• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
عضویت در خبرنامه
جستجو :

پايگاه اطلاع رساني فرهنگي شاهد به منظور ياد آوري فرهنگ ايثارگري و شهادت و نيز قدر شناسي از مجاهدتهاي ايثارگران در عرصه هاي مختلف کشور بنا شده و به ارائه خدماتي در اين رابطه مي پردازد که اين خدمات شامل موارد زير مي باشد: - انتشار کتاب، مجلات، آثار چند رسانه اي و ... - توليد آثار هنري شامل عکس، نقاشي، پوستر، بروشور و ... - توليد آثار صوتي- تصويري شامل فيلم، صوت و نوا و ... - انجام فعاليتهاي علمي و پژوهشي شامل برگزاري سمينارها و همايشها، کارگاههاي آموزشي، فراخوانهاي پژوهشي، پايان نامه هاي دانشجويي و ... - کتابشناسي ايثار و شهادت شامل کتابخانه عمومي و تخصصي همچنين معرفي خدمات فرهنگي اين مرکز شامل پروژه هاي هنري، تربيت بدني، آموزشي، مرکز دانش پژوهان و ...

www.navideshahed.com

فارسي

دانشکده علوم حديث يکي از مؤسسات آموزش عالي غير دولتي است که از سال 1378 شروع به کار کرده و از مؤسسات وابسته به مؤسسه علمي- فرهنگي دارالحديث مي باشد. هدف اين مؤسسه پژوهش، آموزش و نشر احاديث اهل بيت عليهم السلام به صورت رسمي است و به عنوان اولين و بزرگترين مرکز علمي جهان تشيع در زمينه حديث و علوم مربوط به آن فعاليت مي نمايد. اين دانشکده در کنار موفقيتهاي درخشاني که در بخش آموزش حضوري به دست آورده است، به عنوان يکي از مراکز پيشتاز دانشگاهي در زمينه آموزش الکترونيکي نيز مطرح مي باشد. در اين طرح تمامي دروس مصوب رشته دانشگاهي علوم حديث به صورت غير حضوري (مجازي) ارائه شده است و در انتها مدرک رسمي به دانش آموختگان ارائه خواهد شد. جهت کسب اطلاعات لازم در زمينه واحدهاي درسي اين رشته در مقاطع مختلف تحصيلي، نحوه ثبت نام و عضويت در اين سايت و استفاده از مطالب آن و ساير امکانات اين دانشکده نيزمطالب جامعي جهت اطلاع علاقمندان در اين پايگاه گنجانده شده است.

www.hadith.ac.ir

فارسي,انگليسي,عربي

سارا و دارا عروسکهاي دوقلوي هشت ساله ايراني هستند که مدتي است به عنوان سمبل عروسک براي کودکان ايراني از سوي کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان معرفي شده اند. داستان زندگي اين عروسکها و قصه خانوادگي آنها جهت اطلاع کاربران در اين پايگاه آورده شده است. دارا و سارا با لباس محلي شهرهاي مختلف کشور از جمله بلوچستان، مازندران، ابيانه، کردستان، آذربايجان، خوزستان، تهران، ترکمن، تربت جام، لرستان، گيلان و ... عرضه شده اند و امکان سفارش آنها به صورت آنلاين براي کاربران فراهم شده است. همچنين مجموعه اي از گالري عکس، کارت پستال، پوستر و... سارا و دارا در اين پايگاه گرد آوري شده است. بخش موسيقي اين پايگاه نيز بسيار جالب بوده و شامل آهنگهايي در مورد اين دو عروسک است.

darasara.kanoonparvaresh.com

فارسي,انگليسي,

پايگاه موقع الاسلام درباره موضوعات مهم اسلامي به ارائه مطلب و آموزش هايي در اين رابطه مي پردازد. دراين زمينه مي توان به آموزش قرآن کريم، آموزش نماز به صورت تصاوير انيميشن آموزش معارف اسلامي و ... اشاره کرد. بخش صوتي و تصويري اين پايگاه از جالب ترين بخش هاي آن است که شامل سخنراني، مديحه سرايي، مرثيه و ... مي باشد. همچنين امکان ارتباط کاربران با پايگاههاي مرجع اسلامي از طريق اين سايت فراهم شده است. بخش آموزشي مخصوص کودکان نيز در اين پايگاه بسيار پر محتوا بوده و شامل آموزش سرودهاي مذهبي، نماز، قرآن و ... براي کودکان مي باشد.

www.eslam.org

عربي

سايت ستاد اقامه نماز سازمان آموزش و پرورش استان خراسان يکي از جامع ترين و پرمحتواترين منابع اينترنتي جهت آموزش علوم اسلامي به خصوص نماز به کودکان و نوجوانان مي باشد. در اين پايگاه نکاتي بسيار ارزشمند از سيره معصومين (ع) و بزرگان دين اسلام در رابطه با نماز گردآوري شده و احکام مرتبط با نماز به طور وسيع منعکس شده است. همچنين جايگاه نماز در احاديث و آيات قرآن به طور کامل منعکس شده است. به علاوه علاقمندان مي توانند کليه اخبار مذهبي کشور را که از طريق اين سايت اطلاع رساني شده است پي گيري نمايند. يکي از سودمند ترين لينک هاي موجود در اين سايت، پايگاه آزمونهاي مجازي سازمان آموزش و پرورش استان خراسان است که از طريق آن دانش آموزان مي توانند از دوره هاي آموزشي مختلف آن استفاده نموده و يا در آزمونهاي آن شرکت نمايند.

namaz.khedu.ir

فارسي

سايت صلاة در سال 1380 راه اندازي و شروع به فعاليت نموده است. اين پايگاه که اساس کار خود را بر پايه نماز بنا گذاشته است در آينده اي نزديک به يکي از بزرگترين پايگاههاي اطلاع رساني مذهبي تبديل خواهد شد که در کنار پرداختن به اين فريضه به ديگر مسائل ديني و مذهبي نيز مي پردازد. در اين پايگاه به طور اخص به اطلاع رساني در مورد نماز در ابعاد مختلف ديني، علمي، فرهنگي، هنري، پژوهشي و ... پرداخته شده و سعي در تبليغ و ترويج فرهنگ نماز در سطوح مختلف ملي و بين المللي دارد. در اين رابطه به ارائه آموزشهاي مرتبط با معارف، احکام، آداب و اسرار عبادت، نماز، ادعيه و ... پرداخته است و پاسخگوي کليه سئولات مختلف کاربران در زمينه هاي مذهبي مي باشد. در اين پايگاه به معرفي منابع علمي اعم از کتاب، مقالات و پايان نامه هايي با محوريت نماز پرداخته شده است که بسياري از کتب معرفي شده در اين زمينه را مي توان به همراه متن کامل آنها دريافت کرد. همچنين در مورد نماز به ارائه مطالبي مفيد از جمله نکات پزشکي در مورد نماز، آموزش قرائت نماز، نمازهاي ويژه، نماز جمعه و ... پرداخته است و احکام و استفتائات علماي مختلف را در اين زمينه بيان کرده است. به علاوه در اين پايگاه به ارائه ادعيه و نيايش هايي با موضوعات مختلف پرداخته شده است و مطالب جالبي در مورد مساجد بيان شده است. همچنين بخش سرگرمي اين پايگاه نيز بسيار جامع بوده و شامل داستان هايي براي کودکان، بانک تصاوير بسيار جامع از اماکن متبرکه و نماز و نيز بانک صوتي کاملي شامل ادعيه، نوحه، تواشيح، اذان، راديو قرآن، راديو معارف و ... مي باشد.

www.salat.ir

فارسي

مرکز اسلامي امام علي (ع) در شهر وين با هدف ياري رساني و کمک کردن به مسلمانان مقيم اتريش در انجام فعاليتهاي ديني، آموزشي، فرهنگي و اجتماعي و فراهم آوردن زمينه و امکانات لازم در جهت تبليغ و نشر معارف اسلامي براي گسترش معارف و آموزه هاي اسلامي و فرهنگ ديني در بين مسلمانان مقيم اتريش و به خصوص فرزندان آنها در جامعه اروپايي تاسيس شده است. از طريق پايگاه اينترنتي اين مرکز شما مي توانيد در جريان برنامه هاي آن از جمله برنامه هاي مذهبي، آموزشي، فرهنگي، هنري اعم از جلسات مذهبي، جشنها، سوگواريها، آموزش زبان و رشته هاي هنري و نيز برنامه کلاسهاي ورزشي و ... قرار گيريد. همچنين مي توانيد خطبه هاي نماز جمعه که در شهر وين برگزار مي شود را به صورت آنلاين گوش داده و به جستجوي مسائل شرعي مورد نياز خود در اين پايگاه بپردازيد. در اين زمينه امکان دسترسي به رساله توضيح المسائل چندين تن از مراجع وجود دارد. به علاوه کاربران مي توانند از انتشارات اين مرکز مطلع شده و يا در مورد کتابخانه آن اطلاعاتي کسب نمايند.

www.izia.at

فارسي,عربي,ترکي,آلماني

پايگاه اطلاع رساني امام خميني به همت بنياد انديشه اسلامي تأسيس و راه اندازي شد. در اين پايگاه به طور مفصل در مورد زندگينامه، ابعاد مختلف وجودي حضرت امام و خاطرات نزديکان امام (ره) از ايشان مطالبي بيان شده است. همچنين در مورد مقالات عرضه شده در مورد امام و ديدگاه شخصيتهاي مهم جهاني در مورد ايشان مطالبي در خور توجه بيان شده است. وصيتنامه ، آثار و کتب تأليفي، اشعار و ديوان حضرت امام (ره) و رساله توضيح المسائل ايشان نيز به طور کامل در اين پايگاه گردآوري شده است که کاربران مي توانند به صورت آنلاين به مطالعه آنها بپردازند. همچنين تعداد زيادي از سخنرانيهاي مهم حضرت امام (ره) در موضوعات مختلف براي استفاده عموم در اين سايت جمع آوري شده است.

www.imam-khomeini.com

فارسي

پايگاه امام علي (ع) در سال 1379 و در پي نامگذاري آن سال به نام سال اميرالمومنين امام علي (ع) از سوي ستاد ويژه اي راه اندازي شد. در اين پايگاه به طور کامل به معرفي و بيان ابعاد وجودي شخصيت امام علي (ع) پرداخته شده است. در اين زمينه مطالبي در مورد انديشه امام علي (ع) در موضوعات مختلف اخلاقي، اجتماعي، اعتقادي و … بيان شده است. همچنين در مورد زندگي و سيره عملي حضرت و فضايل ايشان مطالب مفيدي عرضه شده و حکايتهاي پند آموزي از آن بزرگوار نقل گرديده است. به علاوه در خصوص صفات شيعيان حضرت علي (ع) و جايگاه ايشان در قرآن و سنت مطالب مفيدي ارائه شده است. بخش نهج البلاغه اين پايگاه بسيار جامع بوده و با ساختاري نوين و جذاب به ارائه متن نهج البلاغه، ترجمه و تفسيرآن پرداخته و کتابهاي موجود در اين زمينه و اشعار شعراي نامي کشور را منعکس کرده است. همچنين کتابها، پايان نامه ها، نرم افزارها، فيلمها، فايلهاي صوتي و تصاوير زيادي در ارتباط با حضرت علي (ع) در اين پايگاه ارائه شده است که استفاده از آنها براي کاربران خالي از لطف نخواهد بود.

www.imamalinet.net

انگليسي,عربي,فارسي

در پايگاه اينترنتي سيد شهيدان اهل قلم، شهيد آويني به طور اختصاصي به بازتاب زندگينامه و فعاليتهاي ايشان پرداخته شده است. در اين پايگاه زندگينامه و خاطرات برگزيده شهيد از زبان همرزمان و نزديکان وي جمع آوري شده و همچنين ديدگاههاي شخصيتها و علماي بزرگ در مورد شهيد آويني ونيز افکار و عقايد ايشان در مسائل مختلف منعکس شده است. کاربران مي توانند از فعاليتهاي شهيد آويني در عرصه هاي مختلف از جمله مطبوعات، فيلمسازي و ... مطلع شده و در صورت علاقه به تماشاي فيلمها و يا شنيدن صداي وي در قالب دکلمه بپردازند. علاوه بر موارد فوق در مورد کتابهاي منتشر شده و آثار شهيد آويني در اين پايگاه اطلاعات مناسبي گردآوري شده است و هر يک از آنها به طور مجزا معرفي شده اند. يکي ديگر از بخشهاي جالب توجه اين پايگاه قسمت " گپ شهدا" مي باشد که در اين بخش به انعکاس ديدگاهها و افکار شهيد آويني و جمعي ديگر از شهدا در مورد مسائل مختلف اعم از جبهه، شهادت، نماز، شهدا، شيطان، انقلاب اسلامي و ... پرداخته شده است.

www.avini.com

فارسي,