جلسه 30 دقیقه‌ای انجام شوند. ورزش‌های گروهی مثل فوتبال برای این منظور عالی هستند چون علاوه بر ویژگی‌های ورزشی به دلیل ذات اجتماعی خود فواید بیشتری برای مغز خواهند داشت.

BNDF

نتایج مطالعه‌ای كه در ژورنال «علوم پزشكی و ورزش» به چاپ رسیده نشان می‌دهد سطح پروتئین خاصی به نام BNDF(كه باعث علمكرد صحیح نورون‌ها می‌شود) پس از 30 دقیقه انجام تمرینات دوره‌ای با شدت بالا 13درصد افزایش پیدا می‌كند اما افزایش آن به‌دنبال انجام تمرینات با شدت پایین بسیار ناچیز است.2. رژیم غذایی

مغز شما یك موتور بسیار پرقدرت است كه برای فعالیت خود به سوخت زیادی نیاز دارد. برای این‌كه این موتور به روغن‌سوزی نیفتد باید همان غذاهایی را مصرف كنید كه برای سلامت قلب ضروری هستند. این غذاها شامل پروتئین خالص، چربی‌های خوب، غلات، میوه و سبزی‌ها به مقدار زیاد است تا آنتی‌اكسیدان و عوامل ضد‌التهابی را به بدن شما برسانند.  • نوشیدنی‌ها
آب: كمی سخت است اما اگر هر نیم ساعت یك‌بار كمی آب بخورید، احساس خستگی ناشی از كم‌آبی سراغ شما نخواهد آمد.

قهوه: كافئین می‌تواند در حفظ كیفیت حافظه و افزایش تمركز حواس موثر باشد. نیم ساعت قبل از این‌كه بخواهید حداكثر توان ذهنی را داشته باشید یك یا 2 فنجان قهوه بخورید(نه بیشتر). این حالت آمادگی ذهنی می‌تواند تا 6ساعت ادامه داشته باشد اما تحقیقات نشان داده مقدار زیادتر كافئین (یعنی 4 تا 5 فنجان) عملكرد ادراكی را با اشكال روبه‌رو می‌كند. خوردن قهوه در نزدیكی ساعت خواب هم با ایجاد اختلال در خواب باعث خستگی ذهنی و مشكلات حافظه در روز بعد خواهد شد.

چای سبز: اگر می‌خواهید موقع شب سرحال باشید، سراغ چای سبز بروید. چای سبز تقریبا یك سوم كافئین قهوه را دارد. بنابراین خواب شما را با اشكال روبه‌رو نمی‌كند.

مكمل‌ها

واقعیت این است كه مكمل‌ها هیچ‌كدام به تنهایی برای بهبود عملكرد مغز مفید نیستند و نباید از آن‌ها انتظار معجزه داشته باشید. خوردن مكمل‌های ویتامین B می‌تواند مفید باشد چون بسیاری از مردم مقدار كافی ویتامین B از رژیم غذایی خود دریافت نمی‌كنند. تحقیقات نشان داده، خوردن یك اسید آمینه به نام استیل ال آرژنین می‌تواند عملكرد مغزی را در حیوانات بهبود بخشد.

اپـیكاتچین

این آنتی‌اكسیدان بسیار قدرتمند در شكلات تلخ، بلوبری، چای و انگور یافت می‌شود. تحقیقات دانشمندان دانشگاه تولیدو اسپانیا نشان داده، این آنتی‌اكسیدان باعث بهبود حافظه و حفاظت از نورون‌ها می‌شود.3. چالش

تحقیقات دانشمندان دانشگاه تگزاس نشان داده، عملكرد ادراكی تقریبا در تمامی زمینه‌ها بعد از 25 سالگی رو به كاهش می‌گذارد (بله درست است 25 سالگی!) اما شما می‌توانید با یادگیری مدام چیزهای جدید و انجام كارهای پیچیده ذهنی، انعطاف‌پذیری مغز خود را حفظ كنید.

  • هوش خود را ورزیده كنید
تحقیقات نشان داده این فعالیت‌ها برای تقویت سلول‌های خاكستری شما بسیار مفید هستند.  • نوروبیك:
مطالعات جدید نشان داده، فعالیت‌هایی كه بخش‌های خاصی از مغز را فعال می‌كنند، می‌توانند باعث بهبود عملكرد شما در سایر فعالیت‌هایی شوند كه در همان بخش مغز قرار دارند.

  • انعطاف‌پذیری عصبی
توانایی مغز برای تغییر دادن واكنش به دلیل كسب تجربه است. هرچه انعطاف‌پذیری بیشتر باشد، تراكم سلول‌های مغزی بیشتر شده و رابطه بین آن‌ها محكم‌تر و سریع‌تر می‌شود.


منبع: bartarinha
سه شنبه 16/3/1391 - 23:30
شاید باورتان نشود ولی دور و بر خودمان خانواده هایی هستند که حاضرند به جای فرستادن فرزندان شان در فصل تابستان به یک کلاس زبان انگلیسی در نزدیکی محل سکونت خود، هفته ای یک و نیم تا دو میلیون تومان هزینه کنند و طی دوره های دو، سه ماهه آنها را به خارج از کشور بفرستند!

با نزدیک شدن به فصل تابستان و تعطیلات تابستانی، فعالیت موسساتی که کمپ های این چنینی برگزار می کنند به شدت زیاد شده و اگر روزنامه ها و سایت ها را نگاهی بیندازید تبلیغاتی از این دست را زیاد مشاهده می کنید: «کمپ تابستانی آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور»، «برگزاری دوره های زبان تابستانی در کشورهای استرالیا، نیوزیلند، کانادا، انگلستان و سنگاپور برای دو گوره بزرگسالان بالای 18 سال و کودکان از 7 تا 17 سال و...».این گزارش نگاهی دارد به جزییات برگزاری این کمپ ها و خانواده های مرفه ای که چنین هزینه هایی را برای چشم و هم چشمی انجام می دهند.زبان در خدمت تفریح!

این دوره های تابستانی که قرار است به شما زبان انگلیسی یاد بدهد در کشورهای زیادی برگزار می شود و هرکدام طرفداران خاص خودش را دارد. انگلیس، مالزی، استرالیا، سنگاپور و حتی دوبی و مالت!

در همه این کشورها شما قرار است با قرار گرفتن در محیط آنها زبان انگلیسی یاد بگیرید، حتی اگر آنجا دوبی باشد و مردمش به زبان عربی صحبت کنند! این دوره های تابستانی شامل چه امکانات و خدماتی هستند؟ جالب تر می شود بدانید در این دوره های آموزشی، تفریح بخش مهمی را به خود اختصاص داده و موسسات بر این بخش از امکانات آموزشی خود تاکید می کنند.

1- این دوره های آموزشی بسته به نوع کشور و نوع آموزشگاه از دو هفته وجود دارد تا 11 ماه. خود شما هستید که باتوجه به بودجه و زمان تان طول دوره را مشخص می کنید.

2- این دوره ها عموما در کمپ هایی برگزار می شود که کشورهای میزبان برای این امور تدارک دیده اند. در این کمپ ها دانشجویان کشورهای دیگر هم حضور پیدا می کنند و ترکیبی از همه ملل ها به وجود می آید. در کلاس هم این طور نیست که فقط ایرانی ها حضور داشته باشند، بلکه تمامی این افراد در کلاس ها همراه شما می نشینند و زبان یاد می گیرند.

3- تامین محل اقامت که مهم ترین بخش این کلاس ها را تشکیل می دهد هم به عهده همین موسسات است. یعنی شما با هزینه ای که پرداخت می کنید در هتل یا آپارتمان های از پیش تعیین شده آنها اقامت پیدا می کنید و کلیه رفت و آمدها هم به عهده خود متصدیان این موسسات است.

4- کلاس های آموزشی پنج روز در هفته برگزار می شود، حدودا هفته ای 20 تا 25 ساعت. کلاس ها هم عموما از ساعت 9 صبح تا 12 ظهر برگزار می شود و بقیه زمان ها دست خودتان است.

5- تفریح و گردش بخش مهمی از این دوره ها را شامل می شود. بعدازظهرها این موسسات شما را به سیاحت و گردش می برند. غواصی، اسب سواری، فوتبال، اسکواچ، تورهای گردش در شهر، بازدید از موزه ها و اماکن تفریحی و... شامل این تفریحات است. از یکی از این موسسات می پرسیم اگر قرار است در این دوره ها زبان یاد گرفته شود چه لزومی به برگزاری برنامه های تفریحی است که متصدی آن در جواب می گوید: اگر در محیط این چنینی باشد زودتر زبان یاد می گیرید!

6- حالا که با شرایط و امکانات این دوره ها آشنا شدید، می رسیم به بحث هزینه ها. شهریه های این دوره ها در اکثر کشورها یکسان است که عموما هفتگی محاسبه می شود و معمولا چیزی در حدود هفته ای 700 تا 900 دلار (یک میلیون و دویست تا یک میلیون و ششصد هزار تومان) محاسبه می شود. با این حساب اگر شما بخواهید سه ماه تابستان را در این کلاس ها آموزش ببینید باید چیزی در حدود 14 تا 19 میلیون تومان فقط برای شهریه کنار بگذارید. شهریه ها شامل هزینه کلاس ها، اقامت، کتاب ها، گردش و... است. نکته مهم آن است که در برخی از این موسسات هزینه های خورد و خوراک هم به عهده خود شماست و در برخی دیگر این گونه نیست. از طرف دیگر هیچ کدام از این موسسات هزینه بلیت رفت و برگشت، اخذ ویزا و... را پرداخت نمی کنند و همه آنها به عهده خود شماست. با این حساب برای یک دوره سه ماهه حداقل باید چیزی در حدود 17، 18 میلیون تومان هزینه کنید!

 

 

منبع: bartarinha

سه شنبه 16/3/1391 - 23:21


به سلامتی اون پدری که هنگام تراشیدن موی کودک مبتلا به سرطانش گریه فرزندش رو دید

و ماشین رو داد دست فرزندش و در حالی که چشماش پر از گریه بود گفت : حالا تو موهای منو بتراش!!!

 به سلامتی پدری که «نمی‌توانم» را در چشمانش زیاد دیدیم، ولی از زبانش هرگز نشنیدم

- به سلامتی پدری که طعم پدر داشتن رو نچشید، اما واسه خیلی‌ها پدری کرد.

- به سلامتی پدری که لباس خاکی و کثیف می‌پوشه، میره کارگری برای سیرکردن شکم بچه‌اش ، اما بچه‌اش خجالت میکشه به دوستاش بگه این پدرمه !؟


- به سلامتی پدری که کفِ تموم شهر رو جارو میزنه که زن و بچش کف خونه کسی رو جارو نزنن

- پدرم هر وقت می‌گفت "درست می‌شود"... تمام نگرانی‌هایم به یک باره رنگ می‌باخت

- پدر و پسر داشتن صحبت می‌کردن!! پدر دستشو می‌ندازه دور گردن پسرش میگه پسرم من شیرم یا تو؟

پسر میگه: من..!! ... ... ... پدر میگه : پسرم من شیرم یا تو؟؟!! پسر میگه : بازم من شیرم ...
پدر عصبی میشه، دستشو از رو شونه پسرش برمی‌داره میگه : من شیرم یا تو!!؟؟ پسر میگه : بابا تو شیری...!! پدر میگه : چرا بار اول و دوم گفتی من، حالا میگی تو ؟؟ پسر می‌گه : آخه دفعه‌های قبلی دستت رو شونم بود فکر کردم یه کوه پشتمه اما حالا...

- وقتی پشت سر پدرت از پله‌ها میای پایین و می‌بینی چقدر آهسته میره ، می‌فهمی پیر شده ! وقتی داره صورتش رو اصلاح می‌کنه و دستش می‌لرزه ، می‌فهمی پیر شده ! وقتی بعد غذا یه مشت دارو می‌خوره ، می‌فهمی چقدر درد داره اما هیچ چی نمیگه... و وقتی می‌فهمی نصف موهای سفیدش به خاطر غصه‌های تو هستش ، دلت می‌خواد بمیری...

- پدرم ،تنها کسی است که باعث میشه بدون شک بفهمم فرشته‌ها هم می‌توانند مرد باشند

- خورشید هر روز دیرتر از پدرم بیدار می‌شود اما زودتر از او به خانه برمی‌گردد؛ به سلامتی هر چی پدره

- به یاد تمام پدرها و مادرهای عزیزمان که چشمشون به دیدن دوباره ماهاست

- به یاد تمام آن‌ها چه آن‌هایی که هنوز بین ما هستند و ما قدرشان را نمی‌دانیم و چه آن‌هایی که ما از دستشان داده ایم و جایشان بین ما خالیست . صلوات و فاتحه فراموش نشود.

سه شنبه 16/3/1391 - 0:34

   

 

مولا! ای که تمام واژه ها، از توصیف عظمت تو عاجزند!

و ای آن که تمام عقل ها از درک بزرگی ات قاصر!

درمانده ام از وصفت که پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم چه زیبا فرمود:

«اگر تمام درختان قلم شوند، تمام دریاها مرکب و تمام انس و جن کاتب، باز هم نمی توانند ذره ای از فضایل علی(ع) را بنویسند»

میلاد مظهر علم و عزت و عدالت و سخاوت و شجاعت، اسد الله الغالب، مولای عاشقان ،امیر مۆمنان علی(ع)، بر محبان آن امام همام مبارک باد.

يکشنبه 14/3/1391 - 22:13
درخت جابوتی کابا یا انگور برزیلی درختی است که میوه های آن به جای شاخه ها بر روی تنه اش می‌روید.

به گزارش خبرنگار مهر، میوه این درخت طوری ست که گویی باغبانی خوش ذوق برای شگفت زده کردن همسایه ها، آنها را به درخت چسبانده است. ولی واقعاً میوه های درخت جابوتی کابا ، به جای شاخه ها، بر روی تنه اصلی درخت می رویند؟

نام دیگر این درخت، انگور برزیلی ست. این گیاه، بومی آمریکای جنوبی است و در کشورهایی مانند  پاراگوئه، آرژانتین و برزیل می روید. این میوه به رنگ بنفش براق است و می توان آنرا مستقیماً از درخت چید و مصرف کرد.

نگهداری آنها در باغ، به مراقبت زیادی نیاز دارد و سالها طول می کشد تا درخت میوه بدهد ولی وقتی به سن بلوغ برسد به میزان انبوه میوه تولید می‌کند. این درخت قابلیت انطباق خوبی با محیط دارد و اگر چه که به رطوبت و خاکی که کمی اسیدی باشد نیاز دارد ولی در خاک های قلیایی نیز رشد می کند.

این درخت به طور طبیعی حداکثر دو بار در سال شکوفه می دهد. بیشتر به موجود بیگانه یا انگلی می ماند که خودش را به تنه و شاخه ها چسبانده است. شکوفه ها در محلی رشد می کنند که به نظر می رسد قرار است ساقه جدیدی از آن خارج شود.

 به این ترتیب حیواناتی که نمی توانند به بالا دست درخت بروند،  می توانند میوه های آن را بخورند و تخم های آن را در اطراف پراکنده کنند.

اگر درخت به خوبی آبیاری شود، در تمام طول سال شکوفه و میوه می دهد. خود میوه تا چهار سانتی متر قطر دارد و درون آن چهار هسته بزرگ وجود دارد. این میوه علاوه بر کاربرد غذایی، برای مرطوب کردن پوست و درمان آسم و اسهال نیز کاربرد دارد. اگر لوزه هایتان متورم شده باشد، از آن می توانید برای کاهش و التیام تورم استفاده کنید. با توجه به اینکه چندین ترکیب ضد سرطانی در آن یافت شده است شاید در آینده از آن برای درمان سرطان نیز استفاده شود.

يکشنبه 14/3/1391 - 22:6