Sefatzadeh ( تعداد مطالب : 4038 ) ( تعداد نظرات : 146 )
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1068روز قبل
جمعه 19/6/1395 - 16:36
Sefatzadeh ( تعداد مطالب : 4038 ) ( تعداد نظرات : 146 )
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1068روز قبل
جمعه 19/6/1395 - 16:35
Sefatzadeh ( تعداد مطالب : 4038 ) ( تعداد نظرات : 146 )
گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org
زمان آخرین مطلب این کاربر: 1068روز قبل
جمعه 19/6/1395 - 16:35
مهندس مجید غفوری ( تعداد مطالب : 3 ) ( تعداد نظرات : 0 )


محققان بخش فیزیک و رباتیک در دانشگاه ورشو با استفاده از LCE یا الاستومرهای کریستال مایع، توانستند رباتی بسازند که مانند کرم با حرکت موجی خود را جابه‌جا می‌کند. این ماده که در مقابل نور مرئی از خود واکنش نشان می‌دهد و می‌تواند تغییر شکل دهد، به شکلی به کارگرفته شده است که در ربات مینیاتوری، در مقابل نور حرکت موجی انجام می‌دهد و می‌تواند جابه‌جا شود.

براساس اعلام تیم تحقیق، این ربات توانایی بالا رفتن از سراشیبی یا چپیدن در فضاها و سوراخ‌های بسیار کوچک را دارد و می‌تواند همراه خود محموله‌ای 10 برابر بزرگتر و سنگین‌تر از خودش را نیز ببرد.

ربات تازه ساخته‌شده برای اهداف تحقیقاتی و کار در محیط‌هایی که تاکنون غیرقابل دسترس بودند مناسب است و اگر کسی بتواند دوربین یا میکروفونی به اندازه مناسب برای حمل با این وسیله بسازد، حتی می‌تواند یک جاسوس ذره‌بینی شود. پیش از این نیز تلاش‌هایی برای ساخت ربات‌های مینیاتوری شده بود اما تمامی آنها مبتنی بر استفاده از مواد زیستی و نیمه‌زنده است که نیازمند حرکت در محیط‌های خاص و پر از مواد غذایی هستند اما این ربات تازه نیازی به محیط خاصی ندارد و تنها با در اختیار داشتن نور، می‌تواند حرکت کند.

اگرچه ربات کرمی بسیار کوچک است و چندان کارآیی گسترده‌ای ندارد اما محققان امیدوارند با استفاده از تکنیکی که برای ساخت آن ابداع شده، بتوانند در آینده ربات‌های مفیدتری بسازند. ساخت ربات‌ها و دستگاه‌های خودکار متحرک در اندازه‌های کوچک کاری بسیار دشوار و پیچیده است و به دلیل اینکه بسیاری از بخش‌ها و قطعات با تکنولوژی موجود از یک اندازه مشخص کوچک‌تر نمی‌شوند، محققان و مهندسان به دنبال راهی برای ساخت ربات از روش‌های غیرمتداول هستند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1514روز قبل
دوشنبه 15/6/1395 - 9:10
مهندس مجید غفوری ( تعداد مطالب : 3 ) ( تعداد نظرات : 0 )

http://s6.picofile.com/file/8266192292/%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82_%D8%A2%D8%A8_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4_%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86_%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1_1_.jpg

تزریق مستقیم آب برای افزایش قدرت پیشرانه ، تکنولوژی جدیدی نیست و پیش از آن در پیشرانه‌ی خودرو‌های مسابقه‌ای استفاده می‌شد. از معایب آن نیاز به کنترل و استهلاک بالا بوده است و باعث عدم استفاده از آن در خودرو‌ها می‌شد.
به تازگی ب‌ام‌و از تکنولوژی مذکور به صورت انحصاری در خودروی M4 GTS استفاده کرده. به تازگی بوش به کمپانی‌ها قول افزایش قدرت و کاهش مصرف سوخت را داده است.
اصلی ترین اتفاقی که در این سیستم می‌افتد، این است که آب منجر به کاهش چشمگیر دمای احتراق شده و باعث می‌شود مخلوطی متراکم‌تر از سوخت و هوا، بدون کوبش‌های ناگهانی ناشی از انفجار زود هنگام، به داخل محفظه احتراق وارد شود. توربوشارژرها به زودی به انتهای مسیر پیشرفت‌ خود می‌رسند؛ چه در بهینگی مصرف، چه در افزایش راندمان و کاهش آلایندگی. این تراکم بالا و کاهش دما، این حد و حدود پیشرفت توربوشارژرها را تا حدودی کم‌رنگ می‌کند و اجازه پیشرفت بیشتری به آن‌ها می‌دهد.

مسؤولین بوش به این نکته ایمان دارند که این تکنولوژی علاوه بر کاهش مصرف سوخت در حدود ۱۳ درصد، و به میزان ۳ درصد را نیز در پی دارد. گفتنی است که این تکنولوژی مانند ابتدای کار توربوشارژرها نوپا است و جای پیشرفت دارد.

یک وجه بسیار خوب این تکنولوژی، سادگی و سهولت استفاده از آن است. یک مخزن آب مقطر درون خودرو تعبیه شده و آب از درون آن به صورت پودر، داخل منیفولد پاشش می‌شود و سپس با جذب دما تبخیر می‌شود. ۵ لیتر از این آب، برای ۳۰۰۰ کیلومتر مسافت کافی است و در صورت تمام شدن آب، پیشرانه به صورت عادی عمل خواهد کرد.

در سیستم در حال توسعه ب‌ام‌و، قرار است این آب تا حدودی توسط آب جمع‌آوری شده از تهویه مطبوع جایگزین شود و مخزن پر شود. ولی در سیستم مورد استفاده فعلی در M4 GTS باید به صورت دستی این آب پر شود. بوش هنوز اطلاعاتی در خصوص نحوه‌ی تامین آب مورد نیاز این سیستم اعلام نکرده است.

تزریق آب علاوه به را کاهش مصرف سوخت، توان زیادی به خودرو می‌افزاید. در M4 GTS نسبت به نمونه‌ی M4 که این سیستم را ندارد، افزایش توان حدود ۸۰ اسب بخار ایجاد شده است. مهندسان بوش گفته‌اند بدون زحمت و تغییر سیستم اصلی، با اضافه شدن این قابلیت، حداقل ۵ درصد به توان خودرو اضافه می‌شود.

http://s6.picofile.com/file/8266192300/%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82_%D8%A2%D8%A8_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4_%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86_%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1_2_.jpg منبع:www.danestaniha.blog.ir

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1514روز قبل
يکشنبه 14/6/1395 - 11:1
seyedmi ( تعداد مطالب : 4 ) ( تعداد نظرات : 0 )

مَنطَقِه، یک ناحیهٔ جغرافیایی نسبتاً وسیع از یک  یا  است که دارای ویژگی‌های  و/یا  متمایزی نسبت به مناطق همسایه باشد.

به طور کلی، یک منطقه، ناحیه‌ای میانِ گستره‌ای از  یا  است که کوچک‌تر از همهٔ  مورد نظر (برای نمونه جهان، یک ملت، یک رشته‌کوه و ...) و بزرگ‌تر از خود  مورد نظر است. مثلاً منطقهٔ دماوند کوچک‌تر از ناحیهٔ دماوند و بزرگ‌تر از شهرستان دماوند است. یک منطقه را می‌توان به صورت مجموعه‌ای از واحدهای کوچک‌تر (همانند کشورهای خاورمیانه) یا به صورت جزئی از مجموعه (همانند منطقهٔ خاورمیانه در آسیا) دید.

منطقه‌هایی که بر پایهٔ معیارهای انسانی (مثلاً ) تعریف می‌شوند، به ندرت محدودهٔ روشنی دارند، از اینرو اغلب موضوع تفسیرها و گاه اختلافات هستند. اگر مفاهیم ،  و/یا  در هم بیامیزند، وضوح تعریف یک منطقه می‌تواند تغییر یابد.

:منبع


زمان آخرین مطلب این کاربر: 1517روز قبل
جمعه 12/6/1395 - 17:12
zibayiha ( تعداد مطالب : 32 ) ( تعداد نظرات : 0 )

از طریق دوربین تلفن همراه تمام مسائل ریاضی را حل کنید

محققان شرکت MicroBlink نرم‌افزاری برای حل مسائل و معادلات ریاضی از جمله اعشار، توان، ریشه‌گیری و معادلات خطی ساده ابداع کرده‌اند.

نرم‌افزار PhotoMath در حقیقت یک برنامه کمک آموزشی است که به یادگیری بهتر و راحت‌تر ریاضی کمک می‌کند.

این نرم‌افزار از طریق دوربین تلفن همراه، تمامی مسائل ریاضی را که مشاهده می‌کند، حل می‌کند.

برای استفاده از نرم‌افزار، دوربین تلفن همراه باید به سمت فرمول ریاضی گرفته شود و جواب بسرعت بر روی صفحه نمایش تلفن نشان داده می‌شود.

این نرم‌افزار از فناوری تشخیص کاراکتر نوری برای خواندن فرمول ریاضی استفاده می‌کند؛ مسئله توسط نرم‌افزار حل شده و مراحل گام به گام حل مسئله به همراه جواب نهایی برای کاربر نمایش داده می‌شود.

نرم‌افزار PhotoMath مخصوص تلفن همراه با سیستم عامل iOS‌ و ویندوز طراحی شده و نسخه آندروید آن تا پایان سال جاری میلادی ارائه می‌شود.

این دستاورد در کنفرانس Twechcrunch Disrupt در لندن معرفی شده است.

منبع:

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1323روز قبل
جمعه 25/4/1395 - 22:25
دکترمحمدی ( تعداد مطالب : 10150 ) ( تعداد نظرات : 25 )

جویدن گیاه مرموک تمرکز را برای درس خواندن در شب امتحان تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش جام جم سرا ، گیاه مرموک از خانواده نعنا با برخورداری از ذخایر غنی آنتی‌اکسیدان می‌تواند در حفظ سلول‌های بدن در مقابل رادیکال‌های آزاد مفید واقع شود. آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد اغلب منجر به مرگ سلول‌ها، تضعیف سیستم دفاعی و بروز بیماری‌های مزمن می‌شوند.
برگ‌های خوراکی مرموک به رنگ سبز متمایل به خاکستری بوده و گل‌های آن با رنگ‌های متنوع آبی، بنفش و سفید یا صورتی در طبیعت یافت می‌شوند. این گیاه سابقه‌ای طولانی در کاربردهای پزشکی دارد که از جمله آن می‌توان به درمان اختلالات ذهنی و بیماری‌های گوارشی مرتبط با معده و روده اشاره کرد.
درمان احتمالی آلزایمر
در تحقیقی تاثیر استفاده از گیاه مرموک در بیماران دارای آلزایمر مورد بررسی قرار گرفت. در این تحقیق دو گروه آزمودنی مورد بررسی قرار گرفتند. گروه اول شامل کسانی بود که این گیاه دارویی را مصرف کردند. گروه دیگر از گیاه مرموک استفاده نکرده و مواد دیگری به آنان داده شد تا تاثیر تلقین‌پذیری در آنان مورد بررسی قرار گیرد. بر اساس نتایج این مطالعه، گروه اول، یعنی افرادی که به مدت چهار ماه از این گیاه خوراکی استفاده کردند، درک بهتری از مسائل و اضطراب کمتری نسبت به گروه دوم از خود نشان دادند.
تحقیقات دیگر نشان می‌دهد گیاه مرموک گیاهی جویدنی است و در تقویت حافظه جوانان بسیار مفید است و مصرف آن به صورت دمنوش یا جویدن تمرکز را برای درس خواندن تحت تاثیر قرار می دهد.
کاهش گلوکر و کلسترول خون
در تحقیقی بر روی 40 بیمار دارای دیابت و هایپر لیپیدمیا نشان داده شد افرادی که به مدت 3 ماه از عصاره برگ گیاه مرموک استفاده می‌کنند، مقدار کمتری از کلسترول‌های مضر، تری‌گلیسریدها و موادی نظیر HbA1c در خونشان مشاهده می‌شود. همچنین بررسی خون این افراد نشان‌دهنده مقدار بالاتری از کلسترول‌های مفید بوده است.
علاوه بر آن، خواص ضدالتهابی و تاثیرات ضدقارچی و ضدمیکروبی ادویه‌جات و گیاهان معطری مثل مرموک در بسیاری از تحقیقات مورد تایید قرار گرفته‌اند.
گفتنی است؛ از آنجا که این گیاه اغلب در مقادیر اندک مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای میزان کمی کربوهیدرات، پروتئین، فیبر و کالری است.
منبع  :باشگاه خبرنگاران
زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 21دقيقه قبل
دوشنبه 10/3/1395 - 8:31
majid_shz ( تعداد مطالب : 13 ) ( تعداد نظرات : 2 )
ترازوی دیجیتال چیست؟
چیست ؟ ترازو با مدار الکترونیکی است که با مجموعه ای از برد ها و قطعات دیجیتالی تشکیل شده است ، ترازوی دیجیتال به صورت اتوماتیک پس از قرار دادن کالا روی ترازو توزین نموده و نمایشگر ترازو نیز پس از توزین نتیجه را به نمایش در می آورد .

مفهوم ترازو در گذشته تفاوتی با امروز ندارد اما کارکرد ترازو بسیار متحول گردیده است به گونه ای که توزین توسط ترازو در گذشته حائز اهمیت بوده اما امروزه علاوه بر توزین قابلیت های ترازوی دیجیتال یکی از دلایل خرید ترازو گردیده است و خریدار به روش کارکرد ترازو اهمیت می دهد .

با پیشرفت روز افزون صنعت ترازو ، دستگاه های جدید در مدل های ترازوی لیبل پرینتر ، ترازوی بارکد پرینتر و ترازوی آزمایشگاهی فوق حساس در حال تولید هستند .

چیست ؟ سوالی ست که برای مشتریانی که اطلاعات کافی از ترازوی دیجیتال ندارند پیش می آید .

تفاوت ترازو با مفهوم امروز با ترازو قدیمی در چیست ؟

تفاوت زیادی مابین ترازو دیجیتال و ترازوی قدیمی وجود دارد برای نمونه ترازو های قدیمی به صورت عقربه ای بوده و گاهی نیز سنگی و توزین بر اساس سنگ هایی صورت می گرفت که از جنس آهن بودند و در کفه ی سنگ آهنی با وزن مشخص قرار می گرفت و در کفه ی دیگر کالا توزین می گشت در نمونه های ترازوی عقربه ای نیز توزین با لودسلی که به نمایشگر عقربه ای اتصال داشت صورت می گرفت و وزن با عقربه ها تغییر می نمود .

امروزه دارای نمایشگر LCD و LED بوده که نتیجه ی توزین را به صورت رقم در صفحه نمایش به نمایش در می آورد از طرفی نیز علاوه بر توزین محاسبه قیمت کالای مورد توزین را نیز انجام می دهد و دارای حافظه ی کیبردی برای ثبت نام و قیمت واحد و در انتها محاسبه ی کل فاکتور را داشته و با صدور فاکتور فروش برای مشتری و ذخیره ی اطلاعات در حافظه ی دستگاه اطلاعات را به صورت روزانه ، هفتگی و ماهانه برای فروشگاه امکان انتقال دارد .

علاوه بر تمام قابلیت ها با تولید بارکد برای هر کالا امکان انتقال اطلاعات را به کامپیوتر از طریق بارکد خوان ایجاد نموده و در صورت تمایل فروشگاه در مدل هایی از ترازو نیز اطلاعات کالا را به صورت لیبل یا برچسب صادر نموده و امکان بسته بندی کالای توزین شده را نیز فراهم می آورد.
زمان آخرین مطلب این کاربر: 414روز قبل
سه شنبه 24/1/1395 - 12:25
  • تعداد رکورد ها : 62222