haji bina ( تعداد مطالب : 10486 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 29/4/1398 - 18:40
haji bina ( تعداد مطالب : 10486 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 29/4/1398 - 18:34
haji bina ( تعداد مطالب : 10486 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 29/4/1398 - 18:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9632 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهردار تهران در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری و بوستان پدر در منطقه ٢ بر ضرورت پرداختن به پروژه‌های محلی تأکید کرد.به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری و «بوستان پدر» در منطقه 2 که با حضور محمدرضا تابش نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران برگزار شد، گفت: امروز پروژه‌هایی را افتتاح کردیم که عمدتاً محیط‌زیستی بودند. در آموزه‌های دینی تأکید شده است که «مومن وقتی قول می‌دهد باید به آن وفادار باشد»؛ ما قول داده بودیم جلوی تخریب باغات را بگیریم و شهر را با نگاهی برای همه اداره کنیم. خوشحال هستم که امروز مصادیق آن قول را تعقیب می‌کنیم.

شهردار تهران گفت: تبدیل باغ عبقری به بوستان «پدر» با همکاری بنیاد مستضعفان ممکن شد و هزینه‌های آن نیز پرداخت شده است. از همکارانم برای طراحی بوستان پدر به سبک باغ‌سازی شرقی قدردانی می کنم.

وی با بیان اینکه هم‌قسمی ما با اعضای شورای‌شهر مبنی بر این است که به مردم شریف تهران خدمت کنیم و دوره‌ای را بسازیم که برای شهروندان به یادگار باقی بماند، ادامه داد: عهد بسته بودیم که تهران را به‌عنوان «شهری برای همه» ببینیم تا تمام مردم به‌شکل برابر از مواهب شهر بهره‌مند شوند. تلاش می‌کنیم پروژه‌هایی که بیشتر از جنس محیط‌زیست هستند را تعقیب کنیم. هر چند این پروژه‌ها کم تر مگاپروژه به حساب می‌آیند، شکل محلی آن‌ها می‌تواند بسیار برای مردم کاربرد داشته باشد. ما به مگاپروژه‌هایی که در اسناد بالادستی مطرح شده اند نیز می‌پردازیم، اما در نگاه کلان پروژه‌های محلی اهمیت فروانی دارند.

حناچی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مقام معظم رهبری در تاریخ سیزدهم اسفند ١٣٩٣ به تمام دستگاه‌های مرتبط گفتند که جلوی تخریب باغات و زمین‌های کشاورزی را بگیرید؛ ایشان در آن سخنرانی از اصطلاح «جنم داشتن» استفاده کردند؛ امروز خوشحالیم گزارش دهیم که جلوی تخریب باغات را گرفتیم و مصوبه برج‌باغ‌ها را به نتیجه رساندیم. شهردار تهران گفت: در دوره گذشته حدود ١۴٠ هکتار از باغ‌های تهران زیر بار رفت و آن ایده که ٣٠ درصد بنا ساخته شود و ٧٠ درصد باغ، در عمل به نتیجه نرسید. برای تغییر شرایط همه باید کمک کنند تا این مسیر ادامه پیدا کند چراکه این امر به تنهایی در بضاعت شهرداری تهران و شورای‌شهر نیست.

حناچی با تقدیر از رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای ساماندهی باغ وثوق‌الدوله ادامه داد: همه دستگاه‌هایی که لکه‌های بزرگ سبز در سطح شهر دارند مشمول فراگیری این موضوع می‌شوند؛ شورا و شهرداری نیز تلاش می‌کنند به عنوان دستگاه‌های محوری در این زمینه فعال باشند. 

شهردار تهران در ادامه به پروژه‌های منطقه ٢ پرداخت و عنوان کرد: اولین پروژه امروز از جنس بازیافت مواد مصرفی بود که به واسطه اجرای این پروژه به جای حمل زباله به آرادکوه، امکان بازیافت زباله و پسماند با همکاری مردم و آموزش شهروندی در منطقه فراهم می‌شود. پروژه دیگر پارک حشرات غول‌پیکر بود که ایده بسیار خوبی محسوب می شود.  پروژه کارامد دیگر راه اندازی اپلیکیشن ‌هایی بود که شرکت‌های دانش‌بنیان برای خدمت‌رسانی به شهروندان ساخته‌اند.

حناچی تأکید کرد: باید با بردارهای هم‌جهت و جلوگیری از موازی‌کاری حداکثر استفاده را از زیرساخت‌های تلفن‌های هوشمند داشته باشیم. سرویس خوب دیگری که امروز افتتاح کردیم دستگاهی بود که مواد زاید مثل شیشه نوشابه و قوطی‌های فلزی را جمع‌آوری و بازیافت می‌کند و مشوق‌هایی نیز در ازای ارائه پسماند به شهروندان می دهد. در دنیا شهروندان را با پرداخت پول تشویق به این گونه رفتارها می‌کنند، ما اما از روش‌های دیگر استفاده می‌کنیم.

شهردار تهران با اشاره به این‌که نگاه ما در موضوع پسماند نزدیک شدن به نگاه جهانی است، گفت: در بسیاری از کشورها سیاست 3R یا (Reduce، Reuse و recycle ) را بر موضوع پسماند خود حاکم کرده‌اند که ما نیز این مسیر را تعقیب خواهیم کرد.

شهردار تهران در پایان به موضوع انتخابات شورایاری‌ها پرداخت و تصریح کرد: تبلیغات شورایاری‌ها از امروز در ٣۵٠ محله تهران آغاز می شود. این انتخابات برای اولین بار به‌صورت الکترونیکی خواهد بود و امیدوارم افراد کیفی و موثر به‌عنوان شورایار انتخاب شوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 17دقيقه قبل
شنبه 29/4/1398 - 18:29
haji bina ( تعداد مطالب : 10486 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 29/4/1398 - 18:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 9632 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

چهارشنبه های معلولین در راستای ارتقای نشاط و مشارکت اجتماعی افراد دارای معلولیت در جامعه در قالب برنامه های شادستان 98 در سراسر پایتخت آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران در این باره گفت: ویژه برنامه های چهارشنبه های معلولین برای تمامی شهروندان شهر تهران به ویژه  افراد دارای معلولیت عضو کانون معلولان شهر تهران و سازمان‌های مردم نهاد (NGOs) از تیرماه تا اسفندماه 1398 در مناطق 22 گانه شهر تهران برگزار می شود.

وی با بیان اینکه نشاط اجتماعی زمانی محقق می شود که تمامی آحاد مردم با نشاط و شاداب باشند، افزود: افراد دارای معلولیت نیز به عنوان بخشی از جامعه، از این امر مستثنا نبوده و برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌هایی در راستای افزایش نشاط و شادی این افراد، ضروری و لازم الاجراست زیرا نیاز به تحرک فیزیکی و تأثیر سلامتی آن در افراد معلول بسیار بیشتر از افراد سالم احساس می‌شود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران تاکید کرد: افراد دارای معلولیت به‌عنوان بخشی از جامعه نیازمند برنامه‌های ورزشی و حرکتی هستند، هدف اصلی برنامه‌های حرکتی برای معلولان این است که با حضور افراد دارای معلولیت در اجتماعات ورزشی، با استمرار حرکات خاص توانمندی آنان به‌مرور افزایش و عوارض ناشی از معلولیت شدید هم در آنان کاهش یابد. ضمن اینکه همه شهروندان فارغ از میزان توانمندی و نوع نیازهایشان در برنامه های ورزشی و نشاط اجتماعی در کنار هم قرار گیرند.

به گفته نصیری ، برنامه های چهارشنبه های معلولین  با توجه به اهمیت موضوع ورزش و نشاط در بین شهروندان، به عنوان مهم‌ترین عامل حفظ سلامت جسمی، روانی و اجتماعی در حال اجراست.

 

دورهمی معلولان در بوستان های منتخب

وی از اجرای برنامه دورهمی معلولان در مناطق خبر داد و گفت: این برنامه با همکاری دبیران کانون معلولان، سازمان‌های دولتی و غیردولتی(NGO,s) برگزار  و از ظرفیت تمام سازمان‌ها و اعضای کانون در اجرای برنامه‌هایی چون کتابخوانی، شعرخوانی، نقاشی، سفالگری، موسیقی، تئاتر، صنایع دستی و...  بهره گرفته  می شود.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران با اشاره به اجرای بازی‌های افراد دارای معلولیت خاطرنشان کرد: بازی افراد دارای معلولیت به صورت پکیج در قالب ورزش‌های(بوچیا، پارتیله، دارت، شطرنج، بدمینتون، تنگه توپی، طناب کشی، شطرنج نابینایان و....) در سطح مناطق برگزار می‌شود.

 

گفت و‌گو در شهر با حضور افراد دارای معلولیت

وی از اجرای یک نشست باموضوع معلولیت با مشارکت انجمن‌های حوزه افراد دارای معلولیت و اعضای کانون معلولان و حضور یک تسهیلگر از منطقه خبر داد و گفت: از موضوعات این گفت و گو می توان به  کارآفرینی و توانمندسازی در افراد دارای معلولیت، معلولین و پذیرش اجتماعی، نقش معلولین در مطالبه گری های اجتماعی، نوآوری و خلاقیت، سازمانهای مردم نهاد و حمایت اجتماعی از افراد دارای معلولیت، مهارت برقراری ارتباط اجتماعی با افراد دارای معلولیت، خودمراقبتی افراد دارای معلولیت و حساس سازی مدیران شهری به مشکلات و اولویت‌های حوزه افراد دارای معلولیت به ‌ویژه شاخص‌های شهر اشاره کرد.

نصیری با اشاره به برپایی میز خدمت سلامت در این طرح گفت: خدمات سلامت محور شامل مشاوره، ویزیت پزشکی، آموزش، توزیع محتوای اطلاع رسانی، توانبخشی و غیره با استفاده از ظرفیت خانه های بهداشت، خانه ها سلامت و سازمان های غیردولتی(NGO,s) سطح هر منطقه ارائه می شود.

 

اجرای تئاترهای تعاملی با موضوعات معلولیت

به گفته نصیری، برپایی نمایشگاه دستاوردهای افراد دارای معلولیت، اجرای تئاترهای تعاملی با موضوعات معلولیت، اجرای برنامه‌های هنری و تخصصی توسط اعضای کانون‌های معلولین و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از دیگر برنامه های طرح چهارشنبه های معلولین به شمار می رود.

وی اذعان داشت: طرح «چهارشنبه های معلولان» می‌کوشد با تکیه بر توانایی‌ها و ظرفیت‌های موجود افراد دارای معلولیت ساکن در محلات و نیز امکانات و پتانسیل‌های موجود مدیریت شهری در مناطق 22 گانه در‌ راستای تعامل موثر و شکل گیری درک مناسب از وضعیت اجتماعی و فرهنگی افراد دارای معلولیت و رفع مشکلات و مسائل مرتبط با آنان در جامعه امروزی گام‌های موثر و مداومی بردارد.

نصیری، گسترش فرهنگ ورزشی عمومی را برای آحاد جامعه به خصوص افراد دارای معلولیت لازم و ضروری دانست و افزود: همچنین تحقق نشاط اجتماعی وهمگانی شدن شعار ورزش برای همه، مستلزم دیده شدن تمامی اقشار جامعه است. 

مدیرکل سلامت شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در برگزاری این برنامه ها، ادارات سلامت و تربیت بدنی مناطق 22گانه، خانه های سلامت محلات شهر تهران، سازمان های غیردولتی(NGO,s) فعال در حوزه افراد دارای معلولیت، حوزه های مرتبط مدیریت شهری (خدمات شهری، حمل و نقل و ترافیک، اتوبوسرانی، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز) و کانون‌های معلولان شهر تهران همکاری دارند.

 

چهارشنبه های معلولین در بوستان بسیج افتتاح شد

بر اساس این گزارش، ویژه برنامه افتتاحیه چهار شنبه های معلولین با اجرای برنامه های متنوع و با حضور مدیر کل سلامت شهرداری تهران، مدیران ارشد منطقه 14 و اعضای کانون‌های معلولین محلات و موسسات توانبخشی این منطقه در بوستان بسیج برگزار شد که از جمله برنامه های اجرا شده می توان به برپایی گفت و گو در شهر، حضور 40 تشکل مردمی، دولتی و عمومی خدمت رسان در حوزه معلولین، اجرای بازی های بومی محلی، نمایشگاه دستاوردهای معلولین، ایده خلاقانه درخت آرزوها، اجرای تئاتر ویژه معلولین، اجرای برنامه های هنری توسط اعضای کانون معلولین منطقه در قالب جشنواره شادستان و با  عنوان دورهمی معلولین  با مشارکت بیش از 1000 نفر از شهروندان دارای معلولیت و اعضای خانواده آنها و با  حضور چهره های ورزشی و هنری اشاره کرد.

شایان ذکر است؛ در این راستا بازی های چون پارتیله، وچیا، بهکاپ،تنیس روی میز، بسکتبال،شطرنج نابینایان، دارت، اسکیت معلولین با شرکت گروه های مختلف معلولین برگزار شد و در ادامه برنامه از نقش آفرینان ورزشی ، هنری و کارآفرین جامعه معلولین تقدیر به عمل آمد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 17دقيقه قبل
شنبه 29/4/1398 - 18:24
haji bina ( تعداد مطالب : 10486 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 29/4/1398 - 18:24
haji bina ( تعداد مطالب : 10486 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 29/4/1398 - 18:22
  • تعداد رکورد ها : 647747